Jak wyciągnąć kleszcza, kleszcze, preparaty, babeszioza - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-24, 14:39   #1
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Arrow

Jak wyciągnąć kleszcza, kleszcze, preparaty, babeszioza - WĄTEK ZBIORCZY


Moja suka w zeszlym roku stosowala strongholda ( miala problemy z nuzyca) i obylo sie bez kleszczy.
W tym roku, w marcu zakropilam ja frontline, niestety przyniosla ze spacerow pare kleszczy. Wiec drugi raz, nie bede tym samym ryzykowac.
Czym ja potraktowac ?

Jakie preparaty stosujecie u swoich psiakow?
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 16:15   #2
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Najlepsze preparaty p/kleszczowe.

A ja wlasnie chcialam Ci polecic Frontline
Stosowalam to u moich psow i bylo super.
TYm bardziej ze mieszkam przy lesie wiec sa narazone bardziej na kleszcze.
Myslalam ze to taki niezawodny preparat...
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 17:56   #3
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Najlepsze preparaty p/kleszczowe.

ja dla kota kupuje zawsze taka http://www.zwierzaczek.pl/shop/?p=2&id_product=637
jest bardzo dobra, wiec moze i dla psow ta firma tez produkuje rownie dobre.
jak wczesniej kot regularnie mial wyciagane kleszcze to po zalozeniu tej obrozy problem zniknal. jest biala, wiec mozna napisac adres na wypadek zabladzenia zwierzaka i ma odpinajace sie zapiecie gdyby sie zwierzatko gdzies zaczepilo. nio i dziala przez 8 miesiecy
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 07:42   #4
carrot
Zadomowienie
 
Avatar carrot
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 110
GG do carrot
Dot.: Najlepsze preparaty p/kleszczowe.

Cytat:
Napisane przez warszawianka
A ja wlasnie chcialam Ci polecic Frontline
Stosowalam to u moich psow i bylo super.
TYm bardziej ze mieszkam przy lesie wiec sa narazone bardziej na kleszcze.
Myslalam ze to taki niezawodny preparat...
Właśnie wczoraj odbyliśmy wizytę u pani weterynarz i padło pytanie w tym temacie - co wybrać. Mąż pytał o te mazidełka i psikacze frontline a ja z kolei o obroże i wet powiedziała, że skuteczniejsze są jednak obroże Preventic. Na temat tych mazideł powiedziała, że owszem skuteczne to jest, ale kleszcze się coraz mocniej uodparniają na składniki zawarte w tych preparatach.
carrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 08:54   #5
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Najlepsze preparaty p/kleszczowe.

Jeżeli chodzi o obroże mogę Ci polecić Kiltix (taka w jasnym pudełku)
z preparatów jednak frontline, dziwi mnie, że u Twojego psa nie zadziałął, jak należy, nigdy nie miałam z frontline problemów.
Tak naprawdę to jednak z kleszczami jest jak z antykoncepcją, nie ma skutecznej, 100 % metody
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 11:02   #6
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Obroża od kleszczy

Zmorą zwierzaków sa kleszcze. W tamtym roku kuiłam psu obroże przeciwkleszcową u weterynarz za ok 40 zł., w sklepie zoologicznym sa takie inne po ok 10 zł. Ta za 40 zdała egzamin i prawdopodobnie ja kupie znowu, ale zastanawiam sie czy za 10 też działa?
Wiem, że jezeli chodzo o naszego czworonożnego przyjaciela co koszty sie nie liczą, i lepiej zainwestować w obroże niż potem w leczenie i to niewiadomo z jakim skutkiem.
Mam iec od was pytanie czy wasze pieski miały takie tansze obroże??
Jeśli tak to czy one nie zawiodły?
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 11:11   #7
Aga21Aga
Raczkowanie
 
Avatar Aga21Aga
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 265
Dot.: Obroża od kleszczy

Ja kupiłam wczoraj mojemu piesiowi taką obrożę za dokładnie 5.60, i to nie dlatego, że na nim oszczędzam ( wręcz przeciwnie tylko dlatego, że jest to na prawdę super produkt! Mam już trzecią taką z kolei i jestem bardzo zadowolna i mój piesio też. Zero kleszczy! Jak wrócę do domu, to znajdą dokładną nazwę tej obroży i napewno tu podam Taka obroża wystarcza na okres 3 miesięcy, nawet jak jakiś kleszcz juz dopadł pieska, to dzięki tej obroży szybciutko odpadnie
Aga21Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-25, 11:20   #8
Babette
Raczkowanie
 
Avatar Babette
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 144
Dot.: Najlepsze preparaty p/kleszczowe.

W zeszłym roku używałam obrożę Kitlix i działała w 100% Przy niej nawet jak się kleszcz przyssie, to obumiera i sam odpada, i nie ma zagrożenia, że się psiuńcio zarazi jakimś choróbskiem. Polecam
__________________
Wierzę w diabły takie, jak ja wciąż nieskończenie.
Przed aniołkiem ty obroń mnie swym ramieniem.
Babette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 11:21   #9
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: Obroża od kleszczy

Bardzo Ci dziękie i już czekam na nazwę
Nie iwem czy kolor ma znaczenie ja mam na oku taką czarną, tamte drogie były takiego koloru cielistego.

Edytowane przez oaza
Czas edycji: 2006-04-26 o 19:42
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 13:30   #10
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Najlepsze preparaty p/kleszczowe.

Cytat:
Napisane przez Taverney
z preparatów jednak frontline, dziwi mnie, że u Twojego psa nie zadziałął, jak należy, nigdy nie miałam z frontline problemów.
Ja również stosuję Frontline i to zarówno ten w kroplach jak i w sprayu (oczywiście nie jednocześnie) i nie było problemów. Nawet jesli jakiś kleszcz się znalazł, to był zbyt słaby i podtruty, żeby sie wkłuć (po prostu łaził po psie taki bamątny).
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 13:39   #11
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Obroża od kleszczy

Mój też miał tanią i zdała egzamin
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-25, 14:06   #12
kafeina
Raczkowanie
 
Avatar kafeina
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 61
Dot.: Najlepsze preparaty p/kleszczowe.

U psiaka stosowałam Frontline (w płynie) i przyznam, że nie miałam problemów z kleszczami po użyciu właśnie tego środka; w przeciwieństwie do obroży - te były w przypadku mojego długowłosego psa mało skuteczne.
__________________
The less routine, the more life
kafeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 16:50   #13
Aga21Aga
Raczkowanie
 
Avatar Aga21Aga
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 265
Dot.: Obroża od kleszczy

Już podaję Wam nazwę:
tzn. napiszę to co widzę na opakowaniu, bo takiej konkretnej nazwy to nie ma.

Obroża owadobójcza.
PESS
zawiera PROPOXUR
przeciw pchłom i kleszczom
Wytwórnia Chemiczna PESS
Nieznanowice 158,32-420 Gdów
tel. Kraków (0-12) 266-90-98

Oboża ta ma kolor czarny i jest przeznaczona dla psów powyżej 3 m-ca życia. Ale jest też wersja dla młodszch piesków.
Aga21Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 17:16   #14
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Obroża od kleszczy

Moja suka też taka tania ma
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 18:50   #15
Calypso*
Raczkowanie
 
Avatar Calypso*
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
GG do Calypso*
Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Bardzo szybko zrobiło się ciepło a co za tym idzie doszło do wysypu kleszczy, uważajcie na zwierzaki!!
Dopiero od niedawna słoneczne dni a mój pies już złapał 3 kleszcze i dzisiaj zdiagnozowano u niego babesziozę, w zeszłym roku mój drugi pies przeszedł przez tą chorobę więc wiem, że lepiej zapobiegać niż leczyć.
Choroba polega na tym, że do krwioobiegu dostają się pasożyty, które niszczą krwinki czerwone, dochodzi do fatalnej i postępującej w szalonym tempie anemii - zwierzak robi się osowiały, nie chce jeść, pić, ma wysoką gorączkę.
Działać trzeba natychmiast bo choroba szybko postępuje i nieleczona nieuchronnie prowadzi do śmierci

Zabezpieczcie psy przed kleszczami - są różne specyfiki do wyciskania na kark, obroże itp. Babeszioza zbiera już ostre żniwo, moja pani weterynarz powiedziała, że od początku tygodnia pojawia się u niej conajmniej jeden pacjent dziennie!
Calypso* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 19:41   #16
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Trzymam kciuki za zdrowie Twojej psiny i przylaczam sie do Twojego apelu
Tez slyszalam, ze w tym roku, wyjatkowo duzo kleszczy jest nosicielami tego pasozyta
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 20:02   #17
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

OOOOO
nie słyszałam jeszcze o takiej chorobie u czworonogów, ale jest s czm obawiać!
SŁuSZny ApEl
niedługo mamnas odwiedzic weterynaz, popytam go o tą sprawe!
__________________
Żonka
niespokojny duch... nielubiący nudy... teraz poświęcony rodzinie
BTW mów mi Agnieszka
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 20:32   #18
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

moj piesio tez niestety mial kilka kleszczy ale ja zawsze mu kupuje własnie cos takiego co wkrapia sie gdzies miedzy łopatki i powiem ze to działa moim zdaniem lepsze niz obroże


sa tez krople nie tylko na kleszcze ale takze na pchły
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 20:38   #19
aga717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 56
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

moze borelioza
aga717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-25, 20:39   #20
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

nei slyszlam o takiej chorobie u psow ale za to wiem ze kleszcze przenosza tez borelioze, i mam pytanie czy ta choroba wychodzi przy standartowym badaniu krwi ? ja bylam na dzialce letniskowej zobaczy co slychac i po powrocie moj jamnior mial 7 kleszczy ...
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 20:43   #21
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: Obroża od kleszczy

ja osobiscie preferuje krople którwe sie wkrapla miedzy łopatki starczaja na dlugo i naprawde dzialaja .sprawdzone na moim piesku
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 20:46   #22
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Borelioza - Lyme Disease jest choroba bakteryjna wywouywana przez spirochety Borrelia spp. Przenoszona przez kleszcze wywoluje u psow, kotow, koni, a takze ludzi zmiany zapalne stawow, opuchlizne, bolesnoúc i kulawizny oraz powiększenie węzuow chłonnych, czasami znaczną goraczkę i objawy neurologiczne. Choroby tej w zaden skuteczny sposob nie daje sie calkowicie wyeliminowac, stad walka z nia w przypadku naszej domowej psiej populacji wymaga zasosowania programow kontrolnych opierajacych sie na:

* leczeniu specyficznymi antybiotykami (szybka i pozytywna odpowiedz na leczenie np. doxycycline moze potwierdzac rozpoznanie)
* stosowaniu u zagrozonych inwazja kleszczowa zwierzat nowoczesnej efektywnej i bezpiecznej szczepionki rekombinowanej
* ochronie zwierzat przed ekspozycja na te pasozyty poprzez stosowanie srodkow przeciwkleszczowych dzialajacych miejscowo
* informowaniu wlascicieli zwierzat o wszystkich aspektach ewentualnych problemow zwiazanych z wystepowaniem tick borne disease.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 20:48   #23
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Ale Calypso* ma rację, chociaż nazwa jest idiotyczna i wydaje się przekręcona, to istnieje "babeszioza" i też jest przenoszona przez kleszcze.

Polecam:
http://www.molosy.pl/strona_glowna/w...oza_azorek.htm


Fragment:
W omawianiu choroby określanej jako babeszjoza psów (piroplazmoza psów), najważniejsze jest zaznaczenie faktu, że jedynym wektorem przenoszącym tą chorobę jest kleszcz. Dla wielu właścicieli, a nawet lekarzy ta jednostka chorobowa pozostanie nieznana i rozpatrywana w kategorii ,,egzotycznej”, ze względu na jej lokalne występowanie związane z aktywnością jednego ( w Polsce) gatunku kleszcza przenoszącego chorobę.
W oparciu o badania własne oraz dostępną literaturę musimy zgodzić się z faktem, że jeden gatunek kleszcza o dźwięcznej nazwie Dermacentor reticulatus jest w stanie przenieść pierwotniaka (bo on jest odpowiedzialny za chorobę), do organizmu zwierzęcia. Czynnikiem wywołującym jest pierwotniak Babesia canis, który namnaża się w gruczołach ślinowych kleszcza i w trakcie pobierania krwi zostaje wprowadzony do organizmu psa.
W organizmie atakuje czerwone krwinki, w których się namnaża i opuszczając krwinkę pasożyty potomne prowadzą do jej zniszczenia. Następnie pasożyt atakuje kolejne krwinki, prowadząc do spadku ilości erytrocytów w organizmie chorego.

Objawy związane z zakażeniem obejmują: gorączkę (związaną z rozpadem krwinek) wywołaną przez uwalnianie czynników gorączkowych (pirogenów), oraz szeroką gamą objawów takich jak wymioty, osłabienie, czasami rozwolnienie, zażółcenie błon śluzowych worka spojówkowego, przedsionka jamy ustnej i innych, ciemniejsza barwa moczu (wywołana przechodzeniem barwników z rozpadających się krwinek do moczu. Objawy te niekoniecznie muszą świadczyć o zakażeniu pierwotniakiem ! Jedyną metodą jaka jest rutynowo stosowana w większości laboratoriów (zwłaszcza w lecznicach), jest metoda polegająca na badaniu zabarwionego rozmazu krwi i poszukiwaniu pasożyta w erytrocytach. Badania immunologiczne wykonywane są w laboratoriach uniwersyteckich i raczej w zachodniej Europie.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 21:24   #24
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

czyli jezeli bedzie sie chcialo badanie krwi to wyjdzie czy pies jest chory czynie ? bo chcialabym zrobic mojemu badanie i czy takie badanie wykryje jakss ewentualni chorobe czy juz trzeba jakies bardziej specjalistyczne badania ?
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 21:26   #25
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

margaritta jestes wetem ?
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 21:28   #26
Perceive girl
Raczkowanie
 
Avatar Perceive girl
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 51
Dot.: Najlepsze preparaty p/kleszczowe.

a ja zamiast swietnego Frontlinu polecam Fiprex - sklad ten sam co Frontline a cena duzo duzo nizsza nawet mieli sie chyba sadzic o te sklady
Perceive girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 21:37   #27
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Cytat:
Napisane przez Sonata_ona
margaritta jestes wetem ?

Nie jestem Ale bardzo interesuje się psami


Tak, z tego co wiem, borelioza wychodzi od razu przy badaniu krwii. O resztę musisz spytać weterynarza, do którego pójdziesz. Pies zwykle wykazuje zaraz objawy - np. kuleje. Jeżeli nie ma żadnych, to raczej można na wszelki wypadek zrobić badanie tylko.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 22:02   #28
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Obroża od kleszczy

Cytat:
Napisane przez Izus86
ja osobiscie preferuje krople którwe sie wkrapla miedzy łopatki starczaja na dlugo i naprawde dzialaja .sprawdzone na moim piesku
A to na kleszcze? Bo mojemu psiakowi takie dawali na pchly.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 07:05   #29
Calypso*
Raczkowanie
 
Avatar Calypso*
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
GG do Calypso*
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Borelioza i Babeszioza to 2 różne choroby, o ile ta pierwsza wystepuje również u ludzi, na babesziozę na szczęście chorują tylko zwierzęta.
Borelioza z tego co mówił mi weterynarz u zwierząt jest rzadko rozpoznawana - generalnie często jest mylona z zapaleniem mięśni, reumatyzmem i tym podobnymi.

Z babesziozą nie ma żadnego problemu - wynik wychodzi w standardowym badaniu krwi. Podobno robale w krwi widać pod mikroskopem!
Okres inkubacji trwa 3-4 dni, od momentu złapania kleszcza. Głównym objawem jest apatia, brak apetytu, wysoka gorączka - tu uwaga, nie zawsze zimny nos oznacza prawidłową temperaturę!
Mój pies w zeszłym roku z wilogotnych i chłodnym nosem miał 40stopni gorączki :/

No i choroba rozwija się w szalonym tempie, nie da się teog nie zauważyć bo zwierzę po prostu gaśnie
Calypso* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 07:07   #30
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Najlepsze preparaty p/kleszczowe.

Cytat:
Napisane przez Perceive girl
a ja zamiast swietnego Frontlinu polecam Fiprex - sklad ten sam co Frontline a cena duzo duzo nizsza nawet mieli sie chyba sadzic o te sklady
No właśnie - słyszałam kiedyś o duzo tańszym zamienniku tylko nie znałam nazwy - teraz już wiem o co pytać. Dzięki
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-23 20:49:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.