Dziwne włosy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-22, 14:31   #1
zelusxp
Przyczajenie
 
Avatar zelusxp
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22

Dziwne włosy.


moje włosy są koszmarne. sięgają do ramion(troszeczkę dłuższe) końcówki mam wyniszczone ponieważ codziennie rano myje i suszę włosy. muszę je myć bo bardzo szybko się przetłuszczają. mam też grzywkę na bok. no i jeszcze pasemka (ale są one naturalne od słońca) jednak gdy np. wyjdę na dwór na chwilę, albo chociaż po półgodzinnym siedzeniu w domu gdy widzę je w lustrze pasemka są wyróżnione, włosy wyglądają na przetłuszczone, ale gdy je rozczeszę są normalne..
włosy suszę głową w dół (dzięki temu dają większy efekt objętości) jednak po chwili opadają.
włosów nie prostuję, nie lokuje, rzadko, bardzo rzadko używam jakichkolwiek kosmetyków stylizujących..

no i nie wiem co zrobić z tymi oklapłymi włosami.
czy zmienić fryzurę ? czy znacie jakąś metodę na to ?
__________________
czas na zmiany, tylko mi się kurde nie chce...




zelusxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 15:20   #2
novelove
Zakorzenienie
 
Avatar novelove
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z Bałtyku :)
Wiadomości: 3 526
Dot.: Dziwne włosy.

może inny szampon, bez silikonów, który mniej obciąży włosy?
__________________
01.03-Palette c10
novelove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 15:46   #3
Kamillaa W
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 63
GG do Kamillaa W
Dot.: Dziwne włosy.

też mam ten problem... w sumie to miałam....
mam cienkie włosy więc szybko się przetłuszczają, codzienne mycie, codzienne suszenie, też z głową w dół tylko, że ja używam trochę pianki do włosów, żeby utrwalić ten efekt i odbić włosy od nasady, do tego prostownica (chociaż ostatnio już dałam sobie spokój, bo włosy mam w opłakanym stanie), do tego jeszcze trochę lakieru....

wszystko co najgorsze dla włosów, ale co zrobić... muszą jakoś wyglądać

teraz używam kosmetyków, które je regenerują, dają świetny efekt, więc dalej je maltretuję... z tym, że teraz nie widać, że są tak zniszczone
Kamillaa W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 16:42   #4
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Dziwne włosy.

a jakich kosmetyków uzwasz?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 21:29   #5
zelusxp
Przyczajenie
 
Avatar zelusxp
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Dot.: Dziwne włosy.

Cytat:
Napisane przez Kamillaa W Pokaż wiadomość
też mam ten problem... w sumie to miałam....
mam cienkie włosy więc szybko się przetłuszczają, codzienne mycie, codzienne suszenie, też z głową w dół tylko, że ja używam trochę pianki do włosów, żeby utrwalić ten efekt i odbić włosy od nasady, do tego prostownica (chociaż ostatnio już dałam sobie spokój, bo włosy mam w opłakanym stanie), do tego jeszcze trochę lakieru....

wszystko co najgorsze dla włosów, ale co zrobić... muszą jakoś wyglądać

teraz używam kosmetyków, które je regenerują, dają świetny efekt, więc dalej je maltretuję... z tym, że teraz nie widać, że są tak zniszczone
a jakich używasz kosmetyków ?


Cytat:
a jakich kosmetyków uzwasz?
teraz aktualnie jeżeli chodzi o szampon to Garnier Fructis Nurtri-Odbudowa 2w1. wcześniej używałam Pantene.
Jeżeli chodzi ci o inne.. : no to czasami używam jakieś pianki, czasami jedwabiu.. mam też ale to bardzo rzadko taki z nivea bodajże dodający objętości, taki spray ze się psika wmasowuje i potem suszy włosy...


Cytat:
może inny szampon, bez silikonów, który mniej obciąży włosy?
sądzę że w tym szamponie nie ma sylikonu..
__________________
czas na zmiany, tylko mi się kurde nie chce...




zelusxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 22:02   #6
novelove
Zakorzenienie
 
Avatar novelove
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z Bałtyku :)
Wiadomości: 3 526
Dot.: Dziwne włosy.

a jakiego używasz?
__________________
01.03-Palette c10
novelove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 22:10   #7
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Dziwne włosy.

Cytat:
Napisane przez zelusxp Pokaż wiadomość
?



teraz aktualnie jeżeli chodzi o szampon to Garnier Fructis Nurtri-Odbudowa 2w1. wcześniej używałam Pantene.
Jeżeli chodzi ci o inne.. : no to czasami używam jakieś pianki, czasami jedwabiu.. mam też ale to bardzo rzadko taki z nivea bodajże dodający objętości, taki spray ze się psika wmasowuje i potem suszy włosy...




sądzę że w tym szamponie nie ma sylikonu..

nie ma silikonu, za to pewnie jest sól lub inne cholerstwo. pantene, nivejki, jedwab.... same silikony. które na dluzsza mete powodują opisane przez Ciebie efekty. I tu najpewniej pies jest pogrzebany.

Poczytaj troche o bezsilikonowej pielęgnacji- z dobrymi szamponami bez sls'ow, wspomnianych silikonów i wysuszającej soli

zwróc uwage zeby Twoje odżywki nei zawierały slikonów

olejowanie - naturalne nawilżanie



włosy powinny odzyć
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-23, 07:08   #8
Kamillaa W
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 63
GG do Kamillaa W
Dot.: Dziwne włosy.

I jest jeszcze jedna ważna sprawa, nie nakładaj takich regenerujących kosmetyków od nasady włosów, tylko końcówki i włosy tak do połowy. Zwłaszcza przy takich cienkich włosach jakie mamy. Tam są najbardziej zniszczone i to wystarczy.

Jak nałożysz za dużo kosmetyku na skórę głowy to faktycznie one szybko się przetłuszczają, są za cienkie a kosmetyki za ciężkie.

Ja tak robię, końcówki mam gładkie i odżywione i z włosami przy skórze głowy też nie mam problemu
Kamillaa W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:48   #9
zelusxp
Przyczajenie
 
Avatar zelusxp
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Dot.: Dziwne włosy.

ja aktualnie nie używam odżywek..
ale nawet jak po prostu umyję włosy i wysuszę to i tak mam takie sianowate, przetłuszczające się włosy..

hmm poszukam jakiś szamponów bez sylikonu..


wielkie dzięki za rady ; *
__________________
czas na zmiany, tylko mi się kurde nie chce...




zelusxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 19:56   #10
defuckto
Raczkowanie
 
Avatar defuckto
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Dziwne włosy.

szampony 2w1 strasznie obciążają włosy. jeśli ktoś ma przetłuszczające się włosy to nie powinien nakładać odżywki u ich nasady, a jeżeli używasz szamponu 2w1 (który zawiera odżywkę) to chcąc nie chcąc nakładasz go głównie na skalp! myślę, że w tym tkwi problem. Zmień szampon na zwyczajny, najlepiej ziołowy bez silikonów. Powinno pomóc
__________________

21.06.2011 - aparatka (góra)
11.10.2011 - dół

Zapuszczam i dbam o włosy

jaki piękny jest ten świat.. tylko czarne, białe..
defuckto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 11:08   #11
BlackSabbath
Raczkowanie
 
Avatar BlackSabbath
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 436
Dot.: Dziwne włosy.

napisałaś że pasma są wyróżnione... często jest tak że jaśniejsze pasma są bardziej wysuszone więc wyróżniają się na tle innych włosów...
co do pielęgnacji, ja stosuje oliwkę dla dzieci, oczywiście tylko na końcówki...
A ten szampon Fructis o którym piszecie też miałam... jest naprawdę dobry ale też zawiera sól, jak prawie każdy szampon
może zacznij używać Babydream dla dzieci?
__________________
Zapuszczam włosy!
cel-do talii

Stoję jeszcze w progu zatrzaśniętych drzwi
słyszę jeszcze słowa nieistotne już...
BlackSabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 19:22   #12
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Dziwne włosy.

suszenie głową w dół jest niezdrowe- otwiera łuskę włosa, sprawia, że włosy mogą robić się suche i porowate, a przez to podatne na przyleganie wszelkich zanieczyszczeń i przetłuszczanie. lepiej suszyć włosy na okrągłej szczotce i tak nadać im objętość.

(ja tam suszę włosy codziennie i nie są ani suche ani zniszczone.)
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 19:35   #13
Shiruki
Raczkowanie
 
Avatar Shiruki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 84
Dot.: Dziwne włosy.

Wlasnie przejrzalam caly watek i tez mialam polecic szampon Babydream kosztuje doslownie grosze, (3 zl cos?0_o) a to naprawde super sprawa. Musisz uspokoic skore glowy, wiec taki delikatny szampon sie do tego najbardziej nadaje, takimi zwyklymi drogeryjnymi tylko ja przesuszasz. A jak przesuszasz to ona sie tlusci jeszcze bardziej i to takie zamkniete kolo. Proponuje Ci sie przemeczyc z nim, bo na poczatku pewnie moze sie wydawac jeszcze gorzej, ale jak skora sie uspokoi to od razu zobaczysz roznice ja mam wprawdzie problem w druga strone, ale moj TZ ma wlasnie cienkie przyklapniete wlosy ktore sie bardzo przetluszczaly, i na nim zadzialalo extra, wiec wiem napewno, ze to skutkuje
no i naturalna pielegnacja, olejowanie itd. Mozesz sobie robic tez wcierki w skore glowy, tez pomoze ja uspokoic i do tego odzywi wlosy od wewnatrz Ja robie sobie taka:
wrzucam do malego kubka 2 torebki zielonej herbaty, 1 szalwii, 1 skrzypu i zalewam tak niecala polowe kubeczka wrzatkiem i zaparzam pod przykryciem do oporu, potem przestudzam, przelewam do butelki z atomizerem, dodaje troche wody brzozowej, troszeczke octu jablkowego, pare kropli D-panthenolu mieszam i wcieram to w skore glowy po umyciu. Jesli masz problem z przetluszczeniem to mozesz uzyc tez pokrzywy, jesli jasne wlosy to rumianek, itd Nie musisz oczywiscie az tak kombinowac, same ziolka i woda brzozowa(ktora tez jest taniutka) beda tez super.
Odloz suszarke i postaw na doprowadzenie wlosow do ladu, z poczatku sie pomeczysz, ale one odwdziecza Ci sie zdrowym wygladem
__________________
...::: Dream as if you live forever, Live as if you gonna die today :::...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
...::: Who knows what miracles you can achieve
When you believe~ :::...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~

Shiruki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:13   #14
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Dziwne włosy.

mam takie same włosy i używam masek: Glorię, Placentę i Callos Latte.
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 18:17   #15
zelusxp
Przyczajenie
 
Avatar zelusxp
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Dot.: Dziwne włosy.

Cytat:
defuckto szampony 2w1 strasznie obciążają włosy. jeśli ktoś ma przetłuszczające się włosy to nie powinien nakładać odżywki u ich nasady, a jeżeli używasz szamponu 2w1 (który zawiera odżywkę) to chcąc nie chcąc nakładasz go głównie na skalp! myślę, że w tym tkwi problem. Zmień szampon na zwyczajny, najlepiej ziołowy bez silikonów. Powinno pomóc
ten szampon nie ma w sobie odżywki... jest po prostu ze wzmacnia i odbudowuje.. czy jakoś tak.

Cytat:
BlackSabbath napisałaś że pasma są wyróżnione... często jest tak że jaśniejsze pasma są bardziej wysuszone więc wyróżniają się na tle innych włosów...
tak, pasma są wyróżnione lecz wyglądają na tłuste.. i mam takie jakby strągi...

SHIRUKI
hmm sprawdzę z tymi ziołami i szamponem..


wielkie dzięki za te wszystkie rady mam nadzieję że podziałają
__________________
czas na zmiany, tylko mi się kurde nie chce...




zelusxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 09:47   #16
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Dziwne włosy.

Cytat:
Napisane przez zelusxp Pokaż wiadomość
sądzę że w tym szamponie nie ma sylikonu..
na 99% ma ... na tym polegają szampony 2 w 1 że do normalnego szamponu dorzucają pełno silikonów, aby dawały efekt odżywki
Cytat:
Napisane przez zelusxp Pokaż wiadomość
ja aktualnie nie używam odżywek..
i sie dziwisz ze masz suche/zniszczone włosy?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 20:11   #17
Ayshaa
Rozeznanie
 
Avatar Ayshaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 614
Dot.: Dziwne włosy.

a czy mogłybyście dziewczyny podać jakiś przykładowy szampon i odżywkę bez tych silikonów i soli? bo mam podobne problemy z włosami i przydałyby mi siętakie rady
__________________
.
Ayshaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 18:09   #18
zelusxp
Przyczajenie
 
Avatar zelusxp
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Dot.: Dziwne włosy.

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
na 99% ma ... na tym polegają szampony 2 w 1 że do normalnego szamponu dorzucają pełno silikonów, aby dawały efekt odżywki

i sie dziwisz ze masz suche/zniszczone włosy?

kiedyś stosowałam, ale dawały wrażenie strasznie tłustych.. może ją źle nakładałam.. nie wiem.

w najbliższym czasie gdy będę jechać do rossmann'a to kupię to babydream..
a do tego obojętnie jaka odżywka nie ?
__________________
czas na zmiany, tylko mi się kurde nie chce...




zelusxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 13:23   #19
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Dziwne włosy.

Cytat:
Napisane przez zelusxp Pokaż wiadomość
ten szampon nie ma w sobie odżywki... jest po prostu ze wzmacnia i odbudowuje.. czy jakoś tak.


tak, pasma są wyróżnione lecz wyglądają na tłuste.. i mam takie jakby strągi...

SHIRUKI
hmm sprawdzę z tymi ziołami i szamponem..


wielkie dzięki za te wszystkie rady mam nadzieję że podziałają
Czytam Twoje odpowiedzi. I nie wiem sama po co napisalas ten watek? Dziewczyny Ci radza, a Ty negujesz ich wypowiedzi. Uwierz,ze sa tutaj osoby z bogatym doswiadczeniem pielegnacyjnym i znaja se na tym ze strony "skladowej, wiec daj sobie pomoc. A jak nie to sobie myj dalej tym szamponem wlosy i miej dalej oklapniete wlosy.

Wiele szamponow zawiera silny deteregent SLS ktory pozbawia wlos sebum przez co staja sie wlasnie wysuszone (szczegolnie koncowki) i aby zniwelowac efekt wysuszenia to dodaja inne skladniki ktore sprawia wrazenie,ze wlos wyglada lepiej czyli jakies proteiny wieloczasteczkowe czy silikony. W konsekwencji czego oblepiaja one wlos i sie nadbudowuja czyli odzywcze skladniki nie wnikaja do wlosa przez co nie odzywia sie i nie regeneruje, natomiast nadbudowana warstwa silikonu powoduje,ze obciazaja sie wlosy wskutek czego staja sie wlasnie nie do zycia , oklapniete, niepodatne na ukladanie i zbijaja sie w straki.

Pierwsze co to musisz kupic sobie szampon, ktory oczysci CI wlosy z tych silikonow, wielkoczasteczkowych protein. Skladniki te znajduja sie nie tylko w szamponie,ale i w odzywkach, jedwabiu i wielu wielu innych.Po prostu tzeba czytac sklady i wiedziec,co sie pod dana nazwa skladnika kryje. Szampon taki to np. Joanna z bursztynem i biosiarka. Uzywasz tego szamponu raz na jakis czas zapobiegawczo. Nastepnie jakas dobra odzywka bez w/w niepotrzebnych skladnikow. Ze swojejs trony moge polecic Ci Alterre z pszenica i brzoskwinia,ale tylko jako kompres 30 minutowy, z Natur VItal aloesowa. Do codziennego mycia mozesz kupic sobie Bubchen. Babydreama odradzam niby ma lagodny sklad ale bardzo podraznil mi skore glowy i wysuszal wlosy.

Poza tym szampon ma myc wlosy a przy tym ich nie wysuszac, a nie wzmacniac czy odbudowac. TAkie rzeczy to tylko na koncertach zyczen
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-06-01 o 13:28
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-05, 13:57   #20
zelusxp
Przyczajenie
 
Avatar zelusxp
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Dot.: Dziwne włosy.

z tego co mi się wydaje to napisałam tu abyście mi pomogli..
ja nie jestem żadna ekspertką, neguje - ?
nie, po prostu chciałabym żeby moje włosy wyglądały lepiej, i staram się wyjaśnić ich stan jak najlepiej..

dzięki temu wątkowi i waszych odpowiedzi wiem więcej...
zamówiłam już Bubchen, w tygodniu powinien już przyjść,
gdy będę w rossmannie kupie sobie babydream, zobaczyę jak moja skóra zareaguje na ten szampon, skoro to tylko 4 zł..
__________________
czas na zmiany, tylko mi się kurde nie chce...




zelusxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.