Dieta Cytrynowa,Lemon detox diet - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-04, 14:10   #31
mleczna_czekolada
Przyczajenie
 
Avatar mleczna_czekolada
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta Cytrynowa,Lemon detox diet

Cześć dziewczyny, mam nadzieje, że topic nie umarł bo ja własnie zaczęłam detox - 2 dzień dzisiaj i muszę powiedzieć, że jestem głodna....
Może wiecie ile maksymalnie można wypić mikstury dziennie?
Są jakieś granice w ogóle??
Normalnie mam naprawdę szybką przemianę materii, a zawsze im więcej
jem zdrowych rzeczy tym bardziej głodna jestem
mleczna_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 20:21   #32
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Dieta Cytrynowa,Lemon detox diet

Ja wytrzymałam tylko 4 dni ale nic sie nie stało, bo nie mam nadwagi- wręcz przeciwnie, ale dużo paliłam i chcialam trochę oczyścić organizm. A pić możesz chyba ile wlezie, byle nie przesadzić z syropem
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 11:14   #33
jwolska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta Cytrynowa,Lemon detox diet

Witam,

dieta cytrynowa została opracowana przede wszystkim w celu oczyszczenia organizmu z toksyn. Wyleczyła jednego z pacjentów Stanley'a Burroughs'a z wrzodów żołądka. Polecam artykuł:

http://www.planetazdrowie.pl/index.p...159&Itemid=191

Polecam również treść "The Master Cleanse" (Mistrz Oczyszczania - nie wiem czy ta książka została przetłumaczona na język polski), którą można sobie ściągnąć w języku angielskim z netu w wersji pdf.

Sama dieta cytrynowa oparta jest na piciu od 6 do 10 szklanek napoju przygotowanego z połączenia wody przegotowanej (najlepiej letniej), soku z cytryny (źródło witamin i minerałów), syropu klonowego (nie miodu!!), który jest źródłem takich minerałów jak: Sód; Potas; Wapń; Magnez; Mangan; Żelazo; Miedź etc oraz witamin tj. wit. A, B1, B2, B6 i C - najlepiej sprawdzić skład na butelce takiego syropu i pieprzu kajeńskiego (pieprz cayenne).

Przygotowujemy taki napój w proporcjach:

2 łyżki stołowe soku z cytryny lub limonki (ok. 1/2 cytryny)
2 łyżki stołowe syropu klonowego
1/10 łyżeczki pieprzu kajeńskiego albo odrobinka dla smaku
ok. 237 ml wody przegotowanej (temp. pokojowa, ale może też być zimna)

Do szklanki wlewamy sok z cytryny (lub lemonki), syrop klonowy, wsypujemy pieprzu kajeńskiego i uzupełniamy wodą. Mieszamy i wypijamy.

Dietę należy stosować (wg. S. Boroughs'a) min 10 dni, do nawet 40 dni. Nie osłabia organizmu, raczej go wmacnia, aczkolwiek mogą się pojawiać zawroty głowy spowodowane procesem usuwania nagromadzonych toksyn w organizmie.

W tekscie The Master Cleanse jest rowniez informacja w jaki sposób się z takiej diety wychodzi, a to bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze.

Dla tych wszystkich, którzy chcieliby przeczytać cały tekst, nie jest długi (30 stron), a nie znają języka angielskiego polecam do tłumaczenia translate.google.com. Nie tłumaczy idealnie, ale można się domyśleć sensu.

Pozdrawiam Wszystkich!

J.
jwolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 19:24   #34
adamkosedowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta Cytrynowa,Lemon detox diet

słyszałem i stusuje raz na półroku taką diete oczyszczającą
adamkosedowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 16:04   #35
Magda8585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 12
Dot.: Dieta Cytrynowa,Lemon detox diet

Hej dziewczyny. Nie chce zakładać nowego tematu dlatego zapytam tutaj. Czy ktoras z Was stosowala detox w formie gotowej komercyjnej ze tak powiem? Zastanawiam się nad Detox zero. Pomoc jest bardzo dobry
Magda8585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-09 17:04:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.