Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-12, 22:06   #4621
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

W 2-3 dc FSH, LH i estradiol
W dowolnym dniu cyklu testosteron, DHEA-siarczan, prolaktyna i prolaktyna po MTC
Około 20 dnia cyklu progesteron
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 08:53   #4622
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
W 2-3 dc FSH, LH i estradiol
W dowolnym dniu cyklu testosteron, DHEA-siarczan, prolaktyna i prolaktyna po MTC
Około 20 dnia cyklu progesteron


musze napisac ze po 2 dniach smarowania mascia cynkowa jest poprawa
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 15:59   #4623
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Mnie zapchał bo niestety ma w składzie Caprylic/capric Triglyceride
Tak mnie właśnie zastanawiał ten składnik, ale uległam opiniom i myślałam, że może w końcu znajdę krem odpowiedni do mojej problemowej cery...
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 16:38   #4624
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a wiec tak bylam na konsultacji w aptece z pania dermo-konsultantka i jej zdaniem te krostki sa uczuleniowe, bo zaczerwienione w stan zapalny, mam dalej smarowac mascia cynkowa i polecila mi krem effaclar M , musze zastosowac diete i wychaczyc co mnie uczula
potwierdzila tez to kosmetyczka twierdzac ze to nie sa typowe krostki tylko wlasnie alergia pokarmowa
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 16:53   #4625
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
a wiec tak bylam na konsultacji w aptece z pania dermo-konsultantka i jej zdaniem te krostki sa uczuleniowe, bo zaczerwienione w stan zapalny, mam dalej smarowac mascia cynkowa i polecila mi krem effaclar M , musze zastosowac diete i wychaczyc co mnie uczula
potwierdzila tez to kosmetyczka twierdzac ze to nie sa typowe krostki tylko wlasnie alergia pokarmowa
Można zrobić testy z krwi na najpopularniejsze alergeny, trochę drogie ale przynajmniej odpowiedź szybka.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 20:14   #4626
littledeviil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 20
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej dziewczyny
Po kilku latach stosowania kremow matujacych postanowilam przejsc na nawilzajace. Moja skora, choc mloda(17 lat) troche sie nacierpiala. Dlugo stosowalam mascie od dermatologow na tradzik, bralam takze antybiotyki. Teraz sie juz uspokoila. Krostki wyskakuja mi dosyc rzadko. Mam cere tlusta, sczegolnie swieci sie w strefie T. Stad moje pytanie, czy dobrze robie przechodzac z matujacych na nawilzajace. Czy moja cera nie bedzie potem wygladac jak latarnia?
Dodam takze ze chcialam sie zaopatrzyc takze w effaclar ale wiem ze do tego przydalby sie jakis filtr. Dziewczyny jaki krem nawilzajacy polecilybyscie mi? I jaki filtr? czy moze od razu krem z filtrem? Najlepiej zeby to bylo cos lekkiego.
littledeviil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 21:16   #4627
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez littledeviil Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
Po kilku latach stosowania kremow matujacych postanowilam przejsc na nawilzajace. Moja skora, choc mloda(17 lat) troche sie nacierpiala. Dlugo stosowalam mascie od dermatologow na tradzik, bralam takze antybiotyki. Teraz sie juz uspokoila. Krostki wyskakuja mi dosyc rzadko. Mam cere tlusta, sczegolnie swieci sie w strefie T. Stad moje pytanie, czy dobrze robie przechodzac z matujacych na nawilzajace. Czy moja cera nie bedzie potem wygladac jak latarnia?
Dodam takze ze chcialam sie zaopatrzyc takze w effaclar ale wiem ze do tego przydalby sie jakis filtr. Dziewczyny jaki krem nawilzajacy polecilybyscie mi? I jaki filtr? czy moze od razu krem z filtrem? Najlepiej zeby to bylo cos lekkiego.
Skóra na początku może zareagować świeceniem, ale później powinna się uspokoić. Co do kremu ciągle szukam kandydata bo mnie wszystko zapycha Poczytaj ostatnie kila stron, trochę kandydatów było polecanych
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 21:26   #4628
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny, pomóżcie, bo po kilku godz. szukania w necie mam istny mętlik w głowie i nadal wiem tyle, co przed poszukiwaniami. Szukam podkładu mineralnego do 100 zł, by wreszcie zmatowił mi tą tłustą cerę chociaż na 2 godz. (nawet revlon nie pomagał!), a krycie może być średnie, jak coś to ukryję korektorem. Pomożecie?
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 06:41   #4629
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie, bo po kilku godz. szukania w necie mam istny mętlik w głowie i nadal wiem tyle, co przed poszukiwaniami. Szukam podkładu mineralnego do 100 zł, by wreszcie zmatowił mi tą tłustą cerę chociaż na 2 godz. (nawet revlon nie pomagał!), a krycie może być średnie, jak coś to ukryję korektorem. Pomożecie?
Polecałam, ale polecę jeszcze raz puder bambusowy z Biochemii Urody. Kosztuje grosze, bo niecałe 10 zł a starcza na bardzo długo. Matuje super i na pewno dłużej niż 2 godziny. Używam go właśnie pod podkład mineralny. Uważam, że warto go wypróbować, tym bardziej za taką cenę.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 09:40   #4630
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja tez polecam bambusowy z BU, jest swietny,matuje na dluuugo, nawet jak skora zaczyna sie blyszczec mozna robic poprawki w ciemno(po bibulkach). przy okazji sprobuj tez perlowy , albo zrob mieszanine, cudo
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 15:23   #4631
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie, bo po kilku godz. szukania w necie mam istny mętlik w głowie i nadal wiem tyle, co przed poszukiwaniami. Szukam podkładu mineralnego do 100 zł, by wreszcie zmatowił mi tą tłustą cerę chociaż na 2 godz. (nawet revlon nie pomagał!), a krycie może być średnie, jak coś to ukryję korektorem. Pomożecie?
polecam Ci minerały blusche. szukaj w wątku o minerałach
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 19:29   #4632
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Do tego pudru od dawna się przymierzam, ale muszę poczekać, aż skończę Rimmela Stay Matte. Zamierzam kupić vichy aera teint pure do tłustej, ale nie jestem pewna, 80 zł to dużo, a boję się, że będzie matowił na tyle, co dajmy na to Rimmel Lasting Finish 16h. A to by była całkowita strata pieniędzy .
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 19:33   #4633
littledeviil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 20
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Skóra na początku może zareagować świeceniem, ale później powinna się uspokoić. Co do kremu ciągle szukam kandydata bo mnie wszystko zapycha Poczytaj ostatnie kila stron, trochę kandydatów było polecanych
a jakich kremow uzywalas do tej pory?
littledeviil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 20:14   #4634
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Do tego pudru od dawna się przymierzam, ale muszę poczekać, aż skończę Rimmela Stay Matte. Zamierzam kupić vichy aera teint pure do tłustej, ale nie jestem pewna, 80 zł to dużo, a boję się, że będzie matowił na tyle, co dajmy na to Rimmel Lasting Finish 16h. A to by była całkowita strata pieniędzy .
10 zł to nie taki majątek, a warto wypróbować
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 20:38   #4635
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez littledeviil Pokaż wiadomość
a jakich kremow uzywalas do tej pory?
Ostatnio Avene, Hydrance Optimale Legere i Ziaja Med Kuracja Nawilżająca, Krem redukujący podrażnienia na dzień. Wcześniej nawilżający z Eco Cosmetics, Tołpa lekki nawilżający - ten chyba sprawdził się najlepiej. Próbowałam też Eva Len, Eva Komfort młodej skóry.
Teraz mam La Roche Posay, Hydreane Legere
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 19:13   #4636
littledeviil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 20
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Ostatnio Avene, Hydrance Optimale Legere i Ziaja Med Kuracja Nawilżająca, Krem redukujący podrażnienia na dzień. Wcześniej nawilżający z Eco Cosmetics, Tołpa lekki nawilżający - ten chyba sprawdził się najlepiej. Próbowałam też Eva Len, Eva Komfort młodej skóry.
Teraz mam La Roche Posay, Hydreane Legere
ja wlasnie przymierzalam sie do tego z Avene. Mam juz zel z Avene i jak narazie spisuje sie bardzo dobrze Myslalam jeszcze nad tym z La Roche Posay, ale sama juz nie wiem, ktory mam wybrac.. a moze Tołpe..
littledeviil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 09:38   #4637
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez littledeviil Pokaż wiadomość
ja wlasnie przymierzalam sie do tego z Avene. Mam juz zel z Avene i jak narazie spisuje sie bardzo dobrze Myslalam jeszcze nad tym z La Roche Posay, ale sama juz nie wiem, ktory mam wybrac.. a moze Tołpe..
Avene dobry o ile nie masz skłonności do zapychania, bo ma Caprylic/capric Triglyceridektóry mnie zapycha.
LRP jest trochę treściwszy. Błyszczę się trochę po nim, no ale może akurat mi posłuży.
Tołpa nieco też zapychała chyba, bo sama już nie jestem pewna co było jej winą, a co nie - a nie mam składu do przeanalizowania Ale ogólnie był niezły.
Teraz jestem w szoku bo znajoma mówiła, że przetestowała wszystkie apteczne i nic jej tak nie pomaga jak Vichy normaderm nawilżający - nowa wersja. A opinii rewelacyjnych nie ma, a jak patrzyłam na analizę starego i porównałam to silikonów trochę ma które mogą zapychać.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 10:25   #4638
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Polecałam, ale polecę jeszcze raz puder bambusowy z Biochemii Urody. Kosztuje grosze, bo niecałe 10 zł a starcza na bardzo długo. Matuje super i na pewno dłużej niż 2 godziny. Używam go właśnie pod podkład mineralny. Uważam, że warto go wypróbować, tym bardziej za taką cenę.
Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
ja tez polecam bambusowy z BU, jest swietny,matuje na dluuugo, nawet jak skora zaczyna sie blyszczec mozna robic poprawki w ciemno(po bibulkach). przy okazji sprobuj tez perlowy , albo zrob mieszanine, cudo
Przyznam, że w życiu nie stosowałam ani podkładów, ani pudrów, ani korektorów itp i nie mam kompletnie doświadczenia w tej kwestii. Zachęcona jednak działaniem hydrolatu oczarowego i opinii mojej znajomej o mleczku do włosów (ja też mam ale póki co w lodówce nieużywane jeszcze bo wykańczam stare serum) zapragnęłam kolejnych eksperymentów z BU. Mam właśnie ochotę na kupno dwóch produktów: żelu hialuronowego jako dodatku do kremu i pudru. Zastanawiam się właśnie nad bambusowym i nad bambusem z dodatkiem jedwabiu. Tylko czy puder nadaje się jako samodzielny kosmetyk nakładany tylko na krem? Jak z bieleniem skóry i podkreślaniem włosków na twarzy? Bo w KWC niby sporo osób na te dwie rzeczy narzeka i nie wiem z czego to mogłoby wynikać i jak uniknąć tego.

A może coś innego z BU poleciłybyście jeszcze?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 10:52   #4639
littledeviil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 20
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Avene dobry o ile nie masz skłonności do zapychania, bo ma Caprylic/capric Triglyceridektóry mnie zapycha.
LRP jest trochę treściwszy. Błyszczę się trochę po nim, no ale może akurat mi posłuży.
Tołpa nieco też zapychała chyba, bo sama już nie jestem pewna co było jej winą, a co nie - a nie mam składu do przeanalizowania Ale ogólnie był niezły.
Teraz jestem w szoku bo znajoma mówiła, że przetestowała wszystkie apteczne i nic jej tak nie pomaga jak Vichy normaderm nawilżający - nowa wersja. A opinii rewelacyjnych nie ma, a jak patrzyłam na analizę starego i porównałam to silikonów trochę ma które mogą zapychać.
a co moglabys powiedziec o Ziaji? Bo to chyba jednak na nia sie zdecyduje Do tego chcialam jeszcze kupic diacneal.
Mam nadzieje ze potem moja skora nie bedzie wygladac jak Sahara..
littledeviil jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-19, 11:10   #4640
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez littledeviil Pokaż wiadomość
a co moglabys powiedziec o Ziaji? Bo to chyba jednak na nia sie zdecyduje Do tego chcialam jeszcze kupic diacneal.
Mam nadzieje ze potem moja skora nie bedzie wygladac jak Sahara..
Niekóre kremy z Ziaji Med są super Używałam chyba z pół roku tego do cery z trądzikiem różowatym. Świetnie nawilżał, nie zapychał, uregulował pracę gruczołów łojowych i fanie łagodził zaczerwienienia. Kosztuje nieco ponad 10zł. Mogę polecić, chyba, że masz wybitnie tłustą skórę
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 11:35   #4641
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez littledeviil Pokaż wiadomość
a co moglabys powiedziec o Ziaji? Bo to chyba jednak na nia sie zdecyduje Do tego chcialam jeszcze kupic diacneal.
Mam nadzieje ze potem moja skora nie bedzie wygladac jak Sahara..
No właśnie Ziaja był najgorszy. Kilka aplikacji i wysyp dziwnych krostek i swędzenie
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 12:28   #4642
Gwedhan
Rozeznanie
 
Avatar Gwedhan
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 719
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam!
Tak podczytuję wątek, i postanowiłam podzielić się swoim odkryciem
Mam cerę mieszaną, lekko alergiczną, rozszerzone pory, zaskórniki, grudki oraz pękające naczynka. Ciężko mi było trafić z produktami pielęgnacyjnymi aby zaspokoić wszystkie potrzeby mojej skóry. Dodam jeszcze, że pracuję w klimatyzowanym pomieszczeniu, co dodatkowo przesusza moją cerę
Ale..Kilka dni temu trafiłam na artykuł o oczyszczaniu skóry mieszanką zrobioną z oleju rycynowego i słonecznikowego. Postanowiłam spróbować, ponieważ każde oczyszczanie buzi żelem kończyło się ściągniętą skórą i zaczerwienieniem. Mieszanka ta miała działać oczyszczająco, antybakteryjnie, bez pozbawiania skóry ochronnej warstwy lipidowej.
Pobiegłam do apteki po olejek rycynowy, zrobiłam mieszankę i jestem zachwycona. Skóra jest nawilżona, ale nie tłusta, wągry znacznie się rozjaśniły, zaczerwienienia znacznie się zmniejszyły.
Jak zrobić mieszankę:
Mieszamy olejek rycynowy z innym olejem, który posiadamy w domu (może być olej z oliwek, słonecznikowy, migdałowy), biorąc pod uwagę, że olej rycynowy jest składnikiem oczyszczającym i lekko wysuszającym. Ja mieszam jakieś 20-25 % oleju rycynowego z tym innym olejem (należy, na zasadzie obserwacji, samemu dobrać odpowiednią ilość - jeżeli skóra jest zbyt przesuszona to trzeba zmieszać mniejszą ilość olejku rycynowego). Do mieszanki dodatkowo dodaję kilka kropel olejku lawendowego - również według osobistych upodobań.
Taki olejek doskonale i bardzo dokładnie usuwa makijaż
Mieszankę nakładamy na twarz i masujemy przez jakiś czas (1-2 min), następnie szmatkę, wcześniej zmoczoną w dość ciepłej wodzie, nakładamy na buzię i pozostawiamy do ostygnięcia. Wycieramy nią buzię, płuczemy i powtarzamy tą czynność jeszcze dwa razy (za każdym razem czystą szmatką, zanurzoną wcześniej w ciepłej wodzie).
Autorka poleca nałożenie kropelki mieszanki na wilgotną buzię, jeżeli po oczyszczaniu skóra jest za sucha, następnie wytarcie ręcznikiem.
Absolutnie mnie nie zapchało, a mam do tego ogromną skłonność. Buzia zaczęła mi się mniej przetłuszczać, jest lepiej nawilżona.
Polecam
__________________
Bardzo serdecznie zapraszam na swojego bloga!
http://gwedhan.wix.com/gwedhanbeautyblog/
Facebook: https://www.facebook.com/Gwedhan
Gwedhan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 13:20   #4643
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Do tego pudru od dawna się przymierzam, ale muszę poczekać, aż skończę Rimmela Stay Matte. Zamierzam kupić vichy aera teint pure do tłustej, ale nie jestem pewna, 80 zł to dużo, a boję się, że będzie matowił na tyle, co dajmy na to Rimmel Lasting Finish 16h. A to by była całkowita strata pieniędzy .
nie polecam Vichy, nie matuje, też mam tłustą cerę i byłam nim zawiedziona...
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 19:41   #4644
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
nie polecam Vichy, nie matuje, też mam tłustą cerę i byłam nim zawiedziona...
Jednak zdecydowałam się na EDM, zamówiłam próbkę i mam nadzieję, że nie będą to żmudne poszukiwania odpowiedniego odcienia . Wersja oczywiście matowa, dla tłustej cery.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 20:57   #4645
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a co sądzicie o kremie vichy aquallia thermal legere? ciekawe czy zapycha...
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 21:05   #4646
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
a co sądzicie o kremie vichy aquallia thermal legere? ciekawe czy zapycha...
Miałam ten kremik. Niestety strasznie mi się po nim buźka świeciła, a z czasem jeszcze bardziej pogorszył stan cery
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-20, 10:06   #4647
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny, czy znacie jakiś zamiennik effaclar duo? Równie skuteczny, ale tańszy...działa rewelacyjnie, ale cenę ma średnio przystępną...
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-20, 20:04   #4648
littledeviil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 20
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
No właśnie Ziaja był najgorszy. Kilka aplikacji i wysyp dziwnych krostek i swędzenie
kurcze, no to juz nie wiem co mam zrobic ;(
narazie przeraza mnie wydanie 60 zl za avene :/
littledeviil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-20, 20:23   #4649
LadyDay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cieszę się, że tu trafiłam. Pół dnia skakałam po stronach tego wątku w celu ustalenia sobie jakiegoś programu codziennej pielęgnacji. Mam tłustą cerę, świecenie, niespodzianki, pory, małe przebarwienia i blizny spowodowane wcześniejszym 'leczeniem'.
Z tego mojego latania po tym wątku i biochemii wymyśliłam sobie: zestaw-serum-olejek regulujący Lemon i żel hialuronowy, do tego krem np humektan. Zanim pomyślałam o nich myślałam o płynie micelarnym, ale przy tym serum wydaje mi się zbędny. Nie jestem teraz pewna tego, co myślicie o tym? wystarczyłoby? Coś dołożyć, coś wywalić? Widzę, że pomogłyście już wielu dziewczynom, pomyślałam, że też mogłabym liczyć na waszą pomoc : ) A po jeszcze dłuższej analizie postanowiłam zdecydować się na wspomniane serum + zel hialuronowy lub tonik z kwasem BHA + krem z filtrem (widziałam Avene często polecane) , a samo BHA dlatego, że wyczytałam, że z cerą naczynkową nie powinnam brać AHA/BHA. W Każdym razie nakręciłam się trochę ta tę biochemię. Który zestaw lepszy? I znowu: czy coś jeszcze powinnam dołożyć do tego?


Edytowane przez LadyDay
Czas edycji: 2010-09-20 o 21:23 Powód: coś jeszcze dodam
LadyDay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-20, 20:39   #4650
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja dlugi czas uzywalam humektanu, ale jednak za slabo nawilza. przerzucilam sie na pharmaceris krem gleboko nawilzajacy, dobrze nawilza ale strasznie sie swiece po nim, wiec teraz uzywam go tylko na noc na przemian z isotrexinem, a na dzien normaderm matujacy- moze nie powinnam, ale nie potrafie wyjsc bez makijazu jak sie swiece a chcialam calkowicie porzucic make up
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.