Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-22, 12:10   #1051
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez paulqa94 Pokaż wiadomość
Hej, mój kolczyk w chrząstce jest już od lutego.
Tak dziwnie pobolewa. Znaczy wogóle go nie czuje, dopiero jak 'docisne' ucho do głowy.
Nie wiem, może to normalne, może ja jestem przewrażliwiona.
Dzisiaj, chciałam prZemyć troche ucho, ponieważ zobaczyłam, że za zakrętką z tyłu jest zaschnięta 'chyba' ropa i troche krwi. Krew ta jeszcze ubrudziła mi palce więc chyba była świeża. Nie wiem skąd się wzieła. Wydłubałam ją paznokciami. Przemyłam ucho spirytusem salicylowym, jutro pójde do apteki i kupie sól fizjologiczną. Skąd ten lekki ból?
mnie wlasnie tez ta troszke boli jak spie na tym uchu, lub zachacze alo cos uderze, mam kolczyki w platku ucha, juz ponad 2 miesiace, ale przez to pobolewanie nie wiem czy mozna czy lepiej jescze poczekac, az bedzie calkiem dobrze?
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 16:47   #1052
blackwater
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hey,hey,założyłam tu konto,by zadać wam pytanie,poniewaz wiem,że nie dostane na nie odpowiedzi od kosmetyczki..
Czy możliwe jest,że pistoletem,w chrząstce mozna było trafić na jakis nerw,który powoduje teraz ropienie,krwawienie itp.?(tak wiem,najlepiej przekłuwac igłą,ale w chrząstce mam jeszcze jedną dziurke,równiez po pistolecie,która ma się dobrze).
dodam,że rok temu,miałam ucho przekłuwane w tym samym miejscu(ksoemtyczka,mówił a,ze miejsce nie ma znaczenia..) i reakcja była identyczna. ucho bardzo bolało,dlatego po kilku dniach kolczyk wyjełam,wyczyściłam,przem yłam ucho spirytusem(inne środki,o których tyle tu mowa sa niedostepne w aptece,choc moze zaopatrze się w tą sól,jesli to by tylko pomogło..) i znów nie mogę kolczyka włożyć z powrotem,tzn. bardzo boli,bo nie mogę natrafić na tylna dziurke. . Czytałam tu,że w takiej sytuacji,trzeba "trafiac od tyłu " cokolwiek by to znaczyło...
Prosze o pomoc,wiem,ze gdy pójde do kosmetyczki,powie mi jedynie,ze mam ucho przemywac i wszystko sie zagoi,w takich forach tkwi jedyna nadzieja^^
blackwater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 16:52   #1053
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez blackwater Pokaż wiadomość
Hey,hey,założyłam tu konto,by zadać wam pytanie,poniewaz wiem,że nie dostane na nie odpowiedzi od kosmetyczki..
Czy możliwe jest,że pistoletem,w chrząstce mozna było trafić na jakis nerw,który powoduje teraz ropienie,krwawienie itp.?(tak wiem,najlepiej przekłuwac igłą,ale w chrząstce mam jeszcze jedną dziurke,równiez po pistolecie,która ma się dobrze).
dodam,że rok temu,miałam ucho przekłuwane w tym samym miejscu(ksoemtyczka,mówił a,ze miejsce nie ma znaczenia..) i reakcja była identyczna. ucho bardzo bolało,dlatego po kilku dniach kolczyk wyjełam,wyczyściłam,przem yłam ucho spirytusem(inne środki,o których tyle tu mowa sa niedostepne w aptece,choc moze zaopatrze się w tą sól,jesli to by tylko pomogło..) i znów nie mogę kolczyka włożyć z powrotem,tzn. bardzo boli,bo nie mogę natrafić na tylna dziurke. . Czytałam tu,że w takiej sytuacji,trzeba "trafiac od tyłu " cokolwiek by to znaczyło...
Prosze o pomoc,wiem,ze gdy pójde do kosmetyczki,powie mi jedynie,ze mam ucho przemywac i wszystko sie zagoi,w takich forach tkwi jedyna nadzieja^^
przejrzyj watek. chodz dalej do kosmetyczki;|||
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 16:59   #1054
blackwater
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

[1=6f478752bd2871e8cc7e642 01f2c815878556baf_60bff67 2628d8;8312627]przejrzyj watek. chodz dalej do kosmetyczki;|||[/quote]
Omch,przejrzałam już z kilkanaście stron tego tematu...
Czy to ma sugerować,że znajde odpowiedź na swoje pytanie,bo jestes tego pewna,czy po prostu tak zakładasz?
wybaczcie,ale powoli popadam w panikę,bo czytałam tu też,że po dobie bedzie jeszcze większy problem z włożeniem,niż jest teraz..
blackwater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 20:05   #1055
Daymona
Raczkowanie
 
Avatar Daymona
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Góry.
Wiadomości: 357
GG do Daymona
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ja przebiłam chrząstkę wczoraj, u kosmetyczki. Nie boli, tylko przy mocniejszym dotykaniu albo spaniu na lewym boku. Ale narazie jestem zadowolona xD Wygląda ślicznie^^
__________________
www.toz.pl- Kup opaskę pomóż zwierzakom
Daymona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 17:58   #1056
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Smile Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

a ja mma juz zagojona chrzastketroche sie pomeczylam z nia na poczatku ale da sie przezyc w koncu znam gorszy bol od pircingu i tattoo
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 19:58   #1057
Brynia
Raczkowanie
 
Avatar Brynia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 68
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

30 lipca- w środę byłam u kosmetyczki zrobić sobie dziurkę w jednym uchu.
Mam już standardowe i doszedł to tego jeden kolczyk- na skos od tego
pierwszego w lewym uchu.
Przemywam rano i wieczorem wodą utlenioną, boli przy dotyku,
a dzisiaj zobaczyłam ropę i krew.
Przemylam to wodą utlenioną i na razie jest spokój.
Ale z przodu ta dziurka jest jakby poszerzona, tak jakby naderwana.
I co ja mam z tym teraz zrobić?
Brynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-02, 20:26   #1058
Daymona
Raczkowanie
 
Avatar Daymona
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Góry.
Wiadomości: 357
GG do Daymona
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

A ja mam inny problem: po przebiciu chrząstki wszystko było OK, przebijałam jakieś 2 tygodnie temu, a wczoraj przemyłam kolczyk solą fizjologiczną (podobno jest lepsza od wody utlenionej i spirytusu, bo nie wysusza...) i ucho mi spuchło, jest całe czerwone i boli. Czemu????? Co ja mam zrobić? A co do powyższego komentarza, nie mam pojęcia. Pomogłabym, gdybym umiała...
__________________
www.toz.pl- Kup opaskę pomóż zwierzakom
Daymona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 11:01   #1059
LadyIndividuum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

hej wszystkim.
Wczoraj byłam u kosmetyczki przekłuć uszy. Zabieg był wykonany tym specjalnym pistoletem. Potem kosmetyczka dala mi ogólne rady co do pielęgnacji uszu- że mam przemywać wodą ultlenioną albo smarować Tribioticem. Mówiłam jejj że w internecie (także na forum wizaż.pl) mówi się dużo o tym żeby ruszać kolczykiem, pokręcić nim itp żeby nie przyrósł do ucha. Otóz ona powiedziala mi żeby nic nie dotykać, bo nigdy nie wiadomo czy na ręce nie ma bakterii itp. Podobno w ogóle nie należy go ruszać. No i teraz nie wiem komu wierzyc
dodam ze wczoraj po zabiegu tylko troche mnie piekło jedno ucho i poza tym narazie nic się z nimi nie dzieje. Kolczyki te "lecznicze" które wczoraj dostałam musze nosić od 4-6 tyg.
Proszę powiedzcie jak to w końcu jest z tym kręceniem tym kolczykiem??? Mam go zostawić w spkpoju i tylko przemywać tą wodą utlenioną??? Plz o radę ;*
LadyIndividuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 12:22   #1060
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

masz uderzyć się w pierś za chodzenie do kosmetyczki i dziurawienie się pistoletem, który nie jest sterylny i mógł załadować Ci jakieś świństwo.

Kup sobie tytanowe/bioplastowe kolczyki bo to, co wstrzeliwują kosmetyczki uczula (nikiel), zapomnij o tym co mówiła ta baba i idź do apteki po sól fizjologiczną (pisane było w tym wątku!), przed dotknięciem kolczyka umyj po prostu ręce. Kolczyków nie wyjmuje się przed całkowitym zagojeniem się rany (brak obrzęku, zaczerwienienia, nic się nie sączy, nie boli).

Pani kosmetyczka popisała się ignorancją i brakiem wiedzy, brawa dla niej. NIC co mówiła nie było prawdą.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 12:22   #1061
akihisa
Raczkowanie
 
Avatar akihisa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 49
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

miłośnicy kolczyków, zapraszam do klubu body piercing jednoczmy się!!! sory, że tak offtop
akihisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-13, 14:20   #1062
paulqa94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 683
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej Potrzebuje szybkiej rady.
tOtóż kolczyk w chrząstce mam przbity pistoletem. Nic się nie dzieje Mam go już ponad pół roku. Kupiłam sobie srebrny kolczyk na allegro do chrząstki, dzisiaj mi przyszedł i strasznie chce go wymienić. Otóż nie mogę odpiąć tamtego kolczyka, one są chyba takie zatrzaski.. normalnie ciągnę z całej siły i ani drgnie. Może ktoś miał podobny problem z tymi kolczykami z pistoletu? Jak to Odpiąć? Hellppp
paulqa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 16:31   #1063
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Też miałam z tym problem, po każdym nowym przekłuciu. Nie ma chyba innej rady, jak tylko mocno to pociągnąć. Ten baranek lubi sie wykrzywić, i wtedy trudniej zdjąć, niż jak jest prosto, wogóle to sprobuj nim troche pokręcić najpierw. Tylko uważaj żeby za bardzo nie kręcic na boki samym kolczykiem, bo Ci krew może lecieć.
Jak nie dasz rady, to idź z tym do kosmetyczki, która Ci robiła kolczyk.
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 20:36   #1064
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam (;
Mam pytanie: jak robicie w chrząstce u kosmetyczki to puchnie Wam później bardzo?
Czy kosmetyczka może pistoletem zrobić coś takiego, że np. przebije tym swoim kolczykiem, ale bez tego 'baranka' a ja założę swoją silikonową zatyczkę? Bo kiedyś miałam ucho przebite na płatku, spuchło i musiałam czekać aż opuchlizna zejdzie - naszło ropą, bolało i nie dało się odpiąć ;/ Dlatego pytam o własną zatyczkę i czy Wam spuchło
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 20:47   #1065
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Nie rób w chrząstce pistoletem...
Ja zrobiłam, nie spuchło zbytnio, ale kolczyk ciężko wyczyścić, i ogólnie jednak jest ciut za ciasny. No i jakoś kiepskawo sie goił, mimo, że dziurka jest mniejsza od tej robionej igłą.
A baranka zdjęłam praktycznie bez większych problemów, musiałam go tylko troche rozruszać najpierw
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 20:51   #1066
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ewentualnie myślałam, żeby przebić pistoletem bez 'baranka' i od razu włożyć labreta...

Wiem, wiem, kombinuję ;D Muszę poszukać studia, w którym mi przebiją bez zgody rodzica, wiem, że w jedym jest wymagana nawet do chrząstki ;/
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 20:57   #1067
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Oj, na świeże przekłucie to kiepsko od razu coś wsadzać... mnie jednak troche bolalo do końca dnia. No i jakiegoś syfa możesz sobie tam wprowadzić


Z tym studiem to może nie będzie źle, myślę, że znajdziesz takie gdzie Ci przebiją chrząstkę bez zgody
Podobno niektóre kosmetyczki też przebijają igłą... choć ja bym nie miała zaufania
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 21:00   #1068
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Kosmetyczka to prawie jakby mi koleżanka robiła (;
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 22:00   #1069
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

niedawno zmienialam kolczyki po przebiciu, po 3 miesiacach, 2 dodadkowe w uchu, baranek zszedl latwo, musialam tylko mocno pociagnac, kolczyki wyjelam, przemylam to ucho, ale jak wkladalam srebrnego to zapieklo tak, ze mi sie w glowi zakrecilo nie bolalo to bardzo, ale jestem "delikatna" no i sie tego nie spodziewalam (w sumie to kiedys tak mialam ze zwyklymi kolczykami, ale mi przeszlo i zmieniam normalnie, codziennie) kiedy te dziurki beda takie normalne, jak te "podstawowe", tak do konca zagojone ??
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-13, 22:01   #1070
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

jeśli sa po pistolecie to możesz się z nimi jeszcze długo męczyć
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 12:14   #1071
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

probowalam krecic tymi kolczykami i tym ostatnim moge krecic bez problemu, a tym srodkowym jest ciezko i bardzo boli kiedy go ruszam, i wokol niego jest cos jak brud, a kiedy delikatnie to wzielam to pod spodem takie biale, ale tylko w tym srodkowym, co mam z tym zrobic i co sie z ta dziurka dzieje?
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 12:44   #1072
Nethia
Rozeznanie
 
Avatar Nethia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Płd ;]
Wiadomości: 693
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
probowalam krecic tymi kolczykami i tym ostatnim moge krecic bez problemu, a tym srodkowym jest ciezko i bardzo boli kiedy go ruszam, i wokol niego jest cos jak brud, a kiedy delikatnie to wzielam to pod spodem takie biale, ale tylko w tym srodkowym, co mam z tym zrobic i co sie z ta dziurka dzieje?
a sprawdzałaś czy to czasem nie jest tzw "koreczek" ?
i drugie pytanie - białe czy lekko żółtawe? bo może to tylko ropa?
__________________



całegwiazdozaniebiOne

Światło z zewnątrz nie ogarnie wewnętrznej ciemności.




Nethia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 16:33   #1073
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Moje dziurki z pistoletu goiły sie okolo 1,5 roku tak zeby wszystko bylo naprawde ok... z tym, że śpie w kolczykach, wiec nic nie zarasta ale czasem sie haczy :P
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 19:35   #1074
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

a o co chodzi z tym koreczkiem? a to zapiecie z tylu? dlugo sie meczylam zeby zapiac, bo trafic nie moglam, wkoncu poprosilam tate o pomoc i scisnal mocno, ale poluzowal odrazu, wiec zapiete jest chyba dobrze.

takie zoltawe, ale tez jest cos czarnego. ale watpie, ze to brud po paru dniach az tyle by sie chyba nie zrobilo, te kuleczki co mam w uszach srebrnych to zabarwiaja ucho dziurke na czarno, sprawdzalam w podstawowych dziurkach.

jesli "tylko" ropa to lepiej? od przebicia minely 3 miesiace i dopiero problemy sie zaczynaja, wczesniej bylo ok, zaczelo sie jak zmienilam te lecznice na srebrne, a na srebro chyba uczulona nie jestem, bo w zwyklych dziurkach nosze tylko srebrne i czasem zwykle i jest ok.

co zrobic, zeby ucho powrocilo do takiego stanu jak przed zmiana tych leczniczych? boje sie, ze to mi zarosnie z kolczykiem w srodku, bo nie krece, bo boli, a jak wyciagne to pewnie nie wloze i jestem w kropce, bo nie kompletnie nie wiem co z tym zrobic

kupilam w aptece tribactic w sprayu, pani powiedziala, ze tribioticu w saszetkach malutkich nie ma i powiedziala, ze to to samo, a jak wrocilam do domu to zobaczylam na sklad i to jest tylko woda i alkohol do przemywania. mam jescze troszeczke ( moze na 2 razy) tribioticu, to mam to uzywac? czy roztwor soli morskiej nadaje sie do przemywania tego?

jak 1,5 roku to sie goilo, to mam wcale tych kolczykow tyle nie wyciagac?

moze lepiej zmienic na zlote kuleczki, tylko czy to cos pomoze? bo takie zlote kuleczki u mnie kosztuja 70 zlotych, a ze zlota w ogole nie nosze to potem sie do niczego nie przadza a wydatek spory....

prosilabym aby ktos napisal mi co z tym zrobic, bo nie narazie nic robic, zeby tego nie pogorszyc
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 20:02   #1075
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Co z uchem zrobić za bardzo nie wiem, ja bym w ogóle nie zmieniała z tych pseudoleczniczych,
ale wtrącę tylko, że Tribactic to mi dermatolog polecił na wysuszanie wyprysków ropnych, bo to własnie rozcieńczony alkohol - z Tribiotikiem ma niewiele wspólnego
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 20:35   #1076
Nethia
Rozeznanie
 
Avatar Nethia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Płd ;]
Wiadomości: 693
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
a o co chodzi z tym koreczkiem? a to zapiecie z tylu? dlugo sie meczylam zeby zapiac, bo trafic nie moglam, wkoncu poprosilam tate o pomoc i scisnal mocno, ale poluzowal odrazu, wiec zapiete jest chyba dobrze.

takie zoltawe, ale tez jest cos czarnego. ale watpie, ze to brud po paru dniach az tyle by sie chyba nie zrobilo, te kuleczki co mam w uszach srebrnych to zabarwiaja ucho dziurke na czarno, sprawdzalam w podstawowych dziurkach.

co zrobic, zeby ucho powrocilo do takiego stanu jak przed zmiana tych leczniczych? boje sie, ze to mi zarosnie z kolczykiem w srodku, bo nie krece, bo boli, a jak wyciagne to pewnie nie wloze i jestem w kropce, bo nie kompletnie nie wiem co z tym zrobic

kupilam w aptece tribactic w sprayu, pani powiedziala, ze tribioticu w saszetkach malutkich nie ma i powiedziala, ze to to samo, a jak wrocilam do domu to zobaczylam na sklad i to jest tylko woda i alkohol do przemywania. mam jescze troszeczke ( moze na 2 razy) tribioticu, to mam to uzywac? czy roztwor soli morskiej nadaje sie do przemywania tego?

moze lepiej zmienic na zlote kuleczki, tylko czy to cos pomoze? bo takie zlote kuleczki u mnie kosztuja 70 zlotych, a ze zlota w ogole nie nosze to potem sie do niczego nie przadza a wydatek spory....
koreczek - nie chodziło mi o to zapięcie z tyłu , tylko hm.. poprostu tworzy sie taka kuleczka ropna w uchu i gdy napotkasz ją palcem to wyczujesz ją .. no i troszeczke ona poboli , ale po pewnym czasie ( nie wiem jak u innych wiec pisze o sobie ) np 1-2 dniach ona sama "wychodzi" przez dziurke ( tj wylewa sie ) ...

spróbuj jednak pokręcić tym kolczykiem .. wiem , że będzie bolało , ale spróbuj .. zaciśnij zęby i dawaj

ja przemywam solą fizjologiczną i to mi w zupełności wystarcza

co do złota - nie wiem to już zalezy od Ciebie - czy masz uczulenie na srebro czy nie ... powiedz mi jedno - po jakim czasie zmieniłaś te lecznicze kolczyki na srebrne? i czy aby napewno są srebrne , a nie tylko powlekane srebrem ...
__________________



całegwiazdozaniebiOne

Światło z zewnątrz nie ogarnie wewnętrznej ciemności.




Nethia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 21:14   #1077
peppa87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam
Widze, ze nie jestem sama jesli chodzi o problemy z uszami.
Zatem...przeklulam je pol roku temu. Oczywiscie u kosmetyczki i pistoletem ( z gory dziekuje za krytyke - juz jej sie tu naczytalam). Niby sprawdzona bo korzystalo z niej kilka moich kolezanek.
Jak wiekszosc z Was wyjelam kolczyk za wczesnie czyli po miechu i probowalam wlzoyc nowy...i nic. Poszlam do kosmetyczki, mowi ze rozwalilam kanal. wsadzilam nowe (niewysterylizowane :/) trzymalam 2 miechy przymywajac tylko woda utleniona:/
Ostatnio trafilam do profesjonalengo piercera, ktory zajal sie moimi uszami. Okazalo sie ze infekcja - od kurzu i innych rzeczy, kolczyka itp. No i jazda: ja leczylam neomycyna (niestety na recepte ale lepiej goi niz trybiotyk) i octeniseptem. Wyleczone kanaly. Problem drugi - odparzenia ale jakos je zlikwidowalam i teraz znow infekcja dziurki lewej z ktora zawsze mialam problemy - octenisept i neomecyna. Podobno ziarnina sie zaczynala robic. Z prawym uchem jest chyba ok skoro ucho wyglada normalnie, nic nie leci a jak piercer po obejrzeniu zakladal spowrotem kolczyk to nic nie poczulam. Dostalam rade by niedotykac nawet platka ucha a infekcje sie nie pojawia.

I tu pytanie: co sie dzieje z tym lewym uchem? i Czy prawe skoro nie boi to jest wyleczone? Blagam o odp (zalezy mi na opini z kilku zrodel)
peppa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 21:18   #1078
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ja za wczesnie swoje wyciagalam, tzn po miesiacu albo i dwoch, i krew mi leciala, ropa itp, moze o to chodzi?
Albo to srebro jakies kiepskie, z niklem albo co?
A to czarne to moze byc krew i kawalek skory, mi sie takie w chrząstce zrobilo kilka dni po przebiciu :P
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 21:57   #1079
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witajcie
Przewertowałam forum, bo chce sobie zrobić 3 dziurki w płatkach, ale teraz kompletnie nie wiem co mam zrobić. Czy iść do kosmetyczki, czy może jednak do salonu piercingu?
Jeżeli pójdę do kosmetyczki to poprosić o kolczyki ze stali chirurgicznej czy nie mam wyboru i musze wziąć to co da? Czy ma mi przekłuć pistoletem czy nie? Kurcze masakra jakaś xD
A do wrocławianek: znacie jakieś dobre miejsca gdzie mi przekłują uszy i dobrze doradzą co mam robić żeby się nie babrało?
Z góry wielkie dzięki
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 22:14   #1080
peppa87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez maalwiinkaa2 Pokaż wiadomość
Witajcie
Przewertowałam forum, bo chce sobie zrobić 3 dziurki w płatkach, ale teraz kompletnie nie wiem co mam zrobić. Czy iść do kosmetyczki, czy może jednak do salonu piercingu?
Jeżeli pójdę do kosmetyczki to poprosić o kolczyki ze stali chirurgicznej czy nie mam wyboru i musze wziąć to co da? Czy ma mi przekłuć pistoletem czy nie? Kurcze masakra jakaś xD
A do wrocławianek: znacie jakieś dobre miejsca gdzie mi przekłują uszy i dobrze doradzą co mam robić żeby się nie babrało?
Z góry wielkie dzięki
Z tego co sie nauczylam na swoich bledach:
Zrob u piercera igłą, nie rob 3 na raz, i noś to pelnego wygojenia przemywajac octeniseptem.
Jesli cos nie tak pisze niech ktos bardziej zaznajmiony w temacie mnie poprawi

I prosze odp na moj post ktory jest wyzej.
peppa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 16:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.