Zmiana soczewek kontaktowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-05, 16:55   #1
kiciul27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2

Zmiana soczewek kontaktowych


Witam, mam pytanie. Noszę soczewki od niedawna i te ktore dala mi pani w gabinecie (Dailies Total 1, jednodniowe) mają krzywizne 8.5 i średnicę 14.1. Są to jedyne soczewki o takich parametrach i nie byłoby problemu poza tym, ze są bardzo drogie. Chcę przerzucić się na dwutygodniowe, ale nigdzie nie ma o takich parametrach. Czy mogę kupić soczewki w innym rozmiarze, a jeżeli tak, to jak bardzo mogę "wychylić" to 14.1 i 8.5? Lepiej byloby wymienić na większe czy mniejsze?
kiciul27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 14:57   #2
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Zmiana soczewek kontaktowych

Musisz iść do specjalisty bo parametry parametrami, ale tak naprawdę każde soczewki inaczej leżą na oku. Np. u mnie soczewki, które teoretycznie powinny być luźniejsze niż noszone dotychczas, okazały się za ciasne (za ciasne soczewki nie uwierają, więc samemu nie da się tego stwierdzić).
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 08:56   #3
WiolkaKlaman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 39
Dot.: Zmiana soczewek kontaktowych

Też noszę drogie soczewki, swego czasu próbowałam założyć bardzo tanie i nie były dla mnie za dobre, bo wysuszały oczy. Więc w sumie jeżeli te są dla ciebie dobre to nie wiem czy warto zmieniać. Oczy są ważnym narządem lepiej o nie dbać
WiolkaKlaman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 16:44   #4
kiciul27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2
Dot.: Zmiana soczewek kontaktowych

właśnie około 18-19 a także przy pracy na komputerze odczuwam suchość oczu. zakraplanie pomaga na jakieś 3 minuty, a później znowu to samo. co jakiś czas w ciągu dnia zamazuje mi się oraz, wtedypomaga mruganie. czasami gdy spojrzę w dół mam zamazany obraz. czy może to być spowodowane złym doborem soczewek? jak odróżnić czy jest za ciasna czy za duza?
kiciul27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 16:43   #5
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Zmiana soczewek kontaktowych

To czy nie jest za ciasna lub za luźna sprawdza specjalista oglądając soczewkę na oku w lampie szczelinowej.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 16:50   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zmiana soczewek kontaktowych

Cytat:
Napisane przez kiciul27 Pokaż wiadomość
właśnie około 18-19 a także przy pracy na komputerze odczuwam suchość oczu. zakraplanie pomaga na jakieś 3 minuty, a później znowu to samo. co jakiś czas w ciągu dnia zamazuje mi się oraz, wtedypomaga mruganie. czasami gdy spojrzę w dół mam zamazany obraz. czy może to być spowodowane złym doborem soczewek? jak odróżnić czy jest za ciasna czy za duza?
iść do optometrysty.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-14 17:50:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.