kilka pytań przed pierwszą pracą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-31, 20:51   #1
Herbatka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10

kilka pytań przed pierwszą pracą


Na początku chciałam się przywitać, gdyż jestem nowa na tym forum.
W tym roku pisałam maturę i zamierzam pożytecznie wykorzystać te długie wakacje na pracy. Jednak nigdy wcześniej nie pracowałam i mam kilka pytań.
1. Czy lepiej jest składać swoje aplikacje do jednego pracodawcy i czekać na ewentualną rozmowę kwalifikacyjną, czy może do kilku miejsc złożyć aplikacje i wtedy czekać na rozmowę...?
Myślę optymistycznie (może i za bardzo...), ale obawiam się sytuacji, że może dojść do tego, że jeden pracodawca zaprosi mnie na taką rozmowę, ale powiedzmy dwa dni później mam zaplanowaną kolejną rozmowę w innym miejscu... Czy w takim wypadku mogłabym po prostu nie przyjść na tą drugą rozmowę?
Czy po takiej rozmowie będę wiedzieć, czy jestem zatrudniona, czy czeka się na odpowiedź?
2. Jeśli chcę na czas wakacji (pracy) mieszkać tymczasowo w innej miejscowości to w cv mam podać adres zamieszkania stały czy tymczasowy?
Póki co więcej pytań mi nie przychodzi do głowy. Te pytania mogą wydawać się śmieszne, jednak takie szczegóły nie dają mi spokoju... ;p
Herbatka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 21:16   #2
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Jak zaczniesz szukać pracy to ci się wszystko rozjaśni.
Wysyłaj CV gdzie się da i życzę ci, że zostaniesz zaproszona na jak najwięcej rozmów.
Niestety w praktyce często wygląda to tak, że się wyśle 50 CV, zostanie się zaproszonym na 3 rozmowy a potem i tak nikt się nie odezwie pozytywnie.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 21:34   #3
tyska85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z wrocławia ;)
Wiadomości: 236
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Witamy na forum
Cytat:
1. Czy lepiej jest składać swoje aplikacje do jednego pracodawcy i czekać na ewentualną rozmowę kwalifikacyjną, czy może do kilku miejsc złożyć aplikacje i wtedy czekać na rozmowę...?
Lepiej rozsyłaj Cv i LM gdzie się da.Tak jak napisała iizabelaa, zawsze masz większe szanse na telefon ze strony potencjalnego pracodawcy.
Cytat:
Czy w takim wypadku mogłabym po prostu nie przyjść na tą drugą rozmowę?
Jeżeli pierwsza rozmowa przebiegnie pomyślnie, jeśli będziesz pewna,że to "ta" praca,jeśli kasa będzie odpowiadać itp. to wtedy oddzwoń w sprawie drugiej rozmowy i powiedz,że niestety to już nie jest aktualne i nie będziesz mogła się pojawić, chyba że w danym dniu będziesz mogła jednak pójść na tą drugą rozmowe,pamiętaj,że to nic nie kosztuje i będziesz miała większą wprawe w rozmowach kwalifikacyjnych
Cytat:
2. Jeśli chcę na czas wakacji (pracy) mieszkać tymczasowo w innej miejscowości to w cv mam podać adres zamieszkania stały czy tymczasowy?
podaj dwa adresy - zameldowania oraz korenspondecji (będzie wiadomo,że będziesz akurat w tej miejscowości).
Powodzenia w poszukiwaniach
tyska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 22:40   #4
Herbatka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez tyska85 Pokaż wiadomość
podaj dwa adresy - zameldowania oraz korenspondecji (będzie wiadomo,że będziesz akurat w tej miejscowości).
Zastanawiam się tylko gdzie to umieścić CV lub/i LM?
I jak to mam zrobić?
Np.:
Adres zamieszkania:
ul. Nieznana 00, 00-000 Cokolwiek

Adres korespondencji:
ul. Inna 11, 11-111 Coś innego

To będzie poprawne?
Herbatka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 01:49   #5
tyska85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z wrocławia ;)
Wiadomości: 236
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Nie ma sprawy
w CV wpisz dwa adresy a w LM wystarczy tylko korenspodencji
tyska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 09:51   #6
Herbatka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

A jeśli chodzi o zdjęcie w CV, to jak lepiej jest zrobić - skserować zdjęcie, umieścić w CV i tak drukować, czy wydrukować CV, przykleić zdjęcie i skserować całe CV? ;p
Herbatka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 09:56   #7
BeautifulThings87
Raczkowanie
 
Avatar BeautifulThings87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 440
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Jeśli chodzi o zdjęcie w CV to zeskanuj sobie na komputer swoje zdjęcie dowodowe czy legitymacyjne i wklej potem do swojego CV no i wydrukuj

Jeśli nie masz takiej opcji to po prostu daj zdjęcie legitymacyjne przyczepione do koszulki zszywaczem itp.
BeautifulThings87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-01, 18:10   #8
Karmelowa Kotka
Raczkowanie
 
Avatar Karmelowa Kotka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 216
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Ja robiąc zdjęcia do świadectwa maturalnego dostałam płytkę a na niej zdjęcie. Do CV po prostu zmniejszyłam i wkleiłam. Jutro idę na pierwszy dzień pracy, który zrazem jest szkoleniem. Jestem podekscytowana a zarazem zestresowana . Również wysyłałam i roznosiłam CV do kilkunastu miejsc - odezwali się z kilku, więc radzę nie tracić czasu i wszędzie wszystkim wciskać swoje dokumenty. A nóż, może ktoś zaoferuje Ci jeszcze lepsza propozycję? Powodzenia!
Karmelowa Kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 18:12   #9
Herbatka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Mam kolejny problem z listem motywacyjnym. Nie mam pojęcia co napisać w miejscu gdzie ma być imię i nazwisko do kogo piszę i konkretny adres. Zauważyłam, że w wielu ofertach w internecie nie jest to podane. I co w związku z tym mam zrobić? Skoro chcą aby wysłać aplikacje na adres e-mail, to może wystarczy napisać w tym miejscu nazwę firmy? Czy może w ogóle pominąć to?
Herbatka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 18:16   #10
Karmelowa Kotka
Raczkowanie
 
Avatar Karmelowa Kotka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 216
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Cytat:
Napisane przez Herbatka0 Pokaż wiadomość
Mam kolejny problem z listem motywacyjnym. Nie mam pojęcia co napisać w miejscu gdzie ma być imię i nazwisko do kogo piszę i konkretny adres. Zauważyłam, że w wielu ofertach w internecie nie jest to podane. I co w związku z tym mam zrobić? Skoro chcą aby wysłać aplikacje na adres e-mail, to może wystarczy napisać w tym miejscu nazwę firmy? Czy może w ogóle pominąć to?
Ja pisałam po prostu nazwę firmy (również wysyłałam przez internet). Tam gdzie zanosiłam osobiście to tylko CV.
Karmelowa Kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 18:18   #11
Herbatka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Cytat:
Napisane przez Karmelowa Kotka Pokaż wiadomość
Jutro idę na pierwszy dzień pracy, który zrazem jest szkoleniem. Jestem podekscytowana a zarazem zestresowana . Również wysyłałam i roznosiłam CV do kilkunastu miejsc - odezwali się z kilku, więc radzę nie tracić czasu i wszędzie wszystkim wciskać swoje dokumenty. A nóż, może ktoś zaoferuje Ci jeszcze lepsza propozycję? Powodzenia!
Gratuluję. Ja zaczynam się obawiać, bo po napisaniu CV stwierdzam, że jest mało przekonywujące. Jest w nim mało informacji, bo brak mi doświadczenia, kursów, wcześniejszych miejsc pracy...
Liczę jeszcze na list motywacyjny, chociaż nic poza chyba standardem nie mam co napisać.
Herbatka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 21:03   #12
Herbatka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Chciałam się jeszcze zapytać, czy do każdej pracy potrzebna jest książeczka zdrowia (od sanepidu), czy nie jest konieczna?

Czy taką książeczkę mogę wyrobić nie w swojej miejscowości?
Herbatka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 00:07   #13
tyska85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z wrocławia ;)
Wiadomości: 236
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Cytat:
Chciałam się jeszcze zapytać, czy do każdej pracy potrzebna jest książeczka zdrowia (od sanepidu), czy nie jest konieczna?
jest Ci potrzebna do pracy związanej z gastronomią - wszystkiego rodzaju knajpy,restauracje itp, jak również w sklepach z jedzeniem,
Cytat:
Czy taką książeczkę mogę wyrobić nie w swojej miejscowości?
wydaje mi się,że tak,ale najlepiej idź albo przedzwoń do przychodni gdzie się wykonuje takie badania i się zapytaj
tyska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 10:56   #14
Herbatka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Dziękuję bardzo.
Herbatka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 12:50   #15
tyska85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z wrocławia ;)
Wiadomości: 236
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Nie ma za co
tyska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 13:13   #16
Herbatka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: kilka pytań przed pierwszą pracą

Dowiedziałam się już, że taką książeczkę mogę wyrobić w innym mieście i kosztuje ok. 70 zł (chyba razem z badaniami na nosicielstwo). Później trzeba mieć skierowanie do lekarza medycyny pracy na inne badania. I tu moje pytanie - od kogo mam dostać to skierowanie? Na jednej ze stron medycyny pracy pisze, że od pracodawcy z uwzględnionym stanowiskiem. Tu jestem zaskoczona, bo w wielu ofertach pracy pisze, że wymagana jest książeczka zdrowia. Tu chodzi im o tą książeczkę z badaniami na nosicielstwo tylko, czy z całym kompletem już badań?
Proszę o odpowiedź, bo nie łapię tego...
Herbatka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.