Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-29, 10:51   #2041
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
e.... szkoda gadać...... najprawdziwszy PRYSZCZ
w poniedziałek idę do mojego lekarza... zobaczymy co powie.... narazie odstawiam filtr i micela Ziaji....
Kurde. Porażka

Może to tylko taki mały wypadek... Skóra odreagowuje w jakiś sposób. No kurcze musi być jakieś wytłumaczenie. Bo przecież po 2 tyg. nie wróciłoby to wszystko.

Trzymaj się Goniu i bądź dobrej myśli
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 14:16   #2042
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kasiaash Pokaż wiadomość
może azzis ma rację, że ma on związek z czymś zewnętrznym - kremem, płynem.
są osoby u których takie rzeczy pojawią się nawet jeśli używa się do mycia wody z innego kranu... mam nadzieję, że to taki właśnie pojedyńczy wyjątek.

trzymam kciuki, żeby to był pryszcz przypadkowy i ostatni
mam nadzieje, że to jakis ,,przypadek",
Bo od 2 tygodnia kuracji nie miałam ani jednego pryszzca na twarzy.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 14:38   #2043
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Goniu, trzymam kciuki, żeby to był przypadek! Daj znać w poniedziałek co powie dermatolog!
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 15:32   #2044
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Goniu, trzymam kciuki, żeby to był przypadek! Daj znać w poniedziałek co powie dermatolog!
Dzięki mam nadzieje,że bedzie OK...... bo jakoś mam doła
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:19   #2045
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
trochą dzisiaj rano sie zmartwiłam, bo patrzę w lutro a na twarzy pojawiło sie kilka małych krostek... takie dziwne, jakby potówki, albo takie jak kosmetyk zapycha..... przez całą kurację nic takiego nie miąłam na twarzy . Przeciez kuracje skończyłam dopiero 10 dni temu.....
Dodam jeszzce, że uzywam ciągle tych samych kosmetyków, czyli:
Myje twarz żelem Calma, na dzień filtr LRP, puder brązujący Chocolate Joko,
czasem micela Ziaji
Ja tez mam tendencję do takich małych krostek. Pojawiały się nawet w trakcie kuracji. Niestety po zakończeniu również zdarza im się "wyskakiwać"

U mnie po ok. miesiącu od zakończenia kuracji cera nadal jest matowa. Z tym, że nie miałam okazji sprawdzić, jak gruczoły łojowe zachowywałyby się w sytuacji stresowej (wtedy zazwyczaj "wariowały").
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 14:53   #2046
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Pryszcz szybko zniknął.... uff......
zauważyłam też , że te maleńkie krostki pojawiają się po nocy i też na drugi dzień znikają.....
Może dlatego, że odstawiłam micela.... kogoś na forum o Ziaji on zapychał.... mnie nie zapychał w trakcie kuracji, ale może to właśnie on..... może po odstawieniu tabletek organizm zaczął trochę wariować....
Chyba za bardzo panikuję.... ale naczytałam się tyle o nawrotach
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 15:22   #2047
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Pryszcz szybko zniknął.... uff......
zauważyłam też , że te maleńkie krostki pojawiają się po nocy i też na drugi dzień znikają.....
Może dlatego, że odstawiłam micela.... kogoś na forum o Ziaji on zapychał.... mnie nie zapychał w trakcie kuracji, ale może to właśnie on..... może po odstawieniu tabletek organizm zaczął trochę wariować....
Chyba za bardzo panikuję.... ale naczytałam się tyle o nawrotach
co do pryszcza , a lęki rozumiem - bo każdy kto miał problemy z buzią się tego boi...

Od siebie polecam micela LRP - super oczyszcza i nic się (tfu,tfu) po nim nie robi.
__________________


Edytowane przez kasiaash
Czas edycji: 2008-08-30 o 19:20 Powód: literówka nazwy micela :)
kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-30, 15:57   #2048
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kasiaash Pokaż wiadomość
co do pryszcza , a lęki rozumiem - bo każdy kto miał problemy z buzią się tego boi...

Od siebie polecam micela LPR - super oczyszcza i nic się (tfu,tfu) po nim nie robi.
Dzięki.... spróbuję tego micela.... ale za jakiś czas.... narazie postanowiłam nieczego poza żelem do mycia buzi nie używać..... zobaczymy.....
Jestem ciekawa co powie mi lekarz w poniedziałek.... ostatnio wspominał o jakimś retinoidzie zewnetrznym..... już się nie moge doczekać, kiedy będę mogła się wziąć za usuwanie blizn.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 18:22   #2049
RunForYourLife
Raczkowanie
 
Avatar RunForYourLife
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Okolice Siedlec
Wiadomości: 43
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cześć dziewczyny!

To dopiero 3 dzień mojej kuracji, a ja czuje jakieś osłabienie i bóle kręgosłupa, ale pani doktor ostrzegała przed tym więc się nie martwie.

Na buzi nie zauważam większych zmian... ale chyba wyskoczyly mi 3 pryszcze i to nie takie 'do wyciskania' tylko czerwone gulki. ;-( moze zaczyna sie wysyp... oby nie!

pozdrawiam wszytkie laski ;D
__________________
You are your own limit !
RunForYourLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-31, 11:54   #2050
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez obłoczek Pokaż wiadomość
Ja tez mam tendencję do takich małych krostek. Pojawiały się nawet w trakcie kuracji. Niestety po zakończeniu również zdarza im się "wyskakiwać"

U mnie po ok. miesiącu od zakończenia kuracji cera nadal jest matowa. Z tym, że nie miałam okazji sprawdzić, jak gruczoły łojowe zachowywałyby się w sytuacji stresowej (wtedy zazwyczaj "wariowały").
znów mam dzisiaj kilka tych maleńkich pryszczyków
Obłoczku - a Ciebie coś może zapycha czy one wyskakują bez powodu....?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-31, 16:20   #2051
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
znów mam dzisiaj kilka tych maleńkich pryszczyków
Obłoczku - a Ciebie coś może zapycha czy one wyskakują bez powodu....?
Nie potrafię powiedzieć. Mi wyskakuja pojedynczo i niezbyt często więc może to świadczyć o tym, że to nie z powodu zapychania, ale mogę się mylić... naprawdę nie wiem. Generalnie pogodziłam się z tym, ze nie będę mieć nigdy cery bez skazy. Oby tylko nie było gorzej.
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-31, 17:02   #2052
ankagl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

witam, nie pisałam wcześniej , ale często czytam ten wątek. jestem po kuracji aknenorminem, już 2 msc nie biorę leku ale zauważyłam że skóra się znowu świeci, szczególnie po nocy i też pojawiają mi się takie drobne czerwone kropki, które znikają po 1 dniu. Nie wiążę tego jednak z żadnym kremem, ponieważ nic co mogło by je spowodować nie używam. Dodatkowo używam 2 razy w tygodniu diffterin ( retinoid zewnętrzny). Myślę, że jak ktoś miał cerę tłustą lub mieszaną przed leczeniem, to ona taka pozostanie, a wiadomo, przy tłustej cerze zawsze coś tam wyskoczy.
ankagl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-31, 17:19   #2053
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez ankagl Pokaż wiadomość
witam, nie pisałam wcześniej , ale często czytam ten wątek. jestem po kuracji aknenorminem, już 2 msc nie biorę leku ale zauważyłam że skóra się znowu świeci, szczególnie po nocy i też pojawiają mi się takie drobne czerwone kropki, które znikają po 1 dniu. Nie wiążę tego jednak z żadnym kremem, ponieważ nic co mogło by je spowodować nie używam. Dodatkowo używam 2 razy w tygodniu diffterin ( retinoid zewnętrzny). Myślę, że jak ktoś miał cerę tłustą lub mieszaną przed leczeniem, to ona taka pozostanie, a wiadomo, przy tłustej cerze zawsze coś tam wyskoczy.
hmmm..... czyli chyba masz podobne krosteczki jak ja.....
Jestem ciekawa co mi jutro powie lekarz.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-31, 17:27   #2054
ankagl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

mój lekarz powiedział że nie ma szans na nawrót choroby i żeby się nie przejmować bo taką mam cerę i już. A jak mu powiedziałam o świeceniu sie twarzy to stwierdził że to pewnie po jakimś kremie, bo tak samo z siebie to nie możliwe żeby tak wcześnie.
ankagl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 09:40   #2055
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

No więc wczoraj byłam u lekarza i sprawa wyglada tak:
Mam te małe krostki, ponieważ prawdopodobnie cera zaczęła sie teraz dopiero oczyszzcać.... wynikają one prawdopodobnie z braku wysypu, który mnie ominął i grudek, które mam do tej pory,
Jeżeli nie minie to do końca września to lekarz chce mi zaaplikowac powtórną kuracje, (60 mg dziennie !!!! ) na którą raczej sie już nie zgodzę, bo mam w perspektywie dzieciaczka
Dostałam receptę na Atrederm - 0,025 % - mam stosować od połowy września raz w tygodniu.....
Ech..... jakoś nie jestem pozytywnie nastawiona
Po 2 tygodniach od zakończenia kuracji :
- cera juz nie jest sucha - bardziej przechodzi w tzw. ,,normalną"
- usta troszkę suche, ale nie pękają i nie ma zajadów
- senność troszkę mniejsza
- włosy wciąż bardzo suche
- paznokcie wciąż sie rozdwajają
- jestem mniej płaczliwa
- Oczy juz nie są suche i przekrwione
Generalnie nie jest źle.... ale nie jest tez super......
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 10:12   #2056
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
No więc wczoraj byłam u lekarza i sprawa wyglada tak:
Mam te małe krostki, ponieważ prawdopodobnie cera zaczęła sie teraz dopiero oczyszzcać.... wynikają one prawdopodobnie z braku wysypu, który mnie ominął i grudek, które mam do tej pory,
Jeżeli nie minie to do końca września to lekarz chce mi zaaplikowac powtórną kuracje, (60 mg dziennie !!!! ) na którą raczej sie już nie zgodzę, bo mam w perspektywie dzieciaczka
Dostałam receptę na Atrederm - 0,025 % - mam stosować od połowy września raz w tygodniu.....
Ech..... jakoś nie jestem pozytywnie nastawiona
Po 2 tygodniach od zakończenia kuracji :
- cera juz nie jest sucha - bardziej przechodzi w tzw. ,,normalną"
- usta troszkę suche, ale nie pękają i nie ma zajadów
- senność troszkę mniejsza
- włosy wciąż bardzo suche
- paznokcie wciąż sie rozdwajają
- jestem mniej płaczliwa
- Oczy juz nie są suche i przekrwione
Generalnie nie jest źle.... ale nie jest tez super......
Dziwne to dla mnie.... Dlaczego niby teraz ma się oczyszczać? Ominął Cię wysyp i to chyba nie powinno mieć wpływu na to co dzieje się z cerą teraz...
Bo przecież Akne działa tam w jakiś sposób na gruczoły i je wyniszcza częściowo, więc nie powinny być w dyżym stopniu aktywne.

A ile ta powtórna kuracja miałaby trwać??? Tak normalnie, aż do kiedy nie wybierzesz min. dawki?
Ja też bym się na to nie pisała, bo też mam podobne plany jak Ty hihihi
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 13:09   #2057
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Dziwne to dla mnie.... Dlaczego niby teraz ma się oczyszczać? Ominął Cię wysyp i to chyba nie powinno mieć wpływu na to co dzieje się z cerą teraz...
Bo przecież Akne działa tam w jakiś sposób na gruczoły i je wyniszcza częściowo, więc nie powinny być w dyżym stopniu aktywne.

A ile ta powtórna kuracja miałaby trwać??? Tak normalnie, aż do kiedy nie wybierzesz min. dawki?
Ja też bym się na to nie pisała, bo też mam podobne plany jak Ty hihihi
a.... szkoda gadać.... od wczoraj nie mam znów ani jednego pryszzca więc juz troszkę lepiej sie czuję.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 12:30   #2058
kamgandur
Raczkowanie
 
Avatar kamgandur
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hej
u mnie 2 miesiac po zakonczeniu kuracji Aknenorminem
ogolnie jestem zadowolona i czuje niesamowita ulge po ustapieniu efektow ubocznych.
Moja cera zachowuje sie podobnie jak u niektorych z was. Znaczy swiecenie lekkie powrocilo, Wlosy musze myc co 3 dni (a nie jak w czasie kuracji raz w tygodniu). Jak chodzi o grube pryszcze to pojawil sie u mnie 1, ale i tak nie byl tak straszny jak przed leczeniem i juz o nim zapomnialam.

Wlasnie, czasem pojawiaja sie u mnie male, suche krostki. Niektore schodza na 2 dzien same, niektore utrzymuja sie dluzej. Moja derma stwierdzila, ze na to pomoze peeling kwasami, ktory zamierzam zrobic na jesien. Juz sie do tego przygotowuje: uzywam zestawu Efaclar mniej lub bardziej regularnie (leniwa jestem).

Pozatym nie uzywam nic oprocz zelu do mycia twarzy Neutrogena i Garnier do skory tradzikowej na zmiane. No i pudru w kompakcie, z ktorego zamierzam zrezygnowac po peelingach (maja wyrownac przebarwienia po starych syfach). Zobaczymy.

Podsumowujac: jestem zadowolona, bez syfow zycie jest piekne, zdecydowala bym sie na ta kuracje na 100% jeszcze raz, BYLO WARTO! Jestem innym czlowiekiem i czuje sie piekna kobieta, jest super!

Mam jeszcze pytanie do dziewczyn ktore w czasie i po kuracji farbowaly wlosy. Ja farbuje Castingiem Loreala i musze powiedziec, ze przez ok. tydzien po farbowaniu wlosy wylaza mi garsciami. Moja derma powiedziala, ze to nie ma zwiazku z Akne...
a jak jest u was?

Pozdrawiam wszytkie forumowiczki
__________________

kamgandur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 13:12   #2059
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kamgandur Pokaż wiadomość
hej
u mnie 2 miesiac po zakonczeniu kuracji Aknenorminem
ogolnie jestem zadowolona i czuje niesamowita ulge po ustapieniu efektow ubocznych.
Moja cera zachowuje sie podobnie jak u niektorych z was. Znaczy swiecenie lekkie powrocilo, Wlosy musze myc co 3 dni (a nie jak w czasie kuracji raz w tygodniu). Jak chodzi o grube pryszcze to pojawil sie u mnie 1, ale i tak nie byl tak straszny jak przed leczeniem i juz o nim zapomnialam.

Wlasnie, czasem pojawiaja sie u mnie male, suche krostki. Niektore schodza na 2 dzien same, niektore utrzymuja sie dluzej. Moja derma stwierdzila, ze na to pomoze peeling kwasami, ktory zamierzam zrobic na jesien. Juz sie do tego przygotowuje: uzywam zestawu Efaclar mniej lub bardziej regularnie (leniwa jestem).

Pozatym nie uzywam nic oprocz zelu do mycia twarzy Neutrogena i Garnier do skory tradzikowej na zmiane. No i pudru w kompakcie, z ktorego zamierzam zrezygnowac po peelingach (maja wyrownac przebarwienia po starych syfach). Zobaczymy.

Podsumowujac: jestem zadowolona, bez syfow zycie jest piekne, zdecydowala bym sie na ta kuracje na 100% jeszcze raz, BYLO WARTO! Jestem innym czlowiekiem i czuje sie piekna kobieta, jest super!

Mam jeszcze pytanie do dziewczyn ktore w czasie i po kuracji farbowaly wlosy. Ja farbuje Castingiem Loreala i musze powiedziec, ze przez ok. tydzien po farbowaniu wlosy wylaza mi garsciami. Moja derma powiedziala, ze to nie ma zwiazku z Akne...
a jak jest u was?

Pozdrawiam wszytkie forumowiczki
ja farbuję i nie wypadają. znaczy się, wypadają tak, jak zawsze. szczerze mówiąc, mam wrażenie, ze nawet mniej niż kiedyś mi wypada
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 13:21   #2060
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

kamgandur, ja Ci nie powiem, bo nie farbuję włosów od 3 lat

dziewczyny, jakiego kremu używacie na noc? ja nie mam potrzeby praktycznie używać Nanobase (oprócz kilku drobnych przesuszonych miejsc naktóre Nanobase nakładam punktowo) więc nie stosuję nic... Przeciwzmarszczkowych może jeszcze nie potrzebuję (mam 22 lata), ale myślę że coś by się przydało.. Co stosujecie?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 13:59   #2061
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kamgandur Pokaż wiadomość
hej
..........
Mam jeszcze pytanie do dziewczyn ktore w czasie i po kuracji farbowaly wlosy. Ja farbuje Castingiem Loreala i musze powiedziec, ze przez ok. tydzien po farbowaniu wlosy wylaza mi garsciami. Moja derma powiedziala, ze to nie ma zwiazku z Akne...
a jak jest u was?

Pozdrawiam wszytkie forumowiczki
Ja w trakcie kuracji miałam plan nie farbować włosów i prawie mi się to udało Pod koniec kuracji już nie wytrzymałam i zafarbowałam. Obawiałam się wypadania włosów, ale na szczęście nic się nie działo.
Teraz po kuracji zafarbowałam i na początku od zafarbowania trochę więcej wypadało mi włosów... Ale to tylko przez pierwsze 2-3 dni, potem już spokój.

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
kamgandur, ja Ci nie powiem, bo nie farbuję włosów od 3 lat

dziewczyny, jakiego kremu używacie na noc? ja nie mam potrzeby praktycznie używać Nanobase (oprócz kilku drobnych przesuszonych miejsc naktóre Nanobase nakładam punktowo) więc nie stosuję nic... Przeciwzmarszczkowych może jeszcze nie potrzebuję (mam 22 lata), ale myślę że coś by się przydało.. Co stosujecie?
Ja teraz używam nawilżającego kremu L'oreala Happyderm do cery suchej i normalnej. Jest fajny, leciutki, dobrze nawilża.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 11:43   #2062
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Strasznie dawno mnie tu nie było.. az się za Wami stęskniłam.. no i wreszcie jestem pełnoprawną użytkowniczka tego tematu na forum - biorę Izotek!
Ale ostatnie 3 tygodnie to był dla mnie HORROR.
Po długim weekendzie bardzo mi sie pogorszyło, przez tydzień nie mogłam nic zrobić, bo mój dermatolog był na urlopie. Twarz- masakra, pryszcze- małe, duże, podskórne gule, przetoki- do wyboru, do koloru tragedia po prostu. Nie chodziłam do pracy (na szczęscie pracuję w biurze u mojego taty, więc mogłam sobie na to pozwolić..) ( i dalej nie chodzę - dzis jestem dosłownie na 2 godzinki - pozałatwiać kilka spraw). Najgorsze- że cała twarz mnie bardzo boli- co noc budze sie z bólu, musze brać prochy przeciwbólowe w dzień żeby jakos funkcjonować. Moje życie towarzyskie spadło do zera, codzień prawie płaczę. W zeszłym tyg miałam pierwsza rocznicę ślubu.. żebyście mnie widziały rok temu i teraz..... wtedy - niezła laseczka - teraz - monstrum z twarzą jak po wybuchu bomby chemicznej.. biedny mój mąż - ma póki co potwora koło siebie. Ale 27-go sierpnia ( w moje urodziny) zaczęłam brać Izotek - i w tym moja nadzieja..... Mam dawkę 40mg, ale skutki uboczne prawie żadne - troche suche usta, więc chciałabym zwiększyć- i tak siedzę w domu, więc jak przy okazji będę sie gorzej czuć - w niczym to nie będzie mi przeszkadzać. Jakie największe dawki brałyście?? (ze mnie jest kawał baby - bo mam 178cm i 68 kg, więc ta dawka musi być adekwatna do wagi..). Na razie pogorszenia nie mam (tego bym juz chyba nie zniosła, bo jest potwornie źle..). Żeby mnie tak ominęło....
Pozdrawiam wszystkie dzielne laseczki!!
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 12:03   #2063
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
kamgandur, ja Ci nie powiem, bo nie farbuję włosów od 3 lat

dziewczyny, jakiego kremu używacie na noc? ja nie mam potrzeby praktycznie używać Nanobase (oprócz kilku drobnych przesuszonych miejsc naktóre Nanobase nakładam punktowo) więc nie stosuję nic... Przeciwzmarszczkowych może jeszcze nie potrzebuję (mam 22 lata), ale myślę że coś by się przydało.. Co stosujecie?
ja teraz testuję lekki krem różany dr Hauschki. na noc perfekcyjny świetnie nawilża, nie zatyka porów, a rano cera taka rozświetlona


Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Strasznie dawno mnie tu nie było.. az się za Wami stęskniłam.. no i wreszcie jestem pełnoprawną użytkowniczka tego tematu na forum - biorę Izotek!
Ale ostatnie 3 tygodnie to był dla mnie HORROR.
Po długim weekendzie bardzo mi sie pogorszyło, przez tydzień nie mogłam nic zrobić, bo mój dermatolog był na urlopie. Twarz- masakra, pryszcze- małe, duże, podskórne gule, przetoki- do wyboru, do koloru tragedia po prostu. Nie chodziłam do pracy (na szczęscie pracuję w biurze u mojego taty, więc mogłam sobie na to pozwolić..) ( i dalej nie chodzę - dzis jestem dosłownie na 2 godzinki - pozałatwiać kilka spraw). Najgorsze- że cała twarz mnie bardzo boli- co noc budze sie z bólu, musze brać prochy przeciwbólowe w dzień żeby jakos funkcjonować. Moje życie towarzyskie spadło do zera, codzień prawie płaczę. W zeszłym tyg miałam pierwsza rocznicę ślubu.. żebyście mnie widziały rok temu i teraz..... wtedy - niezła laseczka - teraz - monstrum z twarzą jak po wybuchu bomby chemicznej.. biedny mój mąż - ma póki co potwora koło siebie. Ale 27-go sierpnia ( w moje urodziny) zaczęłam brać Izotek - i w tym moja nadzieja..... Mam dawkę 40mg, ale skutki uboczne prawie żadne - troche suche usta, więc chciałabym zwiększyć- i tak siedzę w domu, więc jak przy okazji będę sie gorzej czuć - w niczym to nie będzie mi przeszkadzać. Jakie największe dawki brałyście?? (ze mnie jest kawał baby - bo mam 178cm i 68 kg, więc ta dawka musi być adekwatna do wagi..). Na razie pogorszenia nie mam (tego bym juz chyba nie zniosła, bo jest potwornie źle..). Żeby mnie tak ominęło....
Pozdrawiam wszystkie dzielne laseczki!!
witaj

ja ważę tyle, co ty i też biorę dawkę 40 mg. U mnie objawy pojawily się po 2-3 tyg. Miałam na początku wysyp niestety, ale potem już pieknie
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 12:07   #2064
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Makrelo w kapeluszu witamy w gronie

Zobaczysz z każdą tabletką będzie lepiej Pilnuj tylko lekarza, żebyś wybrała min. dawkę

Ja najwięcej brałam 40mg dziennie i czułam się fatalnie
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 14:40   #2065
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
ja ważę tyle, co ty i też biorę dawkę 40 mg. U mnie objawy pojawily się po 2-3 tyg. Miałam na początku wysyp niestety, ale potem już pieknie
..widać, że jestem bardzo niecierpliwa (przy tym leczeniu to raczej niedobry objaw..) - juz dzis chciałam dzwonic do dermatologa (ide do niego za tydzień), czy mogę zwiekszyć sobie dawke do 60mg. Moze poczekam jeszcze tydzień na skutki.. Ja po pierwszej tabletce 'nasłuchiwałam' juz w organiźmie niewiadomo czego
Dzis na ustach zauważyłam ze trzy krosteczko-pęcherzyki. Czy to może objawy zapalenia czerwieni wargowej?? Samo minie, czy trzeba na to jakies leki kupić??
Ale mnie paszcza swędzi!!! (nie od Izo, bo wcześniej też tak miałam). A nie moge sie podrapać, bo boli.. ale masakra...
A cały zeszły tydz miałam twarz w kolorze dojrzałego buraka - lekarz przepisał mi takie cos do smarowania w kolorze różowo-fioletowym. Wygladałam przecudnie!! jeszcze mi resztki tego zostały na strupach, których -mimo wielkich chęci- nie mogę zdrapać.
Jak zakonczę leczenie, dam tu swoje zdjęcia. Padniecie!
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 22:08   #2066
kamgandur
Raczkowanie
 
Avatar kamgandur
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dzieki za wszystkie odpowiedzi odnosnie wlosow,
jak przy nastepnym farbowaniu sytuacja sie powtorzy, zmienie farbe.

Makrela...trzymam kciuki, badz dzielna! Wiem przez co przechodzisz.
Gdzies czytalam, ze dawka dzienna ustalana jest na podstawie ilosci i rodzaju zmian skornych i zaatakowanych miejsc na ciele. Potem obliczane jest wg.wagi i z tego wychodzi jak dlugo masz brac lek.

Chcialam zamiescic moje foty przed (z syfami) i po leczeniu. Ale nie moge znalezc zadnego zdjecia, na ktorym widac syfy, chyba wszystkie wywalalam od razu skutecznie, bo nie moglam sama na siebie patrzyc. Jak cos znajde to wrzuce.
__________________

kamgandur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 09:54   #2067
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
..widać, że jestem bardzo niecierpliwa (przy tym leczeniu to raczej niedobry objaw..) - juz dzis chciałam dzwonic do dermatologa (ide do niego za tydzień), czy mogę zwiekszyć sobie dawke do 60mg. Moze poczekam jeszcze tydzień na skutki.. Ja po pierwszej tabletce 'nasłuchiwałam' juz w organiźmie niewiadomo czego
Dzis na ustach zauważyłam ze trzy krosteczko-pęcherzyki. Czy to może objawy zapalenia czerwieni wargowej?? Samo minie, czy trzeba na to jakies leki kupić??
Ale mnie paszcza swędzi!!! (nie od Izo, bo wcześniej też tak miałam). A nie moge sie podrapać, bo boli.. ale masakra...
A cały zeszły tydz miałam twarz w kolorze dojrzałego buraka - lekarz przepisał mi takie cos do smarowania w kolorze różowo-fioletowym. Wygladałam przecudnie!! jeszcze mi resztki tego zostały na strupach, których -mimo wielkich chęci- nie mogę zdrapać.
Jak zakonczę leczenie, dam tu swoje zdjęcia. Padniecie!
tak, to może być to zapalenie, ja miałam, ale cały czas smarowałam balsamem i pomadką i przeszło, mi się robiło po pomadce z niwea-miała być super nawilżająca
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 14:22   #2068
olenkah
Raczkowanie
 
Avatar olenkah
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 129
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam, dawno mnie nie bylo, ale wakacje sie koncza, wiec pewnie wroce na dobre
Wlasnie miajaja 2 miesiace od odstawienia Izo:

cera gladziutka, zero syfow, nawet sie bardzo nie swieci, zostaly blizny, ktore mam nadzieje usunac jeszcze w tym roku, o ile to bedzie mozliwe.

wzrok mi w ogole nie wrocil do normy, jest coraz gorzej, wiec w tym tygodniu kategorycznie wybieram sie do okulisty, niestety

wlosy musze myc kazdego dnia, czyli wrocilo do normy ich przetluszcanie

ja wlosy farbowalam cala kuracje, farbuje dalej, nie zauwazylam zwiekszenia ilosci wypadajacych wlosow. i tak wypada mi ich sporo, dlatego teraz zainwestowalam w maske wzmacniajaco.

Takze u mnie gdyby nie blizny, nie byloby sladow jakichkolwiek tradzikowych problemow. odpukac!
pozdrawiam!!
olenkah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 13:28   #2069
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Mam dawkę 40mg, ale skutki uboczne prawie żadne - troche suche usta, więc chciałabym zwiększyć- i tak siedzę w domu, więc jak przy okazji będę sie gorzej czuć - w niczym to nie będzie mi przeszkadzać. Jakie największe dawki brałyście?? (ze mnie jest kawał baby - bo mam 178cm i 68 kg, więc ta dawka musi być adekwatna do wagi..). Na razie pogorszenia nie mam (tego bym juz chyba nie zniosła, bo jest potwornie źle..). Żeby mnie tak ominęło....
Ja zaczęłam od 40mg, potem zwiększyłam do 50 przy wadze 60kg (czyli ok. 0,83mg/kg). U mnie dopiero przy tej dawce nastapiła zupełna poprawa i nic mi już nie wyskakuje. Skutki uboczne są tak samo nasilone - tylko pękające usta, łuszcząca się skóra i niestety pogorszenie wzroku. Jedyne co może się zmieniło przy zwiększeniu dawki to rozdwajanie się paznokci (ale przed izo też się to zdarzało). Może to głupie, ale trochę się martwię, że skutki uboczne są słabe i opornie zareagowałam na lek.
Na ostatniej wizycie Dermatolog chciała żebym dobiła do dawki 130mg/kg, po mojej prośbie zwiększyła do 140mg/kg i mówiła, że więcej już nie ma sensu. Oznacza to, że zostały mi juz tylko niecałe 4 opakowania do wybrania (w sumie 14 opakowań - 6 z dawka 40mg i 8 z 50mg), potem po ok. miesiącu kontrola.
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well



Edytowane przez espera
Czas edycji: 2008-09-07 o 22:47 Powód: za dużo zer;/
espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 21:14   #2070
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam od 40mg, potem zwiększyłam do 50 przy wadze 60kg (czyli ok. 0,83mg/kg). U mnie dopiero przy tej dawce nastapiła zupełna poprawa i nic mi już nie wyskakuje. Skutki uboczne są tak samo nasilone - tylko pękające usta, łuszcząca się skóra i niestety pogorszenie wzroku. Jedyne co może się zmieniło przy zwiększeniu dawki to rozdwajanie się paznokci (ale przed izo też się to zdarzało). Może to głupie, ale trochę się martwię, że skutki uboczne są słabe i opornie zareagowałam na lek.
Na ostatniej wizycie Dermatolog chciała żebym dobiła do dawki 1300mg/kg, po mojej prośbie zwiększyła do 1400mg/kg i mówiła, że więcej już nie ma sensu. Oznacza to, że zostały mi juz tylko niecałe 4 opakowania do wybrania (w sumie 14 opakowań - 6 z dawka 40mg i 8 z 50mg), potem po ok. miesiącu kontrola.
ja tak czytałam z lekkim niedowierzaniem i zdziwieniem i chcę się upewnić co do dawki... rozumiem, że pomyliłaś się o jedno "0".
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.