***operacja tarczycy*** - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-25, 07:24   #61
Ala49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: ***operacja tarczycy***

witam jak sie czujesz Xhadow.super ze nie masz problemow z glosem. kiedy zdjeli Ci szwy? Paula a co u Ciebie? jak powrot do zdrowia ?Napiszcie co dowiem sie z biopsji pozdrawim
Ala49 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 08:59   #62
Aguska1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16
Dot.: ***operacja tarczycy***

Czesc Ala Ja tez jestem przed biopsja. Biopsja pokaze jaki masz rodzaj guzka.
Czy jest grozny czy mniej grozny. W moim przypadku biopsja zdecyduje o tym czy bede miala, czy nie operacje.
Tez mam biopsje w maju.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Aguska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 09:58   #63
Ala49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: ***operacja tarczycy***

witaj Aguska ja mam bardzo duzy jeden plat i powinnam miec operacje jest caly guzkowaty naciska tchawice i przesunal ja troche ktorego masz biopsje ja 14 pozdrawiam wszystkich dobrze jest pogadac z kims aby oswoic sie z tym tematem trzymam kciuki za wszystkich i pomyslcie czasem o mnie cieplo











a
Ala49 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 18:27   #64
goga1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 26
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam.
Ala masz podobnie jak ja. Tez miałam jeden płat powiekszony i przez to przesunietą tchawicę, lekarz powiedział ,że była zgnieciona jak w imadle. Z tego powodu od kilku lat zaczęłam chorować z byle powodu. Myślałam ,że lekarz usunie mi tylko ten duży płat, ale niestety oba były całe w guzkach, więc usunął oba i teraz do końca życia będę na hormonach. Podobno tchawica była bardzo zniszczona przez ten wieloletni ucisk i przez półtora miesiąca po operacji miałam uczucie lekkiego przyduszania, dopiero teraz zaczynam odczuwać poprawę.
Ja tez bałam sie operacji, przez ten strach nie mam tarczycy. Kazdy boi się operacji, ale tak naprawdę to nic strasznego. Zasypia się na stole i za sekundę mówią ,że jesteś po operacji. I to wszystko.
Ala idź jak najszypciej , nie czekaj. Nastaw sie optymistycznie bo "życie jest piękne" nawet tuż po operacji
Pozdrawiam i czekam dziewczyny na wasze wrażenia po zabiegu.
__________________
07.10.2006 waga 70 kg.
17.11.2006 waga 66 kg
08.01.2007 waga 64 kg

goga1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 10:39   #65
Ala49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: ***operacja tarczycy***

witaj goga1 milo ze napisalas ja nie powinnam miec usunietej calej taeczycy jeden plat pracuje dobrze ale tchawica jest od dawna przycisnieta wiec pewnie bedzie troche klopotow czemu nie odzywa sie Paula i Xshadow oni mieli niedawno operacje ciekawa jestem jak Pauli glos czy wizyta u foniatry pomogla trzymajcie sie pozdrawiam dzieki goga1 za wsparcie
Ala49 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 18:08   #66
plumkacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam
Jestem nowym na tym forum i chciałbym wszystkich bardzo serdecznie pozdrowić.25 kwietnia usunięto mi sporą część tarczycy i nawet nie było tak źle.Zrobiono mi wszystkie potrzebne badania,dostałem kilka zastrzyków i pojechałem na salę operacyjną.Kroplówki i nic nie pamiętam.Obudziłem się na sali szpitalnej a obok stała pielęgniarka (o 2 w nocy!!!)Czułem ból gardła
i ucisk drenu ale rano o 9 już mogłem zjeść śniadanie.Lekarze i personel bardzo miły i mój pobyt w szpitalu wspominam całkim całkiem,a był to mój pierwszy i mam nadzieję,że ostatni pobyt w szpitalu.Do domu wyszedłem już po 3 dniach.Dodam,że było to w CZMP w Łodzi.Nie ma się czego bać,można to przeżyć.Pozdrawiam
plumkacz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 19:09   #67
00aga00
Wtajemniczenie
 
Avatar 00aga00
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stamtąd ;)
Wiadomości: 2 182
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cześć
Ja też dwa lata temu miałam operację usunięcia guzka na tarczycy. Usunięto mi jeden płat i teraz cały czas i prawdopodobnie do końca życia bede na hormonach. Leżałam w szpitalu onkologicznym w Gliwicach (polecam) i samą operację nie wspominam najgorzej. Nie taki wilk straszny ... Zwykły zabieg...
Pozdrawiam i trzymam kciuki
__________________
"Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic.
Jestem może bledsza,
trochę śpiąca
trochę bardziej milcząca
lecz widać można żyć bez powietrza !"

00aga00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-30, 17:23   #68
Ala49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: ***operacja tarczycy***

witajcie dzieki za podpowiedzi gdzie operowac ja oprocz schorzen tarczycy mam silna anemie z powodu zelaza a jestem uczulona na zelazo i kolko sie zamyka dlatego musze bardzo starannie przygotowac sie do tej operacji naprawde goraco dziekuje za kazda podpowiedz trzymajcie sie i czesto piszcie z jakimi problemami mozna sie spotkac i co robic aby je ominac pozdrawiam wszystkich i dzieki za wsparcie
Ala49 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-30, 18:54   #69
xshadow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: ***operacja tarczycy***

Bez obaw, żyję i mam się dobrze.
Szwy miałem zdjęte na drugą dobię i założone tzw stripery, które zdjąłem już sam tydzień później.
xshadow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 09:59   #70
Ala49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: ***operacja tarczycy***

jednak milo ze sie odezwales fajnie ze juz za toba najgorsze teraz to juz z gorki jak blizna sie goi pozdrawiam i trzymaj za nas kciuki
Ala49 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-09, 15:19   #71
Ala49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: ***operacja tarczycy***

witajcie Aguska jestes juz po biopsji ?ile czeka sie na wynik ? ja mam biopsje w poniedzialek jeszcze sie nie szczepilam przeciwko zoltaczce.Paula prosze napisz jak twoj glos pozdrawiam wszystkich przed i po milego dnia
Ala49 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-10, 20:04   #72
Aguska1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam Ala Miałam biopsje we wtorek. Czekam na wyniki, maja być w przyszłym tygodniu. Martwie sie troche, no ale zobaczymy co się będzie działo dalej.
Jestem teraz na życiowym zakręcie, więc jeszcze ta tarczyca moja biedna mnie dobija całkowicie.
Trzymajcie się wszyscy i pozdrawiam serdecznie
Trzymaj sie Ala, z tą biopsją to nie jest tak źle, nie taki diabeł straszny...
mam nadzieje, że lepiej z Twoją anemią
Aguska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 07:23   #73
Ala49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam dzieki Aguska za wsparcie naprawde boje sie ale jezeli nie jest tak zle to przetrzymam niestety anemia jest silna tu nic sie nie zmienia nie ma sposobu na jej poprawe organizm odrzuca wszystko co probuja podac .napisz koniecznie o wyniku moze nie bedziesz miala tej operacji ? wiesz ja tez mam mnostwo problemow innych ktore czesto spedzaja mi sen z powiek ale zdrowie jest wazniejsze zobaczysz wszystko bedzie ok w zyciu tez przetrzymajmy tylko te tarczyce .jezeli chcialabys pogadac to moj numer gg 7193002.pozdrawiam wszystkich trzymajcie sie
Ala49 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 20:44   #74
Go$!4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: ***operacja tarczycy***

moja mama 17 maja idzie na oparacje tarczycy ma 50lat bardzo się o nią boję ;(;( czy może jej się coś stać?? Np nie obudzić sie po narkozie itp. proszę o szybką odpowiedź
Go$!4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 09:16   #75
Ala49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: ***operacja tarczycy***

witaj Gos nie denerwuj sie ja mam49lat i jeszcze dodatkowe komplikacje, bedzie na pewno dobrze choc kazdy z nas sie troche boi ja sama tez bardzo sie boje.ale ta srona i kontakty z milymi sympatycznymi ludzmi ktorzy rowniez maja takie problemy albo tymi ktorzy to juz przeszli a ktorzy dziela sie swoimi przezyciami i doswiadczeniem pozwala przyswoic sobie ten temat,na pewno bedzie dobrze trzymaj sie
Ala49 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 18:47   #76
kasiula1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 48
Dot.: ***operacja tarczycy***

witam wszystkich
moja historia z tarczyca byla dosc krotka. Pod koniec listopada 2006 moja lekarka wyczola u mnie guzka na tarczycy. Od razu skierowala mnie na USG, ktore wykazalo, ze mam 3 guzki na lewym placie. Od razu po otrzymaniu wyniku lekarka skierowala mnie do bardzo dobrego endokrynologa u ktorego mialam zrobiona biopsje. Po odebraniu wyniku lekarz powiedzial ze nie ma innej opcji, trezba tarczyce usunac (ale tylko lewy plat). Nie zastanawialam sie dlugo i juz pod koniec grudnia bylam na wizycie u hirurga. Ustalilam termin operacji na 29 stycznia. operacja sie udala, ale gdy hirurg zobaczyl moja tarczyce postanowil usunac cala poniewaz juz na prawym placie byly male guzki. Usunol rowniez 10 wezlow. Po operacji czulam sie dobrze nic mi sie nie dzialo, do czasu. W 2 dobie po operacji spadl mi wapn i potas. Od razu podano mi kroplowki aby zwiekszyc poziom tych pierwiastkow. Od razu mi sie poprawilo. Juz 3 dnia po operacji bylam w domu. Badanie histopatologiczne nie wykazalo niczego zlego. 5 tyg po operacji mialam kontrolne badanie endokrynologiczne. Lekarz powiedzial ze wysztko jest juz w porzadku, rana ladnie sie goi ale zalecil profilaktyczne leczenie jodem radioaktywnym. Kilka tygodni temu bylam w Instytucie Onkologii w Gliwicach (tam mnie moj endokrynolog skierowal) i zostalam przyjeta na to leczenie. 21 czerwca mam sie zglosic na oddzial. Na 5 tyg przed leczeniem mam odstawic hormon, ktory mi przepisano po operacji. boje sie tego leczenia, nie wiem jak to bedzie jezeli ktos juz mial takie leczenie to bardzo prosze o jakies informacje

Edytowane przez kasiula1988
Czas edycji: 2007-05-16 o 21:41
kasiula1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 10:37   #77
basulka
Raczkowanie
 
Avatar basulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam

Problemami z wapniem nie należy się zbyt przejmować - są najczęsciej przejściowe i wynikaja z podrażnienia przytarczyc podczas operacji. Są to gruczoly odpowiedzialne za regulacje poziomu jonów wapnia i fosforu we krwi.
Ale nie bardzo rozumiem po co w Twojej sytuacji terapia jodem radioaktywnym - skoro tarczyca jest już całkowicie wycięta, histopatologia ok, rana dobrze się goi, żadnych komplikacji....

Pozdrawiam serdecznie, najgorsze już za Tobą
__________________
Od 10.08.2008 - Kubusiowa mama
basulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 17:38   #78
kasiula1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 48
Dot.: ***operacja tarczycy***

Mam 19 lat i lekarz powiedzial ze to mi nie zaszkodzi. Ma to byc leczenie profilaktyczne. osobiscie nie boje sie samego faktu bycia w szpitalu i tego co beda mi robic tylko zastanwaiam sie nad moim samopoczuciem po tej terapii.
kasiula1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-15, 08:09   #79
hruma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam. Rok temu przeszłam operację usunięcia całości tarczycy.Wszystko było ok.Ale w tym roku znacznie wzrósł poziom TSH jestem tym zaniepokojona tym bardziej że lekarka kazała powtórzyć badania i też\ powiedziała że to nie jest dobrze .Jestem bardzo zaniepokojona.Hormony przyjmuję od roku.
hruma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-16, 08:02   #80
Ala49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: ***operacja tarczycy***

witajcie wszyscy jestem juz po biopsji Aguska masz racje nie taki diabel straszny wynik bedzie w poniedzialek martwie sie bo pobrali mi probke z trzech gozkow Basula Ty mam wrazenie ze dobrze poznalas te chorobe moze napiszesz jak mialam zrozumiec pania ktora robila mi biopsje w jednym guzku "nie sposob uniknac plynu" w dwoch nastepnych trarda galareta musiala nagniatac aby cos pobrac od pobrania czuje caly czas ucisk na tchawice troche mnie dusi czy to moze byc po tym nagniataniu? oprocz tego czy biopsja bedzie wiarygodna jezeli jezeli tych gozkow jest duzo? Bylam tam tak zdenerwowana ze dopiero jak wrocilam do domu zaczelam sie zastanawiac nad tym co uslyszalam .Gos napisz jak mama sie czuje czy dzis ma operacje ? Kasiulka bedzie dobrze Hruma a jak czulas sie przez ten rok co Cie zaniepokoilo ze zrobilas badania? Aguska znasz juz wynik?Prosze Paula napisz jak sie czujesz.Xshadow wiem juz za Toba \super\ale napisz jak sie czujesz jak rana sie goi Pozdrawiam wszystkich
Ala49 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-16, 08:25   #81
kasiula1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 48
Dot.: ***operacja tarczycy***

Hruma moze twoj poziom TSH ma zwiazek z tym ze tarczyca odrasta... Poniewaz tarczycy nie wycinaja tak jak np wyrostka tylko ja wyrywaja... Byc moze pozostal jakis kawaleczek twojej tarczycy i ci teraz odrasta...
kasiula1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-16, 13:30   #82
hruma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Dot.: ***operacja tarczycy***

Zaniepokoiły mnie objawy rozdrażnienia na przemian z "melencholią" .Poza tym mam obowiązek kontroli i co kwartał kontroluję zawsze TSH był wysoki ale teraz bardzo wysoki i to mnie niepokoi.
DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ!
hruma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-16, 20:03   #83
Aguska1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam Was wszystkich Dobrze, że jesteście
No wiec Ala, mam wynik biopsji. Troche mnie podlamal, ale juz jakos sie pogodzilam. Okazuje sie ze mam podejrzenia raka brodawkowatego, to zmiana zlosliwa, wiec koniecznie trzeba usunac pewnie cala tarczyce, aby zbadac co to tak naprawde jest. Wiem ze musze dzialac szybko, dlatego mam do Was ogromna prosbe. Napiszcie mi jaki szpital na zabieg moglibyscie polecic. Wiem, ze wielu z Was poleca Gliwice, a czy moze ktos mi powiedziec o jakims dobrym szpitalu w Krakowie? Ciekawa jestem jak wyglada leczenie radiojodem. Czy sa moze jakies skutki uboczne takiego leczenia? Slyszalam, ze mozna miec potem problemy z zajsciem w ciaze, tak samo jak po wycieciu calej tarczycy, ale co do tego nie jestem pewna. Jesli ktos ma jakies info na ten temat to bede ogromnie wdzieczna.
Wiem ze rokowania nowotworow tarczycy sa w miare dobre i wszyscy mnie uspokajaja, zebym nie panikowala, bo bedzie dobrze. Ja mimo wszystko boje sie co bedzie dalej. Ala z Twoimi wynikami mam nadzieje bedzie lepiej. Trzymajcie sie dzielnie wszyscy. Pozdrowienia i trzymam za wszystkich kciuki
Aguska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-16, 20:26   #84
kasiula1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 48
Dot.: ***operacja tarczycy***

Aguska1212... Ja bylam operowana przez docenta Cichonia w szpitalu im Narutowicza w Krakowie. Polecam. Lekarz starszy ale bardzo dobry specjalista co do raka brodawkowatego (tez go mialam) to lekarze mowili mi ze "to jest na szczescie odmiana lagodna" tak ze nie masz sie czym przejmowac co do terapi jodem to wiem tylko tyle ze od tygodnia do miesiaca nie mozna miec kontaktu z dziecmi i kobietami w ciazy. Nie przejmuj sie bedzie wszystko dobrze, operacja nie jest taka straszna
A co do Cichonia to jesli chcialabys jakies namiary na niego to daj znac. W Gliwichach jak bylam na wizycie to podla taka wymiana zdan miedzy lekarzem a sekretarka:
"-skierowanie na konslutacje hirurgiczna?
- dr cichon operowal wiec nie potrzeba"
Wiec mysle ze jesli chcesz miec operacje w Krakowie to on bedzie odpowiedni

Edytowane przez kasiula1988
Czas edycji: 2007-05-16 o 20:51
kasiula1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-16, 21:12   #85
Aguska1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16
Dot.: ***operacja tarczycy***

Kasiu Bardzo dziekuję Ci za odpowiedz Pocieszylas mnie troche. Wlasnie dzisiaj zadzwonila do mnie jedna z moich zyczliwych znajomych i polecila mi tego lekarza. Cale szczescie mam do niego namiary. W poniedzialek ide do endokrynologa, wiec zobaczymy co mi powie. Zastanawialam sie nad Gliwicami, ale skoro polecasz tego lekarza, to utwierdzilas mnie w mojej decyzji ze jednak zostane w Krakowie
Co do leczenia radiojodem, to uwazaj na siebie. Ja jeszcze popytam znajomych, czy to moze miec jakies skutki uboczne. Jesli sie dowiem czegos, dam znac.
Tymczasem dzieki ogromne
Aguska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-16, 21:39   #86
kasiula1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 48
Dot.: ***operacja tarczycy***

Mam dla ciebie taka mala rade jesli zdecydujesz sie na Cichonia to jak pojdziesz na wizyte to sie skoncentruj dobrze bo on bardzo szybko mowi i czasami nie nadazalam za nim
kasiula1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-16, 23:25   #87
Aguska1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16
Dot.: ***operacja tarczycy***

Dzieki Kasia
Aguska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-17, 10:02   #88
basulka
Raczkowanie
 
Avatar basulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam.

Ala49 - aż takim ekspertem nie jestem Ja nie miałam robionej biopsji - nie miałam guzków, lecz Graves- Basedova. Ogólnie mówiąć - tarczyca zwalczała moje komórki, wytwarzała przeciwciała, to choroba immunologiczna, więc trzeba było ja wyciąć.
Ucisk na tchawicę przypuszczalnie jest spowodowany badaniem. Ja tak miałam przed operacją, jak doktor badał tarczycę - mocno ja naciskał i wtedy gardło bolało przez 2-3 dni, i po zabiegu również - ale to od rurki, którą się wkłada go gardła podczas operacji. To dziwne uczucie szybko minie - więc nie ma co się martwić.

Pozdrawiam

Życze wiary i optymizmu, że wszystko będzie OK! Nie ma co sie martwić na zapas!
__________________
Od 10.08.2008 - Kubusiowa mama
basulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-17, 11:30   #89
hruma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Dot.: ***operacja tarczycy***

Jeszcze raz się zapytam czy bardzo mam się martwić tym poziomem TSH - nie czuję się źle.Ale się martwię .
hruma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-17, 21:24   #90
kasiula1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 48
Dot.: ***operacja tarczycy***

Nie masz sie czym martwic ja dzis odebralam wyniki (tez TSH) i wyszlo ze tez mam wysoki... Lekarka po prostu zmniejszyla mi dawke hormonow tak ze mysle ze nie masz sie czym martwic
kasiula1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-13 21:53:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.