Wygląd i charakter - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-03-20, 22:21   #1
miskaa123
Przyczajenie

Wygląd i charakter

Hej
Nurtuje mnie pewna kwestia. Czy też tak miewacie, że nawet jeżeli facet jest bardzo fajny z charakteru, nie jest brzydki, jednak Wam się nie podoba, to go odrzucacie? Bo niestety tak mam... Wiem, że to brzmi jakbym była płytka. Żeby nie było, ważny jest dla mnie charakter, ale nie jestem z osób które mówią, że wygląd się nie liczy. Nie wiem, czy to normalne, czy nie. I jeszcze dodatkowo, jak wiem, że ta osoba coś do mnie może mieć, ale ja niestety nie (bo przypadek jak wyżej w pytaniu), to czuję dużą blokadę pisząc, rozmawiając z tą osobą, nieraz przy tym jestem bardzo oschła. Tak, jakbym nie chciała od razu dawać nadziei. Nie wiem czemu tak mam, to jest po prostu ponad mnie...
Rozumiecie o co mi chodzi? Czy takie coś jest normalne?
miskaa123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 22:42   #2
januszpolak
Zadomowienie

Dot.: Wygląd i charakter

Pewnie, że wygląd się liczy. Dla każdego co innego jest piękne ale to jasne, że partner musi się podobać tak z wyglądu, jak i z charakteru. To normalne.
januszpolak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 22:44   #3
Leszy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez miskaa123 Pokaż wiadomość
Hej
Nurtuje mnie pewna kwestia. Czy też tak miewacie, że nawet jeżeli facet jest bardzo fajny z charakteru, nie jest brzydki, jednak Wam się nie podoba, to go odrzucacie? Bo niestety tak mam... Wiem, że to brzmi jakbym była płytka. Żeby nie było, ważny jest dla mnie charakter, ale nie jestem z osób które mówią, że wygląd się nie liczy. Nie wiem, czy to normalne, czy nie. I jeszcze dodatkowo, jak wiem, że ta osoba coś do mnie może mieć, ale ja niestety nie (bo przypadek jak wyżej w pytaniu), to czuję dużą blokadę pisząc, rozmawiając z tą osobą, nieraz przy tym jestem bardzo oschła. Tak, jakbym nie chciała od razu dawać nadziei. Nie wiem czemu tak mam, to jest po prostu ponad mnie...
Jest to jak najbardziej normalne. Nie słuchaj nikogo, kto mówiłby, że wygląd się nie liczy, bo taka osoba ma zaburzone postrzeganie związków wg mnie.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 22:49   #4
TakaSamaInna
live your passion

Ta druga osoba musi mieć w sobie to coś. Dobrze ujęłaś, że niekoniecznie ten ktoś jest brzydki, ale nam coś nie pasuje, a jeśli nie pasuje to nie ma związku. Być może te osoby miały na myśli, że partner nie musi mieć wyglądu modela, ale coś co sprawi, że będzie się chciało z nim być. Dla każdego to coś to coś innego. Ja kiedyś próbowałam być z kimś kto mi się nie podobał (bo był przyjacielem), ale nic z tego nie wyszło, bo po prostu nie mogłam i zaczął mnie denerwować po tym jak wyznał, że chciałby czegoś więcej.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 23:56   #5
the cherry blossom girl
Raczkowanie

Ja postępuje podobnie,jak ktoś mi sie nie podoba,to nie robię mu zbednych nadziei. Zdumiewa mnie przekonanie niektórych,że na pożądanie czy miłość przyjdzie czas. Guzik prawda,po co zmuszać się do uczuć ? Na zasadzie "Nie podoba mi się,ale dam mu szansę" Po co? To jest taki rodzaj kary

Nie daj sobie wmówić,że jesteś plytka albo wybredna! Sądzę,że gdyby ludzie od razu komunikowali,że:"Lubię Cię,ale pary z nas nie będzie" o wiele mniej osob ze złamanym sercem by chodziło po świecie...

Mnie w sumie nikt nigdy nie powiedział,że dobrze postępuje,że nie robię nadziei. Większość osób uważa,że odrzucam facetów i to takie smutne Wiem co to jest złamane serce,więc serio taka postawa to najlepsze rozwiązanie. Robię im jeszcze przysluge...Bo mają szansę poznać kogoś innego.
Autorko,jak spotkasz odpowiedniego faceta,to po prostu TO poczujesz . Wtedy pozbędziesz się wątpliwości, zahamowan

Edytowane przez the cherry blossom girl
Czas edycji: 2017-03-20 o 23:58
the cherry blossom girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 03:30   #6
201704240947
Konto usunięte

Tak, wygląd jest dla mnie ważny. Nie mogłabym być z kimś kto np. ma nadwagę, nie dba o siebie, jest niski, nie podoba mi się fizycznie jego twarz/ciało, ma defekty które mnie odrzucają. To co mi się podoba nie musi podobać się innym, więc to mocno subiektywne podejscie.
Wygląd fizyczny to jeden z wielu ważnych aspektów dla mnie. Przystojnego faceta mogę odrzucić przez np. kiepski charakter lub niezaradność. Tak samo jak super inteligentnego faceta przez to, że nie pociąga mnie fizycznie.
201704240947 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 08:22   #7
nowytynowaja
Raczkowanie

Cytat:
Hej

Powiem Ci tak. Musi być chemia, pożądanie, pociąg do drugiej osoby. Ja na sobie przekonałam się że często bywa tak że spotykasz kogoś niebywale przystojnego a po 10 minutach rozmowy z nim zaczynasz się nudzić... a czasem spotykasz kogoś totalnie zwykłego, 'przeciętnego' - faceta których jest milion i myślisz 'może być' ale z każdym spotkaniem rozmową dostrzegasz w nim coś takiego że nagle widzisz, twierdzisz że jest piękny, mega przystojny... ja tak miałam ostatnio. Zawsze mogłam mieć najprzystojniejszych facetów którym żadna nie potrafi odmówić. Pewnego dnia poznałam chłopaka tak zwykłego. Do dziś zastanawiam się co mnie w nim urzekło... jednak nigdy nie czułam takiej chemii, takiej siły przyciągania jak do tego chłopaka... Tak dokładnie, ten chłopak który był we mnie wpatrzony tak jak ja na początku w tych przystojniaków chyba stwierdził, że jestem tą "nudną" i stracił zainteresowanie. Więc może się nie zastanawiaj tylko spokonie sobie poznawaj, poznawaj aż nagle poczujesz coś...
nowytynowaja jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 08:45   #8
kropka_w_kropce
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez GrubyCzarnyKot Pokaż wiadomość
Wygląd fizyczny to jeden z wielu ważnych aspektów dla mnie. Przystojnego faceta mogę odrzucić przez np. kiepski charakter lub niezaradność. Tak samo jak super inteligentnego faceta przez to, że nie pociąga mnie fizycznie.
Zgadza się. I głupoty gadają ludzie "liczy się wnętrze". No liczy, ale wygląd też jest ważny. Pamiętam wątek o "krzywych zebach"
kropka_w_kropce jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 08:46   #9
nyana89
Zakorzenienie

Jeśli facet jest fajny z charakteru, ale nie pociąga mnie jego wygląd, to zostaje moim dobrym znajomym/kolegą. I teraz nie mówię, że facet, który będzie mnie pociągał musi być obiektywnie przystojny, ale musi mieć 'to coś', co się kryje w jego postawie ogólnej: wyglądzie, ale również (zapewne) sposobie poruszania się, uśmiechu, spojrzenia etc. Wygląd zatem jest, był i będzie ważny, zwłaszcza w tej pierwszej fazie. Dlaczego w pierwszej? Bo w kolejnej, czyli przyjmując, że się w nim zakocham, jeśli doszłoby do jakiegoś wypadku, przez który miałby defekt, zapewne kwestia ewentualnej zmiany jego wyglądu nie robiłaby na mnie wrażenia (negatywnego) czy jakieś różnicy ogólnie. Taką przynajmniej mam nadzieję
nyana89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 08:50   #10
BlondHair1
Zadomowienie

Wygląd się liczy. Musi być super charakter, ale też pociąga fizyczny. To całkiem normalne i nie jest płytkie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BlondHair1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 09:32   #11
Frezja__
Zakorzenienie

Również tak mam. Partner musi mi się podobać i tyle. Wygląd ma dla mnie znaczenie.
Stary 2017-03-21, 09:40   #12
Lola9802
Raczkowanie

Mówienie, że wygląd się nie liczy to zazwyczaj kłamstwo. Przecież musimy czuć pociąg do partnera/partnerki. Bez tego będzie ciężko, bo choćby miał najlepsze wnętrze na świecie to i tak uznamy, że nie ma tego czegoś (w tym wypadku wyglądu) i nic z tego nie będzie.
Nie jesteś płytka.
Lola9802 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 10:06   #13
Azhaar
Rozeznanie

Jeżeli ktoś mi się nie podoba, a ten ktos od razu ustawia relację w kontekście romantycznym (tzn. jawnie zarywa i zaprasza na randki), to urywam kontakt.

Natomiast moje zwiazki zazwyczaj zaczynały się od luźnych relacji koleżeńskich i nie ukrywam, ze pożadanie u mnie zawsze przychodzi później. Chociaż wygląd się liczy, to ja nie zauraczam się nigdy bez poznania czyjegoś charakteru. Więc mało kiedy miałam jakieś ,,wow" od razu. Tzn. może za czasów gimbazjum
Azhaar jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 11:15   #14
miskaa123
Przyczajenie

Dziękuję za odpowiedzi <3

Akurat gimbazę mam dawno dawno za sobą jednak naprawdę myślałam, że jestem dziwna w tej kwestii, nawet gdy to jest już na samym początku takiej znajomości. Zwłaszcza, że akurat jestem wybredna w tej kwestii ) Ale mnie pocieszyłyście, że nie tylko ja tak mam, że to normalne!
Stary 2017-03-21, 13:58   #15
_Matilde_
Biała Dama

Cytat:
Hej
Chyba każdy tak ma, po co być z kim kto nam się nie podoba? Nie o to chodzi że mamy być z pierwszym lepszym który jest zainteresowany tylko żeby wybrać kogoś kto jest dla nas atrakcyjny

Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 17:55   #16
Paulaaa81
Raczkowanie

i charakter i wygląd mają znaczenie, to działa w dwie strony.

Nie chodzi o to, żeby być modelem, ani, żeby facet nim był. Facet musi być interesujący, a przy tym mieć coś przyciągającego nas, co sprawi, ze będziemy go pragnąć pocałować. Jeśli takie pragnienie nie przychodzi po kilku spotkaniach, to może być, że nigdy nie przyjdzie.

Spotkałam jakiś czas temu fajnego faceta, adorował mnie, naprawdę mu się podobałam. Prowadziliśmy dlugie dyskusje na czacie, poza tym, spotykaliśmy się parę razy. A ja się nie zakochałam, chociaż chciałam, i mówiłam sobie: nie bądź taka wybredna, o co ci chodzi, zostaniesz sama jak tak pójdzie.

A potem poznałam kogoś, kto mnie zauroczył. Z wyglądu był w porządku, niczego mu nie brakowało, nie odpychał mnie w żaden sposób (jak ww.), a już na pierwszej randce, po rozmowach na czacie , które były wstępem do znajomości, budujące napięcie i chęć poznania, czułam ogromny pociąg fizyczny, chemię, przyciąganie. Bez tego ani rusz.

także nie czuj się winna ani nienormalna. Coś musi sprawić w facecie, byś pragnęła być z nim blisko fizycznie - to odróżnia relację od przyjaźni.
Paulaaa81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 18:21   #17
Doris1981
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Bycie w związku z facetem, który się nie podoba (wiadomo o jakie podobanie się chodzi), ale płyną z tego jakieś korzyści (czy to emocjonalne, czy materialne, czy i takie i takie) to dla mnie nic innego, jak prostytucja. Ja nie wiem po co ludzie tak sobie utrudniają i komplikują proste rzeczy. Ktoś się nam albo podoba (i z charakteru i z wyglądu), albo nie. Tu nie ma miejsca na "szarości". W takiej sytuacji najlepiej wyobrazić sobie siebie jako osobę, która się tej drugiej stronie tak naprawdę nie podoba, a jest postrzegana jako dobra partia, bo coś tam (bo dobrze zarabia, gotuje, czy jest miła). Chyba nie byłoby miło, prawda? Ja bym nie chciała, aby facet myślał o seksie ze mną na zasadzie "no fajna z charakteru jest, zgasimy światło, przymknę oczy i jakoś to będzie".

Edytowane przez Doris1981
Czas edycji: 2017-03-21 o 18:25
Doris1981 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 18:53   #18
miskaa123
Przyczajenie

Też mi się tak wydaje najgorzej jednak, gdy ktoś się nieco upije, zrobi na imprezie coś głupiego, a potem ta osoba do nas wypisuje... a my na "trzeźwo" wiemy, że to na pewno nie to...
Stary 2017-03-21, 19:04   #19
the cherry blossom girl
Raczkowanie

Sądzę, że z tego też w głównej mierze biorą się zdrady.
Jak partner nas nie pociąga, to szukamy gdzie indziej kogoś kto jest w naszym typie.Zdumiewają mnie niektóre dziewczyny, które mówią bez ogródek, że "nie podoba mi się, ale ma kasę/jest bogaty itp." Serio???!
Spotkałam się z tym, ze koleżanka umawiała się z facetem, bo dostawała od niego drogie prezenty. Finalnie się z nim rozstała, bo jej nie pociągał (seks był wymuszany z jej strony) Naprawdę ciężko było wyobrazić sobie takie zakończenie.:ro lleyes:
Tak samo małżeństwo z rozsądku itp.
Sama historia pokazuje, że większość małżeństw wymuszanych, nie było szczęśliwych. Na dworach królewskich roiło się od kochanek i kochanków...

"Liczy się wnętrze, a nie wygląd" - bujda na resorach.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Cytat:
Też mi się tak wydaje najgorzej jednak, gdy ktoś się nieco upije, zrobi na imprezie coś głupiego, a potem ta osoba do nas wypisuje... a my na "trzeźwo" wiemy, że to na pewno nie to...
Nie chcę generalizować,ale chyba faceci mają często takie "wpadki"
Byłam świadkiem, jak mój znajomy głownie po alkoholu podrywał naszą znajomą. Ona była zachwycona, bo liczyła, że on sie zakochał. Kobieta się wkręciła (ona miała 30+ lat, a on 20 pare...) i oczywiście doznala szoku, że potem on ją zlał. Była kompletnie nie w jego typie, niezbyt urodziwa, ale wiadomo po % wszyscy są atrakcyjni
the cherry blossom girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 12:10   #20
miskaa123
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez the cherry blossom girl Pokaż wiadomość
Nie chcę generalizować,ale chyba faceci mają często takie "wpadki"
Byłam świadkiem, jak mój znajomy głownie po alkoholu podrywał naszą znajomą. Ona była zachwycona, bo liczyła, że on sie zakochał. Kobieta się wkręciła (ona miała 30+ lat, a on 20 pare...) i oczywiście doznala szoku, że potem on ją zlał. Była kompletnie nie w jego typie, niezbyt urodziwa, ale wiadomo po % wszyscy są atrakcyjni
Oj kobiety też tak mają )
Odpowiedz

Tagi
charakter, wygląd, związek

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości