Finanse i rachunkowość - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-25, 00:12   #31
magnoliaa
Raczkowanie
 
Avatar magnoliaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 75
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
widzisz, a ja nie znam żadnego absolwenta technikum, który dostał się na topową uczelnię. no, ale skoro twierdzisz, że absolwenci techników na UE Wrocław rzeczywiście się cofają w rozwoju to może tak jest - nie wiem, nie znam tej uczelni.
Według oceny z ministerstwa FIR na UE wrocławskim i SGH są najlepsze w Polsce (tak było jak studiowałam) i na UEwroc są absolwenci technikum. Znałam kilku. Zresztą tam nie jest trudno się dostać.
__________________
Nawet pomyślny wiatr nie sprzyja temu kto nie ma określonego celu.
magnoliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 03:08   #32
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Finanse i rachunkowość

do ocen ministerstwa to też z przymrużeniem ok
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 10:02   #33
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość

Często ludzie z IiE np. odbijają w typowo firowskie działki, ale to swoją drogą.

Ja miałem taką koncepcje, ale jednak informatyka & bazy danych okazały się ciekawszym rozwiązaniem.
Z tym się muszę zgodzić, jak mają jakąś wiedzę na temat finansów, to bez problemu sobie radzą w takiej robocie, a i tak chyba wszyscy później muszą się szkolić.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 19:19   #34
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
A ja znam i główny problem był taki - w technikum jest zwyczajnie więcej godziny z tej rachunkowości, niż na studiach.
No chyba, że ktoś robi specjalność na rachunkowość, ale one są chyba od IV semestru dopiero.

Ekonometria to akurat bardziej: IiE / AG / MIESI, przy ryzyku pewnie też ( widziałem jakieś 60h zajęć średnio z tego jako osobny przedmiot, nie wiem ile jest na FiR, samych godzin z matematyki finansowej też jest więcej ).

Co do reszty to fakt, ale zauważ że rynki to szeroki temat, zresztą jak całe finanse.
W Big4 pracują przecież też normalnie ludzie po jakiś socjologiach, tak samo ogólnie traderzy zdarzają się po filozofiach itd.

Chociaż oczywiście to nadal mały % z ogółu i większość to jednak będzie: FiR / Ekonometria / AG / Ekonomia.

Chociaż ogólny wniosek pozostaje niezmienny - warto iść na FiR, nie jest to jednak koniecznością.
Często ludzie z IiE np. odbijają w typowo firowskie działki, ale to swoją drogą.

Ja miałem taką koncepcje, ale jednak informatyka & bazy danych okazały się ciekawszym rozwiązaniem.
no ja się zgadzam ze wszystkim co napisałeś

(i dalej mimo wszystko trzymam się mojego zdania, że technikum ekonomiczne nie zastąpi studiów ekonomicznych (bo ja traktuję wszystkie kierunku typu IiE, FiR, MSG, ekonomia jako to samo, czyli po prostu studia ekonomiczne) )

btw. ja na FiR miałam 120 godzin ekonometrii i 60 godzin ryzyka wszystko zależy od uczelni i jej programu
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:54.