Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-16, 20:35   #1
czik1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10

Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?


Otoż mam 17 lat, i męczę sie z nawracającym zapaleniem mieszkow wlosowych przy goleniu . 1 razem leczylem tribioticiem, po tygodniowej kuracji bylo ok, dwa tyg przerwy i znow wysypalo. Dezynefekowanie skory alkocholem w moim przypadku jest nie mozliwe bo powstaja tak duze podraznienia ze nawet po nocy jest je widac i utzrymuja sie bardzo dlugo. Poradzcie cos jak SKUTECZNIE wyleczyc to paskudztwo i pozbyc sie raz ma zawsze. Najbardzoej wysypuje mnie na szyi i gornej wardze. Pomozcie bo to juz odbiera mi sily...dermatologom nie ufam, we wszystkich przypadkach bylo to zmarnowanie czasu i pieniedzy.
czik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 06:12   #2
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

To że na górnej wardze to jakoś mogę zrozumieć (wąsik), ale na szyi?... Ty się golisz na szyi?...
A robisz sobie peeling? Czy masz pewność że to rogowacenie mieszków włosowych a nie coś innego?
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 10:55   #3
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
To że na górnej wardze to jakoś mogę zrozumieć (wąsik), ale na szyi?... Ty się golisz na szyi?...
A robisz sobie peeling? Czy masz pewność że to rogowacenie mieszków włosowych a nie coś innego?
Tak, faceci mają zarost na szyi. Co w tym dziwnego?

201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 16:42   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
Tak, faceci mają zarost na szyi. Co w tym dziwnego?
marita pewnie myślała, że pisze kobieta W takim przypadku wskazana byłaby wizyta u endokrynologa, bo takie przypadki się zdarzają.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Cytat:
Napisane przez czik1 Pokaż wiadomość
Otoż mam 17 lat, i męczę sie z nawracającym zapaleniem mieszkow wlosowych przy goleniu . 1 razem leczylem tribioticiem, po tygodniowej kuracji bylo ok, dwa tyg przerwy i znow wysypalo. Dezynefekowanie skory alkocholem w moim przypadku jest nie mozliwe bo powstaja tak duze podraznienia ze nawet po nocy jest je widac i utzrymuja sie bardzo dlugo. Poradzcie cos jak SKUTECZNIE wyleczyc to paskudztwo i pozbyc sie raz ma zawsze. Najbardzoej wysypuje mnie na szyi i gornej wardze. Pomozcie bo to juz odbiera mi sily...dermatologom nie ufam, we wszystkich przypadkach bylo to zmarnowanie czasu i pieniedzy.
Przed goleniem możesz zrobić wspomniany juz peeling, on powinien zapobiec zmianom zapalnym. Pamietaj by zdezynfekować maszynkę przed każdym użyciem wodą utlenioną, oraz po uzyciu. Po goleniu uzywaj balsamu, nie wody na alkoholu. Na takie problemy dobre są też kosmetyki z mocznikiem i kwasem salicylowym do stosowania na codzien, np. jako krem, tonik itp.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 17:06   #5
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
marita pewnie myślała, że pisze kobieta W takim przypadku wskazana byłaby wizyta u endokrynologa, bo takie przypadki się zdarzają.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------



Przed goleniem możesz zrobić wspomniany juz peeling, on powinien zapobiec zmianom zapalnym. Pamietaj by zdezynfekować maszynkę przed każdym użyciem wodą utlenioną, oraz po uzyciu. Po goleniu uzywaj balsamu, nie wody na alkoholu. Na takie problemy dobre są też kosmetyki z mocznikiem i kwasem salicylowym do stosowania na codzien, np. jako krem, tonik itp.
Tak, tak właśnie myślałam że pisze kobieta. Przepraszam Cię Czik, nie chciałam Cię urazić.
Oczywiście, że nie ma w tym nic dziwnego.
Agnieszka dobrze Ci poradziła. Spróbuj tak, powinno pomoc.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 19:29   #6
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Czik, golisz się klasyczną maszynką na mokro czy elektryczną na sucho? Myślę, że elektryczna mniej, by podrażniła skórę, a co za tym idzie byłoby mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się zapalenia mieszków. Co do peelingu przed goleniem, to jest to dobry pomysł, ale najlepiej, gdybyś wybrał enzymatyczny(ziarnisty może roznieść i zaognić stany zapalne) i wykonywał go wieczorem ,a nie rano tuz przed goleniem. Chyba, że golisz się rano, to oczywiście na odwrót
Balsamy po goleniu najlepiej, aby zawierały alantoinę lub d-panthenol (wit. B5)- złagodzą podrażnienia.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 19:32   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Cytat:
Napisane przez AniaLB Pokaż wiadomość
Czik, golisz się klasyczną maszynką na mokro czy elektryczną na sucho? Myślę, że elektryczna mniej, by podrażniła skórę, a co za tym idzie byłoby mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się zapalenia mieszków. Co do peelingu przed goleniem, to jest to dobry pomysł, ale najlepiej, gdybyś wybrał enzymatyczny(ziarnisty może roznieść i zaognić stany zapalne) i wykonywał go wieczorem ,a nie rano tuz przed goleniem. Chyba, że golisz się rano, to oczywiście na odwrót
Balsamy po goleniu najlepiej, aby zawierały alantoinę lub d-panthenol (wit. B5)- złagodzą podrażnienia.
Jeśli masz autorze aktywne stany zapalne to dostosuj się do tego co mówi AniaLB, tzn wybierz enzymatyczny peeling, nie ziarnisty.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-19, 22:18   #8
czik1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Przepraszam za taki zastój. Może opiszę wszystko po kolei, na poczatek zwilzam twarz ciepla woda( jakies 2 min ) pozniej lekko przemywam zwyklym mydlem zeby w miare mozliwosci oczyscic, pozniej spłukanie, nakladam pianke gole sie jednorazowkami ( takimi lepszymi ) robie to tak delikatnie i ostroznie ze chyba bardziej sie nie da. Po zniknieciu zapalenia, przedadza sie to prawdopodobnie w rogowacenie okolomieszkowe lub jakies blizny/prebarwienia. Nie gole sie elektryczna dlatego ze jeszcze bardziej podraznia mi skorę i jest nie dokładna. Musze golic sie codziennie. Znacie jakis to ik antybakteryjny bez alkocholu w przyzwoitej cenie ? Co do powyzszego jakis rady ? Jak to zwalczyc ? To takie błache, ale powoli mi to siada na psychice...

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Ps. Doczytalem i teraz jestem na 100% pewnien jest to figówka gronkowcowa, wpadlem na ten trop gdy zastanowil mnie fakt ze nie moge nijak wyleczyc tradziku, umiejscowil sie na zuchwie, sa to duze bolesne pryszcze odpowiedzialne za gronkowca zlocisteg, stad zapalenie mieszkow wlosowych od golenia, zwane figowką gronkowcową, no nic jednak jestem zmuszony isc do lekarza...
czik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 16:03   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Cytat:
Napisane przez czik1 Pokaż wiadomość
Przepraszam za taki zastój. Może opiszę wszystko po kolei, na poczatek zwilzam twarz ciepla woda( jakies 2 min ) pozniej lekko przemywam zwyklym mydlem zeby w miare mozliwosci oczyscic, pozniej spłukanie, nakladam pianke gole sie jednorazowkami ( takimi lepszymi ) robie to tak delikatnie i ostroznie ze chyba bardziej sie nie da. Po zniknieciu zapalenia, przedadza sie to prawdopodobnie w rogowacenie okolomieszkowe lub jakies blizny/prebarwienia. Nie gole sie elektryczna dlatego ze jeszcze bardziej podraznia mi skorę i jest nie dokładna. Musze golic sie codziennie. Znacie jakis to ik antybakteryjny bez alkocholu w przyzwoitej cenie ? Co do powyzszego jakis rady ? Jak to zwalczyc ? To takie błache, ale powoli mi to siada na psychice...

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Ps. Doczytalem i teraz jestem na 100% pewnien jest to figówka gronkowcowa, wpadlem na ten trop gdy zastanowil mnie fakt ze nie moge nijak wyleczyc tradziku, umiejscowil sie na zuchwie, sa to duze bolesne pryszcze odpowiedzialne za gronkowca zlocisteg, stad zapalenie mieszkow wlosowych od golenia, zwane figowką gronkowcową, no nic jednak jestem zmuszony isc do lekarza...
To wtedy najlepszy pomysł iść do lekarza.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 20:42   #10
czik1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Mimo wszystko mam opory i wątpliwości co do lekarzy dermatologów.., no ale trudno, idę tam tylko po pieczątkę. A macie pomysł jak się pozbyć przebarwień po tym zapaleniu ? ( bo wiem że bedą )
czik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 21:27   #11
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Cytat:
Napisane przez czik1 Pokaż wiadomość
Mimo wszystko mam opory i wątpliwości co do lekarzy dermatologów.., no ale trudno, idę tam tylko po pieczątkę. A macie pomysł jak się pozbyć przebarwień po tym zapaleniu ? ( bo wiem że bedą )
Doskonale Cię rozumiem bo z trądzikiem walczyłam jakieś 10- 12 lat. Chodziłam od dermatologa do dermatologa. W pewnym momencie zrezygnowałam i udałam się do zupełnie kogoś innego. Mianowicie do pań które zajmują się leczeniem takich przypadków naturalnymi środkami. Ja nazywam je zielarkami No i wyleczyły mnie skutecznie. Juz od roku mam spokój z trądzikiem. Jak sobie pomyślę ile wcześniej wydałam na nietrafione środki od dermatologów i nie tylko to mnie aż...
Ślady po trądziku też mi zniknęły po ich leczeniu. No ale u mnie to były tylko ślady powierzchniowe a nie takie głębokie dołki.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 14:03   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Cytat:
Napisane przez czik1 Pokaż wiadomość
Mimo wszystko mam opory i wątpliwości co do lekarzy dermatologów.., no ale trudno, idę tam tylko po pieczątkę. A macie pomysł jak się pozbyć przebarwień po tym zapaleniu ? ( bo wiem że bedą )
Na zaczerwienione przebarwienia dobre jest serum z wit. C oraz kwasy i filtry. Przy pozapalnych potradzikowych przebarwieniach dobry jest kwas azelainowy, ale jaaki u Ciebie się sprawdzi to nie wiem.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 21:27   #13
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Cytat:
Napisane przez czik1 Pokaż wiadomość
Mimo wszystko mam opory i wątpliwości co do lekarzy dermatologów.., no ale trudno, idę tam tylko po pieczątkę. A macie pomysł jak się pozbyć przebarwień po tym zapaleniu ? ( bo wiem że bedą )
Rozumiem Twoje opory, ale w tym wypadku lepiej nie zwlekaj. Z zakażeniem gronkowcowym nie ma żartów. Im dłużej będziesz czekał, tym większe ryzyko powstania blizn. Jak najbardziej różnego rodzaju kwasy, jak azelainowy, pirogronowy czy glikolowy świetnie sprawdzają się przy wybielaniu i niwelowaniu blizn pozapalnych, ale najpierw musisz nastawić się na leczenie antybiotykiem. Znajdź dobrego dermatologa (choć wiem, że z tym niełatwo). Jeśli mieszkasz w Trójmieście to mogę polecić Ci sprawdzonego lekarza.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 19:36   #14
czik1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Mam jeszcze jedno pytanie, orientujecie się co to może być ? Dużo mężczyzn ma to na szyi, takie jakby mikro blizny po goleniu, nie ma pryszczyków, skóra jest pod tym względem gładka, jest to podobne do rogowacenia okołomieszkowego, choc nie jestem pewnien. Takie pryszcze, ale nie pryszcze, gładkie, nie potrafie inaczej wytłumaczyć

Edytowane przez czik1
Czas edycji: 2013-12-24 o 19:39
czik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 12:42   #15
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Cytat:
Napisane przez czik1 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie, orientujecie się co to może być ? Dużo mężczyzn ma to na szyi, takie jakby mikro blizny po goleniu, nie ma pryszczyków, skóra jest pod tym względem gładka, jest to podobne do rogowacenia okołomieszkowego, choc nie jestem pewnien. Takie pryszcze, ale nie pryszcze, gładkie, nie potrafie inaczej wytłumaczyć
Mi się wydaje, ze to po prosu bardziej widoczne mieszki włosowe...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 18:48   #16
czik1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Da się coś z tym zrobić ? trochę to zamaskować/były mniej widoczne ? Bo z moją problemową skórą, wątpie, że da się usunąć na stałe.
czik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 11:52   #17
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Cytat:
Napisane przez czik1 Pokaż wiadomość
Da się coś z tym zrobić ? trochę to zamaskować/były mniej widoczne ? Bo z moją problemową skórą, wątpie, że da się usunąć na stałe.
Niestety nie wiem, może coś zdziałały by kosmetyki z kwasami (kremy, toniki)- one mogą wizualnie zmniejszyć trochę ich widocznośc, albo mikrodermabrazja. Najlepiej bys zapytał specjalisty bo obejrzeniu Twojej skory
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 23:25   #18
czik1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda opowiem co się wydarzyło, otóż byłem u tego lekarza i przypisał mi maść normaclin czy coś takiego, trochę mnie to ździwiło bo te masc stosuje sie do leczenia tradziku......no ale ufam że wie co robi. Troche zaniepokoily mnie dzialania nieporzadane w tym przyadku zapalenie mieszkow wlosowych........:/ rece mi juz opadają. Dodatkowo po 1 kuracji wystąpiły zajady. No ale nic, stosuję te masc zgodnie z zaleceniami, naazie jakby ogasło, ale tak jak myślałe przebarwienia zostały i mam pytanie czy maść no scar ( dostałem w prezencie ) pomoże , miał ktoś z tym doczynienia ?
czik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 11:37   #19
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Cytat:
Napisane przez czik1 Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda opowiem co się wydarzyło, otóż byłem u tego lekarza i przypisał mi maść normaclin czy coś takiego, trochę mnie to ździwiło bo te masc stosuje sie do leczenia tradziku......no ale ufam że wie co robi. Troche zaniepokoily mnie dzialania nieporzadane w tym przyadku zapalenie mieszkow wlosowych........:/ rece mi juz opadają. Dodatkowo po 1 kuracji wystąpiły zajady. No ale nic, stosuję te masc zgodnie z zaleceniami, naazie jakby ogasło, ale tak jak myślałe przebarwienia zostały i mam pytanie czy maść no scar ( dostałem w prezencie ) pomoże , miał ktoś z tym doczynienia ?
Zajrzyj może na kwc, tam są opinie.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 09:39   #20
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Cytat:
Napisane przez czik1 Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda opowiem co się wydarzyło, otóż byłem u tego lekarza i przypisał mi maść normaclin czy coś takiego, trochę mnie to ździwiło bo te masc stosuje sie do leczenia tradziku......no ale ufam że wie co robi. Troche zaniepokoily mnie dzialania nieporzadane w tym przyadku zapalenie mieszkow wlosowych........:/ rece mi juz opadają. Dodatkowo po 1 kuracji wystąpiły zajady. No ale nic, stosuję te masc zgodnie z zaleceniami, naazie jakby ogasło, ale tak jak myślałe przebarwienia zostały i mam pytanie czy maść no scar ( dostałem w prezencie ) pomoże , miał ktoś z tym doczynienia ?
W ulotce każdego leku masz wymienione działania niepożądane, nawet jeśli wystąpiły u jednej osoby na milion. Po prostu takie są przepisy i wszystkie nawet najdrobniejsze działania muszą być wyszczególnione. Dlatego nie wpadaj w panikę i stosuj według zaleceń dermatologa. Ta maść stosowana jest rzeczywiście w leczeniu trądziku, ale również w zakażeniach bakteryjnych. Czy lekarz mówił Ci, co zdiagnozował? Niestety często dermatologów trzeba się dopytywać, bo sami jakoś niechętnie wyjaśniają wszystko.
Co do maści no scar, to musisz poczekać, aż skończysz leczenie normaclinem.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 16:57   #21
czik1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

hmmm jednoznacznie nie określiła tego, poprostu stwierdziła, że są to cytuję : " Zmiany skórne na tle bakteryjnym " Niestety zapalenie mieszków chwilowo zniknęło, więc nie było co pokazywać, z reszta wcześniej wspominałem, ze się raz pojawia, raz znika, akruat wtedy znikło. Narazie nie widzę większych zmian poza ogaśnięciem, nadal się utrzymują. Oraz lekarka nie poinformowała mnie o długosci stosowania tego... Po jakim czasie mam się spodziewać efektów ? Moze teraz jeszcze jest za wcześnie na widoczne zmiany ?

Edytowane przez czik1
Czas edycji: 2014-01-06 o 16:59
czik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 15:26   #22
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Nawracające zapalenie mieszków włosowych- jak sb poradzić ?

Cytat:
Napisane przez czik1 Pokaż wiadomość
hmmm jednoznacznie nie określiła tego, poprostu stwierdziła, że są to cytuję : " Zmiany skórne na tle bakteryjnym " Niestety zapalenie mieszków chwilowo zniknęło, więc nie było co pokazywać, z reszta wcześniej wspominałem, ze się raz pojawia, raz znika, akruat wtedy znikło. Narazie nie widzę większych zmian poza ogaśnięciem, nadal się utrzymują. Oraz lekarka nie poinformowała mnie o długosci stosowania tego... Po jakim czasie mam się spodziewać efektów ? Moze teraz jeszcze jest za wcześnie na widoczne zmiany ?
Myślę, ze pierwszych efektów możesz spodziewać sie po ok. 3tygodniach, ale wszystko zależy od tego, jak na lek będzie reagowała twoja skora. Niestety nie podpowiem Ci jak długo masz stosować, bo nie jestem lekarzem. Jeśli masz jakiś kontakt to tej lekarki, to najlepiej ją spytaj.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-07 16:26:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.