W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - część IV - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-27, 20:20   #451
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myślicie o wyzwaniu "Rok bez kupowania"? Ja zdecydowałam, że rok 2018 będzie dla mnie rokiem bez zakupów kosmetycznych i ubraniowych. Jestem minimalistką od jakis 8-6 lat a jeszcze nie mam takiego postu zakupowego za sobą. Kto się przyłącza?
Nie wyobrażam sobie tego, bo robię zakupy na bieżąco. Jak dla mnie, nie da się tak.
__________________
Książki
Filmy i seriale
Muzyka
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 23:09   #452
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Ja sobie robie co jakis czas tydzień czy dwa czy miesiąc bez zakupów. No a potem w kolejnym miesiącu dokupuje hurtem

Ciuchów w sumie mam dość. Nie kupiłam sobie nic od sierpnia jesli dobrze pamiętam, oprócz rękawiczek bo zgubiłem, no i majtek. Czyli kilka miesięcy wyzwania za mną.
Kosmetyki ostatnio kupowałam na promocji w rossmanie, nie pamiętnych kiedy była.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 09:33   #453
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Dla mnie niekupowanie czegoś przez rok to głupi pomysł. Dlaczego odmawiać sobie kupna czegoś w promocji, jak za jakiś czas będzie trzeba kupić w cenie nieregularnej.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 09:50   #454
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

"Pod koniec miesiąca warto zwrócić uwagę na zasoby w naszych domach. Sporo przedmiotów (kosmetyków, chemii, jedzenia) potrafi zalegać na naszych półkach, w szafkach i szufladach. Czy jeszcze pamiętamy, co posiadamy i co moglibyśmy wykorzystać bez konieczności robienia dodatkowych zakupów?
Zacznij od przejrzenia domowych zapasów. Zanim kupisz kolejny nowy szampon/krem postaraj się zużyć do końca ten, który ukrywa się w czeluściach łazienki. Nie pozwól, aby coś się zmarnowało tylko dlatego, że straciło powab nowości. Jeśli to Ci pomoże, określ na kartce (którą można przyczepić do drzwiczek szafki), w jakiej kolejności zużyjesz kremy, szampony i inne kosmetyki, płyny i proszki...
To samo odnosi się do żywności (mąki, kasze, makarony, przetwory, herbaty....), na której moglibyśmy sporo czasu przeżyć...
Pieniądze to nasze życie, które na nie wymieniliśmy. Trzymanie rzeczy niezużytych, i w konsekwencji wyrzucenie ich w przyszłości, to w efekcie ograbianie się z własnej energii życiowej." - Droga do prostego życia (wpis na Facebooku)
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 00:21   #455
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cześć, czy macie może doświadczenia z tworzeniem capsule wardrobe?

Ja od wczoraj próbuję zrobić swoją pierwszą i to nie jest takie łatwe. Ciężko przewidzieć wszystkie okazje, które się nadarzą, a do tego nie znoszę prasować, więc na pewno nie zostanę z 3 t-shirtami.

Myślę nad pożyczeniem stojącego wieszaka (jak to widać na większości blogów) i wystawienie kapsuly poza garderobę, do sypialni.
A póki co, jestem na etapie przygotowawczym do zdjęć.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 11:05   #456
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Ja myślałam nad czymś takim jak capsule wardrobe ale odpuściłam ten pomysł bo nie mam pojęcia jak się do tego zabrac. U mnie i tak większośc rzeczy pasuje do siebie bo ograniczyłam się do kilku podstawowych, neutralnych kolorów i wszystkie ubrania mam bez wzorów.
A poza tym melduję, że styczeń minał mi bez żadnych zakupów kosmetycznych i ubraniowych.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 18:46   #457
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Cześć, czy macie może doświadczenia z tworzeniem capsule wardrobe?

Ja od wczoraj próbuję zrobić swoją pierwszą i to nie jest takie łatwe. Ciężko przewidzieć wszystkie okazje, które się nadarzą, a do tego nie znoszę prasować, więc na pewno nie zostanę z 3 t-shirtami.

Myślę nad pożyczeniem stojącego wieszaka (jak to widać na większości blogów) i wystawienie kapsuly poza garderobę, do sypialni.
A póki co, jestem na etapie przygotowawczym do zdjęć.
Cześć Moja cała szafa to capsule wardrobe więc chętnie służę radą Jeśli chodzi o prasowanie to ja dobrałam ciuchy w ten sposób, żeby prasować tylko to, co musi być uprasowane (ciuchy do pracy) i np. zamiast klasycznych bawełnianych t-shirtów noszę zimą bawełnę z elastanem, np. coś takiego:
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/t...tegoryId=16431
Poza tym wszystko co mogłoby się pognieść suszę rozwieszone na wieszakach i to też dużo daje.
Zaczynając eksperyment z szafą kapsułkową nie miałam stojącego wieszaka więc po prostu wyjęłam z szafy to wszystko, co nie weszło w skład capsule wardrobe i pochowałam w innych miejscach. Dobrym rozwiązaniem jest też oddzielenie od siebie ubrań w szafie przez zawiązanie na drążku jakiejś tasiemki albo szala.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-24, 21:11   #458
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Przeczytałam właśnie co to jest ta szafa kapsułowa i moim zdaniem to bezsensowny pomysł. Po co ograniczać się do ilości sztuk? Masz ochotę mieć w szafie 60 ubrań, to po co na siłę ograniczać się do 40? Jedyne co mi się w tym podoba to uniwersalność, choć uważam, że nie każdy ciuch musi pasować do wielu innych. Czasem dobrze jest miec coś innego.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 12:16   #459
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dla mnie niekupowanie czegoś przez rok to głupi pomysł.
mialam taki pomysl, ale dosc szybko przedluzajaca sie zima zweryfikowala moje plany.
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 13:37   #460
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

u mnie dochodzi jeszcze jeden aspekt, jak nie kupuje niczego przez parę miesięcy to potem jestem na takim głodzie zakupowym, że płynę na grubą kasę. Ogólnie teraz pytam się sama przed każdym zakupem "chcesz czy potrzebujesz? " i kupuję wtedy kiedy odpowiadam sobie to drugie
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 10:07   #461
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Przed chwilą Was znalazłam, potrzebuję inspiracji (książkowych/porad/videoporadników) do życia w minimalizmie, nie ogarniam już tych wszystkich swoich gratów
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-15, 12:09   #462
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cytat:
Napisane przez ciemnowlosa Pokaż wiadomość
Przed chwilą Was znalazłam, potrzebuję inspiracji (książkowych/porad/videoporadników) do życia w minimalizmie, nie ogarniam już tych wszystkich swoich gratów
Ja mam w domu ksiązkę M. Kondo "Magia sprzątania". Momentami kretyńska (z tego co pamiętam to jest tam coś o mowieniu do rzeczy), ale coś pewnie można dla siebie wyciągnąć.

Ja teraz jak kupuje nowy ciuch to jeden z szafy wyrzucam.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 08:42   #463
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ja mam w domu ksiązkę M. Kondo "Magia sprzątania". Momentami kretyńska (z tego co pamiętam to jest tam coś o mowieniu do rzeczy), ale coś pewnie można dla siebie wyciągnąć.

Ja teraz jak kupuje nowy ciuch to jeden z szafy wyrzucam.

ja wyrzucam dwa


ze swojej strony polecam youtube - tam temat minimalizmu jest wałkowany z każdej strony
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-02, 00:22   #464
Żabcia22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 164
GG do Żabcia22
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Hej, dawno mnie na tym wątku nie było. Przychodzę bo...posprzątałam. Jak nigdy wcześniej, pozbyłam się wielu rzeczy lub podjęłam decyzję o ich sprzedaży i wystawiłam na aukcje. I mam problem, czuje się dziwnie....nie nie żałuję cieszę się ale czuję, jakbym miała pustkę i znak zapytania przed sobą. Miałyście tak?
Żabcia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-04, 09:29   #465
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Polecam kanał dotyczący może nie wprost minimalizmu, ale powiązany z nim: oszczędzanie, rozsądne gospodarowanie zasobami.
https://www.youtube.com/channel/UCSP...able_polymer=1
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 15:14   #466
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Hej, podczytuję Was od czasu do czasu. Można się przyłączyć?
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 18:09   #467
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

jasne
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 18:26   #468
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Próbuję przede wszystkim zejść z ilości ciuchów, kosmetyków oraz "papierdółek" (jestem sroką jak chodzi o materiały biurowe - notesy, długopisy, zakreślacze itp.) żeby żyć w jako takim porządku... Na początek wezmę chyba na tapetę ciuchy - choćby z uwagi na to ile czasu zajmuje mi spakowanie się na byle wyjazd i ile czasu zajmuje mi znalezienie w szafie np. zwykłego białego tiszertu Nie jestem fanką ograniczania się i np. odwyków zakupowych, ale chciałabym raczej pozbyć się rzeczy których nie używam i nie robić niepotrzebnych zapasów
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 18:55   #469
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cytat:
Napisane przez Żabcia22 Pokaż wiadomość
Hej, dawno mnie na tym wątku nie było. Przychodzę bo...posprzątałam. Jak nigdy wcześniej, pozbyłam się wielu rzeczy lub podjęłam decyzję o ich sprzedaży i wystawiłam na aukcje. I mam problem, czuje się dziwnie....nie nie żałuję cieszę się ale czuję, jakbym miała pustkę i znak zapytania przed sobą. Miałyście tak?
To normalne. Rozstanie, obojętnie czy z facetem czy z bluzka wywołuje emocje, uczucie pustki. I jest ta niepewność, czy postępuje się słusznie.

----
Przyznam napisać coś, czego się nie spodziewałam.
Mam za dużo szafek i szuflad w kuchni. Nie mam co w nich trzymać.
W kolejnych mieszkaniach brak miejsca w kuchni był moja bolączką. Wraz z upływem lat i wzrostem ilości członków rodziny, naczyń przybywało.
W domu zaplanowałem ogrom szafek, byłam o krok od zrobienia wiszących aż do sufitu, ale fachowiec mnie powstrzymał. Na początku byłam zła że go posłucham, no miejsca mi brakowało, a teraz nie wiem co mam w tych szafkach trzymać.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-06, 19:02   #470
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
W domu zaplanowałem ogrom szafek, byłam o krok od zrobienia wiszących aż do sufitu, ale fachowiec mnie powstrzymał. Na początku byłam zła że go posłucham, no miejsca mi brakowało, a teraz nie wiem co mam w tych szafkach trzymać.
kolega w szafkach kuchennych trzyma materiały biurowe.

Ja w kuchni mam trochę za mało miejsca trzymam w nich prócz rzeczy oczywstych również zaprawy, zapasy produktów spożywczych, reczniki i ściereczki kuchenne, wino, suszarkę do prania, deskę do prasownia, miotłę ....
mam szafki wiszące pod sufit ale te najcięższe rzeczy muszę trzymać szafkach stojących - tych mam mało. Bo zmywarka, piecyk, lodówka ....

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2018-05-06 o 19:03
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 20:27   #471
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
To normalne. Rozstanie, obojętnie czy z facetem czy z bluzka wywołuje emocje, uczucie pustki. I jest ta niepewność, czy postępuje się słusznie.

----
Przyznam napisać coś, czego się nie spodziewałam.
Mam za dużo szafek i szuflad w kuchni. Nie mam co w nich trzymać.
W kolejnych mieszkaniach brak miejsca w kuchni był moja bolączką. Wraz z upływem lat i wzrostem ilości członków rodziny, naczyń przybywało.
W domu zaplanowałem ogrom szafek, byłam o krok od zrobienia wiszących aż do sufitu, ale fachowiec mnie powstrzymał. Na początku byłam zła że go posłucham, no miejsca mi brakowało, a teraz nie wiem co mam w tych szafkach trzymać.
To tylko się cieczyć . Mam podobnie jak Ty, ale nie narzekam. Wolę tak, niż gdybym nie miała na nic miejsca. Mnie brat też przekonał do niskich szafek wiszących i o ile mi to nie przeszkadza (bo mam gdzie co trzymać), to jednak gdybym teraz jeszcze raz projektowała kuchnię to zrobiłabym pod sufit. Bez sensu, że tyle miejsca się marnuje i do tego jeszcze tak kurzy.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 09:14   #472
Żabcia22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 164
GG do Żabcia22
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Próbuję przede wszystkim zejść z ilości ciuchów, kosmetyków oraz "papierdółek" (jestem sroką jak chodzi o materiały biurowe - notesy, długopisy, zakreślacze itp.) żeby żyć w jako takim porządku... Na początek wezmę chyba na tapetę ciuchy - choćby z uwagi na to ile czasu zajmuje mi spakowanie się na byle wyjazd i ile czasu zajmuje mi znalezienie w szafie np. zwykłego białego tiszertu Nie jestem fanką ograniczania się i np. odwyków zakupowych, ale chciałabym raczej pozbyć się rzeczy których nie używam i nie robić niepotrzebnych zapasów
Witaj, ja miałam kilka podejść do redukcji stanu posiadania. Dopiero ten ostatni, proces ciągle trwa, okazał się tym największym i jakbym w końcu zrozumiała to wszystko!
Tak jak Ty, kocham materiały biurowe i nie sądziłam, że tyle tego mam! Kolekcjonowałam zeszyty, bo lubię sobie robić notatki, notesy, kalendarze, nawet te stare niezapisane, bo w nich też robiłam notatki. Znalazłam mnóstwo zapisków starych, kartek powydzieranych ze starych szkolnych zeszytów i duża ilość długopisów. Zrobiłam tak:
część zeszytów i kartek, pocztówek, zakładek do książek, kalendarzy rozdałam dzieciom mojego brata, część dzieciom koleżanki. Zeszyty, w których były zapisane, kartka, dwie, to powydzierałam te kartki. Najlepsze jest to, że kiedy już porozdawałam zeszyty i zostawiłam sobie kilka...to po ich podliczeniu wyszło mi 15 sztuk! Zostawiłam je, bo są takie jak lubię, a notatki będę dalej uskuteczniać, a co najważniejsze, miałam na nie miejsce.
Wiecie co najbardziej mnie zaskoczyło, kiedy przeglądałam te wszystkie notatki? że od wielu wielu lat w moich notatkach pisałam o otaczającym mnie BAŁAGANIE!!!!
Porządki w szafie robiłam już 2 raz, pomimo tego, że już nie miałam dużo ubrań. Najpierw oddałam to, czego już nie lubię, nieważne czy za małe czy dobre czy za duże. Potem na tapetę poszły rzeczy za małe. Zostawiłam sobie tylko ze 4 sztuki tych za małych ubrań, których było mi żal (np. spodenki uszyte przez mamę). Chciałam te rzeczy oddać, choć z nimi poszło mi bardzo trudno. Może rozstawałam się z żalem za moją szczupłą sylwetką? Ważę 18 kg więcej...
I kiedy tak rozprawiłam się też z biżuterią, to częściej ją zmieniam. Mam teraz ochotę kombinować ze strojem i bardzo się bronię przed nowymi zakupami. Chciałabym się sprawdzić czy wytrzymam z taką małą ilością rzeczy. Jak to się sprawdzi na co dzień czy dzięki temu będę lepiej ubrana w myśl zasady mniej znaczy więcej.
W planach mam tylko zakup staników i tu prośba do Was, polecicie jakąś firmę godną uwagi? Mam ochotę kupić sobie w końcu biustonosze jakiś znanych i uważanych za dobre firm.

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Próbuję przede wszystkim zejść z ilości ciuchów, kosmetyków oraz "papierdółek" (jestem sroką jak chodzi o materiały biurowe - notesy, długopisy, zakreślacze itp.) żeby żyć w jako takim porządku... Na początek wezmę chyba na tapetę ciuchy - choćby z uwagi na to ile czasu zajmuje mi spakowanie się na byle wyjazd i ile czasu zajmuje mi znalezienie w szafie np. zwykłego białego tiszertu Nie jestem fanką ograniczania się i np. odwyków zakupowych, ale chciałabym raczej pozbyć się rzeczy których nie używam i nie robić niepotrzebnych zapasów
Witaj, ja miałam kilka podejść do redukcji stanu posiadania. Dopiero ten ostatni, proces ciągle trwa, okazał się tym największym i jakbym w końcu zrozumiała to wszystko!
Tak jak Ty, kocham materiały biurowe i nie sądziłam, że tyle tego mam! Kolekcjonowałam zeszyty, bo lubię sobie robić notatki, notesy, kalendarze, nawet te stare niezapisane, bo w nich też robiłam notatki. Znalazłam mnóstwo zapisków starych, kartek powydzieranych ze starych szkolnych zeszytów i duża ilość długopisów. Zrobiłam tak:
część zeszytów i kartek, pocztówek, zakładek do książek, kalendarzy rozdałam dzieciom mojego brata, część dzieciom koleżanki. Zeszyty, w których były zapisane, kartka, dwie, to powydzierałam te kartki. Najlepsze jest to, że kiedy już porozdawałam zeszyty i zostawiłam sobie kilka...to po ich podliczeniu wyszło mi 15 sztuk! Zostawiłam je, bo są takie jak lubię, a notatki będę dalej uskuteczniać, a co najważniejsze, miałam na nie miejsce.
Wiecie co najbardziej mnie zaskoczyło, kiedy przeglądałam te wszystkie notatki? że od wielu wielu lat w moich notatkach pisałam o otaczającym mnie BAŁAGANIE!!!!
Porządki w szafie robiłam już 2 raz (w ciągu jednego miesiąca), pomimo tego, że już nie miałam dużo ubrań. Najpierw oddałam to, czego już nie lubię, nieważne czy za małe czy dobre czy za duże. Potem na tapetę poszły rzeczy za małe. Zostawiłam sobie tylko ze 4 sztuki tych za małych ubrań, których było mi żal (np. spodenki uszyte przez mamę). Chciałam te rzeczy oddać, choć z nimi poszło mi bardzo trudno. Może rozstawałam się z żalem za moją szczupłą sylwetką? Ważę 18 kg więcej...
I kiedy tak rozprawiłam się też z biżuterią, to częściej ją zmieniam. Mam teraz ochotę kombinować ze strojem i bardzo się bronię przed nowymi zakupami. Chciałabym się sprawdzić czy wytrzymam z taką małą ilością rzeczy. Jak to się sprawdzi na co dzień czy dzięki temu będę lepiej ubrana w myśl zasady mniej znaczy więcej.
W planach mam tylko zakup staników i tu prośba do Was, polecicie jakąś firmę godną uwagi? Mam ochotę kupić sobie w końcu biustonosze jakiś znanych i uważanych za dobre firm.
A co do ograniczania się, to przez ostatnie lata jakoś za bardzo się nie ograniczałam, doprowadziło mnie to do wielu frustracji teraz i z miłą chęcią się ograniczam. Przypomina mi to czasu studiów, kiedy w pokoju akademickim miałam nie za dużo ubrań i czułam się wtedy świetnie ubrana!
Żabcia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 14:10   #473
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

pochwalę się zaczęłam sprzedawać ciuchy na allegro - oczywiście teoretycznie niepotrzebnych ciuchów już nie mam, ale... cały czas w szafie zalegają rzeczy dość drogie pt. kiedyś schudnę, kiedyś będę chodzić w sukienkach itp. których jednak wyrzucić mi było strasznie szkoda i w końcu nastał ten dzień jedną rzecz mam już klikniętą a daje to taką radoche ze mam ochote wszystko sprzedać od razu
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 15:01   #474
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
pochwalę się zaczęłam sprzedawać ciuchy na allegro - oczywiście teoretycznie niepotrzebnych ciuchów już nie mam, ale... cały czas w szafie zalegają rzeczy dość drogie pt. kiedyś schudnę, kiedyś będę chodzić w sukienkach itp. których jednak wyrzucić mi było strasznie szkoda i w końcu nastał ten dzień jedną rzecz mam już klikniętą a daje to taką radoche ze mam ochote wszystko sprzedać od razu

Jakie rozmiary sprzedajesz? Może się skuszę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 22:45   #475
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
To normalne. Rozstanie, obojętnie czy z facetem czy z bluzka wywołuje emocje, uczucie pustki. I jest ta niepewność, czy postępuje się słusznie.

----
Przyznam napisać coś, czego się nie spodziewałam.
Mam za dużo szafek i szuflad w kuchni. Nie mam co w nich trzymać.
W kolejnych mieszkaniach brak miejsca w kuchni był moja bolączką. Wraz z upływem lat i wzrostem ilości członków rodziny, naczyń przybywało.
W domu zaplanowałem ogrom szafek, byłam o krok od zrobienia wiszących aż do sufitu, ale fachowiec mnie powstrzymał. Na początku byłam zła że go posłucham, no miejsca mi brakowało, a teraz nie wiem co mam w tych szafkach trzymać.
W szafce kuchennej można zamontować piekarnik albo mikrofalówkę do zabudowy. Albo klimatyzator.

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Próbuję przede wszystkim zejść z ilości ciuchów, kosmetyków oraz "papierdółek" (jestem sroką jak chodzi o materiały biurowe - notesy, długopisy, zakreślacze itp.) żeby żyć w jako takim porządku... Na początek wezmę chyba na tapetę ciuchy - choćby z uwagi na to ile czasu zajmuje mi spakowanie się na byle wyjazd i ile czasu zajmuje mi znalezienie w szafie np. zwykłego białego tiszertu Nie jestem fanką ograniczania się i np. odwyków zakupowych, ale chciałabym raczej pozbyć się rzeczy których nie używam i nie robić niepotrzebnych zapasów
Ja bym sprzątała w kolejności:
-ciuchy- bo kompletne nieużywane tylko zajmują miejsce, a łatwiej się ich pozbyć niż rzeczy drobnych
-kosmetyki- bo tu nadmiar to gra z czasem, sprawdziłabym daty ważności
-na sam koniec-artykuły biurowe- czy i co można wykorzystać w domu i na ile sposobów w ciągu najbliższych 3 miesięcy do pół roku, a co np. lepiej zabrać sobie do pracy i tam zostawić, a co stanowi kompletnie zbędny nadmiar- to można oddać, odsprzedać, dać jakiejś fundacji NGO czy coś w tym stylu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 21:11   #476
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Najgorzej, że za ciuchy to mi się chyba najciężej zabrać - ale chce się zmusić z myślą o urlopie.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 22:38   #477
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Rozumiem. Początki takich porządków są ciężkie. Ale mogę Cię pocieszyć, że z czasem będzie łatwiej. A jak chodzi o ciuchy- i tak używasz 30% tego, co masz. A jak będzie na to więcej miejsca to będzie to mniej wygniecione i łatwiejsze do znalezienia.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 09:22   #478
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

dla mnie początki były proste, wywalałam siatami, teraz jest trudniej bo zostały rzeczy bardziej wartościowe, dlatego zmusiłam się w końcu do sprzedaży
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 12:16   #479
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Ja często mam problem z wyrzucaniem ciuchów, ale dzisiaj był ten dzień. Otworzyłam rano szafę w celu poszukania czegoś do ubrania po kąpieli i jakaś magiczna siła nie pozwalała mi zająć się myciem. Takim oto sposobem zrobiłam szybką selekcję i bez zbędnego filozofowania (co zwykle w pozbywaniu się rzeczy jest najgorsze) wyciągnęłam do wyrzucenia kilka ładnych sztuk. Trzeba mieć po prostu dzień na na takie porządki.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 18:57   #480
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ja często mam problem z wyrzucaniem ciuchów, ale dzisiaj był ten dzień. Otworzyłam rano szafę w celu poszukania czegoś do ubrania po kąpieli i jakaś magiczna siła nie pozwalała mi zająć się myciem. Takim oto sposobem zrobiłam szybką selekcję i bez zbędnego filozofowania (co zwykle w pozbywaniu się rzeczy jest najgorsze) wyciągnęłam do wyrzucenia kilka ładnych sztuk. Trzeba mieć po prostu dzień na na takie porządki.
Też ostatnio miałam taką wene - zupełnie tego nie planowałam. Kilka ciuchów do wyrzucenia poszło kilka dałam siostrze do sprawdzenia czy jej nie odpowiadają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-19 17:51:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.