Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-20, 09:22   #271
Girly2008Girl
Raczkowanie
 
Avatar Girly2008Girl
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 91
Dot.: peeling kawitacyjny

Jeżeli chodzi o skuteczne oczyszczenie skóry z zaskórników to absolutnie odradzam manualne oczyszczanie!!! W krajach zachodnich zabiegi mechanicznego oczyszczania skóry zniknęły z oferty salonów kosmetycznych już wiele....wiele lat temu, a to dlatego, że manualne "wyciskanie" zaskórników powoduje przerwanie bariery ochronnej skóry i jej uszkodzenie co może prowadzić do pojawienia się stanu zapalnego. Ponadto efekt, o który nam chodzi, czyli czysta, świeża skóra, jest bardzo krótkotrwały - jesli wogóle do niego dojdzie Bezpośrednio po zabiegu skóra jest czerwona i podrażniona, potem się delikatnie złuszcza. A po 2–3 tygodniach zaskórniki pojawiają się na nowo i jest ich jeszcze więcej - skóra poprostu się broni i dostaje sygnał do produkcji większej ilości sebum . I całą zabawę trzeba powtarzać od początku.

Niestety "nasza polska gabinetowa tradycja" to oczywiście ciągle wyciskanie...Żadna szanująca się kosmetyczka nie poleci oczyszcania skóry manualnego - takie jest moje zdanie

Alternatywą do takiego zabiegu jest właśnie peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja lub złuszczanie kwasami - nalezy przed zabiegiem zapoznać się z przeciwskazaniami

Ja osobiście sama bardzo lubie kawitacje, skóra jest gładziutka i zdezynfekowana...polecam taki zabieg w połaczeniu z pielęgnacją np. maską algową i ampulkami lub sonoforzą.

Sama kawitacja w Krakowie to wydatek 40-100zł...a z pielęgnacją 80-180zł.
Girly2008Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 11:46   #272
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: peeling kawitacyjny

dzięki za wyczerpująca odpowiedz.Ja nie moge mieć manualnego oczyszczania twarzy bo mam wrażliwą skórę i popękane naczynka więc odpada.Zdecyduje się na kawitację z maską algową bo jest w miarę rozsądna cena a z tego co wiem to złuszczanie kwasami jest droższe.
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 17:51   #273
buddha.b
Raczkowanie
 
Avatar buddha.b
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 270
Dot.: peeling kawitacyjny

Cytat:
Napisane przez Girly2008Girl Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o skuteczne oczyszczenie skóry z zaskórników to absolutnie odradzam manualne oczyszczanie!!! W krajach zachodnich zabiegi mechanicznego oczyszczania skóry zniknęły z oferty salonów kosmetycznych już wiele....wiele lat temu, a to dlatego, że manualne "wyciskanie" zaskórników powoduje przerwanie bariery ochronnej skóry i jej uszkodzenie co może prowadzić do pojawienia się stanu zapalnego. Ponadto efekt, o który nam chodzi, czyli czysta, świeża skóra, jest bardzo krótkotrwały - jesli wogóle do niego dojdzie Bezpośrednio po zabiegu skóra jest czerwona i podrażniona, potem się delikatnie złuszcza. A po 2–3 tygodniach zaskórniki pojawiają się na nowo i jest ich jeszcze więcej - skóra poprostu się broni i dostaje sygnał do produkcji większej ilości sebum . I całą zabawę trzeba powtarzać od początku.

Niestety "nasza polska gabinetowa tradycja" to oczywiście ciągle wyciskanie...Żadna szanująca się kosmetyczka nie poleci oczyszcania skóry manualnego - takie jest moje zdanie

Alternatywą do takiego zabiegu jest właśnie peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja lub złuszczanie kwasami - nalezy przed zabiegiem zapoznać się z przeciwskazaniami

Ja osobiście sama bardzo lubie kawitacje, skóra jest gładziutka i zdezynfekowana...polecam taki zabieg w połaczeniu z pielęgnacją np. maską algową i ampulkami lub sonoforzą.

Sama kawitacja w Krakowie to wydatek 40-100zł...a z pielęgnacją 80-180zł.
Zgadzam się - dla mnie oczyszczanie manualne to pomyłka.Polecam zresztą wątek o tym,po jego przeczytaniu stwierdziłam,że nigdy nie zrobię tego zabiegu ani u kosmetyczki,ani własnoręcznie w domu.

Girly2008Girl czy możesz polecić jakiś dobry gabinet kosmetyczny w Krakowie?
__________________
Chodzi o to, rozumiesz, że są takie chwile,
kiedy patrzysz na wszechświat i myślisz: "A co ze mną?".
I możesz usłyszeć, jak wszechświat odpowiada: "No a co z tobą?".


Przede wszystkim rób to, co jest najlepsze dla ciebie.
Dzięki temu życie bedzie o niebo łatwiejsze.
buddha.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 17:59   #274
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: peeling kawitacyjny

Ja bardzo sobie chwale peeling kawitacyjny. Wrecz musze sie przyznac,ze sie uzaleznilam od niego i robie go conajmniej raz na dwa tygodnie :P polecam takze zabieg sonoforezy, ktory bardzo czesto w gabinetach jest wykonywany po peelingu kawitacyjnym, a polega na prowadzaniu ampulek lub maseczek zelowych ultradzwiekami
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 18:08   #275
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: peeling kawitacyjny

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Ja bardzo sobie chwale peeling kawitacyjny. Wrecz musze sie przyznac,ze sie uzaleznilam od niego i robie go conajmniej raz na dwa tygodnie :P polecam takze zabieg sonoforezy, ktory bardzo czesto w gabinetach jest wykonywany po peelingu kawitacyjnym, a polega na prowadzaniu ampulek lub maseczek zelowych ultradzwiekami
widze że każda z was chwali peeling kawitacyjny więc już zdecydowałam że go zrobię.dzięki dziewczyny
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 18:43   #276
Girly2008Girl
Raczkowanie
 
Avatar Girly2008Girl
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 91
Dot.: peeling kawitacyjny

Cytat:
Napisane przez kotek24 Pokaż wiadomość
z tego co wiem to złuszczanie kwasami jest droższe.
Złuszczanie na porządnej jakości kwasach to średnio cena 120-200zł za zabieg w zależności od gabinetu...aby były efekty to oczywiście nalezy zrobić serię zabiegów 6-10 w zalezności od stanu skóry...więckwota robi się spora.

Cytat:
Napisane przez buddha.b Pokaż wiadomość
Girly2008Girl czy możesz polecić jakiś dobry gabinet kosmetyczny w Krakowie?

Yhy...mogę szczerze polecić świetną kosmetyczkę ode mnie z gabinetu... jak coś namiarki prześle na PRIVA jesli jesteś zainteresowana.
Girly2008Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 18:47   #277
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: peeling kawitacyjny

Jest Jeden Watek Zbiorczy Dot.peelingu Kawitacyjnego I Mikroedmabrazji!!!
Najpierw Prosze Uzyc Wyszukiwarki A Nie Zakladac Kolejne Tematy!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 18:51   #278
Girly2008Girl
Raczkowanie
 
Avatar Girly2008Girl
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 91
Dot.: peeling kawitacyjny

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
uzaleznilam od niego i robie go conajmniej raz na dwa tygodnie :P
Aż tak często bym nie radziła - bo jak to często bywa co za dużo to nie zdrowo ...proszę pamiętać, że zbyt częste i długotrwałe uzywanie ultradźwięków może prowadzić do dezorganizacji mikroarchitektury kości a z czasem do postępującego ubytku masy kostnej
Girly2008Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 14:37   #279
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
jak najbardziej mozna kozystac z solarium. Przeciwwskazaniem jest mikro i kwasy w okresie ok.miesiaca od skonczenia kuracji
Zastanawia mnie tylko: czemu tak duze odstepy czasowe bedziesz miec?

Jakto? PIerwsze slysze żeby kwasy były przeciwwskazaniem
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 23:34   #280
hostess
Raczkowanie
 
Avatar hostess
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 459
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

mam pytanie za tydzien koncze serie kawitacji+sonoforezy i ile powinnam odczekac od ostatniego zabiegu na wykonanie mikrodermabrazji?? robilam kawitacje co tydzien?
__________________
http://fainarete.blogspot.com/ zapraszam na BLOGA
hostess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 15:53   #281
buddha.b
Raczkowanie
 
Avatar buddha.b
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 270
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Mam sprawę -wiem,że metalowe elementy znajdujące się w ciele są przeciwwskazaniem do zabiegu.Zamierzam założyć niedługo aparat stały na zęby i gdzieś czytałam,że są jakieś specjalne nakładki umożliwiające zrobienie peelingu kawitacyjnego,mimo aparatu.Nie chciałabym rezygnować z tego zabiegu przez aparat.
Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim?
Ewentualnie może możecie mi polecić jakiś inny zabieg,o podobnym działaniu,który można stosować,gdy posiada się aparat.
__________________
Chodzi o to, rozumiesz, że są takie chwile,
kiedy patrzysz na wszechświat i myślisz: "A co ze mną?".
I możesz usłyszeć, jak wszechświat odpowiada: "No a co z tobą?".


Przede wszystkim rób to, co jest najlepsze dla ciebie.
Dzięki temu życie bedzie o niebo łatwiejsze.

Edytowane przez buddha.b
Czas edycji: 2008-03-27 o 18:59
buddha.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 07:49   #282
hostess
Raczkowanie
 
Avatar hostess
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 459
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Cytat:
Napisane przez buddha.b Pokaż wiadomość
Mam sprawę -wiem,że metalowe elementy znajdujące się w ciele są przeciwwskazaniem do zabiegu.Zamierzam założyć niedługo aparat stały na zęby i gdzieś czytałam,że są jakieś specjalne nakładki umożliwiające zrobienie peelingu kawitacyjnego,mimo aparatu.Nie chciałabym rezygnować z tego zabiegu przez aparat.
Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim?
Ewentualnie może możecie mi polecić jakiś inny zabieg,o podobnym działaniu,który można stosować,gdy posiada się aparat.
ja mam aparat na zeby i mimo ze kosmetyczka uprzedzila mnie ze moge odczowac glosniej te fale to zabieg nie jest meczacy a co do sily dzwiekow podczas zabiegu nie narzekam...jestem po 4 kawitacji i jest ok
__________________
http://fainarete.blogspot.com/ zapraszam na BLOGA
hostess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 09:37   #283
satie
Raczkowanie
 
Avatar satie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 207
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

hmm.. wągry- wyciskac czy nie? byłam na oczyszczaniu twarzy ale one znowu powróciły i to o wiele wiecej! jeden dermatolog mówi... oczyscic twarz, drugi.. nie ruszac! a ja nie wiem co mam robic! chcialabym sie tego pozbyc ale nie chce miec jakichs blizn na twarzy
__________________
postanowienia poszły na marne ... zaczynam od nowa xD

satie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 10:50   #284
buddha.b
Raczkowanie
 
Avatar buddha.b
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 270
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Cytat:
Napisane przez hostess Pokaż wiadomość
ja mam aparat na zeby i mimo ze kosmetyczka uprzedzila mnie ze moge odczowac glosniej te fale to zabieg nie jest meczacy a co do sily dzwiekow podczas zabiegu nie narzekam...jestem po 4 kawitacji i jest ok
Poważnie?To super
__________________
Chodzi o to, rozumiesz, że są takie chwile,
kiedy patrzysz na wszechświat i myślisz: "A co ze mną?".
I możesz usłyszeć, jak wszechświat odpowiada: "No a co z tobą?".


Przede wszystkim rób to, co jest najlepsze dla ciebie.
Dzięki temu życie bedzie o niebo łatwiejsze.
buddha.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 11:36   #285
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Cytat:
Napisane przez Gumisia Pokaż wiadomość
Jakto? PIerwsze slysze żeby kwasy były przeciwwskazaniem
hm, kwasy to PIERWSZORZEDNE przeciwwskazanie do kozystania z solarium i wogole do opalania sie

wiercia: jesli robisz serie np.10-ciu zabiegow kawitacji (np.zeby zredukowac przebarwienia, albo tradzik...) co 3-4tyg. to w troche za rzadko (co poltorej, co 2tyg.powinno byc). Jednak jesli nie masz zamiru przerywac kozystania z kawitacji po ilus zab., to zab.co miesiac beda ok.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 16:47   #286
kachna115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 29
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

hej dziewwczynymam kilka pytan dot.peelingu kawitacyjnegomam przebarwienia potradzikowe , po ilu zaBIEGACH udalo wam sie je usunac? czy konieczne jest powtarzanie zabiegu dla utrzymania trwalszego efektu czy po prostu po ktoryms tam jak juz ich nie bedzie nie trzeba ich powtarzac??ile placilyscie za jeden zabieg??czytalam ze u jednej dziewczyny wystapil po tym zabieg wysyp czy u was tez mialo to miejsce??odpiszcie prosze bo juz nie moge na te przebarwienia moze jakims innym sposobem udalo wam sie je usnac?
kachna115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 17:43   #287
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Cytat:
Napisane przez kachna115 Pokaż wiadomość
hej dziewwczynymam kilka pytan dot.peelingu kawitacyjnegomam przebarwienia potradzikowe , po ilu zaBIEGACH udalo wam sie je usunac? czy konieczne jest powtarzanie zabiegu dla utrzymania trwalszego efektu czy po prostu po ktoryms tam jak juz ich nie bedzie nie trzeba ich powtarzac??ile placilyscie za jeden zabieg??czytalam ze u jednej dziewczyny wystapil po tym zabieg wysyp czy u was tez mialo to miejsce??odpiszcie prosze bo juz nie moge na te przebarwienia moze jakims innym sposobem udalo wam sie je usnac?
kawitacja na przebarwienia jest b.delikatna...pewnie potrzeba by ponad 10zabiegow
znacznie skuteczniejsze sa kwasy, jednak teraz juz na nie troche za pozno - chyba ze migdalowy to tak, mozna robic nawet latem albo mikrodermabrazja - tu tez kilka zabiegow moze byc potrzebnych, do 10 mysle, jednak jest to drozszy zabieg od kawitacji.
W mniejszych gabinetach peeling kawitacyjny kosztuje ok.30-50zl (sam, bez sonoforezy czy masek) w wiekszych cena siega nawet 100zl.
Mikro do 200zl/1 zabieg
Kwasy (zalezy jaka firma, jakie stezenie i jaki salon) 60-150zl
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 10:23   #288
fugeela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 148
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Cytat:
Napisane przez Abuba Pokaż wiadomość
Czy kawitację można wykonywac przy dosyć mocno zanieczyszczonej cerze - trochę zaskórników i niestety jeden duży ropny wyprysk? Czy jeszcze rozsieję tę krostę?
Nic się nie rozsieje
Miałam kilka stanów zapalnych na twarzy,kosmetyczka powiedziała że to nie jest problem,bo ultradźwięki od razu zabiją bakterie.

Bardzo polecam peeling kawitacyjny,szukam jakiegoś salonu u siebie w mieście,chciałabym chodzić na to regularnie.Byłam tylko raz i przez 2 dni cera wyglądała na podrażnioną,ale jak po tygodniu zobaczyły mnie koleżanki bardzo chwaliły moją skórę,podobno nawet z bliska wyglądała na gładziutką.

Edytowane przez fugeela
Czas edycji: 2010-03-11 o 10:47
fugeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 21:12   #289
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

a ja mam takie pytanie... czy któraś z was robiła sam peeling? tzn bez już jakichś masek czy ampułek, po prostu sama kawitacja? i czy taki zabieg wtedy tez daje jakieś efekty, no i jakie?
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 13:27   #290
Kung Fu Candy
Raczkowanie
 
Avatar Kung Fu Candy
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: posen
Wiadomości: 274
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

hej dziewczyny, była może któraś z was na peelingu kawitacyjnym w studio urody persefona w poznaniu?? bo ja sie tam chce wybrać a nie słyszałam jeszce nic na ich temat...
Kung Fu Candy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 06:08   #291
kachna115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 29
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

no dobra tylko chcialam wiedziec czy jest jakas roznica po kawitacji no czy widac ze bylotam cos robione bo mysle ze nie mam mocno
kachna115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 07:17   #292
olikbt21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 548
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Byłam raz. Nigdy w życiu nie byłam na oczyszczaniu, gdyż uważałam, że nie potrzebuję (skóra sucha). Od pewnego czasu tryb życia zaskutkował poszarzeniem i zaskornikami, które co prawda niemal nigdy nie przekształcają się w wypryski, no ale urody nie dodają na pewno ;P.

Po tym peelingu wszystko mi "wylazło na wierzch" i tak się paprało kilka dni, owszem, skóra była jaśniejsza, ale miałam na niej dużo zaczerwienień i szczerze mówiąc dużo wątpliwości.

Ponadto kilka razy podczas zabiegu coś mnie poważnie zapiekło - czoło i przy skrzydełkach nosa - dosyć boleśnie. Marudzę i jestem nieprzyzwyczajona czy coś rzeczywiście było nie tak?

Co ile najlepiej przy cerze suchej chodzić na taki peeling?
olikbt21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 08:15   #293
Liatris
Rozeznanie
 
Avatar Liatris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 545
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

witam
a jak ma się mikrodermabrazja podczas ciąży?
Jestem w 18tym tygodniu.
Liatris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 00:27   #294
fugeela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 148
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Cytat:
Napisane przez olikbt21 Pokaż wiadomość



Ponadto kilka razy podczas zabiegu coś mnie poważnie zapiekło - czoło i przy skrzydełkach nosa - dosyć boleśnie. Marudzę i jestem nieprzyzwyczajona czy coś rzeczywiście było nie tak?

Mnie bardzo piekło w kilku miejscach, gdzie miałam stany zapalne. Kosmetyczka szorowała je kilka razy i to było bolesne. Może też miałaś tam bardziej zanieczyszczoną skórę.


A zaczerwienienie miałam 2 dni, potem znikło i została milutka dotyku skóra.
fugeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 07:59   #295
kachna115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 29
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

hej mialyscie przebarwienia czy tylko pryszcze??bo ja glownie chcialabym sie pozbyc przebarwien no i chcialam wiedziec czy juz po 1 zabiegu widac roznice nie chcialabym wyjsc zawiedziona
kachna115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 14:24   #296
fugeela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 148
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Według mnie przebarwień tym nie usuniesz. Kawitacja wygładzi skórę,
usunie martwe komórki, nieco ją oczyści. Ale przebarwienia jak miałam tam mam i nie wydaje mi się, żeby to był zabieg na takie problemy.
Dodam, że byłam na peelingu kawitacyjnym 3 razy.
fugeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 05:59   #297
kachna115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 29
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

fugeela masz mocne przabarwienia czy delikatne??
probujesz je jakos usunąć ??jakimi metodami??
kachna115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 13:12   #298
fugeela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 148
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Nie są bardzo mocne,raczej jest sporo niewielkich co daje efekt bardzo nierównego kolorytu skóry przy mojej bladej twarzy.Powstały w zawrotnym tempie podczas silnego ataku trądziku kilka miesięcy temu,w kilku miejscach mam przebarwienia po krostach których nie wyciskałam,co śmieszniejsze mam nawet kropkę na policzku po ukąszeniu komara.Od 7 miesięcy!

W tej chwili kończę terapię ogólną antybiotykiem (tetracyklina),mam iść do dermatologa na złuszczanie kwasami,ale dopiero na jesieni bo w tej chwili jest już mocne słońce a ekspozycja na promienie UV nie jest wskazana przy złuszczaniu.
Kiedyś przemywałam twarz sokiem z cytryny,szczypie trochę i trzeba uważać na oczy,ale nieco rozjaśniło mi te plamki,jak i całą cerę zresztą.
Przede wszystkim stosuję filtry nawet gdy nie ma słońca,SPF 15 na krótsze wyjścia i SPF 40 gdy wychodzę na dłużej. Dzięki temu nie powstaną nowe plamki,a stare nie ściemnieją.

Jest jeszcze krem Acne Derm - w tej chwili złuszczam twarz Differinem, ale jak już skończę na pewno sięgnę po Acne Derm. Tutaj masz o nim temat http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159335
On jest właśnie m.in. na przebarwienia potrądzikowe.
fugeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 12:25   #299
thecla
Raczkowanie
 
Avatar thecla
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 320
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Witam,

Ja byłam samej kawitacji prawie 2 tyg. temu w Zen Spa w Niku na Piątkowskiej. Cały zabieg trwał ok 45 min. a sama kawitacja ok. 10 min. Zabieg był bezbolesny, coś poczułam na czole- ale to raczej nie był jakiś ostry ból. Po peelingu nie miałam podrażnionej czy zaczerwienionej cery -mogłam sote pójść do domku. Skóra była lekko oczyszczona, wygładzona. Usunęło mi zaskórniki na płatkach nosa, ale z dwoma dużymi ma policzku nie dało rady. Nie zauważyłam dużej zmiany w przebarwieniach.

Niedługo powtórzę zabieg, na pewno polecam na niewielkie zmiany trądzikowe.
__________________
Kochaj i rób co chcesz. (św. Augustyn)


thecla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 15:46   #300
anastazja
Raczkowanie
 
Avatar anastazja
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 92
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

czy kawitacje mozna wykonywac przy cerze z rozszerzonymi naczynkami??
anastazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-21 19:28:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.