przesunięcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-09, 08:16   #1
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050

przesunięcie


Proszę Was o pomoc. Chciałabym przesunąć okres, który wypada mi akurat na początku wyjazdu. Jest to o tyle kłopotliwe, że nie będzie warunków, bym mogła komfortowo zmieniać tampony (podpaski w ogóle nie wchodzą w grę z uwagi na kontakt z wodą) i myć się kilka razy dziennie. Dodatkowo, nie brałam wcześniej udziału w takich akcjach i trudno mi przewidzieć różne ewentualne sytuacje, by sobie jakoś rozplanować te sprawy.
Do rzeczy:
- nie biorę tabletek antykoncepcyjnych (skończyłam brać w styczniu Novynette)
- planowo okres wypada za ok 2 tygodnie (ostatni miałam 23go czerwca)
- wyjazd mam 23go

Czy mogę rozpocząć przyjmowanie tabletek w ciągu kilku dni?
Czy jest ryzyko plamienia, czy fakt, że brałam tabletki kilka mc temu może wpłynąć pozytywnie brak plamienia?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:23   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przesunięcie

Pigulki mozesz zaczac brac kazdego dni ale nie dadzą one wtedy zabezpieczenia a ryzyko plamien zawsze istnieje ,nikt tego nie przewidzi.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:51   #3
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: przesunięcie

Dziękuję za odpowiedź Na szczęście mi nie chodzi o zabezpieczenie, tylko o przesunięcie
Może ktoś jeszcze się wypowie, może ktoś ma inne zdanie?

A mam jeszcze pytanie odnośnie plamienia.
Jeśli nie wystąpi w pierwszych kilku dniach, to mogę liczyć na to, że mnie w ogóle ominie? Czy tutaj nie ma reguły, może pojawić się na początku, ale również w środku?
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.


Edytowane przez Lenkapuma
Czas edycji: 2010-07-09 o 09:55
Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 10:02   #4
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: przesunięcie

Ja kiedys przesuwałam właśnie tabletkami anty. Lekarz kazał mi wziąć obojętnie którego dnia cyklu(chyba byle 10 dni przed terminem-ale nie jestem pewna bo to było dawno). Plamień nie miałam natomiast nie najlepiej się czułam-napuchnięta i obolała.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:23   #5
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: przesunięcie

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Na szczęście mi nie chodzi o zabezpieczenie, tylko o przesunięcie
Może ktoś jeszcze się wypowie, może ktoś ma inne zdanie?

A mam jeszcze pytanie odnośnie plamienia.
Jeśli nie wystąpi w pierwszych kilku dniach, to mogę liczyć na to, że mnie w ogóle ominie? Czy tutaj nie ma reguły, może pojawić się na początku, ale również w środku?
Nie.
Są niby jakieś sposoby na przyspieszenie okresu,ale skoro miesiączkujesz już od dawna to nie herbatki,gorąca kąpiel nie podziała. Słyszałam,że tabletki mogą coś przesunąć,ale...
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:36   #6
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: przesunięcie

Uuu... a właśnie jakiś czas temu znalazłam w necie, że napar z kwiatu czarnej malwy przyśpiesza pojawienie się okresu. I myślałam, że może w ten sposób próbować.
Nie urządza mnie plamienie zamiast okresu po tabletkach; w tym wypadku to bez różnicy..
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:09   #7
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: przesunięcie

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Uuu... a właśnie jakiś czas temu znalazłam w necie, że napar z kwiatu czarnej malwy przyśpiesza pojawienie się okresu. I myślałam, że może w ten sposób próbować.
Nie urządza mnie plamienie zamiast okresu po tabletkach; w tym wypadku to bez różnicy..
Próbuj wszystkiego.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-10, 10:33   #8
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: przesunięcie

Lenkapuma, czy mogę podpiąć się pod wątek?

W poniedziałek wyjeżdżam i również chciałabym przesunąć okres. Z tym, że ja biorę Microgynon21 i akurat blister skończy mi się w pierwszych dniach wyjazdu. Z moim ginekologiem nie mogę się skontaktować, a przeczytałam w ulotce, że można nie robić przerwy i brać od razu kolejny blister. Po skończeniu drugiego można zrobić sobie normalnie przerwę 7-dniową.

Czy tak mogę zrobić i nie będzie to w żaden sposób szkodliwe? No i czy antykoncepcja dalej jest "aktywna"?
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 11:32   #9
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: przesunięcie

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Lenkapuma, czy mogę podpiąć się pod wątek?

W poniedziałek wyjeżdżam i również chciałabym przesunąć okres. Z tym, że ja biorę Microgynon21 i akurat blister skończy mi się w pierwszych dniach wyjazdu. Z moim ginekologiem nie mogę się skontaktować, a przeczytałam w ulotce, że można nie robić przerwy i brać od razu kolejny blister. Po skończeniu drugiego można zrobić sobie normalnie przerwę 7-dniową.

Czy tak mogę zrobić i nie będzie to w żaden sposób szkodliwe? No i czy antykoncepcja dalej jest "aktywna"?
Można mozna nie robić przerwy, tylko kolejne opakowanie sobie zaaplikowac, ale uważaj na plamienia, mogą byc bardziej uciążliwe od okresu, mi sie ostatnio całe 3 tygodnie ciągneły;/
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 16:34   #10
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: przesunięcie

Nie czekaj z pierwszą tabletką na okres tylko zazywaj juz.Nie będziesz wprawdzie dobrze zabezpieczona ale okresu tez nie będziesz mieć.Moze tylko trochę plamienia ale to juz lepsze niz okres na wakacjach
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 17:22   #11
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: przesunięcie

Cytat:
Napisane przez lubiecukierki Pokaż wiadomość
Nie czekaj z pierwszą tabletką na okres tylko zazywaj juz.Nie będziesz wprawdzie dobrze zabezpieczona ale okresu tez nie będziesz mieć.Moze tylko trochę plamienia ale to juz lepsze niz okres na wakacjach
Właśnie przeczytałam w innym wątku, że normalnie jest antykoncepcja aktywna. Teraz mnie przestraszyłaś , ale już chyba lepsze to, niż okres (u mnie bardzo obfity i trwający równo 7 dni - zawsze).

Edit:
Lubiecukierki już wiem, co miałaś na myśli. Faktycznie powinno się stosować dodatkową antykoncepcję, jak zaczyna się brać tabletki w inny dzień, niż pierwszy dzień okresu.
Ja biorę już kolejny blister tabletek i on kończy mi się na wyjeździe i chcę sobie przesunąć okres. Nie chcę robić 7-dniowej przerwy, tylko rozpocząć kolejne opakowanie, a wtedy antykoncepcja powinna działać, tak?
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2010-07-10 o 17:28
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.