Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-12, 21:08   #2311
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
a samo w sobie jakie to serum jest?

dziewczyny które mają Avę Aloe Organic serum, czy te małe kryształki w nim to normalne czy coś się z niego wytrąciło ze złego przechowywania? Kupione w aptece gemini, oryginalnie zapakowane, z datą do 03.2020. Bardzo irytujące przy smarowaniu, jeśli chodzi o działanie serum to w połączeniu z tym kremem na noc rewelacja na nadreaktywną i czerwieniejącą skórę
Też nie mam nic takiego w Ava, też kupowałam w Gemini teraz i jest wszystko w porządku. Obstawiam że to wina temp.

Wg mnie serum Zielona Herbata jest ok, tylko że efekty widać przy regularnym stosowaniu. Podobne dla mnie w działaniu do Mezo serum Bielendy. Ale na razie już go nie używam, bo muszę zużyć serum Azelo przed końcem przydatności. Nie wiem też czy zakupię ponownie tą zieloną herbatę.

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
zapisuję na wish listę



a samo w sobie jakie to serum jest?

dziewczyny które mają Avę Aloe Organic serum, czy te małe kryształki w nim to normalne czy coś się z niego wytrąciło ze złego przechowywania? Kupione w aptece gemini, oryginalnie zapakowane, z datą do 03.2020. Bardzo irytujące przy smarowaniu, jeśli chodzi o działanie serum to w połączeniu z tym kremem na noc rewelacja na nadreaktywną i czerwieniejącą skórę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 22:25   #2312
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja też miałam z apteki gemini i wszystko ok, żadnych kryształów nie miało, mam 2 kolejne opakowania kupione gdzie indziej, niebawem je napocznę, to dam znać. Trochę niepokojące co opisujesz, może to od mrozu
Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Też nie mam nic takiego w Ava, też kupowałam w Gemini teraz i jest wszystko w porządku. Obstawiam że to wina temp.

Wg mnie serum Zielona Herbata jest ok, tylko że efekty widać przy regularnym stosowaniu. Podobne dla mnie w działaniu do Mezo serum Bielendy. Ale na razie już go nie używam, bo muszę zużyć serum Azelo przed końcem przydatności. Nie wiem też czy zakupię ponownie tą zieloną herbatę.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o kurczę, mam nadzieję że to faktycznie wina temperatury bo i w pokojach za ciepło nie mam Te kryształki nie są takiego kalibru jak np.wytrącony mocznik i ich nie widać gołym okiem ba nawet dzisiaj jak dodałam dwie krople ekstraktu i w zagłębieniu dłoni mieszałam to też nie czułam nic-dopiero przy rozprowadzaniu, za pierwszym razem nawet myślałam że piling z drobinkami źle spłukałam i gdzieniegdzie się takie okruchy plączą Będę wstrząsać mocno i może się "rozbije"
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 23:32   #2313
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
o kurczę, mam nadzieję że to faktycznie wina temperatury bo i w pokojach za ciepło nie mam Te kryształki nie są takiego kalibru jak np.wytrącony mocznik i ich nie widać gołym okiem ba nawet dzisiaj jak dodałam dwie krople ekstraktu i w zagłębieniu dłoni mieszałam to też nie czułam nic-dopiero przy rozprowadzaniu, za pierwszym razem nawet myślałam że piling z drobinkami źle spłukałam i gdzieniegdzie się takie okruchy plączą Będę wstrząsać mocno i może się "rozbije"
Spróbuj, a jeśli to nie pomoże, to możesz też położyć w ciepłe miejsce czy do kąpieli wodnej, ale niezbyt ciepłej, lekko ogrzej przez chwilkę i dopiero wstrząśnij.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 19:51   #2314
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

wstrząsanie długie i intensywne i położenie na krótko w ciepłe miejsce dało radę na te farfocle
testuję teraz ten żel:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...zikimowym.html

za parę dni pierwsze wrażenia napiszę
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 21:09   #2315
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
wstrząsanie długie i intensywne i położenie na krótko w ciepłe miejsce dało radę na te farfocle
testuję teraz ten żel:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...zikimowym.html

za parę dni pierwsze wrażenia napiszę
Jestem ciekawa Twoich wrażeń. Chciałam ostatnio go kupić, ale nie był dostępny.

Zaczęłam używać kremu Pure Retinol 0,3 z serii Pharmaceris T.
Jak sądzicie, można by zaryzykować smarowanie strefy pod oczami? Skład ma taki:


Składniki
Aqua (Water), Hydrogenated Polydecene, Squalane, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, 1,2-Xexanediol, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Potassium Cetyl Phosphate, Retinol, Sodium Polyacrylate, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Glyceryl Behenate, Paraffin, Xanthan Gum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, C10-18 Triglycerides,Tocopheryl Acetate, BHA, Stearic Acid, Cera Alba (Beeswax), Ceramide Nr, Ethylhexylglycerin, Clintonia Borealis (Lily) Root Extract, BHT, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance)
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 08:03   #2316
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
wstrząsanie długie i intensywne i położenie na krótko w ciepłe miejsce dało radę na te farfocle
testuję teraz ten żel:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...zikimowym.html

za parę dni pierwsze wrażenia napiszę


Znalazłam skład tego produktu na stronie Farmony i wygląda zachęcająco, recenzje też ma bardzo przychylne, napisz koniecznie czy rzeczywiście taki dobry
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 11:12   #2317
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Na Biochemii promo: https://m.facebook.com/story.php?sto...59281470776538
Ale nic nie zamawiam, bo nic specjalnie z tych rzeczy mnie nie zachęca. No może poza boosterem. Ale mam jeszcze dużo z Wit C, to odpuszczę. Szkoda że nie dali olejku myjącego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-15, 12:04   #2318
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Na Biochemii promo: https://m.facebook.com/story.php?sto...59281470776538
Ale nic nie zamawiam, bo nic specjalnie z tych rzeczy mnie nie zachęca. No może poza boosterem. Ale mam jeszcze dużo z Wit C, to odpuszczę. Szkoda że nie dali olejku myjącego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to chyba trzeba kupić (chyba) np. dwa boostery GC aby mieć 50% na drugi..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 12:47   #2319
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ale to chyba trzeba kupić (chyba) np. dwa boostery GC aby mieć 50% na drugi..
Właśnie jakby był olejek w promocji to bym wzięła, bo na bank bym zużyła oba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 14:13   #2320
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa Twoich wrażeń. Chciałam ostatnio go kupić, ale nie był dostępny.

Zaczęłam używać kremu Pure Retinol 0,3 z serii Pharmaceris T.
Jak sądzicie, można by zaryzykować smarowanie strefy pod oczami? Skład ma taki:


Składniki
Aqua (Water), Hydrogenated Polydecene, Squalane, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, 1,2-Xexanediol, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Potassium Cetyl Phosphate, Retinol, Sodium Polyacrylate, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Glyceryl Behenate, Paraffin, Xanthan Gum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, C10-18 Triglycerides,Tocopheryl Acetate, BHA, Stearic Acid, Cera Alba (Beeswax), Ceramide Nr, Ethylhexylglycerin, Clintonia Borealis (Lily) Root Extract, BHT, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance)
ja bym spróbowała raz nałożyć i 4 odczekać czy coś się by zadziało

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Znalazłam skład tego produktu na stronie Farmony i wygląda zachęcająco, recenzje też ma bardzo przychylne, napisz koniecznie czy rzeczywiście taki dobry
kupiłam go w Rossku tym lepiej zaopatrzonym bo z Natury ta seria Farmony zniknęła już. Użyłam go już 3 razy, za pierwszym trzymałam 5 minut, potem 2 x 15, dodam że na skrzydełka nosa nigdy nie nakładam kwasów, tylko na czubek sam Podoba mi się on, chwilowo może leciutko zaszczypać ale jest to szczypanie duuużo mniejsze i krótsze niż po serum z Bielendy Glicol. Faktycznie coś działa, jest delikatny i wygładza, zobaczymy jak w dłuższej perspektywie ale na razie jestem na tak może trochę podsuszać stosowany zbyt często-jednak Ava Aloe Organic serum i krem na noc dobrze dokarmia moją skórę więc nie odczuwam skutków ubocznych skóry tłuste spokojnie mogą go stosować codziennie po 5 minut np albo po 15 min co 2-3 dzień. Źle się zmywa bo się śluzowato maże, lepiej wmasować cienką warstwę bo nie robi różnicy czy gruba czy cienka a lepiej jednak zmywać. W przyszłości na strefie T będę o 5 minut wydłużać czas trzymania, na polikach wolę nie ryzykować.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 17:04   #2321
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny, zastanawiam się od jakiegoś czasu nad jakimś nowym myjadlem do twarzy. Używam obecnie żelu rumiankowego sylveco i nie chcę z niego rezygnować, ale myślałam, że może udałoby mi się znaleźć coś delikatniejszego na rano. Skład jest na tej stronie: http://sylveco.pl/produkt/rumiankowy-zel-do-twarzy/
Czasem mi wyskoczy jakiś pryszcz ale rzadko, pory nadal mi się zapychają. Czasami rano mam uczucie ściągniętej cery po myciu. Macie jakieś propozycje? Czy może uważacie, że skoro jest dobrze, to nie powinnam kombinować? Mam plany zakupowe związane z większym odzywieniem skóry, może to wystarczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Aha, nie interesują mnie oleje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-16, 17:20   #2322
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zastanawiam się od jakiegoś czasu nad jakimś nowym myjadlem do twarzy. Używam obecnie żelu rumiankowego sylveco i nie chcę z niego rezygnować, ale myślałam, że może udałoby mi się znaleźć coś delikatniejszego na rano. Skład jest na tej stronie: http://sylveco.pl/produkt/rumiankowy-zel-do-twarzy/
Czasem mi wyskoczy jakiś pryszcz ale rzadko, pory nadal mi się zapychają. Czasami rano mam uczucie ściągniętej cery po myciu. Macie jakieś propozycje? Czy może uważacie, że skoro jest dobrze, to nie powinnam kombinować? Mam plany zakupowe związane z większym odzywieniem skóry, może to wystarczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Aha, nie interesują mnie oleje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym na pewno go zamieniła na coś delikatniejszego ew co kilka dni do niego wracać. Tymiankowy jest delikatniejszy a i tak używanie ciągle tego kosmetyku to dla mnie za dużo. Mam teraz Vianek czerwony i on jest z kwasem migdałowym, dla mnie dobry i nie wysusza za bardzo. Jednak najlepsze myjadło dla mnie to płyn Kivvi Łopianowy. Myje delikatnie ale skutecznie. Tylko trzeba szukać na wyprzedażach bo regularna cena nie zachęca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 17:32   #2323
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zastanawiam się od jakiegoś czasu nad jakimś nowym myjadlem do twarzy. Używam obecnie żelu rumiankowego sylveco i nie chcę z niego rezygnować, ale myślałam, że może udałoby mi się znaleźć coś delikatniejszego na rano. Skład jest na tej stronie: http://sylveco.pl/produkt/rumiankowy-zel-do-twarzy/
Czasem mi wyskoczy jakiś pryszcz ale rzadko, pory nadal mi się zapychają. Czasami rano mam uczucie ściągniętej cery po myciu. Macie jakieś propozycje? Czy może uważacie, że skoro jest dobrze, to nie powinnam kombinować? Mam plany zakupowe związane z większym odzywieniem skóry, może to wystarczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Aha, nie interesują mnie oleje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mleczko Avalon Organics z wit. C.
Ew. Emulsja Bielenda Neuro Glicol lub Dr. Medica
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 20:46   #2324
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zastanawiam się od jakiegoś czasu nad jakimś nowym myjadlem do twarzy. Używam obecnie żelu rumiankowego sylveco i nie chcę z niego rezygnować, ale myślałam, że może udałoby mi się znaleźć coś delikatniejszego na rano. Skład jest na tej stronie: http://sylveco.pl/produkt/rumiankowy-zel-do-twarzy/
Czasem mi wyskoczy jakiś pryszcz ale rzadko, pory nadal mi się zapychają. Czasami rano mam uczucie ściągniętej cery po myciu. Macie jakieś propozycje? Czy może uważacie, że skoro jest dobrze, to nie powinnam kombinować? Mam plany zakupowe związane z większym odzywieniem skóry, może to wystarczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Aha, nie interesują mnie oleje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bifesta Foaming Whip, są trzy rodzaje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 22:10   #2325
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
wstrząsanie długie i intensywne i położenie na krótko w ciepłe miejsce dało radę na te farfocle
testuję teraz ten żel:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...zikimowym.html

za parę dni pierwsze wrażenia napiszę
Czekam na wrazenia. Konczy mi sie peeling enzymatyczny z e naturalne i moze to byloby dobre zastępstwo?
Jestem tez ciekawa tego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,111556
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 08:55   #2326
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziękuję za odpowiedzi Wybiorę coś z Waszych propozycji.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 10:38   #2327
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Hej dziewczyny. Podczytuję Was od jakiegoś czasu. Będąc osobą w okolicach czterdziestki mam skórę tłustą z zaskórnikami. Dzięki wiedzy zdobytej tutaj i jeszcze w paru innych miejscach jakos dajemy radę. Ale przychodzę tu z problemem mojej córki. Ma 20 lat i jej skóra na twarzy przypomina skórę słonia. Sucha, gruba. Podejrzewam, że właśnie przez ta zalegającą warstwę powstaje jej glowny problem, trądzik. Są to czerwone bolace, siedzące w środku kulki, male i duże. Nawet jeśli ich nie widsc gołym okiem to czuć przy dotyku. Poradzcie proszę co robić. Jaką pielęgnację wdrożyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 11:01   #2328
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Podczytuję Was od jakiegoś czasu. Będąc osobą w okolicach czterdziestki mam skórę tłustą z zaskórnikami. Dzięki wiedzy zdobytej tutaj i jeszcze w paru innych miejscach jakos dajemy radę. Ale przychodzę tu z problemem mojej córki. Ma 20 lat i jej skóra na twarzy przypomina skórę słonia. Sucha, gruba. Podejrzewam, że właśnie przez ta zalegającą warstwę powstaje jej glowny problem, trądzik. Są to czerwone bolace, siedzące w środku kulki, male i duże. Nawet jeśli ich nie widsc gołym okiem to czuć przy dotyku. Poradzcie proszę co robić. Jaką pielęgnację wdrożyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Złuszczać kwasami i enzymatycznie, nawilżać lekkimi formułami i mikro-porcjami, żadnych kremów tłustych.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 11:57   #2329
twenty_eleven
Rozeznanie
 
Avatar twenty_eleven
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 858
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Pytanie od raczkującej - czy można łączyć kwasy? Mam cerę tłustą (zaskórniki, wypryski, straszna skłonność do zapychania) i stosuję na noc tonik Norel z kwasem migdałowym. Szukam jakiegoś żelu myjącego i zastanawiam się nad polecanym przez Was z Bielendy z wit. C, ale tam tez jest kwas i nie wiem, czy to nie będzie za duzo? Chciałabym nim zmywać codziennie balsam myjący Czarszki (obecnie zmywam go mydełkiem Aleppo 5%, ale ono trochę za bardzo wysusza).

I drugie pytanko - jak oceniacie gąbeczki konjac? Zastanawiam się nad kupnem, żeby używać rano solo np. z zieloną glinką/węglem albo wieczorem właśnie jako wspomaganie żelu do zmycia oleju. Tanie to nie jest, a już sama nie wiem co robić bo stan mojej cery się wgl nie zmienia
__________________
Kosmetyki, naturalna pielęgnacja i makijaż - przegląd kosmetycznych nowości, recenzje i wskazówki dot. makijażu - zapraszam na Instagram
twenty_eleven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-18, 12:11   #2330
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez twenty_eleven Pokaż wiadomość
Pytanie od raczkującej - czy można łączyć kwasy? Mam cerę tłustą (zaskórniki, wypryski, straszna skłonność do zapychania) i stosuję na noc tonik Norel z kwasem migdałowym. Szukam jakiegoś żelu myjącego i zastanawiam się nad polecanym przez Was z Bielendy z wit. C, ale tam tez jest kwas i nie wiem, czy to nie będzie za duzo? Chciałabym nim zmywać codziennie balsam myjący Czarszki (obecnie zmywam go mydełkiem Aleppo 5%, ale ono trochę za bardzo wysusza).

I drugie pytanko - jak oceniacie gąbeczki konjac? Zastanawiam się nad kupnem, żeby używać rano solo np. z zieloną glinką/węglem albo wieczorem właśnie jako wspomaganie żelu do zmycia oleju. Tanie to nie jest, a już sama nie wiem co robić bo stan mojej cery się wgl nie zmienia
Seria Bielendy i tonik norel, to nie powinno być za dużo, to niskie stężenia kwasów, a przecież jeśli poczujesz, że skóra np. za bardzo szczypie to możesz stosować z odstępami czasowymi.

Ja gąbki Konjac nie polubiłam, dla mnie jest nieporęczna, mało skuteczna i do tego, jak sama napisałaś, jest droga. Dużo bardziej polecam myjkę silikonową For Your Beauty z Rossmanna,to taki płatek z wypustkami, tani, łatwy w utrzymaniu w czystości, trwały, a przede wszystkim o wiele skuteczniej oczyszcza skórę, będąc przy tym delikatnym.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 15:21   #2331
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez twenty_eleven Pokaż wiadomość
I drugie pytanko - jak oceniacie gąbeczki konjac? Zastanawiam się nad kupnem, żeby używać rano solo np. z zieloną glinką/węglem albo wieczorem właśnie jako wspomaganie żelu do zmycia oleju. Tanie to nie jest, a już sama nie wiem co robić bo stan mojej cery się wgl nie zmienia
Ja z kolei uwielbiam konjaki, bo jest to właściwie jedyny ścierający gadżet, jaki moja skóra toleruje. Nadaje się do mycia i do masażu, nawet kilkuminutowy masaż konjakiem mojej cery nie podrażnia. Z poręcznością nie mam żadnych problemów. Jedyna wada to długie schnięcie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 21:17   #2332
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Czy znacie jakis krem bb/ podklad o niezlym kryciu, dobrej trwalosci i jasnych zoltych odcieniach?

Niestety przy moim obecnym stanie skóry mineraly leżą fatalnie a prace mam taka ze z moja buzia bez makijazu isc nie mogę.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 21:56   #2333
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Czy znacie jakis krem bb/ podklad o niezlym kryciu, dobrej trwalosci i jasnych zoltych odcieniach?

Niestety przy moim obecnym stanie skóry mineraly leżą fatalnie a prace mam taka ze z moja buzia bez makijazu isc nie mogę.
Mi w takich przypadkach sprawdził się So Bio, zarówno podkład długotrwały jak i bb. Dobrze kryją, ale raczej mają mały wybór kolorów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 07:31   #2334
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Czy znacie jakis krem bb/ podklad o niezlym kryciu, dobrej trwalosci i jasnych zoltych odcieniach?

Niestety przy moim obecnym stanie skóry mineraly leżą fatalnie a prace mam taka ze z moja buzia bez makijazu isc nie mogę.
Podłączam się do pytania Szukam azjatyka bb, który by fajnie wygładzał skórę, rozświetlał (czyli nie matujący) i nie miał najgorszego składu Tylko ja z kolei szukam produktów, które oferują ciemniejsze tony

Co myslicie o bb kremach Skin79?

---------- Dopisano o 07:31 ---------- Poprzedni post napisano o 07:14 ----------

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Podczytuję Was od jakiegoś czasu. Będąc osobą w okolicach czterdziestki mam skórę tłustą z zaskórnikami. Dzięki wiedzy zdobytej tutaj i jeszcze w paru innych miejscach jakos dajemy radę. Ale przychodzę tu z problemem mojej córki. Ma 20 lat i jej skóra na twarzy przypomina skórę słonia. Sucha, gruba. Podejrzewam, że właśnie przez ta zalegającą warstwę powstaje jej glowny problem, trądzik. Są to czerwone bolace, siedzące w środku kulki, male i duże. Nawet jeśli ich nie widsc gołym okiem to czuć przy dotyku. Poradzcie proszę co robić. Jaką pielęgnację wdrożyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może trzeba by wykonać u dermatologa jakieś głębsze złuszczenie albo u kosmetyczki serię płytszych, aby pozbyć się "skorupy". A potem przyatakować czymś antytrądzikowym, nasuwa mi się obecnie Ordinary Zinc Niacinamide, witaminą C oraz czymś stricte nawilżającym, ale z krótkim składem.. sądzę jednak, że w tym wieku i z takimi dolegliwościami kluczowe jest po prostu dobre, codzienne oczyszczanie np. dwuetapowe, regularne złuszczanie kwasami (silniejszymi kwasami po prostu będzie szybciej) oraz regulacja (np. witaminą C) i działanie antybakteryjne-zaleczające (serum Ordinary) przy mozliwie purystycznym nawilżaniu (purystyczne nawilżanie czyli nie używanie kremów czy serów z za dużą ilością zbędnych składników, w tym podrażniaczy).
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-12-19 o 07:32
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 13:03   #2335
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny, proszę o poradę... mam cerę z ŁZS, niestety motyl na twarzy pojawia mi się regularnie 1-2x w miesiącu (motyl czyli suche, czerwone, łuszczące się placki wokół skrzydełek nosa oraz nad brwiami). Niestety każdy krem po pewnym czasie przestaje działać. Kompletnie nie wiem jakich kosmetyków używać
Stosowałam kiedyś kwasy Bielendy (takie zielone popularne serum) i było OK, do czasu aż po prostu przestałam na nie reagować.
Chciałabym zacząć używać czegoś przeciwzmarszczkowego, bo widzę u siebie pierwsze zmarszczki (mam ponad 30 lat). Poczytałam trochę forum, chwalicie dwa kosmetyki:
AVA Aloe Organic, Anti-Aging, serum do twarzy
Dermiss, 03 Soft Exfoliation, progresywny żel złuszczający z kwasem szikimowym
Czy mogę ich obu używać? Dermiss na noc, a Avę na dzień pod makijaż? Ma to sens?
Poszukuję także jakiegoś podkładu, używam aktualnie mineralnych, ale niestety nie radzą sobie z kryciem i bardzo szybko wychodzą suche skórki Polećcie coś proszę...
Któraś z Was pytała o bb kremach Skin79 - też pokładałam w nich spore nadzieje, dopóki nie poczytałam składów wybranych kremów Niestety parabeny i sporo chemii, mimo tego że można w nich znaleźć i fajne składniki.

Edytowane przez reniferrudolf
Czas edycji: 2017-12-19 o 13:05
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 13:48   #2336
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o poradę... mam cerę z ŁZS, niestety motyl na twarzy pojawia mi się regularnie 1-2x w miesiącu (motyl czyli suche, czerwone, łuszczące się placki wokół skrzydełek nosa oraz nad brwiami). Niestety każdy krem po pewnym czasie przestaje działać. Kompletnie nie wiem jakich kosmetyków używać
Stosowałam kiedyś kwasy Bielendy (takie zielone popularne serum) i było OK, do czasu aż po prostu przestałam na nie reagować.
Chciałabym zacząć używać czegoś przeciwzmarszczkowego, bo widzę u siebie pierwsze zmarszczki (mam ponad 30 lat). Poczytałam trochę forum, chwalicie dwa kosmetyki:
AVA Aloe Organic, Anti-Aging, serum do twarzy
Dermiss, 03 Soft Exfoliation, progresywny żel złuszczający z kwasem szikimowym
Czy mogę ich obu używać? Dermiss na noc, a Avę na dzień pod makijaż? Ma to sens?
Poszukuję także jakiegoś podkładu, używam aktualnie mineralnych, ale niestety nie radzą sobie z kryciem i bardzo szybko wychodzą suche skórki Polećcie coś proszę...
Któraś z Was pytała o bb kremach Skin79 - też pokładałam w nich spore nadzieje, dopóki nie poczytałam składów wybranych kremów Niestety parabeny i sporo chemii, mimo tego że można w nich znaleźć i fajne składniki.
Możesz, Ava powinna nieco zadziałać na motyla, ale co do prewencji przeciwzmarszczkowej, to albo tłustawe bogate kremy i maseczki, które mogą skórę zapychać, nie każda skóra je toleruje, albo ujędrniające zabiegi z użyciem kosmetyków o lekkich konsystencjach, mam tu na myśli np. różnego rodzaju masaże z użyciem przykładowo kolagenu i masażerów czy innych narzędzi i sprzętów masujących, taka gąbka czy myjka peelingująca również masują skórę, dermarollery też, aczkolwiek ja nie przepadam za tak inwazyjnym zabiegiem w domu. Kwasy również nieco odmładzają. Ważna jest też dieta bogata w antyoksydanty i suplementy, głównie wit.C, ale też np. koenzym Q10.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-12-19 o 13:49
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 13:54   #2337
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziękuję dobra kobieto.
Czyli Avę mogę. Pod makijaż się ona nadaje? Czy może coś innego?
Wiem że moja cera nie lubi kokosa, więc tego składnika unikam. Niestety mam też skłonności do zapychania (czoło, broda), policzki znów susza. Proszę o polecenie jakiegoś kremu.
Z peelingów używam enzymatycznego Sylveco. Jest OK.
Ach i piszesz że kwasy też działaja odmładzająco, czy ten Dermiss będzie wystarczający? Nakładacie go codziennie wieczorem, czy to kosmetyk to stosowania np. 1x w tygodniu?

Edytowane przez reniferrudolf
Czas edycji: 2017-12-19 o 13:57
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 14:16   #2338
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Dziękuję dobra kobieto.
Czyli Avę mogę. Pod makijaż się ona nadaje? Czy może coś innego?
Wiem że moja cera nie lubi kokosa, więc tego składnika unikam. Niestety mam też skłonności do zapychania (czoło, broda), policzki znów susza. Proszę o polecenie jakiegoś kremu.
Z peelingów używam enzymatycznego Sylveco. Jest OK.
Ach i piszesz że kwasy też działaja odmładzająco, czy ten Dermiss będzie wystarczający? Nakładacie go codziennie wieczorem, czy to kosmetyk to stosowania np. 1x w tygodniu?
Serum Ava to bardzo lekka formuła, idealna pod makijaż, ale jej głównym zadaniem nie jest nawilżać, więc nie nawilża piorunująco, weź to pod uwagę. Może krem z tej samej serii by Ci odpowiadał, nie miałam go, ale można nim nieco wzbogacać serum.
Dermiss jest chwalony, warto wypróbować, ja też czasem jesli coś kwasowego działa na mnie za słabo, to dodaję do porcji kilka kropli kwasu mlekowego 80%.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-12-19 o 14:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 15:28   #2339
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Czyli Avę mogę. Pod makijaż się ona nadaje? Czy może coś innego?
Wiem że moja cera nie lubi kokosa, więc tego składnika unikam. Niestety mam też skłonności do zapychania (czoło, broda), policzki znów susza. Proszę o polecenie jakiegoś kremu.
Serum Avy jest bardzo, bardzo lekkie i dla kogoś, kto potrzebuje kremu czy w ogóle jakiejś okluzji, ono nie wystarczy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 17:41   #2340
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Serum Avy jest bardzo, bardzo lekkie i dla kogoś, kto potrzebuje kremu czy w ogóle jakiejś okluzji, ono nie wystarczy.
Kupiłam Avę serum i krem na dzień. Na noc chciałam Dermissa ale nie było w moim zielarskim, jutro będę szukać na mieście
Skład serum (po lewej) i kremu na dzień (po prawej).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4302.jpg (135,2 KB, 46 załadowań)

Edytowane przez reniferrudolf
Czas edycji: 2017-12-19 o 17:44
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.