Laser fraxel Repair - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-02, 15:02   #1
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691

Laser fraxel Repair


wszystko co wiecie o nim a moze ktos robil abo ma zamiar ,ciekawa jestem jakie sa efekty jego na blizny.
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 11:15   #2
Roxanne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6
Dot.: Laser fraxel Repair

Witajcie,
Czy ktos z Was slyszal o klinice Dermart Medical Spa w Krakowie?
Maja tam oryginalny fraxel laser, mialam tam wykonane 2 zabiegi i dziwie sie, ze nigdzie nie moge znalezc opinii na temat tego miejsca...
Po dwoch zabiegach jest minimalna zmiana, cera sie wygladzila, otworki - blizny potradzikowe minimalnie zmalaly, jednak mysle, ze potrzebuje jeszcze co najmniej 3 zabiegow bym mogla byc zadowolona.
Roxanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 11:36   #3
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Laser fraxel Repair

mozesz napisac ile zaplacilas za zabieg i jaki obszar obejowal?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 11:51   #4
Roxanne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6
Dot.: Laser fraxel Repair

Zabieg robilam jakos w kwietniu chyba, a za dwa policzki zaplacilam 900 zl, za cala twarz 1900 zl.
Roxanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 11:59   #5
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Laser fraxel Repair

dopiero jeden zabieg?
ehh szkoda ze to takie drogie bo mi jakies 5 zabiego przydaloby sie zrobic...
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 12:12   #6
Roxanne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6
Dot.: Laser fraxel Repair

Mialam dwa zabiegi, pierwszy na cala twarz, drugi tylko na policzki.
Roxanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 23:48   #7
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Laser fraxel Repair

i jakie efekty napiszesz?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-01, 21:00   #8
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Laser fraxel Repair

troszkę sobie poczytałam na temat Fraxela, widzę dużo pozytywnych opini. Są osoby które są zachwycone już po 1 zabiegu. Chyba też się zdecyduję, cena dośc wysoka, ale jeśli ma pomóc to chyba warto ...
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:42   #9
kinius33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 34
GG do kinius33
Dot.: Laser fraxel Repair

Ja chodzę na fraxel, ale na rozstępy.
kinius33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 17:16   #10
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Laser fraxel Repair

ja też myśle o Fraxelu od jakiegoś roku.... i sama nie wiem......
Ale pewnie jak sama nie sporóbuję to się nie dowiem czy pomaga.....

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Roxanne Pokaż wiadomość
Witajcie,
Czy ktos z Was slyszal o klinice Dermart Medical Spa w Krakowie?
Maja tam oryginalny fraxel laser, mialam tam wykonane 2 zabiegi i dziwie sie, ze nigdzie nie moge znalezc opinii na temat tego miejsca...
Po dwoch zabiegach jest minimalna zmiana, cera sie wygladzila, otworki - blizny potradzikowe minimalnie zmalaly, jednak mysle, ze potrzebuje jeszcze co najmniej 3 zabiegow bym mogla byc zadowolona.
jak długo skóra dochodzi do siebie po zabiegu ?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 16:14   #11
Ilonekk
Raczkowanie
 
Avatar Ilonekk
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 53
Dot.: Laser fraxel Repair

Odświeżam wątek. Zastanawiam się nad usunięciem blizn, które są ''pamiątką'' po ospie właśnie laserem typu fraxel. O tej klinice nic nie słyszałam, zresztą byłabym bardziej zainterseowana zabiegiem w Warszawie. Tam z tego typu zabiegów słynie IQ Medica (na Przewodowej), zbiera najlepsze rekomendacje. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się z własnego doświadczenia na temat tego miejsca? Z góry dziękuję za pomoc!
Ilonekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 16:42   #12
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Laser fraxel Repair

Dziewczyny, czy Was nie dziwi fakt, że lekarze nie chcą dawać gwarancji na piśmie, że fraxel pomoże

Ja sobie odpuściłam po środowej rozmowie z lekarzem.... a w sumie już byłam zdecydowana....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:01   #13
majke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 76
Dot.: Laser fraxel Repair

Wydaje mi się, że to wynika z tego, iż ciężko przewidzieć jak zareaguje skóra na taki zabieg. Szukam na różnych forach informacji o zabiegach laserem, bo chciałabym się pozbyć chociaż częściowo blizn po trądziku, więc każda wypowiedź osoby, która zdecydowała się na laser jest cenna
majke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 21:38   #14
polkadot
Raczkowanie
 
Avatar polkadot
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Laser fraxel Repair

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Was nie dziwi fakt, że lekarze nie chcą dawać gwarancji na piśmie, że fraxel pomoże

Ja sobie odpuściłam po środowej rozmowie z lekarzem.... a w sumie już byłam zdecydowana....

A wolałabyś iść w ciemno do kliniki, o której nic nie wiesz, uzyskać takie ''zaświadczenie'' i potem, w razie, gdyby coś poszło nie tak walczyć z lekarzem w sądach? Nawet jeśli dostałabyś jakieś odszkodowanie, to co z tego, skoro pamiątkę na twarzy będziesz miała na resztę życia? Więc po co Ci taka gwarancja? (gdyby oczywiście hipotetycznie, taka instytucja istniała Czy iść do sprawdzonej kliniki i czuć się bezpiecznie nawet bez tego typu zabezpieczeń? Siostra miała pod koniec ubiegłego roku zabieg laserem, wprawdzie nie repair, ale re:store. W IQ Medica, której nazwa tutaj padła. Myślę, że tak popularne miejsce daje duże poczucie bezpieczeństwa. W razie czego możesz umówić się osobiście na konsultacje, czy poczytać opinie pacjentów o przyjmujących tam lekarzach na znanylekarz .pl
polkadot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 17:23   #15
majke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 76
Dot.: Laser fraxel Repair

Prawdę mówiąc nie wiem jaka jest różnica między tymi laserami, więc jeśli któraś z was jest w stanie coś o tym napisać, to chetnię bym poczytała. Na razie więcej info znalazłam o fraxel re:store i chyba skłaniam się właśnie ku zabiegowi tym laserem.
Polkadot, mogłabyś napisać jaki zabieg robiła sobie twoja siostra i czy jest zadowolona z efektów?
majke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 20:39   #16
polkadot
Raczkowanie
 
Avatar polkadot
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Laser fraxel Repair

Tak, tak, majke, już służę z pomocą Siostra usuwała laserem fraxel re: store rozstępy, jakie się u niej pojawiły po drugim porodzie na brzuchu... Lekarz zalecił jej 4 zabiegi, każdy kolejny po 3 tygodniach od poprzedniego. Po zabiegu miałą zaczerwienione okolice, które były naświetlane, ale chwaliła sobie, że nie musiała zostawać w klinice, czy przechodzić długiego okresu rekonwalescencji, ale od razu wrócić do ''normalnego życia''. Ostateczny efekt był u niej widoczny po jakichś 2 miesiącach od ostatniej wizyty w klinice, ale było warto. Po rozoranych bliznach nie ma śladu. Cieszy się jak głupia, że znów będzie mogła pokazywać się w bikini
polkadot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 21:37   #17
Ilonekk
Raczkowanie
 
Avatar Ilonekk
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 53
Dot.: Laser fraxel Repair

Z tego, co ja się orientuję, fraxel:re store jest innowacyjną metodą. Polega w wielkim skrócie na tym, że skóra po takim naświetlaniu odbudowuje się od środka, z dnia na dzień jest coraz gładsza i jędrniejsza, a do tego taki laser pobudza produkcje kolagenu Dlatego rozważam, żeby poddać się zabiegowi właśnie w IQ Medica, które stosuje tego typu najnowsze technologie... Nie chcę ryzykować z jakimiś przedpotopowymi metodami...
Ilonekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 15:54   #18
majke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 76
Dot.: Laser fraxel Repair

Dziękuję dziewczyny za pomoc i informacje. Rozumiem, że lepiej wybrać fraxel re:store i w tym kierunku będę szukać więcej info
majke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 12:54   #19
Aleksandra06
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 232
Dot.: Laser fraxel Repair

Czyli tak naprawde wszystko idzie błyskawicznie.Dobrze ze tak szybko sie zagoiło.A ile jesli mozna zapytac płaciłas za ten zabieg w Elite?
Aleksandra06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-03, 15:59   #20
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Laser fraxel Repair

dziewczyny a czy po tych zabiegach trzeba sie smarowac jakimis masciami, antybiotykami itd? brac jakies leki?

tez chce zrobic ale karmie jeszcze piersia i pewnie przez najblizsze pol roku to sie nie zmieni

natomiast nie moge sie juz doczekac efektow po tym laserze i chcialabym jak najszybciej
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 21:26   #21
Katarzyna212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Laser fraxel Repair

Witam serdecznie!

W piatek po poludniu mialam robiony zabieg Fraxel Laserem Restore ( Moc 40, 8 powtorzen/przejazdow ).

Chcialabym opisac jak wygladalo u mnie przygotowanie do zabiegu oraz sam zabieg.

17.30 mila Pani Pielegniarka zaprosila mnie do gabinetu Pana Doktora, ktory przeprowadzil wywiad ( niezbyt szczegolowy, kilka pytan o choroby itd. )
17.45 zostalam poproszona do gabinetu zabiegowego ( pelna obserwacja czy to TEN Fraxel Laser RESTORE...uff - ten! ) No to juz ze spokojem duszy polozylam sie na lozku...Pani Pielegniarka nasmarowala mi cala twarz jakims mazidlem, ktore znieczula. Fakt, ze warge niechcacy tez mi posmarowala - i od razu zdretwiala!
17.50 przyszedl Pan Doktor...bardzo ciekawy czlowiek! Wypytywal o rodzine, prace, opowiadal troche o sobie. Tak minelo pol godzinki...Zaopatrzona w ksiazke, liczylam na przyjemna lekture, a tu klops! Pan Doktor chyba szukal sluchacza, bo nawet na minutke mnie nie zostawil ( bardzo mily czlowiek, wiec mnie nie zanudzil)
18.20 Pani Pielegniarka uraczyla mnie kropelkami przeciwbolowymi ( 20 kropli ) - Pan Doktor chyba mnie polubil, bo o dodatkowe znieczulenie dla mnie poprosil juz po naszej rozmowie.
- 18.25 Z jednej strony lozka Pan Doktor z laserem, z drugiej Pani Pielegniarka z nadmuchem.
Zaczynamy Zabieg! Kilka przejazdow laserem po policzku ( lewy Panu Doktorowi chyba bardziej sie spodobal, bo go mocniej maltretowal ), drugi policzek, broda, nos i czolo...
18.40 koniec zabiegu! Podziekowania, rady co i jak, wizyta w aptece z Pania Pielegniarka - zakup kremow ( nie sa wliczone w cenie ) i papa)

Tak wygladalo to mniej wiecej u mnie...

Czy bolalo? - w sumie to nie...troche szczypalo w miejscu ktore bylo niedokladnie posmarowane ( okolice wlosow ). Chociaz jak juz kilka razy przejechal mi w tym samym miejscu, to nie powiem, zeby bylo milo! No tak, ale czego nie robi sie dla urody?))
Po zabiegu mialam dziwne uczucie ciagniecia, jak po oparzeniu na solarium, godzine pozniej mi przeszlo. Zero bolu w nocy, zero rano. Tylko buzia napuchnieta jak diab...dzisiaj jestem jakas taka " czarna " i robia mi sie placki na twarzy ( schodzi ta czarna skora, a pod spodem widac taka rozowa ) Poprawa niby jest duza, ale nie wiem czy to jeszcze opuchlizna czy serio taka ladna bede?

Cere mam mieszana, ogromniaste pory, kilka blizn po tradziku, od czasu do czasu jakis pryszczycho wyskoczy, no i non stop Solarium. Do tej pory nie robilam zadnych zabiegow, kwasow, laserow, mikrodermabrazji, chyba za bardzo sie balam, ze bedzie gorzej...pozyjemy zobaczymy!
Za miesiac mam drugi zabieg, ale nie wiem czy to dobry pomysl. Skoro ta skora pod spodem jest taka delikatna, to powinno sie chyba troszke poczekac, no i pewnie bedzie diabelnie bolalo!

Jesli ktoras z Was miala rowniez robiony zabieg RESTORE, to prosze o kontakt, chetnie " poslucham " jak to wygladalo u innych))

Co do platnosci, ja placilam od razu przed zabiegiem ( Pan Doktor ma spokojniejsza dusze przy zabiegu)

Pozdrawiam serdecznie!

P.S Przepraszam za bledy i ortografie! To tak na wszelki wypadek...

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Chyba pomylilam dzial - bo ja mialam Restore, nie Repair

- roznica miedzy Repair a Restore jest taka, ze ten pierwszy zdziera z czlowieka miesko do zywego, a drugi delikatnie warstwe po warstwie.
Katarzyna212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 21:29   #22
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Laser fraxel Repair

Fajnie jakbyś pisała taki codzienny pamiętnik.... bo chyba jesteś jedną z nielicznych tu osób, które zrobiły ten zabieg.... no i może jakieś zdjęcia... chocicaż miejscowe

ja myśle i myśle o tym zabiegu.... ale brakuje mi ,,realnych" przykładów....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 19:09   #23
Katarzyna212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Laser fraxel Repair

Witam ponownie!

Tydzien po zabiegu...jakie efekty? Prawie nijakie...jedynie na czole zauwazylam znaczna poprawe, reszta jaka byla taka jest! Niby na efekty trzeba czekac kilka miesicy, ale...(( ja bym chciala juz!

Zeby nie bylo mi zbyt nudno, doszlam do wniosku, ze moge "wspomoc " laser Pana Doktora - kwasami AHA ( nie mylic z TCA ). We wtorek pelna zapalu zrobilam termin u kosmetyczki...na piatek)

Piatek 11.00 - Ladna Pani Kosmetyczka z ladna cera ( az pozazdroscilam ) ulokowala mnie na fotelu, wlaczyla usypiajaca muzyczke i zaczela zabieg...cos ponakladala, zmywala, znowu nakladala ( w miedzy czasie troche poszczypalo/swedzialo ) i znowu zmywala...a na koniec nalozyla kremik - jakis taki swiecacy z witamina C.

Przy wreczaniu rachunku - dolaczyla pekata reklamowke z kosmetykami, ktore jak stwierdzila " sa mi niezbetnie potrzebne do kontynuowania zabiegow ".
Yhh... diablo drogie, no ale coz...powiedzialam A, to musze powiedziec i B.. - najwyzej maz jak zobaczy rachunek to mnie z domu wyrzuci!

Efekty? Jeszcze niewidocze... - oprocz cienszego portfela oczywiscie

Niedziela 13.00

Nie wytrzymalam dluzej, nalozylam krem ochronny z filtrem 30 i biegiem na solarium...wiecie co? Tego brakowalo mi chyba najbardziej! Zero plam, zero stresssu Wygrzalam sie za cale dwa tygodnie i od razu humorek lepszy

Teraz ide nakladac kwasek na noc i do lozka.

P.S. Ide jednak na drugi laser RESTORE ( tym razem tylko policzki oraz okolice nosa - tam mam najwieksze pory oraz blizny po tradziku )

Po zabiegu napisze jak i co...planuje 60 Moc / 8 - 10 przejazdow, brrrr....az strach sie bac

Pozdrawiam!

Zdjecia dolacze za jakies dwa tygodnie!

Edytowane przez Katarzyna212
Czas edycji: 2010-10-05 o 19:39
Katarzyna212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 14:44   #24
natalia9292
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 14
Dot.: Laser fraxel Repair

Witam. We wrzesniu miałam robioną mikrodermabrazje.Chciałab ym wiedziec kiedy moge poddac sie zabiegowi laserem Fraxel, jezeli 2msc temu miałam robioną mikrodermabrazję? Pozdrawiam
natalia9292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 10:22   #25
Ula28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 75
Dot.: Laser fraxel Repair

l
__________________
aaa

Edytowane przez Ula28
Czas edycji: 2011-03-02 o 08:58
Ula28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 10:11   #26
jowitka115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ZachPom
Wiadomości: 21
Smile Dot.: Laser fraxel Repair

Hejka dziewczyny )
Ide na laser fraxel za 8 dni dokladnie. Place za same policzki 1000 zł za okolo 20 minut zabiegu i przed zabiegiem krem znieczulajacy z ktorym siedzi sie godzne. Mam nadzieje ze sie nie zawiode i bedzie widac jakiekolwiek efekty bo jednak ten zabieg jest kosztowny. Mam glownie blizny po tradziku na policzkach i brodzie, i tylko na tym mi zalezy-zeby tego juz nie bylo... Tez chodzilam na kwasy, ultradzwieki, mikrodermabrazje korundowa i diamentowa, leczylam sie hormonalnie,kremami,antyb iotykami heh chyba wszystkiego uzywalam. i Stwierdzam ze nie ma sensu sie juz dluzej meczyc jesli chodzi o leki bo to pomaga tylko na krotka mete, pozniej sie przyzwyczajam i dalej to samo... Trzymajcie kciuki za ten laser pokladam w tym wielkie nadzieje i mam "nadzieje ze sie nie zawiode" ;/
jowitka115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 17:11   #27
aga24zuzia
Rozeznanie
 
Avatar aga24zuzia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Santa Domingo
Wiadomości: 971
Dot.: Laser fraxel Repair

Cytat:
Napisane przez jowitka115 Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyny )
Ide na laser fraxel za 8 dni dokladnie. Place za same policzki 1000 zł za okolo 20 minut zabiegu i przed zabiegiem krem znieczulajacy z ktorym siedzi sie godzne. Mam nadzieje ze sie nie zawiode i bedzie widac jakiekolwiek efekty bo jednak ten zabieg jest kosztowny. Mam glownie blizny po tradziku na policzkach i brodzie, i tylko na tym mi zalezy-zeby tego juz nie bylo... Tez chodzilam na kwasy, ultradzwieki, mikrodermabrazje korundowa i diamentowa, leczylam sie hormonalnie,kremami,antyb iotykami heh chyba wszystkiego uzywalam. i Stwierdzam ze nie ma sensu sie juz dluzej meczyc jesli chodzi o leki bo to pomaga tylko na krotka mete, pozniej sie przyzwyczajam i dalej to samo... Trzymajcie kciuki za ten laser pokladam w tym wielkie nadzieje i mam "nadzieje ze sie nie zawiode" ;/
hej, i jak po zabiegu? mam nadzieje że efekt osiągnięty
__________________
Dokąd idziesz mój aniele?
czy tam bedzie lepiej ci?
zostan tutaj zostan ze mną,
pomóż mi.
aga24zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 21:20   #28
sol4ever
Rozeznanie
 
Avatar sol4ever
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 562
Dot.: Laser fraxel Repair

Hej zapraszam tutaj, jest trochę więcej informacji o efektach zabiegów laserowych
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=81537

Ja jestem w trakcie kuracji z tym że laserem Fraxel eCO2 PLUS, nie wiem czy to ten sam o którym piszecie.
__________________
To smutne, ale są na tym świecie ludzie, którzy rodzą się demonami.
sol4ever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 20:52   #29
jowitka115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ZachPom
Wiadomości: 21
Dot.: Laser fraxel Repair

Cytat:
Napisane przez aga24zuzia Pokaż wiadomość
hej, i jak po zabiegu? mam nadzieje że efekt osiągnięty
Hej, przepraszam ze tak pozno pisze... Wyszlo tak ze w koncu nie poszlam na ten zabieg. Zrezygnowalam, poniewaz jednak to bedzie zbyt kosztowne a nie wiadomo ile razy bedzie potrzeba powtorzyc zabieg. Ogolnie wiem,ze jednak znamiona,kurzajki,pieprzy ki, blizny itd wracaja po laserze,wiem ze to zalezy od tego jaki laser..no ale jednak. Wiem bo mam znajomych ktorzy to robili. Ja sie powstrzymalam tez dlatego, ze poczytalam duzo artykulow, i watkow w necie na ten temat, i wyszlo na to ze to pomaga,ale tylko wtedy jak stosujesz to w tych odstepach ktore trzeba zachowac no i to jest naprawde kosztowne wiec jesli Cie na to stac-probuj...
jowitka115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 23:01   #30
Bogna_11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Laser fraxel Repair

Witam Was dziewczyny, które się jeszcze zastanawiacie!
A ja się zdecydowałam. I jestem właśnie 3-ci tydzień po zabiegu laserem fraxel re:pair.
Wiem jak istotne dla osób, które się jeszcze nie zdecydowały są porady innych dziewczyn, które są już po. Sama przed zabiegiem szukałam informacji na ten temat we wszystkich możliwych źródłach. Dlatego też postanowiłam napisać Wam troszkę o swoich doświadczeniach.
Zabieg wykonywałam w Warszawie w gabinecie Estivance na Mokotowie. Zabieg wykonywał mi dr.Maciej Krajewski.
Na zabieg zdecydowałam się ze względu na duże blizny potrądzikowe, głównie na policzkach i czole. Lekarz poinformował mnie przed zabiegiem, że dodatkowymi efektami będzie usunięcie przebarwień posłonecznych (miałam ich sporo też na policzkach i czole), zmniejszenie porów i dodatkowo efekt odmłodzenia (zmniejszenie zmarszczek). Aa, zapomniałam napisać, że właśnie niedawno ukończyłam 40 lat.
Wiele z Was zastanawia się i pyta o to, czy są różne rodzaje laserów fraxel. Otóż z informacji jakie uzyskałam - tak. Przede wszystkim 2: fraxel restore (który to wykonuje się kilkukrotnie w odstępach kilkudziesięciodniowych) oraz fraxel re:pair (który wykonuje się jednorazowo). Ten drugi (repair) jest w zasadzie kompletnym resurfacingiem. Działanie lasera sięga kilkunastu mm wgłąd skóry i powoduje iż na kilka miesięcy po nim skóra sama zaczyna się regenerować od wewnątrz poprzez zwiększoną produkcję kolagenu. Efekty następują stopniowo w miarę upływu czasu. Ale o efektach u mnie - za chwilę.
Jak wygląda sam zabieg i jak wygląda rekonwalescencja zaraz po nim. Otóż zabieg jest dość bolesny. Myślę, że ma tu co zmyślać i mówić, że nie. W trakcie zabiegu lekarz "przejeżdża" po twarzy laserem wielokrotnie w tych samych miejscach. Ból można porównać do bardzo szybkiego, silnego kłucia setkami rozgrzanych igieł. Ale da się wytrzymać - jestem tego przykładem . Otuchy dodaje fakt - że zabiegu nie trzeba powtarzać, wykonuje się go jednorazowo. Ja miałam zabieg na całą twarz włącznie z powiekami. Zabieg u mnie trwał ok 45 minut. Miałam ustawioną prawie najsilniejszą z możliwych moc lasera, tj. 9,5 na 10 max (nie u wszyskich konieczna jest aż taka moc - i oczywiście przy mniejszej - też mniej będzie bolało). Aa i jeszcze jedno, na różne części twarzy też daje się różne moce tj na policzki największą, a np. na powieki, czy wokół ust - dużo mniejszą.
Ale wróćmy do samego zabiegu. Otóż na około 1-1,5 godziny przed zabiegiem twarz znieczulana jest kremem znieczulającym (bez niego - pewnie bolałoby jeszcze bardziej) a w czasie zabiegu na twarz kierowany jest strumień chłodnego powietrza - również w celach znieczulających.
Po samym zabiegu, ma się wrażenie, że cała twarz piecze, jakbyśmy się potwornie spiekli na słońcu, strumień chłodnego powietrza caly czas pomaga, choć muszę przyznać że zauważyłam, że gdy go odstawiam to zaraz potem bardziej piecze. Więc zrezygnowałam z niego, wytrzymałam krótki moment zaraz po i potem było już coraz lepiej. Po samym zabiegu twarz spryskiwana jest białą substancją która ma na celu zasklepienie tysiąca ranek, które sa na twarzy po laserze, z których mniej lub bardziej sączy się krew. Ale pacjentka tego w tym momencie nie widzi, więc nie jest to takie straszne. Po spryskaniu tym białym lekiem jesteśmy całe "białe". Ma to też chyba działanie kojące, gdyż po spryskaniu czułam dużo mniejsze pieczenie.
Na zabieg najlepiej jest się wybrać z koleżanką / siostrą - kimś kto pomoże nam dostać się do domu. Same raczej nie powinniśmy wtedy prowadzić samochodu.
Co dzieje się później - otóż zaczynamy puchnąć. Dość mocno. Opuchlizna utrzymuje się około 2 dni. Koniecznie trzeba wziąć zwolnienie z pracy. Nie jesteśmy wtedy w stanie normalnie pokazywać się innym. Ale twarz już od około 1,5 godziny po zabiegu w ogóle nie piecze. Dyskomfort znika. Pozostaje jedynie ten związany z opuchlizną.
Co robimy przez kolejne dni - otóż na przemian smarujemy się kremem silnie nawilżającym (ja stosowałam Cetafil Dermablend, lotion) i okładamy twarz nasączonymi w soli fizjologicznej jałowymi wacikami. Dobrze jest też mieć kogoś do pomocy, trudno jest samemu sobie nałożyć dokładnie te waciki na twarz (chociażby z tego względu że twarz, a więc i oczy są wtedy mocno opuchnięte). Kolejnego dnia opuchlizna zaczyna powoli schodzić. Dosłownie "schodzić", gdyż ma się wrażenie, że znika z czoła i zaczyna się pojawiać na szyi itd. To fajne uczucie, gdyż podczas silnej opuchlizny przynajmniej mnie dopadały chwile zwątpienia. Można powiedzieć, że z każdą godziną twarz zaczyna spowrotem nabierać normalnych kształtów.
A, zapomniałam jeszcze napisać, że lekarz przepisuje też odpowiedni antybiotyk, który trzeba przyjmować przez około 10 dni od zabiegu.
Na twarzy caly czas mamy jednak "skorupę", z białej substancji którą byłyśmy spryskane zaraz po zabiegu i preparatu nawilżającego którym non-stop smarujemy twarz. Nie można zdrapywać samemu tej skorupy. Podobno im dłużej jest na twarzy tym lepiej, a po którymś dniu z kolej sama zaczyna się "topić". Dosłownie spływa po twarzy na szyję aż wreszcie znika. Ja pomagałam sobie wtedy troszeczkę chusteczką higieniczna, jak fragmenciki skorupy zaczynały spływać po twarzy, dotykałam je chusteczką a one przyklejały się do niej i schodziły. Ale pod żadnym pozorem nie można ich samych zdrapywać.
Ja przynajmniej bardzo trzymałam się zaleceń lekarza, choć przyznać muszę, że "mocno korciło".
Spod skorupy wyłania się powoli Wasza nowa twarz. Na początku mocno, bardzo mocno czerwona, w niektórych miejscach ma się wrażenie, że wręcz bordowa/brązowa. Ale za to - JAK ŚLICZNIE GŁADKA. Wtedy zaczyna się stosowanie nowego preparatu - jest to silikonowy żel na blizny (ja stosowałam Dermatix, w zasadzie jeszcze cały czas stosuję). Najpierw 3 razy dziennie, po kilku dniach - 2 razy dziennie (teraz smaruję nim twarz cały czas 2 razy dziennie).
Może więc nadszedł czas by napisać o EFEKTACH. Podobno te spektakularne mają się pojawić dopiero po ok 3-6 miesięcy od zabiegu, ale już teraz: blizny są dużo, dużo płytsze, z daleka prawie niewidoczne, przebarwienie posłoneczne zniknęły CAŁKOWICIE, pory są jeszcze widoczne, zmarszczki - dużo, dużo płytsze. Są dopiero 3 tygodnie po zabiegu a ja już teraz mogę powiedzieć TAK, BYŁO WARTO. A co będzie po tych 3-6 miesiącach. Już cieszę się na samą myśl o tym. I czekam z niecierpliwością . Dodam jeszcze jedną rzecz - ja wzięłam sobie na ten czas dłuższe zwolnienie lekarskie (2 tygodnie). Myślę, ze to ważne, by w tym czasie nie musieć nakładać sobie na twarz makijażu. Skóra na pewno się za to "odwdzięczy". Przynajmniej moja tak zrobiła .
Makijaż zaczęłam nakładać dopiero po 2 tygodniach. Ze względu na jeszcze trochę utrzymujące się zaczerwienienie twarzy stosuję podkład kryjący. Ale z domu wychodziłam już po tygodniu i 2 dniach od zabiegu, bez makijażu w ogóle - twarz wygląda wtedy na troszkę mocniej opaloną. Naprawdę całkiem spokojnie można się wtedy już pokazywać innym. Ja obecnie całkowicie bez makijażu czuję się dużo lepiej niż z nim. Teraz jeszcze skóra mi się troszeczkę łuszczy, minimalnie. Ale pod podkładem, z bliska jest to troszkę widoczne. A bez makijażu jest taka śliczna, gładka, jednolita, bez przebarwień. Super.
Dla jeszcze niezdecydowanych powiem, że pomimo dość wysokiej ceny zabiegu (kilka tysięcy złotych) naprawdę warto. pamiętajmy też, że to wydatek (przy tym laserze jednorazowy ). Myślę też że OLBRZYMIE znaczenie ma to, KTO nam ten zabieg wykonuje. Ja powierzyłam moją twarz w ręce bardzo dobrego lekarza, z dużym doświadczeniem. Zaufałam jego fachowości, doświadczeniu, stosowałam się bardzo sztywno do jego zaleceń - i uważam że naprawdę WARTO. Gorąco polecam wszystkim Wam dr Krajewskiego. I to nie tylko dlatego, że jest super fachowcem, ale też dlatego, że fantastycznie wyjaśnia przed zabiegiem i po nim co będzie robił, na czym zabieg polega. Nie mówi, że nie będzie bolało - gdy boli, nie mówi, że będzie można wyjść z domu po 2-3 dniach, gdy nie można. Wszystko o czym mnie informował (co i jak będzie wygądało) - faktycznie takie było. to też powoduje, że rośnie zaufanie i chętniej stosujemy się dalej do tego co zaleca. Po prostu się sprawdza.
A ja - no cóż. teraz zdecydowanie "piękniejsza", na pewno czuję się młodsza o około 10 lat i szczęśliwsza. Po powrocie do pracy - koledzy i koleżanki mówiły, "o rany wyglądasz jakoś tak inaczej, wypoczęta, piękniejsza, szczęśliwsza..." A nie mówiłam w pracy o zabiegu. To bardzo miłe.
Będę Wam jeszcze pisać o kolejnych efektach, które mam nadzieję, zacznę wkrótce zauważać . A jeśli któraś z Was ma do mnie jakieś pytania - pytajcie. Bardzo chętnie odpowiem.
przyznam się Wam, że po raz pierwszy w życiu piszę na tego rodzaju forum. Ale też wiem, jak ważne jest WIEDZIEĆ o zabiegu któremu chcemy się poddać, zwłaszcza gdy dotyczy twarzy. A to dla nas kobiet - tak istotne..

Trzymam za Was kciuki. Powodzenia..
Bogna_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.