Tarczyca A Tycie - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-02, 15:26   #391
joasiaa25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 280
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Merl Pokaż wiadomość
Witajcie

Przeczytałam wszystkie posty w tym wątku jednak nadal mam wątpliwości. Mam nadzieje, że znajde tu troszkę otuchy.

Od jakiegoś czasu podejżewam, że mam problemy z tarczycą. Od kilku lat strasznie tyje. Zawsze byłam szczuplutka nawet przy tym jak jadłam dużo. Metabolizm był wręcz błyskawiczny. Od jakiegoś czasu to się zmieniło ( z 2 lata) i wybieram się do lekarza rodzinnego. Oczywiście do tego dochodzi senność, wypadanie włosów( mam już chyba o połowę mniej). No i argument, który uważam za kluczowy to, że moja babcia miała chorą ( niestety nie wiem jaki rodzaj), moja mama- nadczynność, mojej mamysiostra niedoczynność. Obie miały już operację. Boje się strasznie tej wizyty, że jak potwierdzą się moje przypuszczenia to po lekach jeszcze bardziej przytyje. Jak się odchudzam, ruszam, to efekty i tak są małe. Mam jednak nadzieje, że w razie czego leki podziałają w kierunku chudnięcia. Czy to, że moja babcia, mama i ciocia mają chorą tarczycę to jest już przesądzone, że ja też mogę mieć????

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

No i moje pytanie jeszcze jedno. Jak to jest w przypadku leczenia tarczycy- czy bez problemy można stosować antykkoncepcje hormonalną?
Witaj
Od tabletek się nie tyje, jak unormujesz tarczycę, to będzie Ci łatwiej schudnąć
Jeżeli w rodzinie jest obciążenie genetyczne jakąś chorobą, to całkiem prawdopodobne jest to, że i Ty zachorujesz, ale nie zawsze tak jest
Słyszałam, że tabletki anty osłabiają działanie leków na tarczycę, choć ja nie stosuję takiej antykoncepcji.
joasiaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 18:47   #392
Merl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Tarczyca A Tycie

Dziękuje za info Ja też nie stosuję,ale miałam też plan zacząć. Dobrze, że nie osłabiają antykoncepcyjnych
Merl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 16:06   #393
beacia440
Raczkowanie
 
Avatar beacia440
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 406
Dot.: Tarczyca A Tycie

wszystko do rozmowy z gino
__________________
Bawaria


________________
będzie okej
beacia440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 08:21   #394
Pinesia7
Raczkowanie
 
Avatar Pinesia7
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 105
Dot.: Tarczyca A Tycie

joasiaa25 kiedyś brałam tabletki antykoncepcyjne podczas nadczynności -uzgodnione z endo i gin -zero przeciwskazań. No i ciaży nie było więc wszystkie tabl działały a nadczynność i tak wtedy wyleczyłam.
Pinesia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 18:58   #395
Merl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Tarczyca A Tycie

Jutro idę odebrać moje wyniki i mam pytanie. Mogłby ktoś mi podać przedział prawidłowy TSH
Merl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:16   #396
joasiaa25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 280
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Pinesia7 Pokaż wiadomość
joasiaa25 kiedyś brałam tabletki antykoncepcyjne podczas nadczynności -uzgodnione z endo i gin -zero przeciwskazań. No i ciaży nie było więc wszystkie tabl działały a nadczynność i tak wtedy wyleczyłam.
O widzisz, to jednak w praktyce inaczej wygląda, zresztą każdy organizm inaczej reaguje na leki

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Merl Pokaż wiadomość
Jutro idę odebrać moje wyniki i mam pytanie. Mogłby ktoś mi podać przedział prawidłowy TSH
0,27-4,20 ale to zależy od wieku, zwłaszcza gdy planujesz mieć dzieci, wtedy tsh nie powinno być wyższe niż 1,5
joasiaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 19:25   #397
chwilka1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 283
Dot.: Tarczyca A Tycie

Powiem tak . Sama jestem przykładem że pomimo dobrych badań mogą być problemy . U mnie wszystko wykazuję na niedoczynność . Lekarz niby mój twierdzi , ze nie , ale inny twierdzi ,że tak . Wyniki TSH bardzo mocno mi skaczą , niby norma . Jednak jest coś takiego jak problemy z tarczyca utajone . I tu mi wyszło . Ja sprawdziłam to już od kilku miesięcy . Wystarczy dobrze zaobserwować swój organizm. Po pierwsze jest to niska temperatura ciała . W moim przypadku to temperatura wynosi 36,00 a max 36,8 . Przy temperaturze 37 jestem legalnie chora i nie przytomna . Podstawową temperatura ciała to 36,6 i wtedy gdy się ciut robi sie wyższa lub niższa to jet normalnie jednak tarczyca pracuje .Oto co się dowiedziałam:
Nadczynność
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1..._tarczycy.html
Niedoczynność
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1..._tarczycy.html
Objaw utajonych problemów tarczycy jest częsty i spotykany . Jak ja do tej pory mówiłam o moich objawach typowych dla niedoczynność to powiedzieli , ze taka moja uroda. .Jeden endokrynolog rzucił hasto utajona i wyniki zbyt rozbieżne .Jednak do mojego Endokrynologa idę w czerwcu ( taka kolejka ). Wtedy wszystko się może wyjaśnić .
Zła praca tarczycy żle wpływa na cały organizm wiem coś o tym .
Najłatwiej właśnie zobaczyć jaką mamy temperaturę ciała . My kobiety możesz wszystko ładnie zauważyć bo mamy dwie lub trzy fazy w trakcie cyklu i wszystko idzie według tempki . To będzie przydatne na przyszłość jak się będziesz strać o malucha . Ja przez 12 lat i dopiero teraz widzę co jest granę .
Wyniki nie są jednoznaczne czy ma się niedoczynność czy nadczynność .
Wystarczy miesiąc lub kilka miesięcy a będziesz wiedzieć co jest grane . Służę pomocą jakby co
__________________

chwilka1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 10:18   #398
Pinesia7
Raczkowanie
 
Avatar Pinesia7
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 105
Dot.: Tarczyca A Tycie

Żadna nie zna endo z Poznania który zajmie się leczeniem pod kątem starania się o dzidzię?
Pinesia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 22:22   #399
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez chwilka1979 Pokaż wiadomość
Powiem tak . Sama jestem przykładem że pomimo dobrych badań mogą być problemy . U mnie wszystko wykazuję na niedoczynność . Lekarz niby mój twierdzi , ze nie , ale inny twierdzi ,że tak . Wyniki TSH bardzo mocno mi skaczą , niby norma . Jednak jest coś takiego jak problemy z tarczyca utajone . I tu mi wyszło . Ja sprawdziłam to już od kilku miesięcy . Wystarczy dobrze zaobserwować swój organizm. Po pierwsze jest to niska temperatura ciała . W moim przypadku to temperatura wynosi 36,00 a max 36,8 . Przy temperaturze 37 jestem legalnie chora i nie przytomna . Podstawową temperatura ciała to 36,6 i wtedy gdy się ciut robi sie wyższa lub niższa to jet normalnie jednak tarczyca pracuje .Oto co się dowiedziałam:
Nadczynność
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1..._tarczycy.html
Niedoczynność
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1..._tarczycy.html
Objaw utajonych problemów tarczycy jest częsty i spotykany . Jak ja do tej pory mówiłam o moich objawach typowych dla niedoczynność to powiedzieli , ze taka moja uroda. .Jeden endokrynolog rzucił hasto utajona i wyniki zbyt rozbieżne .Jednak do mojego Endokrynologa idę w czerwcu ( taka kolejka ). Wtedy wszystko się może wyjaśnić .
Zła praca tarczycy żle wpływa na cały organizm wiem coś o tym .
Najłatwiej właśnie zobaczyć jaką mamy temperaturę ciała . My kobiety możesz wszystko ładnie zauważyć bo mamy dwie lub trzy fazy w trakcie cyklu i wszystko idzie według tempki . To będzie przydatne na przyszłość jak się będziesz strać o malucha . Ja przez 12 lat i dopiero teraz widzę co jest granę .
Wyniki nie są jednoznaczne czy ma się niedoczynność czy nadczynność .
Wystarczy miesiąc lub kilka miesięcy a będziesz wiedzieć co jest grane . Służę pomocą jakby co
Nic z tegp nie rozumiem
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 15:39   #400
joasiaa25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 280
Dot.: Tarczyca A Tycie

Hej
Ale tu cicho
Ja wczoraj odebrałam TSH i szoku doznałam 4,76 a pół roku temu było 1,70
A u Was jak tam?
joasiaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 11:23   #401
czarnasia
Przyczajenie
 
Avatar czarnasia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 21
Dot.: Tarczyca A Tycie

Hej, ja czekam na 3cia wizyte u endo, a jeszcze nic nie wybadalismy (juz rok) kilka dni temu okulista stwierdzil wysokie cisnienie w lewym oku i lekki jego wytrzeszcz (!) ktore moze swiadczyc o problemie z tarczyca, dodam jeszcze tyje w oczach mimo iz sie nie obżeram- 160 wzrost i 87kg (!) boje sie ze zanim cos mi wybadaja u endo przez te cholerne kolejki minie 5 lat a ja bede wazyc 200kg grrrr, czy tos wie cos na temat wytrzeszczu oczy??
pozdrawiam
__________________
szczęśliwi ci którzy widzą piękno w miejscach zwykłych...
czarnasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 12:27   #402
cocoyasmina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 18
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cześć

ostatnio, popsuła mi się cera - poszłam do ginekologa i biorę diane 35 oraz dermatologa - żel duac. Dziwne, bo nigdy nie miałam problemów z cerów, a tutaj nagle cos takiego. Obawiam się, ze to związane jest z hormonami - bo to takie nietypowe miejsca na trądzik - jak szyja, skronie i dekolt. Ostatnio miałam też robione badania tarczycy- tsh (norma, 04-4,5)wyszło mi 4,28 czyli górna granica. Babcia ma niedoczynność tarczycy, tyle że jest otyła. A u mnie odwrotnie, mam 170 cm i ważę teraz 46 kg, a jem ilości takie, ze patrzą na mnie jak na bulimiczkę. Potrafię na śniadanie zjeść jajecznicę z 4 jajek, puszkę tuńczyka i 2 kajzerki i za godzinę być głodna. I za nic nie mogę przytyć. A jak uprawiałam sport (wciągnęłam się latem w rolki) dosyc intensywnie to w przeciągu miesiąca waga spadła mi do 45 kg i wyglądałam jak śmierć. Czy mozliwe jest, ze mam niedoczynność - bardzo szybko marznę, mam bladą i sucha skórę, ale jestem chuda? A przy niedoczynności się chyba tyje? Bo objawy fizyczne i psychiczne wskazują raczej niedoczynność - oprócz mojej tuszy czy znacie jakiegoś dobrego endokrynologa, najlepiej na nfz, z krótkimi terminami oczekiwania lub prywatnego ale dosyć taniego, bo w tym miesiącu na lekarzy wydałam juz chyba z 500 zł Głównie zalezy mi na polepszeniu cerystąd moej zainteresowanie leczeniem no i chciałabym przytyć, a boję się, że skoro to by sie okazała niedoczynność to schudnę, a tego nei chcę

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

aj, dodam jeszcze że mam 23 lata i mój największy problem - jestem wegetarianka od dzieciństwa i diety raczej nie zmienię, a jak czytałam http://dietetykawpraktyce.blogspot.c...-tarczycy.html to moja dieta jeszcze bardziej potęguje niedoczynność
cocoyasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 13:43   #403
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cocoyasmina - a skąd jesteś? TSH rzeczywiście dość wysokie, szczególnie jak na młodą kobietę, poza tym reszta objawów... wydaje mi się, że endokrynolog to dobry trop. Ja też nie jem mięsa i nigdy mi nikt nic takiego nie mówił, jedynie duże spożycie soi może zmniejszyć wchłanianie leków.

Czarnasia - wytrzeszcz zwykle się pojawia w nadczynności tarczycy, chociaż wtedy raczej nie ma tendencji do tycia. Poza tym w niektórych chorobach może się pojawić czasowa nadczynność (np. Hashimoto).
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 10:46   #404
cocoyasmina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 18
Dot.: Tarczyca A Tycie

anna87 dziękuję za odpowiedź jestem z warszawy. I właśnie nie wiem do kogo się wybrać i by to w miarę szybko pozałatwiać a nie wydać tez znów majątku. Już nie mogę patrzec na moją cerę
cocoyasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 10:50   #405
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Tarczyca A Tycie

Oj, to niestety nikogo nie polecę, bo ja jestem z GOPu . Ale może ktoś inny zna dobrego endo.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 21:09   #406
ila87
Zakorzenienie
 
Avatar ila87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3 567
Dot.: Tarczyca A Tycie

Witam!
Niestety dołączam do Waszego grona.
Przy rutynowych badaniach potrzebnych do przepisania tab. anty okazało się, że moje TSH wynosi 5,07.
Kolejne badanie robione tydz. później wykazało już TSH 6,78 (norma 0,27- 4,2). Antyciała 34,5 (norma o-150). FT3 i FT4 w normie, choć FT4 podwyższone.
Po pierwszej wizycie u endokrynologa dostałam Euthyrox 25 raz dziennie i zalecenie wykonania usg.
Jeśli chodzi o objawy to w ciągu roku przytyłam 10kg, bez zmiany trybu życia, mam suche łokcie, wypadające włosy, łamliwe paznokcie, jestem ospała, czasem brakuje mi oddechu i czuję rozdrażnienie.
Nigdy nie byłam szczupła, więc tycie nie było dla mnie niczym szczególnie dziwnym. Teraz się martwię, ponieważ za 9 m-cy wychodzę za mąż i od razu po ślubie chciałabym starać się o dzidziusia. Dodam, że mam 25 lat.
Jak długo mniej więcej obniża się TSH do poziomu bezpiecznego dla dziecka?
Mam nadzieję, że ktoś jeszcze korzysta z tego wątku
__________________
C6H5-NH-C2H5 I&M
31.08.2013
ila87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 07:46   #407
aniabaniaa
Zakorzenienie
 
Avatar aniabaniaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 947
Dot.: Tarczyca A Tycie

To zależy od przypadku, ale jeśli będziesz stosowała się do zaleceń lekarza to powinnaś szybko osiągnąć idealny wynik
Widzę, że jesteś z Wro, bardzo polecam M. Wilczyńską, baaaardzo mi pomogła; także jeśli miałabyś problem z dobrym endokrynologiem to śmialo do niej uderzaj.

Objawy może nie znikną zupełnie, ale z pewnością z czasem staną się mniej uciążliwe, cho przyznam się, ze leczę się już 12 lat, a do tej pory nad tym nie panuję, nadal miewam kołatania, stany depresyjne (!), tyję w niekontrolowany sposób, męczę się, no i jestem okropna dla ludzi przez to moje rozdrażnienie.
__________________

aniabaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 16:50   #408
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Tarczyca A Tycie

To jak szybko zależy od tego jakiej dawki Twój organizm potrzebuje, zwiększa się ją stopniowo i po wynikach i objawach sprawdza czy wystarczy. Masz mało podwyższone TSH, więc raczej duża dawka nie będzie Ci potrzebna. Też zależy czy teraz bierzesz tabletki anty, bo one zwiększają zapotrzebowanie. Ja miałam TSH 6-9, po euthyrox 25 spadło do niecałych 4, ale nadal źle się czułam to dostałam letrox 50 i jest ok. A sama ciąża też może zmienić zapotrzebowanie na hormony, to nie jest coś co Ci lekarz teraz raz dobierze i koniec.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 12:23   #409
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Tarczyca A Tycie

To nie poziom TSH jest niebezpieczny dla dziecka tylko za niski poziom FT3.
Jeśli FT4 masz wysokie to prawdopodobnie masz problemy z konwersją FT4 w FT3. Tutaj może pomóc suplementacja żelazem, selenem, wit. D3.
Osiągnięcie optymalnego poziomu hormonów i dobranie dawki zajmuje dobrych kilka miesięcy jak nie więcej.
Jeśli masz możliwość zrób USG tarczycy z podaniem objętości.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 14:40   #410
ila87
Zakorzenienie
 
Avatar ila87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3 567
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez aniabaniaa Pokaż wiadomość
To zależy od przypadku, ale jeśli będziesz stosowała się do zaleceń lekarza to powinnaś szybko osiągnąć idealny wynik
Widzę, że jesteś z Wro, bardzo polecam M. Wilczyńską, baaaardzo mi pomogła; także jeśli miałabyś problem z dobrym endokrynologiem to śmialo do niej uderzaj.

Objawy może nie znikną zupełnie, ale z pewnością z czasem staną się mniej uciążliwe, cho przyznam się, ze leczę się już 12 lat, a do tej pory nad tym nie panuję, nadal miewam kołatania, stany depresyjne (!), tyję w niekontrolowany sposób, męczę się, no i jestem okropna dla ludzi przez to moje rozdrażnienie.
dziękuję Kurczę długo się leczysz, jakie masz obecnie wyniki?


Cytat:
Napisane przez Sumi Pokaż wiadomość
To jak szybko zależy od tego jakiej dawki Twój organizm potrzebuje, zwiększa się ją stopniowo i po wynikach i objawach sprawdza czy wystarczy. Masz mało podwyższone TSH, więc raczej duża dawka nie będzie Ci potrzebna. Też zależy czy teraz bierzesz tabletki anty, bo one zwiększają zapotrzebowanie. Ja miałam TSH 6-9, po euthyrox 25 spadło do niecałych 4, ale nadal źle się czułam to dostałam letrox 50 i jest ok. A sama ciąża też może zmienić zapotrzebowanie na hormony, to nie jest coś co Ci lekarz teraz raz dobierze i koniec.
Tabletek anty nie biorę, bo lekarka nie przepisze póki nie będzie prawidłowego TSH. I chyba w ogóle z nich zrezygnuję. Wiem, że hormony będą się wahać Samopoczucie nie jest u mnie najgorsze może dlatego, że jestem pozytywnie nastawiona i wiecznie się śmieję, ale czasami czuję niechęć do wszystkiego - takie jakby zobojętnienie.

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
To nie poziom TSH jest niebezpieczny dla dziecka tylko za niski poziom FT3.
Jeśli FT4 masz wysokie to prawdopodobnie masz problemy z konwersją FT4 w FT3. Tutaj może pomóc suplementacja żelazem, selenem, wit. D3.
Osiągnięcie optymalnego poziomu hormonów i dobranie dawki zajmuje dobrych kilka miesięcy jak nie więcej.
Jeśli masz możliwość zrób USG tarczycy z podaniem objętości.
Dziękuję Wam wszystkim
Zobaczę jak będzie wyglądał wyniki za ok 25 dni, czyli po m-cu przyjmowania Eut25
__________________
C6H5-NH-C2H5 I&M
31.08.2013
ila87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 15:46   #411
Rebelle270890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Tarczyca A Tycie

Witam
Mój problem do zoladek jelito sama nie wiem. Mam zaparcia albo biegunki czasem w ciągu dnia wyproznie się 2 razy a czasem przez 3 dni nic. Dodatkowo tyje przy wzroście 175cm mam 90kg jestem kobieta w wieku 19 lat ,uprawiam sport :karate min 4h w tygodniu +1 h wf. Miałam kiedyś podejrzenie o nadczynnosc tarczycy lub niedoczynność. Moje objawy to podwyzszone Tsh ból nerek ,problem z wyproznianiem,ciemne lokcie i kolana (nie za dużo) zmeczenie senność. W ciągu dnia przeważnie jem: kanapki 2 na śniadanie na drugie to samo potem ew jabłko ,pije wodę a przeciętnie raz na tydzień coś ze slodszych napoi ,czasem maks 2 razy w tyg jem na chinskiej co zastepuje mi obiad i kolację. Słodycze lubie i średnio jem 1 batona dziennie. Czy jem aż tak dużo? Uważam że nawet przy chinskiej mieszcze się w 2000kcal. Zrobić powtorne Tsh (nie robione pół roku przez zaniedbanie) ?
Dziękuje za odpowiedź
Rebelle270890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 19:20   #412
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Tarczyca A Tycie

Zrób nie tylko TSH ale też FT3 i FT4 oraz USG tarczycy z podaniem objętości

jakieś działania były podjęte w związku z podejrzeniem niedoczynności?


Może być tak że masz chorobę Hashimoto (objawia się m.in. niedoczynnością tarczycy) a z nią lubią występować inne choroby autoimmunologiczne np. Choroba Addisona-Biermera albo Choroba Leśniowskiego-Crohna które powodują dolegliwości ze strony układu pokarmowego.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 15:47   #413
Jolie_fille
Przyczajenie
 
Avatar Jolie_fille
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: Tarczyca A Tycie

Hej dziewczyny,

chciałabym się z wami skonsultować w sprawie wyników TSH T3 i T4.
TSH 4,71 (0,27- 4,2)
T3 4,62 (3,1- 6,8)
T4 15,73 (12,0- 22,0)

TSH wyszło podwyższone ale lekarz rodzinny nie przepisał mi żadnych leków tylko skierowanie do endokrynologa u którego jeszcze nie byłam. Co myślicie o tych wynikach? na co to może wyglądać?
Jolie_fille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 16:13   #414
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Jolie_fille Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

chciałabym się z wami skonsultować w sprawie wyników TSH T3 i T4.
TSH 4,71 (0,27- 4,2)
T3 4,62 (3,1- 6,8)
T4 15,73 (12,0- 22,0)

TSH wyszło podwyższone ale lekarz rodzinny nie przepisał mi żadnych leków tylko skierowanie do endokrynologa u którego jeszcze nie byłam. Co myślicie o tych wynikach? na co to może wyglądać?
Wygląda na niedoczynność, zwłąszcza że t4 masz przy dole normy
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 09:22   #415
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Tarczyca A Tycie

Hej,
ja mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto.
Obecnie łykam Euhtyrox 88
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 11:57   #416
rzucilamfajki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 9
Dot.: Tarczyca A Tycie

Jesli ktoś ma Hashimoto i niedoczynność, to brany lek, np. Euthyrox reguluje tylko hormony TSH, a Hashimoto czyli stan zapalny organizmu dalej sobie folguje i robi co chce.
Nie ma wciąż odpowiednich leków, badań, wiedzy.
Mam nadzieję że nie będziemy długo czekać na odpowiednie metody leczenia.
Tymczasem pozostaje odpowiedni sposób żywienia.
Jeśli jesteście uczulone na gluten, to on jeszcze bardziej podbija niedoczynność.
Ja się udałam do lekarki leczącej dietą, odpowiednim jedzeniem, więc to mogę polecić.
Ale leki dalej trzeba brać, przynajmniej na razie przy tym obstawiam. Mam nadzieję że poziom Anty TPO się zmniejszy i stan zapalny tarczycy (Hashimoto) będzie mniejszy.

powodzenia
rzucilamfajki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 21:48   #417
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: Tarczyca A Tycie

dawno temu zdiagnozowali mi jakąś tam niedoczynność. Jako, że nie lubię tabletek postawiłam na wegetarianizm i yogę. Na rozruszanie tarczycy z rana polecam sarvangasanę czyli po naszemu świecę, później pozycję pługa i ryby. Najpierw poczytajcie co i jak, żeby się nie pokaleczyć.
__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop

Edytowane przez SaiFari
Czas edycji: 2016-04-19 o 21:50
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 22:48:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.