Cera sucha, odwodniona z rumieniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-28, 23:05   #1
sagahani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Exclamation

Cera sucha, odwodniona z rumieniem


Witam,

Moja cera to nie lada problem :/ Jakiś czas temu byłam na badaniu z Vichy i kosmetyczka określiła moją cerę jako suchą i odwodnioną dodatkowo ze skłonnością do rumienia. Ogólnie masakra ;]
Używałam już kremów Iwostin Sensitia, regularnie używam Ziaja Kozie Mleko oraz Calma HLC krem biolopidowy (niestety zostawia tłustą warstwę, więc stosuję go tylko na noc). Teraz zakupiłam Loreal Triple Active Dzień - jest super, od razu po użyciu znika uczucie ściągnięcia (nie można go nałożyć dużo, bo roluje się na twarzy).
Chciałabym, by ktoś kompleksowo doradził mi jakich kremów powinnam używać. Szczerze mówiąc nie wiem czy powinnam kupić krem do cery suchej, do cery odwodnionej czy do cery naczynkowej np Iwostin Capillin, który tuszuje rumień (podobno ;) ... A może coś z ZiajaMed? Podobno bardzo dobre polskie kosmetyki. Mam mętlik w głowie :(
Proszę o rady kosmetyczki jak i Wasze.

Będę dozgonnie wdzięczna ;p

Jeżeli macie propozycje zabiegów, które by mi pomogły to piszcie proszę :)

Edytowane przez sagahani
Czas edycji: 2010-11-28 o 23:12
sagahani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 15:11   #2
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: Cera sucha, odwodniona z rumieniem

Cytat:
Napisane przez sagahani Pokaż wiadomość
Witam,
A może coś z ZiajaMed? Podobno bardzo dobre polskie kosmetyki. Mam mętlik w głowie
Proszę o rady kosmetyczki jak i Wasze.

Będę dozgonnie wdzięczna ;p

Jeżeli macie propozycje zabiegów, które by mi pomogły to piszcie proszę
Witam,
Jeżeli chodzi o Ziaję to przy Twoim typie cery dobrze może się sprawdzić krem do skóry atopowej- właśnie z serii Med.
Ja zakupiłam swojemu dziecku taki zestaw za ok 23zł i nawet nawet..
Warto spróbować..

No i chciałam jeszcze zaznaczyć, że drogie kremy(Loreal, Vischy itp) to nie zawsze dobre kremy..

A jeżeli chodzi o zabiegi na buźkę, to na pewno nawilżające, uelastyczniające, różne maski dotleniające.
Proponuję wybrać się do dobrej kosmetyczki, na pewno coś dobierze
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.

Edytowane przez Gringoo
Czas edycji: 2010-12-01 o 15:12
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 15:55   #3
sagahani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: Cera sucha, odwodniona z rumieniem

Dzięki za wskazówki! Właśnie szukam sobie tej serii do skóry atopowej - myślę, że faktycznie może mi pomóc na suchość i odwodnienie ) Jak już będę miała to w łapce to opiszę skuteczność. Możesz mi powiedzieć czy te kosmetyki z serii atopowej MED pozostawiają tłustą warstwę na skórze?

Chyba skuszę się jeszcze na kurację nawilżającą dla skóry suchej/odwodnionej...

Właśnie z tymi kosmetyczkami to jest problem, byłam już u dwóch i powiem, że wyszłam z gabinetu ze zmasakrowaną twarzą Przeszukam sobie jeszcze wizaż, może ktoś poleca dobre kobitki na śląsku

Jeżeli chodzi o maseczki to przynajmniej raz w tygodniu stosuję różne maski: AQUA głęboko nawilżającą z Lirene, maskę KASZTAN z Bielendy. Ostatnio natrafiłam jeszcze na maski z TOŁPA. Chyba są nowe, bo wcześniej nigdy ich nie widziałam. Wzięłam sobie na razie maskę uszczelniającą naczynka i powiem. Zrobiłam ją sobie wieczorem i rano się przeraziłam, bo miałam żółtą skórę
sagahani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 21:02   #4
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: Cera sucha, odwodniona z rumieniem

Cytat:
Napisane przez sagahani Pokaż wiadomość
Dzięki za wskazówki! Właśnie szukam sobie tej serii do skóry atopowej - myślę, że faktycznie może mi pomóc na suchość i odwodnienie ) Jak już będę miała to w łapce to opiszę skuteczność. Możesz mi powiedzieć czy te kosmetyki z serii atopowej MED pozostawiają tłustą warstwę na skórze?

Chyba skuszę się jeszcze na kurację nawilżającą dla skóry suchej/odwodnionej...

Właśnie z tymi kosmetyczkami to jest problem, byłam już u dwóch i powiem, że wyszłam z gabinetu ze zmasakrowaną twarzą Przeszukam sobie jeszcze wizaż, może ktoś poleca dobre kobitki na śląsku

Jeżeli chodzi o maseczki to przynajmniej raz w tygodniu stosuję różne maski: AQUA głęboko nawilżającą z Lirene, maskę KASZTAN z Bielendy. Ostatnio natrafiłam jeszcze na maski z TOŁPA. Chyba są nowe, bo wcześniej nigdy ich nie widziałam. Wzięłam sobie na razie maskę uszczelniającą naczynka i powiem. Zrobiłam ją sobie wieczorem i rano się przeraziłam, bo miałam żółtą skórę
Ja również mam skórę wrażliwą i borykam się z różnymi problemami, niestety
Jeżeli chodzi o preparaty Ziai z serii Med to nie zostawiają one tłustej warstwy na powierzchni, super się wchłaniają.
Jedyna wada jest to, że strasznie śmierdzą.. przynajmniej dla mnie.
No, ale coś kosztem czegoś.

Jeżeli chodzi o te maski, to nakładaj je nawet 2-3 razy w tygodniu, te Aqua z Lirene są fajne, ale tylko przy reg. stosowaniu.
Jeśli chodzi o kosmetyczkę to niestety nie pomogę, ale jest sporo wątków gdzie dziewczyny polecają swoje babki, poszukaj
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 13:23   #5
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Cera sucha, odwodniona z rumieniem

Ja dolaczam do Was z podobnym problemem
Od wczoraj kompletuje zamowienie kremow, ktore poprawia stan mojej skory; Suchej, odwodnionej, po zabiegach kwasami - i zeby bylo trudniej - skory, ktora na wszelkie tlusciochy reaguje zle Przez wzglad na pore roku wszelkie dzienne, lekkie nawilzacze musialam odrzucic...

Do tej pory postawilam na kremy Ziaja med, Ava mustela, Oeparol... nazbieralam osiem pozycji...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-12-02 o 13:24
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 20:50   #6
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: Cera sucha, odwodniona z rumieniem

Jak tam wygląda sprawa z preparatami Ziai?
Ja stosuję i jak na razie sprawuje się dobrze..
Zobaczymy przy większych mrozach

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Ja dolaczam do Was z podobnym problemem
Od wczoraj kompletuje zamowienie kremow, ktore poprawia stan mojej skory; Suchej, odwodnionej, po zabiegach kwasami - i zeby bylo trudniej - skory, ktora na wszelkie tlusciochy reaguje zle Przez wzglad na pore roku wszelkie dzienne, lekkie nawilzacze musialam odrzucic...

Do tej pory postawilam na kremy Ziaja med, Ava mustela, Oeparol... nazbieralam osiem pozycji...
Tzn? Jak reaguje?
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 21:41   #7
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Cera sucha, odwodniona z rumieniem

Zapycha mnie to, co bardziej tresciwe... mowa o gotowcach - bo to, co sama ukrece sprawdza sie doskonale - niestety nie zawsze mam czas, zeby przyrzadzic mazidelko
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-07, 22:21   #8
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: Cera sucha, odwodniona z rumieniem

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Zapycha mnie to, co bardziej tresciwe... mowa o gotowcach - bo to, co sama ukrece sprawdza sie doskonale - niestety nie zawsze mam czas, zeby przyrzadzic mazidelko

Niestety tak to bywa z gotowcami, że nie zawsze nam pasują.
Jeżeli chodzi o Ziaję to tak jak pisałam- mnie na razie odpowiada
Dawniej smarowałam się różnymi emolientami, ale to za drogo mnie kosztowało więc myślę, że chwilowo zostanę przy tej serii, o ile nie znajdę czegoś nowego

Skusiłabym się na kwasy, ale nie wyobrażam nie malować się przez cały tydzień i osłaniać gębę od naszej cudnej pogody
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 18:21   #9
sagahani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: Cera sucha, odwodniona z rumieniem

Nareszcie dostałam zamówioną Ziaję Napiszę co nieco:

Lano-balsam dla skóry odwodnionej zaskakująco szybko się wchłania i zostawią fajną delikatną warstewkę ochronną. Zobaczymy jak moja skóra przyjmie go przy dłuższym używaniu.

Krem naprawczy SZCZYPIE przez pierwsze 15 minut po naniesieniu na skórę! Ale duży plus za błyskawiczne wchłanianie. Ale to szczypanie to jakaś masakra :/
Resztę wypróbuje na wieczór ;p

Nie wiedzieć dlaczego moje ukochane mleczko do zmywania z Kozie mleko nagle zaczęło mi podrażniać skórę

@carolinascotties : 'jak to sama ukręcisz'? Możesz napisać coś więcej? Czego używasz, gdzie to można dostać.. Skoro masz podobną skórę do mojej to może sama spróbowałabym coś zrobić.. Hmm
sagahani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.