Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-14, 01:53   #271
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Wiesz, z jednej strony to mogło być nie fair. Z drugiej - trudno, żeby Sephora sprzedała to za grosze, a przecież rozpuszcza makijaż (jak jest napisane w zgłoszeniu - oczu i ust). Cóż, kwestia czytania składu.
Ja tam Sephorę lubię za dobre kosmetyki za dobrą cenę

No i właśnie poczytałam recenzje - dziewczyny wydały odpowiednią recenzję, ale stosowały niezgodnie z zaleceniem producenta (patrz: opinie o zaklejonej i tłustej skórze, raczej nie przeszkadzało to na ustach? ), więc zgodnie z regulaminem oceniania mogły by zostać usunięte.
ja rowniez lubie sephore. uwazam ze maja bardzo dobre kosmetyki a ceny nie sa wysokie.
zreszta odkad placi sie tylko za to co jest w kosmetyku? hehe tak dobrze to nie ma
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 02:39   #272
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
No i właśnie poczytałam recenzje - dziewczyny wydały odpowiednią recenzję, ale stosowały niezgodnie z zaleceniem producenta (patrz: opinie o zaklejonej i tłustej skórze, raczej nie przeszkadzało to na ustach? ), więc zgodnie z regulaminem oceniania mogły by zostać usunięte.
może miały na myśli tłustą i zaklejoną skórę wokół oczu? moim zdaniem z recenzjami wszystko jest OK. bo to w końcu także do usuwania makijażu z oczu - a po wazelinie na pewno ma się mgłę na oczach, obciążona tym skóra na pewno łatwo ie oddycha... a u mnie byłyby pewnie jeszcze wypryski bo wiele osób ma problem z zapchanymi porami po wazelinie... Niestety nie każdy czyta składy i niestety niektórym można ten skład przeczytać a i tak uznają kosmetyk za cudo mimo że nikt oprócz nich nie widzi efektów. Znów niektóre dziewczyny czytają składy a i tak zachwycają się aptecznymi kosmetykami których tańsze odpowiedniki można czasem znaleźć na niższych pólkach a działa na nie tylko placebo .
wiadomo - kupując kosmetyk płacę także za masę innych rzeczy (m.in. za reklamę) ale przebicie kilkaset % ? moim zdaniem to już jest mocne przegięcie. wyprodukowanie tego kosztuje pewnie nie więcej niż 50gr łącznie z opakowaniem. Czy firma która szanuje swoich klientów traktuje ich jak idiotów sprzedając wazelinkę za kupę kasy i mając nadzieję że oni tego nie zauważą?
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 13:33   #273
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
wiadomo - kupując kosmetyk płacę także za masę innych rzeczy (m.in. za reklamę) ale przebicie kilkaset % ? moim zdaniem to już jest mocne przegięcie. wyprodukowanie tego kosztuje pewnie nie więcej niż 50gr łącznie z opakowaniem. Czy firma która szanuje swoich klientów traktuje ich jak idiotów sprzedając wazelinkę za kupę kasy i mając nadzieję że oni tego nie zauważą?
Zgadzam się Jeszcze jakby coś było dodane do tej wazelinki... W ogóle się dziwię, że Sephora wypuściła takie coś na rynek
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 15:18   #274
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
wiadomo - kupując kosmetyk płacę także za masę innych rzeczy (m.in. za reklamę) ale przebicie kilkaset % ? moim zdaniem to już jest mocne przegięcie. wyprodukowanie tego kosztuje pewnie nie więcej niż 50gr łącznie z opakowaniem. Czy firma która szanuje swoich klientów traktuje ich jak idiotów sprzedając wazelinkę za kupę kasy i mając nadzieję że oni tego nie zauważą?
Taka jest polityka firmy - średnia półka cenowa, nigdy nie patrzyłam, ale pewnie płatki kosmetyczne też mają droższe o kilka zł. Przecież równie dobrze możesz tak powiedzieć o wszystkich firmach z wyższej półki. Chcesz mieć tani demakijaż - kupujesz Ziaję, chcesz być "eko" - kupujesz droższe kosmetyki z firm typu Hauschka (czy nawet teraz Stelli McCartney), chcesz by Twoja toaletka migotała srebrem, złotem i ciężkimi, tłoczonymi opakowaniami - idziesz jeszcze dalej. Tylko od Ciebie zależy jaką masz hierarchię i ile kasy przeznaczysz na dany produkt. Przykładowo: lubię płyn miceralny Sensibio Biodermy, kosztuje ok. 40zł/250ml. Czy mam stwierdzić, że firma traktuje mnie jak idiotkę, skoro można ten sam płyn z długim terminem ważności kupić czasem za 16zł? Albo nawet samemu umieszać swój płyn miceralny za ułamek ceny wyjściowej Sensibio? Trudno - płacę za swoje lenistwo, za komfort, za zaufanie do marki, za jej półkę cenową, w końcu za dobre oczyszczenie mojej skóry bez podrażnień. Mogłabym też używać mleczka do zmywania twarzy za 5zł albo lepkiego micela Oceanica z jakiejś niebieskiej serii za 12zł (?).
Dla mnie większym nabijaniem w butelkę jest tworzenie serii, których cena rośnie wraz z wiekiem zainteresowanych. Cieszę się, że potrafię ze składu odczytać to, co dla mnie jest istotne i mogę świadomie zdecydować co wybieram.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 15:36   #275
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Płyn miceralny to płyn miceralny. A sprzedawanie wazeliny jako kosmetyku do demakijażu to moim zdaniem zupełnie inna bajka.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 15:54   #276
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez miu miu Pokaż wiadomość
Płyn miceralny to płyn miceralny. A sprzedawanie wazeliny jako kosmetyku do demakijażu to moim zdaniem zupełnie inna bajka.
Ale wazelina zmywa (rozpuszcza) tusz i pomadkę, więc w czym problem? Pozostaje tylko komfort używania

edit: po prostu przestałam się łudzić a umieszczenie tego w linii profesjonalnej też pewnie miało swój marketingowy cel. Większość firm sprzedaje marzenia i pragnienia, więc trudno żeby napisali dużą czcionką: tu jest wazelina. Korzystajcie po prostu z wiedzy jaką macie, by uniknąć tego typu niespodzianek.

Przepraszam, że tak chaotycznie, ale odsypiałam 3h i jeszcze się nie dobudzilam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 16:45   #277
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

heh no wiadomo - tylko dziwię się że wiedząc o tym wszystkim i tak kupujesz kosmetyki które wcale nie są warte swojej ceny
ja wolę żyć oszczędniej ^_^
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-17, 17:00   #278
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
heh no wiadomo - tylko dziwię się że wiedząc o tym wszystkim i tak kupujesz kosmetyki które wcale nie są warte swojej ceny
ja wolę żyć oszczędniej ^_^
Mogę sobie pozwolić na droższe kosmetyki - no i cenię sobie komfort. Mam problematyczną skórę, jestem leniwa i choćby wracając do tego micela - muszę mieć pewność, że gdy wrócę z imprezy padając na pysk i zmyję skórę tylko tym płynem, nic mi nie wyskoczy i nie będę się "dusić" przez całą noc pod klejącą warstwą demakijażu. Z drugiej strony bez przesady, szukam kompromisu między ceną, składem i właściwościami
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 22:47   #279
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

to chyba takie moje skrzywienie - uczę się reklamy, więc poznaje sposoby jak wcisnąć ludziom buble za kupę kasy i głupio by mi było posiadając tę wiedzę postępować jak typowy człowiek ulegający tym wszystkim podstępom, sztuczkom... ale jak komuś z tym dobrze to OK dzięki temu będzie miała sens moja przyszła praca
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 23:09   #280
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

taaa reklama reklama,ale wiara ze krem za 2 zlote moze cos dobrego dla twarzy zrobic to dopiero jest naiwnosc :p
w tej szkole chyba cie powinni nauczyc ze sama reklama daleko sie nie zajdzie.
ja lubie placic za marke bo wiem ze otrzymam dobra jakosc. a jak kogos boli ze sobie nie moze pozwolic na drogie kosmetyki to trudno i nie przypisujmy temu zadnej ideologii
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 23:27   #281
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
taaa reklama reklama,ale wiara ze krem za 2 zlote moze cos dobrego dla twarzy zrobic to dopiero jest naiwnosc :p
w tej szkole chyba cie powinni nauczyc ze sama reklama daleko sie nie zajdzie.
ja lubie placic za marke bo wiem ze otrzymam dobra jakosc. a jak kogos boli ze sobie nie moze pozwolic na drogie kosmetyki to trudno i nie przypisujmy temu zadnej ideologii
najwazniejsze to być konsumentem świadomym, jak pisała agnieska a ile kto wydaje- rzecz jego możliwości i upodobań
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-17, 23:48   #282
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

dokladnie, ale tez niech mi ktos nie wciska ze jak kupuje drogie kosmetyki to dlatego ze jestem naiwniaczka ktora daje sie naciagnac na reklame
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 00:21   #283
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
taaa reklama reklama,ale wiara ze krem za 2 zlote moze cos dobrego dla twarzy zrobic to dopiero jest naiwnosc :p
może zrobić. czasami lepiej użyć samego oleju (np. wiesiołkowego) niż drogiego kremu. nie uczuli, nawilży, odżywi, zmiękczy... a w drogich kremach bywają różne rzeczy. nie we wszystkich ale czasami lepsze składy mają te tańsze. wolę użyć kremu babydream niż loreala - nie dlatego że mnie nie stać tylko dlatego że znam swoją skórę i wiem że to co napchali do takiego loreala to śmieci które mi zaszkodzą. ale już np kosmetykiem aptecznym z dobrym składem bym nie pogardziła. tylko po co tyle mam za niego płacić? wolę tą kasę wydać na inne przyjemności we prawie wszystkich drogich kremach są pochodne ropy naftowej... wielu osobom szkodzą
Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
w tej szkole chyba cie powinni nauczyc ze sama reklama daleko sie nie zajdzie.
oj zajdzie się zajdzie reklamą - każdemu się wydaje że reklama nie ma na niego wpływu a mówiąc że krem za 2 złote zaszkodzi pokazujesz jak dałaś sobie wmówić (przez producentów droższych kosmetyków) że jak coś tańsze to bubel. jako przykłąd mydło dove i ostatnia reklama "wyobrażasz sobie co zrobi z twoją skóra mydło które zasycha w ten sposób?" szare mydło tak zasycha a nie znam lepszego dla alergików i wrażliwców (mam uczulenie na detergenty więc niczym innym się myć nie mogę a zeby bylo ciekawiej alergia uaktywnila sie jak myłam ręce mydłem dove (takie akurat w toalecie leżało))
Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
dokladnie, ale tez niech mi ktos nie wciska ze jak kupuje drogie kosmetyki to dlatego ze jestem naiwniaczka ktora daje sie naciagnac na reklame
naiwni są ci którzy kupują mikro tubeczkę wazeliny za 20 zł. jeśli kupujesz krem z super składnikami, maseczkę z 24 karatowym złotem czy inne takie rzeczy to znaczy ze albo uwierzylas reklamie ktora mowila ze te skladniki takie sa albo swiadomie kupujesz cos o czym wiesz ze zadziala dobrze. ale jeśli są na półce 2 takie same kosmetyki - np 2 wazeliny różnych firm a ty wybierasz droższą tylko dlatego że droższa to już znaczy że dałaś się zmanipulować. co innego jak kupujesz droższą ale w wygodnym pudełku.
Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
ja lubie placic za marke bo wiem ze otrzymam dobra jakosc. a jak kogos boli ze sobie nie moze pozwolic na drogie kosmetyki to trudno i nie przypisujmy temu zadnej ideologii
a czymże jest marka? ja wolę zwracać uwagę na testy i świadectwa jakości, nagrody na konkursach i pokazach itd. dla mnie drogie kosmetyki są jak bułka z mcdonaldsa - droga i bezwartościowa - płacisz jedynie za 2 złote łuki na papierku w który Ci ją owiną.
wolę grahamkę
wysoka cena nie znaczy wysoka jakość - to ci powie prawdopodobnie każda wizażanka (przynajmniej każda która interesuje się biochemią urody i składami kosmetyków)
jedyne kosmetyki które zawsze są lepsze gdy są droższe to chyba perfumy
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 00:32   #284
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

ze kosmetyki za 2 zl sa do niczego wiem nie z reklamy ale z doswiadczenia.
sama kupuje produkty opierajac sie na opiniach roznych uzytkowniczek, skladzie itd mam rowniez kosmetyki tanie ktore dobrze dzialaja. ale wiem tez ze do cery problemowej potrzeba czego extra.
moja ciocia cale zycie uzywala tylko najlepszych kosmetykow - nie zadnych lorealow - bo te nie sa z wysokiej polki i po 50tce wygladala na 30 kilka.
wydawaj pieniadze na co chcesz ale jak juz mowilam nie probuj mi wmawiac ze jestem naiwna ofiara reklamy. i przy okazji uwazaj na co wydajesz bo jeszcze nie daj boze kupisz cos reklamowanego :p
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 00:36   #285
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

i przepomina mi się reklama jogobelli:

"kupuję jogurt jogobella bo jest w nim dobra jakość"
"tanie jogurty nie mają takich kawałków owoców"
"kupując tani jogurt kupuję kota w worku"
"tanie są gorsze"
"bla bla bla"

i o to właśnie chodzi w marketingu.
"reklama jest dźwignią handlu" więc jeśli mówisz że daleko się z nią nie zajdzie chyba niewiele wiesz o podstawowych prawidłach rządzących tym ekonomicznym i materialistycznym światem.

Żadna firma nie powstała żeby o Ciebie dbać - chodzi jedynie o to żeby zarobić. a dążenie do wysokiej jakości jest jednym ze sposobów by zwiększyć renomę marki. jak już marka jest "górnopółkowa" to nagle jakość, co się najczęściej zdarza, zauważalnie spada a ludzie łudzą się że to tylko im się wydaje, albo ich skóra przyzwyczaiła się. przecież zawsze ten krem działał - na pewno się skład nie zmienił - a zmieniają się proporcje bo skoro ludzie i tak kupia to trzeba zminimalizować koszty produkcji. dodać więcej taniej parafiny a zmniejszyć ilość dobroczynnych olejów i wyciągów roślinnych i aktywnych składników.

może nie zdarzyło Ci się nigdy kupić kolejne opakowanie kremu i rozczarować się że jest inny niż był zawsze?

naiwnie wierzymy producentom którzy mydlą nam oczy marką.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 00:40   #286
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
ze kosmetyki za 2 zl sa do niczego wiem nie z reklamy ale z doswiadczenia.
sama kupuje produkty opierajac sie na opiniach roznych uzytkowniczek, skladzie itd mam rowniez kosmetyki tanie ktore dobrze dzialaja. ale wiem tez ze do cery problemowej potrzeba czego extra.
moja ciocia cale zycie uzywala tylko najlepszych kosmetykow - nie zadnych lorealow - bo te nie sa z wysokiej polki i po 50tce wygladala na 30 kilka.
wydawaj pieniadze na co chcesz ale jak juz mowilam nie probuj mi wmawiac ze jestem naiwna ofiara reklamy. i przy okazji uwazaj na co wydajesz bo jeszcze nie daj boze kupisz cos reklamowanego :p
owszem kupuje reklamowane - ale nie kierując się reklamą a składem. i kupuje w ostateczności bo reklamowane są droższe bo do ich ceny wlicza się cena kampanii reklamowej (a więc kupując dopłacam się do przedłużania przerw na reklamę w tv czego nie znoszę.)
moja mama całe życie nie używa wcale kosmetyków i w wieku 40+ wygląda na 30+. także takie przykłądy są bez sensu - to zależy od człowieka. basia posmarowała się kremem i następnego dnia wpadła pod tira a jaś się nie posmarował i wygrał w totolotka
loreal nie jest górnopółkowy ale jest co najmniej 10krotnie droższy od moich ukochanych kosmetyków babydream a mojej skórze w przeszłości wyrządził więcej szkody niż pożytku.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 00:49   #287
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

bynajmniej nie zalezy od czlowieka - zalezy od genow, to sie zgadza ale wlasciwa pielegnacja bardzo duzo tu daje.
zreszta o czym my gadamy ja o kosmetykach ty o jogurcie. coz prosze bardzo idz kup sobie np filtr do twarzy za 3 zl i pewnie bedzie tak samo dobrze dzialal jak ten ktory ja kupuje za 60 zl. bo przeciez cena nie ma nic wspolnego za nakladami firmy, technologia itd. w koncu zrobic krem rownie latwo jak wrzucic truskawki do jogurtu. polecam ci rowniez zakupienie perfum byc moze w kiosku - one przeciez wg twojego rozumowania powinny pachniec rownie dobrze i byc rownie trwale jak moje champs elysees. w koncu ja place za to zeby guerlain sobie zrobil reklame a ty przeciez taka naiwna nie jestes
wiec ja zostane przy swojej naiwnosci i bede kupowala markowe produkty i pachniala markowymi perfumami. hej w koncu oni maja takie piekne reklamy ktore zdobia te kolorowe miesieczniki to w koncu moge ich wesprzec. zeby potem moc nacieszyc oko. no i dorzuce sie do gazy sophie marceau, zawsze lubilam babke :p
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 00:52   #288
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
wydawaj pieniadze na co chcesz ale jak juz mowilam nie probuj mi wmawiac ze jestem naiwna ofiara reklamy. i przy okazji uwazaj na co wydajesz bo jeszcze nie daj boze kupisz cos reklamowanego :p
noooo piękna złośliwość
i zauważ że nie powiedziałam że ktoś kto kupuje drogie kosmetyki jest naiwniakiem tylko ktoś kto kupuje tą nieszczęsną wazelinę za 20 zł. wazelina nie może być lepszej jakości. to po prostu wazelina. i naiwne jest uważanie za lepszej wazeliny renomowanej firmy. naiwna jest wiara w to że wszystko co droższe jest lepsze a co tańsze złe i szkodliwe. a to że miałaś takie doświadczenia może wynikać z tego że źle akurat trafiłaś.
ale jak zaczynasz najeżdżać na ludzi którzy kupują tanie kosmetyki (twierdząc że to jakaś złośliwość czy zawiść bo ciebie stać) to wybacz ale nie mogłam się powstrzymać. nie dla każdego najważniejszy jest dobrobyt - kwestia czy wolisz "być" czy "mieć".
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 00:58   #289
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

to ty zaczelas najezdzac na ludzi ktorzy kupuja drozsze kosmetyki twierdzac ze to naiwnosc. jesli ktos ma pieniadze i 20 zl to dla niego drobne i ma ochote sobie za to kupic wazeline to ma do tego prawo. a tobie nic do tego.
uwazam ze kazdy powinien kupowac to na co go stac. ale bynajmniej nie bede ukrywac ze mnie stac na wiecej bo jeszcze kogos uraze czy co tam.i dobrobyt nie musi byc wcale dla kogos najwazniejszy. sa ludzie ktorzy kase po prostu maja i nie uwazam zeby mieli obowiazek przepraszac za to ze stac ich na wiecej.
zreszta dla mnie to EOT
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-18, 01:00   #290
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
bynajmniej nie zalezy od czlowieka - zalezy od genow, to sie zgadza ale wlasciwa pielegnacja bardzo duzo tu daje.
zreszta o czym my gadamy ja o kosmetykach ty o jogurcie. coz prosze bardzo idz kup sobie np filtr do twarzy za 3 zl i pewnie bedzie tak samo dobrze dzialal jak ten ktory ja kupuje za 60 zl. bo przeciez cena nie ma nic wspolnego za nakladami firmy, technologia itd. w koncu zrobic krem rownie latwo jak wrzucic truskawki do jogurtu. polecam ci rowniez zakupienie perfum byc moze w kiosku - one przeciez wg twojego rozumowania powinny pachniec rownie dobrze i byc rownie trwale jak moje champs elysees. w koncu ja place za to zeby guerlain sobie zrobil reklame a ty przeciez taka naiwna nie jestes
wiec ja zostane przy swojej naiwnosci i bede kupowala markowe produkty i pachniala markowymi perfumami. hej w koncu oni maja takie piekne reklamy ktore zdobia te kolorowe miesieczniki to w koncu moge ich wesprzec. zeby potem moc nacieszyc oko. no i dorzuce sie do gazy sophie marceau, zawsze lubilam babke :p
noo i kolejna piękna złośliwość
zależy od człowieka = zależy od cech osobniczych = co człowiek to inne potrzeby = zalezy od człowieka - wystarczy logicznie pomyśleć a nie czepiać się słówek.

mówie cały czas o tej nieszczęsnej wazelinie i innych produktach które mają tańsze zastępstwa (kremy, toniki, żele pod prysznic itp) do których się właśnie wrzuca składniki jak truskawki do jogurtu.
dobre perfumy są drogie bo prawdziwe olejki eteryczne są drogie (np 7 ml różanego = ponad 300 zł) tanie perfumy nie zawierają tych najdroższych olejków ktore są najczęściej utrwalaczami zapachów - stąd brak ich trwałości - wystarczy zrozumieć zasadę działania perfum i już tracisz argument. tanie perfumy są też często mocno rozcieńczone. tak samo nie mówię o filtrach (chociaż i one jak już dziewczyny wspominały mają przesadzone ceny - a wchodzą powoli na nasz rynek stabilne filtry naszych polskich firm - są równie dobre i dużo tańsze, więc prosze nie gadaj takich bzdur.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 01:10   #291
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
to ty zaczelas najezdzac na ludzi ktorzy kupuja drozsze kosmetyki twierdzac ze to naiwnosc. jesli ktos ma pieniadze i 20 zl to dla niego drobne i ma ochote sobie za to kupic wazeline to ma do tego prawo. a tobie nic do tego.
uwazam ze kazdy powinien kupowac to na co go stac. ale bynajmniej nie bede ukrywac ze mnie stac na wiecej bo jeszcze kogos uraze czy co tam.i dobrobyt nie musi byc wcale dla kogos najwazniejszy. sa ludzie ktorzy kase po prostu maja i nie uwazam zeby mieli obowiazek przepraszac za to ze stac ich na wiecej.
zreszta dla mnie to EOT
ze co? chyba juz ci sie calkiem pomieszało. ten wątek jest o bajkach w marketingu i o tym jak producenci naciągają biednych nieświadomych konsumentów. napisałam o wazelinie za 20 zł bo to JEST naciąganie konsumenta. nie napisałam w swoim poście (tym o wazelinie) że ludzie którzy to kupują są naiwni tylko że producenci uważają ich za takich skoro tak postępują - ja przynajmniej tak się poczułam potraktowana przez sephorę do której więcej nie wstąpię. jak ktoś lubi przepłacać jego sprawa - ale fakt faktem że można kupić taniej, a to że kupuje wazelina za 20 zł zamiast za 2 świadczy wyłącznie o uleganiu reklamie bądź snobiźmie bo inaczej nie można wytłumaczyć kupowania drogo dokładnie tego co można mieć w tej samej jakości tanio.
nikomu nie kazałam przepraszać - ten wątek jest po to żeby uświadamiać ludzi, żeby potrafili ocenić kiedy producent robi ich w balona.
BTW - są ludzie których stać na więcej a wolą wydać inaczej. nie wiem co się tak uparłaś że bronie tych których nie stać. bronię tych którzy żyją oszczędnie i potrafią ocenić co jest im naprawdę potrzebne a co tylko im się potrzebnym wydaje. to że ktoś ma kasę nie znaczy ze ma kupować drogo coś co można kupić tanio - to trochę bezsensowne.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 02:04   #292
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
a to że kupuje wazelina za 20 zł zamiast za 2 świadczy wyłącznie o uleganiu reklamie bądź snobiźmie bo inaczej nie można wytłumaczyć kupowania drogo dokładnie tego co można mieć w tej samej jakości tanio.
Może też świadczyć o tym,że czasem łatwiej płacić,niż przyzanać się,głównie przed samym sobą,do nieracjonalnego zachowania,które początkowo chyba wynikało z braku jakichś informacji...

o000agus,twoje posty bardzo wzbogaciły ten temat
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 08:05   #293
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez mango bzik Pokaż wiadomość
o000agus,twoje posty bardzo wzbogaciły ten temat
Też tak uważam i gratuluję spokoju
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 09:44   #294
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Najpierw...
Cytat:
Napisane przez o000agus
jedyne kosmetyki które zawsze są lepsze gdy są droższe to chyba perfumy
potem....

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
polecam ci rowniez zakupienie perfum byc moze w kiosku - one przeciez wg twojego rozumowania powinny pachniec rownie dobrze i byc rownie trwale jak moje champs elysees.
Czytamy ze zrozumieniem, czytamy

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
coz prosze bardzo idz kup sobie np filtr do twarzy za 3 zl i pewnie bedzie tak samo dobrze dzialal jak ten ktory ja kupuje za 60 zl. bo przeciez cena nie ma nic wspolnego za nakladami firmy, technologia itd. w koncu zrobic krem rownie latwo jak wrzucic truskawki do jogurtu.
Aha - czyli dla Ciebie w filtrze chodzi o to żeby kosztował 60 zł a nie żeby był stabilny? Chyba kupować filtry z kiepskim składem, przyklejać do nich cenę 60 zł i sprzedawać, widzę w tym swoją przyszłość

Dla mnie często marka = jakość. Przede wszytkim w przypadku aptecznych cudeniek, jak Avene, LRP itp. A ile razy zdarzało mi się wracać ze skruchą do rodzimej Eriski jak np. nie byłam wstanie na Hydraphase żadnego podkłądu nałożyć? Co do marek selektywnych, przynajmniej w przypadku pielęgnacji - nie jestem wstanie się wypowiedzieć, nie dam za 30 ml kremu 250 zł, wiec nawet nie mam składu pod ręką. Ale chyba może ktoś powiedzieć czy faktycznie składniki tych kremów są 10 razy droższe niż u Iwostinu, Lumene, Eris - firm, które bardzo lubię za dobre jakościowo kosmetyki.

Jasne - technologie produkcji. Pewnie że to kosztuje. Ale biorac pod uwagę ekonomię skali, naprawdę żadna technologia nie zwiększy wartośi kremu dziesięciokrotnie. A nawet selektywne kosmetyki, mimo łudzącen nazwy, produkowane są bardziej lub mniej masowo.

Acha - jak mamy ręcznie robiony krem z wydzieliny ze skrzydeł chrząszca afrykańskiego z wodą z lodowca zebraną o wschodzie słońca po polarnej zimie, i faktycznie tak ten krem jest zrobiony - to ja rozumiem że on kosztuje 600 zł. I tak go nie kupię.

O wysokopółkowej kolorówce nie wspomnę, bo dla mnie akurat w tym przypadku właściwie nigdy cena = jakość.
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 10:41   #295
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
to ty zaczelas najezdzac na ludzi ktorzy kupuja drozsze kosmetyki twierdzac ze to naiwnosc. ]
A ja uważam, że naiwnością jest płacić 20 złotych za zwykłą wazelinę, kiedy to samo można mieć za 2 złote. To chyba proste, logiczne i oczywiste.
Chociaż podejrzewam, że to przepłacanie nie bierze się z naiwności...a po prostu braku świadomości.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 11:23   #296
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

aguś, tez przyłączam się do gratulacji spokoju Popieram, też używam tanich kosmetyków - Babydream, Hipp, Joanna (jej serum z Rzepą za 7zł trzy razy użyte lepiej zmniejszyło mi przetłuszczanie włosów niż szampon Vichy z kwasem salicylowym przez pół roku), Ziaja. Po prostu niektóre kosmetyki przypasowały mi bardziej, a mogę sobie na nie pozwolić, mimo że są droższe (wspominany micel Biodermy; krem Avene Cicalfate, który dla mnie jest po prostu maścią cynkową de luxe, ale tuba nie pęka tak jak w maści za 3zł, lepiej się rozsmarowuje i wiem, że zużyję do końca, bo do kremu nie "wlezie" jakiś syf przez popękane aluminium; kwasy apteczne - podane pH, stężenie kwasów itd., w przeciwieństwie do kosmetyków Garniera na przykład). Do ciała nie kupuję kosmetyków droższych niż 20zł. Do włosów - patrzę przede wszystkim na skład.
A jeśli skuszę się tylko dzięki reklamie - np. z serią Vichy Skinset niestety - to później pluję sobie w brodę i leczę się z takich zakupów na min. pół roku
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 11:30   #297
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

agnieska wybacz OT ale które t takie cuda robi z Joanny?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17640
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17335
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 11:35   #298
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

pakosta obydwa produkty mają podobne składy (ten w plastikowej butelce minimalnie dłuższy, chyba o kilka parabenów), więc wzięłam tańszy w buteleczce, bo i do szklanych ampułek mam wstręt - nie lubię się z nimi mocować i zawsze się boję pociętych paluchów, raz nawet zmiażdżyłam jedną ampulkę w rękach.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 12:38   #299
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Jesli chodzi o pielegnacje, to tez jestem za tym, aby tego, co mozna dostac taniej nie kupowac drozej. Nie mowie tu tylko o tej slynej juz wazelinie z sephory. Nauczylo mnie tego doswiadczenie m.in. z hydraphase, ktory imho wogolnie nie nawilzal, po drugie sie walkowal. Teraz uzywam Humektanu i oleji.

Tylko, ze niektore rzeczy nie maja jak narazie tanszych odpowiednikow (np. retinaldehyd od avene, ktory wybitnie mi sluzy i nie zamierzam z niego rezygnowac). Micela np. tanszego AA tez nie moge uzywac, bo mnie szczypie i mam po nim zaczerwieniona buzie. A chcialabym, chociaz uwazam, ze jego cena i tak jest wysoka w zestawieniu z cena, ktora trzeba zapalcic za jego wyprodukowanie.
A do wlosow moja ulubiona maseczka jest Kallos za cale 6 zl, ktory dziala o niebo lepiej, niz jakies Repair'y z L'Oreala.

Jesli chodzi o kolorowke, to jeszcze nie znalazlam podkladu, ktory bylby tani, mial jasny zolty odcien i pasowal mi pod wzgledem konsystencji, itd...Tak samo z korektorem. Ale juz tuszu nie kupie drogiego, bo wiem ,ze znajde tanszy i tez dobry.

Na niektore kosmetyki jestem wydac w stanie duzo, choc maja swoje tansze odpowiedniki, ale niestety niska cena nie zrekompensuje mi nie tego odcienia, i szczypania w oczy. I to nie jest ani niewiedza, ani snobizm, ani tym bardziej naiwnosc.

Wiem, ze czasem place tez za komfort uzywania, zapach i piekny sloiczek, ale pielegnacja nie jest dla mnie zlem koniecznym i ma tez sprawiac mi radosc.
No wlasnie, wiem ze za to place, a to chyba co innego niz wiara w cudowana moc reklamy, marki i pieknie nazwanych skladnikow z lodowca czy tundry
Ale oczywiscie majac do wyboru dwa kosmetyki, o takich samych skladach wybiore ten tanszy.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 14:48   #300
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Acha - jak mamy ręcznie robiony krem z wydzieliny ze skrzydeł chrząszca afrykańskiego z wodą z lodowca zebraną o wschodzie słońca po polarnej zimie, i faktycznie tak ten krem jest zrobiony - to ja rozumiem że on kosztuje 600 zł. I tak go nie kupię.
hehe niezły pomysł na krem :P

jak już napisałam rozumiem płacenie więcej jeśli tańszy kosmetyk podrażnia albo ma zły odcień. rozumiem też kupienie trochę drożej dla trwalszego pojemniczka itp.
Ale co do wazeliny - wolę kupić za 2 złote a za pozostałe 18 kupić karmy dla psów i zanieść do schroniska
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.