Pierścionek dla alergiczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-11, 22:54   #1
Sunyata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4

Pierścionek dla alergiczki


Mam problem. Powiem wprost:
Bardzo nie podoba mi się żółte złoto, a białe ma najczęściej domieszkę niklu, na który mam alergię:/
Któraś ma podobny problem? Są może jakieś specjalne kolekcje w sieciach jubilerskich dla alergików? Czy trzeba szukać jubilera - rzemieślnika?
Ech.
Sunyata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 06:40   #2
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Pierścionek dla alergiczki

Sama bardzo się bałam tego. Jestem alergiczką na nikiel w dużym stopniu. Uczula mnie wszystko - wsuwki do włosów, klamry od paska, kolczyki, haftki od stanika, nity metalowe w jeansach itp. Bałam się co będzie z pierścionkiem zaręczynowym. Słyszałam, że tytan nie uczula, ale nie podoba mi się. Mnie jednak po metodzie prób i błędów najmniej uczula żółte złoto, więc TŻ o tym wie, choć białe złoto też całkiem fajnie wygląda.

Dostałam pierścionek z żółtego złota, z koroną z białego złota wokół diamentu (korona nie dotyka palca, bo jest na górze). Noszę prawie pół roku, nic się nie dzieje.

Może przejrzyj te tytanowe, skoro żółte złoto Ci się nie podoba.
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014




Edytowane przez magdalenka_w_86
Czas edycji: 2013-04-12 o 06:43
magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 10:39   #3
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Pierścionek dla alergiczki

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
Może przejrzyj te tytanowe, skoro żółte złoto Ci się nie podoba.
Zgadzam się- tytanowe są wytrzymałe, nie uczulają i potrafią być naprawdę śliczne
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 11:11   #4
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Pierścionek dla alergiczki

Słyszałam jeszcze o wyrobach z platyny ale nie wiem jak ze stopem i czy zawiera nikiel. Ale możesz spróbować się zorientować

tutaj pisze: "Jeżeli chodzi o stopy platyny – w jubilerstwie używa się stopów wysokiej próby. W wielu krajach ustanowiono najniższą urzędową próbę platyny na 950/1000. Jako dodatki do niej stosuje się: pallad, złoto, srebro, miedź i iryd."
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 11:16   #5
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Pierścionek dla alergiczki

mam koleżankę uczuloną na nikiel i ma pierścionek z białego złota ale od wewnętrznej strony pokryty - tylko właśnie nie pamiętam - albo platyną albo tytanem. Szczegółów technicznych nie znam, wiem, że nosić się to da trzeba by podpytać jubilera
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 18:54   #6
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Pierścionek dla alergiczki

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
mam koleżankę uczuloną na nikiel i ma pierścionek z białego złota ale od wewnętrznej strony pokryty - tylko właśnie nie pamiętam - albo platyną albo tytanem. Szczegółów technicznych nie znam, wiem, że nosić się to da trzeba by podpytać jubilera
Najprawdopodobniej rodem jest pokryty, na pewno nie platyną ani tytanem.
Wyroby z białego złota, które mają w sobie nikiel, pokrywa się rodem, który oprócz antyalergicznego działania, daje wrażenie estetyki, bo niklowe białe złoto jest lekko żółtawe, a rod jest srebrzystoszary
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 19:16   #7
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Pierścionek dla alergiczki

Możliwe. Nie znam się (na szczęście mnie nic prawie nie uczula). Koleżanka mówiła tylko, że jej facet jakoś tak to załatwił u złotnika, że pokryli czymś ten pierścionek od środka, że jej nie uczula Ona mówiła o tytanie albo platynie, ale też nie była pewna co tam ma
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 08:29   #8
Sunyata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Pierścionek dla alergiczki

Dziękuję za wszystkie wpisy
O tym, że tytan jest ładny wiem - mam zegarek z "białego tytanu" i rzeczywiście prezentuje się super. W zasadzie wygląda jak białe złoto.

Z pierścionkiem niestety będzie problem... Pani w Aparcie doradziła, żeby użyć stali szlachetnej. Tak czy siak, trzeba będzie go robić za zamówienie u jubilera rzemieślnika. No nic będę miała niespodziankę

Swoją drogą, alergia na nikiel jest dość powszechna, więc trochę mnie dziwi, że znane sieciówki jubilerskie nie mają specjalnej oferty.

A co do żółtego złota... Proszę się nie obrażać, ale ja w ogóle się w nim nie widzę; nie lubię, nie noszę, nie chcę :/

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

@Ainhoa... tak z ciekawości. Czyli można wybrać pierścionek ,,z katalogu" i tylko go tym rodem pokryć u osiedlowego złotnika?
Ktoś widział? Ktoś wie?
Sunyata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 09:17   #9
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Pierścionek dla alergiczki

Cytat:
Napisane przez Sunyata Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie wpisy
O tym, że tytan jest ładny wiem - mam zegarek z "białego tytanu" i rzeczywiście prezentuje się super. W zasadzie wygląda jak białe złoto.

Z pierścionkiem niestety będzie problem... Pani w Aparcie doradziła, żeby użyć stali szlachetnej. Tak czy siak, trzeba będzie go robić za zamówienie u jubilera rzemieślnika. No nic będę miała niespodziankę

Swoją drogą, alergia na nikiel jest dość powszechna, więc trochę mnie dziwi, że znane sieciówki jubilerskie nie mają specjalnej oferty.

A co do żółtego złota... Proszę się nie obrażać, ale ja w ogóle się w nim nie widzę; nie lubię, nie noszę, nie chcę :/

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

@Ainhoa... tak z ciekawości. Czyli można wybrać pierścionek ,,z katalogu" i tylko go tym rodem pokryć u osiedlowego złotnika?
Ktoś widział? Ktoś wie?
Stal szlachetna...hmmm...nie jestem przekonana...
Z tego co czytałam to w sieciówkach są właśnie niklowane wyroby i pokrywane są rodem, aby widoczniejsza była różnica między miałym, a żółtym złotem.
Bo jest białe złoto z niklem ( lekko żółtawe)- tańsze;
Jest białe złoto palladowe ( bardziej srebrzyste niż niklowane i jest z palladem)- nieco droższe;
A wyroby rodowane wyglądają na pierwszy rzut oka jak srebro. Rod jest materiałem antyalergicznym, dlatego często pokrywa się nim wyroby z białego niklowanego złota, nadaje wyrobom srebrzystą barwę, ale ma wadę, ma tendencję do wycierania się z czasem i powoduje, że spodnia warstwa się przebija i wychodzą plamy...
No i podobno jego nakładanie jesr nieopłacalne, bo co jakiś czas ( w zależności od użytkowania), trzeba znowu go nakładać, chyba, że nam ten lekko żółtawy odcień odpowiada.
To może pierścionek z samego palladu, jako alternatywa?
Znalazłam link: http://bialezloto.info/rodzajezlota.html
I ze strony Apartu z zakładki pt: "Ekspert w obrączkach"-
Jak dbać o obrączki?
Obrączka jest wyrobem z metalu szlachetnego, który, pomimo utwardzenia, jest stosunkowo miękki i podlega naturalnemu procesowi ścierania się. Prosimy unikać użytkowania narażającego obrączkę na uszkodzenie fizyczne, a zwłaszcza: kontaktu z twardymi powierzchniami (praca, ćwiczenia fizyczne), kontaktu z inną biżuterią, używania środków chemicznych (detergentów), proszków, rtęci, niektórych kosmetyków, noszenia podczas zabiegów medycznych, pielęgnacyjnych czy kosmetycznych. Takie same zasady obowiązują przy przechowywaniu obrączki w czasie gdy nie jest noszona, np. nie zaleca się noszenia jej w portfelu razem z monetami.

W ofercie Apart znajdują się szczególne modele – obrączki satynowane, rodowane i z brylantami. Ze względu na sposób wykonania, wymagają one wyjątkowo uważnego przestrzegania opisanych powyżej zasad użytkowania. Noszenie takich obrączek z naruszeniem w/w zasad może spowodować szybkie wygładzenie powierzchni, utratę intensywności bieli lub zmatowienie czy uszkodzenie kamienia.

Edytowane przez 201610281624
Czas edycji: 2013-04-13 o 09:32
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 11:29   #10
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Pierścionek dla alergiczki

Cytat:
Napisane przez Sunyata Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie wpisy
O tym, że tytan jest ładny wiem - mam zegarek z "białego tytanu" i rzeczywiście prezentuje się super. W zasadzie wygląda jak białe złoto.

Z pierścionkiem niestety będzie problem... Pani w Aparcie doradziła, żeby użyć stali szlachetnej. Tak czy siak, trzeba będzie go robić za zamówienie u jubilera rzemieślnika. No nic będę miała niespodziankę

Swoją drogą, alergia na nikiel jest dość powszechna, więc trochę mnie dziwi, że znane sieciówki jubilerskie nie mają specjalnej oferty.

A co do żółtego złota... Proszę się nie obrażać, ale ja w ogóle się w nim nie widzę; nie lubię, nie noszę, nie chcę :/

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

@Ainhoa... tak z ciekawości. Czyli można wybrać pierścionek ,,z katalogu" i tylko go tym rodem pokryć u osiedlowego złotnika?
Ktoś widział? Ktoś wie?
Nie wiem ale wydaje mi się że pani nie do końca kompetentna jest poza tym chyba nie ma takiej wiedzy jak osoby zajmujące się wyrobem biżuterii osobiście. Po prostu jest zwykłą ekspedientką.
Skoro piszesz że masz zegarek z tytanu to co za problem zakupić z tego pierścionek? Na twoim/waszym miejscu przeszłabym się do złotnika który robi biżuterię aby się go wypytać jaki stop metali jest np w tym a w tamtym, co wybrać przy alergii na nikiel. Wiem że sieciówki oferują pierścionki z platyny takie same modele jak mają w złocie są robione z tego. Możesz wybrać pierścionek np z oferty i powinni ci go zrobić potem z innego materiału jeśli będzie taka możliwość. A ogólnie to wydaje mi się że jest duży wybór pierścionków i obrączek z białego złota rodowanego. Tak więc raczej nie musiałabyś specjalnie tego robić dodatkowo, a jak się zetrze ta warstwa to wtedy pewnie można u zwykłego jubilera oddać.
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 11:45   #11
Sunyata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Pierścionek dla alergiczki

Raz jeszcze dziękuję już wszystko wiem
Sunyata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-27, 13:32   #12
midorigami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Pierścionek dla alergiczki

A co za problem zamówić u jubilera ?
Przestańcie kupować w Aparcie bo płacicie za markę,
pierścionek o takich samych parametrach kupicie dużo taniej u rzemieślnika.
Chyba lepiej kupić pierścionek , który potem można sprzedać za tyle samo niż pierścionek z Apartu, który później możecie odsprzedać za pół ceny bo nikomu się tego nie będzie opłacać kupować. Złoto czy srebro to wartościowa rzecz w którą warto inwestować tylko z głową, nawet w postaci biżuterii .
Nie wiem czemu się tak boicie jubilerów, u nich tak na prawdę macie dużo taniej.
midorigami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-27 13:32:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.