ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-04, 11:39   #4201
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Ostatnio pisałam ze zamówiłam Soraya spf45 a tu lipa bo okazało się, że nie ma w aptece internetowej no i stwierdziłam a licho tam z tymi filtrami a tu ostatnio wchodze do apteki a tu Soraya spf 45 no i kupiłam zobaczymy czy nie będzie zapychć.
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 12:16   #4202
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

long_braid,
daj potem znac jak sie spisuje na twojej buzce i moze jaki ma skladzik.
z gory dzieki!
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 15:58   #4203
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Czy stosowanie na zmianę jedna noc Acne Derm druga noc retinoid ma sens? Próbował ktoś?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 17:56   #4204
Boge
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Aktualnie zmieniłem filtr - Vichy był zbyt uciążliwy w użytkowaniu (świecenie...), postawiłem na ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...sloneczny.html i póki co jestem zadowolony - nie jest się po nim idealnie matowym, ale skóra na pewno nie świeci i wygląda zdrowo.
Chwilowo nie używam AC (tylko punktowo na niespodzianki), bo moje policzki mają go już dość - muszę znaleźć coś dobrego do nawilżenia powiedzmy godzinę po nałożeniu AC - co polecacie?
Boge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 20:12   #4205
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Boge Pokaż wiadomość
Aktualnie zmieniłem filtr - Vichy był zbyt uciążliwy w użytkowaniu (świecenie...), postawiłem na ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...sloneczny.html i póki co jestem zadowolony - nie jest się po nim idealnie matowym, ale skóra na pewno nie świeci i wygląda zdrowo.
Chwilowo nie używam AC (tylko punktowo na niespodzianki), bo moje policzki mają go już dość - muszę znaleźć coś dobrego do nawilżenia powiedzmy godzinę po nałożeniu AC - co polecacie?
Ja od siebie polecam ten krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-na-dzien.html
Tylko jak wiadomo, co osoba, to inna opinia
Dla mnie jest rewelacyjny, nie zapycha mnie, świetnie nawilża i fajnie łagodzi po silniejszych kwasach
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 10:24   #4206
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Czy stosowanie na zmianę jedna noc Acne Derm druga noc retinoid ma sens? Próbował ktoś?
Ja używam Acne na codzien pozniej raz w tyg stosuję retinoidy i później przez 3 dni tylko nawilżam i póżniej znowu Acne po tyg retinoidy i tak w kółko Sam acne derm dużo mi już nie daję ale boję się go odstawić
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 23:19   #4207
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
Ja używam Acne na codzien pozniej raz w tyg stosuję retinoidy i później przez 3 dni tylko nawilżam i póżniej znowu Acne po tyg retinoidy i tak w kółko Sam acne derm dużo mi już nie daję ale boję się go odstawić
No i jak efekty po takim przekladancu?
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 11:13   #4208
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Już sama nie wiem, raz dobrze wręcz bardzo a za chwile tragedia, cały czas coś nowego wychodzi a później zostają ślady później posmaruje Atredermem i te ślady trochę bledną ale znowu wyskakuję coś nowego i znowu to samo mam wrażenie, że robi się z tego jakies pieprzone koło;/ chyba ostatni raz użyłam atredermu i acne, mam ochotę zostawić to w piz**u ale to może taka tymczasowa moja reakcja bo aktualnie schodzi mi czerwoność po Atredermie a wtedy cała twarz wygląda jak tragedia. Czasami się zastanawiam czy dobrze zrobiłam że zaczęłam używać kwasów, mogłam w sumie dalej brać tabletki anty i pewnie nie miała by teraz takich problemów jak po odstawieniu. W tym tyg chyba znowu pójdę po tabletki, tylko przecież całe życie ich brać nie będę i boję się że po odstawieniu będzie znowu to samo
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 10:55   #4209
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
Już sama nie wiem, raz dobrze wręcz bardzo a za chwile tragedia, cały czas coś nowego wychodzi a później zostają ślady później posmaruje Atredermem i te ślady trochę bledną ale znowu wyskakuję coś nowego i znowu to samo mam wrażenie, że robi się z tego jakies pieprzone koło;/ chyba ostatni raz użyłam atredermu i acne, mam ochotę zostawić to w piz**u ale to może taka tymczasowa moja reakcja bo aktualnie schodzi mi czerwoność po Atredermie a wtedy cała twarz wygląda jak tragedia. Czasami się zastanawiam czy dobrze zrobiłam że zaczęłam używać kwasów, mogłam w sumie dalej brać tabletki anty i pewnie nie miała by teraz takich problemów jak po odstawieniu. W tym tyg chyba znowu pójdę po tabletki, tylko przecież całe życie ich brać nie będę i boję się że po odstawieniu będzie znowu to samo
Po odstawieniu anty zawsze jest to samo, jak ja odstawilam to twarz leczylam jakos tak do 2 lat zanim sie uspokoila... niestety. Ale branie tabl to nie rozwiazanie, bo ile bedziesz brac? cale zycie? to tylko odkladanie problemu ale nie leczenie tego problemu. Na pewno nie przesuszasz za bardzo buzi? glowado gory! bedzie lepiej!
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 11:20   #4210
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

...a ja mam pewne przemyślenia dot. acnederm i skinoren
Dostałam do wykupienia lek skinoren (na przebarwienia, zaskórniki). Już miałam iść do apteki po niego, jak wyczytałam na forum, że jest jego tańszy odpowiednik - acne derm. Jako że nie lubię sama kombinować, poszłam zapytać moją dermę - co zrobić. I... p. powiedziała, że leki nie mogą być identyczne i poleciła mi kupić ten droższy lek. Kupiłam i muszę powiedzieć, że jest różnica. Acne derm stosowałam kiedyś, i jak pamiętam, w ogóle na mnie nie działał, tylko zaraz pojawiały białe gule. Przy skinorenie skóra zachowuje się inaczej - wchłania się od razu, już po tygodniu stosowania rozjaśnił mi świeże przebarwienia po krostkach.
Pisze to, żeby niektóre dziewczyny u których acne derm się nie spisuje spróbowały skinoren. Może któraś z Was miała podobne odczucia? Mam nadzieję, że nie jest to chwilowy zachwyt poprawa.

long_braid
Może odwiedź dermatologa ponownie? Jak długo stosujesz ten lek?
__________________
Tak, to ja.

Edytowane przez biala
Czas edycji: 2012-04-11 o 11:25
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 09:38   #4211
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Możliwe, że przesuszam z kremów teraz już tylko używam emulsje iwostinu i to matującą bo co kolwiek nałoże na twarz to boję się że zaraz się zapcham, a co do mojego dermatologa to wolałabym nie skomentować ta kobieta nie ma pojęcia o niczym moja wizyta trwa u niej nie spełna 1 min zresztą jak u każdego i wypisuję to o co się ją poprosi a w innym mieście trzeba czekać 3 miesiące .

...ale dopiero sobie uświadomiłam, że okres dostałam i może dlatego mnie wysypało ponownie więc liczę, że powoli wszystko się unormuję . Co do tabletek anty to i tak bym musiała teraz czekać miesiąc więc postanowiłam, że kończę atre i acnederm i będę używać tylko jak kiedyś toniku Afronis i tak w sumie powoli wiosna i lato idą a ja nie wyobrażam sobie używać tak dużych filtrów (Ten Soray'a spf45 jak nałożyłam to mogłam zbierać tłuszcz na jajecznice jak działa to nie powiem bo natychmiast poszłam go zmyć )

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...radzikowi.html
Tylko się zastanawiam czy stosowanie długotrwale tego toniku nie zaszkodzi? Zna się ktoś może? Podaje skład
Skład 100 g płynu zawiera: 0,2 g mentolu, 0,05 g tymolu, 2 g rezorcyny, 3 g kwasu borowego.

Na opakowaniu jest właśnie tak napisane ale czy gdzieś się tu czai alkohol? Bo w internecie piszą, że "Preparat zawiera alkohol" .

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Pytam się czy długotrwale nie szkodzi bo przed kwasami używałam tylko jego ponad rok i pomagał.
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."

Edytowane przez long_braid
Czas edycji: 2012-04-12 o 09:37 Powód: przekręcenie słowa
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 22:09   #4212
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
Możliwe, że przesuszam z kremów teraz już tylko używam emulsje iwostinu i to matującą bo co kolwiek nałoże na twarz to boję się że zaraz się zapcham, a co do mojego dermatologa to wolałabym nie skomentować ta kobieta nie ma pojęcia o niczym moja wizyta trwa u niej nie spełna 1 min zresztą jak u każdego i wypisuję to o co się ją poprosi a w innym mieście trzeba czekać 3 miesiące .

...ale dopiero sobie uświadomiłam, że okres dostałam i może dlatego mnie wysypało ponownie więc liczę, że powoli wszystko się unormuję . Co do tabletek anty to i tak bym musiała teraz czekać miesiąc więc postanowiłam, że kończę atre i acnederm i będę używać tylko jak kiedyś toniku Afronis i tak w sumie powoli wiosna i lato idą a ja nie wyobrażam sobie używać tak dużych filtrów (Ten Soray'a spf45 jak nałożyłam to mogłam zbierać tłuszcz na jajecznice jak działa to nie powiem bo natychmiast poszłam go zmyć )

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...radzikowi.html
Tylko się zastanawiam czy stosowanie długotrwale tego toniku nie zaszkodzi? Zna się ktoś może? Podaje skład
Skład 100 g płynu zawiera: 0,2 g mentolu, 0,05 g tymolu, 2 g rezorcyny, 3 g kwasu borowego.

Na opakowaniu jest właśnie tak napisane ale czy gdzieś się tu czai alkohol? Bo w internecie piszą, że "Preparat zawiera alkohol" .

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Pytam się czy długotrwale nie szkodzi bo przed kwasami używałam tylko jego ponad rok i pomagał.
no niestety, już tak jest i nic z tym nie zrobisz, albo poszukaj innego dermatologa albo daj z nimi spokój jak ja.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 22:21   #4213
papiusia1203
Raczkowanie
 
Avatar papiusia1203
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z daleka ...
Wiadomości: 61
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Czy któraś z was używała jednocześnie antybiotyku i A-D ?
papiusia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 14:11   #4214
wojtann
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

hej mam pytanie

Stosuje od kilku dni acne derm, no i jak wiadomo zaswiecilo sloneczko, stosuje filtr hydrolipidowy Pharameris Spf50 i czapke z daszkiem, czy to wystarczajaca ochorna przy jezdzie na rowerze ok godzinkki dwoch dziennie??? prosze o odpowiedz.
wojtann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 19:24   #4215
czarny_kot_czarownicy
Raczkowanie
 
Avatar czarny_kot_czarownicy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 54
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Podpinam się jako początkująca użytkowniczka AD. Jak się dowiedziałam od dermatolog, trądzik pozostał mi z powodu zbyt inwazyjnego oczyszczania skóry w młodości. Dostałam taką oto receptę:
- Normaclin (klindamycyna - antybiotyk w żelu, 15 zeta) - 2x dziennie, na to:
- krem robiony w aptece (woda wapienna, euceryna, wit. a i wit. e, 7,50 zł) - cel: odżywienie zniszczonej cery
- Acne Derm (20 zł) - 2-3 x w tygodniu, pół godziny po myciu twarzy, na noc i na to już nic nie kłaść
Zalecenia odnośnie pielęgnacji:
- żel micelarny
- podkład w musie
- krem nawilżający do wrażliwej
- pharmaceris x do skóry po radioterapii
Po tygodniu leczenia:
- rzadziej występują ropne pryszcze
- skóra jest gładsza, co szczególne odczuwam dzień po zastosowaniu AD
@papiusia1203, antybiotyku nie stosujemy razem z AD, może być w inny dzień, albo po zmyciu twarzy
czarny_kot_czarownicy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 12:56   #4216
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez czarny_kot_czarownicy Pokaż wiadomość
Podpinam się jako początkująca użytkowniczka AD. Jak się dowiedziałam od dermatolog, trądzik pozostał mi z powodu zbyt inwazyjnego oczyszczania skóry w młodości. Dostałam taką oto receptę:
- Normaclin (klindamycyna - antybiotyk w żelu, 15 zeta) - 2x dziennie, na to:
- krem robiony w aptece (woda wapienna, euceryna, wit. a i wit. e, 7,50 zł) - cel: odżywienie zniszczonej cery
- Acne Derm (20 zł) - 2-3 x w tygodniu, pół godziny po myciu twarzy, na noc i na to już nic nie kłaść
Zalecenia odnośnie pielęgnacji:
- żel micelarny
- podkład w musie
- krem nawilżający do wrażliwej
- pharmaceris x do skóry po radioterapii
Po tygodniu leczenia:
- rzadziej występują ropne pryszcze
- skóra jest gładsza, co szczególne odczuwam dzień po zastosowaniu AD
@papiusia1203, antybiotyku nie stosujemy razem z AD, może być w inny dzień, albo po zmyciu twarzy
Podklad w musie... ??? pierwsze slysze, ze moglby byc dobry do cery tradzikowej
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 15:36   #4217
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Podklad w musie... ??? pierwsze slysze, ze moglby byc dobry do cery tradzikowej
też się zdziwiłam. fakt jest on lżejszy niż te płynee, ale i tak uważam, że zdecydowanie lepsze byłyby podkłady mineralne (Everyday Minerals, Lily Lolo, Pixie czy inne..)
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 20:16   #4218
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
też się zdziwiłam. fakt jest on lżejszy niż te płynee, ale i tak uważam, że zdecydowanie lepsze byłyby podkłady mineralne (Everyday Minerals, Lily Lolo, Pixie czy inne..)
Zgadzam sie z Toba, nie wydaje mi sie, aby ten podklad w musie mial dobry sklad...
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 21:56   #4219
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

parę dni temu zaczęłam nowe opakowanie AD, po dłuższej przerwie. stosuje go rano i wieczorem, dołożyłam do tego metodę OCM i efekty znakomite! skóra wygładzona, rozjaśniona, ukojona... żadnych suchych skórek czy zaczerwień, a czarne punkciki na nosie już praktycznie zniknęły! wcześniej stosowałam już AD, ale aż takich efektów nie widziałam, bo chyba stosowałam go tylko wieczorem. poza tym OCM wydaję mi się, że również potęguję efekty. bardzo polecam.
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-01, 04:00   #4220
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

ja osobiscie ani tak ani tak bym nie stosowala ale chyba wolałabym pod niz na ale chyba dzieczyny polecaly po 30 minutach nakladac krem.

Kosztuje ok 20
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 07:15   #4221
czarny_kot_czarownicy
Raczkowanie
 
Avatar czarny_kot_czarownicy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 54
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Właśnie tak powiedziała dermatolog. Ja sama używam Revlonu, więc może uznała, że nawet mus jest lepszy. A poza tym, co jest nie tak z podkładami w musie? Mam sporo próbek Perfecty i jest bardzo przyjemny.
czarny_kot_czarownicy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 08:47   #4222
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez czarny_kot_czarownicy Pokaż wiadomość
Właśnie tak powiedziała dermatolog. Ja sama używam Revlonu, więc może uznała, że nawet mus jest lepszy. A poza tym, co jest nie tak z podkładami w musie? Mam sporo próbek Perfecty i jest bardzo przyjemny.
skład. jestem pewna, że te drogeryjne zawierają jakies substancje komodogenne, czyli zapychające pory. w efekcie od codziennego stosowania takiego podkładu robisz sobie więcej szkody niż pożytku, ponieważ zapchane pory = trądzik, zaskórniki etc. możliwe, że zawierają też inne szkodliwe składniki. poczytaj o składach na biochemii, można się wiele ciekawego dowiedzieć.
jeżeli zależy Ci na ładnej cerze, uważaj jakie rzeczy kładziesz na twarz pozdrawiam
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 19:10   #4223
Yukiri
Raczkowanie
 
Avatar Yukiri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 320
GG do Yukiri
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Witajcie
Dziś kupiłam acne derm, ponieważ chcę się pozbyć blizn po trądziku. Nie są one duże, zależy mi tylko na wyrównaniu kolorytu.Tylko powiedzcie mi, czy jest sens zaczynać kurację, skoro wiem, że za 18 dni spędzę cały dzień na dworze, na słońcu (o ile będzie słonecznie, bo tego nie wiadomo)? Wydaje mi się, że do tego czasu przebarwienia, które chcę, aby zniknęły, zdążą się wybielić. A nie chcę stosować acne dermu po opalaniu, to oczywiste.
Nie wiem też ile czasu przed tym 'intensywnym opalaniem' powinnam przestać używać maści.
__________________
Jakie to dziwne, tak bolało, nie chciało się żyć; a teraz takie nieważne, niemądre, jak nic [ks. Jan Twardowski]

Album włosowy
Yukiri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 21:42   #4224
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Yukiri Pokaż wiadomość
Witajcie
Dziś kupiłam acne derm, ponieważ chcę się pozbyć blizn po trądziku. Nie są one duże, zależy mi tylko na wyrównaniu kolorytu.Tylko powiedzcie mi, czy jest sens zaczynać kurację, skoro wiem, że za 18 dni spędzę cały dzień na dworze, na słońcu (o ile będzie słonecznie, bo tego nie wiadomo)? Wydaje mi się, że do tego czasu przebarwienia, które chcę, aby zniknęły, zdążą się wybielić. A nie chcę stosować acne dermu po opalaniu, to oczywiste.
Nie wiem też ile czasu przed tym 'intensywnym opalaniem' powinnam przestać używać maści.
Moim zdaniem troszkę bez sensu zaczynać, jak za 18 dni masz zamiar odstawiać
Zresztą w 18 dni wątpliwe, abyś pozbyła się blizn
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 10:22   #4225
sylwka2108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 19
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

ja mam teraz juz trzecie opakowanie AD. ladnie sie spisal. wiekszosc plam zniknela, jednak pozostaly zaskorniki i pojawiaja sie tez nowe "niespodzianki", choc jest ich znacznie mniej. problem w tym ze jestem bardzo blada, wrecz biala na twarzy. chcialabym zlapac troche slonca, koloru na buzi. stosuje krem z filtrem 50.od 3 opakowania zaczelam stosowac AD tylko na pojedyncze krostki. poradzcie co mam zrobic, czy moge zmniejszyc filtr w kremie tak zeby troche sie opalic? ile czasu po odstawienu AD moge przestac stosowac filtry i czy moge normalnie sie opalac wtedy?
sylwka2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 23:59   #4226
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Ja już teraz nie stosuję AD tak często jak kiedyś,jedynie jak czasem pojawi mi się jakaś niespodzianka. Ale w tamtym roku, pamiętam że nie uciekałam przed słońcem, i nabrałam na twarzy delikatnej opalenizny, bez żadnych plam. Stosując AD co dziennie na noc, i bodajże nakładałam go wtedy na całą twarz. ale juz nie pamiętam dokładnie. Myślę, ze minimalny filtr wystarcz tak 15, w sumie to ja nigdy nie szalałam z filtrami, i jakoś nie miałam problemów ze słońcem
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 10:05   #4227
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

na cala twarz? ja go stosowalam puntktowo ale do dzisiaj nie moge sie pozbyc niektorych bialych przebarwien jakie mi zrobil, nie dosc ze redukuje blizny nieznacznie to strasznie odbarwia skore ktora jest pozniej odporna na slonce
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 17:17   #4228
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
na cala twarz? ja go stosowalam puntktowo ale do dzisiaj nie moge sie pozbyc niektorych bialych przebarwien jakie mi zrobil, nie dosc ze redukuje blizny nieznacznie to strasznie odbarwia skore ktora jest pozniej odporna na slonce
Tak, stosowałam go na całą twarz, bardzo cieniutką warstwę, a większe ilości stosowałam punktowo na najgorsze bąble. I wszystko było w porządku dodam, ze mam jasną karnację i nie korzystam z solarium czy innych rzeczy, słonce naturalnie mnie opala, i nie uciekam przed nim, nie stosowałam tez wysokich filtrów w trakcie kuracji ad

Edytowane przez Assathra
Czas edycji: 2012-05-23 o 17:18
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 17:38   #4229
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

ja też miałam trochę przesuszoną, ale stosowałam krem ziaji kuracja lipidowa, bardzo dobrze nawilżał
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 23:23   #4230
Boge
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Jeśli chodzi o robienie jasnych plam - to fakt, po ACNE lubi się zrobić najpierw jasna otoczka wokół starych "gulek" a dopiero potem jaśnieć zaczyna właściwe przebarwienie. I wygląda się jak biedronka, tylko w jasne plamki...

Dlatego ostatecznie przerzuciłem się na Skinoren - moim zdaniem jest znacznie lepszy. Nie podrażnia i nie wysusza tak skóry (praktycznie ostatnio używam go codziennie na niemal całą twarz, czasem nawet rano i na noc), a nie aplikuję żadnych nawilżaczy. Nie robi jasnych plam, tylko wyrównuje koloryt skóry bardziej równomiernie i szybciej niż ACNE.

Poza tym niby jest droższy, ale ma większą o 10 g tubkę i jest bardziej wydajny - do aplikacji wystarczą ok. 2-2,5 cm na twarz, a Acne - 4cm...

Maści bazujące na kwasie azelainowym stosuję już prawie 3 miesiące, poprawa jest znacząca - nowych niespodzianek mało, mniejsze wydzielanie łoju, nawet cera mieszana jest "mniej mieszana" .
Ciągle tylko mam problem z rozszerzonymi porami na nosie i policzkach przy nosie, które oczywiście się przytykają lekko - może to wynika z fluidu Uriage SPF 50 (choć jest niby do cery trądzikowej).
I żadnego wysypu nie miałem, chociaż mężczyźni mają inną cerę więc może z tego to wynika.

Edytowane przez Boge
Czas edycji: 2012-05-26 o 23:25
Boge jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.