Reakcja alergiczna po kosmetykach do twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-05, 19:52   #1
turbo_buba
Raczkowanie
 
Avatar turbo_buba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 45

Reakcja alergiczna po kosmetykach do twarzy


Kupiłam sobie ostatnio komplet z zielonej serii Perfecty - krem na dzień, na noc i matt booster. Od kilku miesięcy używałam pasty glinkowej i było ok, więc postanowiłam spróbować. Po pierwszym użyciu było bez problemu, jednak za drugim razem, po nałożeniu kremu, boostera, podkładu i pudru, w ciągu godziny wysypało mnie na całej twarzy i szyi. Dosłowna kasza. Dodatkowo twarz mi spuchła, zwłaszcza policzki.
Swędzi to niesamowicie i odczuwam ogromny dyskomfort. Co mogę zastosować, by ta oczywista reakcja alergiczna zniknęła?
Oczywiście przestałam stosować kosmetyki, nawet się nie maluje, by dodatkowo skóry nie podrażniać, ale z dnia na dzień jest gorzej Doradźcie proszę!
turbo_buba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 09:40   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Reakcja alergiczna po kosmetykach do twarzy

Cytat:
Napisane przez turbo_buba Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie ostatnio komplet z zielonej serii Perfecty - krem na dzień, na noc i matt booster. Od kilku miesięcy używałam pasty glinkowej i było ok, więc postanowiłam spróbować. Po pierwszym użyciu było bez problemu, jednak za drugim razem, po nałożeniu kremu, boostera, podkładu i pudru, w ciągu godziny wysypało mnie na całej twarzy i szyi. Dosłowna kasza. Dodatkowo twarz mi spuchła, zwłaszcza policzki.
Swędzi to niesamowicie i odczuwam ogromny dyskomfort. Co mogę zastosować, by ta oczywista reakcja alergiczna zniknęła?
Oczywiście przestałam stosować kosmetyki, nawet się nie maluje, by dodatkowo skóry nie podrażniać, ale z dnia na dzień jest gorzej Doradźcie proszę!
Wapno z kwercytyną, a jak będzie się pogarszać, to do lekarza.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 19:13   #3
LazyDancer
Raczkowanie
 
Avatar LazyDancer
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 35
Dot.: Reakcja alergiczna po kosmetykach do twarzy

Możesz spróbować posmarować maścią z hydrokortyzonem. Może pomoże.
LazyDancer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-17, 15:53   #4
kasiapa94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: Reakcja alergiczna po kosmetykach do twarzy

Najlepsze wapno! Ale pamiętaj, że nieraz to zbieg okoliczności i alergia może wystąpić np przy zmianie proszku do prania czy perfum. Ja myślalam, ze mam alergie na fluid, a się okazało, że uczula mnie spanie pod pierzem...
kasiapa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-17 16:53:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.