Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-06-29, 07:07   #661
ninagg
Wtajemniczenie

GG do ninagg
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez annaszel Pokaż wiadomość
Kup słownik "puki co"

QUOTE=ninagg;74801521]W sumie to masz rację, ja kupiłam Huroma i puki co jestem zadowolona. Tylko ten post mnie zaniepokoił.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
[/QUOTE]
Na szczęście nie potrzebuję już pomocy w wyborze wyciskarki, także anulowałam subskrypcję. A tobie bardzo dziękuję za radę, ale nie skorzystam

Zaręczyny: 16.10.10
Data zaślubin: 02.06.2012

Ola 11.12.2012

Wojtek 14.10.2015
ninagg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-30, 16:09   #662
Alfa1111
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez beny_hil Pokaż wiadomość
Witam ,jestem na etapie poszukiwania wyciskarki .Czy ktoś ma pojęcie o wyciskarce Alfa 3G .Bede wdzięczny za jakiekolwiek informacje na jej temat
Nie mam tej wyciskarki, więc nie powiem jak się sprawuje, ale patrząc na parametry mogę powiedzieć, że
Ma dobrą moc silnika - 240w
50obr/min - to też całkiem dobry wynik
Otwór wlotowy wygląda na duży - więc powinno być to wygodne urządzenie, które nie wymaga krojenia warzyw na milion części
Mała dygresja - pojawia się czasem argument, że lepszy mały otwór wlotowy w wyciskarkach, bo pokroisz warzywo na 8 części i zobaczysz czy w środku nie jest zepsute. Dla mnie to w ogóle bez sensu argument, wymyślony pewnie przez producenta huromow i innych wyciskarek z małymi wlotami do wrzucania warzyw, więc polecam jak najbardziej te z dużymi. Często robię soki i jak już się obierze buraka, seler, marchew itp. to od razu widać, czy jest to świeże czy stare warzywo, nigdy mi się nie zdarzyło trafić na buraka z zewnątrz wyglądającego dobrze, a w środku popsutego, a nawet jeśli ktoś potrzebuje dokładniej sprawdzić wystarczy przekroić na pół i to już z pewnością wystarczy. Wtedy wrzucasz przekrojone warzywo i gotowe. Niestety te wyciskarki z małym wlotem i tak potrzebują, żeby kroić warzywo nie na pół, ale bardziej na ósemki czy jeszcze mniejsze części. A w ogóle łodygi selera czy liście szpinaku i tego typu warzywa w ogóle nie wymagają krojenia, od razu można wrzucać. Niestety jak urządzenie ma wąski wlot to trzeba to robić po parę gałęzi, liści, w szerokim wciśniesz od razu. No ale tu na pewno producenci niedługo też wymyślą jakiś argument z kosmosu czemu lepiej przekroić łodygi jarmużu na pół..

Także myślę, że parametry dobre ma ta Alfa 3G. Od siebie dodam, że jest dosyć droga i znajdziesz urządzenie z takimi samymi, a nawet lepszymi parametrami dużo taniej. No i jak zauważyłeś nie ma o niej zbyt wiele opinii. Parę postów wyżej opisałem na jakie parametry warto zwracać uwagę i jakie urządzenia polecam, jak jesteś ciekawy, to odsyłam do niego. Ale jeśli zależy Ci na tym, żeby to było urządzenie markowe i z bardzo długą gwarancją, to ta wygląda ok.
Alfa1111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 10:19   #663
iwonki42
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Alfa1111 Pokaż wiadomość
Nie mam tej wyciskarki, więc nie powiem jak się sprawuje, ale patrząc na parametry mogę powiedzieć, że
Ma dobrą moc silnika - 240w
50obr/min - to też całkiem dobry wynik
Otwór wlotowy wygląda na duży - więc powinno być to wygodne urządzenie, które nie wymaga krojenia warzyw na milion części
Mała dygresja - pojawia się czasem argument, że lepszy mały otwór wlotowy w wyciskarkach, bo pokroisz warzywo na 8 części i zobaczysz czy w środku nie jest zepsute. Dla mnie to w ogóle bez sensu argument, wymyślony pewnie przez producenta huromow i innych wyciskarek z małymi wlotami do wrzucania warzyw, więc polecam jak najbardziej te z dużymi. Często robię soki i jak już się obierze buraka, seler, marchew itp. to od razu widać, czy jest to świeże czy stare warzywo, nigdy mi się nie zdarzyło trafić na buraka z zewnątrz wyglądającego dobrze, a w środku popsutego, a nawet jeśli ktoś potrzebuje dokładniej sprawdzić wystarczy przekroić na pół i to już z pewnością wystarczy. Wtedy wrzucasz przekrojone warzywo i gotowe. Niestety te wyciskarki z małym wlotem i tak potrzebują, żeby kroić warzywo nie na pół, ale bardziej na ósemki czy jeszcze mniejsze części. A w ogóle łodygi selera czy liście szpinaku i tego typu warzywa w ogóle nie wymagają krojenia, od razu można wrzucać. Niestety jak urządzenie ma wąski wlot to trzeba to robić po parę gałęzi, liści, w szerokim wciśniesz od razu. No ale tu na pewno producenci niedługo też wymyślą jakiś argument z kosmosu czemu lepiej przekroić łodygi jarmużu na pół..

Także myślę, że parametry dobre ma ta Alfa 3G. Od siebie dodam, że jest dosyć droga i znajdziesz urządzenie z takimi samymi, a nawet lepszymi parametrami dużo taniej. No i jak zauważyłeś nie ma o niej zbyt wiele opinii. Parę postów wyżej opisałem na jakie parametry warto zwracać uwagę i jakie urządzenia polecam, jak jesteś ciekawy, to odsyłam do niego. Ale jeśli zależy Ci na tym, żeby to było urządzenie markowe i z bardzo długą gwarancją, to ta wygląda ok.
W huromie nie trzeba kroić na 8 części i drobniej, nawet producent tego zabrania. Ja w alphie większość rzeczy wystarczy że kroję na pół ewentualnie jak coś mega dużego to 3... A duży wlot okej super wszystko ekstra tylko niech idzie z mocą i konstrukcją silnika a nie że reklama wrzucania całego buraka i się blokuje bo twarde i skrzypi jak chory ;D Albo nie można go popchnąć dalej. A wiem o czym mówię bo przyjaciółka ma Kuvings big mouth. Btw już po loginie widać po co tu jesteś
iwonki42 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 10:07   #664
Patafil
Przyczajenie

https://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠pl/wyciskarka-cooksense kupiłem taką wyciskarkę. Na markową i drogą wyciskarkę mnie nie stać. Myśle, że jak się prawidłowo obsługuje maszynę i bez pośpiechu, to nawet tańsza wyciskarka posłuży lata. Dla mnie ważne aby wyciskarka była zrobiona z materiałów tupu ultem, tritan i BPA free. Te tanie wyciskarki (350-500 zł.) robione w Chinach chyba takich materiałów nie posiadają. W każdym razie ja po prawie rocznym użytkowaniu jestem ze swojej wyciskarki zadowolony.
Patafil jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 07:05   #665
Onoemak
Przyczajenie

Czy ktoś ma wyciskarkę Biochef W4 ? Ostatnio zobaczyłem na jakieś stronie i zainteresował mnie duży otwór połączony z silnikiem o mocy 400W. I informacja że wyciska całe warzywa i owoce bez konieczności krojenia. Jestem ciekawy jak to ma się w praktyce ?

https://energiazdrowia.pl/pl/p/Wycis...ow-Juicer-/531
Onoemak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 07:08   #666
Alfa1111
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Onoemak Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma wyciskarkę Biochef W4 ? Ostatnio zobaczyłem na jakieś stronie i zainteresował mnie duży otwór połączony z silnikiem o mocy 400W. I informacja że wyciska całe warzywa i owoce bez konieczności krojenia. Jestem ciekawy jak to ma się w praktyce ?

https://energiazdrowia.pl/pl/p/Wycis...ow-Juicer-/531
Nie mam, więc nie powiem jak działa, ale ogólnie wygląda ciekawie ten sprzęt.
Jeśli interesują Cię wyciskarki z dużą mocą i otworem wlotowym to Eldom PJ1000 wydaje mi się też ciekawym sprzętem.
Stary 2017-08-02, 12:25   #667
Bibo999
Przyczajenie

Czy są obecnie promocje na wyciskarki wolnoobrotowe ? Proszę o jakieś info na link....
Chciałbym już kupić, co prawda dokładnie nie wiem jaki model czy J1000 czy może Hurom 200 albo Hurom 500... Jeśli będzie coś w promocji to myślę, że to skłoni mnie do podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie.
Bibo999 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 11:17   #668
AnnLady
Wtajemniczenie

Ja wybralam wyciskarke oscar da -1000
Kolezanka mi polecila bo ma tylko że starszy model. Czekam na zakup bo jeszcze mam na liscie robot planetarny, telefon i laptop. Ale juz bym ja chciala mieć
AnnLady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 19:01   #669
Bibo999
Przyczajenie

Mam zamiar zakupić Hurom HH2G. Czy ten sprzęt ma możliwość robienia lodów ? Ewentualnie jaka jest ciekawa alternatywa dla tego sprzętu ?
Stary 2017-08-04, 19:48   #670
ninagg
Wtajemniczenie

GG do ninagg

Cytat:
Napisane przez Bibo999 Pokaż wiadomość
Mam zamiar zakupić Hurom HH2G. Czy ten sprzęt ma możliwość robienia lodów ? Ewentualnie jaka jest ciekawa alternatywa dla tego sprzętu ?
Funkcję robienia lodów ma model Alpha za 2390 zł

Zaręczyny: 16.10.10
Data zaślubin: 02.06.2012

Ola 11.12.2012

Wojtek 14.10.2015
ninagg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 10:34   #671
Bibo999
Przyczajenie

Podpowiedzcie proszę czy wyciskarki nadają się do przygotowania pierwszych pokarmów warzywnych dla maluchów ??
Stary 2017-08-07, 12:52   #672
najsuper
Przyczajenie

Pewnie że tak, ja właśnie postawiłam na robienie w domu a nie kupowanie 10x droższych słoiczków a wyciskarka mega pomaga
najsuper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-11, 19:51   #673
iwonki42
Raczkowanie

Dzisiejsze lody z wyciskarki Truskawkowo borówkowe z dodatkiem mleka kokosowego i cukrem pudrem dosładzane Pychota
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170810_143747.jpg (91,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170810_142754.jpg (121,0 KB, 10 załadowań)
Stary 2017-08-17, 14:50   #674
Kusum
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Bibo999 Pokaż wiadomość
Czy są obecnie promocje na wyciskarki wolnoobrotowe ? Proszę o jakieś info na link....
Chciałbym już kupić, co prawda dokładnie nie wiem jaki model czy J1000 czy może Hurom 200 albo Hurom 500... Jeśli będzie coś w promocji to myślę, że to skłoni mnie do podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie.
Z kodem NZ2017 otrzymujesz rabat 15% na cały asortyment w Puregreen!
Promocja obowiązuje od godziny 20.00 17.08.2017r. do godziny 08:00 18.08.2017r. i nie łączy się z innymi promocjami.
Stary 2017-08-17, 15:54   #675
Bibo999
Przyczajenie

Dziękuję, właśnie rano zamówiłem i czekam na kuriera a teraz odbieram maila z informacją o promocji.....muszę coś wykombinować i zamówić z tym kodem.

Pozdrawiam i dziękuję za pamięć
Stary 2017-08-21, 11:20   #676
magic_madzik
Przyczajenie

Spoko jest ten sklep, 15% przy cenach lepszych wyciskarek to naprawdę spoko biorąc pod uwagę że i tak robią niezłe promocje co jakiś czas.
magic_madzik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 11:46   #677
Allosia_wawa
Przyczajenie

U... tu widze nawet fajne focie to się poradzę. Zastanawiam się nad wyciskarką. Ale możliwie jak najmniejszą i tanią. Dobra, najmniejszą bo mi w kuchni brak już miejsca. Niby robię koktajle w blenderze ale to nie to samo, z reguły wychodzą bardzo gęste i trzeba rozcieńczać wodą a to potrafi zepsuć smak :/ Coś polecicie? Jakieś sugestie?
Stary 2017-08-23, 14:41   #678
magic_madzik
Przyczajenie

A jakieś ramy cenowe? Chętnie coś poradzę, tylko muszę wiedzieć ile możesz wydać pieniędzy, btw na niektórych stronkach tak jak wyżej w puregreenie można brać na raty nawet sprzęt, jeśli w ogóle średnio dysponuje się gotówką
magic_madzik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 13:01   #679
najsuper
Przyczajenie

Koleżanka chyba zapomniała o zapytaniu Jak jednak to przeczyta: jeśli interesuje Cię coś z niższej półki musisz przeanalizować wszystkie parametry bardzo dokładnie. Niestety zazwyczaj te tanie modele nie są dobrej jakości, tworzywa to zwykły chiński nawet nie przebadany pod kątem wpływu na pożywienie plastik, który po czasie odkształca się, nie mówiąc tutaj o wytrzymałych ileś lat ultemowych ślimakach tych droższych wyciskarek...Wiem, że czasami niewarto przepłacać ale akurat w tym wypadku zastanowiłabym się dłużej...chodzi jednak o zdrowie.
Stary 2017-08-28, 14:22   #680
iwonki42
Raczkowanie

Najsuper ma rację. Fajnie by było jakby koleżanka wspomniała rzeczywiście o tym budżecie wtedy można coś dalej poszukać a tak blądzić przez mgłę jest bezsensu.
Stary 2017-08-29, 13:43   #681
Allosia_wawa
Przyczajenie

Oj faktycznie! Gapa ze mnie! Zapomniałam wspomnieć, że ram cenowych nie mam tak naprawdę bo najważniejsza jest dla mnie wielkość. Bo niestety aktualnie ogranicza mnie tylko miejsce a i jak chce mieć zdrowy świeży sok to nie ma co oszczędzać bo to jak oszczędzanie na zdrowiu, tak jak najsuper już wspominała Generalnie z tego co póki co robiłam rozeznanie to raczej bym stawiała na jakąś ślimakową chyba. Miałam okazję pić sok z takiej i był faktycznie przepyszny.
Stary 2017-08-31, 09:00   #682
najsuper
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
Oj faktycznie! Gapa ze mnie! Zapomniałam wspomnieć, że ram cenowych nie mam tak naprawdę bo najważniejsza jest dla mnie wielkość. Bo niestety aktualnie ogranicza mnie tylko miejsce a i jak chce mieć zdrowy świeży sok to nie ma co oszczędzać bo to jak oszczędzanie na zdrowiu, tak jak najsuper już wspominała Generalnie z tego co póki co robiłam rozeznanie to raczej bym stawiała na jakąś ślimakową chyba. Miałam okazję pić sok z takiej i był faktycznie przepyszny.
Mądre podejście
Iwonki to ma taką większą tą wyciskarkę ale moja jest dosyć mała i poręczna jak chcesz obejrzeć podrzucam link do mojego filmiku http://www.youtube.com/watch?v=4eSJm...ature=youtu.be

Edytowane przez najsuper
Czas edycji: 2017-08-31 o 09:02
Stary 2017-09-06, 17:53   #683
Alfa1111
Przyczajenie

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Patafil Pokaż wiadomość
https://â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠⠘☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠p l/wyciskarka-cooksense kupiłem taką wyciskarkę. Na markową i drogą wyciskarkę mnie nie stać. Myśle, że jak się prawidłowo obsługuje maszynę i bez pośpiechu, to nawet tańsza wyciskarka posłuży lata. Dla mnie ważne aby wyciskarka była zrobiona z materiałów tupu ultem, tritan i BPA free. Te tanie wyciskarki (350-500 zł.) robione w Chinach chyba takich materiałów nie posiadają. W każdym razie ja po prawie rocznym użytkowaniu jestem ze swojej wyciskarki zadowolony.

Jeśli chodzi o TRITAN, to można znaleźć informacje, które uznają go za jeszcze gorszy materiał niż Bisfenol A

"Kolejna kwestią jest to, że często używanym zamiennikiem BPA jest polimer nazywany Tritan, którego składnikiem jest fosforan trifenylu, ten ma jeszcze gorszy wpływ na naszą gospodarkę hormonalną niż BPA. Dlatego też butelki wolne od BPA mogą być w sumie gorsze, niże te, które go zawierają. Według ostatnich doniesień 90% dorosłych i dzieci w Europie ma w swoim organizmie tą substancję"

http://zielonyzagonek.pl/wolne-od-bp...m-warto-mowic/

http://dziecisawazne.pl/bpa/
Stary 2017-09-11, 15:54   #684
CzarnaMaciejka
Raczkowanie

Czym różni sie wyciskarka hurom h-aa alpha od hz alpha? Bo jakoś nie mogę się połapać. Którą bardziej polecacie?

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Właśnie też mnie to zastanawia, taka cena a tu tritan... słabo trochę
CzarnaMaciejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 15:04   #685
myszka2508
Raczkowanie

Wiesz co najlepiej na stronie Hurom sprawidzć w opisach i porównać. Mi szczerze wydaje się lepszy model hz alpha bo ma więcej akcesoriów takich jak wyciskarka do cytrusów. Ale myślę, że każdy powinien dobrać sprzęt do swoich potrzeb.
myszka2508 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
pomarańcze, sok, soki, sokowirówka, świeży, witaminy, wyciskarka

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości