Planowanie ciąży cz. 6 - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Dzisiaj, 10:56   #2461
panipuchatkowa
Wtajemniczenie

Dot.: Planowanie ciąży cz. 6

Siva mialanys najpiekniejszy prezent na święta. ☺ trzymam kciuki mocno. Ja wlasnie sprzątam. Przyjechali chłopcy moich braci. Ale z nich urwisy!
Stary Dzisiaj, 11:00   #2462
mariola927
Raczkowanie

lekarka do ktorej chodzilam 2 lata ostatnie , bo juz odeszla z pracy z koncem listopada juz na pierwszym badaniu kiedy do niej I raz przyszlam sama od siebie powiedziala ze wyklucza PCOS i ze uklad rozrodczy wizualnie ksiazkowy , wczesniejszy lekarz z 2013 powiedzial mi ze podejrzewa wtorna niewydolnosc jajnikow wiec sama juz nie wiem , a ta lekarka znow podczas jakiegos badania mowila np " pecherzyk dojrzewajacy w prawym jajniku" wiec sama juz nie wiem
mariola927 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 11:20   #2463
marmoladkazjablka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mariola927 Pokaż wiadomość
lekarka do ktorej chodzilam 2 lata ostatnie , bo juz odeszla z pracy z koncem listopada juz na pierwszym badaniu kiedy do niej I raz przyszlam sama od siebie powiedziala ze wyklucza PCOS i ze uklad rozrodczy wizualnie ksiazkowy , wczesniejszy lekarz z 2013 powiedzial mi ze podejrzewa wtorna niewydolnosc jajnikow wiec sama juz nie wiem , a ta lekarka znow podczas jakiegos badania mowila np " pecherzyk dojrzewajacy w prawym jajniku" wiec sama juz nie wiem
Ja książkowo cykle co 28 dni, wszystko uregulowane,owulacje i pękający pęcherzyk, drożne jajowody,nasienie partnera super nawet powyżej norm wszystko i co?
Nic,1,5 roku walki z niepłodnością idiopatyczną, dopiero po IUI się udało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 11:39   #2464
awusia
Raczkowanie

Dzien dobry w kwestii prezentow gwiazdkowych to tata kupi mamie plaszcz w promodzie 50km od jego miejscowosci.. od rana mu tlumacze jak to ma zalatwic.. juz mu zarezerwowalam.. on chyba zejdzie na jakis zawal niebawem. Duze miasto. Nieznany sklep. Platnosc karta... Omg! 3majcie kciuki!

awusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 12:09   #2465
asia_z
Zakorzenienie

my nie robimy prezentów, czekamy na ten najważniejszy w marcu zresztą teraz czeka nas masę wydatków: łóżeczko, wózek, fotelik, meble.
a dzisiaj wybrałam sie na rajd po sklepach i kupiłam dekoracje: śnieżynki, gwiazdki na okna, małą świecącą choinkę na parapet. Już tak inaczej jest, jeszcze tylko z grubsza dom ogarnąć i można świętować
Stary Dzisiaj, 12:21   #2466
marmoladkazjablka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez asia_z Pokaż wiadomość
my nie robimy prezentów, czekamy na ten najważniejszy w marcu zresztą teraz czeka nas masę wydatków: łóżeczko, wózek, fotelik, meble.
a dzisiaj wybrałam sie na rajd po sklepach i kupiłam dekoracje: śnieżynki, gwiazdki na okna, małą świecącą choinkę na parapet. Już tak inaczej jest, jeszcze tylko z grubsza dom ogarnąć i można świętować
Ja wczoraj w tigerze kupiłam symboliczne upominki dla każdego, po 8-10 zł.
Pary dostaną wspólny prezent, Panie drobiazgi z Tigera a Panowie fajne piwko kraftowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 12:30   #2467
dawacdzidzie
Raczkowanie

My od kilku lat robimy na święta tak, że losujemy się nawzajem. Praktykujemy to zarówno w rodzinie TŻta jak i w mojej, jest ustalona kwota (100-150) na prezent i tym sposobem wydatków jest znacznie mniej.

W okolicach Mikołajek spotykamy się całą rodziną na wieczorną herbatkę i losowanie. Mega wygodna opcja.

W tym roku mi się poszczęściło bo wylosowałam TŻta więc ma prezent 2w1 i bratową, która od razu mi powiedziała co chce.

Dodatkowo robię ręczne prezenty drobiazgi (zazwyczaj kosmetyki DIY- takie hobby). W zeszłym roku robiłam dla wszystkich kule do kąpieli, w tym zrobię masło do masażu dla par i masełko do ust na zimę dla singli (składniki i opakowania zamawiam z neta, pakuję w brązowy papier z żywą gałązką i efekt jest super)

Gdy nie mieliśmy kasy za czasów studenckich robiliśmy z TŻtem anioły z masy solnej, tak ładnie pomalowane, peelingi cukrowe w słoiczkach z olejami, anioły na choinkę na szydełku, kołki z drewna na choinkę z wypalonymi wzorami itp
dawacdzidzie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 12:37   #2468
awusia
Raczkowanie

Ja zawsze pieke pierniki i pakuje rodzince do takich kartonowych domkow(zrobilam zapas bedac w de). Oprocz tego produkuje zawieszki i girlandy z szyszek i mysle zeby zrobic paste imbirowa na przeziebienia. Sloiczki czekaja juz 2 lata.. zawsze kupuje cos dla mamy a ona pakuje nam sssyboliczne podarki. Na mojej glowie sa tylko prezenty dla zieci. A mamy ich w rodzinie 3. Od 6 do17 lat.

awusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 12:56   #2469
panipuchatkowa
Wtajemniczenie

Oo my tez juz mamy prezenty i podobnie jak dawacdzidzie tez sie losujemy.☺ czekam na męża właśnie. Zrobilam zupke i mam nadzieje ze podjedziemy do mieszkania.❤
Stary Dzisiaj, 13:04   #2470
dawacdzidzie
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Ja zawsze pieke pierniki i pakuje rodzince do takich kartonowych domkow(zrobilam zapas bedac w de). Oprocz tego produkuje zawieszki i girlandy z szyszek i mysle zeby zrobic paste imbirowa na przeziebienia. Sloiczki czekaja juz 2 lata.. zawsze kupuje cos dla mamy a ona pakuje nam sssyboliczne podarki. Na mojej glowie sa tylko prezenty dla zieci. A mamy ich w rodzinie 3. Od 6 do17 lat.
Właśnie dzisiaj zaplanowałam zakupy prezentowe dla dzieci. Proponowałam składki na jeden wspólny, ale nie przeszło... nawet spotkałam się z zapytaniem od jednej ze stron, co dajemy na Mikołajki Trochę przeginają, bo nie wyobrażam sobie kupowania po 8 prezentów na mikołajki i chwilę później na święta.

W ogóle w obecnych czasach straszne jest to jak wiele dzieciaki dostają na święta, pod każdą choinką po kilka paczek, a choinek też kilka jak się jeździ po rodzinie.

Zawsze gdy się pytam rodziców, co kupić maluchom na święta to słyszę listę życzeń, zamiast 'Daj spokój, dostaną prezent od nas i to wystarczy'. Nie wiem jak sytuacja wyglądała u Was dziewczyny, ale gdy ja byłam mała, to na wigilie przychodził Mikołaj, oczekiwał zaśpiewania kolędy, wierszyka i odpowiedzi na kilka pytań i dopiero można było wyciągnąć swój jedyny świąteczny prezent z worka. A teraz...

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez panipuchatkowa Pokaż wiadomość
Oo my tez juz mamy prezenty i podobnie jak dawacdzidzie tez sie losujemy.☺ czekam na męża właśnie. Zrobilam zupke i mam nadzieje ze podjedziemy do mieszkania.❤
Gdy zamieszkaliśmy na swoim to zaprosiłam całą rodzinę na wigilie. Plusem dużego salonu jest możliwość wstawienia stołu na 12 osób. Mieliśmy ogromną choinkę, na którą ozdoby przygotowali moi podopieczni. Poza lampkami wszystko było DIY. Wyglądała przepięknie!

Musiałam kupić 2 zestawy zastawy z IKEA, wielki obrus i szkło. Barszcz gotowałam 2 dni, zrobiłam ze 100 pierogów, karpia... Super doświadczenie, pomimo, że zrujnowało nasze konto Ale mama i babcia pękały z dumy!
dawacdzidzie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 13:48   #2471
panipuchatkowa
Wtajemniczenie

Wow! No to jestem pod wrażeniem.😀
Stary Dzisiaj, 14:25   #2472
Marioosanegra
Raczkowanie

Ale świątecznie się zrobiło! Ja już drugi rok z rzędu spędzam święta na południu Hiszpanii u mamy mojego chłopa (jest Hiszpanem) więc nie dla mnie barszcz i pierogi to zupełnie inne doświadczenie, ale też fajne - w Wigilię w ciągu dnia bywa i 18 stopni i słoneczko, do kolacji siada się ok. 22 i impreza ze śpiewaniem, muzykowaniem i szampanem trwa do bardzo późna jest zawsze też ok. 15 osób, więc prezenty losujemy, ale zwykle drobiazgi. Prawdziwe prezenty w Hiszpanii dostaje się na 3 Króli, ale te już sobie damy w domu, bo 2 stycznia trzeba wracać do pracy...
Marioosanegra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 16:05   #2473
asia_z
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dawacdzidzie Pokaż wiadomość
Właśnie dzisiaj zaplanowałam zakupy prezentowe dla dzieci. Proponowałam składki na jeden wspólny, ale nie przeszło... nawet spotkałam się z zapytaniem od jednej ze stron, co dajemy na Mikołajki Trochę przeginają, bo nie wyobrażam sobie kupowania po 8 prezentów na mikołajki i chwilę później na święta.

W ogóle w obecnych czasach straszne jest to jak wiele dzieciaki dostają na święta, pod każdą choinką po kilka paczek, a choinek też kilka jak się jeździ po rodzinie.

Zawsze gdy się pytam rodziców, co kupić maluchom na święta to słyszę listę życzeń, zamiast 'Daj spokój, dostaną prezent od nas i to wystarczy'. Nie wiem jak sytuacja wyglądała u Was dziewczyny, ale gdy ja byłam mała, to na wigilie przychodził Mikołaj, oczekiwał zaśpiewania kolędy, wierszyka i odpowiedzi na kilka pytań i dopiero można było wyciągnąć swój jedyny świąteczny prezent z worka. A teraz...

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Gdy zamieszkaliśmy na swoim to zaprosiłam całą rodzinę na wigilie. Plusem dużego salonu jest możliwość wstawienia stołu na 12 osób. Mieliśmy ogromną choinkę, na którą ozdoby przygotowali moi podopieczni. Poza lampkami wszystko było DIY. Wyglądała przepięknie!

Musiałam kupić 2 zestawy zastawy z IKEA, wielki obrus i szkło. Barszcz gotowałam 2 dni, zrobiłam ze 100 pierogów, karpia... Super doświadczenie, pomimo, że zrujnowało nasze konto Ale mama i babcia pękały z dumy!
ja zawsze dostawałam prezent na Mikołajki, 6 grudnia. Z tego też powodu nie było ani u mnie ani u męża tradycji dawania prezentów pod choinkę
Stary Dzisiaj, 16:48   #2474
Neira
Raczkowanie

Witam Was Miło się czyta o świętach, fajny nastrój się zrobił Bardzo ciekawa jestem waszych prezencików DIY, tych girland z szyszek - super pomysł! Podziwiam ludzi, którzy mają takie artystyczne zdolności, bo ja jestem totalnym beztalenciem

Ja dziś dostałam @ pełną parą, 42 dc. Brzuch napieprza jak wściekły do tego pożarłam się z mężem, chyba mi już nerwy puściły za mocno Dziewczyny, tłumaczyłyście Marioli jakie badania proponujecie. Czy macie pomysł co mogłabym sobie zbadać przy takim długim cyklu? Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale macie sporą wiedzę Coś się chyba rozjechało... Lekarza mam umówionego w środę, chcę pójść na tę wizytę i boję się, że do niego pójdę z @, a on powie, że takie odchylenia się zdarzają, że to normalne, że nie może mnie zbadać, więc po co ja przyszłam...

Aaa i nie ufajcie testom owu, mi wyszedł pozytywny w dniu domniemanej owulacji, ale wcale wtedy jej nie było ;]
W tym cyklu skupiam się tylko i wyłącznie na obserwacji śluzu. Kalendarzyk wprowadził mnie teraz w błąd, testy owu również. Myślę też o zaczęciu mierzenia temp., ale to dość wymagające by codziennie pilnować i chyba nie sprzyja "odpuszczeniu", tylko wręcz powoduje ciągłe myślenie i rozkminianie.
Jak zwykle nie umiem się streścić
Siva, trzymam kciuki!!!
Neira jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 4 (1 użytkowników i 3 gości)
platynowa
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości