Egzaminy eksternistyczne - LO - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-13, 23:39   #1
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249

Egzaminy eksternistyczne - LO


Cześć dziewczyny
W tym roku kończę liceum - właśnie egzaminami eksternistycznymi. Z tego powodu postanowiłam pogrzebać w internecie w poszukiwaniu jakichś informacji na ich temat. Oprócz szkół oferujących przygotowanie do takich egzaminów i wątku na kafeterii nic nie znalazłam (no i ofc informacji na stronie cke ). Zastanawiam się czy rzeczywiście to taki niszowy sposób na ukończenie szkoły. Jestem ciekawa czy są tu jakieś wizażanki które planują zdawać/zdają (właśnie trwa sesja )/ zdawały takie egzaminy. Jakie jest wasze zdanie na ich temat?Jeśli zdawałyście, to jak wam poszło? Jak dalej potoczyły się wasze losy?

Jeśli chodzi o mnie, to uczęszczałam do normalnego (nawet całkiem dobrego ) liceum, jednak z pewnych powodów (depresja, nierealne wymagania w szkole, "tępienie" przez nauczycieli) musiałam z niego zrezygnować. Myślę ze gdybym wcześniej wiedziała o możliwości skończenia szkoły w taki sposób, nie stresowałabym się aż tak szkołą, a może wcześniej z niej zrezygnowała, oszczędzając sobie nerwów i jeszcze większych dołów spowodowanych "zrozumieniem" przez pracowników tej szanownej instytucji . Obecnie kończę szkołę eksternistycznie i uczę się do matury (z przedmiotów zupełnie innych niż rozszerzone w liceum ). Mi to pasuje, bo zawsze wolałam uczyć się sama niż w szkole - łatwiej jest mi się skupić. No i przynudzający nauczyciele zostali wyeliminowani . Jedyne czego mi brakuje to szkolne kontakty społeczne, przerwy, nieuważanie na lekcji z koleżanką/kolegą z ławki
Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie dla wszystkich to taka świetna sprawa, że innym wiedza może lepiej wchodzić do głowy w szkole..itd. Ale tak jak napisałam wyżej, jestem ciekawa waszych przemyśleń, opinii i doświadczeń w tym temacie Zapraszam do dyskusji
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 16:42   #2
tranto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

Witaj,

ja również myślę o egzaminach eksternistycznych. Nawiasem mówiąc, jestem właściwie w dość podobnej sytuacji jak Ty.

Czy zdałaś już do tej pory wszystkie 11 egzaminów?

Co do kontaktów społecznych, zastanawiam się nad stworzeniem mini-społeczności uczących się do egzaminów eksternistycznych. Razem z koleżanką, która mieszka w zupełnie innej części Polski, zamierzamy wspólnie przez Internet przygotowywać się do matury i przerabiać cały program licealny od początku. Jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć, proszę o kontakt.
tranto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 22:45   #3
kornela105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 160
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

Ja jestem zainteresowana kursem eksternistycznym, tylko ciężko znaleźć opinie osób które uczęszczały/uczęszczają do takiej szkoły żeby móc się oprzeć i zdecydować.
Zastanawiam się nad kursem przez internet (500zł), a uczęszczaniem na zajęcia (700zł) .
Bardzo proszę o opinie
kornela105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 10:41   #4
_Nula_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 17
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

Autorko, spadłaś mi z nieba z takim wątkiem
... jestem w bardzo podobnej sytuacji, chodziłam do bardzo dobrego liceum, w zasadzie na liście uczniów jeszcze widnieje jako uczennica klasy II, niestety stan psychiczny nie pozwala mi doczłapać się do szkoły, którą nawiasem mówiąc przez 2 lata zdążyłam szczerze znienawidzić, mimo że uczęszczanie do niej, to było kiedyś marzenie.... w tym roku nie ma szans żebym zdała, o powtarzaniu nawet nie myślę, bo podobnie jak Ty wolę się uczyć w domu- w zasadzie przez całą edukację wiedza jaką zdobyłam to była głównie wiedza zdobywana samodzielnie, a nie wynoszona z lekcji...

Martwi mnie trochę, że w internecie jest tak mało info o tym... W sumie dopiero zaczęłam o tym czytać, ale bardzo chaotyczne to wszystko.
Zrozumiałam że wniosek muszę złożyć 2 miesiące przed sesja? tj jeśli sesja październikowa, to sierpień ?
Może orientujecie się Kobietki, czy dałoby radę rozbić egzaminy na dwie sesje - jesienną i zimową + w tym samym roku napisać maturę ?
_Nula_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 18:12   #5
kornela105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 160
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

Ja właśnie zamierzam rozłożyć na dwie sesję, jutro będę dzwonić do oke, żeby się więcej rzeczy dowiedzieć, szczególnie jak wygląda sprawa z maturą i zwolnieniem z opłat. I mam zamiar się już zapisać, żeby móc zdawać w październiku
kornela105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 00:25   #6
_Nula_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 17
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

poczytałam trochę, bo m.in. na kafe był obszerny wątek... w sumie jedyny jaki znalazłam, ciężko cokolwiek odgrzebać..
Maturę można zdawać w tym samym roku o ile oczywiście najpóźniej w sesji zimowej zaliczysz wszystko

aaa Ty dopiero przymierzasz się do eksternistycznych? Ile masz przerwy w nauce? Bo ja się zastanawiam czy jest szansa żebym to w ogóle ogarnęła, cały materiał żeby poradzić sobie w zaliczeniu na dwie sesje...

jak będziesz wiedziała dokładnie co i jak ze zwolnieniem z opłat, to daj znać
_Nula_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 12:20   #7
kornela105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 160
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

Też dużo czytałam na kafe. To wygląda na to, że w tym roku nie podejdę do matury, bo chcę rozłożyć to na 2 sesje, nie dobrze w takim razie. Jak dzwoniłam wczoraj do oke, to Pani mówiła, że będę mogła podejść, ale może do końca mnie nie zrozumiała. W poniedziałek tam pojadę, więc dowiem się na pewno więcej. Tak, dopiero zacznę od października, przerwy mam 1,5-2 lata.

A Ty też chcesz się starać o zwolnienie z opłat?
Jak tak to napisz, jaką masz sytuację, jak możesz
kornela105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 00:04   #8
_Nula_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 17
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

jeśli rozłożysz na sesje w październiku i lutym, to możesz podejść- tak też bym chciała

Tzn. w zwolnieniu z opłat bardzo się nie orientowałam, te "widełki", w których trzeba się zmieścić niewiele mi mówią, bo muszę sie zorientować, jak to u mnie dokładnie wygląda... Wiem, że moje siostry studiując pobierały stypendia socjalne i łapaliśmy się też na zasiłek rodzinny, mieszkam z mama nadal i nie pracuje, więc byłoby raczej okej. Z tym, że niedawno zmarł mój ojciec, stąd też staram się o rentę rodzinną ... Wtedy by mi przekraczało pewnie... Ale dopiero złożyłam wniosek, więc raczej w chwili składania dokumentów i wniosku o zwolnienie z opłat ta renta raczej nie będzie mi jeszcze przyznana...

Byłoby dobrze chociaż te -50% zniżek załapać....
_Nula_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 13:27   #9
kornela105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 160
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

To oby udało mi się w tym roku podejść do matury - bardzo mi zależy!

Przykro mi z powodu taty. Właśnie dobre by było choćby te 50%, to już zawsze coś. Jednak dziś nie byłam w oke, wydrukowałam tylko wszystkie te dokumenty, zadzwoniłam tam tylko zapytać, czy będzie potrzebne zaświadczenie z urzędu, że jestem zarejestrowana.
I byłam dziś w bibliotece założyć kartę i wypożyczyć już jakieś książki.
Także w tym tygodniu wyślę już wniosek o przyjęcie. Muszę jeszcze porozmawiać z rodzicami, żeby wzięli z pracy zaświadczenie o zarobkach.
To trochę głupie żeby rodzice opłacali mi egzaminy, skoro jestem zarejestrowana w urzędzie tzn że szukam pracy, ale z drugiej strony wtedy każdy by się rejestrował, żeby był zwolniony z opłat. No nic, człowiekowi się nie dogodzi

Edytowane przez kornela105
Czas edycji: 2013-06-24 o 13:29
kornela105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 23:12   #10
_Nula_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 17
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

Czyli też dopiero rozpoczynasz przygotowania ?
a jak planujesz rozłożyć te przedmioty ? ja bym chciała spróbować 11 w październiku, mało realne żeby zaliczyć, no ale będę wtedy miała kilka tylko do tej zimowej i ogólnie rozeznanie jak to wygląda...

dzielisz materiał na jakieś partie i planujesz np w tygodniu nauczyć się jakiś partii, czy jak się za to zabierasz? szukam motywacji jakiejś, bo u mnie to z systematycznością zawsze krucho było
_Nula_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 18:52   #11
kornela105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 160
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

Dokładnie tak, zabieram się za rozplanowanie od weekendu, bo ten tydzień mam w pracy troszkę zabiegany, po niedzieli będę wysyłać dokumenty do oke, o przystąpienie do egzaminów.
Na październik planuję 6 przedmiotów: matematyka, chemia, podstawy przedsiębiorczości, geografia, wiedza o społeczeństwie i angielski.

Planuję zacząć od matematyki i chemii, gdyż to będzie dla mnie najcięższe w tej sesji, tylko muszę właśnie zastanowić się jak to rozłożyć żeby zdążyć z całym materiałem. Nie wiem jak się jeszcze za to zabrać, ale w weekend, muszę to wszystko sobie rozplanować.
kornela105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 21:04   #12
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

Dolacze sie do watku, ja wlasnie zapisalam sie do liceum on line, wzielam jak na razie 5 przedmiotow, z ktorych egzaminy bede zdawac w lutym 2014
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 20:04   #13
Kamyk96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

Cześć, słuchajcie mam pytanie co do tych egzaminów. Czy są one naprawde trudne? Czy jeśli zajrzę troche do ksiazek jest szansa, ze zdam czy musze dzien w dzien bite 4 godziny siedziec nad ksiazkami?
Kamyk96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 01:30   #14
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

Musze ostrzec przed tymi szkolami on line, pisalam 2 lata temu, ze zapisalam sie do takiej, niestety wszystko bylo ladnie przez kilka tygodni a nagle nie dalo sie zalogowac na moj profil na strone.. Nie pomogly przypomnienia hasla ani maile, bo zero odpowiedzi na to, a przypomnienia haslo nie przychodzily.. 500zl zaplacilam a stracilam caly dostep do materialow no i egzaminu nie zrobilam.. Nie wiem czy ta szkola to bylo oszustwo czy co, ale radze dobrze sprawdzic i poczytac opinie przed wyborek szkoly, bo to jednak jest wydatek.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 16:05   #15
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

Cytat:
Napisane przez Kamyk96 Pokaż wiadomość
Cześć, słuchajcie mam pytanie co do tych egzaminów. Czy są one naprawde trudne? Czy jeśli zajrzę troche do ksiazek jest szansa, ze zdam czy musze dzien w dzien bite 4 godziny siedziec nad ksiazkami?
4 godziny i to codziennie(!), powiadom koniecznie Helsińską Fundację Praw Człowieka i RPO, jakby nie pomogli jest jeszcze Trybunał w Strasburgu.
Jeśli jesteś taka zdolna, że ogarniasz wszystko z programu szkolnego, to w zasadzie wcale nie musisz się uczyć. Twój wybór, nikt nie zmusza, nikt nie zabrania.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 19:09   #16
Kamyk96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

A czy ktoś może zna poziom tych egzaminów ?
Kamyk96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 10:38   #17
dyplomus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

Aby zaliczyć egzamin eksternistyczny, należy uzyskać minimum 30% punktacji. Cały zakres materiały jest określony w Informatorze OKE. Od egzaminów w październiku 2016 roku zmienia się rozkład materiału więc obowiązują nowe informatory.
dyplomus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 23:28   #18
salviaplath
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2
Dot.: Egzaminy eksternistyczne - LO

Hej Ja też miałam problem z brakiem informacji, zanim zdecydowałam się na podejście do egzaminów eksternistycznych z zakresu LO. Dlatego postanowiłam sobie, że jak będę miała to za sobą, to dokładnie wszystko opiszę dla "potomnych"

http://www.polapatola.pl/2017/10/egz...um-tygodnie-1/ - to link do pierwszej części serii wpisów o egzaminach eksternistycznych z mojej perspektywy. Nawigatory do części drugiej i trzeciej są w poście. Trochę się rozpisałam, ale chciałam, w miarę możliwości, rozwiać wszelkie wątpliwości.

Egzaminy zdawałam we wrześniu tego roku, także dość niedawno. Z tego powodu dane są świeże i aktualne.

Pozdrawiam i życzę powodzenia! Mam nadzieję, że pomogę komuś, kto tu zajrzy w poszukiwaniu informacji na temat egzaminów eksternistycznych.

Edytowane przez salviaplath
Czas edycji: 2018-05-19 o 00:00 Powód: zmiana adresu podanego linku
salviaplath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-09 00:28:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.