Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Dzisiaj, 14:32   #691
lwia paszcza
Zakorzenienie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dżinsy mają stan normalny, wyższego się boję przez efekt płaskodu*ia, ale przymierzyć mogę. Brązowa kiecka o której piszesz, że najlepsza, poszła do odsyłki, bo nie nadaje się na rower, ba miałam problem, żeby w niej swobodnie chodzić. Za to czarna z białymi wstawkami się nadaje, więc została i chyba takie kompromisy będą moją codziennością. Za to koszuli nie mam żadnej, każda ze zdjęć miała jakiś mankament, a to właśnie za długie rękawy, a to rozłaziła się na biuście, co przy rozmiarze 70B jest śmieszne, a to biel była nie taka.
Swoją drogą żaden kolor nie sprawia mi takiego problemu przy rozróżnianiu odcieni jak biel. Potrafię zauważyć tylko, czy biel jest złamana szarością, czy żółcią, ale wszystkie żółtawe off white są dla mnie takie same, a niestety nie wszystkie pasują SSu.

Wg mnie te okulary są za duże do Twojej twarzy i jakoś tak flamboyantowo mi się przez to kojarzą.

Ja to inaczej rozumiem. W jabłko czyli tyje głównie brzuch, a w prostokąt brzuch, biust, ramiona i tyłek, czyli tak jakby obramować ten obszar prostokątem. Ja tak tyję i poza brzuchem dostaję sadła na ramionach, biust 2 miski większy oraz wyraźne schaby na bokach pleców, za to nogi się wiele nie zmieniają i obojczyki dalej wystają. Tycie w prostokąt by mnie przesuwało bardziej do classic, bo u DC tyje dół.
ja się tylko odniosę do pogrubionego: jak zobaczyłam to zdjęcie z okularami, miałam wrażenie, że to jest strasznie nienaturalne przede wszystkim. Okulary, na moje oko wyglądają, jakby były idealnie, ale jednak, wklejone. Kiepskie wrażenie, chociaż wiadomo, że przecież nieprawdziwe. Kolor oprawek wydaje się być dobry, ale wielkość powoduje, że twarz ginie, widać tylko okularki, niestety.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: Dzisiaj o 14:33
lwia paszcza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 14:44   #692
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
ja się tylko odniosę do pogrubionego: jak zobaczyłam to zdjęcie z okularami, miałam wrażenie, że to jest strasznie nienaturalne przede wszystkim. Okulary, na moje oko wyglądają, jakby były idealnie, ale jednak, wklejone. Kiepskie wrażenie, chociaż wiadomo, że przecież nieprawdziwe. Kolor oprawek wydaje się być dobry, ale wielkość powoduje, że twarz ginie, widać tylko okularki, niestety.
Nadrzędną cechą classic jako który się magda indentyfikuje jest chyba umiar we wszystkim, a tutaj go nie ma.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 15:07   #693
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Okrytonasienna ta zima mi jakoś nie gra, niby jest ok, ale jakoś intuicyjnie nie bardzo. Myślę o czystej wiośnie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podstawa to określić, czy pasują zimne czy ciepłe odcienie - czysta wiosna i czysta zima to akurat bardzo zbliżone podtypy.
Ty akurat masz karnację trudną do sklasyfikowana, czy jest bardziej chłodna czy bardziej ciepła. Są ludzie u których nie widać tego od razu. Przyjmuje się, że kolor żył pomaga to odgadnąć - jeżeli są raczej niebieskie/fioletowe, jesteś bardziej chłodna, jeśli zielonkawe - na odwrót. Ale przede wszystkim ustalić jakiego typu kolorystyka najlepiej pasuje.
Tu jest paletka Czystej Wiosny:
http://https://i.pinimg.com/736x/db/...or-palette.jpg

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: Dzisiaj o 15:14
Maggie Q jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 15:22   #694
okrytonasienna
Arctium lappa L.

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
Podstawa to określić, czy pasują zimne czy ciepłe odcienie - czysta wiosna i czysta zima to akurat bardzo zbliżone podtypy.
Ty akurat masz karnację trudną do sklasyfikowana, czy jest bardziej chłodna czy bardziej ciepła. Są ludzie u których nie widać tego od razu. Przyjmuje się, że kolor żył pomaga to odgadnąć - jeżeli są raczej niebieskie/fioletowe, jesteś bardziej chłodna, jeśli zielonkawe - na odwrót. Ale przede wszystkim ustalić jakiego typu kolorystyka najlepiej pasuje.
Tu jest paletka Czystej Wiosny:
http://https://i.pinimg.com/736x/db/...or-palette.jpg
Kolor żył zwykle nie pomaga. Ja mam zarówno niebieskie, jak i zielone. Włosy też są ciepło-zimne, oczy raczej ciepłe, a cera mocno neutralna (plus rude piegi).

Wbrew pozorom często trudno jest określić, czy jesteśmy ciepłe, czy zimne, zwłaszcza jeśli chodzi o typy "czyste" (czysta wiosna odnajdzie się w palecie czystej zimy, choć wiadomo, że coś będzie zgrzytać (temperatura), ale i tak zwykle będzie wyglądać lepiej w kolorach czystych i chłodniejszych niż np. mocno ciepłych albo neutranych ale zgaszonych). To tak na szybko, jeśli cechą nadrzędną jest czystość (nie temperaturaa).
okrytonasienna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 15:28   #695
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Może racja. Ja jestem niska i mam wąskie biodra. I w culottach wyglądam średnio. Oczywiście na mnie culotty 7/8 są jak długie spodnie, więc może też dlatego.
To też jest dobra uwaga, że cullote mogą faktycznie lepiej wyglądać na osobach z relatywnie długimi nogami czyli raczej typy yang niż yin.

Cytat:
Z bielą jest problem. W takiej z mocno niebieską nutą jak jarzeniówki w szpitalach nie, trochę chorobliwie. W takiej zażółconej to jakbym nie do końca była czysta. Coś po środku, delikatna perła, kartka papieru ksero. Nie noszę prawie
wcale białych kolorów więc ciężko mi odnieść. Jedyny mój epizod to dwie sukienki ślubne i żakietw lato kiedy jestem mocno opalona lubię ten kontrast ale z białymi butami albo sukienkami które mają białe tło ale kolorowe kwiaty na tym (a właśnie opalam się na brązowo i bardzo rzadko rumienie)

To by pasowało do wiosny, o ile dobrze interpretuję to, co napisałaś..
- niebieska biel jest kiepska, bo za zimna
- zażółcona biel jest kiepska, bo nie jest czysta, to taka jesienna biel
- perłowa i kartka papieru może pasować do wiosny, bo kolor jest czysty, ale też nie wyklucza to BW
- natomiast fakt, że preferujesz po prostu rzeczy z bielą w tle w kolorowe kwiaty, moze znaczyć, że biel Ci nie szkodzi, ale nadmiar niespecjalnie służy.. co może sugerować jasny i/lub wiosenny typ
- wiosenną bielą jest kolor kremowy

Dodam jednak, że perła/kartka papieru.. o ile masz na myśli nie tylko odcień bieli ale i poziom nasycenia, sugerować może bardziej LSU.

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Dobra, to: niby wyglądasz zimowo, ALE te nebieskie oprawki są mocno za mocne. Nie wiem, trudno sądzic ze zdjęcia, byc moze jest to kolor BS, ale to mi dalo do myslenia, ze nie jestes BW. Nie wiem w ogole, czy celowalabym w Zimy (choc na razie nie mam pojecia, czym jestes, musialabym rozlozyc cie na czynniki pierwsze).
Owszem, kontrast jest, pasuja ci kolory glebokie, nasycone, dosc "ciemne" (ale w niektorych jasnych ze zdjec wygladasz zjawiskowo), na pewno nie mocno chlodne, ani mocno cieple. Lekko ocieplona szminka krzywdy ci nie robi (ale moze to tylko ustawienia mojego lapka). btw przepraszam za brak polskich znakow, az mi wstyd Ale musialam skomentowac, jak zobaczylam twoje zdjecia.
Czern faktycznie ok, nie powiedzialabym, ze w brazie zle. Nie podoba mi sie za to polaczenie czerni i tej brudnej czerwonej szminki, postarza cie.
A magda wrzuciła więcej zdjęć niż te 3 + 1? Nie wiem do których zdjęć się odnosisz
Dla mnie te 4 zdjęcia które oglądałam są impasibel do oceny właściwych kolorów czyli oszacowania jakiegoś typu. Np. jeżeli to zdjęcie dobrze oddaje kolor, to wiosnę taki granat powinien raczej "zabić"

Cytat:
Cześć dziewczyny
Śledzę was od pewnego czasu, czytam wasze opinie. Nie wiem jakim typem kolorystycznym jestem (znaczy zbieram materiał dowodowy) podejrzewam coś z wiosny, ale to są tylko podejrzenia. Robiłam test Kibbe i wyszło mi coś między classiciem a dramatic classic. Pasuje mi to nawet, większość ubrań mam w takim typie, w takim czuje się najlepiej, najładniej i najwięcej komplementów zbieram. Ale z czym ja do was. Otóż zastanawiam się nad kształtem okularów. Da się to jakoś dobrać gdzieś na podstawie czegoś? Od półtora roku noszę soczewki, wygodnie mi, ale pasuje mieć okulary, żeby dać oczom odpocząć.
Niedawno ścięłam włosy, czasem się kręcą, czasem są proste jak widać. Nie wiem co mogłabym więcej dodać. Znajdzie się dla mnie jakiś ratunek?Załącznik 7358446Załącznik 7358451Załącznik 7358456

Pewnie, że się znajdzie Napisz tylko jakie kolory w Twoim odczuciu są ok a jakie są bardzo złe.
Co do Kibbe.. musiałabyś jednak wrzucić jakieś foto sylwetki, bo selfie telefonem zniekształca np. kształt twarzy. Powiedziałabym na podstawie tych zdjęć, SC jest prawdopodobne, ale nie tylko SC..

Te niebieskie okulary, pomijając kolor, mają nienajgorszy kształt dla Ciebie. Ale najlepszy też nie.. wg mnie powinnaś popróbować coś mniej kanciastego, takie okrągłe / owalne w lekkie kocie oko.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 15:43   #696
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Kolor żył zwykle nie pomaga. Ja mam zarówno niebieskie, jak i zielone. Włosy też są ciepło-zimne, oczy raczej ciepłe, a cera mocno neutralna (plus rude piegi).

Wbrew pozorom często trudno jest określić, czy jesteśmy ciepłe, czy zimne, zwłaszcza jeśli chodzi o typy "czyste" (czysta wiosna odnajdzie się w palecie czystej zimy, choć wiadomo, że coś będzie zgrzytać (temperatura), ale i tak zwykle będzie wyglądać lepiej w kolorach czystych i chłodniejszych niż np. mocno ciepłych albo neutranych ale zgaszonych). To tak na szybko, jeśli cechą nadrzędną jest czystość (nie temperaturaa).
Ja akurat wiem, że nie jestem "ciepła" po tym, że nie pasuje mi pomarańczowy ani pomarańczowa czerwień - wyglądam trochę jak clown, ciepłe róże też nie są dla mnie
Ale wydaje mi się, że magda1706 wygląda bardzo ładnie w tej pomarańczowawej szmince ze zdjęcia w szarej sukience.
Stary Dzisiaj, 15:43   #697
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Mój problem z typem classic i dramatic classic jest nawet nie taki, że mi się coś bardzo podoba albo nie, ale to że powierzchowność tych typów zupełnie moim zdaniem nie odpowiada mojej naturze. No ale tutaj zdania są podzielone, bo niektórzy uważają, że Kibbe określa tylko to zewnętrzne, a inni idą dalej i wiążą to z osobowością.
Drugi mój problem jest taki, że mi te typy nie pasują do trybu życia, ale przecież to problem też innych typów, no może poza naturalami i flamboyant, dla których jest większość ubrań z sieciówek.
Trzeci, że nie mogę sobie pozwolić na mieszanie rzeczy innych stylistycznie, bo z klasikiem się będzie gryzło to, co nieklasikowe.
Ja sobie naprawdę nie wyobrażam zimą nie owinąć się wielkim szalikiem i swetrem. Dlatego też zimową garderobę odpuszczam i nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się ją wymienić tak, żeby była C lub DC. Przyłożę się kupując ciuchy na wiosnę/jesień, ale też nie zamierzam popadać w szał wymieniania całej szafy, tylko powolnego zastępowania starych rzeczy nowymi.

Mam prośbę. Mogłybyście rzucić okiem na moje koszulowe przymiarki? Wrzuciłam 10 ponumerowanych zdjęć do albumu i nie wiem za bardzo, jakie z tego wyciągnąć wnioski, częściowo dlatego, że nie jestem pewna, które z tych koszul są klasikowe a które w innych stylach. Wydaje mi się, że najlepiej leży nr 5 czyli ten najbardziej sztywniacki zestaw z czarną spódnicą (nie ma szans, że będę to nosić). Koszule do dżinsów chyba mi nie pasują i w ogóle w żadnym wydaniu wypuszczonym na wierzch. Buty lepiej litościwie przemilczeć, bo bikery ze sprzączkami to chyba daleko od classica leżą, ale nie mam w ogóle pojęcia, jakie buty zimą może nosić classic poza kozakami na obcasie.
Jest Ci zdecydowanie lepiej w koszulach włożonych do środka niż puszczonych na zewnątrz czyli jednak nie masz relatywnie długich nóg. (To nie krytyka tylko ocena proporcji ciała )
Wg mnie najlepiej nr 8, nr 9 = 6 jest OK.
Te botki z 4 Cię przerastają, jak kot w butach, to dla yang i bardziej N.
Odnoszę wrażenie, że potrzebujesz więcej yinu niż w tych stylówkach .Spróbuj przy okazji pomierzyć SC czyli np. białą sukienkę z tego zdjęcia - opływowy kształt, za kolano, lejąca, podążająca z linią ciała.

I jak będziesz miała taką możliwość, spróbuj do spódnicy ze zdjęć 6 i 8 zmierzyć bluzkę w stylu tych z tego zdjęcia czyli jakiś delikatny żabocik, wiązanie, kobiece marszczenie. Te koszule ze Twoich zdjęć mi nie grają, bo one są takie.. co najmniej DC, jeśli nie D.

Moja pielęgnacja
Stary Dzisiaj, 16:11   #698
okrytonasienna
Arctium lappa L.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A magda wrzuciła więcej zdjęć niż te 3 + 1? Nie wiem do których zdjęć się odnosisz
Dla mnie te 4 zdjęcia które oglądałam są impasibel do oceny właściwych kolorów czyli oszacowania jakiegoś typu. Np. jeżeli to zdjęcie dobrze oddaje kolor, to wiosnę taki granat powinien raczej "zabić"
No tych z insta. Nie wiem, imho te oprawki są zbyt oczo.bne a ten granat ze zdjęcia nie zabije też BW? Jest chyba mało czysty, a magda wygląda w nim dobrze. Ale stawiam na kiepską jakość zdjęć.

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
Ja akurat wiem, że nie jestem "ciepła" po tym, że nie pasuje mi pomarańczowy ani pomarańczowa czerwień - wyglądam trochę jak clown, ciepłe róże też nie są dla mnie
Ale wydaje mi się, że magda1706 wygląda bardzo ładnie w tej pomarańczowawej szmince ze zdjęcia w szarej sukience.
Mnie nie pasują bardzo ciepłe kolory, a jestem Wiosną.
Co do magdy i szminki, to chyba o tym też pisałam - zgadzam się, ciepława czerwień wygląda ok.
okrytonasienna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 16:11   #699
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Podawała tutaj KLIK swojego Instagrama.

Cytat:
Jest Ci zdecydowanie lepiej w koszulach włożonych do środka niż puszczonych na zewnątrz czyli jednak nie masz relatywnie długich nóg. (To nie krytyka tylko ocena proporcji ciała )
Wg mnie najlepiej nr 8, nr 9 = 6 jest OK.
Te botki z 4 Cię przerastają, jak kot w butach, to dla yang i bardziej N.
Odnoszę wrażenie, że potrzebujesz więcej yinu niż w tych stylówkach .Spróbuj przy okazji pomierzyć SC czyli np. białą sukienkę z tego zdjęcia - opływowy kształt, za kolano, lejąca, podążająca z linią ciała.

I jak będziesz miała taką możliwość, spróbuj do spódnicy ze zdjęć 6 i 8 zmierzyć bluzkę w stylu tych z tego zdjęcia czyli jakiś delikatny żabocik, wiązanie, kobiece marszczenie. Te koszule ze Twoich zdjęć mi nie grają, bo one są takie.. co najmniej DC, jeśli nie D.
Ja się cieszę na każdą poradę, która zwróci mi uwagę na to, czego moje niewprawione oko nie widzi

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: Dzisiaj o 16:13
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 19:38   #700
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Podawała tutaj KLIK swojego Instagrama.

Ja się cieszę na każdą poradę, która zwróci mi uwagę na to, czego moje niewprawione oko nie widzi
A dzięki, znalazłam w końcu i przejrzałam. Zdjęcia na insta mają często filtry więc ciężko coś powiedzieć.. Mam wrażenie, że trzeba pomierzyć. Wg mnie raczej nie są prawdopodobne typy zgaszone czyli SSu, SAu, ciepłe i jasne czyli LSp i TSp, TAu.

Prawdopodobna jest BSp, BW, DW, DA.

Magda, a czerń Cię nie wybladza? W sensie jest ok, ale jakby twarz była nieco blada..

Chimay, chodziło mi o to, że obiektywnie można mieć długie nogi, ale relatywnie w stosunku do tułowia - niekoniecznie Ja np. tak mam

Moja pielęgnacja
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 4 (2 użytkowników i 2 gości)
Maggie Q
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości