Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-08, 17:50   #1321
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jesli ktos chce tylko bawelne z ekologicznej uprawy, albo polyester z recyklingu to owszem, ale mnie nie o to chodzi. te rzeczy nadal sa produkowane w Bangladeszu itp krajach, gdzie ludzie sa wykorzystywani i nie maja sie jak utrzymac za zarobione pieniadze.
Ja zainteresowalam sie jak by to napisac moda eko z "prawdziwego zdarzenia" czyli ludzie dostaja za jej produkcje fair wynagrodzenie, t-sherta nie kupimy za 10e , bo jest to niemozliwe
Tak to bardzo ważne, wiem że marka Reserved nie jest czysta pod tym względem, ponoć pośrednio brała udział w procederze wyzyskiwania ludzi, zmuszając do niewolniczej pracy w ciężkich warunkach i to w dodatku dzieci, szkoda bo to polska firma i chętnie bym coś u nich kupiła, kiedyś miałam ciuchy Reserved, obecnie nie posiadam, ale hm z tego co kojarzę jest czysty, produkują głównie w Turcji, ale może o czymś nie wiem
Za to pościel mam polską i wyprodukowaną u nas.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-04-08 o 17:52
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 18:07   #1322
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

H&M tez byl glosny pod tym wzgledem. ja na ich rzeczych mam Bangladesh ale to nie jest ta eko wersja tylko zwykle. Dlatego tak sobie mysle, ze pewnie roznicy nie ma poza tym ze wlasnie eko bawelna i ogolem recykling.
Przyjrze sie im kiedys blizej, gdzie te "eko " rzeczy sa produkowane, ale patrzac na cene to nie licze na wiele.

I zeby nie bylo, nie kupuje wszystkiego tylko i wylacznie od marek ktore produkuja fair. mam swoje ulubione marki, o ktorych tez swego czasu bylo glosno, a czy nadal wyzyskuja ludzi i ich dzieci? Nie mam 100% pewnosci ze tak nie jest.
Od niedawno, tzn jesieni zeszlego roku zaczelam bardziej sie tematem interesowac i nabylam pare rzeczy od marek, ktore sa pewne i chcialabym coraz czesciej to robic.

PS. wiesz ze nawet adidas i inne wysoko polkowe marki maja afery z wyzyskiwaniem ludzi? koszmar, ze nawet kupujac wysoka polke nie mozna byc pewnym :-(
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 18:31   #1323
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
H&M tez byl glosny pod tym wzgledem. ja na ich rzeczych mam Bangladesh ale to nie jest ta eko wersja tylko zwykle. Dlatego tak sobie mysle, ze pewnie roznicy nie ma poza tym ze wlasnie eko bawelna i ogolem recykling.
Przyjrze sie im kiedys blizej, gdzie te "eko " rzeczy sa produkowane, ale patrzac na cene to nie licze na wiele.

I zeby nie bylo, nie kupuje wszystkiego tylko i wylacznie od marek ktore produkuja fair. mam swoje ulubione marki, o ktorych tez swego czasu bylo glosno, a czy nadal wyzyskuja ludzi i ich dzieci? Nie mam 100% pewnosci ze tak nie jest.
Od niedawno, tzn jesieni zeszlego roku zaczelam bardziej sie tematem interesowac i nabylam pare rzeczy od marek, ktore sa pewne i chcialabym coraz czesciej to robic.

PS. wiesz ze nawet adidas i inne wysoko polkowe marki maja afery z wyzyskiwaniem ludzi? koszmar, ze nawet kupujac wysoka polke nie mozna byc pewnym :-(
Najgłośniej to chyba było o Zarze, na szczęście nigdy tam nic nie kupiłam dla siebie, rozmiarówkę mają dziwną jak dla mnie, raz kupiłam synowi bezrękawnik ocieplany, tyle.
Ceny reserved są wyższe niż hm, więc oszukują bardziej.
Przykre, jak ten świat oszalał.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 18:46   #1324
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przykre, jak ten świat oszalał.
co prawda to prawda

Dziewczyny ktore lubia raffaello
rece precz od tego kremu

http://www.rapunzel.de/kokos-mandel-creme.html

zamiast zgubic nadprogramowe kilogramy po wialkanocy to ja chyba jeszcze pare nabede
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 19:08   #1325
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
co prawda to prawda

Dziewczyny ktore lubia raffaello
rece precz od tego kremu

http://www.rapunzel.de/kokos-mandel-creme.html

zamiast zgubic nadprogramowe kilogramy po wialkanocy to ja chyba jeszcze pare nabede
U mnie ciężko stacjonarnie dostać takie specjały, dlatego czego oczy nie widzą, tego sercu i żołądkowi nie żal No ja mam do zrzucenia 4 kg. Już wdrożyłam więcej ruchu i dietę Zastanawiam się czy sobie nie kupić hula hop. Takie fajne teraz są, z wypustkami i ciężkie i o różnej średnicy do wyboru.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 09:16   #1326
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
U mnie ciężko stacjonarnie dostać takie specjały, dlatego czego oczy nie widzą, tego sercu i żołądkowi nie żal No ja mam do zrzucenia 4 kg. Już wdrożyłam więcej ruchu i dietę Zastanawiam się czy sobie nie kupić hula hop. Takie fajne teraz są, z wypustkami i ciężkie i o różnej średnicy do wyboru.
Dobra tez jest skakanka
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 10:37   #1327
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Dobra tez jest skakanka
Właśnie przejrzałam allegro co jest ciekawego i jednak wybiorę takie bez wypustek, ale z obciążeniem.

Skakankę mam, byle jaką, ale jest
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-09, 11:11   #1328
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Co do ubrań, to ja staram się kupować te polskich producentów, patrzę na metki, skład itp. znalazłam fajną bieliznę polskiej marki Wadima (mają też ubrania: sukienki, legginsy, swetry itp.) naprawdę dobra jakość za rozsądną cenę, ufam że produkują u nas, zresztą wszystko wygląda zupełnie inaczej, niż te chińskie szmatki. Biustonosze lubię Ava, bardzo wygodne, dość trwałe.
Niedawno w jakiejś gazecie przeczytałam o szkodliwości tanich ubrań, że zawierają rakotwórcze barwniki itp. Jeszcze o ciuchach z SH się naczytałam, jak są dezynfekowane, szok, te środki grzybobójcze! Niby to było oczywiste, bo zapach tych sklepów odrzuca, ale dopóki tego nie przeczytałam, nie uświadamiałam sobie! Dawno i tak nie byłam w sh, takie tłumy ludzi nie dla mnie, ciągle te same osoby chodzą, zastanawia mnie po co komu tyle ubrań ? Czy to jest uzależnienie, czy chęć zysku i sprzedaż na allegro?
Lubiłam też ciuchy z C&A , zwłaszcza te z bio-bawełny, ta firma coś tam piszę, że produkcja jest z handlu sprawiedliwego, nie wgłębiam się aż tak w ten temat.
A buty z Rieker lubiłam, wiele ręcznie szytych, bardzo wygodne, trwałe , tylko czy naprawdę są w Niemczech produkowane, tego nie wiem? Ceny mają nawet podobne jak w CCC Lasocki, a jakość wiele lepsza.
A gdzie kupić ubrania dla niemowlaka, tego to naprawdę nie wiem ? jeszcze te rozmiary mnie dobijają , w Tesco przynajmniej jest 0-3 mies, 3-4 itp. rozmiar.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-04-09 o 11:29
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 12:34   #1329
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Losku chyba najlepiej to mieć po kimś, od znajomych, rodziny, wtedy ubranka są już x razy wyprane i przez to mają mniej tej chemii w sobie.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 13:13   #1330
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No ja mam do zrzucenia 4 kg. .
tu samo u mnie. Mialam wczesniej 2 wiecej i przez wielkanoc przybyly kolejne 2, wiec razem 4 bym chciala zrzucic i bede wazyla 75-76kg. Bedzie optymalnie

Ja mam ruch w pracy, a tyje bo lubie jesc. Czesto nie jem bo jestem glodna tylko mam zachcianki
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 13:51   #1331
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
tu samo u mnie. Mialam wczesniej 2 wiecej i przez wielkanoc przybyly kolejne 2, wiec razem 4 bym chciala zrzucic i bede wazyla 75-76kg. Bedzie optymalnie

Ja mam ruch w pracy, a tyje bo lubie jesc. Czesto nie jem bo jestem glodna tylko mam zachcianki
Ja tak samo, przez Zimę, a potem Święta przybyło, ale już czuję że wszystko zaczyna puszczać po paru dniach detoksu. 3 kg to obowiązkowo muszę zlecieć, ale jakby się udało, jeszcze 2-3 kg więcej to nie będę rozpaczać Obecnie waga pokazuje 68.

Ja uwielbiam słodkości, dlatego tyję, no i w zimie dość mało się ruszam. To w zupełności wystarcza, żeby nabrać ciałka.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-09, 17:50   #1332
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dziewczyny, mam takie pytanko kupiłam dzisiaj olej lniany Oleofarm, to już mój kolejny rodzaj oleju od nich, wszystkie to oleje tłoczone na zimno i zawierające mieszanke tokoferoli (przeciwutleniacz). Nie znam się za bardzo na olejach, ale z tego co wiem akurat olej lniany powinno się przechowywać w lodówce po otwarciu. A tutaj tak jak na innych jest informacja "Uwaga! Przechowywać w temperaturze pokojowej!". Pani w aptece w SP nie była mi w stanie powiedzieć dlaczego. Mówiła też ze może być spokojnie otwarty aż do upływu daty ważności, która jest na opokawaniu tzn. 08.16. Nie ma żadnej info na opakowaniu w jakim czasie po otwarciu go zużyć...Jak to w końcu jest? Dlaczego każą go przechowywać w temperaturze pokojowej? Chodzi o ten przeciwutleniacz? Na niektórych olejach jest tłoczony na zimno, nierafinowany a na tym tylko tłoczony na zimno, ale tłoczony to zimno właśnie oznacza że on jest nierafinowany? Poprawcie mnie jeśli się mylę xD
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 18:00   #1333
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Tłoczony na zimno może być rafinowany , widziałam taką informacje na olejach.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 18:23   #1334
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Tutaj nie ma informacji ze jest rafinowany czy nierafinowany to skąd mam wiedzieć jaki jest xd ? Czy ktoś się orientuje? I jak z tym przechowywaniem? To jest ten olej:
http://oleofarm.pl/produkty/oleje-swiata/olej-lniany/
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2016-04-09 o 18:29
shini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 20:02   #1335
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Tutaj nie ma informacji ze jest rafinowany czy nierafinowany to skąd mam wiedzieć jaki jest xd ? Czy ktoś się orientuje? I jak z tym przechowywaniem? To jest ten olej:
http://oleofarm.pl/produkty/oleje-swiata/olej-lniany/
Miałam ten olej, on jest nierafinowany, nawet mi się z niego osad wytrącił, to nic złego, a świadczy o nie poddaniu rafinacji. Generalnie olej lniany spożywczy prawie zawsze jest nierafinowany, ponieważ po rafinacji i tak nie nadawałby się do smażenia.

Co do przechowywania, tez się kiedtyś z tym spotkałam, ale niepamiętam czy akurat na tym lnianym, czy innym produkcie. Jak gdzieś znajdę info to napiszę
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-04-09 o 20:04
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 20:33   #1336
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Czyli nie wsadzać go do lodówki? Dziwne, bo wszystkie inne, które widziałam jak byłam w domu (mój tata je nałogowo zjada) miały napisane żeby przechowywać w lodówce/w chłodnym miejscu.
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 22:29   #1337
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

wsadz go do lodowki, mimo ze ma dodata wit. E wiec ona go chroni przed utlenianiem, ale lepiej wsadz, bedziesz bardziej pewna. Lodowka mu krzywdy nie zrobi
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 08:47   #1338
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Wiecie co, denerwuje mnie nowa "promocja" KWC reklamowania go jako nowy katalog kosmetyczny. Z dnia na dzień nie pojawiła się przecież nowa baza danych, tylko to wciąż ta sama baza, która także i ja tworzyłam Nowa jest tylko grafika, która niby prosta, ale ja się teraz w nowym katalogu nie odnajduję.... Po prostu mi się nie podoba i nic na to nie poradzę.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 09:38   #1339
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Wiecie co, denerwuje mnie nowa "promocja" KWC reklamowania go jako nowy katalog kosmetyczny. Z dnia na dzień nie pojawiła się przecież nowa baza danych, tylko to wciąż ta sama baza, która także i ja tworzyłam Nowa jest tylko grafika, która niby prosta, ale ja się teraz w nowym katalogu nie odnajduję.... Po prostu mi się nie podoba i nic na to nie poradzę.
Nie jesteś jedyna, nowe KWC zbiera prawie same złe opinie. Kilka osób pousuwało już swoje recenzje, ja jestem w trakcie usuwania i nie zamierzam już więcej korzystać, ani czynnie, ani biernie z KWC. Akurat estetyka i nieczytelność to wg mnie najmniejszy problem nowej odsłony, większym jest to, że Edipresse wyraźnie postawiło na współpracę z producentami, czego efektem jest to, że 1/3 recenzji CODZIENNIE to są darmoszki z testów, które niestety mają zafałszowane oceny - zasada wzajemności czyli ludowe porzekadło, że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-10, 09:57   #1340
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dla mnie jako użytkowniczki komputera (nie urządzenia mobilnego) wystarczyłoby, żeby odznaczyć jakimś innym tłem, pomarańczowym lub fioletowym rzeczy autorstwa wizażanek, czyli opisy kosmetyków i recenzje, a litery i zdjęcia zmniejszyć nieco, strasznie dużo trzeba scrolować, poza tym lepiej było, jak np. lista 100 nowych recenzji była na jednej stronie, a nie na 10. Chciałabym też, żeby poznikały okna i wstawki z linkami, już nie mówię o reklamie, ale po prostu np. o linkach do innych recenzji, kosmetyków, jest ich za dużo i są niepotrzebne lub powinny być w bocznej kolumnie, tak jak dawniej. Układ strony jest męczący, kolorystyka nudna, a wystarczy niewiele by osiągnąć tak wiele, jak np. czytelność. Jak dla mnie wszystko jest rozjechane jakieś. A szkoda, bo pracowałam nad bazą, nie wiedziałam, nad czym konkretnie i póki co trochę wstyd się pod tym podpisać. Nowe pomysły, dodatki są jak dla mnie super, wszystko psuje jednak nowa odsłona.

Co do usuwania recenzji, dziewczyny, nie róbcie tego.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-04-10 o 10:10
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 12:23   #1341
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

O! Nie wiedziałam, że jest parcie na dodawanie recenzji, a w zasadzie na ich kupowanie przy pomocy darmowych kosmetyków
Szkoda, bo zamiast rzetelnej bazy danych będzie jak zbiór blogów, gdzie są same pozytywne opinie. Muszę się zastanowić nad tymi recenzjami. Bo włożyłam w nie serce, są naprawdę rzetelne i nie chcę, żeby teraz przepadły wśród peanów na cześć darowanego loreala
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 17:05   #1342
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Mam to samo, nie pasuje mi, za duzo tych dodatkow, reklam( to to wogole na wizazu od pewnego czasu katorga) i kolorystycznie do ...wiadomo czego, bardzo nieczytelne i zajmuje za duzo czasu, zeby wkoncu znalesc sie tam gdzie chce. Ja mowie KWC do widzenia. Moze kiedys mi przejdzie, a moze i nie ;-) okaze sie
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 17:40   #1343
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

ja niestety też pożegnałam się z kwc
nie potrafię, a raczej nie mam ochoty z niego korzystać
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 21:57   #1344
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A szkoda, bo pracowałam nad bazą, nie wiedziałam, nad czym konkretnie i póki co trochę wstyd się pod tym podpisać. Nowe pomysły, dodatki są jak dla mnie super, wszystko psuje jednak nowa odsłona.

No właśnie trochę wstyd. Mnie nie chodzi tylko o estetykę, najbardziej liczyłam na dwie rzeczy: że będzie można wyszukiwać recenzje po typie cery recenzentek oraz że zostaną oznaczone recenzje testowe. Co do pierwszego okazało się, że byłby to zamach na prywatność, bo wizażanki nie chcą wpisywać takich informacji. Nie jest jednak zamachem na prywatność handel danymi, które wizażanki udostępniają podczas zgłaszania się do testów, co ostatnio opisała Danusiaes (wydzwaniali do niej różni producenci z propozycjami testów). Co do drugiego - naiwnym było myślenie, że wizaż oznaczy recenzje testowe, skoro testy obecnie królują na KWC. Liczyłam ostatnio i na 100 recek 30-40 było testowych, właściwie codziennie pojawiała się nowa marka.
Ja tam nie mam nic do samych testów, ale nie w takiej ilości. Lubiłam na KWC produkty nietypowe, spoza topowych drogeryjniaków, a obecna polityka promuje te drugie i to jeszcze zafałszowane.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 22:34   #1345
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No właśnie trochę wstyd. Mnie nie chodzi tylko o estetykę, najbardziej liczyłam na dwie rzeczy: że będzie można wyszukiwać recenzje po typie cery recenzentek oraz że zostaną oznaczone recenzje testowe. Co do pierwszego okazało się, że byłby to zamach na prywatność, bo wizażanki nie chcą wpisywać takich informacji. Nie jest jednak zamachem na prywatność handel danymi, które wizażanki udostępniają podczas zgłaszania się do testów, co ostatnio opisała Danusiaes (wydzwaniali do niej różni producenci z propozycjami testów). Co do drugiego - naiwnym było myślenie, że wizaż oznaczy recenzje testowe, skoro testy obecnie królują na KWC. Liczyłam ostatnio i na 100 recek 30-40 było testowych, właściwie codziennie pojawiała się nowa marka.
Ja tam nie mam nic do samych testów, ale nie w takiej ilości. Lubiłam na KWC produkty nietypowe, spoza topowych drogeryjniaków, a obecna polityka promuje te drugie i to jeszcze zafałszowane.
Mam podobne zdanie. Wiem o czym piszesz, bo udzielałam się też w zamkniętym już wątku o nowym kwc i czytałam posty innych. Mnie nie przeszkadzają recenzje testowe, bo w ogóle nie kupuję i nie używam kosmetyków wiodących firm, poza sporadycznymi wyjątkami, np. antyperspirantami, a tak to trzymam się sprawdzonych, np farb do włosów, ale oznaczenie, że coś jest recenzją testową powinno być wręcz obowiązkowe, bo jak czytam te recenzje, to głowa boli. Sama czasem biorę udział w testach, zdarzyło mi się parę razy, lecz jako osoba odporna na manipulację i już nie najmłodsza po prostu piszę prawdę, prezent, darmowy produkt nie są w stanie mi zamydlić oczu i zaszantażować umysłu, tak jak podnieconej darmochą nastolatce. Zawsze piszę w recenzji, że dostałam produkt do testów, nie mam z tym problemów, inni niestety tak. Raz zdarzyło się, że moją recenzję usunięto i to po dłuższym czasie od jej napisania, szamponu Dove, któremu przyznałam pół gwiazdki, był po prostu tragiczny, pomimo, że darmowy.

Kibicuję KWC, nie chcę, żeby upadło, ale jeżeli niczego z tym, co jest teraz nie zrobią, moje modły na nic się zdadzą. Wstyd ogromny, jeszcze nie wiem, jak pokażą mój wkład w tworzenie kwc, bo jeszcze nie jest dostępny, ale już się boję.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-04-10 o 22:35
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-11, 08:44   #1346
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Mnie w ogóle do tego nowego kwc nie ciągnie, chciałam dodać jakąś recenzję i nie dało się, nie wiem dlaczego.

Widzę natomiast, że powstało wiele podobnych portali reklamowych, opierających się na gratisach i opiniach wystawianych za takie. to jest plaga i z tym nie da się już walczyć.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-04-11 o 19:44
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-11, 19:21   #1347
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ja również pożegnałam się z KWC, bo niestety też widzę sprzedajność recenzentek. A żadnych swoich recenzji już nie dodam, po tym jak moją usunęli, a się nad nią napracowałam

Co do upadku odzieży to jest to bardzo smutne. Bardzo ceniłam markę Triumph, ale ostatnio chcąc tam kupić stanik odkryłam, że już mają metką made in china. tak samo francuskie marki Morgan i Promod. porażka. A lubiłam te marki. Coraz rzadziej robię zakupu ubrań, bo tak dużo czasu zabiera mi znalezienie dobrej jakości stroju bez metki made in china, że odechciewa się zakupów
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-11, 20:18   #1348
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Beeets mnie też się odechciewa zakupów ciuchowych. Te szmatki słabej jakości są nie warte takich pieniędzy Juz nie mam pomysłu gdzie i co kupować.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-11, 21:05   #1349
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Beeets mnie też się odechciewa zakupów ciuchowych. Te szmatki słabej jakości są nie warte takich pieniędzy Juz nie mam pomysłu gdzie i co kupować.
po lataniu po sklepach często nadaremnie jestem tak zmęczona, że zakupy odzieżowe zupełnie przestały sprawiać przyjemność. Wychodzi na to, że robi się jakieś polowanie na dobry ciuch, a mnie to nie bawi

Co do sklepów typu Second hands, to ja niedawno przeżyłam szok. Jadę a tam duża kolejka na chodniku. Ranek, więc byłam pewna, że to po chleb a to do SH, bo zaraz otwierali chyba jednak to uzależnienie.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-11, 21:07   #1350
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

A ja znow przechodze jakis kryzys maskarowy.
Zarzekalam sie ze nie bede juz czarnych maskar uzywac, a dzis doszlam znow do wniosku, ze nie taka ona straszna. ze jak sie na czarno ubiore, albo przynajmniej bluzke, czyli czern jest w miare blisko twarzy, to choc makijaz mam taki sam, to jednak czarne rzesy sa ok. Oko jakies takie wyrazniejsze i chyba jednak wyglada to u mnie dobrze. Nie wiem czemu znow mnie takie rozkminki naszly. Jakis czas temu kupilam sobie brazowy tusz Benecos i cos wydawalo mi sie ze na rzesach jest on wystarczajaco ciemny i chlodny , to chlodniej i ciemniej jest przy czerni z zachowaniem reszty kolorow na powiece tych samych. Oko jakos tak wyostrzylo sie za okularami. Moze jednak ten braz nie jest taki jak powinien byc i dlatego to wrazenie rozmytego oka?...
Wczoraj uaktualnilam fotki na FB. Trzaskalam sobie tzw selfie i mialam moja oberzynowa maskare. Zdjecia robione smartphonem, moze nie do konca ostre, ale jakas taka blada sie wydaje, ze oko moglo by byc bardziej z za okularow widoczne. Ile ja sie zatrzaskalam zdjec, zeby cos sensownego wybrac( nie jestem fotogeniczna :-( ) i tak sobie dzis pomyslalam, ze moze gdybym miala czarna maskare to bylo by inaczej - konkretniej. Dobrze ze nie mialam czarnej bluzki, bo chyba wyszla bym calkiem bezplciowo.
Dzis popoludniu na ta moja brazowa maskare nanioslam jeszcze czarna i zdecydowanie juz przy jednem oku widzialam roznice jak i bez tak i w okularach. Bluzke mialam czarna na sobie.
Moze ja nie powinnam cudowac i jesli juz uzywam tej natury to zostac przy czerni i tej oberzynie( no podoba mi sie bo oko bardziej zielone sie robi), poza tym z nie natury to ciemny granat( wtedy calkiem jestem sliczna oko sie mlodzienczo blyszczy, ale nie pasuje mi ten kolor do tego ciemnego lila, wiec tutaj wole jednak oberzynowa maskare Hauschki, ostatecznie czern/antracyt te pasuja do wszystkiego), a jesli braz to tez z nie natury a dokladnie z Max Factora, ktory jest bardzo ciemny, tzw czarnobrazowy i bardzo zimny( jako typowe ciemne lato najlepiej mi w chlodnych odcieniach, ewentualnie neutralnych, ale bron cie panie odrobina ciepelke i wygladam na rozmemlana) .

O kryzysie pod wzgledem filtorw juz pisalam. Mam ledwo napiczety naturalny spraj acorelle i chyba go sobie na pysk daruje. W upaly na rower posmaruje rece zeby sie nie spalily( a sie poparzylam kiedys na godziennej przejarzdzce rowerem). bylam dzis w Rossmannie i kupilam fluidy do twarzy, ktore uzywalam przed calkowitym przestawieniem sie na nature. Co prawda wersje tonujaca wycofali, ale nie szkodzi. filtry spf30 poj. 50ml . Jeden kosztuje 3,99e a drugi 2,99e, wiec naprawde smieszne pieniadze. ten klasyczny fluid ktory wczesniej uzywalam ma jeden silikon pod koniec skladu, a druga wersja to wersja med bez emulgatorow i zapachu, bez silikonu w skladzie. Oba nie maja parabenow itp swinst jedynie nieprzenikajace filtry chemiczne i nie pobielaja.
Od jutra zaczynam filtrowanie ale tylko geby( narazie). Jak beda sie sprawdzac jak kiedys to chyba przy nich pozostane.

Jak widac, mam kryzys naturalny w niektorych dziedzinach, wiec jak sie inaczej nie da to na zawsze wroce do nie naturalnych filtrow i/lub maskary( 2000 Calorii robi mi najpiekniejsze oko pogrubia jak i moje naturalki, ale duzo wiecej wydluza i mam firanki jak za mojej mlodosci )

No to sie wygadalam.
Macie tez czasami zwatpienia? Jesli tak to czego dotycza? i jak sie to konczy?

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2016-04-11 o 21:11
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.