Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-07, 09:56   #211
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Naprawdę tak róznica jest zdjęcia są bez żadnego makijazu, ale te z przed kuracji też były z flashem więc może trochę gorzej to wygląda niż było w rzeczywistości. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej, bo oczywiście ciągle mi coś wyskakuje ale jest bez porównania

maadziulek91 nie przejmuj się może po prostu masz wysyp. Mnie na szczęście ominą bo jedę na małej dawce 40mg na moje 67kg i derma mówi, że raczej większej mi nie da żebym właśnie łagodnie kurację przeszła Pogadaj ze swoim lekarzem, może trzeba coś właśnie w dawkowaniu zmienić
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 10:03   #212
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Naprawdę tak róznica jest zdjęcia są bez żadnego makijazu, ale te z przed kuracji też były z flashem więc może trochę gorzej to wygląda niż było w rzeczywistości. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej, bo oczywiście ciągle mi coś wyskakuje ale jest bez porównania

maadziulek91 nie przejmuj się może po prostu masz wysyp. Mnie na szczęście ominą bo jedę na małej dawce 40mg na moje 67kg i derma mówi, że raczej większej mi nie da żebym właśnie łagodnie kurację przeszła Pogadaj ze swoim lekarzem, może trzeba coś właśnie w dawkowaniu zmienić
40 mg przy 67 kg to mowisz mała dawka?? to nie jest mała dawka ! ja mam mala dawke ;p waze 59 kg i mam 30 mg ;p co ona mi moze zmienic w dawce? wiekszej mi nie da bo mi wątroba wysiądzie i umre :d tak mi powiedziała derma w żartach. poczekamy zobaczymy, skoro na włosach widze różnice bo sie nie przetłuszczają to na cerze tez zauważe w koncu efekty
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 11:01   #213
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Naprawdę tak róznica jest zdjęcia są bez żadnego makijazu, ale te z przed kuracji też były z flashem więc może trochę gorzej to wygląda niż było w rzeczywistości. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej, bo oczywiście ciągle mi coś wyskakuje ale jest bez porównania

maadziulek91 nie przejmuj się może po prostu masz wysyp. Mnie na szczęście ominą bo jedę na małej dawce 40mg na moje 67kg i derma mówi, że raczej większej mi nie da żebym właśnie łagodnie kurację przeszła Pogadaj ze swoim lekarzem, może trzeba coś właśnie w dawkowaniu zmienić
To wcale nie jest mała dawka Ładnie mieści się w przedziale 0,5-1 mg/kg m.c Ja mam większą dawkę w przeliczeniu na kg m. c. i wysyp też mnie ominął Po prostu przez 2 miesiące ciągle coś wyłaziło, ale nie miałam jakiegoś skumulowanego ataku i buzi całej w pryszczolach


Wczoraj miałam mały rodzinny meeting i rodzinka zrobiła '', widząc moją buzię Takie rzeczy naprawdę cieszą! Fajnie, że ktoś wokół widzi poprawę mojej buzi, widzi tę zmianę, a ja nie muszę się kryć pod warstwą podkładu, korektora i pudru
Mam nadzieję, że na święta zrobią jeszcze większe ''
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 11:25   #214
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

doradzi mi ktoś o tych tonikach z ziaji do których wysłałam wcześniej linki?

jeeeej, cieszę się razem z Wami. dzisiaj wzięłam dopiero trzecią tabletkę. : D
maadziulek91 ważę tyle samo i mam dawką 40mg. umrę?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 12:16   #215
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
doradzi mi ktoś o tych tonikach z ziaji do których wysłałam wcześniej linki?

jeeeej, cieszę się razem z Wami. dzisiaj wzięłam dopiero trzecią tabletkę. : D
maadziulek91 ważę tyle samo i mam dawką 40mg. umrę?
nie uzywałam nigdy tych toników akurat ale z opisu wydaja sie okej ja osobiście mam tonik ZIAJA tin tin antybakteryjny z tymiankiem i lukrecją bez alkoholu i jestem zadowolona
nie umrzesz od tej dawki. To moja derma jest chyba przewrażliwiona i jak miałam dawke 20mg to ledwo ją ubłagałam o podwyższenie do 30..

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
To wcale nie jest mała dawka Ładnie mieści się w przedziale 0,5-1 mg/kg m.c Ja mam większą dawkę w przeliczeniu na kg m. c. i wysyp też mnie ominął Po prostu przez 2 miesiące ciągle coś wyłaziło, ale nie miałam jakiegoś skumulowanego ataku i buzi całej w pryszczolach


Wczoraj miałam mały rodzinny meeting i rodzinka zrobiła '', widząc moją buzię Takie rzeczy naprawdę cieszą! Fajnie, że ktoś wokół widzi poprawę mojej buzi, widzi tę zmianę, a ja nie muszę się kryć pod warstwą podkładu, korektora i pudru
Mam nadzieję, że na święta zrobią jeszcze większe ''
to było do mnie ze nie mam takiej małej dawki? nie umiem tego tak przeliczać.. ale wydawało mi sie ze na moja wage odpowiednie bedzie 40 mg
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 13:13   #216
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Szukam własnie jakiegoś toniku/żelu do mycia twarzy, który ie byłby drogi. Ale dobry Może pomóżcie?
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...0&d=1267563961 ok 15 zl mega wyjdajny i ladnie lagodzi napieta skore



Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
ale czy to nie sprawia ze skora wyglada jescze bladziej niz zwykle?? bo juz jestem prawie jak trup, ze skrobia beda mnie odsylali do zakladu pogrzebowego heh..
ani troche. jest grubo zmielona wiec nie bieli. naniesc na cala twarz i spedzlowac dokladnie pedzlem do pudru jakims gestym

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
Załącznik 2926365

Załącznik 2926366

a to mój stan cery na dzień dzisiejszy. po półtora miesiąca kuracji stwierdzam, że przed rozpoczęciem była identyczna a może nawet lepsza. no nic, czekam dalej na rezultaty.
no poczekaj do 3go i zobaczysz jaka bedzie ladna;d

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
a taka byłam zadowolona z tej maści cynkowej
patrze teraz na skład i pierwsze co widze ?
- petrolatum hahahaha.
odstawiam, dzis umyłam twarz płynem ziaja, później tonik ziaja z tymiankiem i lukrecją i nic. sobota bez nawilżania, niech troche posuszy tą cere przez pierwsze pół godziny nie mogłam ust otworzyć, taka była spięta skóra.. nie wiem czy dobrze robie, ale teraz już jest ok.[COLOR="Silver"]

l
dlatego po myciu smaruj czyms lekkim jam kremem ziaji nawilzajacym z seri aptecznej 11 zl nie majatek. ostatnio odkrylam ten oto krem
http://www.ziaja.com/offer/ziajamed/...en_na_noc.html
chyba bez oleju mineralnego. stosowalam juz lano-balsam i jest cudowny!! jak nie cudowniejszy jeszcze od tego zwyklego balsamu jesli podobne dziala do lano-balsamu to znalazlam moje kolejne kwc

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

tej seri jakos nie widzialam ale jesli tez nie zawiera oleju mineralnego jak pisza to mysu byc dobra;D ogolnie uwielbiam serie ziaja med;D prosta i skuteczna ;D

http://www.ziaja.com/page/ziajamed/s...dwodniona.html

a to moze byc idealne do mycia twarzy i demakijarzu;D

http://www.ziaja.com/offer/ziajamed/...derm_zel_.html


to mi brzmi ciekawie i ma fajny sklad

http://www.ziaja.com/offer/ziajamed/...en_na_noc.html
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2010-03-07 o 13:17
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 14:00   #217
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
to było do mnie ze nie mam takiej małej dawki? nie umiem tego tak przeliczać.. ale wydawało mi sie ze na moja wage odpowiednie bedzie 40 mg
Zacytowałam wypowiedź Jully, więc to było do niej
Ale Twoja dzienna dawka też się mieści w tym ulotkowym przedziale

I nic tu nie trzeba umieć przeliczać - dzielisz łykaną dzienną dawkę przez swoją wagę i wynikiem jest dzienna dawka przypadającą na 1 kg masy ciała
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 14:09   #218
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Zacytowałam wypowiedź Jully, więc to było do niej
Ale Twoja dzienna dawka też się mieści w tym ulotkowym przedziale

I nic tu nie trzeba umieć przeliczać - dzielisz łykaną dzienną dawkę przez swoją wagę i wynikiem jest dzienna dawka przypadającą na 1 kg masy ciała
czyli biore 0,5 na kilogram. jakos tak. chciałabym większa dawke ale chyba nie mam az tylu pieniedzy na miesiąc..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 14:09   #219
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...2&produkt=2833
kusi mnie jednak ta ziaja, co myślicie o składzie?
Stosowałabym tonik, potem nakładała cetaphil HD i ewentualnie żel aloesowy z flosleku który polecała, bodajże olkie Plus pomadka z oeparolu i ochrona jakaś jest, prawda?


http://www.ziaja.com/offer/ziajamed/...derm_zel_.html
byłam już prawie zdecydowana na kupno tego, ale wiek: +25. A ja mam niecałe 18
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 15:10   #220
trudzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Red face Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie

Jestem tutaj całkiem nowa..

Leczę się Aknenorminem dokładnie od 1 XII i od tej daty do 23 II przyjmowałam dawkę 20 mg/doba. Teraz jadę już po 20 rano i wieczorem...
Nie tak sobie wyobrażałam moją cerę.. Jestem troszkę przybita.. mam pełno guzów i blizn.. I pryszcze wskakują nadal.. Ciało spieżchnięte, o ustach nie wspomnę. Tylko pod tym względem widać, że akne działa. Owszem, wągry się zmniejszyły na nosie, a policzki są gładziutki, tylko co z cła resztą...? Wiem, mam być cierpliwa, ale czy to normalne na tym etapie leczenia..?
Wyobraźcie sobie, że doktorka kazała mi myć buzię mydłem Bambio! Okropnie piekło i podrażniało.. Teraz myję cerę delikatnym preparatem Cetaphil- polecam gorąco (kosztuje ok. 45 zł), a nawilżam kremem Nivea Soft.
Nie wiem, czy tak naprawdę, moje leczenie aknenorminem jest trafione. Boję się, że mam problemy z hormonami. Rosną mi ciemne włoski na brodzie.. Jestem umówiona na wizytę do endokrynologa, ale muszę czekać długo na wizytę.. Co to tym sądzicie? Czy ma może któraś z Was taki 'połączony' problem..? Czuję się bardzo 'olana' przez mojego dermatologa. Nie poleciła mi badań chormonalnych, choć mówiłam jej o tym problemie.. No tak w końcu chodzę prywatnie.. jeszcze straciłaby pacjentkę..

Gorąco pozdrawiam

Edytowane przez trudzia
Czas edycji: 2010-03-07 o 15:11
trudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 15:11   #221
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...2&produkt=2833
kusi mnie jednak ta ziaja, co myślicie o składzie?
Stosowałabym tonik, potem nakładała cetaphil HD i ewentualnie żel aloesowy z flosleku który polecała, bodajże olkie Plus pomadka z oeparolu i ochrona jakaś jest, prawda?


http://www.ziaja.com/offer/ziajamed/...derm_zel_.html
byłam już prawie zdecydowana na kupno tego, ale wiek: +25. A ja mam niecałe 18
mysle ze wiek nieistotny w tym wypadku jestpoprostu jest zalozenie ze z czasem skora normalna staje sie sucha a sucha jeszcze suchsza i ze nastolatki takiego nawilzenia posczas demakijarzu nie potrzebuja gdzyz albo maja cere normalna albo tradzik ja jak spotkam w mojej aptece to wezme chyba cala serie;D mam juz krem pod oczy i jest mega;D jak ostatnio posmarowalam sobie zelem z swietlika to myslalam ze wywskocze przez okno tak szczypal dramatycznie moja skore a ze ceny nie duze to bede z kupnem szalec ze hoooo hoooo
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 15:49   #222
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

trudzia, a ile ważysz? I ile trwa ten wysyp? Zaraz po rozpoczeciu kuracji się zaczął i trwa nadal? Czy było z tym różnie?
Co do nivei-ona chyba nie jest najlepszym pomysłem.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 16:09   #223
trudzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ważę 49 kg, a wzrost hm 170 cm.. Wysyp był zaraz na początku leczenia, ale tak to normalnie na co dzień wyskakują nowe.. Od kilku dni mam nawet bardzo bolesne na dekoldzie i szyi, jak nigdy wcześniej..;/
Czym powinnam zastąpić krem Nivea.? Ziaja chyba nie będzie złym pomysłem
Czy mogę zastosować sobie teraz kuracje Skrzypowitą?

Edytowane przez trudzia
Czas edycji: 2010-03-07 o 16:11
trudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 16:16   #224
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie po raz kolejny



Dzień 14, 20mg na dobę, około 53 kg.
-usta nadal suche, wazelina z ziaji jakoś mi je ratuje - nie pękają;
-Twarz obolała, czasem swędzi (nie wiem co jest winowajcą, ale raczej kr0stki i przesuszenia), sucha
- jakieś krostki się pojawiają ale głównie mam ciągle jedne i te same, tzn.:
gule z czasem zamieniają się w ropne.



Tak się zastanawiam czy jednak wybrałam dobry krem. Mam Ziaję Calma HLC krem nawilżający-cera sucha i wrażliwa----> klik
Ostatnio odkryłam w jego składzie CETEARYL ALKOHOL, jako 10. składnik na liście. Mam nadzieję, że to nic strasznego i mnie nie podrażni. Jeżeli ktoś chce mi pomóc mogę wypisac cały skład (ten w KWC jest nieco inny niż na opakowaniu) i postaramy się przeanalizować, cze w trakcie kuracji sobie poradzi i nie zaszkodzi



W ogóle nie chcę zwalać wszystkiego na Iso, ale może to wina kuracji, może pogody, może coś innego mi szkodzi, ale od kilku dni czuję sie otępiała, mam spowolniony zapłon, i w ogóle słabo idzie mi myślenie i wszelkie czyny.
Poza tym chyba oczy mi się szybciej męczą, ale to też może być wuna ciśnienia a nie leku... sama nie wiem...



Będę wdzięczna za wszelkie wyczerpujące odpowiedzi

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-03-07 o 16:18
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 16:18   #225
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Trudzia, ważę dziesięć kilogramów więcej przy identycznym wzroście. Trzeba się za siebie wziąć : D I teraz mam taką samą dawkę jak Ty- po 20mg rano i wieczorem.
Nie wiem co Ci poradzić, faktycznie wysyp nie powinien trwać tak długo. Chociaż może coś się zmieni na lepsze przy zwiększeniu dawki, może zacznie to wszystko ładnie się goić. Nie miałaś nawet kilku dni wyraźniejszej poprawy?
Jestem pewna, że to stan przejściowy
Co do nivei-pewna nie jestem, ale ona raczej natłuszcza, nie nawilża. Raczej nie powinna być dla nas odpowiednia. Olkie podawała kilka fajnych produktów ziaji do nawilżania na noc
I pytanie do Ciebie-cetaphil md jest do smarowania twarzy czy do jej mycia? Bo w sumie nigdzie nie jest napisane.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 16:25   #226
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez trudzia Pokaż wiadomość
Czy mogę zastosować sobie teraz kuracje Skrzypowitą?
Przez 3 miesiące łykasz Izo i pytasz się, czy możesz sobie zrobić kurację Skrzypovitą?

Radzę poczytać ulotkę i informacje o tym, czy dodatkowa suplementacja wit. A jest zalecana
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 16:26   #227
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...2&produkt=2833

Niech ktoś się wypowie nt tego toniku, prooooooszę : D
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 16:40   #228
trudzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Na rynku jest dostępny Cetaphil MD w dwóch postaciach: jedna to delikatna emulsja do mycia twarzy (również można stosować do demakijażu) oraz Cetaphil MD jako preparat- balsam łagodzący podrażnienia (ok 35zł).

aktogimka Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że nie powinno się sotosować dodatkowo witaminy A. Wychodzę jednak z założenia, że czasem warto zapytać, aby sie upewnić
trudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 17:11   #229
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez trudzia Pokaż wiadomość
aktogimka Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że nie powinno się sotosować dodatkowo witaminy A. Wychodzę jednak z założenia, że czasem warto zapytać, aby sie upewnić
Ufff, bo już myślałam, że jednak nie zdajesz sobie z tego sprawy

Ja przed kuracją łykałąm Belissię, ostatecznie oddałam mamie. Niech sobie łyka
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 17:27   #230
trudzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ostatnio mam bardzo słabiutkie paznokcie i wysuszone skórki.. Wyginają mi się przy podstawowych czynnościach, stąd moje zdeterminowanie pozostanę więc przy odżywce w lakierze
trudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 17:43   #231
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Akurat w czasie kuracji moje paznokcie są w super-mega-wspaniałym stanie! Już dłuuugi czas przed kuracją były słabe, rozdwajały się, pękały, a teraz są mocne, całe i zdecydowanie twardsze
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 17:43   #232
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny a tak w ogóle to malujecie się ? bo ja inaczej nie dam rady.. do szkoły muszę mieć podkład i koniec kropka. no i tu jest problem. Nawet jak nawilżę skóre to i tak podkład sie nie chce rozprowadzać a jak juz rozprowadze w miare przyzwoicie to po 3 godzinach skórki i w ogóle wszystko brzydko wygląda i chyba lepiej wyglądam bez podkładu.. macie ten sam problem ?
Juz nie wiem co robic, wszystko mnie wkurza. moj TZ ostatnio mi powiedzial ze po uj jem ten izotek skoro mi nie pomaga a pogarsza.. i jeszcze bierze ta moja buźke i ogląda z czterech stron i wygniatac chce hahahahaha no nie mogę. po prostu nie mogę. najlepiej to bym z domu nie wychodziła i z nikim sie nie spotykala, szybciej by to świństwo zeszło
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 18:00   #233
trudzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja na początku też miałam takie podejście. Ale od kiedy bardzo mnie piecze po nałożeniu podkładu (zupełnie ten który posiadam nie nadaje do tak podrażnionej cery) postanowiłam chodzić taka jaka jestem i trudno ... Nakładam sobie matowy cień na powieki i tuszuje rzęsy, żeby czuć się odrobinkę lepiej..

maadziulek91 zobacz, sama napisałaś, że lepiej wyglądasz bez Ja na początku bardzo się krępowałam, wydawało mi się, że wszyscy się na mnie gapią ale jednak ....
trudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 18:08   #234
Agavaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 88
Smile Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez EdzikK Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak, moja derma kazała mi jeść chociaż kromkę z grubą warstwą masła lub zjeść, cokolwiek tłustego, żeby lek mógł się wchłonąć. Wydaje mi się, że skoro tak wielu lekarzy zaleca spożywanie odpowiedniej ilości tłuszczy ( co z resztą wiąże się zregularnym badaniem poziomu TG i cholesterolu) to jakiś to ma cel, najprawdopodobniej ta ilość tłuszczy zawarta w kapsułkach jest uznawana za niewystarczającą.
W każdym razie ja się do tego stosuję, bo bądź, co bądź taka kuracja to jednak nie lada wydatek i wolę mieć pewność, że lek się wchłonie.
Witaminy z grupy A,D, E i K wchłaniają się tylko w obecności tłuszczu.Tutaj mamy do czynienia z pochodną witaminy A tak więc zasada jest podobna.
A swoją drogą,fajny wątek...
Agavaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 18:14   #235
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ale bez podkładu jestem taka blada i mam czerwone plamy i blizny. w ogóle to jestem brzydka i głupi trądzik mi nigdy nie zejdzie. nic nie robie tylko stercze przed kompem na tym forum albo przegladam sie przed lustrem. chyba ze TZ zadzwoni i powie "za 15 min bede u Ciebie" to latam po domu jak glupia zeby tylko jakkolwiek ogarnąc tą moją buźke.
mam dość. a jutro chyba do derm muszę iść bo zobaczylam ze mi 3 tabletki zostały
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 18:19   #236
trudzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja mam trądzik guzkowy, więc mam paskudne, fioletowe syfy na buzi... Mój TŻ widział mnie już w każdym wydaniu, nie jestem mu straszna nawet z tłustymi włosami i w dresie.. ale wiadomo każda chce się podobać, tak że rozumiem Twój dylemat
trudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 18:54   #237
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jeśli chodzi o makijaż - tak, maluje się Mniej intensywnie, niż przed kuracją (wtedy używałam podkładu, korektora i pudru matującego), ale jednak się maluję

Na początku kuracji ciężko było z tym makijażem, bo zaraz było widać suche skórki, bo zaraz wszystko złaziło i czasami wyglądało gorzej, niż bez tego podkładu. Nakładałam filtr i jakoś sobie z tym w miarę radziłam, ale jak już skórki wylazły, to się tym mało przejmowałam

Teraz buzia nie łuszczy mi się intensywnie, więc nakładanie podkładu to pikuś
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 19:14   #238
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...2&produkt=2833
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...alkoholowy.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...czyniowymi.htm

Proszę, baardzo proszę doradźcie który z tych wyżej wymienionych powinien najlepiej sprawować się przy kuracji Akne. Kompletnie nie znam się na składach, widzę jedynie że nie zawierają alkoholu. A może i któraś z was akurat to stosuje Muszę jutro się wybrać i coś kupić, wiec proszę o pomoc.
4 tabletki po 20mg połknięte. Za szybko, żeby obserwować skutki Ale twarz czerwona, czasami mam takie zawahania. Jest ekstra-a za chwilę siup i burak ;x
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 20:11   #239
teqili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 75
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Co do makijażu to mi także od początku kuracji zle sie rozprowadza podkład. Kiedy skóra stała sie bardziej wysuszona to już w ogóle tragedia teraz podkreśla tez suche skórki, ale cóż nie wyobrażam sobie jak mogłabym wyjść do pracy bez podkładu bynajmniej na razie co mam nadziję podczas kuracji sie zmieni. Jak na razie nie zauważylam by stan skóry mi sie poprawił po za wyszuszeniem ogólnie twarzy i ust brak rezultatów na razie. Nie mogę sie doczekac gładkiej buzki twarz myję żelem rumiankowym pózniej przecieram tonikiem do skóry wrażliwej bezalkoholowym oczywiście nastepnie krem nawilżająco łagodzący, a kiedy buzia czasem piecze żelik aloesowy
teqili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 20:34   #240
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ej ej, może ktoś mi doradzić z tym kremem co ostatnio pisałam (na niebiesko). Na prawdę przeraża mnie TEN składnik i nie wiem czy nie muszę zrezygnować z niego by z czasem nie narobić sobie problemów, tym bardziej, że twarz zaczyna wyglądać znośnie nie licząc zaczerwienienia i wysuszenia.
Tak tak, dzisiaj mam o jakieś 50% mniej wyprysków i nie świecę się w makijażu po 7 godzinach SUKCES
Oby to trwało i się jeszcze bardziej polepszało......
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.