Kulturoznastwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-07, 16:16   #1
ofca102
Raczkowanie
 
Avatar ofca102
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 176
GG do ofca102

Kulturoznastwo


Witam Chciałabym sie dowiedziec czy ktoraś z Was jest na takim kierunku jak kulturoznastwo? Ja dostałam sie na UJ na taki kierunek ze specj. cywialiazcje starozytne świata... Jeżeli ktoś znajdzie sie z takim kierunkeim to nich napisze czy sie podoba i ogolnie cos o nim z góry dzięki

pozdrawiam
ofca102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 20:33   #2
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Kulturoznastwo

Hej ofco Ja studiuję ten jakże pasjonujący kierunek- na UŚ. Już Ci zazdroszczę wybranej specjalizacji, bo u nas były inne i średnio ciekawe. Czy fajne? Hm, bardzo humanistyczne film, literatura, sztuka... oraz wiele przedmiotów kompletnie nieciekawych i wziętych z kosmosu Prawdopodobnie na UJ te studia są bardziej ciekawe, bo UŚ, nie oszukujmy się, specjalnej renomy nie posiada
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 22:23   #3
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Kulturoznastwo

hm a ja doczepie sie do tematu. co mozna robic po kulturoznastwie? tzn. w jakim zawodzie pracowac? zastanawialam sie, zeby nie isc na ten kierunek bo mialabym dobra wiedze potrzebna do dziennikarstwa czy to dobry pomysl?
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 12:24   #4
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Kulturoznastwo

up!!
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 12:41   #5
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez ufcio
hm a ja doczepie sie do tematu. co mozna robic po kulturoznastwie? tzn. w jakim zawodzie pracowac? zastanawialam sie, zeby nie isc na ten kierunek bo mialabym dobra wiedze potrzebna do dziennikarstwa czy to dobry pomysl?
Zalezy, jaką specjalizację wybierzesz. Jak filmoznawstwo, to możesz pracowac np. jako krytyk filmowy. Jest jeszcze teatrologia bodajże, a więcej nie pamiętam niestety, gdyż zdawalam tam trzy lata temu [bez rezultatu, wiec moge udzielac szerszych rad w zakresie socjologii jedynie]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 12:53   #6
sreberko
Raczkowanie
 
Avatar sreberko
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 265
Dot.: Kulturoznastwo

Ja studiowałam (niestety krótko, musiałam przerwac) kulturoznawstwo ze specjalnością Europa Środko-Wschodnia. Było rewelacyjnie: historia, współczesność, religia, literaratura naszych sąsiadów. Moim zdaniem najlepiej wybrać sobie taki kierunek jako dodatkowy np. do kierunku bardziej prakrycznego. W tej chwili wykonując niejeden zawód kontaktujemy się z ludźmi innych kultur i powinnismy być na nich otwarci i umiec z znaleźć z nimi płaszczyznę porozumienia. Znajomość kultur innych narodów daje nam więcej możliwości m.in. w prowadzeniu interesów. Tak to widzę i tak wyjaśniłam komisji, która przyjęła na studia ekonomistkę powód, dla którego chcę te studia podjąć.

Ale oczywiście dla cywilizacji starozytnych to mniej szczęśliwa argumentacja.
__________________
Poznać można tylko to, co się oswoi.
sreberko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 16:09   #7
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Kulturoznastwo

na UŚ są następujące specjalizacje: filmoznawstwo, kultura literacka, teatr, teoria i historia kultury, komunikacja kulturowa. Po studiach można być, jak napisała Lovisa, krytykiem filmowym/ literackim/teatralnym, można pracować w reklamie, mediach( tu głównie Komunikacja Kulturowa- ja wybrałam KK i mamy przedmioty typu: język w mediach, nowe media i multimedia, zachowania komunikacyjne).
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-09, 12:38   #8
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Kulturoznastwo

luhuhuh dzieki dziewczyny jeszcze bardziej utwierdzilam sie w przekonaniu ze kulturoznastwo to jest to mam nadzieje,ze mi nie przejdzie po miesiacu
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 13:45   #9
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Kulturoznastwo

ja jestem narazie na pierwszym roku i zamierzam wybrac sobie specjalizacje - kulturę audiowizualną. Czy bedzie po tym zawód ? trudno powiedzieć.. dlatego tez chcialabym zrobic sobie dziennikarstwo , ale zobaczymy , czy sie uda
Z mojej strony kulturoznawstwo gorąco polecam
Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 11:13   #10
ofca102
Raczkowanie
 
Avatar ofca102
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 176
GG do ofca102
Dot.: Kulturoznastwo

ja juz jestem po pierwszych wykladach....i jak narzie jest calkiem OK poza jednym wykładowcą z epoki kamienia, który niemiłosiernie przynudza, sam sie gubi w tym co mówi itp. Nie podoba mi sie tylko to że kończę zajecia o 21 bo nie mam dojazdu do domku ale pozatym jestem zadowolona

Edytowane przez ofca102
Czas edycji: 2005-10-10 o 23:42
ofca102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 23:41   #11
ofca102
Raczkowanie
 
Avatar ofca102
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 176
GG do ofca102
Dot.: Kulturoznastwo

Tak przy okazji to chcialam sie zapytać czy macie jakies notatki, wiadomości lub teksty o 1,2 i 3 wyjściu człowieka z Afryki?? i cos o ewolucji człowieka (antropogeneza) pozdrawiam
ofca102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-11, 12:54   #12
gosz
Raczkowanie
 
Avatar gosz
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 373
Dot.: Kulturoznastwo

ja jestem na filmoznawstwie na UJ ale w zasadzie mozna te studia nazwac medioznawstem i nie zamienilabym ich na zadne inne
gosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 13:46   #13
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez ofca102
ja juz jestem po pierwszych wykladach....i jak narzie jest calkiem OK poza jednym wykładowcą z epoki kamienia, który niemiłosiernie przynudza, sam sie gubi w tym co mówi itp. Nie podoba mi sie tylko to że kończę zajecia o 21 bo nie mam dojazdu do domku ale pozatym jestem zadowolona
hehe to widze ,ze mamy podobne odczucia moze jestes z Poznania ? to napewno z tej samej grupy
Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 19:51   #14
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Kulturoznastwo

o kurcze czytajac wasze wypowiedzi az sie nie moge doczekac zeby isc na kulturoznastwo ale tak bardziej w kierunku literatury
a i jeszcze jedna sprawa: jakie przedmioty warto zdawac na maturze by dostac sie na kulturoznastwo?
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:49   #15
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Kulturoznastwo

u mnie pod uwagę były brane wyniki z wosu , jezyka polskiego (zarowno ustny jak i pisemny ) oraz jeli dobrze pamietam jezyk obcy .

A tak wogole to wlasnie wrocilam z wykladow i o mało co tam nie zasnelam mimo wszytsko - kierunku bym nie zmienila
Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:57   #16
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Kulturoznastwo

Ja myslę nad kulturoznawstwem

A z tego co wiem od niedawna na maturze nie zdaje się WOSu
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:59   #17
gosz
Raczkowanie
 
Avatar gosz
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 373
Dot.: Kulturoznastwo

ach teraz sie matura liczy na studia?
gosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 21:07   #18
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Kulturoznastwo

Vivienne - hmm dziwne , bo ja zdawalam być moze chodzi Ci o to ,ze ni ejest obowiązkowy ? Tu taj sie zgadzam - to był moj przedmiot dodatkowy

gosz - jak widać
Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 21:44   #19
ofca102
Raczkowanie
 
Avatar ofca102
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 176
GG do ofca102
Dot.: Kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez Papryczkaa
hehe to widze ,ze mamy podobne odczucia moze jestes z Poznania ? to napewno z tej samej grupy

Papryczkaa ty też jesteś na UJ na kulturoznastwie i na tym samym kierunku co ja??
ofca102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-12, 21:30   #20
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez Papryczkaa
Vivienne - hmm dziwne , bo ja zdawalam być moze chodzi Ci o to ,ze nie jest obowiązkowy ? Tu taj sie zgadzam - to był moj przedmiot dodatkowy

Z tego co mi wiadomo od tego roku wycofano WOS z listy przedmiotów które się zdaje na maturze. Cos tam trąbili u nas w szkole, ale ja o tym przedmiocie nie myslałam, więc za bardzo się nie "przysłuchiwałam". Czy to pewne- nie wiem.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 08:16   #21
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Kulturoznastwo

UP UP

Dziewczyny, w tym roku składam papiery na studia. Bardzo chciałam iść na ligwistykę franc-arabski albo franc-hiszpański, ale te kierunki są tylko na UMK a poziom nie jest wysoki, bo dochodzi się tylko do B2 na licencjacie, a to nie jest poziom, gdzie biegle robi się tłumaczenia itp.
Francuski w tej chwili mam na poziomie A2/B1, a na UMK musiałabym zacząć naukę od 0. Do tego znam angielski na B2 i włoski na A1. I tak sobie pomyślałam, że tych języków mogę się uczyć dalej a studiować zupełnie coś innego. I przejrzałam katalog UW i strasznie zainteresowały mnie:
1. Kulturoznawstwo -cywilizacja śródziemnomorska
2. Kulturoznawstwo Azji i Afryki
Które byście polecały?
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 08:59   #22
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez alex24112 Pokaż wiadomość
UP UP

Dziewczyny, w tym roku składam papiery na studia. Bardzo chciałam iść na ligwistykę franc-arabski albo franc-hiszpański, ale te kierunki są tylko na UMK a poziom nie jest wysoki, bo dochodzi się tylko do B2 na licencjacie, a to nie jest poziom, gdzie biegle robi się tłumaczenia itp.
Francuski w tej chwili mam na poziomie A2/B1, a na UMK musiałabym zacząć naukę od 0. Do tego znam angielski na B2 i włoski na A1. I tak sobie pomyślałam, że tych języków mogę się uczyć dalej a studiować zupełnie coś innego. I przejrzałam katalog UW i strasznie zainteresowały mnie:
1. Kulturoznawstwo -cywilizacja śródziemnomorska
2. Kulturoznawstwo Azji i Afryki
Które byście polecały?

Przejrzyj lepiej programy, bo tam jest łacina i greka od podstaw w takim wymiarze godzin, że odechce Ci się życia, jeśli nie jesteś fanką antyku.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 11:19   #23
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Kulturoznastwo

Oo, dzięki, bo łacinę miałam w liceum i to ostatnie, czego znów chciałabym się uczyć.
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 11:26   #24
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez alex24112 Pokaż wiadomość
Oo, dzięki, bo łacinę miałam w liceum i to ostatnie, czego znów chciałabym się uczyć.
No to ode mnie rada, żebyś nie wybierała kierunku bo "tak fajnie brzmi nazwa", tylko przejrzała dokładne programy studiów, co, na którym roku i po ile godzin.

Musisz też wiedzieć, że na kierunkach takich jak filologia i lingwistyka tak naprawdę musisz pracować sama nad językiem, to, że lektorat Cię prowadzi do B2 nie znaczy przecież, że w wolnym czasie nie możesz tej wiedzy pogłębiać. A raczej znaczy, że powinnaś.

Jak rozumiem chcesz być tłumaczem? Jakiego języka?
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 12:50   #25
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Kulturoznastwo

Nie podchodzę do studiów w taki sposób, że to jedyne, co ma mnie uczyć języka, ale porównując UW i poziom C1 na 2 językach + lektorat z trzeciego do UMK z dwoma językami na poziomie B2 to logiczne, że wybranie tych studiów jest bezsensowne i bezcelowe.

A co do tego, co mam zamiar potem robić to nie stawiam w 100procentach na tłumaczenia. Mój wujek pisze słowniki "zawodowe" języków obcych- medyczne i prawnicze. A poza samą lingwistyką miałam zamiar zacząć drugi kierunek/ew. iść do szkoły policealnej i pracować gdzieś, gdzie znajomość języków mi się przyda, ale nie jest głównym przedmiotem pracy.

Tak jak napisałam interesuje mnie francuski i arabski lub hiszpański. Angielski znam na B2 więc dojście do wyższych poziomów wchodzi w rachubę, włoski zawsze można poprawić, ale nigdy nie chciałabym robić z niego tłumaczeń.
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-02 13:50:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.