Straszny ból mięśni po trenigu. Ćwiczyć dalej? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-20, 09:27   #31
malgo_li
Rozeznanie
 
Avatar malgo_li
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 746
Dot.: Straszny ból mięśni po trenigu. Ćwiczyć dalej?

Cytat:
Napisane przez bambinkka Pokaż wiadomość
Na zakwasy powinien pomóc także potas. Są specjalne suplementy dla sportowców, które przyjmuje się po intensywnym treningu.
OO, dzięki za przypomnienie. Gdzieś już kiedyś o tym czytałam ale zapomniałam. Mi koleżanka jeszcze poradziła, żeby po treningu wziąć podwójną dawkę magnezu.
malgo_li jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 12:20   #32
fitnessiara
Raczkowanie
 
Avatar fitnessiara
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 46
Dot.: Straszny ból mięśni po trenigu. Ćwiczyć dalej?

Cytat:
Napisane przez malgo_li Pokaż wiadomość
Doszłam do siebie w weekend Odpoczywałam w większości bo byłam bardzo obolała. w niedzielę cały dzień leń, aż wyrzuty miałam Ale wczoraj wróciłam na fitness. Był znowu wycisk aleeeeeee...żyję!
Dziś po treningu jest dużo lepiej! czuję mięśnie ale tylko delikatnie. Wiem, że zakwasy często wychodzą 2 dni po treningu ale nie sądzę, żeby jutro było tak źle jak ostatnio.
Planuję chodzić 3 razy w tygodniu, co drugi dzień. Jak już się wprawię to dodam ćwiczenia w domu pomiędzy fitnessem. Ale pomału. Nie rzucam się od razu na głęboką wodę bo nie chcę się zniechęcić i czuć tak jak ostatnio.
Dziękuję wszystkim za rady
i tego się trzymaj każdy musi sam obserwować swój organizm,co i jak robić żeby było dobrze i żeby sobie krzywdy nie zrobić, trening wspomagany dietą,odpoczynek - na wszystko musi być czas, grunt to zdrowe podejście i determinacja. Powodzenia
__________________
Your body is a reflection of your lifestyle
fitnessiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 12:51   #33
malgo_li
Rozeznanie
 
Avatar malgo_li
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 746
Dot.: Straszny ból mięśni po trenigu. Ćwiczyć dalej?

Cytat:
Napisane przez fitnessiara Pokaż wiadomość
i tego się trzymaj każdy musi sam obserwować swój organizm,co i jak robić żeby było dobrze i żeby sobie krzywdy nie zrobić, trening wspomagany dietą,odpoczynek - na wszystko musi być czas, grunt to zdrowe podejście i determinacja. Powodzenia
Dziękuję
malgo_li jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 09:57   #34
lovebefit
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 41
Dot.: Straszny ból mięśni po trenigu. Ćwiczyć dalej?

[QUOTE=fitnessiara;4978663 6]za dużo sobie narzuciłaś, tym bardziej że, tak jak piszesz kondycję masz zerową.
Na zakwasach wręcz NIE MOŻNA ćwiczyć, jest to niebezpieczne dla zdrowia, nawet nie zaleca się strechingu bo to też działa na mięśnie,naciąga rociąga itp. Po co obciążać i tak już zmęczone ciało? daj sobie odpocząć potem stopniowo wracaj do ćwiczeń i takich na jaki Ci organizm pozwala, nie wszystko na raz,po mału do przodu a na pewno będzie ok [/Q

By zniwelować zakwasy, jest wskazane wręcz aby ciało na tyle ile nam pozwala porozciągać,( nie chodzi mi tu szpagaty itp. zwykłe rozciąganie, które proponuje w swojej ofercie streching) inaczej przedłużymy tylko proces zakwaszenia mięśni i będę skurczone o kilka dni dłużej, co uniemożliwi swobodny ruch ciała.
lovebefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 15:37   #35
bambinkka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 89
Dot.: Straszny ból mięśni po trenigu. Ćwiczyć dalej?

magnez również jest wskazany. On bardziej pomaga także na różnego rodzaju drgania, skurcze itd. Jest odpowiedzialny za lepszy przepływ impulsów i układ nerwowy.

Natomiast rozgrzewka to podstawa w tego rodzaju aktywności i warto używać maści. Wtedy o kontuzję o wiele trudniej.

"inaczej przedłużymy tylko proces zakwaszenia mięśni i będę skurczone o kilka dni dłużej, co uniemożliwi swobodny ruch ciała."

przed i po rozciąganie wskazane. Dokładnie tak jak piszesz. Po zakwasach mięsnie się odbudowują, ale zmienia się elastyczność ich włókien itd. itd. Dlatego warto jest się trochę porozciągać .
bambinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 08:45   #36
malgo_li
Rozeznanie
 
Avatar malgo_li
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 746
Dot.: Straszny ból mięśni po trenigu. Ćwiczyć dalej?

Minęły 3 tygodnie, ja dalej hasam
Chodzę 3 razy w tygodniu, zakwasy występują po 48 godzinach ale są do zniesienia na lajcie.
Wkręcam się pwoli w ten ruch. Może ten mój fitness to nie jest sport wyczynowy ale na mnie to i tak już duuuży krok w przód. jestem z siebie dumna Kupiłam sobie fajne legginsy w NY i koszulkę, stanik sportowy i teraz wyglądam jak profesjonalistka
Do tego przesłam na dietę low carb i czuję się zaj***ście
malgo_li jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-05 09:45:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.