zniżki za granicą !!!!! pilne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-21, 08:59   #1
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka

zniżki za granicą !!!!! pilne


czy orientujecie się czy polska legitymacja studencka jest respektowana za granicą?? będę bardzo dużo podróżowała koleją za granicą (UE) i chciałabym wiedzieć czy przysługują mi jakiekolwiek zniżki z racji bycia studentem
proszę o pomoc
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 09:06   #2
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: zniżki za granicą !!!!! pilne

Z tego co pamietam (i sie spodziewam przed wlasnym wyjazdem ) to zwykla polska legitymacja studnecka pomaga tylko w zakupie biletu w tamtą stronę . Później juz jej w ogole nie używalam (Niemcy Austria itd) Oni mają zniżki na bilety, ale na innych zasadach trochę.

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 09:24   #3
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: zniżki za granicą !!!!! pilne

a wiesz na jakich?? wiem że jest taka karta ISIC, która daje zniżki tylko nie wiem na co i czy jest wszędzie respektowana...
mmm

a wiesz cos może na temat Euro <26 ??? muszę mieć jakieś ubezpieczenie za granicą, to wydaje mi się niezłe ale jestem laikiem jeśli chodzi o ubezpieczenia....

Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 09:28   #4
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: zniżki za granicą !!!!! pilne

Chyba lepsza jest Euro26, oprócz zniżek jest też tam ubezpieczenie
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 09:38   #5
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: zniżki za granicą !!!!! pilne

Helenko, isic też ma ubezpieczenie tyle że dużooo niższe...
mmm a o tym że Euro daje zniżki pierwszy raz slyszę....musze poszperać w necie....
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 09:41   #6
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: zniżki za granicą !!!!! pilne

Ale znizki Euro26 obawiam sie nie dotyczą biletow na pociągi (przynajmniej tak mi się wydaje) Tylko jakies wejscia np do muzeow, kin itp i rabaty. Euro26 - warto kupic - jak mowi Helena - daje ubezpieczenie.

A co do zasad znizek pociągow - to mozna napisac calą epopeję przynajmniej jezeli chodzi o Niemcy Bo znizki są np za przejazdy grupowe (, także wybor trasy ma znaczenie (tlumaczyc sie nie podejmuje - bo to jest troche zagmatwane ) Ale jak wejdziesz na ichniejszą strone kolei i sobie poczytasz to powinnas sobie dobrac cos dla siebie.
O tutaj link do cen Niemieckiej kolei - costam sie pozmienialo od zeszlego roku hyhy http://www.bahn.de/pv/uebersicht/die_bahn_basis.shtml
Lepiej to zrobic najpierw - bo o ile informacja o znizkach są tez na dworcach - to trudno sie przy calym pospiechu i zgielku doczytac i skalkulowac co jest najbardziej oplacalne. Tylko sie jezykowo musisz orientować Bo mozna spokojnie do nich maila napisac jaks ie czegos nie wie - tez powinni odpisac
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 09:56   #7
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: zniżki za granicą !!!!! pilne

akurat Niemcy najmniej mnie interesują bo przez Niemcy jadę autokarem a bilet już mam
interesuje mnie kolej holenderska bo z Holandi będę jeżdzić do Belgii, Luxemburga czy Francji...no i wycieczki po Holandii, cóź kolej w Holandii jest niezła, sprawdzałam połączenia, jeździ często i szybko czyli to co nam brakuje w Polsce
mmm z tego co wyszperałam powinnam mieć zniżki ... na miejscu się okaże....
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-21, 10:01   #8
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: zniżki za granicą !!!!! pilne

a może któraś z Was zna jakieś kosmetyki holenderskie warte polecenia??
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 10:45   #9
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: zniżki za granicą !!!!! pilne

moze się to komuś przyda...
idę dziś kupić :
Europejska młodzieżowa KARTA EURO<26
Europejska młodzieżowa Karta EURO<26 to karta rabatowo - ubezpieczeniowa, której posiadaczem może zostać każdy młody człowiek pomiędzy 12 a 26 rokiem życia (niezależnie od tego czy się w danym momencie jeszcze uczy). W całej Europie ponad 3 mln osób posługuje się Kartą EURO<26, a w samej tylko Polsce ok. 105 000. Karta EURO<26 daje dostęp do 200 000 zniżek w 37 krajach europejskich - w tym 3 500 zniżek w Polsce. Każdy posiadacz Karty EURO<26 ma dostęp do całej oferty zniżek (zawartych w informatorze EURO<26) na terenie wszystkich krajów uczestniczących w projekcie EURO<26.

Karta EURO<26 zapewnia:


Ubezpieczenie Kosztów Leczenia (KL) za granicą do 250 000 PLN oraz Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) w Polsce do 20 000 PLN. Ubezpieczenie obejmuje również amatorskie uprawianie sportów oraz legalną pracę za granicą.
Zniżkiw Polsce i 36 krajach Europy:
(razem z kartą otrzymuje się darmowy przewodnik zawierający wszystkie zniżki w Polsce i najważniejsze w poszczególnych krajach)
na środki transportu:

bilety lotnicze
bilety autokarowe
bilety kolejowe (wykluczając PKP)
promy
na bilety wstępu do:

muzeów
galerii
zamków, zabytków
in. ośrodków kulturalnych i oświatowych
na towary i usługi w określonych:

sklepach (m.in. sportowych, odzieżowych, muzycznych, księgarniach)
centrach rozrywki (m.in. kinach, teatrach, klubach, dyskotekach)
punktach usługowych (m.in. fotograf)
punktach świadczących usługi edukacyjne (np. kursy językowe)
hostelach, motelach, etc. - noclegi
Darmowy, bardziej szczegółowy Przewodnik EURO<26 dla wybranego kraju można zamówić w biurze BTC.
Od 1999 roku darmowy Magazyn EURO<26, w którym można dowiedzieć się o nowościach dotyczących Karty, ciekawych ludziach, wydarzeniach, kulturze, oraz wziąć udział w wielu atrakcyjnych konkursach
Szczegółowe informacje o Karcie EURO<26, zniżkach i ubezpieczeniu znajdują się na stronach: www.euro26.org.pl , www.euro26.org
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 14:46   #10
kasia.antalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 32
Zniżki dla studentów w Paryżu

19 września wybieramy się z TŻ na parę dni do Paryża Jesteśmy teraz na etapie planowania wydatków i stąd pytanie: czy zniżki dla studentów na komunikację, wejściówki itd obowiązują tylko francuskich studentów? Czy my też się załapiemy po okazaniu legitymacji? Wiem, że do większości muzeów mamy wstęp za darmo (obywatele UE poniżej 26 roku życia), ale jednak jest kilka miejsc gdzie trzeba zapłacić;p Tylko właśnie pytanie czy cenę normalną czy ulgową...
Z góry dzięki za odpowiedzi
kasia.antalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 20:46   #11
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: Zniżki dla studentów w Paryżu

byłam w Niemczech w tym roku i bez problemu obowiązywała mnie polska legitymacja studencka, więc chyba we Francji też nie powinno być problemów. a macie karte EURO26?
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 21:16   #12
kasia.antalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 32
Dot.: Zniżki dla studentów w Paryżu

Cytat:
Napisane przez Sonata_ona Pokaż wiadomość
byłam w Niemczech w tym roku i bez problemu obowiązywała mnie polska legitymacja studencka, więc chyba we Francji też nie powinno być problemów. a macie karte EURO26?
Nie mamy niestety.. Ale skoro mówisz, że nie było problemu, to jestem dobrej myśli
kasia.antalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 23:20   #13
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: Zniżki dla studentów w Paryżu

myslę że skoro to kraj europy zachodniej to nie powinno byc problemu
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 16:37   #14
waterfall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 209
Zniżki na transport w Niemczech + Berlin

Hej,

wybieram się w wakacje do Niemiec, konkretniej Berlina. W związku z tym mam pytanie - czy na zniżki na koleje+tramwaje obowiązuje polska legitymacja studencka? Oprócz tego mam kartę ISIC AZS, ale na stronie nie znalazłam żadnych informacji. Czy jest jakaś karta, którą polecacie na taki wyjazd wyrobić?
Ponadto czy zwykła legitymacja studencka/ISIC AZS wystarczy dla muzeów, ew. zniżek w hostelach etc?

I czy polecacie konkretny nocleg w Berlinie, zwiedzanie, fajne miejsca, kluby? Wyjazd załatwiam sama dla siebie i chłopaka, zachęcamy znajomych Myślimy o Grand Hostelu/Circus Hostel/East Seven, ale może znacie jakieś tańsze, równie ładne i fajne miejsca nie na totalnych obrzeżach?

Pozdrawiam i z góry dzięki!
waterfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 17:40   #15
RXN
Raczkowanie
 
Avatar RXN
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 170
Dot.: Zniżki na transport w Niemczech + Berlin

Cytat:
Napisane przez waterfall Pokaż wiadomość
Hej,

wybieram się w wakacje do Niemiec, konkretniej Berlina. W związku z tym mam pytanie - czy na zniżki na koleje+tramwaje obowiązuje polska legitymacja studencka? Oprócz tego mam kartę ISIC AZS, ale na stronie nie znalazłam żadnych informacji. Czy jest jakaś karta, którą polecacie na taki wyjazd wyrobić?
Ponadto czy zwykła legitymacja studencka/ISIC AZS wystarczy dla muzeów, ew. zniżek w hostelach etc?

I czy polecacie konkretny nocleg w Berlinie, zwiedzanie, fajne miejsca, kluby? Wyjazd załatwiam sama dla siebie i chłopaka, zachęcamy znajomych Myślimy o Grand Hostelu/Circus Hostel/East Seven, ale może znacie jakieś tańsze, równie ładne i fajne miejsca nie na totalnych obrzeżach?

Pozdrawiam i z góry dzięki!

azs uś? :P
wpadnij do azsu

ale i tak na wszelki wypadek ja swoją zawsze zabieram :P
bo czasami nieoczekiwanie jest się w miejscu, w którym obowiązkują zniżki isicowe i wtedy się przydaje :P
__________________
...a te jej oczy, pełne milczących sekretów...
RXN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.