kolor pudru dla cery typu Lato - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-18, 08:45   #1
Małpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 37
GG do Małpka

kolor pudru dla cery typu Lato


Witam wszystkich. Mam takie pytanko: jestem typem Lata, cerę mam taką bardzo jasną oliwkowo-żółtą, wręcz bardzo zółtą, ale jasną zarazem. Zalecane kolory dla tego typu urody to beżowe-chłodne, nigdy żółtawe, złotawe .. Wydaje mi się jednak, że beż nie za bardzo komponuje się na mojej twarzy. Jakich kolorów powinnam więc używać, przy takim kolorycie cery?
Staram się wyszukiwać takich zimnych żółtych, ale czasem potrafią stać się na buźce pomarańczowawe. Co więc dla mnie jest odpowiednie??? Czekam na sugestie..
Małpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 18:35   #2
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: kolor pudru dla cery typu Lato

Podciągam bo mam identyczny problem co ty Może jakieś inne żółtawe lato podzieli się z nami swoim inbfrormacjami

Ja od wakacji używałam L'oreala Transluside nr 16, w lato spisywał się świetnie, teraz na mojej nieopalonej buźce jest gorzej robi się z niego zbyt ciepła brzoskiwnka, chyba spróbuje odciania 15 jest bardziej piaskowy! pozdrawam
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 19:02   #3
szara_mycha
Przyczajenie
 
Avatar szara_mycha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
GG do szara_mycha
Re: kolor pudru dla cery typu Lato

Nie wiem czy to coś Wam pomoże, ale zerknijcie tutaj:
http://www.hean.pl/poradnik.php
są tu pokazane kolorowe kosmetyki dla danych typów kolorystycznych(m.in. numer konkretnego pudru, różu czy cienia) - akurat Hean, bo to ich stona - zawsze można traktować to jako swoisty przewodnik po kolorystyce kosmetyków
__________________
być kobietą, być kobietą...
szara_mycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 19:15   #4
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: kolor pudru dla cery typu Lato

hej-tu LATO z jasnożółtawą cerą.Mnie przypasował Nowy podkład w płynie Avonu kolor IVORY ,ale niezły też jest NUDE(taki właśnie żółtawy jasny beż).Dobry odcień ma tez L'oreal IVORY Rose-jaśniutki,ale z kropelką różu.Ja generalnie lubię takie chłodnawo-różawe,bo neutralizują ten żółty odcień buzi i o dziwo(przynajmniwej u mnie ) nie odcinają się od szyi
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 07:56   #5
Małpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 37
GG do Małpka
Re: kolor pudru dla cery typu Lato

w sumie to ja też przez cały czas używałam Revlona nr 2 - jednak beż..., bo inne kolory nie pasowały. A i L'oreala 16 też mi się zdażyło. Myślę Alcia, że 15 możemy spróbować.
Ze swoich doświadczeń dodam, że Lumene ma ładne kolory jasne. Nr 1 zwłaszcza z Double Stay, albo 010 - Hydra Drops. Polecam na zimę. Latem oczywiście ciemniejsze.
Małpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-22, 09:05   #6
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: kolor pudru dla cery typu Lato

Słyszałam już dużo dobrego o Lumene Hydra Drops jak tylko znajdę chwile wolna od nauki i egzaminów na pewno skoczę wypróbować odcień 010


Ja niestety mam ten problem, że szyja też żółta i jak miałam 16 z Transluside to też szyje musiałam pacykować

A czy żółte lata też uważają, że opalają się na „brudno”? Jak byłam mała to zawsze wydawało mi się, że jestem brudna i szłam się myć, opalenizna nie schodziła jednak i była zrozpaczona Do dziś mam takie wrażenie, wy też?
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-22, 09:17   #7
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: kolor pudru dla cery typu Lato

tak,na taki kolor przykurzony.Choć jak byłam ostatnio w solarium przed Sylwestrem,to na ładny brąz(ale użyłam emulsji z efektem brązującym )
Latem,na słoneczku-zawsze opalam się na "brudno"
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-22, 19:28   #8
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: kolor pudru dla cery typu Lato

blada jesionka się wtrąci!

ja używałam kiedyś loreala 15 (ups!), ale moja twarz, choć niby z żółtawym odcieniem robiła się szara po jego użyciu, więc z pewnością jest to kolorek chłodny

natomiast z Avonu stary nude i nowy nude to zupełnie inne kolorki, nowy bardziej mi odpowiada
co prawda początkowo wydaje się porcelanowy i zdecydowanie chłodny, ale już po chwilce jego odcień się zmienia i robi się kremowy (przynajmniej u mnie), nie wiem więc jak to będzie u lata (producent twierdzi, że dopasowuje się do karnacji, hmmm ...?)
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 09:02   #9
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: kolor pudru dla cery typu Lato

A właśnie się zastanawiam jeszcze raz nad kolorem podkładu. Może jednak te bardziej różowe jednak są odpowiednie? Czy takie zółtawe podkłady nie podkreślają czasem szarości skóry? Tylko co wtedy z szyją? Też mam ją malować? Ostatnio to robiłam i nie uśmiecha mi się
Już sama nie wiem co i jak
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 16:00   #10
Małpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 37
GG do Małpka
Re: kolor pudru dla cery typu Lato

No tak, ja i tak używalam beżów, bo te żółtawe robily się od razu pomarańczowe..
Taki los widać z tego, że musimy używać odcieni chłodnych na bazie różu. A tak a propos Lumene - to mam Hydra Drops - nr 012 - Spring Mist; pięknie stapia się ze skórą, choć jest różowawy, i co ważne, nie odrożnia się od szyi.
Polecam! A opaleniznę mam złoto-żółtą. No nie wiem czy brudną...? Możliwe...
Małpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.