BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-06, 13:04   #721
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Próbowałyscie może olejku tamanu na blizny (mam duże, pooperacyjne)?
tamanu nie jest na blizny
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 13:55   #722
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
tamanu nie jest na blizny
Podobno właśnie jest (na świeże blizny):

Cytat:
Napisane przez NaturalisKosmetyki.com
Badania wskazują na gojące działanie oleju na świeże blizny i rozstępy. Po kilku tygodniach aplikacji czystego oleju stwierdzono znaczne spłycenie i zmniejszenie wielkości zmian.
Źródło: http://naturaliskosmetyki.pl/ekologi...edaz-p-58.html

Ale osobiście w przypadku blizn pooperacyjnych nie nastawiałabym się na jakieś spektakularne efekty.
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 15:04   #723
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
tamanu nie jest na blizny
Na Bu jest napisane, że jest. Oczywiście, nie tylko na blizny, ale m.in.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 11:45   #724
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Dołączam do tematu. Witam drogie Panie

Swoje przebarwienia z twarzy usunąłem wciąż stosowanym Differinem w żelu, po 2 miesiącach zeszło wszystko co najgorsze. Stosuję co drugi dzień na noc. Ogólnie jest to dla mnie najlepszy produkt jaki powstał przeciwko trądzikowi i jego skutkom.

Bliznę pooperacyjną (znamię) pielęgnowałem kosmicznie drogą maścią Dermatix, nie wiem jaki byłby efekt bez jej stosowania więc nie wiem czy jest super czy nie. Nie jest ciemna w każdym razie.

Pozostałe blizny potrądzikowe na pleckach, wypukłe + przebarwienia mam zamiar w tym tygodniu potraktować albo mikrodermabrazją albo kwasami, to co zostanie poddam za jakiś czas najdroższym laserom.

Edytowane przez Tomaan
Czas edycji: 2010-06-01 o 11:46
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 07:01   #725
kolosek777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

miałem dwa razy usuwany pieprzyk z kącika nosa, za pierwszym razem skalpelem, potem laserem co2 (ponieważ były trochę zrośniete skrzydeło i skóra twarzy). Myslalem że to błąd chirurga ale po laserze znów to samo na początku gdy się rana goiła było ok, nie zrastało się skrzydełko i fragment polika. potem jakby coraz bardziej skrzydełko nosa ciągnęło fragment polika.

Zamierzam jeszcze raz iść na co2 ale tym razem jakoś przeciwdziałać temu ściąganiu skrzydełka do policzka,
czy możecie mi poradzić jak to mogę zrobić?
myślałem o smarowaniu jakaś maścią albo mechanicznym odciąganiu nosa w inną stronę np plastrem.
sam już nie wiem prosze bardzo o pomoc!!
kolosek777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 12:46   #726
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

hej jeśli zmieszam kwas tca o stężeniu 50% z wodą ( powiedzmy żeby mi wyszło 20& czyli 2 gramy kwasu i 10 ml wody) to będzie dobrze? 50% to w tej chwili dla mnie za duzo. nie chce przesadzić, a kompletnie nie pamiętam jak ja to kiedyś robiłam. Ale wydaje mi się, że wlasnie mieszalam to z wodą. z Gory dzieki /
__________________
www.obsesya.blog.pl
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 19:25   #727
baba_caracol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Soft, wydaje mi sie, ze masz na mysli mikroblizenki. Tez mam kilka takich. Robilam peelingi migdalowe, teraz robie dermabrazje. Moj dermatolog twierdzi, ze tych mikroblizenek jak rowniez rozszerzonych porow nie uda sie zlikwidowac Peelingi srednioglebokie moga je nieco splycic jesli stosuje sie je regularnie ale na stale pozbyc sie tego nie mozna. Trzeba byloby zluszczyc skore na taka glebokosc jaka stanowi dolek a tego zrobic sie nie da.
pozdrawiam
Długo cierpiałam z tego samego powodu... Jednak jest na to lekarstwo ! Odkryłam rewelacyjny krem do twarzy. Odbudowuje naskórek, łagodzi blizny, redukuje trądzik. Cera jest gładziutka. Rewelacja! Cena całkiem przyzwoita a efekt powalający.

Zainteresowane osoby zachęcam do mejlowania!
Chętnie odpowiem na pytania
baba_caracol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-11, 18:49   #728
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez baba_caracol Pokaż wiadomość
Długo cierpiałam z tego samego powodu... Jednak jest na to lekarstwo ! Odkryłam rewelacyjny krem do twarzy. Odbudowuje naskórek, łagodzi blizny, redukuje trądzik. Cera jest gładziutka. Rewelacja! Cena całkiem przyzwoita a efekt powalający.

Zainteresowane osoby zachęcam do mejlowania!
Chętnie odpowiem na pytania
pewnie kolagen w kremie.... daj sobie spokój....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 19:36   #729
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez baba_caracol Pokaż wiadomość
Długo cierpiałam z tego samego powodu... Jednak jest na to lekarstwo ! Odkryłam rewelacyjny krem do twarzy. Odbudowuje naskórek, łagodzi blizny, redukuje trądzik. Cera jest gładziutka. Rewelacja! Cena całkiem przyzwoita a efekt powalający.

Zainteresowane osoby zachęcam do mejlowania!
Chętnie odpowiem na pytania
malo wiarygodne - pierwszy post i zaproszenie do korespondencji mailowej na temat CUDOWNEGO kosmetyku...
Moim zdaniem to oczywiste obejscie regulaminu zakazujacego reklamy
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 14:06   #730
baba_caracol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
malo wiarygodne - pierwszy post i zaproszenie do korespondencji mailowej na temat CUDOWNEGO kosmetyku...
Moim zdaniem to oczywiste obejście regulaminu zakazującego reklamy
Próbowałam już rożnych rzeczy na te paskudne ślady na buzi, możecie wierzyć bądź też nie..... różnice zaczęły być widoczne dopiero po pewnym czasie używania kremu, z którym i tak nie pokładałam większych nadziei.

carolinascotties wygląda na to, że "obejście regulaminu zakazującego reklamy" było tu całkiem nieświadome.... powiedzmy, że jest to reklama społeczna.
baba_caracol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 15:39   #731
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

tu się pisze wprost czym się kto leczył, a nie na maile albo PW, to jest forum ogólnodostępne i nie dziw się, że od razu Twoja wiadomość została potraktowana jako kryptoreklama zresztą pewnie właśnie nią jest. Bo jakby coś Ci rzeczywiście tak super hiper mega pomogło to byś normalnie napisała jak 99% Wizażanek, a nie jakieś żenujące podchody
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-12, 18:13   #732
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez baba_caracol Pokaż wiadomość

carolinascotties wygląda na to, że "obejście regulaminu zakazującego reklamy" było tu całkiem nieświadome.... powiedzmy, że jest to reklama społeczna.
Niestety mnie nie przekonalas... a Twoj nick mowi o tym, ze chodzi o krem ze sluzem slimaka...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 12:09   #733
tajemnica11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

hej wszystkim. mój problem polega na dużych wgłębieniach w twarzy(na obu policzkach) po trądziku ropowiczym. już dwa lata nie moge sie niczym tego pozbyć. podziele sie tylko moimi doświadczeniami z kwasem glikolowym50% z allegro. otóż nagładam go od roku przez miesiąc co tydzień a póżniej mam przerwe dwa trzy tygodnie i znów to samo. ogólnie stan cery mi sie poprawił myśle że tak na 25% może na 30% chociaż moja przyjaciółka twierdzi że blizny zmniejszyły sie o połopwe ale jakoś jej nie wieże. chciała bym zastosować coś mocniejszego może TCA ale sie obawiam czy któraś z wizażek stosowała go w domu na własną ręke i jakie są po nom efekty w porównaniu do gliko

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

[QUOTE=tajemnica11;2273300 5]hej wszystkim. mój problem polega na dużych wgłębieniach w twarzy(na obu policzkach) po trądziku ropowiczym. już dwa lata nie moge sie niczym tego pozbyć. podziele sie tylko moimi doświadczeniami z kwasem glikolowym50% z allegro. otóż nagładam go od roku przez miesiąc co tydzień a póżniej mam przerwe dwa trzy tygodnie i znów to samo. ogólnie stan cery mi sie poprawił myśle że tak na 25% może na 30% chociaż moja przyjaciółka twierdzi że blizny zmniejszyły sie o połopwe ale jakoś jej nie wieże. chciała bym zastosować coś mocniejszego może TCA ale sie obawiam czy któraś z wizażek stosowała go w domu na własną ręke i jakie są po nom efekty w porównaniu do gliko[ przepraszam za błedyale to efekty szybkiego pisania
tajemnica11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 15:16   #734
mona1
Zadomowienie
 
Avatar mona1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 1 846
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Dziewczyny mam podobny problem z bliznami co większość z Was - potrądzikowe wgłębienia, głównie na policzkach (te przeszkadzają mi najbardziej bo najbardziej mnie szpecą) oraz nieliczne, pojedyncze na czole. Postanowiłam pozbyć się tego świństwa z mojej twarzy laserem fraxel. Niestety - ku mojemu zdziwieni - w internecie niewiele jest opinii na temat tego "cuda", a jak są to skrajnie różne . Sporo opinii jest natomiast na amerykańskiej stronie, są tam również dostępne zdjęcia przed i po. Dla zainteresowanych:
http://www.realself.com/Fraxel-Laser...reviews?page=1

Ale wracając do mnie, miałam już wyznaczony termin, jednak spanikowałam (po przeczytaniu 2 historii na wyżej podanej stronie, gdzie dziewczyny twierdzą że fraxel zniszczył ich skórę) szczególnie z uwagi na to że 6 miesięcy temu skończyłam kurację Izotekiem( a z info na ulotce wynika że minimum przez 6 m-cy po nie można robić żadnych laserów) i po prostu postanowiłam odczekać jeszcze 3, 4 miesiące.

Co do kosztów, wiem że to spory wydatek, w Krakowie w Derm Art 1 zabieg kosztuje 2000zł, mi potrzebnych będzie 4-5 zabiegów więc łatwo policzyć Ale zaryzykuję, podchodzę do tego z dewizą "byle by nie zaszkodziło "i tak jak powiedziała mi pani doktor "przede wszystkim pozytywne myślenie".
Chciałam jeszcze powiedzieć że to będzie pierwszy zabieg na blizny jaki wykonam, ponieważ wcześniej nie miałam tego problemu (jeden porządny wysyp wystarczył by moja twarz wyglądała teraz jak podziobana).
Czytałam wcześniejsze wpisy i wiem Goniu że Ty poważnie myślisz o fraxelu, czy się już zdecydowałaś, a może jesteś już po. Ja jedno wiem na 100% - muszę spróbować, bo to podobno najlepszy w tym momencie sposób na rozprawienie się z bliznami. Dla mnie koszta to wielki wydatek, ale gotowa jestem na wiele poświęceń, bo czasami patrząc na swoją twarz najchętniej bym zniknęła a najgorsze jest to że jeszcze 3 lata temu ( po kuracji antybiotykowej)moja twarz była idealna, miałam 2 blizenki ubytkowe, bardzo głębokie od wyciskania, które w ogóle mi nie przeszkadzały. Później nastąpił straszny wysyp, którego skutki można oglądać na mojej twarzy teraz. Izotek pomógł mi bardzo, pozbyłam sie wszystkich pryszczy, jeśli sporadycznie jakiś się zdarza to znika szybciej niż się pojawił poza tym po tej kuracji wydaje się jakby struktura mojej skóry uległa zmianie - nie jest już tłusta, a raczej normalna Niestety blizny zanikowe pozostały... czasami mam już tego dość i zastanawiam się czy tak już będzie zawsze wyglądać moja cera...
__________________
bąbelek
mona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 15:12   #735
Kirima
Lifthrasir
 
Avatar Kirima
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 193
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Mnie niestety los pokarał wypukłą blizną po ospie - we wgłębieniu pod nosem. Chyba wybiorę się z tym do dermatologa, ale najpierw chciałabym poznać opinie innych... Jakby była w innym miejscu to pewnie nie byłoby dyskusji, np. na policzku - ale jest niestety w takim, że nie jestem w stanie znieść jej obecności, niezmiernie się jej wstydzę, a tego dopełniły jeszcze komentarze ludzi, którzy wydawali się być moimi dobrymi znajomymi... Co w takim przypadku? Nie wiem, laser?
__________________
* Dbam o loki od 01.08.10
* Moje włosy

Siostra Zakonu Curlitanek
Kirima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 15:26   #736
asiulka_22
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka_22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 214
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mona1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam podobny problem z bliznami co większość z Was - potrądzikowe wgłębienia, głównie na policzkach (te przeszkadzają mi najbardziej bo najbardziej mnie szpecą) oraz nieliczne, pojedyncze na czole. Postanowiłam pozbyć się tego świństwa z mojej twarzy laserem fraxel. Niestety - ku mojemu zdziwieni - w internecie niewiele jest opinii na temat tego "cuda", a jak są to skrajnie różne . Sporo opinii jest natomiast na amerykańskiej stronie, są tam również dostępne zdjęcia przed i po. Dla zainteresowanych:
http://www.realself.com/Fraxel-Laser...reviews?page=1

Ale wracając do mnie, miałam już wyznaczony termin, jednak spanikowałam (po przeczytaniu 2 historii na wyżej podanej stronie, gdzie dziewczyny twierdzą że fraxel zniszczył ich skórę) szczególnie z uwagi na to że 6 miesięcy temu skończyłam kurację Izotekiem( a z info na ulotce wynika że minimum przez 6 m-cy po nie można robić żadnych laserów) i po prostu postanowiłam odczekać jeszcze 3, 4 miesiące.

Co do kosztów, wiem że to spory wydatek, w Krakowie w Derm Art 1 zabieg kosztuje 2000zł, mi potrzebnych będzie 4-5 zabiegów więc łatwo policzyć Ale zaryzykuję, podchodzę do tego z dewizą "byle by nie zaszkodziło "i tak jak powiedziała mi pani doktor "przede wszystkim pozytywne myślenie".
Chciałam jeszcze powiedzieć że to będzie pierwszy zabieg na blizny jaki wykonam, ponieważ wcześniej nie miałam tego problemu (jeden porządny wysyp wystarczył by moja twarz wyglądała teraz jak podziobana).
Czytałam wcześniejsze wpisy i wiem Goniu że Ty poważnie myślisz o fraxelu, czy się już zdecydowałaś, a może jesteś już po. Ja jedno wiem na 100% - muszę spróbować, bo to podobno najlepszy w tym momencie sposób na rozprawienie się z bliznami. Dla mnie koszta to wielki wydatek, ale gotowa jestem na wiele poświęceń, bo czasami patrząc na swoją twarz najchętniej bym zniknęła a najgorsze jest to że jeszcze 3 lata temu ( po kuracji antybiotykowej)moja twarz była idealna, miałam 2 blizenki ubytkowe, bardzo głębokie od wyciskania, które w ogóle mi nie przeszkadzały. Później nastąpił straszny wysyp, którego skutki można oglądać na mojej twarzy teraz. Izotek pomógł mi bardzo, pozbyłam sie wszystkich pryszczy, jeśli sporadycznie jakiś się zdarza to znika szybciej niż się pojawił poza tym po tej kuracji wydaje się jakby struktura mojej skóry uległa zmianie - nie jest już tłusta, a raczej normalna Niestety blizny zanikowe pozostały... czasami mam już tego dość i zastanawiam się czy tak już będzie zawsze wyglądać moja cera...
widze że mamy bardzo podobny problem, ja równiez zdecydowałalam sie na laser co2 tylko teraz jeszcze jestem na etapie zbierania informacji, czytam forum.,.. tylko jest jedno" ale" czy aby po zabiegu nie będzie jeszcze większej " masakry" na twarzy?? no i trzeba powierzyć sie w rece b. dobrego lkekarza/ nie kosmetyczki jesli jest któraś z was z podkarpacia i juz miała taki zabieg robiony porsze o opinie, najlepiej do jakiego gabinetu sie udac. pozdrawiam
asiulka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 09:17   #737
EveP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
dziwnie tanio... ja bym była ostrożna.....
Witam,
od dwóch lat leczę się na trądzik. Tzn stany ropne, które robiły mi się na policzkach.Wyglądało to jak wielkie sińce. Przeszłam leczenie antybiotykami wraz z terapią hormonalną- efekt? efekt jest świetny. Ale jak wiadomo zawsze zostają te straszne blizny, niektóre dość głębokie. Byłam w instytucie Ireny Eris w Krakowie i mogę powiedzieć ,że warto zapłacić więcej...(tzn drugie tyle niż normalnie). Zrobiłam pare zabiegów: mikrodermabrazja z kwasem migdałowym ze 3 razy, kwas pirogronowy, Z 5 zabiegów TCA i jest świetnie.A dzisiaj idę już tylko wyrównać skórę, tzn nakłuć miejsca gdzie mam lekkie "wgłębienia" już tylko ponieważ dziurki zniknęły po tych wszystkich zabiegach a skóra jest sto razy jaśniejsza i co najważniejsze święto jest wtedy,gdy pojawi mi się jakiś pryszcz. Jeśli ktoś chce się bliżej dowiedzieć na temat mojej kuracji, służę pomocą. pozdrawiam
EveP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 15:04   #738
mona1
Zadomowienie
 
Avatar mona1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 1 846
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez EveP Pokaż wiadomość
Witam,
od dwóch lat leczę się na trądzik. Tzn stany ropne, które robiły mi się na policzkach.Wyglądało to jak wielkie sińce. Przeszłam leczenie antybiotykami wraz z terapią hormonalną- efekt? efekt jest świetny. Ale jak wiadomo zawsze zostają te straszne blizny, niektóre dość głębokie. Byłam w instytucie Ireny Eris w Krakowie i mogę powiedzieć ,że warto zapłacić więcej...(tzn drugie tyle niż normalnie). Zrobiłam pare zabiegów: mikrodermabrazja z kwasem migdałowym ze 3 razy, kwas pirogronowy, Z 5 zabiegów TCA i jest świetnie.A dzisiaj idę już tylko wyrównać skórę, tzn nakłuć miejsca gdzie mam lekkie "wgłębienia" już tylko ponieważ dziurki zniknęły po tych wszystkich zabiegach a skóra jest sto razy jaśniejsza i co najważniejsze święto jest wtedy,gdy pojawi mi się jakiś pryszcz. Jeśli ktoś chce się bliżej dowiedzieć na temat mojej kuracji, służę pomocą. pozdrawiam
Hej! Cieszę się że udał Ci się pokonać blizny. Mapisz proszę jak duża część Twojej twarzy byl pokryta bliznami i jak długo trwało zanim sie z nimi uporałas. I co to za zabieg ""nakłuwanie" wgłębień?
__________________
bąbelek
mona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 15:20   #739
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Macie jakies sposoby na blizny po odciskach od butów? Mam nad piętami takie blizny czerwone na dodatek w prawej nodze mam takie uwypuklenie :/ brzydko to wygląda i chciałabym się z tym uporać do lata aż założe japonki....pomóżcie
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-04, 22:22   #740
asiulka_22
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka_22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 214
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

kochane który zabieg lepszy na usuwanie blizn potrądzikowych:
fraxel restore
mosaic co2
asiulka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 03:13   #741
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez EveP Pokaż wiadomość
Witam,
od dwóch lat leczę się na trądzik. Tzn stany ropne, które robiły mi się na policzkach.Wyglądało to jak wielkie sińce. Przeszłam leczenie antybiotykami wraz z terapią hormonalną- efekt? efekt jest świetny. Ale jak wiadomo zawsze zostają te straszne blizny, niektóre dość głębokie. Byłam w instytucie Ireny Eris w Krakowie i mogę powiedzieć ,że warto zapłacić więcej...(tzn drugie tyle niż normalnie). Zrobiłam pare zabiegów: mikrodermabrazja z kwasem migdałowym ze 3 razy, kwas pirogronowy, Z 5 zabiegów TCA i jest świetnie.A dzisiaj idę już tylko wyrównać skórę, tzn nakłuć miejsca gdzie mam lekkie "wgłębienia" już tylko ponieważ dziurki zniknęły po tych wszystkich zabiegach a skóra jest sto razy jaśniejsza i co najważniejsze święto jest wtedy,gdy pojawi mi się jakiś pryszcz. Jeśli ktoś chce się bliżej dowiedzieć na temat mojej kuracji, służę pomocą. pozdrawiam

cuda jak z reklamy
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 07:12   #742
EveP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
cuda jak z reklamy
wątpie,że to cuda skoro się lecze już 2lata a nawet już 2,5 będzie. A co do fraxela to on działa przede wszystkim wtedy, gdy na dużej części twarzy jest trądzik bo jego efektywność polega na pobudzaniu dużej części skóry i komórek. Jeśli ktoś chce usunąć pojedyncze blizny to nie warto się w to pakować bo nie przyniesie widocznych efektów. Wtedy najlepiej tca parę razy...jestem po wczorajszym nakłuwaniu moich dołków i efekt super, dołków już prawie nie widać , ale efekt końcowy widoczny jest dopiero po dwóch tygodniach,nim to się wszystko zagoi. Pozdrawiam

Edytowane przez EveP
Czas edycji: 2010-11-05 o 07:13
EveP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 11:38   #743
mona1
Zadomowienie
 
Avatar mona1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 1 846
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez EveP Pokaż wiadomość
wątpie,że to cuda skoro się lecze już 2lata a nawet już 2,5 będzie. A co do fraxela to on działa przede wszystkim wtedy, gdy na dużej części twarzy jest trądzik bo jego efektywność polega na pobudzaniu dużej części skóry i komórek. Jeśli ktoś chce usunąć pojedyncze blizny to nie warto się w to pakować bo nie przyniesie widocznych efektów. Wtedy najlepiej tca parę razy...jestem po wczorajszym nakłuwaniu moich dołków i efekt super, dołków już prawie nie widać , ale efekt końcowy widoczny jest dopiero po dwóch tygodniach,nim to się wszystko zagoi. Pozdrawiam
Myślę że niestety żadna z dziewczyn piszących w tym wątku nie ma pojedynczych blizn, bo niestety blizny potradzikowe najczęściej są rozległe i zmieniają strukturę całej skóry twarzy. Oj gdybym ja miała kilka blizn na twarzy to prawdopodobnie nie myślałabym o tak inwazyjnym i kosztownym zabiegu jak fraxel...
__________________
bąbelek
mona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 13:50   #744
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

czy ktoras robiła we wrocławiu zabieg usuniecia blizn. ile kosztuje takie zabieg mniej wiecej bo to raczej sprawa indywidualna ile sie ma tych blizn i jakie. A mama pytanie czy takim fraxelem można usunąć blizne pooperacyjną?

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

wiem ze blizny po operacji nie da sie cakowicie usunać ale mozne zmniejszyc jeje widocznosc
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 08:17   #745
asiulka_22
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka_22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 214
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Partymix Pokaż wiadomość
czy ktoras robiła we wrocławiu zabieg usuniecia blizn. ile kosztuje takie zabieg mniej wiecej bo to raczej sprawa indywidualna ile sie ma tych blizn i jakie. A mama pytanie czy takim fraxelem można usunąć blizne pooperacyjną?

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

wiem ze blizny po operacji nie da sie cakowicie usunać ale mozne zmniejszyc jeje widocznosc
z tego co wiem, blizny pooperacyjne równiez mozna usunąć za pomaca lasera, ale dokładnie jakiego to juz chyba lekarz dobiera, jak szukałąm gabinetu u nas / na podkarpaciu/ to trafiłam również na strone kliniki medycyny est, we wrocławiu właśnie. Ars estetica http://www.arsestetica.pl/ , ale zadnej opni na jej temat nie moge powiedziec, bo nie korzystałąm z niej.

a tutaj masz jeszcze link do filmiku gdzie usuwa dość dużą blizne, laserem
co2,

http://www.youtube.com/watch?v=z-5ep...eature=related
asiulka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 10:23   #746
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

dzieki bo mam paaskudna blizne po cesarce mialam infekcje rany i nacieli mi ja czyscili i nie zeszyli sama sie paskudnie zrosla niby jest to nisko ale jest
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 11:01   #747
pressgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 73
GG do pressgirl
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez EveP Pokaż wiadomość
jestem po wczorajszym nakłuwaniu moich dołków i efekt super, dołków już prawie nie widać , ale efekt końcowy widoczny jest dopiero po dwóch tygodniach,nim to się wszystko zagoi. Pozdrawiam
a możesz o tym nakłuwaniu coś więcej napisać? czym to jest robione, jak potem obchodzić się z twarzą? jak się wygląda po takim czymś?
ja też walczę ze swoją buzią już "trochę" i chyba musiałabym całkiem zdjąć skórę, może ta co by w jakiś sposób odrosła byłaby lepsza ...
__________________
http://lexiebella.blogspot.com/
pressgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 08:30   #748
EveP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam,
nakłuwanie jest robione igłą,dr wbija ja pod skórę i nakłuwa zrośniętą komórkę, jak miałam nakłuwane to strzelało i czułam,że faktycznie mnie coś "ciagło".Z tym ,że nie są to doły w sensie dziurka potrądzikowa,tylko takie wyglądające doły jak fale. Cieżki miałam trądzik bo ropny zapalny. To nakłuwanie trwa ok10min bez znieczulenia bo nie trzeba, twarz przez 15min moze jest minimalnie spuchnieta w tym miejscu (prawie niewidocznie). A pielęgnacja tego? taka jak na codzień. Mycie i jakieś zwykłe kremy. Jesli chcesz to prześlij mi fotke Twojej twarzy to Ci powiem czy w podobnym stopniu miałam schorowaną cerę czy może łagodniej to przechodzisz,bo może te inne zabiegi, które miałam pomogłyby Ci. Pozdrawiam i czekam na odp.
EveP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 09:44   #749
pressgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 73
GG do pressgirl
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez EveP Pokaż wiadomość
Witam,
nakłuwanie jest robione igłą,dr wbija ja pod skórę i nakłuwa zrośniętą komórkę, jak miałam nakłuwane to strzelało i czułam,że faktycznie mnie coś "ciagło".Z tym ,że nie są to doły w sensie dziurka potrądzikowa,tylko takie wyglądające doły jak fale. Cieżki miałam trądzik bo ropny zapalny. To nakłuwanie trwa ok10min bez znieczulenia bo nie trzeba, twarz przez 15min moze jest minimalnie spuchnieta w tym miejscu (prawie niewidocznie). A pielęgnacja tego? taka jak na codzień. Mycie i jakieś zwykłe kremy. Jesli chcesz to prześlij mi fotke Twojej twarzy to Ci powiem czy w podobnym stopniu miałam schorowaną cerę czy może łagodniej to przechodzisz,bo może te inne zabiegi, które miałam pomogłyby Ci. Pozdrawiam i czekam na odp.
ze zdjęciem w najbliższym czasie może być kiepsko, ale się postaram
dzięki za odpowiedź, wyobraziłam to sobie - tragedii nie ma u mnie widać w niektórych miejscach dziurki, w innych są widoczne ubytki skóry, jakby po jakimś oderwaniu, które się nie zrosło, na szczęście nie ma już żadnych przebarwień prawie, więc aż tak tragicznie to nie wygląda, ale wiadomo - zawsze chce się mieć lepiej Też miałam taki sam rodzaj paskudztwa, walczyłam z nim chyba z 4 lata, pomogły dopiero tabletki anty. Przez jakiś czas robiłam nawet peeling codziennie, trwało to jakieś dwa miesiące - wydaje mi się, że kilka drobniutkich się spłyciło, ale spektakularnych efektów na większej powierzchni twarzy nie znalazłam :|
__________________
http://lexiebella.blogspot.com/
pressgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 12:02   #750
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

EveP mogłabyś napisać ile kosztowało Cię TCA?? Z tego co opisujesz to miałaś chyba robiony TCA Cross, a podobno w tym zabiegu pojedynczo płaci się za ubytek-bliznę?
Tutaj są fotki osoby, która miała taki zabieg..czy Twoje ubytki były podobne??
http://www.acne.org/messageboard/bef...-p-t23133.html
Chciałbym jeszcze wiedzieć jak długo trzeba unikać "kontaktu ze światem" po takim zabiegu, czy można od razu wyjść do ludzi, czy koniecznie trzeba wziąć urlop?
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 03:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.