Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-19, 09:30   #3751
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Dodawanie kcal aby schudnąć to w ogóle pomysł dość dziwny. Jednak trudno powiedzieć, jakie dokładnie jest Twoje zapotrzebowanie. Najtrafniej zdiagnozujesz obserwując siebie i reakcję swojego organizmu. Ja pewnie zaczęłabym się więcej ruszać i sprawdziła, czy waga drgnie. Może to wystarczy?
Wcale nie. Jesz 1200 kcal - metabolizm leży i kwiczy. Dodasz kcal, w odpowiednich proporcjach B/W/T i metabolizm ruszy, więc waga będzie spadać.


Ja bym jadła na razie 2000 kcal, ale przyłożyła się konkretnie, czy B/W/T dobrze wygląda. Nietrudno jeść 2000kcal i codziennie wsadzać w jadłospis Snickersa
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 10:06   #3752
Ivon92
Raczkowanie
 
Avatar Ivon92
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Wcale nie. Jesz 1200 kcal - metabolizm leży i kwiczy. Dodasz kcal, w odpowiednich proporcjach B/W/T i metabolizm ruszy, więc waga będzie spadać.


Ja bym jadła na razie 2000 kcal, ale przyłożyła się konkretnie, czy B/W/T dobrze wygląda. Nietrudno jeść 2000kcal i codziennie wsadzać w jadłospis Snickersa
Mój rozkład z wczoraj wygląda mniej więcej tak: B- 85g, W- 270g, T-65g. Nie wiem czy dobrze to sobie ułożyłam, ale czuje się nieźle, głód czuje dopiero jak zbliża się pora następnego posiłku Słodyczy unikam, chociaż raz na jakiś czas wpadnie domowe ciasto. Zależy mi na tym, żeby właśnie rozkręcić metabolizm i powoli dochodzić do ładniejszej sylwetki.
Dziękuje za opinie
Ivon92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 07:33   #3753
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

zakwas na chleb i żurek "od baby" to to samo ??

receptura taka sama chyba;
- zalać mąkę wodą i czekać aż skwaśnieje

mnie ten zakwas zawsze pleśnieje,

z takiego żurku kupionego od baby wyjdzie chleb ?
żurek jako jest rewelacyjny, a zakwas jak ostatni menel z butelki piję gdy wracam z targu
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 18:53   #3754
_malami
Raczkowanie
 
Avatar _malami
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 343
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Co mogę zastosować na oczyszczenie organizmu po świętach? Macie jakieś sprawdzone kilkudniowe diety lub coś podobnego?
Nie zjadłam może jakoś duuużo, ale czuje się strasznie ociężała po tym jedzeniowym maratonie
_malami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 15:28   #3755
chionae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

a ja mam taka rozkmine - czy da sie jesc tak, zeby nie chodzic glodnym, ale tez nieszczegolnie sie ruszac i nie tyc?
chionae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 16:57   #3756
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chionae Pokaż wiadomość
a ja mam taka rozkmine - czy da sie jesc tak, zeby nie chodzic glodnym, ale tez nieszczegolnie sie ruszac i nie tyc?
Da się, tylko to dla wielu albo kontrowersyjne albo ekstremalne albo kto wie co jeszcze, bo odbiega to od standardowej diety. Wysokowęglowodanowa, niskotłuszczowa, nieskoprzetworzona dieta wegańska, np. Starch Solution.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 10:22   #3757
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Słyszałyście o teorii, jakoby nie można było łączyć nabiału z fruktozą, bo powoduje to fermentację w jelicie i powstawanie śluzu? Dla mnie brzmi dziwnie, ale jednak może jest w tym ziarnko prawdy?
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-06, 21:30   #3758
JogurtBrzoskw1niowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam pytanka
1. Czy któraś z was stosuje picie rano wody z cytryną (ciepłej lub w temp pokojowej). Zauważyłyście jakieś działanie?
2. Stosujecie domowe wody smakowe? Np woda Dr Oz? Zauważyłyście wpływ picia takich wód na metabolizm?
Walczę z zaparciami i zastanawiam się czy taki dodatek do diety bardziej by pobudził mój metabolizm.
JogurtBrzoskw1niowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 09:05   #3759
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez JogurtBrzoskw1niowy Pokaż wiadomość
Mam pytanka
1. Czy któraś z was stosuje picie rano wody z cytryną (ciepłej lub w temp pokojowej). Zauważyłyście jakieś działanie?
2. Stosujecie domowe wody smakowe? Np woda Dr Oz? Zauważyłyście wpływ picia takich wód na metabolizm?
Walczę z zaparciami i zastanawiam się czy taki dodatek do diety bardziej by pobudził mój metabolizm.

Na zaparcia pije się wodę z _miodem_ i cytryną.
Miód ma właściwości ściągania płynów do jelit.
To jest sposób starych położnych, polecany kobietom ciężarnym własnie w celu unikniecia zaparć w ciąży i połogu.

Moja położna w dodatku kazała przygotowywac ta mieszankę wieczorem, żeby stałą całą noc i "pracowała" i wypijać dopiero rano.
Do szklanki ciepłej (nie goracej!) wody 1 łyzeczka miodu i sok z cytryny, przy czym tu miałąm dowolnośc ile.

I faktycznie coś sie z tym noca działo, bo jak raz wstałam w nocy i to wypiłam to miała wrazenie, ze to jakoś sobie tam lekko sobie fermentuje w sensie, było jakby leciutko gazowane .


Moze i działa, bo problemów nie było, ale na pewno nie jest to środek działajacy natychmiast, raczej liczy się regularność i długotrwałe stosowanie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 15:47   #3760
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez JogurtBrzoskw1niowy Pokaż wiadomość
Mam pytanka
1. Czy któraś z was stosuje picie rano wody z cytryną (ciepłej lub w temp pokojowej). Zauważyłyście jakieś działanie?
2. Stosujecie domowe wody smakowe? Np woda Dr Oz? Zauważyłyście wpływ picia takich wód na metabolizm?
Walczę z zaparciami i zastanawiam się czy taki dodatek do diety bardziej by pobudził mój metabolizm.
jedz rzeczy bogate w błonnik i pij sporo wody. wtedy wystarczy zwykła.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 22:44   #3761
Elizabeth92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej dziewczyny
Jak się układa diete na przyrost masy mięśniowej?
Elizabeth92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-17, 20:02   #3762
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej! Nie wiem czy to przez androida, ale nie mogę namierzyć wątku z wyliczaniem B/T/W w dziennej diecie, a mam wolną chwilkę i chciałam sobie dietę ułożyć na kolejny tydzień
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 20:35   #3763
klaudia1456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 7
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

witam;D Pisze do was ponieważ mam problem od jakiś 3 lat biorę anty i jakoś mi się przytyło około 15 kg. Postanowiłam się wziąść za siebie tylko tutaj zaczyna pojawiać się problem gdyż stosuje dietę ułożona przez panią dietetyk lecz ona w pełni się nie sprawdza gdyż w ciągu miesiąca waga ani drgnęła a poziom tłuszczu z 38% skoczył na 37% . Czy to moze byc wina tabletek antykoncepcyjnych??;-( prosze o pomoc ;-(;-(
klaudia1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 11:57   #3764
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez klaudia1456 Pokaż wiadomość
witam;D Pisze do was ponieważ mam problem od jakiś 3 lat biorę anty i jakoś mi się przytyło około 15 kg. Postanowiłam się wziąść za siebie tylko tutaj zaczyna pojawiać się problem gdyż stosuje dietę ułożona przez panią dietetyk lecz ona w pełni się nie sprawdza gdyż w ciągu miesiąca waga ani drgnęła a poziom tłuszczu z 38% skoczył na 37% . Czy to moze byc wina tabletek antykoncepcyjnych??;-( prosze o pomoc ;-(;-(
w twoim przypadku warto wykonać badania hormonalne
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 07:44   #3765
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
w twoim przypadku warto wykonać badania hormonalne
a może masz problem z tarczycą, przy niedoczynności ciężko zrzucić kilogramy. Lepiej zrób te badania hormonalne.
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 11:48   #3766
panjingya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 76
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

a moje pytanie brzmi - czy rzeczy typu slonecznik, mak, nasiona i resztki owsa powinny sie w calosci trawic, czy lądowac w toalecie?
panjingya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:51   #3767
angelinee1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dziewczyny macie jakieś do polecenia jadłospisy na przytycie i odzyskanie miesiączki ?
Jakieś przykładowe do podania ?
z dóry dziękuje ! <3
angelinee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 20:05   #3768
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mi pomógł olej lniany, tzn na sam zanik nie, musiałam po prostu przytyć. Jak mi się kilka miesięcy po odzyskaniu spóźniał okres to dodawałam olej do jedzenia i piłam napar z czarnej malwy. Konkretnych jadłospisów nie podam bo miałam załamanie, leżałam kontuzjowana w łóżku i jadłam syf na przemian z tabletkami przeciwbólowymi...
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 20:23   #3769
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie jakieś do polecenia jadłospisy na przytycie i odzyskanie miesiączki ?
Jakieś przykładowe do podania ?
z dóry dziękuje ! <3
Zajrzyj na wątek "Nasze codzienne jadłospisy", tam jest mnóstwo jadłospisów na przytycie.
Na cykle miesiączkowe dobre są też krwawnik, nagietek, czarna malwa, ruta i dziurawiec.
Powodzenia
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-04, 13:13   #3770
Ewelina_1895
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_1895
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 91
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witam
Mam pytanie odnosnie blonnika. Kupilam dzisiaj taki do picia ze wzgeldu na problemy z codzinnym bolem brzucha i zaparciami( moge nie iac nawet tydzien do 9 dni) Czy ktoras probowala? Kolezanka twierdzi, ze pomaga jednak boje sie reakcji mojego organizmu na to
Ewelina_1895 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 18:23   #3771
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ewelina_1895 Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie odnosnie blonnika. Kupilam dzisiaj taki do picia ze wzgeldu na problemy z codzinnym bolem brzucha i zaparciami( moge nie iac nawet tydzien do 9 dni) Czy ktoras probowala? Kolezanka twierdzi, ze pomaga jednak boje sie reakcji mojego organizmu na to
Trzeba było pytać przed zakupem raczej, teraz to już bez sensu trochę.
Błonnik najlepiej działa w swojej naturalnej formie. Jadłabyś więcej warzyw i owoców to efekt by był lepszy.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 18:59   #3772
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam stwierdzoną hiperglikemię, więc zalecano mi dietę z uwzględnieniem indeksu glikemicznego.
Od zawsze jadłam zupy. Normalne na mięsie i z ziemniakami. Taki nawyk wyniesiony z domu. Teraz, kiedy wiem, że ziemniaki powinnam odstawić (dotąd jadłam je codziennie w zupie) mam pytanie natury technicznej. Załóżmy, że gotuję ogórkową z ziemniakami dla siebie i chłopaka- czy wystarczy, że w swojej porcji na talerzu nie zjem ziemniaków czy może ta skrobia "przenika" do całej zupy i omijanie ziemniaków mija się z celem?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 16:53   #3773
angelinee1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej mam pytanko

Mam dość sporą niedowagę i muszę przytyć bo nie mam też miesiączki.
Moje pytanie dotyczy soków owocowych : Czy powinnam je pić do posiłków czy pomiędzy nimi ?

Pomiędzy do tej pory piłam herbaty i wodę mineralną
angelinee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 14:10   #3774
zielun2201
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Znalazłam chyba wreszcie odpowiedni wątek.
Zabierałam się za ćwiczenia już kilka jak nie kilkanaście razy, jednak chyba ciągle robię coś źle. Teraz chcę zabrać się do tego "na poważnie", ale kompletnie nie wiem jak .
55kg, 164cm wzrostu, 17% fatu. Nie chcę być chuda jak modelki. Chcę wyrzeźbić ciało, podnieść poślada, mieć ładny brzuch. Mój problem polega na diecie. Redukcyjna, "na masę" czy jakaś inna?
zielun2201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 22:34   #3775
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zielun2201 Pokaż wiadomość
Znalazłam chyba wreszcie odpowiedni wątek.
Zabierałam się za ćwiczenia już kilka jak nie kilkanaście razy, jednak chyba ciągle robię coś źle. Teraz chcę zabrać się do tego "na poważnie", ale kompletnie nie wiem jak .
55kg, 164cm wzrostu, 17% fatu. Nie chcę być chuda jak modelki. Chcę wyrzeźbić ciało, podnieść poślada, mieć ładny brzuch. Mój problem polega na diecie. Redukcyjna, "na masę" czy jakaś inna?
Dla każdego 'ładny brzuch' czy 'wyrzeźbić ciało' będzie oznaczało co innego. Co więcej, przy tej samej wadze różne osoby będą wyglądać inaczej.
Masz jakieś problematyczne miejsce, gdzie zbiera Ci się tłuszcz? Jesteś 'skinny fat'? W zasadzie od budowy i kompozycji ciała zależy to, jaką powinnaś mieć dietę.
Jak chcesz zbudować mięśnie to dieta☠na masę, jak chcesz się☠pozbyć tłuszczu to redukcja. To tak w bardzo uogólnionym skrócie.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 18:37   #3776
Black Enigma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 38
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cześć dziewczyny
Ja tak nieśmiało z pytaniami, można?
Krótko: 18 lat, 60 kg, 158 cm, koło 30%bf. Mam za sobą przejścia dietetyczne (właściwie całkiem logiczne założenia, ale wykonanie... cóż.). Teraz chciałabym stracić tłuszcz "z głową".
Różne kalkulatory i wyliczenia przerobiłam i wychodzi ok. 1350-1400 kcal na brak aktywności. Teraz pierwsze pytanie:
1. Co dzien robię 10 000 kroków (to ok. 7-8 km, 300 spalonych kcal), 30-60 minut hula hop 5 dni w tygodniu, do tego 5x mel b pośladki lub coś takiego przez 20-30 minut. Czasem dojdzie do tego jakies parę pompek, machanie hantelkiem. W niedalekiej przyszłości mam w planach HIIT-y czy może nawet siłownię, ale musze poprawić kondycję i wzmocnić ciało.
Do rzeczy- jaka to jest aktywność? Mogę założyć, że "umiarkowana"?
2. Założyłam sobie ok.1800 kcal, przy czym ok.100 g B, 60<T, 130<WW (tłuszcze i węgle dobijając do kcal, ale nie mniej niż podane.) Jestem wyznawczynią jedzenia intuicyjnego, taka lekka dowolność w WW i T pomaga mi trzymać zdrowe żywienie.
Reszta, wiadomo. Bez cukru, rafinaty out, wysokoprzetworzone out (chociaż tu nie zawsze, bo jestem bg i często "gotowce" jak wafle ryżowe są jedyną opcją). Czy takie makrosy będą ok?
3. Muszę utrzymać maksymalną wydajność umysłową (i nie tylko do połowy maja, tak więc radykalne cięcia kcal odpadają, tak samo jak np bieganie czy rower (mało czasu- tak, mam godzinę hula hop powyżej wpisaną, ale podczas hh oglądam powtórki z biologii ). Jeszcze jakieś wskazówki?

Uff, się rozpisałam. Z góry dzięki!

Edytowane przez Black Enigma
Czas edycji: 2016-02-12 o 18:44
Black Enigma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 21:22   #3777
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Możecie mnie poratować przepisem na naleśniki bez mleka (żadnego, ani krowiego ani roślinnego) i najlepiej z budyniem zamiast/oprócz mąki? Najchętniej żeby były niezbyt kaloryczne
Widziałam to gdzieś w necie, zrobiłam sobie apetyt i za nic nie mogę znaleźć
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 21:37   #3778
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Black Enigma - 1800 kcal wydaje się całkiem ok w Twoim przypadku, z tym że z Twoich makro tyle nie wychodzi wiem, że podałaś minimalne ilości, ale jednak do nich nie schodź bo wyjdzie 1460. Póki nie chodzisz na siłownię moim zdaniem nie potrzebujesz tyle białka, ja bym dodała trochę węgli bo jednak 130g to dość mało, i obcięła białko. A aktywność określiłabym jako umiarkowaną powodzenia w dietowaniu i przygotowaniach do matury jedz zdrowo i pamiętaj żeby się regenerować.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 23:04   #3779
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Możecie mnie poratować przepisem na naleśniki bez mleka (żadnego, ani krowiego ani roślinnego) i najlepiej z budyniem zamiast/oprócz mąki? Najchętniej żeby były niezbyt kaloryczne
Widziałam to gdzieś w necie, zrobiłam sobie apetyt i za nic nie mogę znaleźć
Z ciekawości poszukałam przepisu i z tego co widzę proszek budyniowy dodawany jest zwykle jako dodatek. A dlaczego to nie na nim zależy?
Ja bym zastąpiła mleko gazowaną wodą (w sumie już tak robiłam ) i zamiast łyżki mąki dodała budyń. Kaloryczność zmniejszy się o tyle ile kcal 'odejdzie z mlekiem'
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 12:24   #3780
Black Enigma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 38
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dzięki Aggis! Zastosuję się do wskazówek
Jeszcze jedno pytanie, warzywa wliczam w bilans? Bo prawde mówiąc to średnio mi się uśmiecha liczenie błonnika osobno, odejmowanie go od puli i tak dalej.. Liczyć czy nie?
Black Enigma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.