Ciąża i? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-11, 17:06   #31
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Ciąża i?

Tak jak dziewczyny pisaly,daj sobie czas a milosc do dziecka na pewno sie pojawi.I pamietaj,ze masz do tego prawo,by czuc sie niepewnie i by nie szalec z entuzjazmu od poczatku.Nie wiem dlaczego ktoras z dziewczyn pisze ze masz malo lat,ja uwazam ze wiek nie ma nic do rzeczy,mozna byc bardziej odpowiedzialnym w wieku 20 jak 35 np.Sama mialam 20 lat bedac w pierwszej ciazy,takze nieplanowanej.I mimo wielu rozsterek zwiazanych z moim stanem oraz bardzo malej wiedzy i jeszcze mniejszej zasobnosci portfela mysle,ze zdalam egzamin z macierzynstwa.Bo mam szczesliwe dziecko.I tobie tez tego zycze,ba jestem pewna,ze tak bedzie.
Teraz jestem w drugiej ciazy,a wizyte u poloznej mialam w 10 tyg,w 13 usg dopiero.Tak jest w UK.Nie wiem czemu dziewczyny na forum tak cie osadzaja,przeciez faktycznie skoro nic zlego sie nie dzieje nie trzeba chyba leciec do lekarza kiedy tylko pojawia sie na tescie 2 kreski.Ciaza to normalny stan,a nie choroba,ktora trzeba zaraz zaczac leczyc.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 09:56   #32
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346
Dot.: Ciąża i?

Ja również byłam młoda jak zaszłam w ciąże, gdy sie dowiedzialam byłam w szoku...! Mój partner też. Gdy poszlismy na pierwsze usg i widzielismy bijące serduszko to sie rozpłakalismy i odrazu pokochalismy tego szkraba z całego serca Zobaczysz że gdy zobaczysz fasolkę na ekranie to poczujesz coś pieknego Potem gdy bedzie rosło w tobie dziecko i poczujesz pierwsze ruchy bedziesz przeszczesliwa.....Daj sobie czas masz 9mieściecy na przygotowanie się
No i gratuluję dzidziusia
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 21:25   #33
miinii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 9
Dot.: Ciąża i?

Z dzieckiem wszystko ok. Ale ze mną fatalnie. Pojawiły się mdłości i ciągłe zawroty głowy. Co chwile boli mnie brzuch , co mam ciągłe uczucie że zaraz zwymiotuje. Praktycznie cały czas czuje się jakbym była kompletnie pijana.
miinii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 19:04   #34
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Ciąża i?

przejdzie jak reka odjal po 3 miesiacu
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 21:46   #35
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Ciąża i?

Cytat:
Napisane przez miinii Pokaż wiadomość
Z dzieckiem wszystko ok. Ale ze mną fatalnie. Pojawiły się mdłości i ciągłe zawroty głowy. Co chwile boli mnie brzuch , co mam ciągłe uczucie że zaraz zwymiotuje. Praktycznie cały czas czuje się jakbym była kompletnie pijana.
Znam to i przedmówczyni ma rację, przejdzie po 3 m-cu, będzie chwila wytchnienia (2 trymestr) i nadejdzie upierdliwy trzeci
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 08:28   #36
gwiazdeczka89
Rozeznanie
 
Avatar gwiazdeczka89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 544
Dot.: Ciąża i?

Ja zaszłam w ciąże w wieku 21 lat. Ciąża nie planowana ale kalkulowana

Jak się dowiedziałam o ciąży, z testu, to się rozpłakałam że "zapalić nie mogę". Śmieszne to było, bo najwyraźniej byłam w lekkiem szoku. A mąż zadzwonił do kolegi i się pochwałił że będzie tatą. I wspierał mnie całą ciąże, dbał o mnie i mówił do dzidziusia.

Mimo że ja nie czułam że kocham to dziecko, nie rozmawiałam z brzuchem i nie głaskałam go z czułością to chciałam urodzić.
Wiedziałam że zostanę matką i że będe musiała zająć się tym dzieckiem bo tak zostałam wychowana.
Jednak ciągle byłam wkurzona i sfrustrowana swoim stanem.

A jak urodziłam to się w moim dziecku zakochałam. Nie wiedziałam że można czuć coś tak wyjątkowego, że można tak kogoś pokochać I wszystkie moje "musy" i wszystkie wątpliwości zostały rozwiane i nie mogę wyobrazić sobie życia bez córki. To moje serce i gdyby coś jej się stało to bym umarła.

Dziwi mnie, że w ciązy nic nie czułam, a teraz Zuza to mój Skarb i najważniejsza osoba na świecie.

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez miinii Pokaż wiadomość
Nie potrafię zrozumieć tych wszystkich szczęśliwych kobiet w ciąży. Wiem że ono jest we mnie ale nic do niego nie czuje nie potrafię go pokochać. Jest coraz gorzej nie wiem co ze sobą zrobić, chwilami pojawiają się myśli samobójcze i gdyby nie mu partner to kto wie.Jest przy mnie i mnie wspiera, ale przecież nie sprawi, że pokocham to dziecko. Boję się, że po porodzie całkowicie padnę psychicznie...
Mimi, rozumiem Cię. Dobrze, że masz oparcie w ojcu dziecka. To naprawde budujące, tyle jest samotnych mam, porzuconych i dają radę. Ty też dasz. I napewno dziecko pokochasz

A po porodzie radzę wyrzucić teściową moja przyjechała na dwie godziny i dobrze że tylko na tyle. Jak by przebywała ze mną to bym padła psychicznie Ciągle mi dowalała.
__________________
"Zawsze, dla Was zawsze będe śpiewał, do końca..."
R.R.

gwiazdeczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 15:35   #37
miinii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 9
Dot.: Ciąża i?

chyba powinnam usunąc wątek.
moje dziecko umarło
miinii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 19:07   #38
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ciąża i?

Cytat:
Napisane przez miinii Pokaż wiadomość
chyba powinnam usunąc wątek.
moje dziecko umarło
Bardzo mi przykro... Polecam Ci ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=584429, dziewczyny na pewno przyjmą Cię do siebie i będziesz mogła im się zwierzyć, bo przeżyły to samo co Ty.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 19:10   #39
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Ciąża i?

Cytat:
Napisane przez miinii Pokaż wiadomość
chyba powinnam usunąc wątek.
moje dziecko umarło
Mnie też bardzo przykro.
Wątku nie usuniesz, ale możesz dołączyć tam gdzie pisze Invisible_01.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.