Moda na Ukrainie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-23, 22:48   #1
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530

Moda na Ukrainie


Witajcie ! Wiosną wybieram sie w podróż na Ukraine, i zastanawiam się jak ubierają się ukraińskie kobiety ? Jakie mają podejście do mody i makijażu ? Znacie jakieś ukrainki ? Macie jakieś zdjęcia, filmiki ? Czy bardzo różnią się wyglądem od polek ?
Będe wdzięczna za wszystkie odpowiedzi
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 10:34   #2
kaszlak18
Rozeznanie
 
Avatar kaszlak18
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 729
Dot.: Moda na Ukrainie

W wakacje gościłam dziewczynę z Ukrainy 19lat Ubierała się normalnie, jeansy, t-shirt, jakaś delikatna bransoletka, łańcuszek. Nie wyróżniała się strojem, ubierała się jak przeciętna nastolatka-Polka osoba w swoim wieku Makijaż też skromny tylko tusz, eyeliner, jakiś błyszczyk. Widziałam również zdjęcia jej rodziny i uwierz, niczym szczególnym się nie wyróżniali W takim senie, jeśli ktoś się spodziewa, że widać, że ludzie są ze wschodniej granicy.

Myślę, że stereotypy na temat wschodu, mody, stylu bywają błędne. A podział na styl Polek i Ukrainek bez sensu. Wszystko zależy od gustu danej osoby
__________________
Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok

Coco Chanel
kaszlak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 10:48   #3
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Moda na Ukrainie

ja bym powiedziala ze ubieraja sie bardziej kobieco. wiecej spodnic/ mini/sukienek.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 13:36   #4
magda120792
Rozeznanie
 
Avatar magda120792
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południowo-wschodnie krańce
Wiadomości: 578
Dot.: Moda na Ukrainie

Blog Ukrainki ,która teraz studiuje w Polsce Może coś podpatrzysz .. http://keidykelen.blogspot.com/
__________________
zapuszczamy włosy od nowa . . .

"Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma"
Marilyn Monroe




magda120792 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 15:01   #5
emilijana
Przyczajenie
 
Avatar emilijana
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 19
Dot.: Moda na Ukrainie

Spędziłam kilkanaście dni na Ukrainie, mam kilka koleżanek Ukrainek. Wszystkie noszą wysokie obcasy Ale serio, nie zauważyłam wielkiej różnicy pomiędzy nimi, a Polkami. Może tyle, że na Ukrainie jest jednak większe ubóstwo i wiele kobiet ubiera się skromniej, albo w ubrania gorszej jakości... Ale może dotyczyło to tylko moich znajomych, nie chcę generalizować.

Jedno na pewno odróżnia Ukrainki od Polek: ich piękny, narodowy strój. Koszule i sukienki z charakterystycznym haftem. Oryginalne są drogie, ale ma je chyba każdy mieszkaniec Ukrainy.
emilijana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 15:31   #6
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Moda na Ukrainie

Studiowałam z paroma dziewczynami z Ukrainy. Ubierały się bardzo kobieco, czasami aż "zbyt kobieco" - bardzo krótkie i obcisłe mini, do tego cienkie rajstopki nawet w silny mróz, zawsze szpilki - nawet jeśli nie bardzo pasowały do reszty Wszystkie miały też długie włosy, zawsze były dość mocno umalowane, czasami nie do końca gustownie (za dużo szminki, eyelinera, różu itp), generalnie trochę się wyróżniały na naszym wydziale, Pamiętam zwłaszcza jedną, miała ksywkę "Doda", z powodu fryzury i stylu ubierania się

Oczywiście to tylko moje subiektywne spostrzeżenia co do tych konkretnych dziewczyn, nie powinnaś chyba tego odnosić do wszystkich kobiet z Ukrainy. Po prostu mi się takie trafiły, troszkę stereotypowe. poza tym to były bardzo fajne i sympatyczne dziewczyny

Kiedyś w ramach zajęć z jedna z nich opowiadała nam o statusie kobiet na Ukrainie. Stwierdziła, że zwłaszcza w małych miastach i na wsiach dobre zamążpójście bywa szansą na "wyrwanie się" dla dziewczyn z biednych rodzin, dlatego bardzo starają się ładnie wyglądać, ubierać się kobieco, malować itp. Może więc coś jest w tych stereotypach...

Edytowane przez triss_k
Czas edycji: 2013-01-24 o 15:38 Powód: zapomniałam o czymś ważnym
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 16:46   #7
gozia
Zakorzenienie
 
Avatar gozia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 6 035
Dot.: Moda na Ukrainie

Oglądałam kiedyś jakiś dokument i tam mówili, że Ukrainki ubierają się bardziej kobieco niż Polki
__________________
instagram: wieszjakjest
gozia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-24, 16:56   #8
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Moda na Ukrainie

Cytat:
Napisane przez triss_k Pokaż wiadomość
Studiowałam z paroma dziewczynami z Ukrainy. Ubierały się bardzo kobieco, czasami aż "zbyt kobieco" - bardzo krótkie i obcisłe mini, do tego cienkie rajstopki nawet w silny mróz, zawsze szpilki - nawet jeśli nie bardzo pasowały do reszty Wszystkie miały też długie włosy, zawsze były dość mocno umalowane, czasami nie do końca gustownie (za dużo szminki, eyelinera, różu itp), generalnie trochę się wyróżniały na naszym wydziale, Pamiętam zwłaszcza jedną, miała ksywkę "Doda", z powodu fryzury i stylu ubierania się

Oczywiście to tylko moje subiektywne spostrzeżenia co do tych konkretnych dziewczyn, nie powinnaś chyba tego odnosić do wszystkich kobiet z Ukrainy. Po prostu mi się takie trafiły, troszkę stereotypowe. poza tym to były bardzo fajne i sympatyczne dziewczyny

Kiedyś w ramach zajęć z jedna z nich opowiadała nam o statusie kobiet na Ukrainie. Stwierdziła, że zwłaszcza w małych miastach i na wsiach dobre zamążpójście bywa szansą na "wyrwanie się" dla dziewczyn z biednych rodzin, dlatego bardzo starają się ładnie wyglądać, ubierać się kobieco, malować itp. Może więc coś jest w tych stereotypach...
Z tego by wynikało że ona staraja się perfekcyjnie wyglądac dla mężczyzn... to inaczej niż polki które raczej odpowiedza że robią to dla siebie Wiem że na Internecie jest mnóstwo portali randkowych na których mozna poznać dziewczyny z Ukrainy, które chciałby zapoznac się z męzczyznami z innych krajów.
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 17:41   #9
kasandrrra
Raczkowanie
 
Avatar kasandrrra
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 396
Dot.: Moda na Ukrainie

Żona mojego kolegi pochodzi z Ukrainy i też kiedyś wspominała o tym, że Ukrainki ubierają się bardziej kobieco niż Polki - częściej noszą mini, obcasy, obcisłe ciuszki. Poza tym ponoć lubią mocny makijaż i długie włosy. Mam też znajomą Ukrainkę, zresztą śliczną i bardzo zgrabną dziewczynę, która również preferuje taki styl (krótkie sukienki i obcasy), ale nigdy nie miałam okazji rozmawiać z nią o modzie, więc nie wiem, czy jej koleżanki wyglądają podobnie.
kasandrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 20:46   #10
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Moda na Ukrainie

Byłam kilka dni na Ukrainie. To, co mnie zaskoczyło- to noszenie niebotycznie wysokich obcasów. Przewodnik powiedział, że podziwia Ukrainki za noszenie ich na co dzień, ponieważ wiadomo- chodników równych tam nie ma Poza tym, jak któraś wyżej wspomniała- króluje mini. Mnie jeszcze uderzyło to, iż ubierają się one odważnie, często łącząc z sobą bardzo gryzące się kolory.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 17:26   #11
lucky_lu_abc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Moda na Ukrainie

Cytat:
Napisane przez magda120792 Pokaż wiadomość
Blog Ukrainki ,która teraz studiuje w Polsce Może coś podpatrzysz .. http://keidykelen.blogspot.com/
na tych zdjęciach akurat widać, że dziewczę pochodzi ze wschodu...
lucky_lu_abc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.