Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-28, 09:26   #3931
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Moim zdaniem możesz rozważyć Czystą Wiosnę, choć zgadzam się z lwią paszczą, że możesz być albo Czystą, która skłania się ku Ciepłej (zalezy, jakie to srebro, i czy kolory NA PEWNO są chłodne, żadna Wiosna nie nosi chłodnych (ale nosi neutralne), albo Ciepłą, przechodzącą w Czystą.
Ja czuję się jak cieplejsza wersja BS, ale na pewno nie WS
Też mi się wydaje, że najwięcej przemawia za czystą wiosną (czyli intensywną wiosną).

Najlepiej robić więcej przymiarek
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 12:33   #3932
eudoxia
Raczkowanie
 
Avatar eudoxia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 273
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi!

Przepraszam, ale wolałabym nie wrzucać fotek do sieci, wiem, że trudniej w ten sposób coś stwierdzić, ale przecież właściwie to i tak tak naprawdę sama muszę robić przymiarki, żeby stwierdzić jakie kolory mi odpowiadają.

A zatem - na pewno noszę srebro i białe złoto, żółtego kiedyś w ogóle nie nosiłam, dopiero od ślubu i obrączki przekonałam się, że ten kolor nie jest kiczowaty, jak mi się zdawało

Dobrze wyglądam na przykład w takim kolorze:


albo w takim:


ale też w takim:


a gorzej w takim:



czy takim



Może tu w ogóle o co innego chodzi, że mam tak delikatną urodę, że w mdłych kolorach się rozpływam, a zdecydowane nadają mi charakteru? Ale co z tym chłodem lub ciepłem koloru ? tego nie potrafię ustalić.
eudoxia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 12:45   #3933
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Te dwa pierwsze to na pewno NIE SĄ kolory BS, ale jako BS powiem, że w tym niebieskim też dobrze wyglądam, podobno typy czyste mogą sobie pozwolić na więcej
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 15:34   #3934
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez eudoxia Pokaż wiadomość
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi!

Przepraszam, ale wolałabym nie wrzucać fotek do sieci, wiem, że trudniej w ten sposób coś stwierdzić, ale przecież właściwie to i tak tak naprawdę sama muszę robić przymiarki, żeby stwierdzić jakie kolory mi odpowiadają.

A zatem - na pewno noszę srebro i białe złoto, żółtego kiedyś w ogóle nie nosiłam, dopiero od ślubu i obrączki przekonałam się, że ten kolor nie jest kiczowaty, jak mi się zdawało

Dobrze wyglądam na przykład w takim kolorze:
(...)

Może tu w ogóle o co innego chodzi, że mam tak delikatną urodę, że w mdłych kolorach się rozpływam, a zdecydowane nadają mi charakteru? Ale co z tym chłodem lub ciepłem koloru ? tego nie potrafię ustalić.
U mnie na monitorze wyglądają tak:
1, 2, 3 - kolory cieplejsze, nasycone, raczej czyste.
W przypadku czerwieni powiedziałabym, że to wygląda na kolor intensywnej wiosny. W przypadku swetrów 1 i 2 nie jestem taka pewna czy jakieś wiosny, czy np. jesień.
5 - chłodniejszy, chyba nie aż tak czysty jak poprzedni. Ogólnie takie odcienie beżu raczej się zlewają z karnacją osób jasnoskórych, więc Polki zimy raczej wyglądają w czymś takim słabo, nawet jeśli beż jest z palety typu. Trzeba zadziałać jakimiś kontrastowymi dodatkami. Myślę, że u innych typów wymagających chociaż średniego kontrastu jest podobnie. Cieliste ubranie = wyglądasz jak parówka we flaczku. Na niskokontrastowym typie cieliste ubranie = wyglądasz eterycznie.

Weź pod uwagę, że ty pokazujesz te konkretne zdjęcia, ale to niekoniecznie jest dokładnie ten kolor, który przymierzałaś.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 08:08   #3935
Asia112233
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 45
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

ja bym chciala żeby jakaś konkretna kosmetyczka określiła mój typ urody...
Asia112233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 14:33   #3936
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez eudoxia Pokaż wiadomość
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi!

Przepraszam, ale wolałabym nie wrzucać fotek do sieci, wiem, że trudniej w ten sposób coś stwierdzić, ale przecież właściwie to i tak tak naprawdę sama muszę robić przymiarki, żeby stwierdzić jakie kolory mi odpowiadają.

A zatem - na pewno noszę srebro i białe złoto, żółtego kiedyś w ogóle nie nosiłam, dopiero od ślubu i obrączki przekonałam się, że ten kolor nie jest kiczowaty, jak mi się zdawało

Dobrze wyglądam na przykład w takim kolorze:


albo w takim:


ale też w takim:


a gorzej w takim:



czy takim



Może tu w ogóle o co innego chodzi, że mam tak delikatną urodę, że w mdłych kolorach się rozpływam, a zdecydowane nadają mi charakteru? Ale co z tym chłodem lub ciepłem koloru ? tego nie potrafię ustalić.
Z tego co piszesz wynika, może pasować Ci paleta BW . Kolory są dość ciemne, nasycone, czerwony jest neutralny, bez domieszek pomarańczowych tonów. Nie wpada również w bordo. Zieleń jest szmaragdowa, o zimnym odcieniu.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2016-02-03 o 14:34
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 15:22   #3937
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wg mnie czerwień jest raczej wiosenna niż BW. U mnie wpada w pomarańcz. Może kwestia ustawień monitora. Niebieski to też nie jest odcień najlepszy dla BW, dużo lepsze są ciemniejsze, bardziej elektryczne. Indygo jest częściej wskazywane wiosnom.
Z tą zielenią to ciężko mi powiedzieć. Trawiasta to BW, ale zieleń na żywo płata figle i jest gdzieś granica kiedy robi się bardziej dla wiosny niż dla zimy.

Natomiast ten róż - chociaż nie jest specjalnie nasycony - jest dobry dla mnie, to harmonijny kolor.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-03, 16:18   #3938
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Na moje oko, oranżowa czerwień to raczej coś takiego:
http://www.pakamera.pl/uplimg_add/i1...7238899968.jpg
Różnica między kolorem tego płaszczyka rzeczywiście jest subtelna, jednak w tamtej bransolecie przebijają jednoznaczne pomarańczowe tony, podczas gdy jasna czerwień tego płaszcza - na moje oko przynajmniej - nie jest ani jednoznacznie ciepła, ani zimna.
Niebieski, z samego faktu bycia kolorem zimnym, zdecydowanie odpowiada kolorystyce zimowej. Warunkiem jest to, aby nie był odcieniem zgaszonym.
Czysta Zima może nosić różne odcienie niebieskiego, od jasnych błękitów przez ciemne głębokie granaty.
Czysta Zima ma lekkie wpływy wiosny, zatem trawiasta zieleń jest dozwolona. Powinna jednak być zestawiona z chłodnym kolorem na zasadzie kontrastu.
Beże nie są przypisane Zimom, natomiast jasny pudrowy róż - taki jak na zdjęciu - jest uwzględniony w palecie BW.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2016-02-03 o 16:20
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 16:19   #3939
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pisała o ciepławych odcieniach
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 16:22   #3940
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wg mnie czerwień jest raczej wiosenna niż BW. U mnie wpada w pomarańcz. Może kwestia ustawień monitora. Niebieski to też nie jest odcień najlepszy dla BW, dużo lepsze są ciemniejsze, bardziej elektryczne. Indygo jest częściej wskazywane wiosnom.
Z tą zielenią to ciężko mi powiedzieć. Trawiasta to BW, ale zieleń na żywo płata figle i jest gdzieś granica kiedy robi się bardziej dla wiosny niż dla zimy.

Natomiast ten róż - chociaż nie jest specjalnie nasycony - jest dobry dla mnie, to harmonijny kolor.
Na moim monitorze to wygląda jak czerwień BS - intensywnej wiosny. Czerwień BW jest chłodniejsza.
Indygo, błękit pruski itp. to ciepłe błękity. Dla BW są zbyt ciepłe.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 16:27   #3941
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Na moim monitorze to wygląda jak czerwień BS - intensywnej wiosny. Czerwień BW jest chłodniejsza.
Indygo, błękit pruski itp. to ciepłe błękity. Dla BW są zbyt ciepłe.
Chyba tylko przez światło padające na na materiał na biuście.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-03, 16:32   #3942
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;55061316]Na moje oko, oranżowa czerwień to raczej coś takiego:
http://www.pakamera.pl/uplimg_add/i1...7238899968.jpg
Różnica między kolorem tego płaszczyka rzeczywiście jest subtelna, jednak w tamtej bransolecie przebijają jednoznaczne pomarańczowe tony, podczas gdy jasna czerwień tego płaszcza - na moje oko przynajmniej - nie jest ani jednoznacznie ciepła, ani zimna.
[/QUOTE]
Już pisałyśmy, że to zależy od monitora. Dla mnie na obu zdjęciach jest ciepła, czysta czerwień, tylko pałszczyk jest bardziej intensywny.
[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;55061316]
Niebieski, z samego faktu bycia kolorem zimnym, zdecydowanie odpowiada kolorystyce zimowej. Warunkiem jest to, aby nie był odcieniem zgaszonym.
Czysta Zima może nosić różne odcienie niebieskiego, od jasnych błękitów przez ciemne głębokie granaty.
Czysta Zima ma lekkie wpływy wiosny, zatem trawiasta zieleń jest dozwolona. Powinna jednak być zestawiona z chłodnym kolorem na zasadzie kontrastu.
Beże nie są przypisane Zimom, natomiast jasny pudrowy róż - taki jak na zdjęciu - jest uwzględniony w palecie BW.[/QUOTE]
Ummm. Nie. To, czy odcień znajduje się po "ciepłej" czy "chłodnej" stronie koła kolorów to jedno, ale faktem jest, że dla każdego typu jest jakiś błękit i jakaś czerwień, chcoiaż może to nie być najbardziej twarzowy i efektowny kolor.

"Czysta Zima ma lekkie wpływy wiosny, zatem trawiasta zieleń jest dozwolona. Powinna jednak być zestawiona z chłodnym kolorem na zasadzie kontrastu."


Nie wiem co rozumiesz przez trawiastą zieleń, trawa ma różne kolory. Zieleń chłodnawa, czysta i nasycona to szmaragdowa zieleń, najczystsze odcienie są dla intensywnej zimy, najchłodniejsze, nieco bardziej srebrzyste dla chłodnej zimy, a bardziej nasycone, głębsze i może odrobineczkę przytłumione, "aksamitne" odcienie będą najlepsze dla ciemnej zimy. Mimo wszystko, wszystkie te kolory są do siebie dość podobne. Dlatego takie pokazywanie jednego zdjęcia danego koloru ma mało sensu, bo mozna się godzinami wykłocać co to za kolor. Jak już, mozna pokazac zestaw wielu zdjęć różnych przedmiotów w danym kolorze, wtedy jest trochę lepszy ogląd, ale też sporo zależy od monitora.


Mamy tu dość dobre doświadczenie w wyłapywaniu wskazówek po tym, co ludzie mówią o pasujących i niepasujących kolorach. Nie ma się co trzymać pomysłu, że jak kiedys jakiś zielony sweterek robił na nas efekt wow i pamietamy go jako "trawiasty" a potem na jakimś blogu albo stronce pisza, że trawiasta zieleń jest dla wiosny, to możemy na tym oprzeć swoją ocenę typu. Zbieramy wszystkie informacje, przede wszystkim zalecamy przymiarki, i można określić jakiś kierunek.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 17:35   #3943
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;55061316]Na moje oko, oranżowa czerwień to raczej coś takiego:
http://www.pakamera.pl/uplimg_add/i1...7238899968.jpg
Różnica między kolorem tego płaszczyka rzeczywiście jest subtelna, jednak w tamtej bransolecie przebijają jednoznaczne pomarańczowe tony, podczas gdy jasna czerwień tego płaszcza - na moje oko przynajmniej - nie jest ani jednoznacznie ciepła, ani zimna.
Niebieski, z samego faktu bycia kolorem zimnym, zdecydowanie odpowiada kolorystyce zimowej. Warunkiem jest to, aby nie był odcieniem zgaszonym.
Czysta Zima może nosić różne odcienie niebieskiego, od jasnych błękitów przez ciemne głębokie granaty.
Czysta Zima ma lekkie wpływy wiosny, zatem trawiasta zieleń jest dozwolona. Powinna jednak być zestawiona z chłodnym kolorem na zasadzie kontrastu.
Beże nie są przypisane Zimom, natomiast jasny pudrowy róż - taki jak na zdjęciu - jest uwzględniony w palecie BW.[/QUOTE]

A ja się z tym nie zgodzę. Z pewnością są różne poziomy "jasności" niebieskiego, które BW może nosić (jak każdy typ), ale kluczowa jest temperatura i nasycenie. Błękitny jest niebieskim z dużą dozą zieleni, więc jest ciepły, z kolei aqua to odcień chłodny więc własciwy. Turkus jest mocniej nasycony, wiec jeszcze lepiej. Ale turkus z większą ilością żółci zrobi się wiosenny. Indygo jest ciepłe, elektryczny niebieski jest chłodny a szmaragdowy jest z kolei za zimny i zgaszony. Te różnice na zdjęciach są nieznaczne i niemal niezauważalne (nad tą zielenią ze zdjęcia to mogłabym się zastanawiać do jutra i dalej bym nie wiedziała) a na żywo robią ogromną różnicę. Limonka to też dobry przykład, jak jest to limonkowa-intensywna limonka
Po prostu trzeba porównywać różne odcienie i obserwować "co lepiej".
Na pudrowy róż też trzeba uważać, bo pudrowy najczęściej jest przybrudzony, szarawy. Zimy mają bardziej czyste odcienie "icy".

A czerwień tego płaszcza wydaje mi się, że na BW może się odciąć, to może być już górna granica tolerancji. Mam na sobie dziś soczyście czerwony sweter i jak porównuje go z tym płaszczem, to ma jest zdecydowanie ciemniejszy i .. bardziej niebieskawy w podtonie a ten ze zdjęcia wg mnie ma jakaś domieszkę żółci i zmierza w kierunku pomarańczy
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-02-03 o 17:39
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 17:46   #3944
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Limonka

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 22:11
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 09:31   #3945
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A ja się z tym nie zgodzę. Z pewnością są różne poziomy "jasności" niebieskiego, które BW może nosić (jak każdy typ), ale kluczowa jest temperatura i nasycenie. Błękitny jest niebieskim z dużą dozą zieleni, więc jest ciepły, z kolei aqua to odcień chłodny więc własciwy. Turkus jest mocniej nasycony, wiec jeszcze lepiej. Ale turkus z większą ilością żółci zrobi się wiosenny. Indygo jest ciepłe, elektryczny niebieski jest chłodny a szmaragdowy jest z kolei za zimny i zgaszony. Te różnice na zdjęciach są nieznaczne i niemal niezauważalne (nad tą zielenią ze zdjęcia to mogłabym się zastanawiać do jutra i dalej bym nie wiedziała) a na żywo robią ogromną różnicę. Limonka to też dobry przykład, jak jest to limonkowa-intensywna limonka
Po prostu trzeba porównywać różne odcienie i obserwować "co lepiej".
Na pudrowy róż też trzeba uważać, bo pudrowy najczęściej jest przybrudzony, szarawy. Zimy mają bardziej czyste odcienie "icy".

A czerwień tego płaszcza wydaje mi się, że na BW może się odciąć, to może być już górna granica tolerancji. Mam na sobie dziś soczyście czerwony sweter i jak porównuje go z tym płaszczem, to ma jest zdecydowanie ciemniejszy i .. bardziej niebieskawy w podtonie a ten ze zdjęcia wg mnie ma jakaś domieszkę żółci i zmierza w kierunku pomarańczy
Masz dużo racji, z wyjątkiem nazw kolorów. prosze, nie sugerujcie się wikipedią i np. nazwami kolorów html. Błękitny po polsku nie oznacza nawet konkretnego odcienia niebieskiego, tylko mniej więcej to samo, co niebieski. Jeśli chodzi o rzeczownik typu czerwony-czerwień, to od niebieskiego jest to błękit.

Szmaragdowy to też mniej więcej - chłodna zieleń, nasycona, raczej czysta niż zgaszona, ale moga to być różne kolory.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 11:02   #3946
eudoxia
Raczkowanie
 
Avatar eudoxia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 273
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Moim zdaniem płaszcz nie ma w sobie nic z pomarańczu, to czysta czerwień Mam dokładnie ten płaszcz, ma on jeszcze fioletową podszewkę i tył kołnierzyka, o ile to coś zmienia.
W czystych, intensywnych kolorach na pewno jest mi dobrze. Jeszcze muszę pomierzyć zielenie i błękity z domieszką żółci, bo sama już nie wiem. W jasnych odcieniach żółci nie wyglądam zbyt korzystnie, chyba za mało kontrastują z bladą cerą. Z drugiej strony - mam złocistą sukienkę w kolorze podobnym do tego:
i jest twarzowa.

Czy w ogóle mogę być zimą mając naturalnie jasne oczy, włosy i oprawę oczu? Tylko usta są kontrastowe w mojej twarzy - dość czerwone, przy czym cera jest blada.
A swoją drogą, ciężko czasem obiektywnie ocenić swój wygląd i zdystansować się od preferencji kolorystycznych
eudoxia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 12:34   #3947
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Błękitny to chyba jaśniejszy od niebieskiego.

Możesz, jeśli czyste chłodnawe kolory ci pasują.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 14:06   #3948
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Błękitny to chyba jaśniejszy od niebieskiego.
Na ogół w takim znaczeniu się używa, ale można użyć na bardziej nasycone odcienie i też będzie poprawnie. Na pewno rzeczownik błękit jest na różne odcienie niebieskiego, np. błękit pruski - w sumie na ogół ciemniejszy kolor.

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez eudoxia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem płaszcz nie ma w sobie nic z pomarańczu, to czysta czerwień Mam dokładnie ten płaszcz, ma on jeszcze fioletową podszewkę i tył kołnierzyka, o ile to coś zmienia.
W czystych, intensywnych kolorach na pewno jest mi dobrze. Jeszcze muszę pomierzyć zielenie i błękity z domieszką żółci, bo sama już nie wiem. W jasnych odcieniach żółci nie wyglądam zbyt korzystnie, chyba za mało kontrastują z bladą cerą. Z drugiej strony - mam złocistą sukienkę w kolorze podobnym do tego:
i jest twarzowa.

Czy w ogóle mogę być zimą mając naturalnie jasne oczy, włosy i oprawę oczu? Tylko usta są kontrastowe w mojej twarzy - dość czerwone, przy czym cera jest blada.
A swoją drogą, ciężko czasem obiektywnie ocenić swój wygląd i zdystansować się od preferencji kolorystycznych
No to są własnie te subtelności, czerwień może być w kierunku pomarańczu a wciąż być czerwienią.

Jeśli takie intensywne, żarówiaste kolory to twoje najlepsze to raczej nie widze innego typowania niż intensywna wiosna lub intensywna zima.

Tak, możesz być blond zimą z jasną oprawą.

Dlatego trzeba przymierzac, przymierzać, przymierzać. Często się zdarza, że flagowe kolory typu są po prostu nie w guście danej osoby, np. są typy intensywne, które nie lubią jaksrawych ubrań, typy jasne, które nie lubią pastelozy albo typy ciemne, które nie lubią się ubierać w same ciemne rzeczy. Wszystko da się ogarnąć, tylko trzeba znać swój typ.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 15:55   #3949
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Dlatego trzeba przymierzac, przymierzać, przymierzać. Często się zdarza, że flagowe kolory typu są po prostu nie w guście danej osoby, np. są typy intensywne, które nie lubią jaksrawych ubrań, typy jasne, które nie lubią pastelozy albo typy ciemne, które nie lubią się ubierać w same ciemne rzeczy. Wszystko da się ogarnąć, tylko trzeba znać swój typ.
zgadzam się w całej rozciągłości.

Jeden z kolorów flagowych BS to teal, ja go nie znoszę i uważam, że źle wyglądam, bo zlewa się z kolorem moich oczu. Po prostu nie lubię tego koloru, tyle.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-04, 16:22   #3950
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez eudoxia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem płaszcz nie ma w sobie nic z pomarańczu, to czysta czerwień Mam dokładnie ten płaszcz, ma on jeszcze fioletową podszewkę i tył kołnierzyka, o ile to coś zmienia.
W czystych, intensywnych kolorach na pewno jest mi dobrze. Jeszcze muszę pomierzyć zielenie i błękity z domieszką żółci, bo sama już nie wiem. W jasnych odcieniach żółci nie wyglądam zbyt korzystnie, chyba za mało kontrastują z bladą cerą. Z drugiej strony - mam złocistą sukienkę w kolorze podobnym do tego:
i jest twarzowa.

Czy w ogóle mogę być zimą mając naturalnie jasne oczy, włosy i oprawę oczu? Tylko usta są kontrastowe w mojej twarzy - dość czerwone, przy czym cera jest blada.
A swoją drogą, ciężko czasem obiektywnie ocenić swój wygląd i zdystansować się od preferencji kolorystycznych
Jest twarzowa, bo ten odcień złota jest chłodnawy .
Można być zimową przy każdym kolorze włosów i oczu.
Mój kolor włosów jest wybitnie "nie-zimowy" (coś między ciemnym blondem, a jasnym brązem - w dzieciństwie byłam zdecydowanie blondynką),mam kilka piegów (bardziej widać je latem) więc wg. stereotypów moja uroda jest "letnia", a tymczasem chłodne nasycone kolory, kontrastowe zestawienia pasują mi. Ożywiają, krótko mówiąc. Dotyczy to również włosów - ciemne zimne intensywne kolory sprawiają, że moja różowa twarz nabiera blasku. Gdybym istotnie była "letnia", przyćmiewałyby mnie.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2016-02-04 o 16:23
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-09, 21:52   #3951
ktfab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Asia112233 Pokaż wiadomość
ja bym chciala żeby jakaś konkretna kosmetyczka określiła mój typ urody...
tez bym tak chciala
ktfab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-20, 12:44   #3952
Yoostii
Zadomowienie
 
Avatar Yoostii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 304
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czy dla ZJ nadalyby sie pomadki bourjois rev nude-ist i beau brun?

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
__________________

Yoostii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-22, 10:14   #3953
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Yoostii Pokaż wiadomość
Czy dla ZJ nadalyby sie pomadki bourjois rev nude-ist i beau brun?

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
Beau Brun bardziej rokuje, nude-ist wygląda na raczej chłodniejszą, ale na żywo nie sprawdzałam.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-22, 10:24   #3954
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja mam w domu nudeist i to chłodny kolor, czystszy. Lubię go. Nie wiem czy zgaszonej jesieni podpasuje
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 03:09   #3955
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny prosze doradzcie jaki kolor podkladu z jakim tonem-odcieniem dobrac do jasnej szarej karnacji?+ cienie po oczami niebiesko-szare.
Jaki kolor bedzie najlepiej komponowal sie,a i puder w jakiej tonacji wybierac ?
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2016-02-24 o 03:11
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 17:41   #3956
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz, jak to jest z tymi tonami w skórze i kolorami. Mam szminkę, która na wielu osobach jest różowa, na mnie bardziej wybija koralowy kolor. Czy to znaczy, że jest za ciepła? Chodzi mi o MAC Flamingo http://www.temptalia.com/mac-all-abo...range-flamingo Na dziewczynie ze zdjęcia jest to taki kolor

Na mnie wypada tak: http://tuongvishop.net/Data/File/021...b0b7241812.jpg

Na chłodniejszym szminka z ciepłym tonami wybija ciepłymi?

Podobnie - na chłodnej karnacji - neutralny róż (z ciepłymi podtonami) może się ocieplać?

I jeszcze mnie zastanawia na zgaszonej karnacji róż o czystszym kolorze wybije jaskrawiej niż na czystszej karnacji?

Jak to działa
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 18:04   #3957
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wampierz, jak to jest z tymi tonami w skórze i kolorami. Mam szminkę, która na wielu osobach jest różowa, na mnie bardziej wybija koralowy kolor. Czy to znaczy, że jest za ciepła? Chodzi mi o MAC Flamingo http://www.temptalia.com/mac-all-abo...range-flamingo Na dziewczynie ze zdjęcia jest to taki kolor

Na mnie wypada tak: http://tuongvishop.net/Data/File/021...b0b7241812.jpg

Na chłodniejszym szminka z ciepłym tonami wybija ciepłymi?

Podobnie - na chłodnej karnacji - neutralny róż (z ciepłymi podtonami) może się ocieplać?

I jeszcze mnie zastanawia na zgaszonej karnacji róż o czystszym kolorze wybije jaskrawiej niż na czystszej karnacji?

Jak to działa
Moim zdaniem taki odcień może przygaszoną osobę stłumić. A co do zdjęć, wydaje mi się, że na ostatnim z nich ta szminka wygląda najlepiej, ożywia całą twarz. Generalnie, ten kolor kojarzy mi się z light spring.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 18:08   #3958
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ta szminka jest na bank wiosenna. Zastanawia mnie głównie jak ciepłe tony zachowują się na chłodnej karnacji i jaki efekt wywołują i na odwrót.
Wiadomo, że za chłodna szminka zaczerwienia, za ciepła - zażółca.
Natomiast co się dzieje z kolorem kosmetyku (z ciepłymi lub zimnymi podtonami) pod wpływem tonów w skórze?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 01:02   #3959
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Prawdopodobnie jest tak, jak piszesz, bo na mnie każda różowa szminka wybija na fioletowo i wyglądam jak truposz
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 02:09   #3960
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;55054521]Z tego co piszesz wynika, może pasować Ci paleta BW . Kolory są dość ciemne, nasycone, czerwony jest neutralny, bez domieszek pomarańczowych tonów. Nie wpada również w bordo. Zieleń jest szmaragdowa, o zimnym odcieniu.[/QUOTE] Ten plaszczyk rozowy,to jest to roz cieply,nie chlodny.
Jak wiadomo wystepuja roze chlodne,jak i cieple
- rozowy odcien chlodny-->tylko dla chlodnych karnacji-typow,Chlodny typ urody w odcieniu cieplym rozu niezbyt korzystnie wyglada...
-rozowy odcien cieply-->cieply typ.
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2016-02-25 o 02:12
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.