Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-24, 14:23   #1531
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić jeszcze o analizę maseczki oczyszczającej Aknorm firmy Plante System. Czy może być stosowana przez kobiety w ciąży, czy zawiera zbyt dużo chemii?
Zużyłam pół próbki na razie, ale cera jest tak czyściutka, że aż trudno uwierzyć

Skład: aqua (water), bentonite, potassium chloride, cetearyl alcohol, ceteareth 33, sorbitol, zink oxide, sodium pca, butylene glycol, glycerin, lecithin, camellia sinensis, rosa moschata, serenoa serrulata, olea europaea, hippophae rhamnoides, persea gratissima, prunus dulcis, xanthan gum, tocopherol, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, parfum (frgagrance).

Uff, czuje się jakbym przepisała jakiś chiński alfabet, nic mi to nie mówi

Podziwiam wszystkie Wizażanki, które wiedzą o co w tym chodzi i chylę czołaZ góry dziękuję
Skoro Twojej skórze krzywdy nie robi, skupię się tylko na substancjach mogących niekorystnie wpłynąć na dzieciaczka ( - niech rośnie zdrowe!).

bentonite - ponoć niekiedy utrudnia metabolizm w skórze i jej odychanie, odradza się go kobietom w ciąży; skoro jednak u Ciebie nic takiego nie zaszło, może w Twoim wypadku nie ma negatywnego wpływu... Rozstrzygniecie tego jest b. ważne, bo składnik ten znajduje się tuż po wodzie.

sodium pca - zależy, jakie jest źródło pochodzenia: naturalne, czy syntetyczne; może wywołać alergię, także nie poleca się stosowania w trakcie ciąży. U Ciebie alergii nie wywołuje, ale... lepiej dmuchać na zimne.

butylene glycol - także sie nie poleca, może wywoływać świąd, pokrzywkę etc.

Na czerwono konserwanty - fenoksyetanol i cały arsenał parabenów... Dużo tego - te substancje na pewno nie wpłyną korzystnie na płód.

W sumie nie dziwię się, że maseczka korzystnie wpływa na Twoją skórę - zawiera dużo ciekawych wyciągów ziołowych, oliwek, porządne nawilżacze. Osobiście jednak wróciłabym do niej po ciąży (i ew. karmieniu).
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-24, 14:58   #1532
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie kazdy puder/podklad bazuje na talku sa takze kosmetyki kolorowe bez niego a zapychac moze nie tylko on jezli jest w czolowce skladu ale skladniki ktore sa laczone z nim tez wzajemnie na siebie wplyuwaja i czasami pojawia sie mieszanka wybuchowa.Poza tym mozliwe jest,ze takze zupelnie cos innego Cie zapychalo.
Hmm możliwe... Czyli talc z czymś innym powiadasz? Ciekawe, mogłabyś napisać więcej ? (albo podać jakieś linki- bo jeszcze się z tym nigdzie nie spotkałam, a wątków/artykułów o składach już przeczytałam nieco)
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 00:26   #1533
zuza678
Wtajemniczenie
 
Avatar zuza678
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: woj.kuj.-pom.
Wiadomości: 2 113
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

HEJ! Na początek chciałałabym Wam powiedzieć, że jesteście fantastyczne i takie mądre ,że szczęka mi opadła z wrażenia Jestem tu nowa i nic nie wiem na te tematy, a potrzebuję pomocy. Jestem w strasznej desperacji i dlatego aż spać nie mogę ;-)

Po użyciu kremu "Ziaja na noc dotlenienie" wysypało mi się na policzkach i brodzie uczulenie Miałam już takie po którejś Dermice, a tu znowu. Jestem rozgoryczona, bo Ziaja nigdy mi tago nie robiła. Może Wy mi powiecie, co może mnie w ten sposób uczulać i poradzicie jaki krem wybrać by być spokojnym. Mam cerę mieszaną, zapychają mi się pory w strefie T, a policzki potrafią być suche i zaczerwienione. A chciałabym mieć skórę gładką i o jednolitym kolorze.

Oto skład tej Ziaji : Aqua (Water), Hexyl Laurate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Methylparaben, Beta-Carotene, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Stearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Sodium Hydroxide

Bardzo Was proszę o pomoc, bo wyglądam okropnie i tak też się czuję
zuza678 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 15:38   #1534
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Zaczęłam (dzięki biochemii) dbać o swoją cerę. Na dzień kładę active C , później filtr LRP 50. Selekcjonerka poleciła mi umieścić tu skład podkładu, co też robię i proszę o analizę Czy jest tak zły? Kurczę, mam próbki i bardzo dobrze mi służy Nie chciałabym zepsuc całego programu pielęgnacji podkładem

Avon, Perfect Wear, Foundation SPF 10 (Trwały podkład SPF 10)

Skład:
Aqua, Isododecane, Butylene Glycol, Boron Nitride, Isohexadecane, Myristyl Myristate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Laurylmethicone Copolyol, Silica, Nylon-12, Polyisobutene, Butyl Acetate Acrylates Copolymer, Ethylene Mixed Copolymer, Imidazolidinyl Urea, Sodium Chloride, Tall Oil Glycerides, Methylparaben, Sodium Hexametaphosphate, Tribehenin, Polymethyl Methacrylate, Disodium EDTA, Parfum, Dimethicone, Octyldodecyl Myristate, Glyceryl Rosinate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Biosaccharide Gum-1, Lecithin, Sodium Hyaluronate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Quaternium-15, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Beta-Carotene, Helianthus Annuus, [+/- Cl 77891, Cl 77019, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499]
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 16:09   #1535
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Zaczęłam (dzięki biochemii) dbać o swoją cerę. Na dzień kładę active C , później filtr LRP 50. Selekcjonerka poleciła mi umieścić tu skład podkładu, co też robię i proszę o analizę Czy jest tak zły? Kurczę, mam próbki i bardzo dobrze mi służy Nie chciałabym zepsuc całego programu pielęgnacji podkładem

Avon, Perfect Wear, Foundation SPF 10 (Trwały podkład SPF 10)

Skład:
Aqua, Isododecane, Butylene Glycol, Boron Nitride, Isohexadecane, Myristyl Myristate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Laurylmethicone Copolyol, Silica, Nylon-12, Polyisobutene, Butyl Acetate Acrylates Copolymer, Ethylene Mixed Copolymer, Imidazolidinyl Urea, Sodium Chloride, Tall Oil Glycerides, Methylparaben, Sodium Hexametaphosphate, Tribehenin, Polymethyl Methacrylate, Disodium EDTA, Parfum, Dimethicone, Octyldodecyl Myristate, Glyceryl Rosinate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Biosaccharide Gum-1, Lecithin, Sodium Hyaluronate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Quaternium-15, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Beta-Carotene, Helianthus Annuus, [+/- Cl 77891, Cl 77019, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499]
Zaczne od pytania jak dlugo uzywasz tego podkladu i czy faktycznie Ci sluzy,oraz jak reaguje na niego Twoja cera?
To jest bardzo wazne,poniewaz czesto nawet jezeli dany kosmetyk ma w sobie paskudne skladniki moze nam sluzyc.


Edytuje post zeby juz nie powielac tematu.

Sovilo jezeli masz cere wrazliwa i sklonna do podraznien to na pewno zrezygnowalabym z tego podkladu;dodatkowo ma tez dosc wysoko drazniacy konserwant;mieszanka skladnikow matujacych moze dodatkowo wysuszyc i podraznic skore.
Mowiac szczerze,nie mam dobrego zdania o Avonie ale z drugiej strony jak kazda inna firma ma lepsze i totalne buble wsrod swojej oferty.Uzywalam podkladu w musie z tej firmy i nic zlego mi nie zrobil a sklad tez ma bardzo przecietny.

Podklad PR mimo ze ma krotki sklad to takze silikony,substancja zageszczajaca,parabeny i drazniacy konserwant.

Decyzja nalezy do Ciebie,czasami wybiera sie mniejsze zlo
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-07-25 o 19:27
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 16:27   #1536
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Zamówiłam na Allegro próbki w różnych kolorach, żeby dobrać ten swój odcień- aktualnie używam ich średnio tydzień, może półtora... nie wyskakują mi po nim żadne niespodzianki, dobrze się trzyma twarzy, ładnie rozsmarowuje, cera do wieczoru wygląda świeżo( równocześnie z tym podkładem zaczęłam używać active c i zmieniłam filtr na Antheliosa).
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 18:36   #1537
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Wyczytałam, że niewiele osób poleca składy avonowskie, rózne świństwa podobno tam pakuję... Czy ktoś w takim razie mógłby rzucić okiem na skład tego podkładu? Szukam czegoś pod filtry Ten podkład ma prostry skład, ale czy dobry...?
Pierre Rene, Skin Balance (podkład kryjący)


Skład: cyclome hicone, aqua, dimethoone, propylene glycol, trimcthylsiloxysilicatc, sodium chloride, dimethicone copolyol, trihydroxystearin, magnesum sterate, laureth -9, methyl-propyl-butylparaben, diazolid nyl urea, parfum.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-25, 18:44   #1538
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez variete Pokaż wiadomość
poprosze o analize składu Dermika, Individuelle, Esencja de Luxe z molekułami młodości, ciekawi mnie czy rzeczywisice jest tak dobry w przeciwdziałaniu starzeniu sie skóry i tym samym wart swej ceny - 250 zł....

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Glycerin, Squalane, PEG-4-Olivate, Ceteareth-25, Propylene Glycol, Macadamia ternifolia, Caprylic/Capric, Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Oleoyl Tyrosine, Tocopheryl Acetate, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone, Laminaria Ochroleuca, Artemia Extract, Ascorbyl Palmitate, Yeast Extract, Viola Tricolor, Tocopherol, Dimethylmethoxy Chromanol, Silica Dimethyl Siliylate, Ubiquinone, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glycine Soja, Hydroxydecyl Ubiquinone, Oxido reductases, Oleic Acid, lecithin, Beta-sitosterol, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated lecitin, Hydrogenates Phosphatidylcholine, xanthan Gum, Ascorbic Acid, Citric Acid, Chondrus Crispus, Hexylene Glycol, Peg-8, Carbomer, EDTA, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidynyl Urea, Parfum.

dziekuje z gory
Na niebiesko - substancje natłuszczające, nawilżające, wygładzające, odżywiające obecne także w kremach za kilkanaście zł
Na zielono - wartościowe substancje aktywne/antyoksydanty (w tym witaminy - C i E)
Na brązowo - emulgatory i substancje mające za zadanie zwiększyć penetrację składników aktywnych
Na czerwono - konserwanty, daleko w składzie - duży plus
Reszta to substancje regulujące lepkość, stabilizatory, etc.

Generalnie - skład mi się podoba, ma rzeczywiście dużo ciekawych składników, wydaje się, że znajdują się na dobrych miejscach. Powinien porządnie nawilżać, wygładzać i koić zmęczoną skórę. Nie oznacza to jednak, że jego składniki będą działały lepiej od tych powszechnych. Prawda jest taka, że żaden kosmetyk nie jest w stanie usunąć zmarszczek; może co najwyżej wpłynąć na nawilżenie skóry, poprawić jej kondycję, i przez to zmniejszyć widoczność tych niedoskonałości. W składzie nie ma witaminy A w żadnej formie, a jest ona jedynym autentycznie skutecznym narzędziem w walce ze zmarszczkami dostępnym w kosmetykach.
Plusem kremu jest też to, że nie zawiera wiele szkodliwych substancji.

Osobiście za żaden krem nie dałabym 250 zł, choć przyznaję, że krem ten jest wart więcej niż kilkanaście zł. Wyceniam go na 50 zł . Jeśli masz pieniądze - spróbować nie zaszkodzi.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 20:25   #1539
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Skoro Twojej skórze krzywdy nie robi, skupię się tylko na substancjach mogących niekorystnie wpłynąć na dzieciaczka ( - niech rośnie zdrowe!).

bentonite - ponoć niekiedy utrudnia metabolizm w skórze i jej odychanie, odradza się go kobietom w ciąży; skoro jednak u Ciebie nic takiego nie zaszło, może w Twoim wypadku nie ma negatywnego wpływu... Rozstrzygniecie tego jest b. ważne, bo składnik ten znajduje się tuż po wodzie.

sodium pca - zależy, jakie jest źródło pochodzenia: naturalne, czy syntetyczne; może wywołać alergię, także nie poleca się stosowania w trakcie ciąży. U Ciebie alergii nie wywołuje, ale... lepiej dmuchać na zimne.

butylene glycol - także sie nie poleca, może wywoływać świąd, pokrzywkę etc.

Na czerwono konserwanty - fenoksyetanol i cały arsenał parabenów... Dużo tego - te substancje na pewno nie wpłyną korzystnie na płód.

W sumie nie dziwię się, że maseczka korzystnie wpływa na Twoją skórę - zawiera dużo ciekawych wyciągów ziołowych, oliwek, porządne nawilżacze. Osobiście jednak wróciłabym do niej po ciąży (i ew. karmieniu).
A ja mysle, ze to przesada, ze czasem w takiej analizie mozna zajechac za daleko i nastraszyc wszystkich, przeciez tu nie ma nic co moze szkodzic kobiecie w ciazy, parabeny mamy w zywnosci, gumach do zucia, w lekach, i taka zwykla maseczka, ktora jeszcze naklada sie na chwile i zmywa na pewno nie ma szans zrobic wiekszej krzywdy.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 20:51   #1540
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziewczynki pomóżcie mi z analizą Ochronnego fluidu SPF 30 Optimals Oriflame.
Jakieś podejrzane skłądniki?? ZAPYCHAJĄCE(mam z tym problem ) ?

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, glycerin, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, butyrospermum parkii, methyl methacrylate crosspolymer, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, decyl glucoside, dimethiconol, parfum, methylparaben, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, propylparaben, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, sodium lauroyl lactylate, disodium edta, propylene glycol, xanthan gum, ceramide 3, sodium hyaluronate, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, bht, carbomer, phenoxyethanol, ceramide 1
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 21:04   #1541
uparciucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witamod niedawna zaczelam uzywac fluidu:matujacy-wygladzajacy City Matt Lirene.mam cere mieszana i czy on jest dla mnie odpowiedni?

sklad:aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate ,Tocopheryl Acetate, PEG-8,Tocopherol ,Ascorbyl Pamitate, Citric Acid, Ascorbic Acid ,Isopropyl Titanium Triisostearate ,Phenoxyethanol, Methylparaben ,Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum ,Linaool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene, Benzyl Benzoate ,Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal ,Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, CI 77891 ( Titanium Dioxide ), CI 77489 (Iron Oxide), CI 77491 (Iron Oxide), CI 77492 (Iron Oxide), CI 77499 (Iron Oxide)

wreszcie konieci mam prosbe moglabys podac nazwy fluidow,ktore nadaja sie do cery mieszanej.z gory dziekuje i goraco pozdrawiam
uparciucha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-25, 22:30   #1542
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość
ten krem zawiera fotostabilny filtr UVA Uvinul A Plus Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate
słuszna uwaga, która na razie przemknęła bez echa. okazuje się, że (niedoceniana np. przez ze mnie) Soraya stosuje, jako zapewne pierwsza na naszym rynku, ten nowy świetny filtr UVA.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 22:42   #1543
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witajcie! od razu wyznaję, że pierwszy raz proszę o analizę składu i mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu A bardzo bym była wdzięczna za analizę: Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy. Czytałam jego świetne recenzje, z których wynika, że jest polecany przez Biochemiczki... sprawdziłam listę i go nie znalazłam chyba,że był ostatnio analizowany i jeszcze do listy nie dodany, więc z góry przepraszam.

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Planago Lanceolata (Plantain) Extract/Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract/Melissa Officinalis (Common Bahu) Extract, Sodium Lactate/Sodium Pca / Glycine / Fructose / Urea / Niacinamide / Inositol / Sodium Benzoate / Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben,
Propylparaben, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8/Tocopherol, Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid / Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene


Link: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8828

Pozowoliłam sobie spróbować dokonać pierwszej samodzielnej analizy i nieśmiało stwierdzam,iż odnalazłam w nim popularne konserwanty. Interesuje mnie najbardziej, czy nie jest ich tu za dużo i czy nie powodują zbyt wielu skutów ubocznych... Czy jest tu też silikon?przyznam szczerzeże nie bardzo się orientuję, czy silikon może szkodzić... odnalazłam ekstrakty roslinne:aloes, chyba winogrona, nagietek ,melisa. o nich już trochę poczytałam ;-) Nie wiem tylko, co to jest Planago Lanceolata (Plantain) Extract. Bodajże ostatnie pięć składników to "zapachowce"I chciałabym jeszcze dowiedzieć się,czy cos moze tu zapychać, czy nie daj Boże sprzyjać powtawaniu pryszczy. Wiem, wiem...duzo tego, ale bardzo proszę o uzupełnienie i poprawienie mojej skromnej analizy Zastanawiam się także nad tym alkoholem..przeraża mnie jego ilość

Dodam,że mam cerę mieszaną, skłonną do zaskórników, a niekiedy do pojedynczych wyprysków, raczej "odporną" na podrażneinia, nienaczynkową.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 22:53   #1544
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Sorbitol , Cetyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Planago Lanceolata (Plantain) Extract/Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract/Melissa Officinalis (Common Bahu) Extract, Sodium Lactate/Sodium Pca / Glycine / Fructose / Urea / Niacinamide / Inositol / Sodium Benzoate / Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben,
Propylparaben, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8/Tocopherol, Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid / Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene
na niebiesko- składniki aktywne, nawilżacze itp.-> korzystne
na czerwono- zatykacz porów, uważaj na niego
ilość konserwantów wyglada standardowo, nie oczekiwałabym tu żadnych niespodzianek; jeśli juz coś ma podraznić, to kompozycja zapachowa.
wyciag z plantago to wyciag z babki lancetowatej
alkohole w tym preparacie to nie "ten" alkohol (spirytusowy), lecz substancje o działaniu zmiękczającym opisane tutaj: http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=126
http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=140
brak silikonów
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 22:57   #1545
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo dziękuję Justy. uspokoiłaś mnie
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 01:00   #1546
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,

Jestem na forum po raz pierwszy,ale bardzo mi się spodobało.Jestem pełna podziwu biochemiczek
A jeśli chodzi o analizę,to bardzo prosiłabym o prześwietlenie kremu Avon Care, krem na lato :
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, C12-15 alkyl benzoate, benzophenone-3, glycerin, tapioca starch, glyceryl stearate, propylene glycol, butylene glycol, peg-40 staerate, hydrogenated polyisobutene, steareth-2 phenoxyethanol, carbomer catyl lactate, sodium pca, potassium hydroxide, tetrasodium edta, diazolidinyl urea, methylparaben, parfum, silica, aloe barbadensis gel, buthylparaben, ethylparaben, tocopheryl acetate, phosphoric acid, iodopropynol buthylcarbamate
Czy w ww składzie znajdą się potencjalne zapychacze dla mojej mieszanej cery?
.
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 07:47   #1547
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Wirtam, prosze o analize tego kremu i mam pytanie jest on przeznaczony powyżej 25 roku życia, ja mam 23 czy może mi zaszkodzić?? Cere mam mieszana, ale potrzebująca nawilżenia i regeneracji, czy ten krem to dobry wybór??

Z góry dziekuje

Bielenda, Powitanie z Afryką, Królewski krem piękności - mirra, kadzidło i złoto

Skład: Aqua (Water), Sorbitan Stearate, Sorbityl laurate, Caprylic / Capric Triglyceride, Triethylhexanoin, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Glycereth-26, Glycine Soja (Soybean) Oil, Palmitoyl Tripeptide-3, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Propylene Glycol, Commiphora Myrrha Extract, Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil, Boswelia Serrata Extract, Tocopheryl Acetate, Gold, Polysilicone-11, Laureth-12, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, parfum (Fragrance), Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, CI 19140, CI 18050
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 08:22   #1548
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
A ja mysle, ze to przesada, ze czasem w takiej analizie mozna zajechac za daleko i nastraszyc wszystkich, [podkr. S.] przeciez tu nie ma nic co moze szkodzic kobiecie w ciazy, parabeny mamy w zywnosci, gumach do zucia, w lekach, i taka zwykla maseczka, ktora jeszcze naklada sie na chwile i zmywa na pewno nie ma szans zrobic wiekszej krzywdy. [podkr. S.]
Nie miałam zamiaru "nastraszyć wszystkich" - przecież napisałam, że wróciłabym do niej po ciąży. Użyłam trybu przypuszczającego i stwierdziłam, że lepiej dmuchać na zimne - sama pośrednio przyznałaś, iż maseczka jakąś krzywdę może zrobić.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 08:47   #1549
variete
Raczkowanie
 
Avatar variete
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 82
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Na niebiesko - substancje natłuszczające, nawilżające, wygładzające, odżywiające obecne także w kremach za kilkanaście zł
Na zielono - wartościowe substancje aktywne/antyoksydanty (w tym witaminy - C i E)
Na brązowo - emulgatory i substancje mające za zadanie zwiększyć penetrację składników aktywnych
Na czerwono - konserwanty, daleko w składzie - duży plus
Reszta to substancje regulujące lepkość, stabilizatory, etc.

Generalnie - skład mi się podoba, ma rzeczywiście dużo ciekawych składników, wydaje się, że znajdują się na dobrych miejscach. Powinien porządnie nawilżać, wygładzać i koić zmęczoną skórę. Nie oznacza to jednak, że jego składniki będą działały lepiej od tych powszechnych. Prawda jest taka, że żaden kosmetyk nie jest w stanie usunąć zmarszczek; może co najwyżej wpłynąć na nawilżenie skóry, poprawić jej kondycję, i przez to zmniejszyć widoczność tych niedoskonałości. W składzie nie ma witaminy A w żadnej formie, a jest ona jedynym autentycznie skutecznym narzędziem w walce ze zmarszczkami dostępnym w kosmetykach.
Plusem kremu jest też to, że nie zawiera wiele szkodliwych substancji.

Osobiście za żaden krem nie dałabym 250 zł, choć przyznaję, że krem ten jest wart więcej niż kilkanaście zł. Wyceniam go na 50 zł . Jeśli masz pieniądze - spróbować nie zaszkodzi.
dziekuje w takim razie poszukam go na allegro zeby nie przeplacac
variete jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-26, 10:55   #1550
-anja-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 149
GG do -anja-
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez uparciucha Pokaż wiadomość
Witamod niedawna zaczelam uzywac fluidu:matujacy-wygladzajacy City Matt Lirene.mam cere mieszana i czy on jest dla mnie odpowiedni?

sklad:aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate ,Tocopheryl Acetate, PEG-8,Tocopherol ,Ascorbyl Pamitate, Citric Acid, Ascorbic Acid ,Isopropyl Titanium Triisostearate ,Phenoxyethanol, Methylparaben ,Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum ,Linaool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene, Benzyl Benzoate ,Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal ,Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, CI 77891 ( Titanium Dioxide ), CI 77489 (Iron Oxide), CI 77491 (Iron Oxide), CI 77492 (Iron Oxide), CI 77499 (Iron Oxide)

wreszcie konieci mam prosbe moglabys podac nazwy fluidow,ktore nadaja sie do cery mieszanej.z gory dziekuje i goraco pozdrawiam
Ten podkład był już 2 razy analizowany:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...tt#post4201018

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...tt#post4289101

pozdrawiam
-anja- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 13:10   #1551
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Nie chce wciąż wklejać składów podkładów, gdzie mogę znaleźć informacje, tylko w słoniku kosmetyków? Czy możecie w skrócie napisać czego unikać w podkładach?Znam tylko standardowe zapychacze
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 14:02   #1552
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Nie chce wciąż wklejać składów podkładów, gdzie mogę znaleźć informacje, tylko w słoniku kosmetyków? Czy możecie w skrócie napisać czego unikać w podkładach?Znam tylko standardowe zapychacze
Tu masz tabelę zapychaczy i podrażniaczy:
http://www.zerozits.com/Articles/acn...e6.htm#inglist

Do najczęściej zapychajacych Wizażanki należą m.in. paraffinum liquidum (mineral oil), caprylic/capric triglyceride, isopropyl myristate. Trzeba jednak pamiętać, że każda skóra jest inna - musisz bacznie obserwować swoją. Często jest też tak, że dopiero mieszanka jakichś substancji robi się niebezpieczna.

Co do substancji niebezpiecznych - bezwzględnie unikaj poliakrylamidu (polyacrylamide), konserwantów: diazolidinyl urea, imidazolidinyl urea, DMDM hydantoin; nieciekawe też są parabeny (np. methylparaben, butylparaben) i phenoxyethanol. Jednakże te ostatnie znajdujące się daleko w składzie raczej nie są groźne.

Myślę, że na początek wystarczy.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 14:50   #1553
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o sprawdzenie składu kremu neutrogeny nawilżającego z soją spf 15

skład:

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, c12-15 alkyl benzoate, cetearyl alcohol, butyl methoxydibenzoylmezhane, mica, ethylhexyl salicylate, dimethicone, arachidyl alcohol, glycine soja, phenyl trimethicone, lactoferrin, panthenol, magnesium aspartate, zinc gluconate, copper gluconate, silica, behenyl alcohol, arachidyl glucoside, cetearyl glucoside, polyacrylamide, c13/14 isoparaffin, laureth-7, peg-4, peg-4 laurate, peg-4 dilaurate, steareth-2, steareth-21, disodium edta, sodium hydroxide, bht, phenoxyethanol, sodium benzoate, methylparaben, propylparaben, chlorhexidine digluconate, iodpropynyl butylcarbamate, parfum, ci 77891

Pod kątem stabilności tego filtra i ew. zapychaczy

__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 14:52   #1554
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zuza678 Pokaż wiadomość
HEJ! Na początek chciałałabym Wam powiedzieć, że jesteście fantastyczne i takie mądre ,że szczęka mi opadła z wrażenia Jestem tu nowa i nic nie wiem na te tematy, a potrzebuję pomocy. Jestem w strasznej desperacji i dlatego aż spać nie mogę ;-)

Po użyciu kremu "Ziaja na noc dotlenienie" wysypało mi się na policzkach i brodzie uczulenie Miałam już takie po którejś Dermice, a tu znowu. Jestem rozgoryczona, bo Ziaja nigdy mi tago nie robiła. Może Wy mi powiecie, co może mnie w ten sposób uczulać i poradzicie jaki krem wybrać by być spokojnym. Mam cerę mieszaną, zapychają mi się pory w strefie T, a policzki potrafią być suche i zaczerwienione. A chciałabym mieć skórę gładką i o jednolitym kolorze.

Oto skład tej Ziaji : Aqua (Water), Hexyl Laurate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Methylparaben, Beta-Carotene, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Stearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Sodium Hydroxide

Bardzo Was proszę o pomoc, bo wyglądam okropnie i tak też się czuję
Na czarno (pogrubione) - potencjalne zapychacze ( w tym silikon - dimethicone; niektórym dusi skórę)
Na brązowo - emulgatory/substancje sprzyjające penetracji - mogą podrażniać i wywoływać alergię
Na czerwono - konserwanty - mogą podrażniać
Na czerono i pogrubiony - poliakrylamid, stosowany na dłuższą metę - świństwo jakich mało:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=poliakrylamid
Na różowo - substancje zapachowe... również mogą podrażniać.
Na zielono - witaminki (żeby nie było tak pesymistycznie)
Wartościowy składnik to Laminaria Digitata Extract - wyciąg z alg. Ale jest go tyle, co kot napłakał, skoro występuje po poliakrylamidzie.

Nie podoba mi się ten krem za bardzo. Trudno powiedzieć, co Ci zaszkodziło; skórze przetłuszczającej się szkodzą bardziej zapychacze, a wrażliwej - konserwanty i agresywne składniki.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 15:02   #1555
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Nie miałam zamiaru "nastraszyć wszystkich" - przecież napisałam, że wróciłabym do niej po ciąży. Użyłam trybu przypuszczającego i stwierdziłam, że lepiej dmuchać na zimne - sama pośrednio przyznałaś, iż maseczka jakąś krzywdę może zrobić.
Ale nie mialam na mysli ze moze zrobic krzywde kobiecie w ciazy.
Nadal uwazam jak czytam ostatnie analizy ze sa za bardzo przesadzone i wyolbrzymione, ja rozumiem dmuchanie na zimne, ale dmuchanie na lodowate to juz troche przesada.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 15:12   #1556
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Ale nie mialam na mysli ze moze zrobic krzywde kobiecie w ciazy.
Nadal uwazam jak czytam ostatnie analizy ze sa za bardzo przesadzone i wyolbrzymione, ja rozumiem dmuchanie na zimne, ale dmuchanie na lodowate to juz troche przesada.
Zależy, jak na to patrzeć, czasem rezygnacja z danego kosmetyku nie stanowi żadnego problemu.
Które to konkretnie analizy, poza omawianą, są wg Ciebie przesadzone?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 14:26   #1557
szaluś :)
Raczkowanie
 
Avatar szaluś :)
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 94
GG do szaluś :)
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mam wielką prośbę: mogłybyście napisać mi łacińską nazwę czarnej rzepy?
__________________
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?

Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"


szaluś :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 15:07   #1558
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez szaluś :) Pokaż wiadomość
mam wielką prośbę: mogłybyście napisać mi łacińską nazwę czarnej rzepy?
Rzepa używana w kosmetyce kryje się pod łacińską nazwą brassica campestris rapa.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 15:13   #1559
zuza678
Wtajemniczenie
 
Avatar zuza678
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: woj.kuj.-pom.
Wiadomości: 2 113
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziekuje Selekcjonerko za analize. bardzo mi pomoglas. Moze teraz madrzej bede wybierac kremy i bede uwazac na to, na co zwrocilas mi uwage. Dzieki!
zuza678 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 15:32   #1560
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez szaluś :) Pokaż wiadomość
mam wielką prośbę: mogłybyście napisać mi łacińską nazwę czarnej rzepy?
Raphanus sativus var. niger, ewentualnie Raphanus sativus niger -> czarna rzodkiew

Czarna rzodkiew nazywana jest też czasem "czarną rzepą", jednak rzepa Brassica campestris var. rapa paradoksalnie jest biała/jasnozółta http://portalwiedzy.onet.pl/56807,,,...lna,haslo.html

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2007-07-27 o 16:12
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.