Gwarancja, laptop. Problem !! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-20, 19:19   #1
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020

Gwarancja, laptop. Problem !!


Witam Jak pewnie zauważyłyście problem dotyczy laptopa. Moja mama kupiła na allegro laptopa ( nowy, z roczną gwarancją) Niestety po prawie roku od kupna pojawiły się pierwsze usterki. Od razu spróbowała skontaktować się z serwisem w sprawie naprawy gwarancyjnej. Niestety telefonicznie nie udało się z nikim skontaktować, zostało wysłane kilka maili - również brak jakiegokolwiek kontaktu. Nikt nie odpowiada. Próbowałyśmy skontaktować się bezpośrednio z producentem ( Dell) Nie mogli nam pomóc, mamy się kierować tylko do firmy, która laptopa sprzedała, bo ona zapewnia serwis w tym wypadku. Najgorszy jest fakt, że 27.11 gwarancja się kończy Co zrobić w takim wypadku ? Dziękuje za wszelką pomoc
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 19:31   #2
jerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

Udać się do nich bezpośrednio.Daleko macie?
jerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 19:43   #3
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

Cytat:
Napisane przez Ercola Pokaż wiadomość
Witam Jak pewnie zauważyłyście problem dotyczy laptopa. Moja mama kupiła na allegro laptopa ( nowy, z roczną gwarancją) Niestety po prawie roku od kupna pojawiły się pierwsze usterki. Od razu spróbowała skontaktować się z serwisem w sprawie naprawy gwarancyjnej. Niestety telefonicznie nie udało się z nikim skontaktować, zostało wysłane kilka maili - również brak jakiegokolwiek kontaktu. Nikt nie odpowiada. Próbowałyśmy skontaktować się bezpośrednio z producentem ( Dell) Nie mogli nam pomóc, mamy się kierować tylko do firmy, która laptopa sprzedała, bo ona zapewnia serwis w tym wypadku. Najgorszy jest fakt, że 27.11 gwarancja się kończy Co zrobić w takim wypadku ? Dziękuje za wszelką pomoc
Jak to? Jeśli laptop był kupiony przez osobę fizyczną, a nie na firmę to gwarancja ustawowo wynosi dwa lata.

Też bym poszła do siedziby.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 19:48   #4
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

Gdybym tylko była możliwość już dawno była bym tam osobiście Niestety jest to jakieś 400 km od miejsca gdzie mieszkam. Też mnie dziwi , że laptop miał tylko rok gwarancji Był kupiony od firmy, która zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem komputerów.
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 19:51   #5
jerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

To pozostają bilingi,historia poczty mejlowej i sprawa w sądzie. Napisz do nich,że masz taki zamiar jak nie odpiszą i że złamali ustawę z tą gwarancją.Może się ugną.
jerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 19:53   #6
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

Cytat:
Napisane przez jerr Pokaż wiadomość
To pozostają bilingi,historia poczty mejlowej i sprawa w sądzie. Napisz do nich,że masz taki zamiar jak nie odpiszą i że złamali ustawę z tą gwarancją.Może się ugną.
Chyba nie ma innego wyjścia A Rzecznik Praw Konsumenta czy podobna instytucja ? Jest sens do nich się zgłosić, jak myślicie ?
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 19:57   #7
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

A czy w Dellu nie odsyła się laptopa kurierem na gwarancję? Oddawałam laptopy z róznych firmy, zgłaszałam chęć odesłania laptopa na gwarancję, dostawałam kwitek dla kureiera do druku, kurier odbierał, przywoził. Koniec. W Dellu chyba powinno być podobnie?
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 19:57   #8
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

Zgodnie z ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (z dn. 27.07.2002r) okres gwarancji wynosi 2 lata i nie może być skrócony. Kontaktowałaś się ze sprzedawcą czy bezpośrednio z serwisem?
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 21:15   #9
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

Dziewczyny mylicie gwarancję producenta z odpowiedzialnością sprzedawcy za zgodność towaru z umową Gwarancji może być nawet miesiąc, ale sprzedawca który sprzedaje towar odpowiada za niego przez okres 2 lat od zakupu (jeśli jest firmą).

Zgłaszasz do sprzedawcy niezgodność towaru z umową (żadne gwarancje srancje), żądając naprawy lub wymiany na nowy /w pierwszym kroku nie można gotówki żądać/, sprzedawca ma 14 dni kalendarzowych na ustosunkowanie się do Twojej reklamacji, jeśli po 14 dniach kalendarzowych nie ma odpowiedzi to ustawowo uznaje się że reklamacja została uznana za zasadną i wtedy piszesz do sprzedawcy pismo że w związku z przekroczeniem ustawowego terminu na odpowiedź żądasz wydania nowego sprzętu w nieprzekraczalnym terminie 7 dni. Są na to odpowiednie przepisy które sprzedawcy często próbują obejść, ale wchodzą wtedy klauzule niedozwolone prowadzone przez rzecznika praw konsumenta.

A, ważne jest też to że na zawiadomienie o wystąpieniu wady masz 2 miesiące od daty wystąpienia wady - więc lepiej podać termin zepsucia np. 2 tygodnie temu, bo często odrzucają jeśli ktoś napisze że 3 miesiące czy więcej czasu

Tylko trzeba pamiętać żeby reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową a nie gwarancji, bo gwarancja w naszym prawie nie jest obostrzona prawie żadnymi przepisami dotyczącymi terminów, kar, sposobów postępowania - a reklamując z tytułu niezgodności u sprzedawcy masz za sobą ustawę, kodeks cywilny i rzecznika praw konsumentów


Korzystając z powyższego sposobu wygrałam każdą reklamację którą składałam - czy to na buty, czy na sprzęt, czy na meble, całej rodzinie i wszystkim znajomym załatwiam reklamacje i są z pozytywnym skutkiem zawsze
__________________

Edytowane przez blair witch
Czas edycji: 2014-11-20 o 21:31
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 21:20   #10
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

Faken, masz rację
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 21:26   #11
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Faken, masz rację
W sprawach reklamacji zawsze
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 21:29   #12
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

Pomerdało mi się bo wiesz, gwaranCJA reklamaCJA, brzmi podobnie, c'nie
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 21:34   #13
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

Wszystkim się to myli tak naprawdę :P
Ja zanim zaczęłam faktycznie się w tym orientować to prawie byłam stratna laptopa / Vobis namówił mnie na skorzystanie z gwarancji i użerałam się z HP prawie 3 miesiące, chcieli mnie naciąć na 2 tys za naprawę komputera.... /. Jak przeszłam taką szkołę i nie mógł mi nikt nic pomóc - bo rzecznik praw konsumenta do gwarancji nie ma nic - to wykułam na pamięć całe postępowanie. A teraz od 25 grudnia się to pozmienia bo będzie reklamacja z tytułu rękojmi z k.c. i nowa ustawa o prawach konsumenta
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 21:54   #14
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

Cytat:
Napisane przez blair witch Pokaż wiadomość
Wszystkim się to myli tak naprawdę :P
Ja zanim zaczęłam faktycznie się w tym orientować to prawie byłam stratna laptopa / Vobis namówił mnie na skorzystanie z gwarancji i użerałam się z HP prawie 3 miesiące, chcieli mnie naciąć na 2 tys za naprawę komputera.... /. Jak przeszłam taką szkołę i nie mógł mi nikt nic pomóc - bo rzecznik praw konsumenta do gwarancji nie ma nic - to wykułam na pamięć całe postępowanie. A teraz od 25 grudnia się to pozmienia bo będzie reklamacja z tytułu rękojmi z k.c. i nowa ustawa o prawach konsumenta
Rok od zauważenia wady a nie dwa miesiące, to mi najbardziej zapadło w pamięć. No i dobrze. Swoją drogą wkurzają mnie urządzenia psujące się 25 miesięcy po zakupie...
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 22:03   #15
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Rok od zauważenia wady a nie dwa miesiące, to mi najbardziej zapadło w pamięć. No i dobrze. Swoją drogą wkurzają mnie urządzenia psujące się 25 miesięcy po zakupie...
O, to mi nie wpadło w oko Z rokiem kojarzy mi się z nowej ustawy tylko kwestia występowania wady wrodzonej, tj. że wada istniała w dniu nabycia jeśli ujawni się do roku czasu (obecnie jest do pół roku).

A szkoda gadać z tym... Ja się nie dziwię że we Francji chcą wymusić obowiązek gwarancyjny producenta na 6 lat od zakupu. Bo są specjalnie sprzęty konstruowane w taki sposób żeby tuż po terminie było łubudu i zaup nowego.
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 22:34   #16
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

autorko kupiłaś laptop nowy czy używany ?
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 11:59   #17
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

Laptop był kupiony jako nowy. Odnośnie oddania bezpośrednio do serwisu Della próbowałam tak zrobić. Po podaniu numeru seryjnego komputera okazało się, że ten laptop został wyprodukowany poza Europą w związku z tym nie przyjmą go na naprawę
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 20:09   #18
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Gwarancja, laptop. Problem !!

W Dell powiedzieli że nie mogą pomóc ? Serio?
Ja co prawda nie kupowałam laptopa na allegro tylko w RTV Euro AGD ale , też zepsuł się w kilka miesiecy po zakupie, sklep nic nie miał do tego, zadzwoniłam do Dell podałam im nr kod z naklejki pod spodem laptopa dell service tag bodajże, sprawdzili , potwierdzili że to ten a ten model , poprosili o dane i na drugi dzień przyjechał serwisant i naprawił laptopa.
Dell daje taką gwarancję i chyba tu nie ma znaczenia miejsce zakupu.

http://www.dell.com/support/home/pl/...=pl&l=pl&s=dhs

chyba że jest to jakiś starszy model, powystawowy, poleasingowy albo coś w tym stylu ?
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-21 21:09:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.