Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-21, 19:43   #1381
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

reniferrudolf ja na twoim miejscu wziełabym coś o jak najkrótszym i prostym składzie, sama jak miałam duże problemy z trądzikiem to pomogły mi oleje, na twoim miejscu zastanowiłabym się nad maską-kremem orientany, mają super składy i wątpię by zapchały

aj, i co dziewczyny, bierzecie coś z phenome? mnie strasznie kusi ten peeling, ale w sumie 70 zl to wciąż dużo, może chce ktoś wziąć na spółe? :p

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2012-02-21 o 19:45
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 19:43   #1382
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Obyś efekty zobaczyła wczesniej niż w wieku tej pani, o której pisała Justynka
.
Wyobrażacie sobie nas, starsze panie przed komputerem zachwycające się swoimi siwymi włosami, bo w końcu, po tylu latach pestki zadziałały?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 19:45   #1383
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

no trochę mnie strach obleciał
new look bedzie super!
wiesz, jakby co to ja chętnie na to wesele
Ja też cię mogę wziąć na wesele. Mam w lipcu i nie mam z kim iść

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
aj, i co dziewczyny, bierzecie coś z phenome? mnie strasznie kusi ten peeling, ale w sumie 70 zl to wciąż dużo, może chce ktoś wziąć na spółe? :p
Który peeling ?
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 19:50   #1384
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość
[QUOTE]
Wielkie dzięki To teraz już nie wiem czy brać Alvę czy AMB Od którego radzisz zacząć?

I czy znacie może jakieś naturalne farby do włosów blond?
proponuje oba jeden na dzien drugi na noc [/QUOTE]

Póki co mam jeszcze AVA Laboratorium krem regenerujący na noc z serii EcoLinea. Na dzień strosuję Sanoflore Aromatyczny krem wzmcniający. Kosmetyki fajne, ale na moje podrażnienia niespecjalnie działają

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Marcelinka dobrze mówi - najlepiej weź dwa.
Ale na noc proponowałabym balm balm z drzewem herbacianym (ewentualnie alvę, ale nie wiem czy alva Cię nie podrażni, skoro masz taka delikatną skórę), a na dzień AMB. Amb powinien Ci pasowac, bo to naprawdę fajnie łagodzący krem

Obyś efekty zobaczyła wczesniej niż w wieku tej pani, o której pisała Justynka

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------


Ale wiesz, amb chyba nie ma dzialania przeciwtrądzikowego. Moim zdaniem to jest krem łagodzący, nie oczyszczający.
Co innego alva - ona chyba najsilniej działa (tak jak napisałam w poprzednim poście).
anula, mówisz o tym kremie: AnneMarie Börlind Purifying Krem do twarzy dla skóry zanieczyszczonej? Bo jeszcze znalałam taki, też wydaje się OK, ale nie ma żadnych recenzji: AnneMarie Börlind Combination Lekki krem na dzień.
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 19:54   #1385
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość

Który peeling ?
enzymatyczny oczywiście

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2012-02-21 o 19:57
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 19:55   #1386
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

T’ai, nieshya, Margoltka, Marcelinka12, Hola, Sicilia, Anulka, Ana, Klolcia (dla znać jak szampon do wrażliwej skóry głowy Eubiony), zetuzetia, fiolka, gratuluję zakupów!!!!

jp91, piękne zakupy!! Jak to LL cudownie wygląda (jednak padło na Warm Peach) i widzę, że w YR się zaopatrzyłaś i w Phenome też, daj znać jak Hollistic


Cytat:
Napisane przez Chimita Pokaż wiadomość
Dziękuję za gratulacje , jest bardziej pro-eko niż ja (bo ja np. wybaczam "niepełną naturalność" balsamowi bzowemu , a on mi truje, ze tam silikony i inne takie ).
I bardzo dziękuję za podpowiedź Sanoflore , wypróbujemy na pewno. Niestety, wypadałam z obiegu kosmetyków naturalnych sklepowych, bo prawie wszystkie robię sama
Ja chce takiego męża

Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość
Umylam dzis wlosy szamponem Kuomaye do wlosow suchych calkiem fajny, ladnie pachnie, dobrze sie pieni i myje troche placze wlosy
Odzywke nakladam Alterre z granatem jest ok
A jak oceniasz te szampon na tle innych? Najlepszy ?

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
juz sobie wyobrazam, jak po jakiejs masce jestem tak zadowolona, ze sciagam w pol sekundy stanik i macham nim popiskujac z zachwytu ale sa kosmetyki, przy ktorych moglabym tak zrobic. spray i krem aktywny alva na przyklad
a wiesz, ze podsunelas mi pomysl? kolo pracy mam sheraton i hilton wlasnie, moze dzieciaki im sprzedam


Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Pamiętam, że któraś z Was wspominała o sklepie naturalnym na Sławkowskiej w Krakowie, który pojawia się w filmiku na Biolanderze - byłam dzisiaj w tamtych okolicach na spacerze i wstępnie go obadałam .
Sam sklep był niestety zamknięty, ale na wystawie wystawione były kosmetyki z Alepii, Naturado i Argile Provence. Rzuciłam okiem przez witrynę i widziałam, że na środku sklepu stoi załadowany stoliczek z kosmetykami przecenionymi do -50% - oj, będę musiała się tam wybrać po wypłacie
To byłam ja Kurcze też muszę się tam przejść ale skoro piszecie, że ceny nieciekawe.. hm, obadam to bo mieć alepie i AP pod nosem byłoby cudownie.
anka35, dzięki za cynk o sklepie

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Niedługo wszystkie się do sądu podamy. Każda każdą w innej sprawie aż gazety będą huczały. Już widzę te nagłowki:
Sąd nie wie, co robić.
Policja dokładnie analizuje sprawy.
Czy Justyna S, pseudonim SekretnyWachlarz naprawdę straciła cały dorobek życia?
Czy Anna G, pseudonim Anula poleciła szampon aby się zemścić?
Itd. itd.


Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja wczoraj otworzyłam krem do cery mieszanej mineral flowers.Jestem w nim zakochana i już wiem nad czym wy się tak zachwycacie
Przypomina mi trochę po nałożeniu krem safea,daje uczucie głębokiego odżywienia,nawilżenia:lov e:

Szkoda bardzo,że ich już nie ma
super, że Ci się tak bardzo kremik spodobał!! Mój czerwony na dzień czeka na lato

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Pixie wycofuje formuły Cover de Luxe i Natural Finish, zostaje tylko nowa Complexion Perfector. Zacytuję panią Sylwię:
Słabo mi.. Jak to wycofują się pytam Jedne z nielicznych minerałów które mnie nie zapychają, wiem wyczuli to i teraz wycofują..

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad Szamponem do codziennego stosowania klik i Kuracją regenerującą AMB klik Miałyście może? Muszę jeszcze składów poszukać
Ja z AMB miałam szampon do włosów suchych i zachowywał się tak jak u innych jeden z Khadi.. nie byłam w stanie wbić paluszków we włosy żeby umyć skórę głowy i po umyciu były bardzo szorstkie, koniczna była odżywka ale na następny dzień jak wyschły były ok. Odżywki nie miałam ale pani w aptece z naturalkami mówiła, że jest bardzo fajna i chętnie kupowana..

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
dostałam listę przecenionych kosmetyków Phenome, peeling enzymatyczny -50% (200 i 125ml)
Nie chce peelingu, nie chce!!

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
To widocznie nie miałaś nigdy krótkich, falujących się włosów z grzywką. Powodzenia życzę nie susząc na szczotce takich włosów.
Potwierdzam, ja praktycznie zawsze miałam długie włosy i takie mam też teraz więc ich nie suszę ale pamiętam swoją minę jak ścięłam włoski na krótkie, umyłam pierwszy raz, poszłam spać jak zawsze, wstałam i.. ujrzałam potwora Wtedy zawsze suszyłam!

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
własnie dostałam kosza........
musze sie napić..........



A ja Wam powiem, że mnie też mydełko Kleopatry nie powaliło.. takie zwykłe mydło.

Margo, Cloche macie boskie włosy!!!! Ja też chce mieć takie, buuu.. chyba sobie cassie strzele!

Sekretny, trzymam kciuki za pielęgnacje!

No.. nadrobiłam całe 39 stron zaległości i już mi się w oczach mieni
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2012-02-28 o 21:52
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 19:57   #1387
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
reniferrudolf ja na twoim miejscu wziełabym coś o jak najkrótszym i prostym składzie, sama jak miałam duże problemy z trądzikiem to pomogły mi oleje, na twoim miejscu zastanowiłabym się nad maską-kremem orientany, mają super składy i wątpię by zapchały
Dzięki, faktycznie fajne mają kremy. Poczytam opinie.
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 19:59   #1388
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Wyobrażacie sobie nas, starsze panie przed komputerem zachwycające się swoimi siwymi włosami, bo w końcu, po tylu latach pestki zadziałały?

ja nie będę siwa - będe siedziała przed kompem ze świeżo nałożoną henną
Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Ja też cię mogę wziąć na wesele. Mam w lipcu i nie mam z kim iść
a nie będziesz sie wstydziła pokazać ze starszą panią?
Cudnie będziemy wyglądały razem
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:01   #1389
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
enzymatyczny oczywiście
Hmm... w zasadzie tak wziąć na pół to nie jest głupi pomysł. Nie będzie go tak dużo, więc szybko go zużyję - to tak jakby go wcale nie było Mogę go wziąć na pół.

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
a nie będziesz sie wstydziła pokazać ze starszą panią?
Cudnie będziemy wyglądały razem
Proszę cię, jaka z ciebie starsza pani
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:02   #1390
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ale wiesz, amb chyba nie ma dzialania przeciwtrądzikowego. Moim zdaniem to jest krem łagodzący, nie oczyszczający.
Co innego alva - ona chyba najsilniej działa (tak jak napisałam w poprzednim poście).
No chyba, że tak. Nie jestem jednak przekonana do kremów przeciwtrądzikowych przy takiej cerze.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:07   #1391
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość

anula, mówisz o tym kremie: AnneMarie Börlind Purifying Krem do twarzy dla skóry zanieczyszczonej? Bo jeszcze znalałam taki, też wydaje się OK, ale nie ma żadnych recenzji: AnneMarie Börlind Combination Lekki krem na dzień.
tak, o tym mówię - wystawiałam mu chyba recenzję, więc tam znajdziesz moją szerszą opinię.
Tego drugiego nie miałam.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 20:09   #1392
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cameron, dawno Cię nie było. Mgr? Lily Lolo cudne musze tylko kupić pędzel do różu. Za przeczytanie tylu stron należą Ci się ogromne brawa
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:09   #1393
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzieki za porady i listę sklepów z kosmetykami eko
Od 3 dni szukam kremu dla siebie, ale nie mogę się zdecydować. Mam problematyczną cerę, cierpię na łojotokowe zapalenie skóry, czyli przy brwiach i w miejscach łączenia twarzy z włosami skóra non stop mi się łuszczy, mam suche placki, po umalowaniu się wyglądam jakbym miała łuszczącą sie maskę na czole Do tego na czole i brodzie często niespodzianki, plus zaskórniki i rozszerzone pory w strefie T. Policzki suche, od czasu do czasu pojawiają się krostki. Lat mam 28 i właściwie tylko w ciąży moja cera wyglądała super. Większość kremów mnie podrażnia (szczypie po nałożeniu w miejscach gdzie łuszczy się skóra), podejrzewam że może zapychać mnie oliwa z oliwek - kiedyś miałam krem oliwkowy Ziaji i po jednym użyciu był koszmar, ale czy to napewno wina oliwki? Nie wiem.

Póki co biorę pod uwagę:
Balm Balm Krem do twarzy z olejkiem z drzewa herbacianego
Essential Care Balsam regenerujący dla niemowląt i dzieci - zawiera oliwę z oliwek i dlatego się waham
Essential Care Bogate serum do twarzy jak wyżej zawiera oliwę z oliwek
AnneMarie Börlind krem do skóry zanieczyszczonej
Alva aktywny krem oczyszczajacy Rhasoul

Znalazłam już kilka opinii o powyższych kremach, jednak mam jeszcze większy mętlik w głowie. Któryś z nich jest wart zachodu? Może znacie coś jeszcze innego godnego wypróbowania? Czy mogłybyście pomóc mi w wyborze biorąc pod uwagę problemy mojej skóry? Będę bardzo wdzięczna.
juz dziewczyny troche ci radzily, ja jeszcze swoje trzy grosze dorzuce... cala seria alva rhassoul jest super, ale do lagodzenia potrzebowalabys czegos innego. ja, jak mam podrazniona paszcze i jakies cuda, placki (co nie znaczy, ze pryszczy wtedy nie mam ), to smaruje twarz mieszanka oleju jojoba i soku aloesowego (takiego dobrej jakosci, bez swinstw). dobra rzecz
a z alvy fajny tez krem mineralny do mycia, lagodnie oczysci twarz
musisz sobie dobrac tez tonik, cos nawilzajacego... metoda prob i bledow niestety...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:10   #1394
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
anula, mówisz o tym kremie: AnneMarie Börlind Purifying Krem do twarzy dla skóry zanieczyszczonej? Bo jeszcze znalałam taki, też wydaje się OK, ale nie ma żadnych recenzji: AnneMarie Börlind Combination Lekki krem na dzień.
Myślę, że Anuli chodziło o ten pierwszy kremik, też go miałam i faktycznie jest delikatniejszy od Alvy, dla wrażliwej skóry powinien być ok
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:14   #1395
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Hmm... w zasadzie tak wziąć na pół to nie jest głupi pomysł. Nie będzie go tak dużo, więc szybko go zużyję - to tak jakby go wcale nie było Mogę go wziąć na pół
fajnie, to na pw się zgadamy


btw, nałożyłam dziś maskę alterry, włosy faktycznie fajne


margoltka będę dziś prawdopodobnie robiła krem do mycia z twojego bloga
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:19   #1396
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
margoltka będę dziś prawdopodobnie robiła krem do mycia z twojego bloga
Bardzo mi miło. Życzę powodzenia Ja myję moim buzię codziennie
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:22   #1397
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Dołączę się do dyskusji na temat suszenia włosów. Wiadomo, że suszenie nie wpływa na włosy pozytywnie, ale przy odpowiedniej pielęgnacji może wcale nie pogarszać ich stanu. Najważniejsze to zaopatrzyć się w dobrą suszarkę o sporej mocy, z zimnym nawiewem i najlepiej funkcją jonizacji. Im wyższe obroty suszarki, tym szybciej suszymy włosy, które krócej są narażone na jej negatywne działanie. Natomiast wysoka temperatura źle wpływa włosy, więc oczywiście im niższa, tym lepiej. Jonizacja wygładza łuski włosa i zamyka w nich wilgoć, więc zapobiega elektryzowaniu się oraz przyspiesza proces suszenia. Najlepsze suszarki mają elementy ceramiczne i turmalinowe. Elementy ceramiczne wpływają na równomierne rozłożenie ciepła przez co włosy są mniej narażone na działanie temperatury. Turmalin zwiększa generowanie jonów ujemnych.

A teraz moje własne doświadczenia. Po pierwsze myję włosy rano, więc oczywistym jest, że muszę je wysuszyć przed wyjściem, zwłaszcza teraz. Myję je rano, ponieważ moje włosy po nocy wyglądają tragicznie: są przyklapnięte, zmierzwione i w połowie dnia by już wyglądały na tłuste. Są grube i gęste, mocno chłoną wilgoć i samodzielne wyschnięcie to kwestia ok. 4 godzin - rzadko mogę sobie pozwolić na taki luksus. Tymczasem moja suszarka suszy je w ok. 10 minut. Kiedy nigdzie nie wychodzę, daję im samym wyschnąć, ale wyglądają potem nieciekawie, jakbym się nie uczesała. Jonizacja zdecydowanie je wygładza i poprawia ich wygląd. Do tego ostatnio też miałam niską temperaturę w mieszkaniu i w pełni rozumiem dziewczyny, które suszą włosy z obawy o zdrowie.

Mam koleżankę, która od dziecka nie suszy włosów, nie ma nawet w domu suszarki. Dlatego spontaniczne wypady nie wchodzą u niej w grę ("Poczekaj kochanie, umyję włosy i poczekam aż wyschną!" ). Za każdym razem jak się widzimy, to ona mi zazdrości kondycji włosów. Nie wiem czy to wina genów czy złej pielęgnacji, ale faktycznie ma problematyczne włosy. Oczywiście nie uważam, że to przez brak suszenia - wręcz przeciwnie, ono by pewnie jeszcze pogorszyło sytuację. Ale ten przykład pokazuje, że to wszystko kwestia indywidualna i na zdrowie włosów składa się wiele czynników. A zazdroszczę tym, którzy nie muszą suszyć.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-02-21 o 20:24
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:27   #1398
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Aguś, a ile nakładasz warstw Lily Lolo i jakim pędzlem? Ja mam flat top z Pixie, nakładam 2 warstewki super cienkie i porządnie roztarte i niestety efekt jest na kilka godzin Nie powinnam w sumie marudzić bo ostatnie miesiące kompletnie się nie malowałam, ale marzy mi się taka buzia porcelanowa cały dzień
Ja nakładam tak ok 3 warstw A mam takowe pędzle http://www.eyeslipsface.co.uk/product~prodID~169.htm; http://www.eyeslipsface.co.uk/product~prodID~136.htm i i taki Ale ostatnio używam tylko tego trzeciego Flat topem troszkę trudno mi się rozprowadza podkład mineralny za to super płynny

A ja sobie pierdyknęłam właśnie olejek alterra antycellulitisowy na włoski i ciekawa jestem efektów bo to mój pierwszy raz
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.

Edytowane przez magnesita
Czas edycji: 2012-02-22 o 07:30
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:32   #1399
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Ja włosów nie suszę.Bardziej je lubię kiedy schną mi same.
Jednak mogę sobie pozwolić na to tylko dlatego,że nigdzie się rano nie spieszę.W domu mam bardzo ciepło,bo 24-25 stopni,więc w głowę nie zmarznęKiedy pracowałam i rano wychodziłam z domu to je suszyłam i nie zauważyłam,żeby suszarka miała jakiś negatywny wpływ na ich stan.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 20:33   #1400
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Dołączę się do dyskusji na temat suszenia włosów. Wiadomo, że suszenie nie wpływa na włosy pozytywnie, ale przy odpowiedniej pielęgnacji może wcale nie pogarszać ich stanu. Najważniejsze to zaopatrzyć się w dobrą suszarkę o sporej mocy, z zimnym nawiewem i najlepiej funkcją jonizacji. Im wyższe obroty suszarki, tym szybciej suszymy włosy, które krócej są narażone na jej negatywne działanie. Natomiast wysoka temperatura źle wpływa włosy, więc oczywiście im niższa, tym lepiej. Jonizacja wygładza łuski włosa i zamyka w nich wilgoć, więc zapobiega elektryzowaniu się oraz przyspiesza proces suszenia. Najlepsze suszarki mają elementy ceramiczne i turmalinowe. Elementy ceramiczne wpływają na równomierne rozłożenie ciepła przez co włosy są mniej narażone na działanie temperatury. Turmalin zwiększa generowanie jonów ujemnych.

A teraz moje własne doświadczenia. Po pierwsze myję włosy rano, więc oczywistym jest, że muszę je wysuszyć przed wyjściem, zwłaszcza teraz. Myję je rano, ponieważ moje włosy po nocy wyglądają tragicznie: są przyklapnięte, zmierzwione i w połowie dnia by już wyglądały na tłuste. Są grube i gęste, mocno chłoną wilgoć i samodzielne wyschnięcie to kwestia ok. 4 godzin - rzadko mogę sobie pozwolić na taki luksus. Tymczasem moja suszarka suszy je w ok. 10 minut. Kiedy nigdzie nie wychodzę, daję im samym wyschnąć, ale wyglądają potem nieciekawie, jakbym się nie uczesała. Jonizacja zdecydowanie je wygładza i poprawia ich wygląd. Do tego ostatnio też miałam niską temperaturę w mieszkaniu i w pełni rozumiem dziewczyny, które suszą włosy z obawy o zdrowie.

Mam koleżankę, która od dziecka nie suszy włosów, nie ma nawet w domu suszarki. Dlatego spontaniczne wypady nie wchodzą u niej w grę ("Poczekaj kochanie, umyję włosy i poczekam aż wyschną!" ). Za każdym razem jak się widzimy, to ona mi zazdrości kondycji włosów. Nie wiem czy to wina genów czy złej pielęgnacji, ale faktycznie ma problematyczne włosy. Oczywiście nie uważam, że to przez brak suszenia - wręcz przeciwnie, ono by pewnie jeszcze pogorszyło sytuację. Ale ten przykład pokazuje, że to wszystko kwestia indywidualna i na zdrowie włosów składa się wiele czynników. A zazdroszczę tym, którzy nie muszą suszyć.
Bardzo mądrze napisane
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:35   #1401
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

ja sobie tez nie wyobrazam nie suszyc wlosow... czasem w weekend zostawiam je do wyschniecia i srednio ladnie wygladaja przy skorze glowy... bo na dlugosci to pies drapal - mam proste czy z suszarka czy bez. ale mi sie bez odpowiedniego ulozenia taka lysina na czubie robi, ze wstyd mi wyjsc do ludzi. mycie codziennie rano, ukladanie, by wygladac jakos...

i to nie chodzi o pewnosc siebie, akceptacje samej siebie. chodzi o schludny wyglad. w miejscu, gdzie faceci nosza perfekcyjne garnitury, idealnie dobrane skarpetki, krawaty - ja mam biegac z plackiem na czubie glowy, ktory wyglada, jakbym nie myla klakow od tygodnia?! nie, dziekuje
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:39   #1402
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Nie wiem na ile to sprawdzone, ale znalazłam w ksiązce Twoja ciąża tydzień po tygodniu zapis o olejkach eterycznych.
Unikać:
olejku z drzewa herbacianego, nasion selera, liści cynamonu, cytronelli, szałwi muszkatołowej i lekarskiej, kopru włoskiego, jaśminu, olejki lawendynowe, z lawendy (przed 28 tyg), majeranku słodkiego, mirry, may chang, niaouli, rozmarynu, lawendy szerokolistnej, aksamitki, krwawnika.
Nadciśnienie -> stosuj olejek z rozmarynu i tymianku czerwonego.
Gdy w rodzinie jest alergia, astma, egzema - olejków z orzecha włoskiego oraz kiełków pszenicy.
Można używać:
od 12 tyg ciąży : cytrusowe w kominku.
od 24 tyg ciąży: rumiankowy
od 28 tyg ciązy: lawendowy
ostatnie tygodnie: neroli na stres i bezsenność

Zastosowanie olejków do kąpieli stóp, inhalacji, kominków, kąpieli, masażu, kompresów.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:41   #1403
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Bardzo mądrze napisane
Dziękuję.

Chciałabym jeszcze dodać, że położenie się spać z mokrymi włosami to nie jest najlepszy pomysł. Mokre włosy są bardziej narażone na uszkodzenia (z tego samego powodu nie powinno się ich wtedy szczotkować), a dodatkowo ciepło wywołane przez kontakt poduszki z mokrą głową powoduje otwieranie się łusek włosów.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:44   #1404
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Nie wiem na ile to sprawdzone, ale znalazłam w ksiązce Twoja ciąża tydzień po tygodniu zapis o olejkach eterycznych.
Unikać:
olejku z drzewa herbacianego, nasion selera, liści cynamonu, cytronelli, szałwi muszkatołowej i lekarskiej, kopru włoskiego, jaśminu, olejki lawendynowe, z lawendy (przed 28 tyg), majeranku słodkiego, mirry, may chang, niaouli, rozmarynu, lawendy szerokolistnej, aksamitki, krwawnika.
Nadciśnienie -> stosuj olejek z rozmarynu i tymianku czerwonego.
Gdy w rodzinie jest alergia, astma, egzema - olejków z orzecha włoskiego oraz kiełków pszenicy.
Można używać:
od 12 tyg ciąży : cytrusowe w kominku.
od 24 tyg ciąży: rumiankowy
od 28 tyg ciązy: lawendowy
ostatnie tygodnie: neroli na stres i bezsenność

Zastosowanie olejków do kąpieli stóp, inhalacji, kominków, kąpieli, masażu, kompresów.
Dlatego też będąc w ciąży w zasadzie unikałam olejków eterycznych. A tak poza tym mój wujek zajmuje się trochę ziołolecznictwem i olejkami, radził, żeby nie znając sie na olejkach, nie stosować ich. Podobnie jak ziołami, czy lekami z apteki
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-02-21 o 20:46
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:46   #1405
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Ja nakładam tak ok 3 warstw A mam takowe pędzle taki taki i i taki Ale ostatnio używam tylko tego trzeciego Flat topem troszkę trudno mi się rozprowadza podkład mineralny za to super płynny

A ja sobie pierdyknęłam właśnie olejek alterra antycellulitisowy na włoski i ciekawa jestem efektów bo to mój pierwszy raz
Nie wiem co spsociłam, ale dwa pierwsze linki mi nie wchodzą... Ja lubię nakładać podkład flat topem bo jest to bardzo dokładne i przyjemne ale gorzej jest nałożyć prochy pod oczami, wokół nosa.
Ciekawo jak włoski zareagują
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 21:06   #1406
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Dziękuję.

Chciałabym jeszcze dodać, że położenie się spać z mokrymi włosami to nie jest najlepszy pomysł. Mokre włosy są bardziej narażone na uszkodzenia (z tego samego powodu nie powinno się ich wtedy szczotkować), a dodatkowo ciepło wywołane przez kontakt poduszki z mokrą głową powoduje otwieranie się łusek włosów.
Kurcze no ja własnie niestety mokre włosy zaraz po umyciu rozczesuję
Jaki macie patent, żeby tego uniknąć myjąc włosy rano przed praca, kidy każda sekunda sie liczy? Suszycie nierozczesane?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 21:13   #1407
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

kilka godzin mnie nie było, a tyyle nadrabiania

co do suszenia: mam włosy do ramion i od kiedy pamiętam suszyłam je na okrągłej szczotce codziennie rano (nawet sobie nie wyobrażam, jak wyglądałabym, gdybym położyła się spać z mokrymi ). teraz, kiedy mam dużo czasu i nigdzie praktycznie nie wychodzę, mogę pozwolić im wyschnąć samodzielnie (co przy moich włosach trwa góra 40minut). i o dziwo układają się ładnie, myślę, że odpowiednia pielęgnacja jakoś na to wpłynęła.
ale jeżeli od października pójdę na studia (oby) to pogodzę się na nowo z moją suszarką i szczotką pewnie :P

zrobiłam zamówienie w Phenome i postanowiłam, że cały Wielki Post poszczę zakupowo i oprócz rzeczy koniecznych (żel pod prysznic/dezodorant/balsam do ciała) nie kupię kompletnie nic
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 21:14   #1408
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Kurcze no ja własnie niestety mokre włosy zaraz po umyciu rozczesuję
Jaki macie patent, żeby tego uniknąć myjąc włosy rano przed praca, kidy każda sekunda sie liczy? Suszycie nierozczesane?
Ja też czeszę, bo muszę - inaczej miałabym jeden wielki kołtun. Używam grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami lub tangle teezera. Najpierw je rozczesuję pod prysznicem, po nałożeniu odżywki (wtedy odżywka daje poślizg chroniący przed uszkodzeniem), dzięki czemu potem są trochę mniej splątane. Po umyciu rozczesuję je bardzo delikatnie, zaczynając od dołu, partiami.

edit.
Czytałam, że proste włosy powinno się starać czesać tylko suche, natomiast kręcone tylko mokre (najlepiej właśnie z odżywką). Pewnie dlatego, żeby nie napuszyć loków.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-02-21 o 21:19
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 21:17   #1409
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Dziękuję.

Chciałabym jeszcze dodać, że położenie się spać z mokrymi włosami to nie jest najlepszy pomysł. Mokre włosy są bardziej narażone na uszkodzenia (z tego samego powodu nie powinno się ich wtedy szczotkować), a dodatkowo ciepło wywołane przez kontakt poduszki z mokrą głową powoduje otwieranie się łusek włosów.

Wiem o tym wszystkim i nigdy nie zasypiam z mokrymi włosami(czasami myję na noc)i nigdy nie czeszę mokrych włosów.Nawet kiedy je suszyłam to czesałam dopiero kiedy były suche
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 21:23   #1410
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość

zrobiłam zamówienie w Phenome i postanowiłam, że cały Wielki Post poszczę zakupowo i oprócz rzeczy koniecznych (żel pod prysznic/dezodorant/balsam do ciała) nie kupię kompletnie nic
ja zaczynam od ograniczenia wizażu w poście, powiedzmy do pół godziny. krótszy czas spędzony na czytaniu o podrzucanych przez Was promocjach na pewno wpłynie na moje zakupy. a na serio, jutro phenome, w niedzielę targi i już nie planuję żadnych zakupów poza tymi co już są zaplanowane
a w marcu, wszem i wobec oświadczam, że nic a nic nie kupię, na prawdę!
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.