Parabeny - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-10, 16:55   #121
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Parabeny

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To podaj nazwy, bo ja tylko w jakiejs polskiej marce antyperspirantów/dezodorantów w kulce sie z nimi spotkałam
Faktycznie, mój błąd posprawdzałam i rzeczywiście nie ma, ale kiedyś były na pewno. Pamiętam jak się w składy zaczytywałam i ubolewałam nad tym faktem, wycofali? Hah przepraszam w takim razie
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 21:12   #122
cle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Parabeny

Cytat:
Napisane przez Molina Pokaż wiadomość
Jest też stronka z listą kosmetyków bez parabenów: http://bezparabenow.blogspot.com ale trochę mało ich tam na razie.
a co zawierają te kosmetyki jako konserwanty???? Parabeny dzięki licznym atakom na nie i budowaniu przez koncerny swojego eko wizerunku są jednymi z lepiej przebadanych związkow chemicznych stosowanych w kosmetyce (jestem chemikiem z wykształecnia i doświadczenia) i nie ma powtarzam nie ma strikte naukowych badań na temat mutagennego działania parabenów!!!!! To co jest dodawane zamiast parabenów często jest wątpliwie przebadane - ale wybór należy do nas
cle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 21:11   #123
Molina
Raczkowanie
 
Avatar Molina
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 114
Dot.: Parabeny

Cytat:
Napisane przez cle Pokaż wiadomość
a co zawierają te kosmetyki jako konserwanty???? Parabeny dzięki licznym atakom na nie i budowaniu przez koncerny swojego eko wizerunku są jednymi z lepiej przebadanych związkow chemicznych stosowanych w kosmetyce (jestem chemikiem z wykształecnia i doświadczenia) i nie ma powtarzam nie ma strikte naukowych badań na temat mutagennego działania parabenów!!!!! To co jest dodawane zamiast parabenów często jest wątpliwie przebadane - ale wybór należy do nas
A to ciekawe że masz taką pewność, bo naukowcy jej nie mają. Poczytaj dokładnie o badaniach medycznych, działaniu estrogennym, potencjalnymi związkami z rakiem piersi. Badań jest bardzo dużo, choć na razie niczego nie udowodniły, ale to nie znaczy, że szkodliwości nie ma. Ich ilość oznacza raczej, że jest spore podejrzenie.
Molina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 21:36   #124
cle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Parabeny

Cytat:
Napisane przez Molina Pokaż wiadomość
A to ciekawe że masz taką pewność, bo naukowcy jej nie mają. Poczytaj dokładnie o badaniach medycznych, działaniu estrogennym, potencjalnymi związkami z rakiem piersi. Badań jest bardzo dużo, choć na razie niczego nie udowodniły, ale to nie znaczy, że szkodliwości nie ma. Ich ilość oznacza raczej, że jest spore podejrzenie.
wg mnie należy wierzyc wiarygodnym wynikom badań a nie dziennikarzom, którzy często powielają informacje swoich kolegów, nie szukając rzetelnych wyników badań. zapraszam do lektury http://ec.europa.eu/health/scientifi...sccs_o_041.pdf
cle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 20:11   #125
Molina
Raczkowanie
 
Avatar Molina
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 114
Dot.: Parabeny

Cytat:
Napisane przez cle Pokaż wiadomość
wg mnie należy wierzyc wiarygodnym wynikom badań a nie dziennikarzom, którzy często powielają informacje swoich kolegów, nie szukając rzetelnych wyników badań. zapraszam do lektury http://ec.europa.eu/health/scientifi...sccs_o_041.pdf
O widzisz - teraz mi zaimponowałaś bardzo chętnie poczytam. Dzięki za linka!

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Molina Pokaż wiadomość
O widzisz - teraz mi zaimponowałaś bardzo chętnie poczytam. Dzięki za linka!
CLE, a ty to czytałaś?
Bo ja tak czytam i czytam i wcale tak kolorowo jak piszesz nie jest.
methylparaben i ethylparaben w miarę OK, ale już co do reszty pewności nie ma.
Włącznie z tym, że łączna dawka dopuszczalna w kosmetykach wyliczona została na podstawie badań na szczurach bez pewności, że u ludzi zadziała podobnie. A co do jeszcze innych "the human risk cannot be evaluated".
Piszą tam mnóstwo innych rzeczy, których nie mam siły w ten piękny piątkowy wieczór cytować. Dla leniwych polecam podsumowanie na stronie 24.
Molina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 14:15   #126
anmeke17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Re: Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez klara69 Pokaż wiadomość
Ja tez słyszałam o tym problemie i wiem ze np. koleźanka ze stanów polecała mi produkty marki Alterna poniewaz nie zawierają parabenu ani glutenu! Niestety nie mogę tych kosmetyków w polsce znalezć!
A może chodzi o Alterra? Znajdziesz je bardzo łatwo w Rossmanie
anmeke17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 21:05   #127
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez olayahoo Pokaż wiadomość
to co jest reklamowane jest najgorszy shit,mowie o firmie v...najlepsze sa najprostsze kosmetyki,krem nivea nie ma parabenow
No nie, tylko pochodne ropy naftowej
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-26, 09:44   #128
kasiunia1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 13
Dot.: Re: Dot.: paraben

la roche posey sa bez parabenu polecam

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Tak...przykra sprawa...również czytałam już coś na temat parabenów i oczywiście same negatywy. Osobiście staram się ich unikać, ale jak już pisałyście jest to prawie niemożliwe... Uważam, że najważniejsze, to aby poszukać tych kosmetyków bez parabenów, które mają dłuższy kontakt ze skórą (czyli kremy, balsamy itp.) Mysle, ze srodki do mycia z parabenami nie zrobią nam krzywdy. Parabeny (jak czytalam) ponoc najlatwiej są przepuszczane przez skórę na dekoldzie i szyi (nie wiem czemu) i chyba ogolnie w okolicy wezłow chłonnych.
Od siebie, jesli ktos woli sie nie faszerowac parabenami, to moge polecic kosmetyki z serii babydream. ja uzywam mleczka(ktorego nie ma na kwc). jest jeszcze gesty balsam i lotion. mozna cos dobrac dla siebie. A kremu do twarzy to jeszcze nie spotkalam bez parabenu a jak nie paraben to z kolei rakotwórcze zwiazki formaldehydowe mam na tym punkcie obsesje, ale nie wpadajmy w panike...jesli parabenki i inne konserwanty sa umiezczone na koncu skladu, to nie tak zle- znaczy przeciez, ze jest ich malutko. Ty ko wiadomo- z drugiej strony dlugotrwale stosowanie kosmetykow z nimi rekompensuje ich mala ilosc...
kasiunia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 20:46   #129
anetta11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Parabeny

Cytat:
Napisane przez eesia Pokaż wiadomość
Witam!
Wczoraj lekarz - zwolennik medycyny naturalnej - postraszył mnie trochę.
Mianowicie odradził mi wszelkie kosmetyki zawierające związki parabenu. Niestety jak sobie sprawdziłam skłąd, to wszystki moje kosmetyki mają parabeny w składzie. Czy któraś z Was słyszała o szkodliwym działaniu tych związków, czy to tylko kolejna przesadzona opinia?
Pozdrawiam
O parabenach i innych dodatkach w kosmetykach i środkach czystości wypowiedziała się niedawno agencja europejska http://fitness.wp.pl/zdrowie/aktualn...czystosci.html
anetta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 13:13   #130
kredka22
Raczkowanie
 
Avatar kredka22
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 105
Dot.: Parabeny

Chciałabym wiedzieć jak działaja parabeny
Bo slyszalam ze sa szkodliwe a i tak czesto wystepuja w kosmetykach:/

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-01 o 19:03 Powód: Zmiana tytułu
kredka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 18:57   #131
angrbotha
Raczkowanie
 
Avatar angrbotha
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
GG do angrbotha
Dot.: Parabeny

Cytat:
Napisane przez kredka22 Pokaż wiadomość
Chciałabym wiedzieć jak działaja parabeny
Bo slyszalam ze sa szkodliwe a i tak czesto wystepuja w kosmetykach:/
Jeżeli chcesz się dowiedzieć porządnie o parabenach to dzisiaj skończyłam pisać wpis u mnie na blogu. Generalnie bardzo dużo jest mitów na temat parabenów, aż przykro się robi jak się czyta czasem :/ Internet jednak jest magiczny i ludzie zamiast sprawdzać informacje w źródłach kopiują bzdury. Parabeny nie są tak na prawdę szkodliwe, nie uczulają, nie powodują raka i nie zamieniają mężczyzn w kobiety. Mają głównie działanie konserwujące - czyli przeciwdziałają rozwijaniu się mikroorganizmów i innego badziewia w kosmetykach
__________________
Mój blog

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-01 o 19:04 Powód: Zmiana tytułu
angrbotha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 07:08   #132
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: Parabeny

z tym nie uczulaniem to nie jest tak do końca, ja osobiście miałam robione testy skórne między innymi na parabeny i wyszło mi że jestem uczulona, i jak tylko zaczełam unikać kremów z parabenami moja skóra sie porawiła.
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 18:32   #133
angrbotha
Raczkowanie
 
Avatar angrbotha
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
GG do angrbotha
Dot.: Parabeny

Nie zaprzeczam, ale uczulenie tak na prawdę można mieć chyba na wszystko Na szczęście można robić testy
__________________
Mój blog
angrbotha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.