Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-04, 09:14   #3571
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny - jak tak troszkę z innej beczki ale strasznie mnie to nurtuje:

robie sobie serum do cery trądzikowej z lipoderminą i centellą, tylko mój problem jest taki, że nie zużywam go w 2 tygodnie. Zastanawiam się czy można je normalnie zakonserwować Optiphenem?? Bo na mazidłach nie ma wersji z konserwantem no i nie wiem czy to tak specjalnie czy z innego powodu.

A co by nie offtopikować, to powiem, że ostatnio kupiłam olejek eteryczny mandarynkowy i geraniowy - oba są cudne, zwłaszcza mandarynkowy pachnie obłędnie!
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 09:26   #3572
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
hej trochę mi głupio, że tak się wtrącam ale bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi Dziewczęta czy któraś z was zakupiła w w-wie olejek pichtowy? wydaje mi się, że nie wszedzie można go dostać
Ja kupowałam olejek pichtowy Polleny w drogerii Forte Farma na Świętokrzyskiej, naprzeciwko Ministerstwa Finansów. Widziałam też olejek Oleofarmu (ale on ma 50 ml pojemności) w Organic Market w Złotych Tarasach.

Dziewczyny, dla mnie tamanu to rewelacja (mam z EcoSpa). Nie wchłania się u mnie łatwo ani szybko, ale w ciągu nocy jakoś daje radę Ostatnio wyskoczyło mi kilka dawno nie widzianych stresowo-przeziębieniowo-przedokresowych krostek na brodzie, więc zapodałam dziś tamanu zmieszany z Hauschką i HA na noc i rano rozwój tych paskudztw został wyraźnie powstrzymany. Oczywiście nie zniknęły w ciągu jednej nocy, ale jakieś są bledsze i w ogóle cera wygląda lepiej.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 10:28   #3573
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
hej trochę mi głupio, że tak się wtrącam ale bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi Dziewczęta czy któraś z was zakupiła w w-wie olejek pichtowy? wydaje mi się, że nie wszedzie można go dostać
Wtrącaj się, wtrącaj, każda nowa olejomaniaczka jest mile widziana

Mam olejek pichtowy z polleny aroma - kupowałam sporo olejków przez internet (trzeba długo czekać na przesyłkę). Poszukaj w drogerii forte-farma na Świętokrzyskiej, na wprost ministerstwa finansów (mekka naturalek) albo w zielarni na rogu Złotej i Zgody. Jest też zielarnia na Rakowieckiej, polecana przez Niezamienną, powinni mieć.

EDIT: następnym razem przeczytam jednak to, co piszą dziewczyny przede mną Przepraszam za dubel
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 11:10   #3574
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Schaetzchen, wiadomości powtórzone lepiej się zapamiętuje A poza tym dałaś świadectwo panującej wśród Olejomaniaczek jednomyślności

EDIT: Czy zauważyłyście, że nasz wątek ma już ponad dwa lata? Został założony 13 września 2006 roku przez Kate30 Przegapiłyśmy dokładną rocznicę, ale jeszcze uczcić ją chyba można... jakąś mieszanką olejową oczywiście
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-10-04 o 13:26
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 13:31   #3575
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Drogie olejomaniaczki, poradzcie nowincjuszce. Jak sie robi te laznie wodna z przepisow w ecospa? Do tej pory robilam tylko ekspresowe sera i rozne mieszadla wlasnego pomyslu, ale nieskomplikowane. Czuje, ze jestem gotowa na progres...
Dzieki przy okazji za te adresy w wawie, mysle ze moje dziecko chetnie przejdzie sie tam w poniedzialek na spacerek
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 13:49   #3576
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Normalnie wpadłam w ten wątek jak śliwka w kompot Przymierzam się do zakupu hydrolatu różanego, a także chcę spróbować miksu maceratu z kasztanowca plus NMF. Przeczytałam w wątku, że oleje można łączyć właśnie z humektanami Czy można wybrać obojętnie jaki humektan? Oczywiście chcę zamówić z Mazideł Na początek małe pojemności - chcę zobaczyć, czy to działa. Póki co, kręcenie kremów, balsamów trochę mnie przeraża.

Na koniec jeszcze jedno pytanie - czy do olejów bazowych i maceratów można dodać jedną, dwie krople olejków eterycznych i taką mieszanką potraktować twarz? Wydaje mi się, że tak, ale wolę się upewnić
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 14:01   #3577
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Madziczko, kup sobie 1 hydrolat (róża jest dobra właściwie do kaźdej cery), olej (moźe też jakiś neutralny, orzech laskowy? pestki moreli?) a z humektantów polecam kwas hialuronowy. nawilża jak diabli i łatwy w obsłudze!
Olejki eteryczne jak najbardziej. gdzieś tu mamy i na ten temat wątek...

Pranie, chodzi Ci o łaźnię do rozpuszczania maseł/wosku? Ja wstawiam naczynko z ingrediencjami do rozpuszczenia w rondelek z gotującą się (ale niezbyt burzliwie) wodą. Jak masz garnek do gotowania na parze, to teź moźe być (tak robię przy rozpuszczaniu mniejszych ilości - po prostu mniejsze naczynko łatwiej się obsługuje na sitku niź we wrzątku).

Co do jubileuszu - wznoszę toast za dalszy burzliwy rozwój wątku! Olejomaniaczki niech nam żyją!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-04, 14:08   #3578
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Madziczko, kup sobie 1 hydrolat (róża jest dobra właściwie do kaźdej cery), olej (moźe też jakiś neutralny, orzech laskowy? pestki moreli?) a z humektantów polecam kwas hialuronowy. nawilża jak diabli i łatwy w obsłudze!
Olejki eteryczne jak najbardziej. gdzieś tu mamy i na ten temat wątek...
Dziękuję Ci bardzo Założyłam sobie właśnie konto Tylko z tego, co widzę, nie ma opcji zapłaty przy odbiorze Ale chyba nie ma problemu z zapłatą przelewem? Tzn. mam nadzieję, że nie czeka się długo,a przelewy nie giną?


Mam ochotę na olej z róży piżmowej.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 14:14   #3579
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

We wszystkich sklepach (biochemia urody, ecospa, mazidla, tanatos) nic mi nigdy nie zginelo. Przelew dochodzi, paczki wysylane poleconym, w razie pomylki w zamowieniu szybka reakcja sklepu i doslanie brakujacych rzeczy na ich koszt (mialam tak z ecospa i BU - reakcja na reklamacje wzorowa).

Róża jest super, polecam, ale uważaj (moze podrazniac) - moze kup jakis jeszcze jeden i roze wprowadzaj stopniowo, nie od razu 100% stezenie. Chyba ze masz cere bezproblemowa i malo podatna na podraznienia.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 14:17   #3580
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

To może jednak na początek nie zaryzykuję róży. Mam cerę mieszaną - na policzkach suchą, z pękającymi naczyńkami, bardzo uwrażliwioną i skorą do pieczenia. Może jednak ten macerat z ksztanowca plus NMF byłby dobry?
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 14:33   #3581
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Byłby
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-04, 14:36   #3582
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Byłby

To już wiem, co będę zamawiać. Moja mama natomiast napaliła się na olej arganowy ze strony EcoSpa
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 14:55   #3583
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

O, super. Dzieki Schaetzchen. Garnek do gotowania na parze mam.
Ja wlasnie zamowilam kolejne produkty z mazidel: hydrolat cytrynowy, migdalowy, olej jojoba, polysorbate i alantoine. Bede krecic micelka
Za waszymi poradami nabylam tez dzisiaj rossmanowski olejek (isana med, niestety nie bylo u mnie pflege) i polaczylam go z plynem do mycia dla dzieci babydream. Kilka kropel pomaranczowego olejku do mycia z BU i wyszlo calkiem fajne mazidlo pod prysznic
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 21:30   #3584
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, a co myślicie o takim składzie:

Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Chamomilla Recutita Oil, Tocopherol, Parfum

czego oczekiwać po takim olejku? czy nadaje się do twarzy? na dzień czy na noc? czy fakt, że kosztuje grosze i jest w plastikowym przezroczystym opakowaniu powoduje pogorszenie jego jakości?
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 21:30   #3585
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Pranie, tylko uważaj żeby się nie poparzyć parą. Ja mieszam zwykle uzbrojona w rękawice (takie grube kuchenne, materiałowe).

Ulotka, bardzo zacny skład (słonecznik, słodkie migdały, rumianek, wit. E, perfumy). Co do jakości - zależy jak był przechowywany. Jeśli w chłodzie i ciemnym miejscu to nic nie powinno mu się stać.
Do twarzy nadaje się jak najbardziej (tylko wybadaj czy ten zapach nie powoduje żadnych sensacji - ale oliwka hipp też jest perfumowana a dziewczyny używają jej do twarzy).. Na noc spokojnie, na dzień - ja olejków na dzień nie używam, ale są tu takie, które używają i sobie to chwalą. Do wypróbowania
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 21:41   #3586
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Aha, no to jak w chłodzie i ciemności to po ptokach Bo ja go zgarnęłam dziś z półki w Realu, a duchota tam panowała okrutna a i na ciemności nie narzekałam...

Dziękuję Schaetzchen za błyskawiczną odpowiedź
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 21:47   #3587
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ale wiesz, do ciala spróbuj, nie powinno zaszkodzić. Natomiast na twarz... też nie musi zaszkodzić, ale już pewnie niewiele cennego jest w tym olejku Tym bardziej że nie wiadomo jaką metodą oleje były pozyskiwane.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 05:34   #3588
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ulotko, a co to za olejek?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 12:59   #3589
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

to chyba jakaś nowość, olejek dla niemowląt po szyldem Reala.
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-05, 17:20   #3590
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ulotka Pokaż wiadomość
to chyba jakaś nowość, olejek dla niemowląt po szyldem Reala.
Dzięki. Do ciała powinien być ok, tak jak napisała Schaetzchen.

EDIT: Zaczęłam dziś nowy hydrolat - różany z ZSK. Muszę powiedzieć, że pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne - pachnie toto bardzo różano-miodowo, a łagodzi pierwszorzędnie, podczas gdy geranium podrażniało (strategia cery_specjalnej_troski nadal obowiązuje, choć najgorsze podrażnienie już minęło; niestety, pierwsze poranne chłody i niewyspanie mocno nadwerężyły wspaniały twarzowy stan, jaki osiągnęłam w czasie wakacji ).
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-10-05 o 19:37
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 21:19   #3591
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Wpisze jeszcze przed snem pean na czesc tamanu. Doigralam sie podraznienia: po alkoholowym szalenstwie poczulam wylazace podskorne gule wiec probowalam je zniszczyc w zarodku mieszanina toniku BHA i skinorenu.. Przesadzilam, skora zrobila sie potwornie czerwona i swedzaca. To bylo wczoraj. Po nocy z maggi podraznienia ani sladu! a podskorne gule wyraznie sie zmniejszyly
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 08:21   #3592
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

tak, taman to fajna rzecz, ale nie można z nim przesadzić jak już pisałam parę postów wcześniej, czysty raczej punktowo - działa cudnie - na drugi raz będę miała nauczkę
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 09:16   #3593
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilona, ja zawsze go uzywam w mieszance z zelem hialuronowym. Mam cere mieszana w kierunku tlustej i nadmiar oleju w moim przypadku uwazam za ryzykowny. Chociaz w tej chwili moja skora tlustej nie przypomina, wrecz przeciwnie.. No i jak doleci do mnie olej jojoba z mazidel, to chyba sie pokusze na probe polozenia go solo.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 12:53   #3594
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziś przezwyciężyłam rozpanoszonego ostatnio w moim domu lenia i ukręciłam:
olejek myjący na bazie oleju sezamowego;
serum z trikenolem i olejem tamanu ;
mleczko do ciała z telocapilem.
Czyli właściwie nic nowego, same sprawdzone formulacje - ale zawsze to coś

Aha, i dodałam olej tamanu z EcoSpa i hydrolaty z ZSk do BKWC. Zapraszam do oceniania
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 14:16   #3595
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziś zrealizowałam przelew do Mazideł Mam nadzieję, że paczuszka przyjdzie szybko Natomiast mamie zamówiłam olej arganowy w EcoSpa - mama odważna i chce ten ze świeżych orzechów Mało tego - zamówiła pojemność 500 ml Mam nadzieję, że zapach będzie do wytrzymania. Nie mogę się doczekać co to będzie
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 15:11   #3596
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witajcie dziewczyny
dawno mnie nie było - tzn. czytam, ale jakoś nie pisałam może to ta aura?
ale już pisze właśnie - dziś ukręciłam sobie serum z ekstraktem z winogron - i tutaj pytanie (bo to akurat po raz pierwszy ) czy ten ekstrakt u Was też na dnie osadza się i dopiero po wstrząśnięciu jest wszystko wymieszane?
jeśli pytanie z rodzaju: ło matko, ale gamoń! to sorry...
a i jeszcze - od wczoraj mam olejek myjący z bawełnianego i maceratu z brzozy - polubiłam ten macerat baaardzo

czy wiecie, co ostatnio zauważyłam? któregoś dnia nie położyłam sobie filtra, bo miałam gorszy dzień, potrzebę leżenia w łóżku i w ogóle było raczej szaro i nałożyłam sobie olej z HA (nie pamiętam, jaki olej, ale chyba żurawina ZSK) i o dziwo! nie miałam tłustej twarzy - tylko taki ładny lekko satynowy wygląd... byłam zachwycona! co prawda widzę, że jak nałożę filtr i potem jeszcze trochę pudru, to jest tłuściej, ale i tak oki - nie muszę się odciskać do jakiejś 18 - a potem to już właściwie mogę się pozbyć tego make-up'u, więc... naprawdę - oleje górą!!!!
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 15:17   #3597
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Kasjam, ja ostatnio używam nałogowo olejów na dzień (w mieszance z HA, na to już nic nie kładę, najwyżej puder, jeśli idę do pracy) i jestem zachwycona .
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 15:19   #3598
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Natomiast mamie zamówiłam olej arganowy w EcoSpa - mama odważna i chce ten ze świeżych orzechów Mało tego - zamówiła pojemność 500 ml Mam nadzieję, że zapach będzie do wytrzymania. Nie mogę się doczekać co to będzie
Madziczko, na na początku nie moglam wytrzymać tego zapachu - nigdy nie uźywalam arganu solo, mieszalam z innymi olejami, lalam do tej mikstury olejki eteryczne, a zapach i tak przebijał Natomiast ostatnio ten zapach przestał mi przeszkadzać... Albo nos mi się zmienił, albo olej wywietrzał... Moźna się przyzwyczaić! Teraz jeszcze tylko pokocham się z zapachem oleju z pestek granayu i będzie super (bo spirulina, taman, czarna porzeczka, malina, centella itp. to dla mnie całkowicie znośne zapachy ).
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 16:31   #3599
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Hm, ja sie caly czas glowie jak zabic zapach kocanki, ktorego nie znosze, ale sama kocanke ubostwiam - jakies pomysly?
Poniewaz duzo siedze w domu (pomijajac spacerowanie z dzieciakiem - obydwoje zafiltrowani na amen ), na polowe dnia tez klade mieszanki olejowo-HA. Dolaczam sie do zachwytow, cudo! a jak juz dojedzie do mnie jojoba, to w ogole bede wniebowzieta.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 07:54   #3600
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, tak sobie myślę... Dostałam z Mazideł próbkę jedwabiu hydrolizowanego i ekstraktu z owsa. Mogę to wrzucić do szamponu?
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.