Puder Manhattan - kilka pytań. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-08, 17:40   #1
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa

Puder Manhattan - kilka pytań.


Dziewczyny, kupilam sobie puder Manhattan dzisiaj wielce "podniecona" ze to moj pierwszy mineral.
Ale kukam na Ingredients, potem na "Podstawowe informacje ...." na wizazu i troche sie zamotałam, czy to jest mineral czy pseudominerał. Szczegolnie ze na opakowaniu pisze "Mineral powder" a z drugiej strony ""Mineral based powder". Based robi wielka różnice ...

Jego skład to :
-talk
-magnesium carbonate
-Nylon-12
-zinc oxide
-sapphire powder

Z "podstawowych inf..." wynika ze talk nie jest porzadanym skladnikiem,moze zapycha...ale nie musi. Wiec juz 1 minus tego pudru.

Potem: magnesium carbonate - weglan magnezu, na necie znalazlam "bialy, bezwonny, lekki puder". Niewiem, czy jest on dobry czy nie. tego skladnika w temacie nie znalazlam.

Nylon 12, z netu wyczytalam ze po nim "skóra jest jedwbista i doskonale matowa". Ale nic wiecej szczegolnego.

Zinc Oxide - plus dla pudru, skladnik w koncu porzadany

Sapphire Powder - puder/pylek szafirowy - wg producenta "zapewnia skórze pielęgnację i ochronę ".

Co myslicie ?
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 18:22   #2
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Puder Manhattan - kilka pytań.

Czysto mineralny nie jest, bo zawiera nylon, syntetyczny polimer Jeden skladnik na piec to i tak niezle jak na pseudomineral Daj znac jak sie sprawuje.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 18:29   #3
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Puder Manhattan - kilka pytań.

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Czysto mineralny nie jest, bo zawiera nylon, syntetyczny polimer Jeden skladnik na piec to i tak niezle jak na pseudomineral Daj znac jak sie sprawuje.
Dzieki Vril za odp
Mam jeszcze 1 pytanie. Na pudrze jest napisane zeby zurzyc w ciagu 2 lat od otwarcia, a "podstawowych inf. ..."ze mineral nie ma daty waznosci. Czy to źle? Zuzyc na bank zuzyje, ale tak pytam z ciekawosci.

Pierszy test byl na rece i w dotyku jest jak..cukier puder takie bardzo miekki
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 18:32   #4
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Puder Manhattan - kilka pytań.

Nie wiem jak sie sprawa ma z nylonem ale pewnie chodzi o to, ze w Polsce jest przepis, ktory stanowi, ze na kazdym produkcjie musi byc podana data przydatnosci do zuzycia, wiec nawet na czystych mineralach musieliby jakas date podac. Gdybam
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 18:48   #5
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Puder Manhattan - kilka pytań.

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Nie wiem jak sie sprawa ma z nylonem ale pewnie chodzi o to, ze w Polsce jest przepis, ktory stanowi, ze na kazdym produkcjie musi byc podana data przydatnosci do zuzycia, wiec nawet na czystych mineralach musieliby jakas date podac. Gdybam
Dzieki Vril nawet za gdybanie
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 22:59   #6
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Puder Manhattan - kilka pytań.

Puder jest na bazie talku. Talk nie pojawia się w kosmetykach mineralnych (mimo że jest minerałem), znajdziemy go tylko w kosmetykach drogeryjnych (np. sypkie podkłady L'Oreal, Max Factor, Revlon). Nylon to już vril napisała, często spotykany wypełniacz tradycyjnych kosmetyków kolorowych. Węglan magnezu jest bardzo rzadko dodawany do minerałów (jeśli chodzi o podkłady, to widziałam go tylko w Fusion of Color). Również dodatki w postaci kamieni szlachetnych - tutaj szafir - spotykamy tylko w kosmetykach marek drogeryjnych (np. podkłady "mineralne" IsaDora, Revlon). Puder Manhattana zawiera także nietypowy pigment metaliczny - sproszkowane aluminium (CI 77000). Ponadto w kosmetykach mineralnych stosuje się tylko pigmenty nieorganiczne, a tutaj poza tlenkami żelaza mamy żółto-pomarańczowy pigment organiczny - kurkuminę (CI 75300). Krótko mówiąc - klasyczny para/pseudo/quasi(jak zwał, tak zwał)minerał .

A tak na marginesie, polecam arytkuł o kamieniach szlachetnych w kosmetykach do makijażu:
http://www.doublex.com/section/health-science/are-there-actually-gemstones-makeup?page=0,0

Co do informacji o "wiecznej trwałości" kosmetyków mineralnych, to jest to raczej pobożne życzenie. Ale to już temat na inną pogadankę...
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-10-09 o 23:09
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 06:40   #7
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Puder Manhattan - kilka pytań.

Dzięki Lorri
Juz sie cieszylam ze mam prawdziwy mineral z drogerii Natura ;P
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 14:28   #8
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Puder Manhattan - kilka pytań.

Może nie minerał, ale ja go używam od ...hmmm... siedmiu lat z małymi przerwami (wtedy jeszcze nie mówiło się w ogóle o mineralnych kosmetykach więc myślę, że słowo "mineralny" niestety nie znaczy tego co by chciały miłośniczki tych właśnie kosmetyków). Zawsze do niego wracałam, bo dobrze matowi skórę, nie jest ciężki,nałożony pędzlem jest niemal niewidoczny. Najlepiej sprawdza się do matowienia skóry po nałożeniu podkładu. Solo raczej nie jest kryjący.

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2009-10-09 o 14:32
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 15:33   #9
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Puder Manhattan - kilka pytań.

Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
Może nie minerał, ale ja go używam od ...hmmm... siedmiu lat z małymi przerwami (wtedy jeszcze nie mówiło się w ogóle o mineralnych kosmetykach więc myślę, że słowo "mineralny" niestety nie znaczy tego co by chciały miłośniczki tych właśnie kosmetyków). Zawsze do niego wracałam, bo dobrze matowi skórę, nie jest ciężki,nałożony pędzlem jest niemal niewidoczny. Najlepiej sprawdza się do matowienia skóry po nałożeniu podkładu. Solo raczej nie jest kryjący.
Dzisiaj mialam go w pracy i sie swietnie sprawdzil do matowienia Szkoda, ze bardziej nie kryje, to dla mnie jego jedyny minus. Po 1 dniu jestem zadowolona

7 lat? a ja juz myslalam ze zrobilam rewolucje zakładajac ten temat hehe
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 15:46   #10
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Puder Manhattan - kilka pytań.

Żeby Cię nie skłamać, pierwsze pudełeczko dostałam od koleżanki w 2001 roku, więc to nawet więcej niż 7 Czasem eksperymentowałam z innymi pudrami, ale były zbyt kryjące i zazwyczaj przyciemniały cerę, albo zmieniały jej kolor. Ten jest mega wydajny, nie widać go na podkładzie, najlepiej gdy nakłada się pędzlem z dłuższym włosiem, miękkim, dzięki czemu omiatając nim twarz uzyskujemy fajny mat Na tym mi zależy najbardziej, bo muszę nakładać pod podkład sporą ilość kremu, ponieważ skóra łatwo mi się przesusza, głównie z racji tego, że całe życie szukam odpowiedniego dla siebie podkładu, na razie bez skutku, więc męczę się z tym co mam Kiedyś gdy miałam nieco lepszą cerę matowił na cały dzień, ale teraz słabiej, mimo to puder jest na tyle niewidoczny, że można w ciągu dnia robić nawet kilka poprawek.
Teraz mam dokładnie ten sam numerek co Ty

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2009-10-09 o 15:51
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 16:14   #11
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Puder Manhattan - kilka pytań.

Ja specjalnie kupilam sobie"kabuki" z Essence, zeby sie przyblizyc do minerałów. Ale widze, ze spokojnie moge wrocic do starego pedzla, bo ten drapie i jest jakis taki...niedorobiony
Miala byc zima z minerałkiem na twrazy, a jednak bedzie Dermacol i Manhattan
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.