Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-08, 21:18   #31
Maemi
Raczkowanie
 
Avatar Maemi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 111
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Mam bardzo suchą, naczynkową cerę, jestem po ponad półroczym leczeniu trądziku różowatego. Podczas leczenia dermatolog zalecił stosowanie tylko maści aptecznej z tetracykliną. Skórę miałam w strasznym stanie, przesuszoną, łuszczącą się na policzkach i pokazały się paskudne zmarszczki na czole i początki zmarszczki między brwiami. Mam 27 lat i wcześniej miałam jedną ledwie widoczną kreskę na czole. Pod koniec leczenia zaczęłam stosować Nutrilogie 2 Vichy. Teraz skóra jest już w miarę nawilżona, ale staram się znałeżć coś, co zminimalizuje straty tych kilku miesięcy.

Po przejrzeniu Biochemii mój plan pielęgnacyjny jest nastepujący:
dzień:Synchrorose Fast + Active C + filtry
noc: co 3 dzień Effaclar K a w pozostałe dni Diroseal (ma prawie taki sam skład co Ystheal)
Myślałam nad Redermic (na noc, zamiast Dirosealu), ale na KWC jest skład tylko do normalnej/mieszanej i jest w nim niestety dość wysoko Aclohol Denat., więc boję się o naczynka. Czy orientujecie się może czy jest on również w wersji do suchej?
Czy będę potrzebować jakiegoś dodatkowego 'nawilżacza'?
Dodam, że oznak trądzika różowatego w chwili obecnej nie widać, naczynka mam zamknięte laserowo i pozostał tylko rumień.
Maemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 21:00   #32
dodeczka84
Zakorzenienie
 
Avatar dodeczka84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przytulny domek
Wiadomości: 3 300
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Podnoszę wątek!!!
dodeczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 19:30   #33
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Krem pod oczy dla 25-latki...DORADZCIE!

Witam, zwracam sie do Was Dogie Wizażanki z prośbą o doradzenie odpowiedniego kremu pod oczy szukam juz od dluzszego czasu ale nadal mam wrazenie ze nie znalazlam nic co na 100% by mi odpowiadało...mam 25 lat i chcialabym aby ten krem głównie rozjaśniał cienie pod oczami (to moja zmora ) ale tez zeby delikatnie redukowal zmarszczki, zwlaszcza "kurze łapki". Nie mam ich jednak az tyle zebym potrzebowała kremu typowo przeciwzmarszczkowego(tak mi się przynajmniej wydaje )...myslalam o VICHY LIFTACTIV PRO YEUX ale ma napisane,ze redukuje głębokie zmarszczki i boje sie, że będzie zbyt silny...doradzcie prosze!

a slyszałyście, że ponoć jak zbyt wcześnie zacznie się stosować kremy przeciwzmarszczkowe to dadza odwrotne rezultaty? slyszalam to kiedys u kosmetyczki i moje kolezanki tez w to wierza, ale sama nie wiem... prawda czy mit ???

p.s.jeśli chodzi o krem to prosze o rozsądny przedział cenowy

pozdrawiam i dziekuje
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 22:10   #34
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Krem pod oczy dla 25-latki...DORADZCIE!

Prosze korzystac z wyszukiwarki i JUZ istniejacych watkow.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 08:25   #35
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

W związku z brakiem odpowiedzi na moje pytanie podnoszę wątek...
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 14:31   #36
kasia1307
Raczkowanie
 
Avatar kasia1307
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: opole
Wiadomości: 41
krem nawilzajacy dla 25latki

Szukam dobrego kremu nawilzajacego na dzien i na noc do suchej skury dla 25latki. Duzo jest kremow a ja nie wiem ktory wybrac. Mozecie mi jakies podpowiedziec mam bardzo sucha skore
kasia1307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 14:40   #37
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: krem nawilzajacy dla 25latki

Cytat:
Napisane przez kasia1307 Pokaż wiadomość
Szukam dobrego kremu nawilzajacego na dzien i na noc do suchej skury dla 25latki. Duzo jest kremow a ja nie wiem ktory wybrac. Mozecie mi jakies podpowiedziec mam bardzo sucha skore
Jest już taki wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186551
Trzeba szukać.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 23:37   #38
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: krem nawilzajacy dla 25latki

Cytat:
Napisane przez kasia1307 Pokaż wiadomość
Szukam dobrego kremu nawilzajacego na dzien i na noc do suchej skury dla 25latki. Duzo jest kremow a ja nie wiem ktory wybrac. Mozecie mi jakies podpowiedziec mam bardzo sucha skore

Prosze na przyszlosc korzystac z wyszukiwarki - krem dobieramy do potrzeb skory a nie do wieku.
Watki lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:40   #39
ewcia123
Rozeznanie
 
Avatar ewcia123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice W-wy
Wiadomości: 776
Dot.: krem nawilzajacy dla 25latki

Cytat:
Napisane przez kasia1307 Pokaż wiadomość
Szukam dobrego kremu nawilzajacego na dzien i na noc do suchej skury dla 25latki. Duzo jest kremow a ja nie wiem ktory wybrac. Mozecie mi jakies podpowiedziec mam bardzo sucha skore
Moderatorzy to mają chyba świętą cierpliwość.
Pierwsze: przeczytają wątek na ktory weszłaś.
Drugie: użyj wyszukiwarki
Trzecie: "skóry"
ewcia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 17:36   #40
dodeczka84
Zakorzenienie
 
Avatar dodeczka84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przytulny domek
Wiadomości: 3 300
Dot.: krem nawilzajacy dla 25latki

podnoszę
dodeczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:50   #41
madzialena3g
Raczkowanie
 
Avatar madzialena3g
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 74
Dot.: krem nawilzajacy dla 25latki

Mnie też ciekawi jak dbacie o cerę dziewczyny 25+ Ja mam 28 lat, skórę suchą i wrażliwą ale zmarszczki jeszcze mało widoczne. Próbuję odnaleźć się w tych wszystkich składach i wskazaniach co do niektórych substancji. Obecnie mam taki plan:
- krem na dzień Vichy aqualia thermal który chce zmienić na inny
- krem na noc Garnier ultra świeżość intensywnie nawilżający
- nie potrafię sobie dobrać maseczki, będę testować teraz Garniera i Mincer bo znalazłam zachęcające opisy
- próbowałam serum Auriga Flavo C 8% ale chyba muszę znaleźć coś tańszego pomimo tego że było dobre.

Generalnie mam pytanie krem na dzień chciałam nawilżający z filtrami jakiś, na noc ma być regenerujący a do tego serum z witaminą C?? No i maseczka regenerująca co kilka dni. Nie wiem czy taki przepis jest dobry. Chciałam zacząć działać prewencyjnie przeciwzmarszczkowo ale nie chcę zaczynać używać ciężkich przeciwzmarszczkowych kremów.

Będę dalej czytać forum ale mam nadzieje że ktoś pomoże mi usystematyzować wiedzę na temat jak dbać o cerę 25+ tak aby zacząć zapobiegać zmarszczkom.

Zapomniałam o kremie pod oczy - mam mocne cienie i suchą delikatną skórę wokół oczu, stosowałam Flos-Lek, Ziaja ale nie zauważyłam żadnego działania po tych kremach.Na razie używam żel Flos-Leku z arniką. Nie działa na moje cienie ale może trochę nawilża...

Edytowane przez madzialena3g
Czas edycji: 2011-01-14 o 20:54
madzialena3g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 20:34   #42
confusion
Rozeznanie
 
Avatar confusion
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 621
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Doczepiam się do wątku.

Mam 22lata, cerę mieszaną, wypryski i trądzik, niestety, nie są mi obce. Ostatnio zauważyłam drobne zmarszczki mimiczne pod oczami.
Obecnie moja pielęgnacja wygląda dość słabo- Myję buzię żelem Babydream, wieczorem krem nagietkowy też z babydream, a rano jakiś lekki nawilżający zwykle i makijaż.

Czuję, że powinnam się przerzucić na filtry o wysokim faktorze, bo mam tendencje do "spiekania raka" nawet na małym słońcu. Do tego może jakies kremy z wit. C?

Bardzo proszę, polećcie cos nowicjuszce

Polecacie dla mojej skóry Bioderma photoderm max spf 50?
confusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 17:05   #43
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Czesc ja mam lat 19 ale chce troszke wczesniej zaczac dbac o cere .. i zastanawiams ei czy nie jest za mocny dla mnie kremik ZIAJA PRZECIWZMARSZCZKOWY z retinolem i koenzymem Q A moze na poczatek zdecydowac sie na kozie mleko ziai? (nawilzanie) Czekam na pomoc kobietki
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 14:03   #44
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomości: 1 066
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Czesc ja mam lat 19 ale chce troszke wczesniej zaczac dbac o cere .. i zastanawiams ei czy nie jest za mocny dla mnie kremik ZIAJA PRZECIWZMARSZCZKOWY z retinolem i koenzymem Q A moze na poczatek zdecydowac sie na kozie mleko ziai? (nawilzanie) Czekam na pomoc kobietki
Moim zdaniem na kremy o ukierunkowanym działaniu przeciwzmarszczkowym jest trochę za wcześnie. Postaw na coś nawilżającego, od siebie polecam:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...en.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...#review-512527
i od czasu do czasu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-pod-oczy.html
__________________

scandalistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 11:06   #45
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Brałam pod uwagę początkowo ten pierwszy krem, serdecznie dziękuję za poradę. Ostatecznie jednak zakupiłam Ziaję kozie mleko (1 nawilżanie) i jestem bardzo zadowolona, buzia jest dobrze odżywiona. Jeszcze planuję zakup żelu HA (hialurynowego) da wzmocnienia efektu
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 14:02   #46
wino86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Hej, w grudniu skonczylam 25. lat. Chciałabym dobrac linie porduktów odpowiednich do mojej cery, moze zacznijmy od kremu. Z reszta jesli znacie sprawdzone skuteczne metody to słucham.
Mam cere mieszanę, ale tylko z delikatną tendencją do świecenie się na czole i nosie, zas skóra na policzkach jest normalna. Mam problem z zaskórnikami przy uszach (aktualnie mam przebarwienia ktorych chce sie pozbyc), natomiast na czole mam niewielkie zmiany trądzikowe. Oprocz zluszczania, oczyszczania i nawilżania skóry chciałabym rozpocząc działanie prewencyjne przeciwko spadkowi jędrności skóry, a przede wszystkim starzeniu sie okolic oczu. Jedyne zmiarszcki jakie mam to delikatne linie pod oczami, oczywiscie bardzie widoczne przy okazywaniu emocji, SKore pod oczami mam chyba cienką, bo sa od zawsze lekko podkrązone.
Kosmetyczna powiedziała ze powinnam uzywac kremu z kwasami zeby wyregulowac wydzielanie sebum. mozna je normalnie stosowac na dzien przez cały rok?? Ja chciałabym zeby krem posiadał filtry, nie zapychał ale jednoczesnie dostarczał skorze tyle skł odzywczych by zapobiec starzeniu. Druga kwestia, zalezy mi tez na dobrym kremie pod oczy, ale nie przecizmarszczowym. W ogóle nie chce jeszcze takich stosować, bo w przyszłości bede musiała stosować dużo silniejsze. Obecnie skonczyłam stosowac linie Loreal triple active (dotychczas skupiałam sie tylko na oczyszcaniu i nawilżaniu skóry). A pod oczy używam kremu kojącego od Bandi i jedyne co widze to mniej podkrązone oczy. Czekam na rady.
wino86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 16:41   #47
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Przede wszystkim w naszym wieku 25+ musimy zawsze pamiętać o podstawie pielęgnacji jaką jest dokładny demakijaż. Nie ma mowy, abyśmy poszły spać w makijażu. Trzeba go dokładnie zmyć i koniec! Ale powracając do pytań o kremy... Jesteśmy co prawda przed 30tka ale już nam do niej niedaleko, dlatego lepiej stosować mocniejsze kremy na noc niż na dzień - dlaczego? Ponieważ skóra nocą lepiej przyswaja składniki zawarte w kremach, ponieważ nocą nie boryka się z czynnikami zewnętrznymi tj. wiatr, słońce, klimatyzacja, zmiana temperatury itd. Dlatego nasze buzie lepiej wchłaniają niezbędne dla niej elementy nocą i kremy na noc są bardzo ważne. Sama osobiście mam skórę mieszaną, dlatego zamiast kremów stosuję ich lżejsze odpowiedniki - emulsje. Obecnie na noc stosuję emulsję regenerującą Artistry - jest to drogi kosmetyk, ale naprawdę warty swojej ceny. Natomiast na dzień wybieram kosmetyki dedykowane skórze mieszanej 30+, np. DAX PERFECTA Cera mieszana przeciwzmarszczkowy. Nie dość, że ten krem działa przeciwzmarszczkowo, to jeszcze w swoim składzie zawiera Fito-Retinol, który ma działanie m.in. przeciwzapalne i przeciwtrądzikowe - a cena jest naprawdę zachęcająca
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 16:39   #48
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

subiektywnaVera dała ładną obiektywną poradę
Powiedz mi moja droga, czy uważasz, że w wieku 20 lat należy już włączyć delikatne SERUM do pielęgnacji? (celowałabym w naturalne migdałowe z biochemii urody) I krem na noc jakiś?

Moja pielęgnacja jest dość minimalistyczna...
1.Poranek - żel oczyszczający z drzewa herbacianego + krem Ziaja Kozie Mleko - nawilżenie (kończy się!!)
2. Podkładu kładę niewiele i dopiero po wchłonięciu kremu, czyli 5 minut. Puder - nie!
3. Zawsze robię staranny demakijaż, przemywam twarz później tylko ww żelem, bo dawno temu skończył mi sie już hydrolat.
4. Raz na 2 tyg delikatny peeling z oriflame.

Może teraz będzie łatwiej mi doradzić. Jaki teraz krem na dzień byście poleciły? I ewentualnie na noc coś może.

a złotą radę powtórzę raz jeszcze... NAPRAWDĘ OBOWIĄZKOWO ROBIMY DEMAKIJAŻ DZIEWCZYNY! TO JEST SAMOBÓJ DLA NASZEJ SKÓRY KŁAŚĆ SIĘ SPAĆ Z TĄ CHEMIĄ! W ogóle warto zaraz po przyjściu do domu oczyścić cerę jeśli wiemy, że już dzień nie stawia przed nami żadnych wyzwań.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 08:23   #49
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Cytat:
Powiedz mi moja droga, czy uważasz, że w wieku 20 lat należy już włączyć delikatne SERUM do pielęgnacji? (celowałabym w naturalne migdałowe z biochemii urody) I krem na noc jakiś?
A jaki masz typ cery?
Ogólnie nie ma potrzeby dodawać do pielęgnacji kosmetyków, których buzia nie potrzebuje. Serum to bardzo mocno skoncentrowane elementy odżywcze i zazwyczaj się je stosuje w konkretnych przypadkach. Ja używam np. serum Bandi na zaczerwienione policzki i spisuje się rewelacyjnie. Jeżeli bym nie miała tego problemu to nie sięgałabym po niego
Jeśli chodzi o kremy na noc to jak najbardziej - je można już powoli zacząć wprowadzać. Jeżeli masz jakiś ulubiony krem 2 w 1 (na dzień i na noc) to możesz go wypróbować i zobaczyć jak Twoja buzia to znosi. Kremy na noc nie potrzebują mieć filtrów, ale wskazany jest w składzie koenzym Q10, ponieważ on aktywuje się właśnie nocą a w ciągu dnia może powodować przebarwienia na twarzy
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-12, 13:05   #50
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
A jaki masz typ cery?
Ogólnie nie ma potrzeby dodawać do pielęgnacji kosmetyków, których buzia nie potrzebuje. Serum to bardzo mocno skoncentrowane elementy odżywcze i zazwyczaj się je stosuje w konkretnych przypadkach. Ja używam np. serum Bandi na zaczerwienione policzki i spisuje się rewelacyjnie. Jeżeli bym nie miała tego problemu to nie sięgałabym po niego
Jeśli chodzi o kremy na noc to jak najbardziej - je można już powoli zacząć wprowadzać. Jeżeli masz jakiś ulubiony krem 2 w 1 (na dzień i na noc) to możesz go wypróbować i zobaczyć jak Twoja buzia to znosi. Kremy na noc nie potrzebują mieć filtrów, ale wskazany jest w składzie koenzym Q10, ponieważ on aktywuje się właśnie nocą a w ciągu dnia może powodować przebarwienia na twarzy
Cera raczej mieszana. Odpuściłam sobie w takim razie to serum

Wiesz, skończyła mi się maseczka z aceroli (bardzo dobrze działała, o tak!) ale pod koniec roku już myślę, że się skuszę na ukręcenie jakiegoś mocniejszego kremu. Tymczasem kupiłam kremik Alterra przeciwstarzeniowy. Skład jest tak delikatny, że nie powinno być nieprzyjemneści, po kilku dniach używania go (z olejkiem z pestek malin) całkiem fajna buzia jest. Mówię o https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...agescreme.html i uczciwie polecam i jest tu nawet ten koenzym Q10 , o którym pisałaś! Co prawda, niby jest to kremik na dzień, ale skoro piszesz, że ten składnik powinno się na noc raczej stosować - używam go głównie na noc
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 15:18   #51
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Ja właśnie nie kumam dlaczego do kremów na dzień wpychają ten koenzym Q10, skoro w ciągu dnia może narobić tylko biedy :/
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 19:45   #52
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
wskazany jest w składzie koenzym Q10, ponieważ on aktywuje się właśnie nocą a w ciągu dnia może powodować przebarwienia na twarzy
Proszę o podanie źródła tej informacji. Wedle mojej wiedzy koenzym Q10 może być stosowany z powodzeniem zarówno w kosmetykach na noc, jak i na dzień.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 12:10   #53
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Proszę o podanie źródła tej informacji. Wedle mojej wiedzy koenzym Q10 może być stosowany z powodzeniem zarówno w kosmetykach na noc, jak i na dzień.
Masz rację. Zweryfikowałam tę informację, którą usłyszałam z ust jednej z kosmetyczek. Ale pod wpływem Twojego wpisu zaczęłam sama przeglądać dane na temat koenzymu Q10 i rzeczywiście nie wywołuje skutków ubocznych w ciągu dnia. Przyznaję się do błędu i przepraszam za rozpuszczanie niesprawdzonych informacji.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 14:37   #54
Paulina_1987
Raczkowanie
 
Avatar Paulina_1987
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 102
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

ekstra dziala przymwanie buzi codziennie przed prysznicem zimnym mlekiem ( czekamy az zastygnie na buzi trzymamy chwile i zmywamy), co do kremów to własnie chce sobie kupić albo z flos leku z serii 25+ albo z lirene krem bio przeciwzmarszczkowy, moze miałyscie jakieś doświadczenia z tmi kremami? bo nie wiem który wybrać, pozdrawiam serdecznie

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
Przede wszystkim w naszym wieku 25+ musimy zawsze pamiętać o podstawie pielęgnacji jaką jest dokładny demakijaż. Nie ma mowy, abyśmy poszły spać w makijażu. Trzeba go dokładnie zmyć i koniec! Ale powracając do pytań o kremy... Jesteśmy co prawda przed 30tka ale już nam do niej niedaleko, dlatego lepiej stosować mocniejsze kremy na noc niż na dzień - dlaczego? Ponieważ skóra nocą lepiej przyswaja składniki zawarte w kremach, ponieważ nocą nie boryka się z czynnikami zewnętrznymi tj. wiatr, słońce, klimatyzacja, zmiana temperatury itd. Dlatego nasze buzie lepiej wchłaniają niezbędne dla niej elementy nocą i kremy na noc są bardzo ważne. Sama osobiście mam skórę mieszaną, dlatego zamiast kremów stosuję ich lżejsze odpowiedniki - emulsje. Obecnie na noc stosuję emulsję regenerującą Artistry - jest to drogi kosmetyk, ale naprawdę warty swojej ceny. Natomiast na dzień wybieram kosmetyki dedykowane skórze mieszanej 30+, np. DAX PERFECTA Cera mieszana przeciwzmarszczkowy. Nie dość, że ten krem działa przeciwzmarszczkowo, to jeszcze w swoim składzie zawiera Fito-Retinol, który ma działanie m.in. przeciwzapalne i przeciwtrądzikowe - a cena jest naprawdę zachęcająca

czy stosowanie kremów 30+ dla 25+ latki jest zalecane? moja kosmetyczka ciągle mi powtarza, ze teraz majać 25 lat powinnam srosowac kremy dla 20 latek bo tamte sa za silne w dzialaniu i moze sie okzac ze za pare lat zaden krem nie ebdzie na mnie dzialal, czy to prawda? pytam bo chcialam kupic sobie pod oczy krem z lirene 30+ i nie wiem czy nie rpzesadze z tym:P
Paulina_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 08:27   #55
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Paulina_1987 Pokaż wiadomość
czy stosowanie kremów 30+ dla 25+ latki jest zalecane? moja kosmetyczka ciągle mi powtarza, ze teraz majać 25 lat powinnam srosowac kremy dla 20 latek bo tamte sa za silne w dzialaniu i moze sie okzac ze za pare lat zaden krem nie ebdzie na mnie dzialal, czy to prawda? pytam bo chcialam kupic sobie pod oczy krem z lirene 30+ i nie wiem czy nie rpzesadze z tym:P
Moim zdaniem to nie prawda. Ja również mam 25 lat i nie sięgam po produkty dla 20 latek. Kremy dla wieku starszego zawierają po prostu więcej składników odżywczych, które albo się wchłoną albo nie - w zależności od tego czy nasza skóra ich potrzebuje. Ale nie spowodują jakiś "uszkodzeń" albo pogorszenie się cery (o ile nie będziesz sięgać po kremy liftingujące). Coraz częściej spotykam się z poparciem dla moich słów i na portalach urodowych zalecają aby kremy przeciwzmarszczkowe stosować zanim pojawią się zmarszczki, bo inaczej będzie za późno. Kremy przeciwzmarszczkowe opóźniają się ich pojawienie, a nie usuwają zmarszczki. Nie oszukujmy się, ale nie ma kremów usuwających zmarszczki.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:15   #56
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Paulina_1987 Pokaż wiadomość
ekstra dziala przymwanie buzi codziennie przed prysznicem zimnym mlekiem ( czekamy az zastygnie na buzi trzymamy chwile i zmywamy), co do kremów to własnie chce sobie kupić albo z flos leku z serii 25+ albo z lirene krem bio przeciwzmarszczkowy, moze miałyscie jakieś doświadczenia z tmi kremami? bo nie wiem który wybrać, pozdrawiam serdecznie

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------




czy stosowanie kremów 30+ dla 25+ latki jest zalecane? moja kosmetyczka ciągle mi powtarza, ze teraz majać 25 lat powinnam srosowac kremy dla 20 latek bo tamte sa za silne w dzialaniu i moze sie okzac ze za pare lat zaden krem nie ebdzie na mnie dzialal, czy to prawda? pytam bo chcialam kupic sobie pod oczy krem z lirene 30+ i nie wiem czy nie rpzesadze z tym:P
Skąd się takie kosmetyczki biorą ?
W 21 wieku każda kobieta powinna wiedzieć, że żaden kosmetyk na już istniejące oznaki starzenia skóry nie zadziała. Może dać iluzję, że linie/zmarszczki są ciut płytsze a skóra bardziej napięta dzięki mocnemu nawilżeniu, rozwiętlającym drobinkom, napięciu przez zawartośc alkoholu i kwasu hialuronowego itd. Ale to nie jest realna regeneracja, tylko chwilowe tuszowanie problemu.
Więc ekhm, gdy będziesz mieć 30+ lat i zmarszczki wokół oczu to żaden krem nie będzie na nie "działał", przykra prawda.

Prewencja to podstawa, bo możliwości naprawy są naprawdę bardzo ograniczone. I nie chodzi mi o stosowanie zapobiegawczo kremów przeznaczonych dla starszych grup wiekowych, tylko o ochronę przed czynnikami zewnetrzymi tzn UV i wolnymi rodnikami. To jest najlepsze co możemy dla skóry w każdym wieku zrobić- spowolnić tempo destrukcji bo odwrócić tego procesu się potem nie będzie dało.

A swoją drogą takie popularne kremy z drogerii czy to dla 20latek czy 40 latek i tak szału nie zrobią, różnica między nimi jest chyba głownie w tłustości .
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:20   #57
wino86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to nie prawda. Ja również mam 25 lat i nie sięgam po produkty dla 20 latek. Kremy dla wieku starszego zawierają po prostu więcej składników odżywczych, które albo się wchłoną albo nie - w zależności od tego czy nasza skóra ich potrzebuje. Ale nie spowodują jakiś "uszkodzeń" albo pogorszenie się cery (o ile nie będziesz sięgać po kremy liftingujące). Coraz częściej spotykam się z poparciem dla moich słów i na portalach urodowych zalecają aby kremy przeciwzmarszczkowe stosować zanim pojawią się zmarszczki, bo inaczej będzie za późno. Kremy przeciwzmarszczkowe opóźniają się ich pojawienie, a nie usuwają zmarszczki. Nie oszukujmy się, ale nie ma kremów usuwających zmarszczki.
To ciekawa teoria, ale ja słyszałam jeszcze taką, że jeśli dostarczasz młodej skórze wys. stężenie składników odżywczych to ona sie "rozleniwia" w sensie sama przestaje je produkować. Prawda pewnie lezy po środku. Ja mam 25,5 lat i dla swojej skóry dobieram mocniejsze kremy na noc i pod oczy, a na dzień po prostu krem nawilżający np Hydra Vegetal od Yves Rocher do skóry mieszanej, żeby skóra nie była zbyt obciążona. Jestem też zdania, że kremy przeciwzmarszczkowe bądź też przeciwstarzeniowe powinno stosowac się odpowiednio wczesniej, czyli po 25 roku zycia, kiedy skóra staje się juz inna, niestety...
wino86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:24   #58
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wino86 Pokaż wiadomość
To ciekawa teoria, ale ja słyszałam jeszcze taką, że jeśli dostarczasz młodej skórze wys. stężenie składników odżywczych to ona sie "rozleniwia" w sensie sama przestaje je produkować. Prawda pewnie lezy po środku. Ja mam 25,5 lat i dla swojej skóry dobieram mocniejsze kremy na noc i pod oczy, a na dzień po prostu krem nawilżający np Hydra Vegetal od Yves Rocher do skóry mieszanej, żeby skóra nie była zbyt obciążona. Jestem też zdania, że kremy przeciwzmarszczkowe bądź też przeciwstarzeniowe powinno stosowac się odpowiednio wczesniej, czyli po 25 roku zycia, kiedy skóra staje się juz inna, niestety...
Podobnie jak Ty -stawiam na mocniejsze kremy na noc. Bo nocą skóra odpoczywa i lepiej wchłania składniki kremów. W dzień nawilżające - akurat stosuję Bandi nawilżający z algami, który nie jest dedykowany konkretnej grupie wiekowej.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:47   #59
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Paulina_1987 Pokaż wiadomość
czy stosowanie kremów 30+ dla 25+ latki jest zalecane? moja kosmetyczka ciągle mi powtarza, ze teraz majać 25 lat powinnam srosowac kremy dla 20 latek bo tamte sa za silne w dzialaniu i moze sie okzac ze za pare lat zaden krem nie ebdzie na mnie dzialal, czy to prawda? pytam bo chcialam kupic sobie pod oczy krem z lirene 30+ i nie wiem czy nie rpzesadze z tym:P
absolutnie nie nie wiem, skąd się biorą takie legendy i niby, co ta liczba ma znaczyć? Jak ktoś potrzebuje danego składnika w wieku 20.paru lat, to przecież nie będzie czekał do 40stki, żeby użyć kremu, zgodnie z instrukcją producenta. Niedorzeczność. Przykładowo moim ulubionym kremem jest vichy retinol na noc, przeznaczony bodajże dla pań po 40. czy tam 50., a mam ciut mniej.

A co do mojej codziennej pielęgnacji: to przede wszystkim ruboril i filtr 50+ oraz vichy aqualia termal (nie znalazłam nic lepszego o działaniu nawilżającym, jakbyście znały chwalcie się). Docelowo TriAcneal i serum z vit C z flavo c.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 06:21   #60
Paulina_1987
Raczkowanie
 
Avatar Paulina_1987
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 102
Dot.: Krem dla 25-latki - Wątek Zbiorczy

Dziekuje Wam dziewczeta w takim razie ide do rossmana i kupie sobie jakiś kremik z tołpy albo flos leku

---------- Dopisano o 06:21 ---------- Poprzedni post napisano o 06:18 ----------

a co do tego co pisalyscie to rzeczywscie slyszalam ze sa dwie szkoly albo zeby uzywac tak jak napisalam wczesniej 25 lat to kremow 20+ albo o 5 lat wiecej czyli kremow 30+ ...ale rzeczywscie lepiej tak jak pisalyscie zapobiegac niz leczyc
Paulina_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-05 16:09:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:58.