Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-09, 10:18   #61
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
Skoro i tak jesteś w stanie zejść dla superoferty, to nie widzę do końca różnicy. Ale to kwestia różnicy podejścia.
różnica jest taka, ze dla superoferty mogę zejść niżej. ale nie zamierzam sama się podkładać na wejście, skoro przynajmniej w teorii mogę dostać więcej.


Cytat:
Odrzuca, bo nie spełniasz wymagań/oczekiwań. Taka jego praca.
no taka praca, dlatego ja nie zamierzam ryzykować, ze ktoś mnie odrzuci tylko dlatego, ze napisałam 200zł więcej, niż firma oferuje


Cytat:
W takich dziedzinach nie podaje się widełek, bo to często nie jest kwestia kasy, tylko ściągnięcia fachowca do firmy.
to Ty zaczęłaś pisać o superspecjalistach dla mnie to było oczywiste, ze w pewnych branżach/na pewnych stanowiskach są ludzie, o których to firmy walczą i takich w ogóle nie brałam pod uwagę.


Cytat:
A czym jest aplikowanie do firmy, jak nie "wystawianiem swojego ogłoszenia"? Tym, że widzą to ogłoszenie wybrani pracodawcy?
po prostu aplikowaniem do firmy?o.O od kiedy odpowiadanie na ogłoszenia, nie ważne o co, jest wystawianiem swojego ogłoszenia? ktoś napisze, ze sprzedaje rower za 200zł to jak na to ogłoszenie odpowiem to znaczy, ze wystawiłam swoje ogłoszenie, ze kupię rower za 200zł?
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 13:24   #62
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV z podaniem oczekiwanego wynagrodzenia.

gdzie mam to wpisać?w CV?dodam,że aplikuję przez OLX
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 13:25   #63
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV z podaniem oczekiwanego wynagrodzenia.

gdzie mam to wpisać?w CV?dodam,że aplikuję przez OLX
W tej wiadomości co można tam wpisać przy wysyłaniu.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 13:32   #64
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

dzięki.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 14:21   #65
just_wlosy
Zadomowienie
 
Avatar just_wlosy
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 001
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Jeden pracodawca mnie dzisiaj rozwalił totalnie. Wymagania: biegły angielski, prowadzenie akt osobowych, wystawianie faktur, prowadzenie korespondencji, pisanie pism, inne prace związane z obsługą biura. Wynagrodzenie: minimalna krajowa. Ogłoszenie jest podpiete pod pracę interwencyjne z UP, czyli w sumie ponad połowę kosztów związanych z zatrudnieniem ponosi urząd pracy.
Zostałam tak skierowana, więc idę od razu myślę sobie...
a na miejscu pracodawca nawet na mnie nie spojrzał, zapytał, czy umiem rozliczać vat i prowadzić płace? A ja, że nie, zresztą przecież nawet w ogłoszeniu tego nie wymagają. I co usłyszałam? Że nie mam w takim razie kwalifikacji, dowidzenia. Ihaaa. 15sekund tam bylam. Jakiś śmiech na sali. Straszne cwaniactwo, wymagania pensja beznadziejna i jeszcze na dodatek podparta przez urząd. Na dodatek kłamstwa w ogłoszeniach. Wróciłam do up z podpisanym swistkiem, że się nie nadaje. Babka w urzędzie się wkurzyla i dzwoni tam do nich, że co innego piszą w ogloszeniu, a czego innego wymagają. Ale jazda myślę sobie. Najgorzej, że jeszcze jakiś palant z tego biura tak jakby częściowo pod moim adresem mówi, że "wysyłają nam tu takich". Przez chwilę się wkurzyłam i pomyślałam sobie...niby jakich wysyłają? Jestem głupia czy jak? Ale wyszłam już nie robiąc afery, bo nie ma co z tumokami dyskutować. Co za dzień 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez just_wlosy
Czas edycji: 2017-03-09 o 14:24
just_wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 14:42   #66
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 14:42   #67
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

A ja znowu mam za swoje... Nie przeczytałam ogłoszenia do końca, a opis stanowiska był dość mylący. No i złożyłam CV w ciemno, okazało się, że to był błąd.

W poprzednim wątku kilka osób mi napisało, że nie trzeba się bać ogłoszeń z hasłem "rekrutacja ukryta". Tak też zrobiłam i otrzymałam propozycję spotkania... Poprzez sms! Tego jeszcze nie widziałam. Treść brzmiała następująco:


Cytat:
Szanowna Pani (...), otrzymaliśmy Pani CV w odpowiedzi na ogłoszenie rekrutacyjne firmy X* na stanowisko "Specjalista ds. Sprzedaży". W związku z tym prosimy o odpowiedź, czy wyraża Pani gotowość na spotkanie w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących modelu współpracy.
Prosimy również o informację, czy wyraża Pani chęć udziału w procesie rekrutacyjnym. Jeżeli tak, zostanie przesłany na wskazany adres mailowy test kompetencyjny.
* jest to dość znana firma ubezpieczeniowa.

Zapaliła mi się lampka, ale stwierdziłam z ciekawości, że mogą mi wysłać ten test, a potem się umówimy na spotkanie. Odpowiedź:

Cytat:
Szanowna Pani, dziękujemy za zainteresowanie. Test został wysłany. Po otrzymaniu wyniku skontaktujemy się telefonicznie, by zaprosić Panią na spotkanie do biura X przy ulicy (...).
Super założenie, nie? Jeszcze nie wypełniłam tego testu (a jest to test osobowości, a nie kompetencji, bo zajrzałam), a już i tak mnie zapraszają na rozmowę.

Przeszłam przez to raz z inną firmą ubezpieczeniową i dobrze się kamuflują, ale ta praca to po prostu wymóg założenia działalności gospodarczej. Na jednej rozmowie to praktycznie był to monolog pani, która tam pracowała. Widać, że w takich firmach im brakuje podwykonawców, bo chcieli mnie wtedy nawet bez doświadczenia zawodowego.

Ale mogłam czytać do końca, w końcu było tylko napisane, że oferują "atrakcyjne wynagrodzenie". Jak się tylko z tego jakoś w miarę elegancko wykręcić?
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-09, 14:44   #68
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 14:52   #69
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Raczej przez sms

just_wlosy, przy takich wymaganiach i warunkach to ja bym też się cieszyła, że mnie akurat ktoś taki nie chciał. Nie wiem właśnie, czy w przypadku skierowania z UP można by było łatwo się wykręcić.
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 14:56   #70
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 16:26   #71
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Kilka dni temu pisałam tu, że staram się o pracę w Wawie (mieszkając w Lublinie ). Praca w muzeum, 1/2 etatu, dział promocji (oprowadzanie grup, sprzedaz biletow, prowadzenie social media itp.).
Nawet nie wymagają niczego poza znajomością języka, pisania krótkich tekstów na FB i zainteresowani sztuką. Oto moje CV, które zrobiłam sama od a do z. Pierwszy raz dodałam do niego jakiś kolor, linie itp. Moje doświadczenie zawodowe jest skromne....jestem ciekawa waszego zdania, bo ja nie mam doświadczenia do poszukiwaniu pracy, a na tej... zależy mi bardzo! Kwestie wyjaśniania tego, że nie jest problemem to, że teraz mieszkam w Lublinie omówię w liście motywacyjnym, który jest wymagany. Dodatkowo prosi o skany zaświadczeń, certyfikatów itp. jeśli są (są).

Co myślicie? Co mam poprawić? Piszcie śmiało, przyda mi się taka lekcja
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf moje cv.pdf (531,9 KB, 163 załadowań)
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-09, 16:35   #72
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

ale dałam ciała na początku... oczywiście powinno być na górze "imię i NAZWISKO"*
Czytałam wasz wątek i zdecydowałam się nie dawać zdjęcia... chociaż sama nie wiem :|
+ wiem, że niektóre linie są krzywe. To wszystko oczywiście poprawię, robiłam CV pierwszy raz i niestety nie miałam na to zbyt wiele czasu dziś.
Zapisz
Zapisz
__________________

Zapisz

Edytowane przez paula796132
Czas edycji: 2017-03-09 o 16:38 Powód: +
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 17:22   #73
rzeszowianka_26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 11
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Skoro starasz się o pracę w muzeum to myślę, że doświadczenie jako ekspedientka możesz pominąć. Poza tym powinnaś napisać rozwinąć trochę zakres obowiązków, które wykonywałaś jako przewodnik.
rzeszowianka_26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 17:32   #74
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez rzeszowianka_26 Pokaż wiadomość
Skoro starasz się o pracę w muzeum to myślę, że doświadczenie jako ekspedientka możesz pominąć. Poza tym powinnaś napisać rozwinąć trochę zakres obowiązków, które wykonywałaś jako przewodnik.
też podobnie myślałam o ekspedientce, jednak.. w muzeum też będę odpowiedzialna za sprzedaż biletów, publikacji itp. jest to kwestia do przemyślenia.

Nie wiem, co więcej mogłabym napisać o pracy jako przewodnik - tylko oprowadzam grupy (dodatkowo po angielsku) i tyle
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 18:08   #75
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

ja zostawiłabym ekspedientkę, ale napisałabym przy niej o obowiązkach i umiejętnościach, które nabyłaś, a które mogą być przydatne i w pracy o którą się starasz. Nakierowanie na klienta, elastyczność w pracy z klientem dla efektywnej obsługi itp itd. Ogólnie doświadczenie w pracy z różnymi ludzmi, o roznych charakterach itp. Wydaje mi sie, ze w przypadku oprowadzania grup takie cechy moga byc uzasadnieniem tego, dlaczego ta pozycja sie w CV znalazla.
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 18:11   #76
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kazleto Pokaż wiadomość
ja zostawiłabym ekspedientkę, ale napisałabym przy niej o obowiązkach i umiejętnościach, które nabyłaś, a które mogą być przydatne i w pracy o którą się starasz. Nakierowanie na klienta, elastyczność w pracy z klientem dla efektywnej obsługi itp itd. Ogólnie doświadczenie w pracy z różnymi ludzmi, o roznych charakterach itp. Wydaje mi sie, ze w przypadku oprowadzania grup takie cechy moga byc uzasadnieniem tego, dlaczego ta pozycja sie w CV znalazla.
racja, dziękuję
a jak od strony graficznej? czy to jest czytelne, czy wyróżniłam odpowiednie rzeczy?
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 18:12   #77
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kazleto Pokaż wiadomość
ja zostawiłabym ekspedientkę, ale napisałabym przy niej o obowiązkach i umiejętnościach, które nabyłaś, a które mogą być przydatne i w pracy o którą się starasz. Nakierowanie na klienta, elastyczność w pracy z klientem dla efektywnej obsługi itp itd. Ogólnie doświadczenie w pracy z różnymi ludzmi, o roznych charakterach itp. Wydaje mi sie, ze w przypadku oprowadzania grup takie cechy moga byc uzasadnieniem tego, dlaczego ta pozycja sie w CV znalazla.
Też tak uważam, należy wyeksponować kwestie związane z obsługą klienta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 18:28   #78
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
racja, dziękuję
a jak od strony graficznej? czy to jest czytelne, czy wyróżniłam odpowiednie rzeczy?
mnie się osobiście podoba. Lubię dwukolumnowe CV. Nie jest przekombinowane ale i tez nie zwykle i nie nudne, fajny układ. Jak masz troche miejsca w drugiej kolumnie to zamiast poprzecinku moze pomyslalałabym o wypunktowaniu cech . Dzialalnosc dodatkową w czasie studiów bym pogrubiła, żeby sie troche odróżniała. Zamiast 06.2017 dałabym chyba "od 10.2014" albo "10.2014 - obecncie"
Moze ewentualnie pokombinowałabym z wielkością czcionki przy obowiązkach w dzialalnosci dodatkowej - zeby nie byly tej samej wielkosci co nazwa, bedzie troche czytelniej
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 18:43   #79
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
racja, dziękuję
a jak od strony graficznej? czy to jest czytelne, czy wyróżniłam odpowiednie rzeczy?
Nie środkowałabym tych napisów - źle się to czyta i trudno "przeskrinować" .
Usunęłabym rok urodzenia, Curriculum Vitae i tę górną kreskę nad imieniem i nazwiskiem, najpierw dała email, potem telefon. Między przewodnikiem a ekspedientką dałabym większy odstęp.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-09, 18:49   #80
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Według mnie CV wizualnie ok
Opisz szerzej zakres obowiązków jako przewodnik i ekspedientka.
Np.
Oprowadzanie zwiedzających indywidualnych i grup zorganizowanych,
Realizacja pokazów i prezentacji,
Dbałość o ład i porządek oraz estetyczny wygląd dozorowanych obiektów oraz ich otoczenia. itp

do ekspedientki również coś dopisz, np. Bezpośrednia obsługa klientów, obsługa zwrotów oraz wystawianie dokumentów zakupu itp
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 18:57   #81
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
racja, dziękuję
a jak od strony graficznej? czy to jest czytelne, czy wyróżniłam odpowiednie rzeczy?
CV ciekawe i czytelne, ale wyśrodkowanie tekstu trochę dziwnie wygląda. Może lepiej by było, gdybyś tekst wyrównała do lewej? Przydałyby się też punktory. Całość byłaby bardziej przejrzysta, uporządkowana. Kolorystyka fajna, 2 kolumny też
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 19:05   #82
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 19:07   #83
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
Według mnie CV wizualnie ok
Opisz szerzej zakres obowiązków jako przewodnik i ekspedientka.
Np.
Oprowadzanie zwiedzających indywidualnych i grup zorganizowanych,
Realizacja pokazów i prezentacji,
Dbałość o ład i porządek oraz estetyczny wygląd dozorowanych obiektów oraz ich otoczenia. itp


do ekspedientki również coś dopisz, np. Bezpośrednia obsługa klientów, obsługa zwrotów oraz wystawianie dokumentów zakupu itp
to byłoby kłamstwem, a co do ekspedientki się zgadzam - dziękuję

siabra, Wesel - dziękuję za wasze rady

Zapisz
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 19:12   #84
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 19:16   #85
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
losowe cyfry
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 20:05   #86
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Dodałam obowiązki do pracy ekspedientki (na pewno jest tam coś zbędnego... trochę ich jest i mam wrażenie, że to rzuca się w oczy bardziej niż moja obecna praca w muzeum);
wypunktowałam cechy oraz działalność dodatkową (i tutaj mam problem - albo klauzula będzie w dość nietypowy sposób albo będę musiała jedną rzecz wyrzucić).

Usunęłam też napis "C..V..". Waham się nad dodawaniem zdjęcia (teoretycznie - nie wymagają go).

+ już po dodaniu ty pdf zmniejszyłam czcionkę w pełnionych obowiązkach, wygląda to lepiej, nie dominuje nad nazwą stanowiska i firmy
Zapisz
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf moje-cv.pdf (560,9 KB, 76 załadowań)
__________________

Zapisz

Edytowane przez paula796132
Czas edycji: 2017-03-09 o 20:09 Powód: +++++++++++
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 20:22   #87
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
Dodałam obowiązki do pracy ekspedientki (na pewno jest tam coś zbędnego... trochę ich jest i mam wrażenie, że to rzuca się w oczy bardziej niż moja obecna praca w muzeum);
wypunktowałam cechy oraz działalność dodatkową (i tutaj mam problem - albo klauzula będzie w dość nietypowy sposób albo będę musiała jedną rzecz wyrzucić).

Usunęłam też napis "C..V..". Waham się nad dodawaniem zdjęcia (teoretycznie - nie wymagają go).

+ już po dodaniu ty pdf zmniejszyłam czcionkę w pełnionych obowiązkach, wygląda to lepiej, nie dominuje nad nazwą stanowiska i firmy
Zapisz

zmniejsztłabym tez doswiadczenie zawodowe do takiego samego formatu co dzialalnosc dodatkową. W twoim przypadku jest ona tak samo ważna, a bedzie bardziej estetycznie.

Co do sprzedawczyni, to bardziej od technicznych rzeczy w stylu przyjmowania reklamacji skupiłabym sie na kliencie i pracy z ludzmi
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 21:09   #88
skwaruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 137
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII



---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
Dodałam obowiązki do pracy ekspedientki (na pewno jest tam coś zbędnego... trochę ich jest i mam wrażenie, że to rzuca się w oczy bardziej niż moja obecna praca w muzeum);
wypunktowałam cechy oraz działalność dodatkową (i tutaj mam problem - albo klauzula będzie w dość nietypowy sposób albo będę musiała jedną rzecz wyrzucić).

Usunęłam też napis "C..V..". Waham się nad dodawaniem zdjęcia (teoretycznie - nie wymagają go).
Zapisz
Edukacji nie środkuj, to pogarsza czytelność tekstu. Zwróć uwagę na drobne błędy - brak spacji.
Dopisz więcej obowiązków w pracy jako przewodnik na Majdanku - to pierwsza pozycja, najważniejsza. Nie zalecam byś zmyślała, ale samo oprowadzanie można nazwać na kilka sposobów. Nie wiem czy czytałaś jak dziewczyny potrafiły opisywać kserowanie i porządkowanie dokumentów
Zainspiruj się:
-
Przekazywanie informacji związanych z działalnością muzeum
- Oprowadzanie wycieczek po wybranych ekspozycjach
- Dbanie o bezpieczeństwo uczestników w czasie oprowadzania
- Przekazywanie wiedzy historycznej oraz informacji ogólnych związanych z działalnością muzeum
- Samodzielne rozwiązywanie problemów
- Przekazywanie informacji na temat wydarzeń organizowanych w muzeum
- Dbanie o zachowanie czystości w obiektach muzealnych



Do pracy ekspedientki zmieniłabym: przyjmowanie zwrotów i rozmowa z wymagającym klientem, dbanie dobry wizerunek firmy.


Osobiście zaoszczędziłabym miejsca na wypisanie twoich obowiązków np. wpisując daty obok miejsca pracy. Zmniejsz nieco kropki w wypunktowaniu, są za duże w odniesieniu do liter. Możesz również nieco zmniejszyć imię i nazwisko i odstęp pod nim. Klauzulę możesz dodać pod twoimi cechami charakteru - masz tam jeszcze miejsce Ja osobiście nie piszę cech charakteru, bo uważam to za bezcelowe - ale to nie jest błędem z tego co mi wiadomo.
Nie wpisywałabym miejsca zamieszkania. Może odrzucą Cię, bo jesteś z innego miasta? Możesz się do tego przyznać na rozmowie, wtedy już będziesz mogła przekonać osobiście, że w Warszawie to już mieszkasz jedną nogą

Nie jestem w tym specjalistką, więc poprawiaj to, z czym się ze mną zgadzasz

Edytowane przez skwaruszek
Czas edycji: 2017-03-09 o 21:12 Powód: nie wiem jak, ale chyba się podwoiło ;)
skwaruszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 21:39   #89
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

skwaruszek:

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------


Edukacji nie środkuj, to pogarsza czytelność tekstu. Zwróć uwagę na drobne błędy - brak spacji.

podczas zmieniania doc > pdf czasem coś się zmienia :|

Dopisz więcej obowiązków w pracy jako przewodnik na Majdanku - to pierwsza pozycja, najważniejsza. Nie zalecam byś zmyślała, ale samo oprowadzanie można nazwać na kilka sposobów. Nie wiem czy czytałaś jak dziewczyny potrafiły opisywać kserowanie i porządkowanie dokumentów
Zainspiruj się:
-
Przekazywanie informacji związanych z działalnością muzeum
- Oprowadzanie wycieczek po wybranych ekspozycjach
- Dbanie o bezpieczeństwo uczestników w czasie oprowadzania
- Przekazywanie wiedzy historycznej oraz informacji ogólnych związanych z działalnością muzeum
- Samodzielne rozwiązywanie problemów
- Przekazywanie informacji na temat wydarzeń organizowanych w muzeum
- Dbanie o zachowanie czystości w obiektach muzealnych

to jest cudowne! dziękuję


Do pracy ekspedientki zmieniłabym: przyjmowanie zwrotów i rozmowa z wymagającym klientem, dbanie dobry wizerunek firmy.


Osobiście zaoszczędziłabym miejsca na wypisanie twoich obowiązków np. wpisując daty obok miejsca pracy. Zmniejsz nieco kropki w wypunktowaniu, są za duże w odniesieniu do liter. Możesz również nieco zmniejszyć imię i nazwisko i odstęp pod nim. Klauzulę możesz dodać pod twoimi cechami charakteru - masz tam jeszcze miejsce Ja osobiście nie piszę cech charakteru, bo uważam to za bezcelowe - ale to nie jest błędem z tego co mi wiadomo.
Nie wpisywałabym miejsca zamieszkania. Może odrzucą Cię, bo jesteś z innego miasta? Możesz się do tego przyznać na rozmowie, wtedy już będziesz mogła przekonać osobiście, że w Warszawie to już mieszkasz jedną nogą

Nie jestem w tym specjalistką, więc poprawiaj to, z czym się ze mną zgadzasz

co do miasta - zgadzam się. Myślę, że mogę to pominąć i wyjaśnić w liście motywacyjnym w jakiś zgrabny sposób , że na uczelni w Lublinie muszę się pojawiać raz na 2 tygodnie. Jeśli jakimś cudem zaproszą mnie na rozmowę to na pewno dam radę ich przekonać, że to nie problem - już sama w to zdążyłam uwierzyć

dziękuję
Zapisz
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 22:03   #90
skwaruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 137
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
skwaruszek:

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------


-
Przekazywanie informacji związanych z działalnością muzeum
- Oprowadzanie wycieczek po wybranych ekspozycjach
- Dbanie o bezpieczeństwo uczestników w czasie oprowadzania
- Przekazywanie wiedzy historycznej oraz informacji ogólnych związanych z działalnością muzeum
- Samodzielne rozwiązywanie problemów
- Przekazywanie informacji na temat wydarzeń organizowanych w muzeum
- Dbanie o zachowanie czystości w obiektach muzealnych

to jest cudowne! dziękuję

Zapisz
Nie ma sprawy Tylko trochę pozmieniaj, ja to znalazłam gdzieś w internecie
skwaruszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.