Odchudzanie, czy moj 'mniejszy' apetyt wroci?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-14, 15:47   #1
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297

Odchudzanie, czy moj 'mniejszy' apetyt wroci?!


Dzien dobry wszystim! Mam starszny problem we wrzesniu 2011 roku postanowilam sie odchudzac (mam 16 lat, warzylam 45 kg), zdecydowalam sie na odchudzanie, poniewaz za kazdym razem gdy cos zjadlam robil mi sie brzuch tak jakbym byla w ciazy dodam, ze strasznie malo jadlam przed odchudzaniem.
Zaczelam odchudzanie - drastyczne, bo liczylam kalorie przez 2 tygodnie do 500 kcal, schudlam do 41 kg. Nastepnie pojechalam na wycieczke ze szkoly 5-dniowa, a tam Pani kazala nam wszystko zjadac, to ja musialam jesc i straaaaaasznie duzo jadlam wtedy. Po 5 dniach wrocilam, objedzona, tydzien pozniej wchodze na wage, a waga pokazuje 49 kg, ZALAMALAM SIE! Od tamtej pory probuje sie odchudzac, mniej drastycznie, ale nie wychodzi mi to, poniewaz nie mam ani veny, ani checi w dodatku, strasznie duzo jem, bez zadnych zachamowan, moglabym jesc i jesc!
Moje pytanie, wiec: czy moj dawny 'maly' apetyt kiedykolwiek wroci? czy bede miec tak juz na zawsze 'wiecznie mam na cos ochote, wiecznie glodna' blagam o pomoc, z gory bardzo dziekuje ;( ;( ;(
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 15:56   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Odchudzanie, czy moj 'mniejszy' apetyt wroci?!

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
Dzien dobry wszystim! Mam starszny problem we wrzesniu 2011 roku postanowilam sie odchudzac (mam 16 lat, warzylam 45 kg), zdecydowalam sie na odchudzanie, poniewaz za kazdym razem gdy cos zjadlam robil mi sie brzuch tak jakbym byla w ciazy dodam, ze strasznie malo jadlam przed odchudzaniem.
Zaczelam odchudzanie - drastyczne, bo liczylam kalorie przez 2 tygodnie do 500 kcal, schudlam do 41 kg. Nastepnie pojechalam na wycieczke ze szkoly 5-dniowa, a tam Pani kazala nam wszystko zjadac, to ja musialam jesc i straaaaaasznie duzo jadlam wtedy. Po 5 dniach wrocilam, objedzona, tydzien pozniej wchodze na wage, a waga pokazuje 49 kg, ZALAMALAM SIE! Od tamtej pory probuje sie odchudzac, mniej drastycznie, ale nie wychodzi mi to, poniewaz nie mam ani veny, ani checi w dodatku, strasznie duzo jem, bez zadnych zachamowan, moglabym jesc i jesc!
Moje pytanie, wiec: czy moj dawny 'maly' apetyt kiedykolwiek wroci? czy bede miec tak juz na zawsze 'wiecznie mam na cos ochote, wiecznie glodna' blagam o pomoc, z gory bardzo dziekuje ;( ;( ;(
Robisz sobie ogromną krzywdę takimi głupimi "dietami".
Jedz zdrowo, nie wydziwiaj, i zacznij uprawiać jakiś sport - sylwetka będzie szczupła, skóra jędrna, a Ty zdrowa.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 16:01   #3
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Odchudzanie, czy moj 'mniejszy' apetyt wroci?!

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Robisz sobie ogromną krzywdę takimi głupimi "dietami".
Jedz zdrowo, nie wydziwiaj, i zacznij uprawiać jakiś sport - sylwetka będzie szczupła, skóra jędrna, a Ty zdrowa.
chce tylko warzyc tyle, ile warzylam kiedys i utrzymac ta wage, juz nie prosze o mniej :<
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 16:15   #4
Hadassa
Rozeznanie
 
Avatar Hadassa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 525
Dot.: Odchudzanie, czy moj 'mniejszy' apetyt wroci?!

Ile Ty masz w ogóle wzrostu?
Ja również radzę po prostu zdrowo się odżywiać, co nie oznacza, że masz na amen zrezygnować ze słodyczy, pizzy itp. - po prostu rzadziej i z umiarem. Pięć posiłków dziennie, nie objadać się no i sport. Skorzystaj z basenu lub rolek .

W Twoim wieku również nie miałam dużego apetytu, ale z czasem po prostu się zwiększał. To chyba normalne, oczywiście nie występuje u każdego, ale dziwnym nazwać nie można. Obecnie mam 21 lat i wiecznie myślę o tym co by tu zjeść, ale hamuję się, żeby trzymać wagę.

Edytowane przez Hadassa
Czas edycji: 2012-03-14 o 16:20
Hadassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 16:22   #5
SzaraLara
Raczkowanie
 
Avatar SzaraLara
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: Odchudzanie, czy moj 'mniejszy' apetyt wroci?!

Myślę, że teraz jesteś w wieku, w którym na pewno trzeba dużo się uczyć i używać komórek mózgowych. Niestety podczas odchudzania funkcje myślowe mogą być trochę spowolnione, zwłaszcza jak się waŻy za mało Dlatego poczekaj jeszcze kilka lat z tym odchudzaniem.
__________________
1/5
SzaraLara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 16:31   #6
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Odchudzanie, czy moj 'mniejszy' apetyt wroci?!

Mam 162.. Nie moge przestac myslec o odchudzaniu o to chodzi, ciagle o tym mysle, zeby zaczac sie juz odchudzac, zle sie po prostu czuje we wlasnym ciele, widze cellulit i rozstepy, nie moge na siebie patrzec ; /
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 16:43   #7
Hadassa
Rozeznanie
 
Avatar Hadassa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 525
Dot.: Odchudzanie, czy moj 'mniejszy' apetyt wroci?!

Ćwicz i pij dużo wody, nie ma innej rady.

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

No i jak na swój wzrost i wiek wagę masz odpowiednią .
Hadassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 17:30   #8
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Odchudzanie, czy moj 'mniejszy' apetyt wroci?!

Chcialabym schudnac do tych 45, zeby sie lepiej czuc...
Gdzies czytalam, ze woda spala kalorie, to prawda? ile sie jej powinno pic dziennie dla mojego wieku - 16 lat?
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 17:59   #9
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Odchudzanie, czy moj 'mniejszy' apetyt wroci?!

opisz co jesz w ciągu dnia, będzie łatwiej Ci pomóc
odchudzaniu sprzyja: czerwona herbata, grejfruty, białko jako ostatni posiłek, większość warzyw, ogranicz słodycze, ale nie do zera bo jeśli lubisz słodkie, to po jakimś czasie się na nie rzucisz.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 10:24   #10
elzuniusia
Raczkowanie
 
Avatar elzuniusia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 95
Dot.: Odchudzanie, czy moj 'mniejszy' apetyt wroci?!

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
Mam 162.. Nie moge przestac myslec o odchudzaniu o to chodzi, ciagle o tym mysle, zeby zaczac sie juz odchudzac, zle sie po prostu czuje we wlasnym ciele, widze cellulit i rozstepy, nie moge na siebie patrzec ; /
Dziewczyno, opamiętaj się! Czas w którym przytyłaś to okres, w którym z dziewczynki stałaś się kobietą. Na pewno urósł Ci biust i trochę przybrałaś w biodrach więc waga też wzrosła - TO NATURALNE. Twój organizm teraz przechodzi przemianę byś w przyszłości mogła zostać matką. To naturalne, że przybrałaś na wadze. Jeśli teraz będziesz drastycznie się odchudzać to może zaniknąć Ci okres i możesz stać się bezpłodna. Chcesz tego?

Ja też mam 162cm. I kiedy miałam 18lat to ważyłam 56kg!! Może nie byłam chuda ale czułam się dobrze. Wtedy właśnie poznałam mojego obecnego męża. Wiec wyglądałam dobrze choć też wtedy tak sama o sobie nie myślałam. Dla wzrostu 162 waga poniżej 47kg jest NIEDOWAGĄ i jest niezdrowa. Jeśli masz teraz 49 kg to ważysz minimalnie tyle ile powinnaś.

Mam teraz niespełna 24lata i borykam się z nadwagą po urodzeniu dziecka. 3 tygodnie temu miałam 68,8kg. Zaczęłam się zdrowo odżywiać i teraz mam 2 kg mniej. Przede mną jeszcze 11,8kg aby osiągnąć moje wymarzone 55kg i mniej wcale nie chcę mieć. Kiedy 2 lata temu ważyłam 57kg mimo że jestem mężatką oglądało się za mną tylu facetów, że sama nie mogłam w to uwierzyć. Dużo razy musiałam czy to na dyskotece czy na chodniku tłumaczyć chętnym, że jestem mężatką i niestety nici z ich podrywów. Mimo wszystko to zainteresowanie płci przeciwnej było bardzo miłe i muszę teraz się wziąć za siebie
__________________

elzuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 11:50   #11
ilooveyou
Raczkowanie
 
Avatar ilooveyou
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 218
Dot.: Odchudzanie, czy moj 'mniejszy' apetyt wroci?!

Też mam podobny problem. W dzieciństwie ( tym przedszkolnym ) byłam strasznie szczuplutka, ale gdy skończyłam 10 lat zaczęłam tyć, tak było 2 lata, pod koniec 6 kl schułam strasznie, z grubaska pucatego do kości. Wszystko na mnie wisiało. Pamietam że przez jakieś kilka miesięcy, tak może z 6 ? może mniej baardzo mało jadłam i ćwiczyłam. Nie pamiętam już dokładnie jak to przebiegało, no i jak bylam juz szczupła a wręcz chuda to znów zaczęłam jeść tonami słodycze itp. Przez roczne takie objadanie przytyłam kilka kg. Znów za rok więcej. Tak więc mam teraz 15 lat i przez te 2 lata roztyłam się strasznie. Kiedyś wytrzymywałam bez jedzenia a teraz od 2 lat ciągle o ty myśle i ciągle kończe diety bo nie moge wytrzymać.
Znam ten ból i sama nie wiem co mogę już zrobić. Mijemy nadzieje że nam to minie. Spróbuj pić dużo wody i troche ograniczać jedzenie, no i więcej ruchu. Powodzenia .
ilooveyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 16:34   #12
kasiak1593
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 11
Dot.: Odchudzanie, czy moj 'mniejszy' apetyt wroci?!

Cześć,
piszę pracę magisterską na temat skuteczności działania suplementów odchudzających. Czy mogę prosić Was o wypełnienie ankiety. Z góry dziękuję bardzo https://www.survio.com/survey/d/Y6R1Y2Y9U3I0G9I2N
kasiak1593 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 17:34:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.