Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-18, 14:42   #481
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
on normalizuje prace gruczolow lojowych a taka prawda ze z izo ine wlasciwie nie pracuja nie moa po co kupowac tego bo moze szczypac. wiem bo mam i uzylam raz jak mi sie nawilzajacy z ziaji skonczyl. lepiej zainwestowac albo nawilzajacy albo lano-krem z ziaji

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------



ja zrezygnowalam bo boje sie tego co chlor zrobi z mojej skory
ok, dzieki za rady kupie ten z ziajamed nawilzajacy a jak troche fundusze podratuje to zainwestuje w ten cetaphil.
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 15:00   #482
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez teqili Pokaż wiadomość
Podniosłaś mnie na duchu za co wielki dzięki ponieważ. Miałam bardzo duże wątpliwości by zdecydować sie na lecznie trądziku tym lekiem właśnie ze względu na to że będę chciała w przyszłości zajść w ciążę, a jeśli lek ma tak duży wpływ na płód to myślałam że z na zajściem w ciąże też może mieć zły wpływ Po za tym może wiecie czy Curacne osłabia działanie tabletki antykoncepcyjnej? Myśle że chyba nie skoro lekarz dermatolog sam zaleca taka metodę antykoncepcji przy leczeniu Curacne, ale wolę sie upewnić
Sądziłam, że może komuś pomóc taka informacja. Ja jak zaczynałam kurację, to też bałam się co będzie jak zajdę w ciążę. Chciałam odczekać ok. roku od zakończenia kuracji, choć dermatolog uspokajał, że w przypadku Acnenorminu (bo ja ten brałam) bezpieczne będzie odczekać 6-8 mies.

Dziewczyny nie bójcie się tego leku Warto przejść kurację i trochę wycierpieć, bo na prawdę pomaga. W I części wątku możecie znaleźć moje zdjęcia porównawcze z początku kuracji i po zakończeniu. Warto obejrzeć, bo na prawdę podnoszą na duchu
Ja panicznie się bałam przed kuracją i w trakcie i jak już byłam w ciąży to truchlałam przed każdym badaniem, ale wszystko skończyło się dla nas pomyślnie .

Curacne nie osłabia działania tabletki. Bynajmniej ja nic o takim czymś nie słyszałam.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 15:02   #483
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

biindier jeśli jestes ubezpieczona w NFZ i jeśli powiesz,że to nagle i od leku, to może za zgoda przyjmie Cie jakis okulista w Scanmedzie w Krk. W dyżurze pracy tych okulistów trzeba się wepchac w kolejkę i poprosić,że to coś nagłego, nie wiesz co robic i prosisz choć o chwilę konsultacji. Jesli się zgodzi da Ci to na kartce i rejestracja Cię zapisuje.
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 15:11   #484
teqili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 75
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Sądziłam, że może komuś pomóc taka informacja. Ja jak zaczynałam kurację, to też bałam się co będzie jak zajdę w ciążę. Chciałam odczekać ok. roku od zakończenia kuracji, choć dermatolog uspokajał, że w przypadku Acnenorminu (bo ja ten brałam) bezpieczne będzie odczekać 6-8 mies.

Dziewczyny nie bójcie się tego leku Warto przejść kurację i trochę wycierpieć, bo na prawdę pomaga. W I części wątku możecie znaleźć moje zdjęcia porównawcze z początku kuracji i po zakończeniu. Warto obejrzeć, bo na prawdę podnoszą na duchu
Ja panicznie się bałam przed kuracją i w trakcie i jak już byłam w ciąży to truchlałam przed każdym badaniem, ale wszystko skończyło się dla nas pomyślnie Curacne nie osłabia działania tabletki. Bynajmniej ja nic o takim czymś nie słyszałam.
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz i zrozumienie Właśnie jestem w 3 tygodniu kuracji lekiem Curacne zdecydowałam sie właśnie teraz na leczenie ponieważ w przyszłym roku wychodzę za mąż i oczywiście bedę chciała też mieć dziecko także wtedy leczenie chce mieć już dawno po za sobą by nie zaszkodzić dziecku ani nie mieć jakiś problemów z ciążą czego bym nie chciała. Nie słyszałam właśnie by Curacne osłabił działanie tabletek anty, wolałam sie upewnić A co do zdjęć azzis po leczeniu to jestem w szoku jak lek może pomóc bardzo ładnie wygojona twarz, u mnie jak na razie skóra bardzo sucha a zmiany na twarzy jak była tak są niestety.

Edytowane przez teqili
Czas edycji: 2010-03-18 o 15:33
teqili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 15:41   #485
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
ok, dzieki za rady kupie ten z ziajamed nawilzajacy a jak troche fundusze podratuje to zainwestuje w ten cetaphil.
cethapil 36/200ml

Aqua, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol

ma SLS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ziaja med fizjoderm zel 9zl/200ml


Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Cocoyl Isethionate, PEG-8, Panthoneol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben.



mysle ze moze byc godnym zamiennikiem i o ile tanszy


na rumien dobrze oceniany jest ten:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...ien-na-noc.htm
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 15:50   #486
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ale zobacz gdzie on ma ten sls! W.. Na szarym końcu
Ale ziaja i tak wydaje się ciekawym zamiennikiem mimo tej litanii parabenów.

(im więcej parabenów, tym ich łączne stężenie jest mniejsze niż byłoby gdyby użyto jednego parabenu)
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 16:00   #487
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Okrutnie się zaskoczyłam. Z jednej strony dobrze, z drugiej źle.
W sobotę kończą mi się tabletki, w piątek idę do dermatologa. Mam teraz dawkę 40mg i nie wiem czy to nie ulegnie zmianie.
Mama dość dobrze zna się z aptekarką i poprosiła ją, żeby zamówiła akne 20mg a w piątek jak będziemy wracać pokażemy receptę i kupimy.
Na to ona, że akne jest płatne 100% czyli nie trzeba recepty :X
Dla mnie to okej, bo w przypadku nieobecności lekarza nie muszę się martwić. Ale jak pomyślę, że jest to dostępne dla każdego, to aż mnie ciary przeszły!
Myślicie, swoją drogą, że kiedy nie mam jakichś ogromnych skutków ubocznych, lekarz może jeszcze zwiększyc dawkę? 50mg/60kg to chyba byłaby przesada, co? Czy się mylę?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 16:03   #488
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Question Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cetaphil MD ma SLS?
sama wstukiwałam skład i nigdzie go nie widziałam
poza tym - pojemność 250ml, cena 29-31zł

więc Ziaja nie będzie tańszym zamiennikiem, zauważ jaki ma skład, jak przedstawia się proporcja - cena do pojemności

a już w ogóle nie czaje tekstu że emulsja do mycia twarzy to zamiennik dla serum Ziaji


a tak BTW
bo wiem skąd pochodzi ten skład z SLSem
nie miałam jeszcze tego myjadła od Galdermy
bałabym się chyba, że nie domywa

wiem, ze któras z Was go używa, jak będziecie w wątku to zdajcie relacje, pls

Okejku
to niemozliwe zeby były to leki BEZ recepty

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-03-18 o 16:06
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 16:15   #489
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Ale zobacz gdzie on ma ten sls! W.. Na szarym końcu
Ale ziaja i tak wydaje się ciekawym zamiennikiem mimo tej litanii parabenów.

(im więcej parabenów, tym ich łączne stężenie jest mniejsze niż byłoby gdyby użyto jednego parabenu)
no szarym koncu ale patrzac na tak ubogi sklad kto wie ile tego jest. co innego gdyby mial 20-30 skladnikow. gdyby byl do zmywania ten cethapil to ok ale duzo osob go naklada nie zmywajac. a ten detergent wtedy najsilniej podraznia gdy jest nie zmyty ze skory.

i tak mysle ze zaineresuje to porownanie osoby ktore wola wydac 3 razy mniej a miec porownywalny produkt. nawet konsystencja i kolor ten sam ma:0

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Cetaphil MD ma SLS?
sama wstukiwałam skład i nigdzie go nie widziałam
poza tym - pojemność 250ml, cena 29-31zł

więc Ziaja nie będzie tańszym zamiennikiem, zauważ jaki ma skład, jak przedstawia się proporcja - cena do pojemności

a już w ogóle nie czaje tekstu że emulsja do mycia twarzy to zamiennik dla serum Ziaji


a tak BTW
bo wiem skąd pochodzi ten skład z SLSem
nie miałam jeszcze tego myjadła od Galdermy
bałabym się chyba, że nie domywa

wiem, ze któras z Was go używa, jak będziecie w wątku to zdajcie relacje, pls

Okejku
to niemozliwe zeby były to leki BEZ recepty
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12375

z tad


a tu kilka skladow znalezionych na wizazu

"Cetaphil emulsja skład z KWC:
Skład: Purified Water, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Plalmate, PEG-7 Glycerol Cocoate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Copolymer, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Masking Fragrance, Panthenol, PEG-60, Hydrogenated Castor Oil, Disodium ETDA, Methylparaben

Cetaphil skład z wcześniejszej butelki:
woda oczyszczona, alkohol cetylowy, glikol propylenowy, laurylosiarczan sodu, alkohol stearylowy, p-hydroksybenzoesan metylu, p-hydroksybenzoesan propylu, p-hydroksybenzoesan n-butylu

Cetaphil skład z obecnej butelki:
Aqua, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol"

musisz chyba dokladniej poczytac sklad na swojej butelce


a emulsja podana byla dana bo ktos szukal czegos na podraznienie i zaczerwienienie.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2010-03-18 o 16:09
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 16:22   #490
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
a emulsja podana byla dana bo ktos szukal czegos na podraznienie i zaczerwienienie.

jak zwykle się nie zrozumiałyśmy
wiem ze SLS to składnik myjadla od Galdermy
napisalam to w poprzednim moim poście

ale jego zamiennikiem nie jest Ziaja ktorą podałaś w linku

myślalam ze pomagamy Madziuli, ktorej polecilam zamiast jej propozycji od Ziaji, Cetaphil MD
stąd moje zdziwienie, że stawiasz jako zamiennik kremu Ziaji - emulsje Galdermy

Nie ucz ojca dzieci robić

Cetaphil MD nie ma SLS w skladzie
ehh
pozdrówka

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-03-18 o 16:23
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 16:23   #491
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Cetaphil MD ma SLS?
sama wstukiwałam skład i nigdzie go nie widziałam
poza tym - pojemność 250ml, cena 29-31zł

więc Ziaja nie będzie tańszym zamiennikiem, zauważ jaki ma skład, jak przedstawia się proporcja - cena do pojemności


ziaja nie tanszym zamiennikiem ??? no prosze Cie. przeliczajac to 1ml ziaji (przy cenie 10 zl )to 5 gr za to cethapil za 1 ml [ przy cenie 30 zl] to 12 gr . mozna latwo przeliczyc




a ja pisze o emulsji do mycia twarzy. i nie ucze dzieci robic nikogo. nie od wczoraj biore izotek
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2010-03-18 o 16:25
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 16:26   #492
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

oo zoabczyłaś gdzie błąd popełniałaś

więc cofnij to, że to ja niedoczytuje
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 16:29   #493
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

wiem o co chodzi. sa 2 cethapile i tyle.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 17:00   #494
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

aaaaaa nie wiem o co csie kłocicie, mało z tego zrozumiałam
co nie zmienia faktu, że obchodziłam 9 (powaznie!) aptek i w żadnej nie było KURACJI NAWILZAJACEJ Z ZIAJA MED byla przeciwzmarszczkowa, jakas naczyńkowa.. ale tej akurat nie
w jednej obiecali zadzwonić, zapytac sie i zamowic na jutro..
a w drugiej mi powiedzieli ze raz tylko zamowili tą serie, zeszła im cała szybko, chcieli zamowic i w ogole nie moga sie dodzwonić do Tej Ziajii .. ja nie wiem ale chce miec ten krem !!
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 17:01   #495
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Silwena- też byłam pewna, że nie można. Bo po co byłyby te oświadczenie itp. Jednak w mojej aptece, może przez niekompetencję? aptekarki, nowe opakowanie Aknenorminu znajduje się już na półce i czeka na zużycie
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 17:04   #496
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Silwena- też byłam pewna, że nie można. Bo po co byłyby te oświadczenie itp. Jednak w mojej aptece, może przez niekompetencję? aptekarki, nowe opakowanie Aknenorminu znajduje się już na półce i czeka na zużycie
oj na miliard procet niekompetencja

maadziulek91
no szkoda, że nie dorwałaś się do tego kremu
ale jak wychodzą do Ciebie z propozycja zamawiania to jeszcze kupisz
cierpliwości

podobno ta choroba uczy cierpliwości (trądzik)
a my tu wszystkie, wszystkiego byśmy od razu chciały
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 17:53   #497
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Byłam dziś u lekarza i dostałam antybiotyk (duomox) na gardło. Troszkę się rozchorowałam, ale nie jest źle.

Z tym akne w aptece bez recepty to coś nie halo... To nie witamina C. Nie podoba mi się to.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 18:59   #498
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marynia19 Pokaż wiadomość
Sprawdzę co to jest ten Benecol i może mu wcisnę
Ale mam ważne pytanie. Czy można chodzić na basen jak się przyjmuje te leki??
pozdrawiam!!!!!
Benecol to smarowidło do pieczywa Za opakowanie 400 g płacę około 15 zł i starcza mi ono na miesiąc

Na basen chodzę od miesiąca, dwa razy w tygodniu Bardzo dobrze znoszę kurację, więc nie widzę przeciwwskazań, żeby rezygnować z basenu Przed wejściem do wody 'zabezpieczam' skórę Dexerylem (wreszcie znalazłam dla niego jakieś zastosowanie normalnie zostawia tłusty film, który strasznie mnie irytuje, ale do wody jest w sam raz ), po wyjściu myję się delikatnym żelem, osuszam ciało ręcznikiem i maziam balsamem z mocznikiem Skóra jest miękka, nawilżona, nie piecze i nie swędzi Nie mam też po basenie żadnych bóli stawów, kregosłupa czy bóli mięśni

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Okrutnie się zaskoczyłam. Z jednej strony dobrze, z drugiej źle.
W sobotę kończą mi się tabletki, w piątek idę do dermatologa. Mam teraz dawkę 40mg i nie wiem czy to nie ulegnie zmianie.
Mama dość dobrze zna się z aptekarką i poprosiła ją, żeby zamówiła akne 20mg a w piątek jak będziemy wracać pokażemy receptę i kupimy.
Na to ona, że akne jest płatne 100% czyli nie trzeba recepty :X
Dla mnie to okej, bo w przypadku nieobecności lekarza nie muszę się martwić. Ale jak pomyślę, że jest to dostępne dla każdego, to aż mnie ciary przeszły!
Myślicie, swoją drogą, że kiedy nie mam jakichś ogromnych skutków ubocznych, lekarz może jeszcze zwiększyc dawkę? 50mg/60kg to chyba byłaby przesada, co? Czy się mylę?
Nie, na pewno nie dostaniesz retinoidów bez recepty No chyba, że farmaceuta/technik będzie za to ręczył swoją głową Może mama coś źle zrozumiała? Może Pani z apteki miała coś innego na myśli? Btw, masa antybiotyków (iinnych leków też) jest płatna 100% i nie dostaniesz ich bez recepty

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
aaaaaa nie wiem o co csie kłocicie, mało z tego zrozumiałam
co nie zmienia faktu, że obchodziłam 9 (powaznie!) aptek i w żadnej nie było KURACJI NAWILZAJACEJ Z ZIAJA MED byla przeciwzmarszczkowa, jakas naczyńkowa.. ale tej akurat nie
w jednej obiecali zadzwonić, zapytac sie i zamowic na jutro..
a w drugiej mi powiedzieli ze raz tylko zamowili tą serie, zeszła im cała szybko, chcieli zamowic i w ogole nie moga sie dodzwonić do Tej Ziajii .. ja nie wiem ale chce miec ten krem !!
Ziaja Med jest dostępna w aptekach ☠☠☠☠☠☠☠ Jeśli masz jakąś aptekę z tej sieci w pobliżu, to możesz na ich stronie Internetowej zamówić sobie krem i wybrać, gdzie chcesz go odebrać
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 19:14   #499
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Nie, na pewno nie dostaniesz retinoidów bez recepty No chyba, że farmaceuta/technik będzie za to ręczył swoją głową Może mama coś źle zrozumiała? Może Pani z apteki miała coś innego na myśli? Btw, masa antybiotyków (iinnych leków też) jest płatna 100% i nie dostaniesz ich bez recepty
Nowe opakowanie Akne leży przede mną. A po receptę dopiero w piątek..więc
Nie wiem, jak to możliwe. Nie rozumiem tego. Wiem też, że tak nie powinno być. Tym bardziej jeśli prosi się o zamówienie tylko ze względu na, zazwyczaj, niedostępność akne w aptekach ot tak. Najczęściej trzeba zamawiać. Nie miałabym tabletek na nadzielę. Miałam kupić po okazaniu recepty w piątek, a tu klops. Jestem serio zaskoczona.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 19:23   #500
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Nowe opakowanie Akne leży przede mną. A po receptę dopiero w piątek..więc
Nie wiem, jak to możliwe. Nie rozumiem tego. Wiem też, że tak nie powinno być. Tym bardziej jeśli prosi się o zamówienie tylko ze względu na, zazwyczaj, niedostępność akne w aptekach ot tak. Najczęściej trzeba zamawiać. Nie miałabym tabletek na nadzielę. Miałam kupić po okazaniu recepty w piątek, a tu klops. Jestem serio zaskoczona.
Weź pod uwagę to, że Twoja mama bardzo dobrze zna tę aptekarkę, więc może receptę będziesz musiała donieść albo coś w tym stylu?

Nie wiem, próbuję to sobie jakoś wytłumaczyć, bo w sprzedawanie izo zupełnie bez recepty ciężko mi uwierzyć. Może to jakiś błąd aptekarki?
Teraz mocno uczula się młodych adeptów aptekarstwa, żeby nie sprzedawać leków na receptę bez recepty...
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!


Edytowane przez aktogimka
Czas edycji: 2010-03-18 o 19:25
aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 21:17   #501
MartaJurczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 32
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Też mi się wydaje, że ciężko bez recepty to dostać, zwłaszcza, że wydanie recepty na ten lek wiąże się z takimi obwarowaniami...

Z innej beczki- jesteście doświadczone (mniej lub bardziej)- jak radzicie sobie z bólami pleców/kręgosłupa? Ja mam wrażenie jakby ktoś stale miażdżył mi kości- może znacie jakieś skuteczne metody na złagodzenie tego?
MartaJurczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 21:50   #502
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mój dziadek tak kupuje leki na receptę bez recepty bo się zakumplował ze sprzedawcą w aptece i to podobno jest "prywatna" apteka (tak, też nie wiem o co biega z tą prywatną apteką) dlatego nie ma żadnych problemów.
Nie wiem dokładnie na jakiej to zasadzie działa, ale raczej tak czy siak, nie można wejść prosto z ulicy i dostać leku na receptę bez recepty. Potrzebne są jakieś specjalne chody.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 22:07   #503
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Mój dziadek tak kupuje leki na receptę bez recepty bo się zakumplował ze sprzedawcą w aptece i to podobno jest "prywatna" apteka (tak, też nie wiem o co biega z tą prywatną apteką) dlatego nie ma żadnych problemów.
Nie wiem dokładnie na jakiej to zasadzie działa, ale raczej tak czy siak, nie można wejść prosto z ulicy i dostać leku na receptę bez recepty. Potrzebne są jakieś specjalne chody.
Hm, może chodzi o to, że sieciówki mają jakąś wiekszą kontrolę?
A później apteki płaczą, że im NFZ refundacji nie chce zrobić, bo recept brakuje czy co tam

Nieco nam się offtopic zrobił
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 08:44   #504
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Na opakowaniu (przynajmniej tretinexu) przecież pisze wyraźnie na czerwono "lek wydawany na receptę"....Aż musiałam sprawdzić, bo ciary przechodza na myśl,ze każdy móglby to kupic...
Czy którejś po izo ciekło nieustannie z nosa jak przy alergii? Wiem,że wiosna itp ale nigdy problemów z alergia nie miałam.
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 09:42   #505
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez MartaJurczyk Pokaż wiadomość
Z innej beczki- jesteście doświadczone (mniej lub bardziej)- jak radzicie sobie z bólami pleców/kręgosłupa? Ja mam wrażenie jakby ktoś stale miażdżył mi kości- może znacie jakieś skuteczne metody na złagodzenie tego?
ja od dziecka miałam stawy dość chrobotliwe, jęczące i stukające łańcuchami
ale teraz przy Tretinexie to przestało być śmieszne, doszedł duży ból (łaczenie z bólem mięśni), a każde wejście po schodach jest sporym bólem i nieprzyjemnością
nie mogę znieść tego, że słychać potrójnie głośno strzelanie w kolanach jak wchodzę, to jeszcze czuję jak kość trze o gołą kość, zero naoliwienia
okropne uczucie
po kilku godzinach "na nogach" ból mięśni jest najsilniejszy, codziennie jednak staram się wychodzić na 30-40minutowy spacer, bo nie chce się całkiem 'zasiedzieć' przez to

próbowałam Naproxenu, bo tylko to jest w chacie, ale nie daje ulgi
próbuje teraz upiec kilka pieczeni nad jednym palnikiem i kupuje Omega 3 (1000g), liczę, że będzie nadal działał na nawilżenie twarzy, włosów, skóry ogólnie, to jeszcze licze na wzrost HDL, obniżenie LDL no i wiem, że EPA i DHA wpływają na polepszenie kondycji stawów, niektorym nawet ustają bóle barków, czy kolan właśnie, więc przechodze z ogórecznika na Omega3, licząc też, że nadrobi mi się jedna ryba w menu więcej
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 10:16   #506
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Silwerna - nie wiem, czy twój brzuch to wytrzyma, bo pamiętam że jesteś wrażliwa, ale i tak dam radę na te twoje chrobotania.
Zrób sobie galarety z nóżek wieprzowych. Od razu zakładam, że kawałki nóżek w galarecie nie wchodzą w grę (a szkoda, bo mają najlepszy kolagen, ten w roztworze jest już mniej wartościowy) więc:
- gotuj nóżki przez 3 godziny. (jeśli masz szybkowar to trochę ponad godzinę)
- Ugotuj trochę dobrze tolerowanego przez twój żołądek mięsa i rozdrobnij
- Umieść mięso w miseczkach
- dodaj gotowanej marchewki i zielonego groszku (lub nie, jeśli nie lubisz)
- zalej wywarem z nóżek
- nóżki wyrzuć lub daj pieskowi, będzie zachwycony

Wywar z nóżek jest taki trochę bez smaku, dlatego trzeba go czymś przyprawić i tu już co kto lubi i toleruje - magi, kucharek, jakieś liście laurowe
Gotową galaretę można skropić cytryną do smaku.

Kolagen najlepiej przyswaja się przy obecności witaminy C! warto więc spożyć razem z galaretą coś o dużej zawartości tej witaminy.
Żeby były efekty galaretę trzeba jeść niestety dość często.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 10:59   #507
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Silwerna - nie wiem, czy twój brzuch to wytrzyma, bo pamiętam że jesteś wrażliwa, ale i tak dam radę na te twoje chrobotania.(...)
Kolagen najlepiej przyswaja się przy obecności witaminy C! warto więc spożyć razem z galaretą coś o dużej zawartości tej witaminy.
Żeby były efekty galaretę trzeba jeść niestety dość często.

tak, doskonale pamiętasz z tym moim brzuchem
wczoraj zjadłam wieśniaka z malutka cebulką i prawie mi wnętrzności wyżarło, już jak konczyłam jeść to czułam, że coś jest nie tak, normlanie chwilę później dopadł mnie taki ból i pieczenie żołądka, że oparłam się głową nad sedesem ot kutfa gratis do kolacji...
znów na dłużej cebula idzie w odstawkę, wieśniak też robi mi odruchy wymiotne, nie wiem co ja będe jeść na kolacje

no ale do tematu
podobną galarete robi moja rodzicielka (gotową u nas skrapia się octem do smaku)
ona tam jeszcze ummieszcza ćwiartki jajka gotowanego, bo u nas tylko na Wielkanoc się takie galarety przygotowuje
dziekuję za pamięć i pomysł
niestety średnio lubię ten rarytasik, zwykle wyjadam warzywka ze środka

Omega3 już łykałam kiedyś, ale powodował u mnie straszne zatłuszczenie ciała i włosów - wzmagał łojotok, zobaczymy jak sie teraz spisze, wiążę z nim nadzieję, właśnie przez to, że moge bez obrzydzenia łykac codziennie

u mnie w rodzinie mama też jest "stawowcem", tez od dziecka i też jej wszystko pyka, trzeszczy i stuka, teraz ma 56lat i nadal tak ma, więc nie liczę, że mi to przejdzie, liczę tylko, że przestanie tak mocno boleć, a po skonczeniu kuracji wróci stan sprzed
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 11:29   #508
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No ja też bardzo się krzywiłam na sam widok galarety, przełamać się psychicznie było ciężko ale tak po 3 razie zaczęła mi smakować :P. A u mnie w domu w galarecie lądują kawałki nóżek .
Możesz sobie zrobić warzywka w galarecie, bez żadnego mięsa i tez powinno coś pomóc. Mięso jest w przepisie bo sobie nie wyobrażam galarety bez mięsa ale ludzie mają różne wyobraźnie .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 12:01   #509
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
No ja też bardzo się krzywiłam na sam widok galarety, przełamać się psychicznie było ciężko ale tak po 3 razie zaczęła mi smakować :P. A u mnie w domu w galarecie lądują kawałki nóżek .
Możesz sobie zrobić warzywka w galarecie, bez żadnego mięsa i tez powinno coś pomóc. Mięso jest w przepisie bo sobie nie wyobrażam galarety bez mięsa ale ludzie mają różne wyobraźnie .

nóżki to jeszcze nic, jak byłam młodsza uwielbiałam móżdżek świński (tez w galarecie z tego co pamiętam)
ale teraz za galareta ogólnie nie przepadam, ale jadam zawsze jak jest, tylko nie dałabym rady właczyć jej na stałe do menu

Właśnie przytachałam na 3 piętro, po schodach dwie torby z zakupami - mmm.. ból, słodki ból..

uff
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 17:11   #510
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Wracam od dermatologa, zostawił mi dawkę 40mg Kolejna wizyta 9 kwietnia, 8 kwietnia muszę za to zrobić wyniki. Nie pamiętam jakie, ale trochę ich tam było.
Może ktoś jeszcze raz wkleić ten wzór na dawkę ? Nie mogę znaleźć.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.