Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-12-12, 20:24   #2311
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
dziewczyny które mają Avę Aloe Organic serum, czy te małe kryształki w nim to normalne czy coś się z niego wytrąciło ze złego przechowywania? Kupione w aptece gemini, oryginalnie zapakowane, z datą do 03.2020. Bardzo irytujące przy smarowaniu, jeśli chodzi o działanie serum to w połączeniu z tym kremem na noc rewelacja na nadreaktywną i czerwieniejącą skórę
Ja też miałam z apteki gemini i wszystko ok, żadnych kryształów nie miało, mam 2 kolejne opakowania kupione gdzie indziej, niebawem je napocznę, to dam znać. Trochę niepokojące co opisujesz, może to od mrozu
Stary 2017-12-12, 21:08   #2312
Persefona_12
Rozeznanie

Cytat:
a samo w sobie jakie to serum jest?

dziewczyny które mają Avę Aloe Organic serum, czy te małe kryształki w nim to normalne czy coś się z niego wytrąciło ze złego przechowywania? Kupione w aptece gemini, oryginalnie zapakowane, z datą do 03.2020. Bardzo irytujące przy smarowaniu, jeśli chodzi o działanie serum to w połączeniu z tym kremem na noc rewelacja na nadreaktywną i czerwieniejącą skórę
Też nie mam nic takiego w Ava, też kupowałam w Gemini teraz i jest wszystko w porządku. Obstawiam że to wina temp.

Wg mnie serum Zielona Herbata jest ok, tylko że efekty widać przy regularnym stosowaniu. Podobne dla mnie w działaniu do Mezo serum Bielendy. Ale na razie już go nie używam, bo muszę zużyć serum Azelo przed końcem przydatności. Nie wiem też czy zakupię ponownie tą zieloną herbatę.

Cytat:
zapisuję na wish listę

a samo w sobie jakie to serum jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 22:25   #2313
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja też miałam z apteki gemini i wszystko ok, żadnych kryształów nie miało, mam 2 kolejne opakowania kupione gdzie indziej, niebawem je napocznę, to dam znać. Trochę niepokojące co opisujesz, może to od mrozu
Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Też nie mam nic takiego w Ava, też kupowałam w Gemini teraz i jest wszystko w porządku. Obstawiam że to wina temp.

Wg mnie serum Zielona Herbata jest ok, tylko że efekty widać przy regularnym stosowaniu. Podobne dla mnie w działaniu do Mezo serum Bielendy. Ale na razie już go nie używam, bo muszę zużyć serum Azelo przed końcem przydatności. Nie wiem też czy zakupię ponownie tą zieloną herbatę.

o kurczę, mam nadzieję że to faktycznie wina temperatury bo i w pokojach za ciepło nie mam Te kryształki nie są takiego kalibru jak np.wytrącony mocznik i ich nie widać gołym okiem ba nawet dzisiaj jak dodałam dwie krople ekstraktu i w zagłębieniu dłoni mieszałam to też nie czułam nic-dopiero przy rozprowadzaniu, za pierwszym razem nawet myślałam że piling z drobinkami źle spłukałam i gdzieniegdzie się takie okruchy plączą Będę wstrząsać mocno i może się "rozbije"
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 23:32   #2314
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
o kurczę, mam nadzieję że to faktycznie wina temperatury bo i w pokojach za ciepło nie mam Te kryształki nie są takiego kalibru jak np.wytrącony mocznik i ich nie widać gołym okiem ba nawet dzisiaj jak dodałam dwie krople ekstraktu i w zagłębieniu dłoni mieszałam to też nie czułam nic-dopiero przy rozprowadzaniu, za pierwszym razem nawet myślałam że piling z drobinkami źle spłukałam i gdzieniegdzie się takie okruchy plączą Będę wstrząsać mocno i może się "rozbije"
Spróbuj, a jeśli to nie pomoże, to możesz też położyć w ciepłe miejsce czy do kąpieli wodnej, ale niezbyt ciepłej, lekko ogrzej przez chwilkę i dopiero wstrząśnij.
Stary 2017-12-14, 19:51   #2315
iamsolucky
Wtajemniczenie

wstrząsanie długie i intensywne i położenie na krótko w ciepłe miejsce dało radę na te farfocle
testuję teraz ten żel:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,11...zikimowym.html

za parę dni pierwsze wrażenia napiszę
Stary 2017-12-14, 21:09   #2316
mentha
Zadomowienie

Cytat:
wstrząsanie długie i intensywne i położenie na krótko w ciepłe miejsce dało radę na te farfocle
testuję teraz ten żel:

Jestem ciekawa Twoich wrażeń. Chciałam ostatnio go kupić, ale nie był dostępny.

Zaczęłam używać kremu Pure Retinol 0,3 z serii Pharmaceris T.
Jak sądzicie, można by zaryzykować smarowanie strefy pod oczami? Skład ma taki:

Składniki
Aqua (Water), Hydrogenated Polydecene, Squalane, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, 1,2-Xexanediol, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Potassium Cetyl Phosphate, Retinol, Sodium Polyacrylate, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Glyceryl Behenate, Paraffin, Xanthan Gum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, C10-18 Triglycerides,Tocopheryl Acetate, BHA, Stearic Acid, Cera Alba (Beeswax), Ceramide Nr, Ethylhexylglycerin, Clintonia Borealis (Lily) Root Extract, BHT, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance)
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 08:03   #2317
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
testuję teraz ten żel:

Znalazłam skład tego produktu na stronie Farmony i wygląda zachęcająco, recenzje też ma bardzo przychylne, napisz koniecznie czy rzeczywiście taki dobry
Stary Wczoraj, 11:12   #2318
Persefona_12
Rozeznanie

Na Biochemii promo: https://m.facebook.com/story.php?sto...59281470776538
Ale nic nie zamawiam, bo nic specjalnie z tych rzeczy mnie nie zachęca. No może poza boosterem. Ale mam jeszcze dużo z Wit C, to odpuszczę. Szkoda że nie dali olejku myjącego

Stary Wczoraj, 12:04   #2319
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Na Biochemii promo: https://m.facebook.com/story.php?sto...59281470776538
Ale nic nie zamawiam, bo nic specjalnie z tych rzeczy mnie nie zachęca. No może poza boosterem. Ale mam jeszcze dużo z Wit C, to odpuszczę. Szkoda że nie dali olejku myjącego

Ale to chyba trzeba kupić (chyba) np. dwa boostery GC aby mieć 50% na drugi..

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:47   #2320
Persefona_12
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ale to chyba trzeba kupić (chyba) np. dwa boostery GC aby mieć 50% na drugi..
Właśnie jakby był olejek w promocji to bym wzięła, bo na bank bym zużyła oba.

Stary Dzisiaj, 14:13   #2321
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa Twoich wrażeń. Chciałam ostatnio go kupić, ale nie był dostępny.

Zaczęłam używać kremu Pure Retinol 0,3 z serii Pharmaceris T.
Jak sądzicie, można by zaryzykować smarowanie strefy pod oczami? Skład ma taki:

Składniki
Aqua (Water), Hydrogenated Polydecene, Squalane, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, 1,2-Xexanediol, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Potassium Cetyl Phosphate, Retinol, Sodium Polyacrylate, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Glyceryl Behenate, Paraffin, Xanthan Gum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, C10-18 Triglycerides,Tocopheryl Acetate, BHA, Stearic Acid, Cera Alba (Beeswax), Ceramide Nr, Ethylhexylglycerin, Clintonia Borealis (Lily) Root Extract, BHT, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance)
ja bym spróbowała raz nałożyć i 4 odczekać czy coś się by zadziało

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Znalazłam skład tego produktu na stronie Farmony i wygląda zachęcająco, recenzje też ma bardzo przychylne, napisz koniecznie czy rzeczywiście taki dobry
kupiłam go w Rossku tym lepiej zaopatrzonym bo z Natury ta seria Farmony zniknęła już. Użyłam go już 3 razy, za pierwszym trzymałam 5 minut, potem 2 x 15, dodam że na skrzydełka nosa nigdy nie nakładam kwasów, tylko na czubek sam Podoba mi się on, chwilowo może leciutko zaszczypać ale jest to szczypanie duuużo mniejsze i krótsze niż po serum z Bielendy Glicol. Faktycznie coś działa, jest delikatny i wygładza, zobaczymy jak w dłuższej perspektywie ale na razie jestem na tak może trochę podsuszać stosowany zbyt często-jednak Ava Aloe Organic serum i krem na noc dobrze dokarmia moją skórę więc nie odczuwam skutków ubocznych skóry tłuste spokojnie mogą go stosować codziennie po 5 minut np albo po 15 min co 2-3 dzień. Źle się zmywa bo się śluzowato maże, lepiej wmasować cienką warstwę bo nie robi różnicy czy gruba czy cienka a lepiej jednak zmywać. W przyszłości na strefie T będę o 5 minut wydłużać czas trzymania, na polikach wolę nie ryzykować.
Stary Dzisiaj, 17:04   #2322
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)

Dziewczyny, zastanawiam się od jakiegoś czasu nad jakimś nowym myjadlem do twarzy. Używam obecnie żelu rumiankowego sylveco i nie chcę z niego rezygnować, ale myślałam, że może udałoby mi się znaleźć coś delikatniejszego na rano. Skład jest na tej stronie: http://sylveco.pl/produkt/rumiankowy-zel-do-twarzy/
Czasem mi wyskoczy jakiś pryszcz ale rzadko, pory nadal mi się zapychają. Czasami rano mam uczucie ściągniętej cery po myciu. Macie jakieś propozycje? Czy może uważacie, że skoro jest dobrze, to nie powinnam kombinować? Mam plany zakupowe związane z większym odzywieniem skóry, może to wystarczy?

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Aha, nie interesują mnie oleje.

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 17:20   #2323
Persefona_12
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zastanawiam się od jakiegoś czasu nad jakimś nowym myjadlem do twarzy. Używam obecnie żelu rumiankowego sylveco i nie chcę z niego rezygnować, ale myślałam, że może udałoby mi się znaleźć coś delikatniejszego na rano. Skład jest na tej stronie: http://sylveco.pl/produkt/rumiankowy-zel-do-twarzy/
Czasem mi wyskoczy jakiś pryszcz ale rzadko, pory nadal mi się zapychają. Czasami rano mam uczucie ściągniętej cery po myciu. Macie jakieś propozycje? Czy może uważacie, że skoro jest dobrze, to nie powinnam kombinować? Mam plany zakupowe związane z większym odzywieniem skóry, może to wystarczy?

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Ja bym na pewno go zamieniła na coś delikatniejszego ew co kilka dni do niego wracać. Tymiankowy jest delikatniejszy a i tak używanie ciągle tego kosmetyku to dla mnie za dużo. Mam teraz Vianek czerwony i on jest z kwasem migdałowym, dla mnie dobry i nie wysusza za bardzo. Jednak najlepsze myjadło dla mnie to płyn Kivvi Łopianowy. Myje delikatnie ale skutecznie. Tylko trzeba szukać na wyprzedażach bo regularna cena nie zachęca.

Stary Dzisiaj, 17:32   #2324
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość

Mleczko Avalon Organics z wit. C.
Ew. Emulsja Bielenda Neuro Glicol lub Dr. Medica
Odpowiedz

Tagi
cera, mieszana, odwodniona, tłusta

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 4 (0 użytkowników i 4 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości