Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-28, 13:00   #1381
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Optycznie na pewno Słyszałam, że olej wspaniały Alepii jest świetny na biust i dekolt, nie miałam, mnie do ciała dobrze służy olejek Fur mama Babydream, tani i naprawdę dobry. A z jednoskładnikowych zastanów się nad arganowym (nie pachnie fiołkami) lub makadamia (polecany m.in. na rozstępy).
O arganowym włyszałam kupię z pewnością. Do twarzy to u mnie za ciężki kaliber ale szyja, dekolt. Nie wiem jak to jest ale używając tego samego kremu i serum i tu i tu na dekolcie mam gorszą jakościowo skórę.

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja go używam na mokrą skórę, moim zdaniem to najlepszy olejek do ciała, jaki można kupić stacjonarnie, lepszy od wielu droższych. W tym roku nie opalam się (lekarz mi zabronił, bo będę mieć usuwane we wrześniu znamiona- pieprzyki), ale w zeszłe lato postawiłam sobie za cel, żeby mieć piękną złocistą i intensywną opaleniznę, a skórę lśniącą i gładką, osiągnęłam to z tym olejkiem, ze skóry nie zszedł ani jeden suchy wiórek po opalaniu. Z resztą skórę miałam do tego stopnia wypielęgnowaną, że jeszcze teraz widać ślady opalenizny z zeszłego roku, nadal mi się odcina jasna skóra od bikini Skóra się w dodatku wydelikaciła, stała się tak gładka i elastyczna prawie, jak u dziecka Dodam, że żadnymi filtrami się nie smarowałam oprócz znamion, korzystałam ze słońca po prostu z rozsądkiem zaczynając od krótkich słonecznych kąpieli. Koleżanki mi się pytały, co zrobiłam, że mam taką skórę, jak spoglądały np. na ramiona, taka była lśniąca i gładziutka, a jak im odpowiadałam, że to ten olejek za 10 zł, to robiły wielkie oczy.
Przepraszam za off-top, ale już tak mam, że dużo gadam.

Dobry off - top))) dobrze wiedzieć że dzięki olejom można tak wypielęgnować skórę.

Teraz ja zrobę off-top.
W polscę mam sąsiadkę która od zawsze natłuszcza ciało. Ma ok 70 lat..
Ma piękną jędrną skórę. ( nawet na ramionach) pani urodziła 5 dzieci.
Owszem ma jakieś zwiotczenia ale to raczej kwestia zmiany wagi ( ciąże np) zmarszczek ta pani poza( bruzdami nosowo wargowymi) nie ma. Zupełnie.
Pewnie po części to geny ale myślę że te oleje też mają coś do rzeczy. Dodam że pani używa z pewnością czegoś taniego, po prostu robi to od zawsze.

Tak mi się przypomniało.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 17:07   #1382
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Pewnie po części to geny ale myślę że te oleje też mają coś do rzeczy. Dodam że pani używa z pewnością czegoś taniego, po prostu robi to od zawsze.

Tak mi się przypomniało.
Myślę, że w ogóle w systematyczności leży klucz do wszystkiego

Dobrze, że mnie oleje nie kręcą, chociaż na to nie wydaję

Melduję, że skórki mi ładnie zlazły (to była w sumie kwestia jednego dnia) i mam ładną, gładką cerę, bardzo fajnie rozjaśnioną. Tylko jak na złość musiały 3 pryszcze wyleźć. Na przetłuszczanie kwasy u mnie wpływu chyba mieć nie będą, zresztą tego to mi nawet antyki nie wyregulowały. Ale przecież nie będę oczekiwać, że tłusta cera nagle zmieni się w normalną

Korci mnie, żeby zrobić sobie następny peeling, ale to chyba niezbyt mądre. Ile właściwie powinnam odczekać?

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-07-28 o 17:27
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 22:10   #1383
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
O arganowym włyszałam kupię z pewnością. Do twarzy to u mnie za ciężki kaliber ale szyja, dekolt. Nie wiem jak to jest ale używając tego samego kremu i serum i tu i tu na dekolcie mam gorszą jakościowo skórę.

Dobry off - top))) dobrze wiedzieć że dzięki olejom można tak wypielęgnować skórę.

Teraz ja zrobę off-top.
W polscę mam sąsiadkę która od zawsze natłuszcza ciało. Ma ok 70 lat..
Ma piękną jędrną skórę. ( nawet na ramionach) pani urodziła 5 dzieci.
Owszem ma jakieś zwiotczenia ale to raczej kwestia zmiany wagi ( ciąże np) zmarszczek ta pani poza( bruzdami nosowo wargowymi) nie ma. Zupełnie.
Pewnie po części to geny ale myślę że te oleje też mają coś do rzeczy. Dodam że pani używa z pewnością czegoś taniego, po prostu robi to od zawsze.

Tak mi się przypomniało.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Myślę, że w ogóle w systematyczności leży klucz do wszystkiego

Dobrze, że mnie oleje nie kręcą, chociaż na to nie wydaję

Melduję, że skórki mi ładnie zlazły (to była w sumie kwestia jednego dnia) i mam ładną, gładką cerę, bardzo fajnie rozjaśnioną. Tylko jak na złość musiały 3 pryszcze wyleźć. Na przetłuszczanie kwasy u mnie wpływu chyba mieć nie będą, zresztą tego to mi nawet antyki nie wyregulowały. Ale przecież nie będę oczekiwać, że tłusta cera nagle zmieni się w normalną

Korci mnie, żeby zrobić sobie następny peeling, ale to chyba niezbyt mądre. Ile właściwie powinnam odczekać?
Też jestem zdania, że to systematyczność jest kluczem. Geny też. Pamiętam jak byłyśmy z moją koleżanką jeszcze młode i bezdzietne i zawsze sobie wytykałyśmy różne rzeczy, m.in ja jej, że ma taką napiętą skórę i ogólnie jest umięśniona, ubita taka, że jak jej brzuch w ciąży urośnie to ją rozerwie (w sensie porobią jej się rozstępy), natomiast ona mi, że moja skóra jest dość wiotka, powinnam więcej ćwiczyć i używać szczoty do masażu, bo wszystko mi opada i że to mnie rozerwie Skończyło się na tym, że mnie rozerwało na cyckach, a ją na brzuchu A teraz wspominamy piękne czasy i śmiejemy się z własnej głupoty i walczymy na zmianę, żeby jakoś wyglądać człowieczo I są efekty bo po porodzie i karmieniu minęło już parę lat i mój biust całkiem nieźle wygląda, rozstępy są malutkie, a na początku byłam przerażona

Tak wychwaliłam ten olejek fur mama, ale nie dodałam, że oczywiście smarowałam się też balsamami do ciała, głównie z L-karnityną na callulit ale zwykłym nawilżającym też, bo (jak już kiedyś z Chimay pisałam na innym wątku) jednak mam taką skórę, że sam olej na dłuższą metę nie daje rady, skóra traci wodę mimo wszystko, więc tak na zmianę z olejkiem używałam nawilżaczy i to akurat był klucz do sukcesu, jednak wiem, że z innym olejkiem lub bez niego nie byłoby tak dobrych efektów, jak z Babydreamem.

Chimay, poczekaj jeszcze, na weekend może sobie strzel kolejny. Mnie się wydaje, że na przetłuszcz i zaskórniki zadziała mocniejsze stężenie.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-07-28 o 22:12
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 21:32   #1384
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, a co polecacoe dla kobiet karmiacych piersia?

Cere mam raczej mieszana, odwodniona. Zaskorniki wszelkie, pryszcze, grudki i przebarwienia. Olbrzymie cienie pod oczami (boze dzieki za makijaz;-))
"wzielabym " sie za ta moja paszcze, lata leca, ale mam metlik co mog, a czego powinnam unikac.
Tak malo widze wzmianek o przeciwskazaniach przy kp chociaz niektore sa ewidentnie zakazane.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 21:58   #1385
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

zakupiłam dzisiaj dermogal,kiedys miałam po nim super buzie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2014-07-30 o 22:00
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 22:24   #1386
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co polecacoe dla kobiet karmiacych piersia?

Cere mam raczej mieszana, odwodniona. Zaskorniki wszelkie, pryszcze, grudki i przebarwienia. Olbrzymie cienie pod oczami (boze dzieki za makijaz;-))
"wzielabym " sie za ta moja paszcze, lata leca, ale mam metlik co mog, a czego powinnam unikac.
Tak malo widze wzmianek o przeciwskazaniach przy kp chociaz niektore sa ewidentnie zakazane.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja niestety miałam w ciąży i po ciąży masakrę z twarzą. Długo nie wiedziałam czego używać, dopiero po ok 3 latach trądzik złagodniał, zapewne to przez hormony, ale też w końcu znalazłam pielęgnację dla siebie. Na pewno mogę polecić wybór łagodnych środków myjących, które wyprowadzą cerę z odwodnienia, to moim skromnym zdaniem jest kluczowym składnikiem pielęgnacji. Ja używam mleczek i miceli, ręczniczka frotte lub gąbeczek celulozowych do twarzy i to mogę polecić, a żele można raz na jakiś czas, nie codziennie. Do tego lekkie serum i np kolagen i aloes. Z olejami i ciężkimi kremami radzę się rozbratać i stosować je z umiarem. Możesz też stosować maseczki z czystej glinki, polecam białą. Gdybyś zechciała się nieco wczytać w kilka poprzednich stron, to nie musiałybyśmy z dziewczynami ponownie wszystkiego tłumaczyć. Myślę, że pielęgnacja, którą polecamy sprawdzi się u Ciebie. To jest pielęgnacja, która jako taka pomoże trzymać skórę w ryzach, bo żeby rozprawić się całkowicie z problemem przebarwień, blizn i ogólnie problemów raz na zawsze, to trzeba zastosować leki, a jak wiadomo, nie są one obojętne dla dziecka. Możesz stosować na skórę tonik pietruszkowy, przepisy są w google.

Oczywiście na razie powinnaś unikać zabiegów kwasowych, retinoidów, retinolu, aptecznych preparatów z ulotką, która dokładnie precyzuje, że nie wolno produktu używać podczas karmienia piersią, a także tych, w których na ulotce producent niczego nie precyzuje
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 06:42   #1387
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Myślę, że w ogóle w systematyczności leży klucz do wszystkiego

Dobrze, że mnie oleje nie kręcą, chociaż na to nie wydaję

Melduję, że skórki mi ładnie zlazły (to była w sumie kwestia jednego dnia) i mam ładną, gładką cerę, bardzo fajnie rozjaśnioną. Tylko jak na złość musiały 3 pryszcze wyleźć. Na przetłuszczanie kwasy u mnie wpływu chyba mieć nie będą, zresztą tego to mi nawet antyki nie wyregulowały. Ale przecież nie będę oczekiwać, że tłusta cera nagle zmieni się w normalną

Korci mnie, żeby zrobić sobie następny peeling, ale to chyba niezbyt mądre. Ile właściwie powinnam odczekać?
Ja używam tego z the body shop i jest fantastyczny. Peelinguje ale wyjątkowo delikatnie. Idealny dla wrażliwców. Uwielbiam ( z naturalnych) peeling kawowy do ciała jestem po nim gładziutka jak pupą niemowlaka

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Też jestem zdania, że to systematyczność jest kluczem. Geny też. Pamiętam jak byłyśmy z moją koleżanką jeszcze młode i bezdzietne i zawsze sobie wytykałyśmy różne rzeczy, m.in ja jej, że ma taką napiętą skórę i ogólnie jest umięśniona, ubita taka, że jak jej brzuch w ciąży urośnie to ją rozerwie (w sensie porobią jej się rozstępy), natomiast ona mi, że moja skóra jest dość wiotka, powinnam więcej ćwiczyć i używać szczoty do masażu, bo wszystko mi opada i że to mnie rozerwie Skończyło się na tym, że mnie rozerwało na cyckach, a ją na brzuchu A teraz wspominamy piękne czasy i śmiejemy się z własnej głupoty i walczymy na zmianę, żeby jakoś wyglądać człowieczo I są efekty bo po porodzie i karmieniu minęło już parę lat i mój biust całkiem nieźle wygląda, rozstępy są malutkie, a na początku byłam przerażona

Tak wychwaliłam ten olejek fur mama, ale nie dodałam, że oczywiście smarowałam się też balsamami do ciała, głównie z L-karnityną na callulit ale zwykłym nawilżającym też, bo (jak już kiedyś z Chimay pisałam na innym wątku) jednak mam taką skórę, że sam olej na dłuższą metę nie daje rady, skóra traci wodę mimo wszystko, więc tak na zmianę z olejkiem używałam nawilżaczy i to akurat był klucz do sukcesu, jednak wiem, że z innym olejkiem lub bez niego nie byłoby tak dobrych efektów, jak z Babydreamem.

Chimay, poczekaj jeszcze, na weekend może sobie strzel kolejny. Mnie się wydaje, że na przetłuszcz i zaskórniki zadziała mocniejsze stężenie.
Piszesz że opalenizną dłużej ładnie wygląda? To jest duuuuuuuża motywacja
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-31, 09:20   #1388
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ja używam tego z the body shop i jest fantastyczny. Peelinguje ale wyjątkowo delikatnie. Idealny dla wrażliwców. Uwielbiam ( z naturalnych) peeling kawowy do ciała jestem po nim gładziutka jak pupą niemowlaka [COLOR="Silver"]
TBS ma piling kwasowy?

Ostatnio stwierdziłam, że jeśli chodzi o kwasy, to dla mnie nie ma sensu kupować gotowców, czy to kremów czy pilingów. Kwas 10% w jednym produkcie nie jest równy 10% w innym, bo to zależy od pH i całej formuły, więc właściwie nie mamy kontroli nad tym, co kupujemy. Może działać za słabo albo za mocno, kosztuje sporo i trzeba się potem męczyć ze zużyciem. Kupując proszek i kwasząc się samemu mamy kontrolę nad tym, co robimy i jak reaguje skóra, możemy kolejny zabieg zrobić słabszy lub mocniejszy. Z gotowcami się tak nie da.

Kliknęłam w końcu na dwa sera Archi-Tec Dermopharmy, z koenzymem Q10 i z czynnikiem wzrostu naskórka (to drugie z myślą o pokwasowej regeneracji).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 09:55   #1389
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ostatnio stwierdziłam, że jeśli chodzi o kwasy, to dla mnie nie ma sensu kupować gotowców, czy to kremów czy pilingów. Kwas 10% w jednym produkcie nie jest równy 10% w innym, bo to zależy od pH i całej formuły, więc właściwie nie mamy kontroli nad tym, co kupujemy. Może działać za słabo albo za mocno, kosztuje sporo i trzeba się potem męczyć ze zużyciem. Kupując proszek i kwasząc się samemu mamy kontrolę nad tym, co robimy i jak reaguje skóra, możemy kolejny zabieg zrobić słabszy lub mocniejszy. Z gotowcami się tak nie da.

Kliknęłam w końcu na dwa sera Archi-Tec Dermopharmy, z koenzymem Q10 i z czynnikiem wzrostu naskórka (to drugie z myślą o pokwasowej regeneracji).
Ja tez bym gotowca nie kupiła, chyba, że wypuściliby coś naprawdę ekstra w przyzwoitej cenie

Niech Ci dobrze służą, czekam oczywiście na relację z działania

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Piszesz że opalenizną dłużej ładnie wygląda? To jest duuuuuuuża motywacja
Naprawdę i nie zmyślam, że mam jeszcze resztki opalenizny z zeszłego roku. A peelingowałam się regularnie.
Oczywiście zalecam ostrożność ze słońcem. Jak zaczynałam się opalać, to co drugi dzień po 15 minut na każdą stronę ciała, potem wydłużałam każdą ekspozycję o ok. 10 minut, a potem już się opalałam na basenie tak mimochodem i biegając z dzieciakiem np za piłką i nie poparzyło mnie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 19:35   #1390
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja tez bym gotowca nie kupiła, chyba, że wypuściliby coś naprawdę ekstra w przyzwoitej cenie

Niech Ci dobrze służą, czekam oczywiście na relację z działania



Naprawdę i nie zmyślam, że mam jeszcze resztki opalenizny z zeszłego roku. A peelingowałam się regularnie.
Oczywiście zalecam ostrożność ze słońcem. Jak zaczynałam się opalać, to co drugi dzień po 15 minut na każdą stronę ciała, potem wydłużałam każdą ekspozycję o ok. 10 minut, a potem już się opalałam na basenie tak mimochodem i biegając z dzieciakiem np za piłką i nie poparzyło mnie.
Ja generalnie się nie opalam i zwykle używam na odsłonięte miejsca filtru ale też nie ukrywam ,opalam się raczej tak w ruchu. Generalnie mimo jasnej karnacji dość szybko się opalam.
Niestety moja opalenizną nie jest trwała....myślę jednak że jest to raczej wynik braku systematycznych peelingów... Przyznaje się bez bicia

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
TBS ma piling kwasowy?

Ostatnio stwierdziłam, że jeśli chodzi o kwasy, to dla mnie nie ma sensu kupować gotowców, czy to kremów czy pilingów. Kwas 10% w jednym produkcie nie jest równy 10% w innym, bo to zależy od pH i całej formuły, więc właściwie nie mamy kontroli nad tym, co kupujemy. Może działać za słabo albo za mocno, kosztuje sporo i trzeba się potem męczyć ze zużyciem. Kupując proszek i kwasząc się samemu mamy kontrolę nad tym, co robimy i jak reaguje skóra, możemy kolejny zabieg zrobić słabszy lub mocniejszy. Z gotowcami się tak nie da.

Kliknęłam w końcu na dwa sera Archi-Tec Dermopharmy, z koenzymem Q10 i z czynnikiem wzrostu naskórka (to drugie z myślą o pokwasowej regeneracji).
Nie, chodIło mi o ten z płatków owsianych tylko oczywiście jak zwykle zacytowałam nie ten post co trzeba
Jestem zakręcona jak denko od słoika.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 21:50   #1391
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karoline3ek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mi w okresie letnim najlepiej działa antyprzetłuszczająco i nie wysusza woda szałwiowa. Robię ją tak: zrywam z ogrodu dużą garść liści szałwii, kroję w miarę drobno i zalewam szklanką wody mineralnej bądź źródlanej. Wkładam do lodówki na 24 h i jest gotowa do użycia. Świetnie odświeża.
Fajny pomysł. Kiedyś wieczorem przemywałam twarz naparem z zielonej herbaty albo melisy, które pijałam regularnie. Ratowałam się też Azulanem albo nalewką z pokrzywy. W tym roku mam nagietek w ogrodzie, muszę spróbować zanim przekwitnie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ostatnio stwierdziłam, że jeśli chodzi o kwasy, to dla mnie nie ma sensu kupować gotowców, czy to kremów czy pilingów. Kwas 10% w jednym produkcie nie jest równy 10% w innym, bo to zależy od pH i całej formuły, więc właściwie nie mamy kontroli nad tym, co kupujemy. Może działać za słabo albo za mocno, kosztuje sporo i trzeba się potem męczyć ze zużyciem. Kupując proszek i kwasząc się samemu mamy kontrolę nad tym, co robimy i jak reaguje skóra, możemy kolejny zabieg zrobić słabszy lub mocniejszy. Z gotowcami się tak nie da.
To chyba dotyczy w ogóle kosmetyków. INCI jest jak przepis na potrawę. Niby wszystko jasne, a każdemu kucharzowi może wyjść coś innego. Bez wiedzy technologicznej nie jesteśmy w stanie wiele wywnioskować. Czasem nawet nie jesteśmy w stanie ocenić efektywności używanego mazidła (bo niby jak ocenić zaocznie, np. wpływ na produkcję kolagenu albo nawilżenie głębokich warstw naskórka?).


Dzisiaj oglądałam sera z nowej linii Bielendy Skin Clinic Professional. Zainteresowało mnie witaminowe serum przeciwstarzeniowe i korygujące, właśnie z kwasem migdałowym, laktobionowym i niacynamidem. Ciekawe połączenie.

Bielenda obiecuje

Cytat:
SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA BADANIAMI

Niedoskonałości znacznie zredukowane 91%
Wyraźnie młodszy wygląd skóry 85%

Testy IN VIVO przeprowadzone pod nadzorem lekarzy dermatologów na grupie 25 kobiet przez okres 6 tygodni wykazały, że stosowanie serum w połączeniu z kremem powoduje cofnięcie biologicznego wieku skóry o 10 lat!

● Redukcja porów i błyszczenia skóry
● Rozjaśnienie przebarwień
● Dodanie blasku i korekta jakości skóry


Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2014-07-31 o 22:26
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-01, 07:08   #1392
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Dzisiaj oglądałam sera z nowej linii Bielendy Skin Clinic Professional. Zainteresowało mnie witaminowe serum przeciwstarzeniowe i korygujące, właśnie z kwasem migdałowym, laktobionowym i niacynamidem. Ciekawe połączenie.

Bielenda obiecuje
To przeciwstarzeniowe i korygujące też mogłabym wziąć. Chociaż mam teraz LaserXtreme, które mnie nie zachwyca i micel Esencja Młodości do cery mieszanej i wrażliwej, który jest po prostu beznadziejny, więc nie wiem, czy inwestować znów w tę markę
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 10:37   #1393
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Fajny pomysł. Kiedyś wieczorem przemywałam twarz naparem z zielonej herbaty albo melisy, które pijałam regularnie. Ratowałam się też Azulanem albo nalewką z pokrzywy. W tym roku mam nagietek w ogrodzie, muszę spróbować zanim przekwitnie.



To chyba dotyczy w ogóle kosmetyków. INCI jest jak przepis na potrawę. Niby wszystko jasne, a każdemu kucharzowi może wyjść coś innego. Bez wiedzy technologicznej nie jesteśmy w stanie wiele wywnioskować. Czasem nawet nie jesteśmy w stanie ocenić efektywności używanego mazidła (bo niby jak ocenić zaocznie, np. wpływ na produkcję kolagenu albo nawilżenie głębokich warstw naskórka?).


Dzisiaj oglądałam sera z nowej linii Bielendy Skin Clinic Professional. Zainteresowało mnie witaminowe serum przeciwstarzeniowe i korygujące, właśnie z kwasem migdałowym, laktobionowym i niacynamidem. Ciekawe połączenie.

Bielenda obiecuje







Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To przeciwstarzeniowe i korygujące też mogłabym wziąć. Chociaż mam teraz LaserXtreme, które mnie nie zachwyca i micel Esencja Młodości do cery mieszanej i wrażliwej, który jest po prostu beznadziejny, więc nie wiem, czy inwestować znów w tę markę
Widzialam te sera juz w hebe i jak beda w promocji to kupię dla siebie to z kwasem. Dla mamy wzielam juz to z retinolem, testuje od kilku dni. Za wczesnie by cos powiedzieć.
Mam z bielendy krem nawilżający - matujący na trądzik i jak sie skończy kupie go po raz trzeci. Jest godny uwagi i mozna wybaczyc mu tą lejaca konsystencje bo dziala przyzwoicie
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 13:02   #1394
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To przeciwstarzeniowe i korygujące też mogłabym wziąć. Chociaż mam teraz LaserXtreme, które mnie nie zachwyca i micel Esencja Młodości do cery mieszanej i wrażliwej, który jest po prostu beznadziejny, więc nie wiem, czy inwestować znów w tę markę
Nie znam ich oferty.

Myślałam o żelu Iwostinu Purritin Remover, którego kiedyś używałam, ale zmienili sklad i w KWC (karta produktu jest nieaktualna...) zaczęło mu przybywać negatywnych not.
Ciekawie się zapowiada nowa emulsja Cleanance EXPERT Avene, która ma pojawić się na rynku we wrześniu. Reklamowana jako kosmetyczny koń trojański...

Cytat:
Napisane przez pozycja77 Pokaż wiadomość
Widzialam te sera juz w hebe i jak beda w promocji to kupię dla siebie to z kwasem. Dla mamy wzielam juz to z retinolem, testuje od kilku dni. Za wczesnie by cos powiedzieć.
Mam z bielendy krem nawilżający - matujący na trądzik i jak sie skończy kupie go po raz trzeci. Jest godny uwagi i mozna wybaczyc mu tą lejaca konsystencje bo dziala przyzwoicie
Jestem ciekawa Twoich wrażeń.


Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2014-08-01 o 13:41
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 21:45   #1395
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pozycja77 Pokaż wiadomość
Widzialam te sera juz w hebe i jak beda w promocji to kupię dla siebie to z kwasem. Dla mamy wzielam juz to z retinolem, testuje od kilku dni. Za wczesnie by cos powiedzieć.
Mam z bielendy krem nawilżający - matujący na trądzik i jak sie skończy kupie go po raz trzeci. Jest godny uwagi i mozna wybaczyc mu tą lejaca konsystencje bo dziala przyzwoicie
dasz linka do tego kremu?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 13:49   #1396
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dasz linka do tego kremu?
a proszę :

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-na-dzien.html
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł

Edytowane przez pozycja77
Czas edycji: 2014-08-02 o 13:50
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 22:03   #1397
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korah- dziekuje za odpowiedz.

Delikatne oczyszczanie stosuje od dawna, micel albo ocm. Myslalam tez o serum nawilzajacym zamiast kremu, bo z kremami nam odwieczny problem.
Myslalam,ze jest jalas szansa na uporanie sie z przebarwieniami i wagrami gdy kp.
Karmie juz dlugo, a stan mojej cery jest taki sam jak... od gimnazjum ;-) czyli do kitu

Rozejrze sie za aloesem i kolagenem;-)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 22:16   #1398
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Korah- dziekuje za odpowiedz.

Delikatne oczyszczanie stosuje od dawna, micel albo ocm. Myslalam tez o serum nawilzajacym zamiast kremu, bo z kremami nam odwieczny problem.
Myslalam,ze jest jalas szansa na uporanie sie z przebarwieniami i wagrami gdy kp.
Karmie juz dlugo, a stan mojej cery jest taki sam jak... od gimnazjum ;-) czyli do kitu

Rozejrze sie za aloesem i kolagenem;-)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja używam teraz serum solo. Ultra nawilżające ale konsystencję ma lepszą niż wszystkie kremy jakie miałam kiedykolwiek . Tj nie tyle konsystencję a przyswajalność. Poszukaj jakiegoś dobrego serum teoretycznie stosuje się je pod krem ale może wystarczyć. Zawsze możesz włączyć krem gdy coś będzie nie tak.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-03, 09:32   #1399
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A jakiego serum uzywasz?
A czy kwas hiarulonowy solo bylby ok?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-03, 12:03   #1400
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ja generalnie się nie opalam i zwykle używam na odsłonięte miejsca filtru ale też nie ukrywam ,opalam się raczej tak w ruchu. Generalnie mimo jasnej karnacji dość szybko się opalam.
Niestety moja opalenizną nie jest trwała....myślę jednak że jest to raczej wynik braku systematycznych peelingów... Przyznaje się bez bicia
Bez regularnych peelingów nie ma ładnej opalenizny przynajmniej w moim przypadku. Ale ja też nie lubię się peelingować, więc używam codziennie pod prysznicem rękawiczek nylonowych z rossmanna, mam zawsze 2 sztuki na obydwie ręce. Moim zdaniem lepiej i wygodniej codziennie, lecz delikatnie złuszczać, niż raz na tydzień trzeć mocno. Szczerze polecam: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...azu-ciala.html

Cytat:
Napisane przez pozycja77 Pokaż wiadomość
Skład bardzo ciekawie się prezentuje

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Korah- dziekuje za odpowiedz.

Delikatne oczyszczanie stosuje od dawna, micel albo ocm. Myslalam tez o serum nawilzajacym zamiast kremu, bo z kremami nam odwieczny problem.
Myslalam,ze jest jalas szansa na uporanie sie z przebarwieniami i wagrami gdy kp.
Karmie juz dlugo, a stan mojej cery jest taki sam jak... od gimnazjum ;-) czyli do kitu

Rozejrze sie za aloesem i kolagenem;-)
Kolagen obecnie używam od półtora tygodnia (ten od BingoSpa) i jestem coraz bardziej zaskoczona i zauroczona, moja skóra wygląda coraz lepiej i młodziej.

OCM szczerze nienawidzę

Ja karmiłam 1,5 roku (syn miał skazę białkową). Moja cera szalała, niestety Nawet będąc nastolatką nie miałam takiego pogromu ze skórą, jak po porodzie.

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
A czy kwas hiarulonowy solo bylby ok?
Czysty żel Ha może przesuszyć skórę, od siebie polecam serum Alterry "bogate z orchideą", zawiera Ha i nie jest drogi. Obecnie moje ulubione serum. Do dostania tylko w rossmannie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-03, 12:11   #1401
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
A jakiego serum uzywasz?
A czy kwas hiarulonowy solo bylby ok?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja używam serum Guerlain super Aqua ale jest drogie i solo tylko dla cer normalnych do mieszanych. B suchej nie wystarczy. Właśnie mi się kończy i będę szukać jakiegoś lekkiego kremiku. Może kupie coś w Rosjii. Odszukam jakąś rodzimą firmę i przetestuje.

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bez regularnych peelingów nie ma ładnej opalenizny przynajmniej w moim przypadku. Ale ja też nie lubię się peelingować, więc używam codziennie pod prysznicem rękawiczek nylonowych z rossmanna, mam zawsze 2 sztuki na obydwie ręce. Moim zdaniem lepiej i wygodniej codziennie, lecz delikatnie złuszczać, niż raz na tydzień trzeć mocno. Szczerze polecam: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...azu-ciala.html



Skład bardzo ciekawie się prezentuje



Kolagen obecnie używam od półtora tygodnia (ten od BingoSpa) i jestem coraz bardziej zaskoczona i zauroczona, moja skóra wygląda coraz lepiej i młodziej.

OCM szczerze nienawidzę

Ja karmiłam 1,5 roku (syn miał skazę białkową). Moja cera szalała, niestety Nawet będąc nastolatką nie miałam takiego pogromu ze skórą, jak po porodzie.



Czysty żel Ha może przesuszyć skórę, od siebie polecam serum Alterry "bogate z orchideą", zawiera Ha i nie jest drogi. Obecnie moje ulubione serum. Do dostania tylko w rossmannie.

U mnie ten brak peelengów wynika trochę z lenistwa. Chętnie przygarnę taką rękawicę. mama taką peelingującą gąbeczkę ale jest trochę mała więc rękawica pewnie sprawi się lepiej.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-08-03 o 12:12
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-03, 12:17   #1402
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
U mnie ten brak peelengów wynika trochę z lenistwa. Chętnie przygarnę taką rękawicę. mama taką peelingującą gąbeczkę ale jest trochę mała więc rękawica pewnie sprawi się lepiej.
Od razu bierz dwie na raz, mówię Ci, jaka to wygoda Bo jedną ręką to się trzeba gimnastykować, a dwiema wszystko idzie znacznie szybciej i dokładniej.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-03, 12:28   #1403
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Od razu bierz dwie na raz, mówię Ci, jaka to wygoda Bo jedną ręką to się trzeba gimnastykować, a dwiema wszystko idzie znacznie szybciej i dokładniej.
Zakupię dwie. Właśnie analizuje skład swojego podkładu zobaczymy jak mi to pójdzie
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-03, 12:36   #1404
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korah-moja corka ma juz skonczone dwa lata, rowniez alergia na bialko krowie, ale i kilka innych plus inne problemy zdrowotne.. planuje karmic do przyszlej koncowki zimy, juz wytwam te pol roku jeszcze ;-)

Dzieki za polecenia, jak zajade do rossmanna to pewnie kupie ta alterre (nie zapycha?)
i poszukam gdzies kolagenu. ;-)
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-03, 12:49   #1405
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Korah-moja corka ma juz skonczone dwa lata, rowniez alergia na bialko krowie, ale i kilka innych plus inne problemy zdrowotne.. planuje karmic do przyszlej koncowki zimy, juz wytwam te pol roku jeszcze ;-)

Dzieki za polecenia, jak zajade do rossmanna to pewnie kupie ta alterre (nie zapycha?)
i poszukam gdzies kolagenu. ;-)
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja karmiłam półtora roku, ale syn był na cycku ze dwa lata w sumie, tyle, że ostatnie pół roku, to już było tylko tak dla podtrzymania więzi, że się tak wyrażę, raz dziennie go przystawiałam, ale już za wiele nie miałam pokarmu i tylko tak sobie memlał ku swojej uciesze Postanowiłam więc zbytnio nie przedłużać i całkiem gładko poszło odstawienie.

Wiesz co, opinie są o tym serum różne i moim zdaniem wynikają z tego, że opiniotwórczynie negatywnie je oceniające albo nakładają tego serum za dużo, albo właśnie nakładają pod krem, nie mówiąc o innych kosmetykach niekoniecznie dla ich skóry dobrych, potem zwalają winę na to serum, ale ja uważam, że trzeba nakładać maksymalnie jedna pompkę ( starcza też na szyję) i będzie dobrze, po ok 2 minutkach serum się całkowicie wchłania. Pięknie nawilża, a jakieś działanie większe (bo ono jest przeciwzmarszczkowe) też widać, tyle ze po ok. 2 tygodniach stosowania. Mnie nie zapycha ( a wiele rzeczy mi pod tym względem szkodzi, znalezienie kremu, który by mnie przy codziennym stosowaniu nie pozapychał graniczy z cudem). A kolagen do tego zdecydowanie polecam, lecz stacjonarnie nie kupisz raczej. Ja polecam ten z bingospa.eu . Obecnie jest w promocji.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 15:50   #1406
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pozycja77 Pokaż wiadomość
dzieki skład wydaje sie byc ok
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 16:17   #1407
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Od razu bierz dwie na raz, mówię Ci, jaka to wygoda Bo jedną ręką to się trzeba gimnastykować, a dwiema wszystko idzie znacznie szybciej i dokładniej.
Miałam te rękawice, dość fajna rzecz, ale chyba moje ponad 10letnie przyzwyczajenie do drapaków Syreny jest silniejsze.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kolagen obecnie używam od półtora tygodnia (ten od BingoSpa) i jestem coraz bardziej zaskoczona i zauroczona, moja skóra wygląda coraz lepiej i młodziej.
Jaką ten kolagen ma postać? I najważniejsze - czy ma jakiś zapach? Ze mnie jest księżniczka na ziarnku grochu, jeśli chodzi o zapachy, a Bingo Spa stoi u mnie na szczycie największych kosmetycznych śmierdzieli. Ledwo zdzierżyłam ich 2 maski do włosów i nie sądziłam, że da się wyprodukować coś bardziej smrodliwego, dopóki ostatnio nocując u znajomych nie wypróbowałam karaibskiego mleczka do kąpieli. Nie chciałabym podobnych przeżyć doświadczać po raz kolejny
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 17:00   #1408
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Miałam te rękawice, dość fajna rzecz, ale chyba moje ponad 10letnie przyzwyczajenie do drapaków Syreny jest silniejsze.

Jaką ten kolagen ma postać? I najważniejsze - czy ma jakiś zapach? Ze mnie jest księżniczka na ziarnku grochu, jeśli chodzi o zapachy, a Bingo Spa stoi u mnie na szczycie największych kosmetycznych śmierdzieli. Ledwo zdzierżyłam ich 2 maski do włosów i nie sądziłam, że da się wyprodukować coś bardziej smrodliwego, dopóki ostatnio nocując u znajomych nie wypróbowałam karaibskiego mleczka do kąpieli. Nie chciałabym podobnych przeżyć doświadczać po raz kolejny
Ja byłam zakochana w syrenie, dopóki mi się po niej nie porobiły pajączki na udach

To jest kolagen cielęcy, natywny, niezhydrolizowany, postać to zawiesista bezbarwna woda, taka lekko żelowa. Należy go po otwarciu bezwzględnie trzymać w lodówce. Zapach jest bardzo dobry, tzn bardzo słabo wyczuwalny i w moim odczuciu nie jest brzydki. Po paru użyciach już go w ogóle nie czuję. To ogromny plus tego kolagenu. Wchłania się natychmiast w skórę i pozostawia delikatne uczucie ściągnięcia, które jednak mija, a jeśli nie to nakładam serum. Jestem zachwycona, moja skóra już wygląda tak, jak z 5 lat do tyłu, a dopiero tydzień używam, zlikwidował mi cienie i worki pod oczami oraz wszystkie zmarszczki, nawet te na czole, które już były mocno widoczne, zmniejszył pory, bardzo wygładził cerę. Bardzo lekki jest przy tym, jest jak woda. Zauważam tez, że ogranicza powstawanie czarnych wągrów na nosie, a więc działa antyoksydacyjnie. Jedyna wada, to brak dozownika, ale już się nauczyłam odpowiednią ilość aplikować.

Miałam maskę do włosów (kurację 12 ziół) ale bardzo mi przetłuszczała głowę.

Miałam też to serum do mycia twarzy: http://www.bingosklep.com/taniej-kol...spa-p-122.html
i jest to jedyny żel SLS'owy, który mi nie wysusza skóry, a bardzo dobrze przy tym oczyszcza i wygładza cerę. Mogę polecić. Byłam zaskoczona działaniem. Mega wydajny i zapach ma taki mydlano-świażakowy, znośny. Z serii kolagenowej miałam też kolagenową esencję do kąpieli. Też bardzo dobra, zmiękczała wodę, albo pod prysznicem używałam i dobrze się sprawdzała, zapach taki sam.

Z innych serii miałam jeszcze coś z borowiną oraz z czekoladą, zapachy bardzo przyjemne, ale w działaniu bez szału

Teraz razem z tym kolagenem kupiłam to: http://www.bingosklep.com/jedwab-myc...spa-p-137.html
ale jeszcze nie otwierałam, ciekawe czy tak samo fajne, jak kolagenowa wersja. Kupiłam też l-karnitynę w żelu z zieloną herbatą (rzekomy spalacz tłuszczu) i zielony żel z miłorzębem "na ciężkie nogi". Obydwa pachną mentolem i chłodzą, ale już mogę powiedzieć, że ten żel z miłorzębem jest świetny, działa. jeśli by kogoś interesował.

I znów się rozpisałam
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 21:04   #1409
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

uzyłam dziś pierwszy raz algi z biedronki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 23:12   #1410
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Polecam bardzo tonik-emulsję Natura Siberica. Nie podrażnia mnie jak mleczko Avalon, a działanie ma podobne, jest też tańsze Szkoda, że nie odkryłam go wcześniej.
Ostatnimi czasy znalazłam też całkiem fajny krem Bioliq-za 10zł , do cery atopowej. Nie ma ciężkiej konsystencji a ładnie uspokaja skórę, nie widzę, żeby zapychał.To chyba moje dwa ostatnie odkrycia
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.